המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

את הסמארטפון לא אבל את הילד כן?

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: את הסמארטפון לא אבל את הילד כן?

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 16 יולי 2013, 13:38

CYellow7 כתב:
MTA2311 כתב:ברור לי לחלוטין שמדובר באנשים נורמטיביים לחלוטין, אבל אני לא מבין איך זה יכול לקרות.

אנשים נורמטיביים ולהחלוטין לא שוכחים תינוק(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) באוטו!
אין שום תירוץ בעולם לדבר כזה. שום תירוץ. אם הורים יתחילו להתנהג כמו הורים ויוציאו את הפרצוף שלהם מהסמארטפון, יתנהגו באחריות ויחשבו יותר על המשפחה ולא על העבודה(וכאן הבעיה היא במדינה, יותר מדי לחץ ועבודה ופחות חיי משפחה), אז הכל יהיה בסדר ולא נצטרך שום "פתרון" טכנולוגי מסכן.
להורה אחראי זה לא יקרה. להורה שחושב קודם כל על הילד ולא מתעסק בפלאפון בנסיעה לגן של הילד - זה לא יקרה.

מה?! אבא טוב זה אבא שלא עובד אלא רק חושב על הילד 24/7!?!
מהכרות עם האבא מדולב אני יכול לומר שהוא מנהל פנימייה של בנות בסיכון שנמצאת ע"י המעון של הבת שלו.
הוא מיהר למשהו בפנימייה ורצה להוריד את הילדה בגן בדרך אך היא נרדמה והוא מהלחץ להגיע לפנימייה שכח.
אין אשם בסיפור כזה, יש אולי אחריות, הבנאדם נורמטיבי לחלוטין, קצין בצה"ל, איש חינוך, אדם עובד.
לחץ ושכחה הם דברים שקורים וצריך להלחם בהם, אך זה לא אומר שאדם שזה קרה לו הוא לא נורמטיבי.
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

הודעהעל ידי CYellow7 » 16 יולי 2013, 16:55

בנימין נעמן כתב:
CYellow7 כתב:
MTA2311 כתב:ברור לי לחלוטין שמדובר באנשים נורמטיביים לחלוטין, אבל אני לא מבין איך זה יכול לקרות.

אנשים נורמטיביים ולהחלוטין לא שוכחים תינוק(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) באוטו!
אין שום תירוץ בעולם לדבר כזה. שום תירוץ. אם הורים יתחילו להתנהג כמו הורים ויוציאו את הפרצוף שלהם מהסמארטפון, יתנהגו באחריות ויחשבו יותר על המשפחה ולא על העבודה(וכאן הבעיה היא במדינה, יותר מדי לחץ ועבודה ופחות חיי משפחה), אז הכל יהיה בסדר ולא נצטרך שום "פתרון" טכנולוגי מסכן.
להורה אחראי זה לא יקרה. להורה שחושב קודם כל על הילד ולא מתעסק בפלאפון בנסיעה לגן של הילד - זה לא יקרה.

מה?! אבא טוב זה אבא שלא עובד אלא רק חושב על הילד 24/7!?!
מהכרות עם האבא מדולב אני יכול לומר שהוא מנהל פנימייה של בנות בסיכון שנמצאת ע"י המעון של הבת שלו.
הוא מיהר למשהו בפנימייה ורצה להוריד את הילדה בגן בדרך אך היא נרדמה והוא מהלחץ להגיע לפנימייה שכח.
אין אשם בסיפור כזה, יש אולי אחריות, הבנאדם נורמטיבי לחלוטין, קצין בצה"ל, איש חינוך, אדם עובד.
לחץ ושכחה הם דברים שקורים וצריך להלחם בהם, אך זה לא אומר שאדם שזה קרה לו הוא לא נורמטיבי.

יכול להיות שטעיתי באמירה "לא נורמטיבי". אבל בעייני להורה יש אחריות מלאה כלפי הילדים שלו ואין שום תירוץ לדברים כאלה. כשאתה עם הילד שלך, לוקח אותו לגן או נותן לו לשחק בבריכה, תשים את הפלאפון המחורבן הזה על שקט ותתרכז רק בילד. העבודה תחכה.
תמונה
CYellow7

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 16 יולי 2013, 23:31

מספיק יום אחד מלחיץ בשביל טעות קטלנית כזאת.
זה ממש לא אשמת האב אם כי אחריותו.
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 יולי 2013, 05:45

ממש לא אשמת האב? זאת כבר אמירה מאוד קיצונית לצד השני.
בוודאי שזאת אשמת האב, שלדעתי גם צריך להיענש על כך.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Maccabikid » 17 יולי 2013, 10:16

אני דווקא לא חושב שצריך להעניש את האבא. כשמענישים מישהו עושים את זה כי הוא מסוכן לציבור או כדי שלא יעשה זאת שוב או כדי להרתיע אני לא חושב שמקרה כזה קשור לפה.. לא יעזור להעניש את האבא, את העונש שלו - הוא כבר קיבל.

