המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

יוקר המחיה

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יוקר המחיה

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 דצמבר 2014, 18:38

jol9 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:א - צרכנות נבונה, זה הבסיס לכלכלת המשפחה במיקרו וליוקר המחייה במקרו. למה שקסטרו לא יבקשו 150 ש"ח על סריג, אם אנשים
ממשיכים וקונים בלי חשבון.
אז המשפט הקטן הזה "אז אל תקנו!" זאת כל התאוריה בעצם. זה הבסיס הפשוט שכל אחד יכול להכיל על עצמו ולהביא לאיזשהו שינוי. ד"א קראתי איזשהי
כתבה לפני כמה ימים בנושא, ואכן הישראלים קונים פחות (כי אין כסף, לא כי לא רוצים), והמחירים פשוט יורדים כדי לעודד קניה. זה עד כדי כך פשוט.

ב - קודם כל הכסף של האגרה יישאר בכיס. זה שיהיו הוצאות והקלות אחרות, זה נכון, אבל לשלם אגרה בשנת 2014 זאת פשוט בדיחה לא רצינית, וטוב
שזה נגמר.

ג - לגבי מע"מ 0, אני לא אמרתי שזה היה חוק נוראי, אלא שזה נעשה באופן לא טוב, וכשל לבסוף. אני בכלל חושב שנושא הדיור הוא בעייתי, וגם כתבתי את זה
כאן לא פעם. אם אני זוג צעיר שמתאים לכל הקריטריונים, קונה דירה היום במחיר מלא, ומחר עובר חוק מע"מ 7, ומוזיל את המחירים בשוק, בעצם לקחנו פלח אחד
ודי קטן באוכלוסייה, ודפקנו על חשבונו, חלק אחר וגדול הרבה יותר (כל אלה שבבעלותם דירה, שלא נדבר על אלה שבבעלותם גם דירות להשקעה).
אני חושב שהפתרון הכי צודק, הוא מתן הטבה מבלי לפגוע בשוק ובאוכלוסייה האחרת, וזה מתן של הלוואות ומענקים מהמדינה לרוכשים, ע"פ קריטריונים מסויימים.
למשל הלוואה באחוזי ריבית זניחים, מענק של כמה עשרות אלפי שקלים, וכו' - כל זה לרוכשי דירה ראשונה ולאו דווקא רק מקבלן.
כמובן שום דבר לא יעזור אם לא יהיה היצע משמעותי, אבל זה נכון תמיד

רק דבר קטן על האגרה - התכוונתי שפשוט יכניסו את זה במס במקום אחר

בקשר לסעיף הראשון - זה כל העניין
אתה חושב באמת שיש צורך במדינה שלנו לאיזה 8-10 ערוצי ספורט כשחצי מהם פרימיום? יש אותם כי אנשים מוכנים לשלם כל חודש מעל 100 שקל ל-3 ערוצי ספורט
אם אנשים יפסיקו לשלם תוך שבוע הכל נפתח לכולם

אבל כשאנשים בוכים שאין כסף וקונים אייפון ב-8000 שקל רק כי זה הכי חדש..קשה לי לרחם עליהם (ואנחנו יודעים שלא מעט עושים את זה, זה לא ''קומץ'')
אני מבינה שפלאפון חדש לא צריך להיות מותרות מטורפת אבל כשאתה הולך על הכי חדש, הכי נוצץ והכי יקר כי אתה חייב ללכת עם העדר אז מגיע לך שאין לך כסף
מצד שני אפשר לתת מילה טובה לישראלים שמצאו אתרים כמו עלי אקספרס או איביי וקונים משם את מה שמשתלם
זה שמ-75 דולר כבר מתחילים להטיל כל מיני מיסים זאת בעיה גדולה מבחינתי

הרי אם תשים מוצר אחד ב-100 שקל לא יקנו אפילו אחד
תוריד את המוצר ל-20 ויקנו 15 יחידות
זה שהישראלים עדיין לא הבינו שאם הם לא יקנו זה ישתלם להם זה..אני לא יודעת מה להגיד
אי אפשר באמת להאשים חנויות שעושות רווח על אנשים אם אנשים מוכנים להוציא את הכסף הזה במקום ''להתנזר'' לחודש ולראות את המחירים יורדים לריצפה
אני באמת מאמינה שהאופציה השנייה שהראיתי כאן תתרום לא רק לצרכן אלא גם לבעלי העסקים

רק תיקון קטן - זאת לא התנזרות של חודש, אלא שינוי בדפוסי הצריכה שייקח יותר מחודש, ויחייב את כולם להתאים את עצמם לדיניות החדשה. זה ייקח לדעתי שנה
שנתיים, אבל לבסוף, כולם רק ירוויחו מזה (חוץ מבעלי הון כאלה ואחרים)

נכון, אבל אני באמת מאמינה שהשינוי יכול להיות כזה מהיר, לזה התכוונתי
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 דצמבר 2014, 21:02

התנין כתב:הכי קל להגיד לאנשים ''פשוט תחרימו את החברות''. אבל קחו בחשבון שאדם שכל החיים רגיל לאכול קוטג', למשל, לא באמת יכול להפסיק לצרוך את המוצר הזה. וגם אם כן, מדבר בפגיעה מסויימת ברמת החיים שלו.

