המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

קנייה בחו''ל לעומת קנייה בארץ (דיון)

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: קנייה בחו''ל לעומת קנייה בארץ (דיון)

הודעהעל ידי roy1000 » 05 אוקטובר 2014, 19:16

אני לא יודע איך אתם מתלוננים על ארנונה. בארה"ב שילמתי למעלה מ- 45 אלף ש"ח לשנה ארנונה. בתל אביב אני משלם 7,000 ש"ח לשנה בערך. אמנם הדירה קטנה ב- 25%, אבל זה עדיין פער עצום. גם מחירי החשמל בארץ זולים יותר מארה"ב.

הבעיה הגדולה בארץ זה שאנחנו מדינה קטנה וסגורה שמיבאת כמויות קטנות של מוצרים ולכן המחירים גבוהים יותר (זה לא רק שגונבים אותנו). אם היה שלום כולל עם השכנים שלנו והיינו יכולים להקים אזור סחר חופשי עם ירדן, מצריים, סוריה ולבנון, אז היה מספיק כוח קניה משותף בשביל להכניס לפה רשת כמו וולמארט שהייתה מוכרת מזון/ביגוד בסיסי במחירים שקרובים לארה"ב/גרמניה.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 05 אוקטובר 2014, 19:18

roy1000 כתב:אני לא יודע איך אתם מתלוננים על ארנונה. בארה"ב שילמתי למעלה מ- 45 אלף ש"ח לשנה ארנונה. בתל אביב אני משלם 7,000 ש"ח לשנה בערך. אמנם הדירה קטנה ב- 25%, אבל זה עדיין פער עצום. גם מחירי החשמל בארץ זולים יותר מארה"ב.

הבעיה הגדולה בארץ זה שאנחנו מדינה קטנה וסגורה שמיבאת כמויות קטנות של מוצרים ולכן המחירים גבוהים יותר (זה לא רק שגונבים אותנו). אם היה שלום כולל עם השכנים שלנו והיינו יכולים להקים אזור סחר חופשי עם ירדן, מצריים, סוריה ולבנון, אז היה מספיק כוח קניה משותף בשביל להכניס לפה רשת כמו וולמארט שהייתה מוכרת מזון/ביגוד בסיסי במחירים שקרובים לארה"ב/גרמניה.

מה זה 45 אלף ש"ח?? איזה מין מס זה אלף דולר לחודש? על מה?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 05 אוקטובר 2014, 19:50

jol9 כתב:
roy1000 כתב:אני לא יודע איך אתם מתלוננים על ארנונה. בארה"ב שילמתי למעלה מ- 45 אלף ש"ח לשנה ארנונה. בתל אביב אני משלם 7,000 ש"ח לשנה בערך. אמנם הדירה קטנה ב- 25%, אבל זה עדיין פער עצום. גם מחירי החשמל בארץ זולים יותר מארה"ב.

זה ארנונה. הארנונה בארה"ב מממנת גם את בתי הספר. בניו יורק ובאזורים הקרובים בניו ג'רזי אתה משלם בין 1% ל- 2% מערך הבית שלך לשנה בארנונה. אז קצת פרופורציות.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 05 אוקטובר 2014, 20:22

roy1000 כתב:
jol9 כתב:

זה ארנונה. הארנונה בארה"ב מממנת גם את בתי הספר. בניו יורק ובאזורים הקרובים בניו ג'רזי אתה משלם בין 1% ל- 2% מערך הבית שלך לשנה בארנונה. אז קצת פרופורציות.

נשמע די מטורף האמת...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 05 אוקטובר 2014, 20:49

jol9 כתב:נשמע די מטורף האמת...

בעיקרון זה יכול להישמע מטורף, אבל למסות אנשים לפי שווי הנדל"ן שלהם זו אחת הדרכים הכי צודקות. מס הכנסה אפשר להעלים, אבל דירה אי אפשר. שווי הנדל"ן זה קירוב מצויין לעושר הכולל של אנשים.

אני ממש בעד להטיל מיסוי דומה על נדל"ן בארץ. נגיד 2% לשנה על דירות בשווי של 3 מליון ומעלה (ומהשקל הראשון על דירה שניה). חלק גדול מהאנשים שמחזיקים בדירות כאלה הם אנשים שלא שילמו מיסים מלאים מראש.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 05 אוקטובר 2014, 20:55

roy1000 כתב:
jol9 כתב:נשמע די מטורף האמת...