אגב - שמתם לב שכל השוכחים למיניהם הם "אבות" ולא אמהות?
Maccabikid

הודעהעל ידי jol9 » 17 יולי 2013, 12:00

Maccabikid כתב:אני דווקא לא חושב שצריך להעניש את האבא. כשמענישים מישהו עושים את זה כי הוא מסוכן לציבור או כדי שלא יעשה זאת שוב או כדי להרתיע אני לא חושב שמקרה כזה קשור לפה.. לא יעזור להעניש את האבא, את העונש שלו - הוא כבר קיבל.

שמעתי אתמול מישהו מדבר על זה ושופך קצת אור על הנושא.
הדבר הנכון יותר להגיד שזה לא אבות או אמהות, אלא ההורה ה"משני" ולא ההורה ה"ראשי".

בארה"ב קרו לא מעט מקרים דומים, וזה קרה גם לאמהות, ככה שלא הייתי עושה את ההכללה הזאת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 יולי 2013, 15:20

Maccabikid כתב:אני דווקא לא חושב שצריך להעניש את האבא. כשמענישים מישהו עושים את זה כי הוא מסוכן לציבור או כדי שלא יעשה זאת שוב או כדי להרתיע אני לא חושב שמקרה כזה קשור לפה.. לא יעזור להעניש את האבא, את העונש שלו - הוא כבר קיבל.

זה לא נכון. מענישים מישהו שעשה עבירה פלילית. לשכוח תינוק באוטו, זאת רשלנות( שהיא עבירה פלילית), ואם התינוק מת, זאת גרימת מוות ברשלנות.
אז נכון, האבא סובל גם ככה, אבל לדעתי זה לא ממש תירוץ.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Maccabikid » 17 יולי 2013, 15:46

MTA2311 כתב:

זה לא נכון. מענישים מישהו שעשה עבירה פלילית. לשכוח תינוק באוטו, זאת רשלנות( שהיא עבירה פלילית), ואם התינוק מת, זאת גרימת מוות ברשלנות.
אז נכון, האבא סובל גם ככה, אבל לדעתי זה לא ממש תירוץ.

יכול להיות שאתה צודק, אבל שוב - מה זה יעזור שהוא יהיה בכלא? זה יתרום משהו למישהו? זה יעזור לכך שאחרים לא ישכחו את התינוק שלהם? זה לא יתרום כלום לאף אחד.
Maccabikid

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 יולי 2013, 16:00

לא, זה כנראה לא יעלים את התופעה, כי מדובר פה במעשה דלא עומדת מאחוריו כוונה. בגלל זה העבירה פה היא גרימת מוות ברשלנות ולא ברצח.גם על עבירות כאלה נענשים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Maccabikid » 17 יולי 2013, 16:30

MTA2311 כתב:לא, זה כנראה לא יעלים את התופעה, כי מדובר פה במעשה דלא עומדת מאחוריו כוונה. בגלל זה העבירה פה היא גרימת מוות ברשלנות ולא ברצח.גם על עבירות כאלה נענשים.

שוב, יכול להיות שמענישים על זה, אני לא חושב שזה נכון להעניש על זה, לטעמי - כשמענישים מישהו על משהו שעשה זה בסדר אם אח"כ זה מוביל אותנו למקום טוב יותר, אם אח"כ זה משפר משהו. מכיוון שפה זה לא ישפר אני לא רואה סיבה להעניש. אם כי בהחלט ייתכן שמענישים גם במקומות אחרים. אני רק אמרתי איפה לדעתי צריכים להעניש ואיפה לא. בטח לא כשמדובר באבא של ילד, זה פשוט איום ונורא להסתובב כל החיים עם תחושה שבגללך הבן שלך נהרג. אני לא רוצה לתאר לעצמי בכלל כמה יסורי מצפון יש לו על זה, כמה (ואיך) אבא כזה ישן בלילה. זה פשוט מייסר אותך כל החיים. לטעמי זה מספיק. אם כי אני מבין שיש גם אחרים שחושבים שזה לא תירוץ..
Maccabikid

הודעהעל ידי rc4991 » 17 יולי 2013, 16:43

Maccabikid כתב:
MTA2311 כתב:לא, זה כנראה לא יעלים את התופעה, כי מדובר פה במעשה דלא עומדת מאחוריו כוונה. בגלל זה העבירה פה היא גרימת מוות ברשלנות ולא ברצח.גם על עבירות כאלה נענשים.