זה נקרא הקרבה
ולא סתם הקרבה אלא הקרבה זמנית

לפעמים צריך לעשות משהו בטווח הקצר בשביל הטבה בטווח הרחוק אז אני אמורה לרחם על מישהו כי במשך חודש הוא לא יכול לאכול קוטג'? לא

אני לגמרי מסכימה שיש פה בעיה גדולה מאוד שמגיעה מהדרגים הכי גבוהים שיש אבל לצרכן כן(!!) יש כוח
אם הוא לא מסוגל להשתמש בכוח הזה ולהקריב את הקוטג' שלו אז כנראה מגיע לו שיהיה יקר

זה שזה לא צריך להיות מותרות זה נכון, זה שזה כן זאת עובדה
עכשיו אפשר להגיד שזה לא צריך להיות ככה או שאפשר לעשות עם זה משהו כי מחירים בסופר זה אחד הדברים היחידים שלאזרח הקטן כן יש שליטה עליהם
כשתנובה לוקחת 500 מיליארד שקל רווח יותר ממה שמותר לה לפי החוק ואנשים ממשיכים לקנות קוטג' בשביל שלא ''תיפגע'' להם איכות החיים אז..שוב, מגיע לנו
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 21:13

Holiday_Armadillo כתב:הרי אם תשים מוצר אחד ב-100 שקל לא יקנו אפילו אחד
זה שהישראלים עדיין לא הבינו שאם הם לא יקנו זה ישתלם להם זה..אני לא יודעת מה להגיד
אי אפשר באמת להאשים חנויות שעושות רווח על אנשים אם אנשים מוכנים להוציא את הכסף הזה במקום ''להתנזר'' לחודש ולראות את המחירים יורדים לריצפה
אני באמת מאמינה שהאופציה השנייה שהראיתי כאן תתרום לא רק לצרכן אלא גם לבעלי העסקים

כנראה שלא שמעת על דו"ח מקינזי האגדי שנעשה בעבור תנובה ובגללו למעשה אנחנו משלמים על מוצרי חלב פי כמה מאירופה.

אני אספר את הסיפור בקצרה - מתישהו (נדמה לי באמצע שנות ה- 2000) תנובה, שהייתה מחלבה בבעלות הקיבוצים עם רווחיות די נמוכה שחלקה נמכר לקרן אייפקס הבריטית, שכרה את חברת הייעוץ מקינזי בכדי שתכין לה תוכנית התייעלות שתקטין את ההוצאות שלה ותגדיל את הרווחים. במקינזי הגיעו לארץ, בדקו, ראו וחשבו ואז נתנו לתנובה דו"ח שאומר את הדבר הבא - אתם באמת יכולים להתייעל ולחסוך כמה גרושים, אבל שם לא נמצא הכסף הגדול - מקינזי עשו סקר והגיעו למסקנה שהצרכן הישראלי כלל אינו רגיש למחיר ושעקומת הביקוש שלו קשיחה כמעט לחלוטין, ומכיוון שאין תחרות אמיתית בארץ במורצי החלב והייבוא אסור, אז מקינזי פשוט המליצו לתנובה להעלות את מחירי המוצרים שלה ב- 100% - 200% (כלומר להכפיל ולשלש את המחירים). תנובה, שהייתה עד אז מחלבה לא יעילה במיוחד ועם רמת רווחיות מאוד נמוכה, אכן לקחה את עצתה של מקינזי והכפילה ושלשה את מחירי המוצרים שלה במהלך שנתיים - שלוש וכמו שמקינזי צפתה, הביקוש לא ירד. ככה בתוך מספר מצומצם של שנים, תנובה הגדילה יותר מפי 10 את הרווח שלה והפכה למחלבה עם שיעורי הריווחיות הגבוהים בעולם על הגב של הצרכן הישראלי.

סיפורים דומים אפשר לספר על מונופול המלט ועוד כמה וכמה תעשיות בארץ, אבל השורה התחתונה היא בדיוק אותו הדבר - המדינה מגינה על מונופולים וקרטלים באמצעות מכסים. במדינה קטנה לעולם לא יהיו מספיק יצרנים בשביל תחרות אמיתית והדרך היחידה להוריד את יוקר המחיה היא להוריד מכסים ולאפשר יבוא חופשי.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 21:17

Holiday_Armadillo כתב:אני לגמרי מסכימה שיש פה בעיה גדולה מאוד שמגיעה מהדרגים הכי גבוהים שיש אבל לצרכן כן(!!) יש כוח
אם הוא לא מסוגל להשתמש בכוח הזה ולהקריב את הקוטג' שלו אז כנראה מגיע לו שיהיה יקר

עכשיו אפשר להגיד שזה לא צריך להיות ככה או שאפשר לעשות עם זה משהו כי מחירים בסופר זה אחד הדברים היחידים שלאזרח הקטן כן יש שליטה עליהם
כשתנובה לוקחת 500 מיליארד שקל רווח יותר ממה שמותר לה לפי החוק ואנשים ממשיכים לקנות קוטג' בשביל שלא ''תיפגע'' להם איכות החיים אז..שוב, מגיע לנו

את באמת מצפה שנחרים את כל הגבינות והיוגורטים ולמעשה כל מוצרי החלב למשך כמה זמן? שנה? שנתיים? הרי סיפור החרם כבר נוסה במחאה החברתית. זה לא עזר.