בעיקרון זה יכול להישמע מטורף, אבל למסות אנשים לפי שווי הנדל"ן שלהם זו אחת הדרכים הכי צודקות. מס הכנסה אפשר להעלים, אבל דירה אי אפשר. שווי הנדל"ן זה קירוב מצויין לעושר הכולל של אנשים.

אני ממש בעד להטיל מיסוי דומה על נדל"ן בארץ. נגיד 2% לשנה על דירות בשווי של 3 מליון ומעלה (ומהשקל הראשון על דירה שניה). חלק גדול מהאנשים שמחזיקים בדירות כאלה הם אנשים שלא שילמו מיסים מלאים מראש.

כן אבל בשביל להעניש קבוצה מסויימת באוכלוסיה, אתה פוגע אנושות בקבוצה אחרת... אותם התחמנים יימצאו את הדרך להימנע ממס אבל רוב האנשים יצטרכו להיפרד מעוד
10-20 אלף ש"ח בשנה... לא תודה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 05 אוקטובר 2014, 21:04

jol9 כתב:כן אבל בשביל להעניש קבוצה מסויימת באוכלוסיה, אתה פוגע אנושות בקבוצה אחרת... אותם התחמנים יימצאו את הדרך להימנע ממס אבל רוב האנשים יצטרכו להיפרד מעוד

לרוב האנשים יש דירות בשווי של 3 מליון ומעלה? אני לא חושב שאפילו 5% מהאוכלוסיה יש לה את זה. תחשוב על תושב חוץ שמחזיק דירה ב- 100 מליון שקל. למה שהוא ישלם ארנונה של 30-40 אלף בשנה? צריך לגבות מאחד כזה ארנונה של 2 מליון וגם לא תהיה לו בעיה לשלם את זה. לך למגדלי יו ומגדלי אקירוב. רוב האנשים שם משלמים אחוזי מס מצחיקים אם בכלל. הם יכולים לשלם את המס נוסף הזה בלי בעיה, וגביה שכזו תוכל להוריד את מס הכנסה ברמות הביניים.

אין מס הוגן יותר ממס על נדל"ן.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 05 אוקטובר 2014, 21:08

roy1000 כתב:
jol9 כתב:כן אבל בשביל להעניש קבוצה מסויימת באוכלוסיה, אתה פוגע אנושות בקבוצה אחרת... אותם התחמנים יימצאו את הדרך להימנע ממס אבל רוב האנשים יצטרכו להיפרד מעוד

לרוב האנשים יש דירות בשווי של 3 מליון ומעלה? אני לא חושב שאפילו 5% מהאוכלוסיה יש לה את זה. תחשוב על תושב חוץ שמחזיק דירה ב- 100 מליון שקל. למה שהוא ישלם ארנונה של 30-40 אלף בשנה? צריך לגבות מאחד כזה ארנונה של 2 מליון וגם לא תהיה לו בעיה לשלם את זה. לך למגדלי יו ומגדלי אקירוב. רוב האנשים שם משלמים אחוזי מס מצחיקים אם בכלל. הם יכולים לשלם את המס נוסף הזה בלי בעיה, וגביה שכזו תוכל להוריד את מס הכנסה ברמות הביניים.

אין מס הוגן יותר ממס על נדל"ן.

אז לא הבנתי אותך. אתה מציע לא לאמץ את המס מארה"ב במלואו, אלא רק עבור דירות "יוקרה"... זה משהו אחר ועושה הרבה שכל. העשירים לא אוהבים שמכניסים להם את היד
לכיס, ולכן לא סביר שזה יקרה, אבל זה בהחלט יכול להכניס כמה גרושים לקופת המדינה.

תגיד, ומה אם אתה גר בארה"ב בדירה בשכירות. גם משלמים את המס הזה, או שהוא נופל על בעלי הדירה?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 05 אוקטובר 2014, 21:18

jol9 כתב:אז לא הבנתי אותך. אתה מציע לא לאמץ את המס מארה"ב במלואו, אלא רק עבור דירות "יוקרה"... זה משהו אחר ועושה הרבה שכל. העשירים לא אוהבים שמכניסים להם את היד

תגיד, ומה אם אתה גר בארה"ב בדירה בשכירות. גם משלמים את המס הזה, או שהוא נופל על בעלי הדירה?

