המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

קנייה בחו''ל לעומת קנייה בארץ (דיון)

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

קנייה בחו''ל לעומת קנייה בארץ (דיון)

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 27 ספטמבר 2014, 23:40

אני קוראת בזמן האחרון המון כתבות על כמות הישראלים שהפסיקו לקנות דברים בארץ (בעיקר בגדים ונעליים) ומשתמשים באתרים מחו''ל מכיוון שהההבדלים במחיר לאותו מוצר הם עשרות אם לא מאות אחוזים
אני חייבת להודות שגם אני משתתפת בעניין הזה וחוץ מאוכל אנחנו קונים הכל דרך האינטרנט, פשוט כי הרבה הרבה יותר זול ולא צריך להיות בן אדם עם בעיות כלכליות בשביל לרצות לקנות במחיר הגיוני בלי שיעשו עליך קופה מזוג נעליים
האמת? אם הייתי יכולה לעשות קניות מאתר אינטרנט בחו''ל עם משלוח של יום אחד אני דיי בטוחה שזה היה יוצא לי יותר זול מקניות בשופרסל או במגה

עכשיו השאלה היא כזאת - האם למישהו כאן יש אמפתיה כלפיי המוכרים? הרי אני מבינה שהארנונה חונקת אותם והשכירות חונקת אותם והם צריכים לעשות רווח על המוצרים אבל האם זה צריך לבוא על חשבון הצרכן? האם הצרכן צריך להוציא מהכיס שלו עוד כמה מאות שקלים בשביל לקנות בדיוק את אותו מוצר?

וידוי קטן - מאז אירועי המרמרה אני מסתכלת טוב טוב על כל מוצר שאני לא מכירה לפני שאני קונה בשביל לראות האם יש סיכוי שהוא מיוצר בטורקיה ואם התשובה היא כן אז אני לא קונה אותו
אני גם אקנה מוצר ישראלי בשקל יותר כי הוא יוצר פה בארץ ולא בחו''ל
אני אישית לא מסוגלת לקחת את הקונספט הזה ולהעביר אותו למשהו שההבדלים בו כל כך גדולים
זה דבר אחד לקנות שוקולד ישראלי שיקר בשקל או שניים משוקולד גרמני אבל דבר אחר לגמרי לקנות זוג נעליים ב-400 שקל במקום 100 (דוגמא אמיתית) או אוזניות ב-90 שקלים במקום ב-280 (דוגמא אמיתית) רק בגלל שאני רוצה שלאנשים תהיה פרנסה

האם ישראלים ''חוטאים'' בכך שהם רוצים לחסוך עלויות (לא קטנות לפעמים) או שלאזרח הקטן ממעמד הביניים במקרה הטוב אין את האפשרות לתקן את עוולות השילטון וכל אחד צריך לדאוג לעצמו? אולי בכלל גסיסה של בתי עסק מקומיים תגרום לשינוי למרות נזק גדול בטווח הקצר
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

Re: קנייה בחו''ל לעומת קנייה בארץ (דיון)

הודעהעל ידי jol9 » 28 ספטמבר 2014, 00:12

ישראל היא מדינה יקרה, בין השאר בגלל שהצרכנים בה מטומטמים וכולם מנצלים את זה, החל מהמוכרים ועד הממשלה.
ד"א, אני צרכן מטומטם ואני יודע את זה. הרבה מתוך זה בגלל עצלות.

הנה רק לפני כמה ימים לא התעצלתי, הרמתי 2-3 טלפונים לכל מיני חברות וחסכתי לעצמי סכום של משהו כמו 100 ש"ח בחודש, כמו כלום. אפילו לא צריך לבקש יותר מדי,
הנציגים מציעים את זה בעצמם.
זה עניין תרבותי - לא בא לי להחליף עכשיו את כל התשתיות בבית, ואני סה"כ די אוהב את ייס, אז אני צריך לסבול גם את התשתיות של בזק בבית, למרות שאף אחד כבר לא משתמש
בקו שלהם.

אני שמח שלאט לאט מתחילות לצוץ אלטנרטיבות בכל מיני תחומים - ביגוד, אוכל, תקשורת וכו', שנגישות גם לאנשים עצלים וללקוחות טיפשים (כמוני).

