המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

יוקר המחיה

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יוקר המחיה

הודעהעל ידי roy1000 » 03 פברואר 2015, 13:20

התנין כתב:1. שוב, אתה לא יכול למנוע גם מהם לעבוד וגם לתת להם לגווע ברעב, שזה אגב מה שהיה קורה לולא מוסדות גמ"ח שיש בקהילותיהם.

2. כי יש דיכוטומיה ברורה בין דתיים לאומיים לבין חרדים. הקבוצה השנייה היא דתית הרבה יותר (חרדים לדת), והצבא עצמו לא ערוך ומסוגל (כלכלית) לקלוט את האוכלוסייה הזאת ולדאוג לצורכיהם. זה אומר הקמת בסיסים חדשים ללא נשים, כשרות למהדרין וכו'. אז בגלל הפופוליזם של פוליטיקאים כלפיד, שנשענים על נושא השירות הצבאי כשהמדינה בעצמה לא באמת ערוכה ומסוגלת לקלוט את החרדים, אתה ורבים מפתחים שנאה לחרדים על כך שאינם עובדים, שעה שהם פשוט לא מורשים לעבוד. עכשיו אתה מבין למה חייבות להיות דרישות סף נוקשות על מנת להיות פוליטיקאי?

1. למה למנוע מהם לעבוד? אני רוצה שיעבדו.

2. נו באמת. למה צריך בסיסים ללא בנות? אפשר שבנות לא יפקדו עליהם או ידריכו אותם, אבל בסיסים ללא בנות זו דרישה הזויה. כשר למהדרין זה ממש לא בעיה לדאוג לו. אני באמת לא מבין מה הבעיה לעשות מסלול מקביל לישיבות ההסדר רק לחרדים. לא מבין מה הגורם שהופך את זה לבלתי אפשרי.

3. בלי קשר, אני חושב שהגיע הזמן להכיר בעובדה שיש חלק גדול בעם שלא מתגייס (גם חלק גדול מהחילונים בימינו וגם ערבים וחרדים). אני חושב שצריך ללכת לגישה פוזיטיבית של הטבות מפליגות לאלו שמשרתים ולא לגישה של נסיונות שכנוע וכפיה לאלו שלא מתגייסים. כלומר, מי שמתגייס ושירת יקבל הטבות מהמדינה (לימודים, העדפה בקבלה לשירות המדינה, קצבאות רווחה גדולות יותר, הטבות מס, הנחות בדיור וכו'), ומי שלא התגייס יוכל לעבוד ולעשות מה שהוא רוצה, אבל הוא לא יקבל הטבות וסבסוד מהמדינה ויצטרך לדאוג לעצמו. ולא, אני לא מדבר על משכורת מינימום לחיילי חובה, אני מדבר על משהו מפליג הרבה יותר - אני מדבר על הטבות לאורך כל החיים. מי שהיה שם בשביל המדינה, המדינה תהיה שם בשבילו, ומי שבוחר לא לשרת שיסתדר לבד.
נערך לאחרונה על ידי roy1000 בתאריך 03 פברואר 2015, 17:26, נערך פעם אחת בסך הכל.
roy1000

הודעהעל ידי התנין » 03 פברואר 2015, 13:23

מחמת חוסר זמן אני נאלץ לעזוב. אני מבטיח שעוד נחזור לדיון הזה. :)
התנין

הודעהעל ידי roy1000 » 03 פברואר 2015, 14:06

התנין כתב:לגביי יוקר החשמל בחו"ל אני מבטיח לבדוק זאת. אני קיבלתי תמונה אחרת לחלוטין מאותם אנשים שחיו בחו"ל ובכלל במסגרת עסקיהם מסתובבים רבות במדינות מפותחות אחרות.

לגביי אפשרות תחרות בשוק הנמלים - בהחלט ניתן. למעשה זה מה שקורה במדינות הדוגלות בתחרות ברחבי העולם, כפי שאמרתי קודם.

אולי בגרמניה זול יותר, אבל באנגליה ובארה"ב מחירי החשמל יקרים יותר. אני שילמתי 250 דולר לחודש בקיץ בניו יורק. בארץ עם מזגן שדולק כל היום אני משלם 1000 - 1500 לחודשיים.