ברור שרק מסף מסויים. גם בארה"ב המיסוי הוא פרוגרסיבי. מס על נדל"ן זה מס שלא ניתן להתחמק ממנו וזה מס שקולע כמעט באופן מוחלט לעושר של הבנאדם. זה היופי בו. באמת שאני לא רואה סיבה שלא להנהיג מיסוי שכזה בארץ. בניגוד לארה"ב, אין לך פה איזה מפלגה רפובליקנית שתמנע מיסוי כזה. פוטנציאל ההכנסות של מיסוי כזה הוא מליארדים וזה יאפשר להוריד מס הכנסה על מעמד הביניים או מע"מ שהוא גבוה מידי.

לגבי שכירות בארה"ב - הכל נופל על בעל הבית (ארנונה, ועד בית ובדרך כלל גם חימום). הדייר משלם סכום קבוע בלבד וחשמל/גז. כמובן שהכל מגולם, אז זה לא ממש משנה.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 05 אוקטובר 2014, 21:29

roy1000 כתב:
jol9 כתב:אז לא הבנתי אותך. אתה מציע לא לאמץ את המס מארה"ב במלואו, אלא רק עבור דירות "יוקרה"... זה משהו אחר ועושה הרבה שכל. העשירים לא אוהבים שמכניסים להם את היד

ברור שרק מסף מסויים. גם בארה"ב המיסוי הוא פרוגרסיבי. מס על נדל"ן זה מס שלא ניתן להתחמק ממנו וזה מס שקולע כמעט באופן מוחלט לעושר של הבנאדם. זה היופי בו. באמת שאני לא רואה סיבה שלא להנהיג מיסוי שכזה בארץ. בניגוד לארה"ב, אין לך פה איזה מפלגה רפובליקנית שתמנע מיסוי כזה. פוטנציאל ההכנסות של מיסוי כזה הוא מליארדים וזה יאפשר להוריד מס הכנסה על מעמד הביניים או מע"מ שהוא גבוה מידי.

לגבי שכירות בארה"ב - הכל נופל על בעל הבית (ארנונה, ועד בית ובדרך כלל גם חימום). הדייר משלם סכום קבוע בלבד וחשמל/גז. כמובן שהכל מגולם, אז זה לא ממש משנה.

אולי צריך לתת איזה טיפ ללפיד... גם שיירד ממיסוי הזרים הדבילי הזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 13 נובמבר 2014, 21:49

מישהו ראה/רואה את הכתבה של ערוץ 10 על מכסי המגן?
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 15 נובמבר 2014, 19:25

Holiday_Armadillo כתב:מישהו ראה/רואה את הכתבה של ערוץ 10 על מכסי המגן?

מה שלא הבנתי בכתבה הזו שגם עם המכס המחיר לא כזה גבוה למשל גבנ"צ שעולה לסופרים עם המכס 22 ש"ח לק"ג לנו הצרכנים מוכרים ב45 ש"ח לק"ג...איכשהו כשזה מגיע למדפים המחיר קופץ בלמעלה מ100%

מה שכן הבנתי שהמכסי מגן לא כאלה נוראיים(ברוב המקרים) המטרה שלהם נשמעת מאוד הגיונית אגב-לשמור על מפעלי ייצור בארץ...שיעשו כתבה על מע"מ 18% שאותו יורידו הוא מה שפוגע בכיס...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 15 נובמבר 2014, 19:55

my man כתב:

מה שלא הבנתי בכתבה הזו שגם עם המכס המחיר לא כזה גבוה למשל גבנ"צ שעולה לסופרים עם המכס 22 ש"ח לק"ג לנו הצרכנים מוכרים ב45 ש"ח לק"ג...איכשהו כשזה מגיע למדפים המחיר קופץ בלמעלה מ100%

מה שכן הבנתי שהמכסי מגן לא כאלה נוראיים(ברוב המקרים) המטרה שלהם נשמעת מאוד הגיונית אגב-לשמור על מפעלי ייצור בארץ...שיעשו כתבה על מע"מ 18% שאותו יורידו הוא מה שפוגע בכיס...