לגבי חו"ל - ההשוואה הנכונה היא ביחס למשכורת. למשל כשהייתי בטאיוון, שמתי לב שהאוכל שם זול בצורה קיצונית (אכלתי ארוחה במסעדה איטלקית נחמדה, ושילמתי איזה
30-40 ש"ח על כל הארוחה, והם גם היו בהלם שהשארתי עוד איזה 20 ש"ח טיפ). מצד שני הבגדים בערך באותם המחירים כמו פה. מעניין להשוות את זה למשכורות הממוצעות שלהם.

אני מאמין גם שברוב המדינות המתוקנות, האזרחים משלמים פחות מיסים - ארנונה, מים, חשמל, גז, ביטוחי חובה, מע"מ, מס הכנסה, ביטוח משכנתא, אגרות למינהן וכו', מסתכמים
בעשרות אלפים רבים של שקלים שאנחנו מוותרים בשנה לטובת שימוש בדברים שאנחנו לא קונים כביכול (אוכל, בגדים, אלקטרוניקה וכו').
אני חושב שזה הסיפור האמיתי של יוקר המחייה.
עוד חצי שקל של עלות הקוטג', לא תהפוך אף אחד מאתנו לעני או עשיר, וגם אם משפחה קונה קוטג' כל יום, אז כל מה שהיא תחסוך בשנה זה כמה מאות שקלים לכל היותר, שזה
שווה ערך להנחה בארנונה של 5%, או הנחה במחירי החשמל של 10%.
למרות זאת, כולם יצאו לרחובות בגלל הקוטג', ואף אחד לא יצא בגלל הארנונה הארורה הזאת.

בקיצור, הדרך עוד ארוכה עד שנוכל להגיד שלא יקר לחיות כאן.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 ספטמבר 2014, 00:29

jol9 כתב:ישראל היא מדינה יקרה, בין השאר בגלל שהצרכנים בה מטומטמים וכולם מנצלים את זה, החל מהמוכרים ועד הממשלה.
ד"א, אני צרכן מטומטם ואני יודע את זה. הרבה מתוך זה בגלל עצלות.

הנה רק לפני כמה ימים לא התעצלתי, הרמתי 2-3 טלפונים לכל מיני חברות וחסכתי לעצמי סכום של משהו כמו 100 ש"ח בחודש, כמו כלום. אפילו לא צריך לבקש יותר מדי,
הנציגים מציעים את זה בעצמם.
זה עניין תרבותי - לא בא לי להחליף עכשיו את כל התשתיות בבית, ואני סה"כ די אוהב את ייס, אז אני צריך לסבול גם את התשתיות של בזק בבית, למרות שאף אחד כבר לא משתמש
בקו שלהם.

אני שמח שלאט לאט מתחילות לצוץ אלטנרטיבות בכל מיני תחומים - ביגוד, אוכל, תקשורת וכו', שנגישות גם לאנשים עצלים וללקוחות טיפשים (כמוני).

לגבי חו"ל - ההשוואה הנכונה היא ביחס למשכורת. למשל כשהייתי בטאיוון, שמתי לב שהאוכל שם זול בצורה קיצונית (אכלתי ארוחה במסעדה איטלקית נחמדה, ושילמתי איזה
30-40 ש"ח על כל הארוחה, והם גם היו בהלם שהשארתי עוד איזה 20 ש"ח טיפ). מצד שני הבגדים בערך באותם המחירים כמו פה. מעניין להשוות את זה למשכורות הממוצעות שלהם.

אני מאמין גם שברוב המדינות המתוקנות, האזרחים משלמים פחות מיסים - ארנונה, מים, חשמל, גז, ביטוחי חובה, מע"מ, מס הכנסה, ביטוח משכנתא, אגרות למינהן וכו', מסתכמים
בעשרות אלפים רבים של שקלים שאנחנו מוותרים בשנה לטובת שימוש בדברים שאנחנו לא קונים כביכול (אוכל, בגדים, אלקטרוניקה וכו').
אני חושב שזה הסיפור האמיתי של יוקר המחייה.
עוד חצי שקל של עלות הקוטג', לא תהפוך אף אחד מאתנו לעני או עשיר, וגם אם משפחה קונה קוטג' כל יום, אז כל מה שהיא תחסוך בשנה זה כמה מאות שקלים לכל היותר, שזה
שווה ערך להנחה בארנונה של 5%, או הנחה במחירי החשמל של 10%.
למרות זאת, כולם יצאו לרחובות בגלל הקוטג', ואף אחד לא יצא בגלל הארנונה הארורה הזאת.

בקיצור, הדרך עוד ארוכה עד שנוכל להגיד שלא יקר לחיות כאן.