בשוק הנמלים במדינות גדולות אפשר באמת לעשות תחרות שאולי תהיה יעילה, אבל הבעיה בארץ זה לא התחרות. יש כנראה בעיות רגולציה שגורמות לעלויות הגבוהות.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 17 פברואר 2015, 10:49

http://www.calcalist.co.il/local/articl ... l?ref=ynet

מהפכה קטנה שעם טיפול נכון יכולה לחסוך כמה שקלים לכל אחד מאתנו.

לצורך העניין, נכון להיום, יש לי טלפון קווי של אורנג', ספקית האינטרנט היא אורנג' ואני גם משלם 100 שח לבזק על התשתית, ודמי כיס למנכ"ל או משהו כזה.
אני מעריך, שעם בדיקה נכונה, ברגע שהרפורמה תיכנס לתוקף, אוכל לצמצם משמעותית את ההוצאות על האינטרנט ועל הטלפון הקווי.

בנוסף, יש כמובן את הטלוויזיה של סלקום. אנחנו קצת מחוברים בחבל טבור לייס, גם בגלל שאשתי אוהבת את הטכנולוגיה ואת הערוצים וגם בגלל שיש לנו
את הייס מקס, שאנחנו בסה"כ מאוד מרוצים ממנו.
הבעיה היא התשלום - 300 ש"ח...

בכל אופן, אפשר בשרשור הזה לכתוב כל מיני טיפים שיש לאנשים, שאחרים גם יוכלו להנות מהם ולא בתפוצה גדולה מדי (לא יותר מ100 אלף איש שגולשים
כאן בפורום מדי יום).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 17 פברואר 2015, 11:45

המוצר של סלקום הוא לא טוב. אני חייב את ערוצי הילדים. אם הם היו נותנים מוצר עם ערוצי ילדים וספורט הייתי עובר אליהם. במילא אנחנו לא רואים שום דבר אחר (כל השאר יש באינטרנט).
roy1000

הודעהעל ידי my man » 17 פברואר 2015, 11:52

roy1000 כתב:המוצר של סלקום הוא לא טוב. אני חייב את ערוצי הילדים. אם הם היו נותנים מוצר עם ערוצי ילדים וספורט הייתי עובר אליהם. במילא אנחנו לא רואים שום דבר אחר (כל השאר יש באינטרנט).

גם את מה שהצגת יש באינטרנט...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי jol9 » 17 פברואר 2015, 11:57

roy1000 כתב:המוצר של סלקום הוא לא טוב. אני חייב את ערוצי הילדים. אם הם היו נותנים מוצר עם ערוצי ילדים וספורט הייתי עובר אליהם. במילא אנחנו לא רואים שום דבר אחר (כל השאר יש באינטרנט).

אין שם ערוצי ילדים בכלל?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 17 פברואר 2015, 12:15

jol9 כתב:

אין שם ערוצי ילדים בכלל?

הכל VOD לפי מה שהבנתי. אני צריך את ניק ג'וניור והופ. בלי זה אין על מה לדבר.
roy1000

הודעהעל ידי my man » 06 מאי 2015, 13:40

אני על סף לאבד עשתונות!
כל החברות התחילו להקטין מוצרים ולהשאיר את המחירים לפני ההקטנה!

אני רוצה להתחיל פה משהו ואני צריך את העזרה שלכם- אין לי פייסבוק וגם לא ווטסאפ אז כל פעם שאני אראה מוצר כזה אני אעלה תמונה של מוצר שהוקטן ואתם תעבירו לפייסבוק שלכם ולקבוצות ווטסאפ שלכם...סבבה? זורם?

אגב כל מי שעושה קניות ושם לב- יכול לגם להעלות את התמונות....לדעתי זו הדרך הטובה ביותר להילחם בתופעה-להפיץ ולפרסם ולומר לאנשים פשוט לא לקנות.

אני בינתיים שמתי לב אתמול לשמפו/מרכך/תחליב רחצה של "פינוק"- הם הקטינו את המוצר והמחיר נשאר.
כמו כן גם חברת נקה 7 עשתה זאת לחלק מהסבונים שלה..