שוב, יכול להיות שמענישים על זה, אני לא חושב שזה נכון להעניש על זה, לטעמי - כשמענישים מישהו על משהו שעשה זה בסדר אם אח"כ זה מוביל אותנו למקום טוב יותר, אם אח"כ זה משפר משהו. מכיוון שפה זה לא ישפר אני לא רואה סיבה להעניש. אם כי בהחלט ייתכן שמענישים גם במקומות אחרים. אני רק אמרתי איפה לדעתי צריכים להעניש ואיפה לא. בטח לא כשמדובר באבא של ילד, זה פשוט איום ונורא להסתובב כל החיים עם תחושה שבגללך הבן שלך נהרג. אני לא רוצה לתאר לעצמי בכלל כמה יסורי מצפון יש לו על זה, כמה (ואיך) אבא כזה ישן בלילה. זה פשוט מייסר אותך כל החיים. לטעמי זה מספיק. אם כי אני מבין שיש גם אחרים שחושבים שזה לא תירוץ..

מסכים,אם כי צריך לבדוק כל מקרה כדי לברר שהדבר באמת נעשה בטעות וגם כדי לבדוק עד כמה ההורה נהג ברשלנות
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 יולי 2013, 16:53

איך יכולות להיות רמות שונות של רשלנות בסיטואציה הזאת?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 17 יולי 2013, 17:11

ואם על כל אחד יגידו ''את העונש שלו הוא כבר קיבל'' איך בדיוק נדע מי שכח את התינוק שלו באוטו ומי ''שכח'' את התינוק שלו באוטו?
אם יידעו שאין על זה עונש זה פותח פה דלת מטורפת למעשים פליליים שיעלו בחיים של ילדים
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 17 יולי 2013, 17:39

תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי jol9 » 17 יולי 2013, 17:57

LIAV10 כתב:

סרטון קשה... אבל לא פורנוגרפי ודי סטרילי.

בכלל הנושא הזה זה אחד הסיוטים הכי גדולים שיש.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Maccabikid » 17 יולי 2013, 18:12

Holiday_Armadillo כתב:

ואם על כל אחד יגידו ''את העונש שלו הוא כבר קיבל'' איך בדיוק נדע מי שכח את התינוק שלו באוטו ומי ''שכח'' את התינוק שלו באוטו?
אם יידעו שאין על זה עונש זה פותח פה דלת מטורפת למעשים פליליים שיעלו בחיים של ילדים

את באמת חושבת שמישהו ישאיר בכוונה את הילד שלו ברכב? זה יותר מדי פסיכופתי לדעתי.. לענות את הילד של עצמך? לרצוח אותו בכוונה תחילה?
Maccabikid

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 17 יולי 2013, 18:38

Maccabikid כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

את באמת חושבת שמישהו ישאיר בכוונה את הילד שלו ברכב? זה יותר מדי פסיכופתי לדעתי.. לענות את הילד של עצמך? לרצוח אותו בכוונה תחילה?

צודק, רוז פיזאם עדיין חיה ואף הורה מעולם לא רצח את הילד שלו בהיסטוריה של האנושות
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Maccabikid » 17 יולי 2013, 18:59

Holiday_Armadillo כתב:
Maccabikid כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

צודק, רוז פיזאם עדיין חיה ואף הורה מעולם לא רצח את הילד שלו בהיסטוריה של האנושות

אז נכון, יש רוז פיזם ויש עוד כמה כמוה וחבל לי על כל אחד מאלו אבל את מאמינה שחוק כזה או אחר ימנע ממטורפים כאלו או אחרים לעשות דברים כאלו בכל אופן? מטורף כזה צריך להישפט בלי ספק. השאלה היא כמובן איך מפרידים בין מטורפים לבין כאלו שעשו את הטעות הגדולה והאיומה בחיים שלהם.
Maccabikid

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 17 יולי 2013, 19:00

Maccabikid כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
Maccabikid כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

אז נכון, יש רוז פיזם ויש עוד כמה כמוה וחבל לי על כל אחד מאלו אבל את מאמינה שחוק כזה או אחר ימנע ממטורפים כאלו או אחרים לעשות דברים כאלו בכל אופן? מטורף כזה צריך להישפט בלי ספק. השאלה היא כמובן איך מפרידים בין מטורפים לבין כאלו שעשו את הטעות הגדולה והאיומה בחיים שלהם.

אם הורה רוצה לרצוח את הילד שלו כי הוא פסיכופת הוא יעשה את זה
אם אתה אומר מראש שכל מי ששכח את הילד שלו ברכב לא יקבל עונש כי מה שקרה לו זה כבר מספיק אתה פותח פה דלת לזוועות מטורפות
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 יולי 2013, 19:01

זה מה שקורה עכשיו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־97 אורחים