אני כל כך לא מבינה ארנונה
מס פרימיטיבי מתקופת המנדט הבריטי שאין לו שום מקום מדינה מערבית (במתכונת הנוכחית שלו) אבל אם רק השנה החליטו לבטל אגרה על ערוץ שאף אחד לא צופה בו..מה אני מצפה
שלא לדבר על תאגידי המים המושחתים או על החגיגה שהולכת בחברת החשמל
מישהו תהה פעם למה חברת החשמל שנמצאת בחובות של מיליארדי שקלים עושה תשדירים ציבוריים כשהם בעצם לא צריכים למכור לנו כלום כי אין שו תחרות על שוק החשמל? התשדירים של היום זה השוחד של פעם
מדי פעם יעשו תשדיר בכמה מליוני שקלים וימנעו מכל מיני אנשים לחפור שם
אבל זה לא מהות הת'רד

לפי דעתי מה שהמדינה צריכה לעשות זה פיקוח אמיתי על חשבונות שאזרחים צריכים לשלם
כמו שבהולנד יש פיקוח על שכר דירה ואתה לא יכול לגבות כמה שבא לך ולעשוק את הדיירים אלא יש מקסימום שאפשר לגבות למ''ר
אבל כמו שליאור שליין אומר - ''מכיוון שכל זה לא הולך לקרות, נוציא לכם את החשק מכסף''

ד''א, מה העניין עם בזק?
גם אנחנו ביס אבל לא מחוייבים להשתמש בהם
כמובן שבתשתית חייבים כי זה או הם או הוט ואני לא אשלם להוט גם אם יצמידו לי אקדח לראש אבל למשל בקו הטלפון לא השתמשנו ופשוט ביטלנו אותו
הספקים הרבה יותר נוחים למזלנו ומציעים חבילות ממש זולות לעומת מדינות אחרות
אני גם צריכה לא להיות עצלנית ולהתקשר אליהם כי אני דיי בטוחה שאנחנו משלמים הרבה יותר מדי על אינטרנט 15 מגה שעשינו לפני כמה שנים טובות רק בגלל שלא טרחנו להתעדכן והם בטח שלא יורידו מחיר מטוב ליבם
היחידי שאי פעם נתן זיכוי על דעת עצמו בגלל טעות שקרתה בחברה זה גולן טלקום

אפרופו השוואה מחו''ל שלא כוללת אתרי אינטרנט
בגרמניה מחירי האוכל ממש בריצפה
ירקות, גבינות, מעדנים, גלידות, בשר, הכל הרבה יותר זול, יותר גדול והרבה יותר מבחר
אלקטרוניקה לא זול וגם בגדים זולים קשה לתייר המתחיל למצוא שם בזול אבל אם מכירים את המקום אפשר בקלות למצוא דברים מתחת ליורו או אפילו פחות קיצוני באזור ה-5-10

מי שרוצה אלטרנטיבה מקומית - יש אתר קניות בשם סיטון שמוכר במחירים סיטונאים דברים יבשים (זאת אומרת לא ירקות, בשר וחלב אבל כל השאר)
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי מקובי » 28 ספטמבר 2014, 14:16

לא סתם זה תחום שצובר יותר ויותר תאוצה.
כמובן שיש קצת חסרונות אבל בסה"כ ישראלים הם לא פראיירים ואני מאמין שהתופעה תלך ותגדל ככל שהזמן יעבור, בייחוד אצל הדור הצעיר (אצל המבוגרים שאני נחשפתי אליהם בגילאי 50-60 יש עדיין את החשש הזה של קנייה באינטרנט והזמנה מחו"ל)

הזמנתי לפני כמה חודשים חיקוי של נעליים טימברלנד, ראיתי בארץ שמבקשים 600 שקל, אני קניתי ב170, וזה זהה לחלוטין.
החסרון הוא שקניתי מידה קצת יותר מדי גדולה (עדיף על קטנה כמובן...) אבל בסה"כ אני ממש מרוצה.
זה פתרון נהדר לכאלה שיש להם רגל גדולה ( :oops )
מקובי

הודעהעל ידי Roni1 » 28 ספטמבר 2014, 15:11

אני קונה המון באינטרנט
כשרשתות בגדים גדולות וסטנדרטיות מוכרות כאן בגדים במחירים כפולים מהחנויות שלהם בחו״ל או כשמארגני הופעות ישראלים מוכרים כרטיסים במחירים מופרכים בטענה המגוכחת שלהביא את הציוד של האמנים לישראל עולה הרבה יותר מלכל מקום אחר, אני לא רואה מולי מוכר שנחנק ממיסים אלא סתם חזיר שמנצל את הטמטום של הצרכן הישראלי.