כמו כן חבילות ממתקים הוקטנו...כשאראה אני אעלה...

בלי כל קשר- חברת שופרסל שיווקה אתמול מוצרי חלב פרטיים במחיר זול מהמתחרות- קנינו ונהננו...
ישנה גם את הגבינה הצהובה החדשה "עלמה" ב5.5/5.9 - סבבה לגמרי!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי roy1000 » 06 מאי 2015, 14:24

אתה צודק - הקטינו את היוגורט של הילדה שלי (יוגורט שטראוס-דנונה טבעי עם פקאן סיני) בשליש. בחודש הראשון עשו מבצע (3.5 ש"ח ליחידה במוקם 4.40) אבל עכשיו העלו את המחיר ל- 5.10. אז גם הקטינו בשליש וגם העלו את המחיר בכמעט עשרים אחוז... עכשיו היא פשוט מבקשת שני יוגורטים במקום אחד... זה לא שאפשר לעבוד עליה.
roy1000

הודעהעל ידי toja27 » 10 מאי 2015, 05:39

http://www.themarker.com/markerweek/thisweek/1.2626201
יש כאן כתבה שמדברת על הריכוזיות במשק ועל כוחות " נסתרים" שאין להם את האינטרס שהחיים של האזרחים תמיד יהיו זולים יותר. ואני חושב לעצמי, אנחנו שמים לב כל כך הרבה בכל מה שקורה בחיים הפוליטיים ומתלוננים על כל הסכם קואליציוני(ובצדק) שנראה לא במקום, אבל אותם בעלי אינטרסים(כאן דובר בעיקר על בנקים) שמשרתים את עצמם הרבה פעמים על חשבון האזרח, נשארים לרב נעלמים מהעין ומהמודעות הציבורית.
אני מניח שכחלון יצתרך להילחם נגד כמה מאותם בעלי אינטרסים בשנים הקרובות כדי להוזיל את הדירות.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי rc4991 » 20 מאי 2015, 11:38

סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 25 מאי 2015, 09:36

http://home.walla.co.il/item/2857233

מחאה על מחירי השכירויות לדירות ש"לא ממש" שוות את המחיר המבוקש..
עושים סוג של שיימינג למפרסמי הדירות ההזויות..
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 27 מאי 2015, 01:28

קניתי אתמול את השוקו החדש מסדרת מוצרי החלב של השופרסל
חבל על הזמן

מי שבוחר לקנות שוקו אחר שיקר בכמה שקלים טובים לא יכול להגיד שזה בגלל הטעם
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 15 יוני 2015, 13:23

לא ידעתי איפה להכניס את זה-

צריך המלצה איזו חברה סלולרית תהיה גם זולה וגם לא תעשה לי בעיות(קליטה, שירות לקוחות סביר, ורשת אינטרנטית טובה)?

תודה לכולם מראש!
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 15 יוני 2015, 14:39

my man כתב:לא ידעתי איפה להכניס את זה-
צריך המלצה איזו חברה סלולרית תהיה גם זולה וגם לא תעשה לי בעיות(קליטה, שירות לקוחות סביר, ורשת אינטרנטית טובה)?

תודה לכולם מראש!

טוב אז ככה מבדיקה מקיפה שלי ככה נראית מערכת הסלולר בישראל(בנוגע לאיש שמחפש מסלול זול וטוב)(ללא התייחסות לפרטנר/012-מחרים אותם אישית אחרי מה שקרה איתם בשבוע שעבר):
כל חברה מחפשת את המקום בו היא תוכל לגבות את המחיר האקסטרא מהצרכן כי מחיר החבילות עצמן הוא ברצפה(סביב ה40-50 ש"ח לחבילה). אז יש מספר גורמים שיקחו לכם את הכסף.

כמעט כל חבילה(99%) מגיעה לשנה ומיד בתום השנה המחיר קופץ. בתחום הקפיצה מבחינת מחיר הוט מובייל מקפיצה בצורה הזולה ביותר מ49.9 ל59.9 בתום תקופת השנה של המסלול..
כל שאר החברות מקפיצות את המחיר הרבה יותר(בין 79.9 ל99.9 ש"ח) ופה יש קץ' נוסף ברגע שתרצה לעבור חבילה בתוך הרשת הרשת תיקח לך 'דמי מעבר בין חבילות' . פה רשת יו פון לוקחת את הכסף הכי קטן שזה 15 ש"ח דמי מעבר שאר החברות נעות סביב ה40 - 50 ש"ח.