זה גם משהו שלא הבנתי עם הגבינה צהובה אבל היו שם דברים הרבה יותר משמעותיים כמו שמן זית או דבש
ומסתבר שהמיסים האלה שנועדו בשביל להגן על העובדים הישראלים פגעו בצרכן הישראלי כי זה איפשר לתנובה למשל לקחת 500 מיליארד שקל רווח יותר ממה שהיה מותר להם כי אין מי שייגע בהם או שיאפשר איזשהי תחרות

כמו בכל דבר בחיים, צריך איזון פה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 15 נובמבר 2014, 20:53

Holiday_Armadillo כתב:
my man כתב:

זה גם משהו שלא הבנתי עם הגבינה צהובה אבל היו שם דברים הרבה יותר משמעותיים כמו שמן זית או דבש
ומסתבר שהמיסים האלה שנועדו בשביל להגן על העובדים הישראלים פגעו בצרכן הישראלי כי זה איפשר לתנובה למשל לקחת 500 מיליארד שקל רווח יותר ממה שהיה מותר להם כי אין מי שייגע בהם או שיאפשר איזשהי תחרות

כמו בכל דבר בחיים, צריך איזון פה

תמיד יהיה מי שינצל את המצבים וייקרא בין השורות ע"מ להפיק לעצמו את הרווח הכי גדול מהסיטואציות שנוצרות...
החכמה היא לעשות בדק בית כל כמה שנים על פתרון כזה או אחר שמובאים ולבדוק אם הם עדיין יעילים ומתאימים לשוק...
וזה לדעתי מה שהתקשורת מנסה לעשות פעם אחר פעם. לצערי כוחה של התקשורת כבר לא מה שהיה פעם. פעם כתבה כזו הייתה מגיעה לועדות בכנסת וגורמת לדיונים ושיח על הבעיה וניסיון למציאת פתרון. היום כתבה כזו היא בעיקר גורמת לי ולך להתעצבן/להתאכזב מהמצב(יש כאלו שזה גורם להם לרצות לעבור לברלין)ולרקוע ברגליים.אבל לצערי זה נראה ששם זה נגמר.

בכ"מ אני חושב שכתבות ומחאות על מוצרים מסל הקניות הם הכסף הקטן. שמישו ינס להוריד פה את מחירי השכירות (אני כבר לא מדבר על קנייה) בדירות. לא ייתכן שקראתי השבת שדירה 5 חדרים במודיעין -נשכרת בקרוב ל6000 ש"ח...(אבל זה לת'רד אחר)

לעניינו, לדעתי בנושא המדובר בכתבה- מקומם של המכסים הללו עדיין כן על המדף פשוט צריך להשוות בין המוצרים כלומר לא יכול להיות שעל מוצר אחד זה 12% ועל אחר זה 4%...
על הדגים שזו הדוגמא הכי פסיכית שהובאה משלמים מכס של 115%. זה נגיד צריך להיגמר אתמול...אלא שאני לא רואה את זה קורה...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 פברואר 2015, 18:02

אולי יוני יצליח להזדהות עם מה שאני אכתוב עכשיו

לפני כמה חודשים קראתי על אישה מבוגרת שזכתה בתביעה שלה נגד בזק כי הם המשיכו לחייב אותה במחיר המקורי של החבילה שלה (איזה מגה וחצי אינטרנט) והיא שילמה בפועל עשרות שקלים יותר ממה שהחבילה שלה עלתה לשאר הציבור
זה גרם לי לבדוק את מחירי האינטרנט ושמתי לב ש..רוב הסיכויים שאני יכולה להשיג מהירות יותר גבוהה בפחות כסף אבל..התעצלתי

אתמול התקשרו אליי והציעו לי מנטוויז'ן 100 מגה ב-20 שקל
הייתי אצלם כבר והתקלות היו ממש..כל יום אז אמרתי להם שאני מודה להם על ההצעה אבל מעדיפה שלא

זה גרם לי לרצות להתקשר לבזק ו-012 (תשתית וספק) בשביל לבדוק מה אפשר לעשות כי כרגע יש לי רק 15 מגה ובמהירויות של היום זה...כמעט ה-750 של פעם
זה היה מאוחר מדי אז החלטתי להתקשר היום ישר כשפותחים את המוקדים שם