בשבוע שעבר מועצת הצמחים הורתה לחקלאים להשמיד 8000 טון של תפו״א כדי שחס וחלילה לא נשלם מחיר זול יותר, אנחנו יכולים לגלות אמפתיה רק כלפי עצמנו.
Roni1

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 ספטמבר 2014, 17:44

מקובי כתב:לא סתם זה תחום שצובר יותר ויותר תאוצה.
כמובן שיש קצת חסרונות אבל בסה"כ ישראלים הם לא פראיירים ואני מאמין שהתופעה תלך ותגדל ככל שהזמן יעבור, בייחוד אצל הדור הצעיר (אצל המבוגרים שאני נחשפתי אליהם בגילאי 50-60 יש עדיין את החשש הזה של קנייה באינטרנט והזמנה מחו"ל)

הזמנתי לפני כמה חודשים חיקוי של נעליים טימברלנד, ראיתי בארץ שמבקשים 600 שקל, אני קניתי ב170, וזה זהה לחלוטין.
החסרון הוא שקניתי מידה קצת יותר מדי גדולה (עדיף על קטנה כמובן...) אבל בסה"כ אני ממש מרוצה.
זה פתרון נהדר לכאלה שיש להם רגל גדולה ( :oops )

כל הנעליים שאני אוהבת אף פעם לא מגיעים במידה שלי כי חנויות בארץ חושבים שלכל אישה יש מקסימום רגל במידה 38 ולא יותר מזה..אני לא חושבת ש-40-41 זה כזה מוגזם
הבעיה שלי עם לקנות באינרטנט זה כמו שאמרת, אף פעם אי אפשר לדעת אם דייקת עם המידה או לא ואני אישית לא מסוגלת ללכת עם נעליים שגדולות ממני בצורה ממש ברורה
כבר ''חילקתי'' איזה 4 זוגות לאנשים במשפחה שלי כי זה לא היה במידה הנכונה ולא ממש היה בא לי להתעסק עם החזרה

Roni1 כתב:בשבוע שעבר מועצת הצמחים הורתה לחקלאים להשמיד 8000 טון של תפו״א כדי שחס וחלילה לא נשלם מחיר זול יותר, אנחנו יכולים לגלות אמפתיה רק כלפי עצמנו.

כשקראתי על זה אני חושבת שזאת הייתה הפעם הראשונה שבאמת הייתי קרובה לתת אגרוף לקיר וזה לא היה סתם ביטוי
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 ספטמבר 2014, 17:54

גם אני קונה הרבה באינטרנט. יש לי 2 "בעיות" עם הקונספט:
1. מחיר המשלוח.
2. הזמן שצריך לחכות עד שמגיע.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 ספטמבר 2014, 18:00

MTA2311 כתב:גם אני קונה הרבה באינטרנט. יש לי 2 "בעיות" עם הקונספט:
1. מחיר המשלוח.

זה באמת מבאס שלוקח לזה המון זמן להגיע
בקשר למשלוח..רוב הפעמים אני מוצאת אנשים ששולחים לארץ בחינם (ואם רוצים משלוח יותר מהיר אז אפשר תוספת תשלום)
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 ספטמבר 2014, 18:02

Holiday_Armadillo כתב:
1. מחיר המשלוח.

בקשר למשלוח..רוב הפעמים אני מוצאת אנשים ששולחים לארץ בחינם (ואם רוצים משלוח יותר מהיר אז אפשר תוספת תשלום)

וואלה? לא ידעתי שקיימת אופציה כזאת.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 ספטמבר 2014, 18:04

MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
1. מחיר המשלוח.

וואלה? לא ידעתי שקיימת אופציה כזאת.