לא בא לך לשלם את הדמי מעבר המעצבנים האלה(יש עכשיו דיונים בועדות בכנסת להפוך את זה למחיר אחיד בין החברות) והחלטת לעבור חברה גם כאן יש קץ' אתה צריך לשלם על הסים החדש. גם פה רשת יו פון הכי זולה עם סכום של29 ש"ח. שאר החברות נעות סביב ה49 ש"ח.

לגבי גלישת האינטרנט רוב המסלולים ללא ההגבלה על השיחות וההודעות הם של 3 ג'יגה אך עם זאת לא מעט חברות היום קלטו שאנשים גולשים הרבה יותר דרך הסמארטפון ולכן הגדילו את כמות הג'יגות במסלולים. גולן מציעים במסלול הזול שלהם(37 ש"ח) 6 ג'יגה. יו פון מציעה במסלול של 49.9 ש"ח 10 ג'יגה, וואלה מובייל-4 ג'יגה(מסלול "ללא הגבלה" שעולה 35 ש"ח) בנוסף לזה יש גם את המסלולים הקטנים יותר מבחינת גלישה של 1 ג'יגה(מה שאנשים לא יודעים זה שזה המון- ואם אתה לא אחד שגולש מלא באינטנרט ומשתמש לא מעט בוויפיי יכול להיות שעדיף להם את המסלולים של ה1 ג'יגה כי הם בד"כ מוזילים בהרבה את מחיר החבילה)

המסלול הזול ביותר הוא של רמי לוי(ללא הגבלה, 1 ג'יגה) עם 19.9 ש"ח. אחריו וואלה(ללא הגבלה, 4 ג'יגה) עם 35 ש"ח ואח"כ גולן(ללא הגבלה, 6 ג'יגה) ויו פון(מחיר לשנתיים ללא הגבלה, 3 ג'יגה לשנה ראשונה ו1 ג'יגה לשנה השנייה) עם 37 ו39 בהתאמה.

אבל לי לא איכפת רק המחיר אלא גם השירות לקוחות אז נתקלתי בכתבה הזו: http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000937731

שבה יש את הטבלה הזו:

תמונה

ניתן לראות כמות התלונות ביחס לכמות הלקוחות.. על רמי לוי והוט מובייל הכי מתלוננים, סלקום מפתיעה מאד בפן הזה כי אני הכרתי אותה כאחת הגרועות בנושא שרות הלקוחות והטבלה הזו מעידה עליה שהיא מהטובות בפן הזה..

אני אישית עשיתי צעד והלכתי על יו פון. כי נורא נורא הרגיז אותי הקטע של המעבר בין חבילות ומחיר הקנייה הראשוני של הסים והם היו הכי זולים. גם האינטרנט שהם מספקים הוא 10 ג'יגה שזה המון! בנוסף בדוח המועצה לצרכנות כמות התלונות עליהם די ממוצעת וגם חברים שלי המליצו לי בחום!

למי שיש מה לומר בנושא מוזמן להצטרף ולחלוק..
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 02 יולי 2015, 16:27

סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 02 יולי 2015, 16:54

Holiday_Armadillo כתב:איזה מגניב
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4674941,00.html

שווה
מבפנים זה נראה כמו בית לכל דבר
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 03 אוגוסט 2015, 14:15

תמונה
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 10 ספטמבר 2015, 23:14

אני בדרך כלל לא מאלה שמצטרפים לעליהום על הרשתות הגדולות כי אני יודעת שלחלק מגיע כי הם יקרים ולחלק לא
השופרסל דיל שאנחנו הולכים אליו בנס ציונה הוא סביר לגמרי עם המחירים אבל היום כשהלכנו לעשות קניות ראיתי שהם העלו את העגבניות והמלפפונים באיזה 3 שקלים (לקילו)
זה תרגיל מסריח לעשות את זה לפני חג
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־26 אורחים