כרגע אני משלמת על 15 מגה 139 שקלים בבזק (122 תשתית נטו) ו-45 שקלים ב-012
אחרי ששאלתי את כל השאלות (והנציג שדיברתי איתו היה אחד האנשים החמודים שדיברתי איתם בחיים שלי) יצא שעידכנתי גם את הספק וגם את התשתית ל-100 מגה
התשתית ירדה לי ל-119 שקלים
הספק ירד לי ל-31 שקלים
מה שכן, לא ידעתי שבזק לא מוכרים ראוטרים יותר אז צריך להשכיר ראוטר מתאים ב-10 שקלים לחודש..לא ביג דיל אני מניחה
אני בטוחה שיש חברות שהיו מציעות בפחות אבל כל חברה שהצליחה לפתות אותי במהירויות גבוהות ועלויות נמוכות הגיעה עם טונות של תקלות ועד עכשיו בזק ו-012 (טפו טפו טפו טפו טפו טפו טפו טפו) הן יחסית ללא תקלות בכלל

בקיצור - אני לא אומרת שמשתלם להתקשר 100% מהזמן (למרות ששימור לקוחות יעשו ה-כ-ל בשביל שתישארו) אבל אם לא בדקתם מה מצבכם לפחות שנה, יש מצב טוב שאם לא תתעצלו תוכלו לחסוך

אם רק יס היו כל כך נדיבים עם ערוצי הספורט שלהם :nono
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 20 פברואר 2015, 23:58

כן, זה ידוע. לא רק שם. אצל מרבית נותני השירותים אפשר להוזיל את העלויות אם עושים קצת מאמץ...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 21 פברואר 2015, 00:40

גולן טלקום אמורים להיכנס עם טריפל בעוד שלושה חודשים. הבנתי שזה יעלה סביב ה- 200 שקל כולל הכל. אני משלם כרגע יותר מכפול על בזק/יס.
roy1000

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 פברואר 2015, 00:42

jol9 כתב:כן, זה ידוע. לא רק שם. אצל מרבית נותני השירותים אפשר להוזיל את העלויות אם עושים קצת מאמץ...

לא רק זה, הם גם לרוב לא מעדכנים את המחירים כשהם יורדים אז יוצא שאתה ממשיך לשלם מחיר מסויים על חבילה שמזמן כבר לא עולה ככה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 21 פברואר 2015, 12:51

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:כן, זה ידוע. לא רק שם. אצל מרבית נותני השירותים אפשר להוזיל את העלויות אם עושים קצת מאמץ...

לא רק זה, הם גם לרוב לא מעדכנים את המחירים כשהם יורדים אז יוצא שאתה ממשיך לשלם מחיר מסויים על חבילה שמזמן כבר לא עולה ככה

זה נכון.
אני עבדתי בשירות לקוחות של ייס לפני כעשור, והיתה שם חבילת מבצע, שאחרי שהיתה נגמרת, היתה מקפיצה באופן לא חוקי כמה עשרות שקלים.
אדם שהיה שם לב ומתקשר, היה מקבל זיכוי אוטומטי של 20-30 שקלים, ע"פ מה שהיה צריך, אבל כמה כאלה לא התקשרו....

בכל אופן, אנחנו כצרכנים צריכים להיות חכמים ומודעים.

אני כבר חודשיים מתכנן להתקשר לחברות הביטוח בשביל להוריד את העלויות. שתדעי לך, שאין יותר גרוע מהם. פשוט קשים.
את מתקשרת להוזיל עלויות, ובסוף יוצאת משם עם עוד ביטוח...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 פברואר 2015, 18:17

jol9 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

זה נכון.
אני עבדתי בשירות לקוחות של ייס לפני כעשור, והיתה שם חבילת מבצע, שאחרי שהיתה נגמרת, היתה מקפיצה באופן לא חוקי כמה עשרות שקלים.
אדם שהיה שם לב ומתקשר, היה מקבל זיכוי אוטומטי של 20-30 שקלים, ע"פ מה שהיה צריך, אבל כמה כאלה לא התקשרו....

בכל אופן, אנחנו כצרכנים צריכים להיות חכמים ומודעים.

אני כבר חודשיים מתכנן להתקשר לחברות הביטוח בשביל להוריד את העלויות. שתדעי לך, שאין יותר גרוע מהם. פשוט קשים.
את מתקשרת להוזיל עלויות, ובסוף יוצאת משם עם עוד ביטוח...

אני צריכה להראות לך את הפרק בחברים שצ'נדלר רוצה לבטל את המנוי בחדר הכושר
אתה יוצא משם חדור מוטיבציה (או לא)
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הקודם

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־46 אורחים