הם לא ישראלים אז אין להם בעיה להיות לארג'ים :laugh2

אבל כן, ברוב אתרי הקניות אפשר לעשות סינון חיפוש ושם ללחוץ על משלוח חינם
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 28 ספטמבר 2014, 18:19

זה ידוע שרוב מוצרי הצריכה בארץ יקרים והאמת שהאשמה היא על הצרכן הישראלי הפראייר (שלא נאמר מטומטם)
אני אל קונה מאתרים כי יש חשש ממסירת פרטים אבל בכללי יש מגמה חיובית בכל הקשור למוצרי הצריכה בארץ ואני מקווה שזה יתפתח ולא יהיה סתם משהו קטן
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 ספטמבר 2014, 18:22

rc4991 כתב:זה ידוע שרוב מוצרי הצריכה בארץ יקרים והאמת שהאשמה היא על הצרכן הישראלי הפראייר (שלא נאמר מטומטם)
אני אל קונה מאתרים כי יש חשש ממסירת פרטים אבל בכללי יש מגמה חיובית בכל הקשור למוצרי הצריכה בארץ ואני מקווה שזה יתפתח ולא יהיה סתם משהו קטן

זה מעניין שהרוב פה אומרים שהצרכן הישראלי מטומטם אבל כשעשינו פה את הדיון על קופיקס לא מעט יצאו להגנת ארומה ושאר בתי הקפה ואמרו כמה הם מסכנים שהם צריכים לשלם ארנונה ולהעסיק עובדים וכל זה
מה ההבדל בעצם? שם עושקים אותנו ושם עושקים אותנו
נערך לאחרונה על ידי Holiday_Armadillo בתאריך 28 ספטמבר 2014, 18:33, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 28 ספטמבר 2014, 18:30

Holiday_Armadillo כתב:
rc4991 כתב:זה ידוע שרוב מוצרי הצריכה בארץ יקרים והאמת שהאשמה היא על הצרכן הישראלי הפראייר (שלא נאמר מטומטם)

זה מעניין שהרוב פה אומרים שהצרכן הישראלי מטומטם אבל כשעשינו פה את הדיון על קופיקס לא מעט פה יצאו להגנת ארומה ושאר בתי הקפה ואמרו כמה הם מסכנים שהם צריכים לשלם ארנונה ולהעסיק עובדים וכל זה
מה ההבדל בעצם? שם עושקים אותנו ושם עושקים אותנו

ובדיון הזה אני הייתי הכי נגד אותם בתי קפה
זה שאנשים פה הגנו עליהם והעבודה שיש עוד אלפי פראיירים שקונים שם רק מוכיח את מה שכתבתי
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין » 28 ספטמבר 2014, 21:02

אני לאחרונה רכשתי בארץ PS4, אך העדפתי להזמין בקר נוסף מאיביי במחיר של 250 ש"ח במקום 350-400 בארץ. אין לי ספק שהמסים מכבידים על בעלי העסקים בארץ ולא מדובר בחזירות גרידא (למרות שבהחלט ישנם חזירים, ולא מעט), אבל בתור צרכן אין זה אמור לעניין אותי אלא הדבר שעומד לנגד עיניי היא טובתי האישית, ואם ביכולתי להשיג מוצר זהה במחיר זול משמעותית אין סיבה שאמנע מכך. למרות שזה תלוי גם בעוד משתנים, כגון דחיפות המוצר וכו'. אם אני ממש לחוץ על המוצר, אז אני אוסיף עוד 100 ש"ח - זה לא הסכום שיעשה אותי לעשיר יותר או פחות, אבל במקרה הנ"ל בהחלט ניתן היה לדחות את רכישת המוצר בשבועיים אז אין שום סיבה להימנע מלחסוך את הסכום הזה.
התנין

הודעהעל ידי jol9 » 28 ספטמבר 2014, 21:15

אני חושב שאין כאן אמת אחת.

למשל, קניתי לפני כמה חודשים מצלמה. דיברתי עם אנשים שמבינים, חיפשתי, גיגלתי וכו', ובסוף קניתי בארץ. למה? כי זה עולה הרבה ודי מפחיד לשלוח את זה
ככה סתם. כמובן גם בגלל עניין האחריות. וגם, צריכים להודות, שפערי המחיר לא מאוד מאוד גדולים.

לעומת זאת, מתישהו אני בטח ארצה לקנות עדשה, ואת זה אני בטח אעשה דרך האינטרנט...

הפתרון הכי טוב הוא לקנות דרך חברים/מכרים שנוסעים לארה"ב וחוזרים. לי יש המון הזדמנויות כאלה בעבודה, אבל אני כמעט ולא מנצל את זה... (מטומטם, כבר אמרתי? :duh )
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין » 28 ספטמבר 2014, 21:29

נושא האחריות הוא מאוד חשוב (למרות השירות הנוראי שמצפה לך במימושה, כיאה למדינת היהודים) ולכן כשפעמים רבות ההפרש הוא 300 ש"ח לא בטוח ששווה להזמין מחו"ל. אבל שוב, לא אלו הסכומים שיהרגו אותנו, ועדיין עיקר הבעיה הוא ביוקר המחייה והמיסוי הבלתי אפשרי כאן. לא יתכן שמזדה יד שניה מליסינג שנת 2012 תעלה כמו ביואיק או BMW בארה"ב. שלא לדבר על הביזיון הזה שנקרא אגרת טסט, שפשוט שוחטת אזרחים שאין להם גרוש על התחת (על רכב ישן ומסכן משלמים יותר מ-1000 ש"ח). פשוט ביזיון. והמרתיח מכל הוא שאין לך תחבורה ציבורית מספיק טובה בישראל, שתאפשר לך לוותר על החזקת רכב. מסוג הדברים שגורמים לי להקיא מהמדינה הזאת.
התנין

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 ספטמבר 2014, 22:23

jol9 כתב:אני חושב שאין כאן אמת אחת.

למשל, קניתי לפני כמה חודשים מצלמה. דיברתי עם אנשים שמבינים, חיפשתי, גיגלתי וכו', ובסוף קניתי בארץ. למה? כי זה עולה הרבה ודי מפחיד לשלוח את זה
ככה סתם. כמובן גם בגלל עניין האחריות. וגם, צריכים להודות, שפערי המחיר לא מאוד מאוד גדולים.

לעומת זאת, מתישהו אני בטח ארצה לקנות עדשה, ואת זה אני בטח אעשה דרך האינטרנט...

הפתרון הכי טוב הוא לקנות דרך חברים/מכרים שנוסעים לארה"ב וחוזרים. לי יש המון הזדמנויות כאלה בעבודה, אבל אני כמעט ולא מנצל את זה... (מטומטם, כבר אמרתי? :duh )

עם זה אני מסכימה דווקא אבל זה לא אומר שזה לא מעצבן אותי
אני מסכימה כי לא משתלם לקנות אלקטרוניקה מחו''ל מכיוון שצריך לשלם על זה במכס וזה יוצא יותר יקר בעצם מלקנות בארץ כשהמחירים פה במילא בשמיים (בארה''ב אייפון בערך 1,000 שקל, פה זה דירה וחצי)
עוד דרך שיכולים להבטיח שחס וחלילה לא נחסוך קצת כסף ולא יוכלו לדפוק אותנו
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 28 ספטמבר 2014, 23:08

ושוב, אני מסכים איתכם. המס בצורותיו השונות, הוא לדעתי המכה הגדולה, ולא מחירי מוצרי הצריכה.

בסה"כ אם לא רוצים, לא חייבים לקנות טלויזיה 60 אינץ', סלון מעור ארמדילו מצוי ווואזה סינית שהיתה שייכת לצאר פטר הראשון כקישוט לסלון.

מצד שני, אף אחד לא שואל אותי אם בא לי לשלם 1000 ש"ח לחודשיים לארנונה, 8-9 אלף למיסים שונים מהשכר החודשי, 1000 ש"ח לחודשיים לחשמל (לא יכול להיות שאלה המחירים
גם באירופה) וכו'.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי חנו'ש » 29 ספטמבר 2014, 22:56

אני חושבת שצריך לפעמים כן לראות את הצד השני.
כלומר אין לי ספק שבאופן יחסי די יקר כאן, אבל צריכה להימצא הדרך בה המחירים ירדו מבלי לפגוע בעובדים הפשוטים, כי זה ידוע שאם בשל תחרות חברה גדולה נאלצת להוריד מחירים, היא תקצץ את זה דבר ראשון מהעובדים הכי קטנים בחברה (זה לא שיקצצו בשכר המנכ"לים...)

אגב, כשזה מגיע לתחום שלי, אני גם יכול להגיד בלי ספק שמה שרשתות מסוימות עושות בשביל "התחרות" זה ממש להוריד את העסק לזנות (וכמובן שזה מזיק בעיקר לבעלי עסקים קונים ופרטיים שלרוב באמת מנסים להתפרנס ולא לגנוב מאף אחד)
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי felix_r » 30 ספטמבר 2014, 21:23

אחותי קונה המון בגדים לילדים מכל מיני אתרים מחו"ל. מותגים איכותיים, שעולים שם זול פי שתיים. הבעיה היחידה היא שצריך להבין במידות, שהן לא תמיד כמו בישראל.

לגבי עלות המשלוח. בהרבה מקרים המשלוח הוא בחינם אם את קונה מעל סכום מסוים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־26 אורחים