לא יותר פשוט לדרוש מהפוליטיקאים שלנו לאפשר ייבוא של מוצרי חלב?
roy1000

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 דצמבר 2014, 21:17

roy1000 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:הרי אם תשים מוצר אחד ב-100 שקל לא יקנו אפילו אחד

כנראה שלא שמעת על דו"ח מקינזי האגדי שנעשה בעבור תנובה ובגללו למעשה אנחנו משלמים על מוצרי חלב פי כמה מאירופה.

אני אספר את הסיפור בקצרה - מתישהו (נדמה לי באמצע שנות ה- 2000) תנובה, שהייתה מחלבה בבעלות הקיבוצים עם רווחיות די נמוכה שחלקה נמכר לקרן אייפקס הבריטית, שכרה את חברת הייעוץ מקינזי בכדי שתכין לה תוכנית התייעלות שתקטין את ההוצאות שלה ותגדיל את הרווחים. במקינזי הגיעו לארץ, בדקו, ראו וחשבו ואז נתנו לתנובה דו"ח שאומר את הדבר הבא - אתם באמת יכולים להתייעל ולחסוך כמה גרושים, אבל שם לא נמצא הכסף הגדול - מקינזי עשו סקר והגיעו למסקנה שהצרכן הישראלי כלל אינו רגיש למחיר ושעקומת הביקוש שלו קשיחה כמעט לחלוטין, ומכיוון שאין תחרות אמיתית בארץ במורצי החלב והייבוא אסור, אז מקינזי פשוט המליצו לתנובה להעלות את מחירי המוצרים שלה ב- 100% - 200% (כלומר להכפיל ולשלש את המחירים). תנובה, שהייתה עד אז מחלבה לא יעילה במיוחד ועם רמת רווחיות מאוד נמוכה, אכן לקחה את עצתה של מקינזי והכפילה ושלשה את מחירי המוצרים שלה במהלך שנתיים - שלוש וכמו שמקינזי צפתה, הביקוש לא ירד. ככה בתוך מספר מצומצם של שנים, תנובה הגדילה יותר מפי 10 את הרווח שלה והפכה למחלבה עם שיעורי הריווחיות הגבוהים בעולם על הגב של הצרכן הישראלי.

סיפורים דומים אפשר לספר על מונופול המלט ועוד כמה וכמה תעשיות בארץ, אבל השורה התחתונה היא בדיוק אותו הדבר - המדינה מגינה על מונופולים וקרטלים באמצעות מכסים. במדינה קטנה לעולם לא יהיו מספיק יצרנים בשביל תחרות אמיתית והדרך היחידה להוריד את יוקר המחיה היא להוריד מכסים ולאפשר יבוא חופשי.

השאלה היא אם הצרכנים השכילו מאז הדו''ח הזה ושינו את הרגלי הצריכה שלהם או שלא

roy1000 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:אני לגמרי מסכימה שיש פה בעיה גדולה מאוד שמגיעה מהדרגים הכי גבוהים שיש אבל לצרכן כן(!!) יש כוח

את באמת מצפה שנחרים את כל הגבינות והיוגורטים ולמעשה כל מוצרי החלב למשך כמה זמן? שנה? שנתיים? הרי סיפור החרם כבר נוסה במחאה החברתית. זה לא עזר.

לא יותר פשוט לדרוש מהפוליטיקאים שלנו לאפשר ייבוא של מוצרי חלב?

אם אני באמת מצפה? לא
אם אני חושבת שזה אפשרי לפתח סלקציה? כן
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 21:55

אני עדיין לא מבין למה הפתרון הוא התנזרות מוחלטת ממוצרי חלב והחרמה של כל הגבינות והיוגורטים ולא פתיחת שוק החלב לייבוא. זה כמו להגיד שכשיש לך פצע ברגל צריך לכרות את הרגל במקום לשים אנטיביוטיקה.
roy1000

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 דצמבר 2014, 21:59

roy1000 כתב:אני עדיין לא מבין למה הפתרון הוא התנזרות מוחלטת ממוצרי חלב והחרמה של כל הגבינות והיוגורטים ולא פתיחת שוק החלב לייבוא. זה כמו להגיד שכשיש לך פצע ברגל צריך לכרות את הרגל במקום לשים אנטיביוטיקה.

אמרתי ''התנזרות מוחלטת'' או אמרתי סלקציה?

אנחנו קונים חלב (פעם בשלושה שבועות וגם זה מתקלקל אבל ניחא), אנחנו קונים גבינה לבנה אבל למרות שאני מתה על דנונה, אני לא מתכוונת לקנות רביעייה בכמעט 20 שקל, כמו שאני לא אקנה מילקי באותו מחיר
או שאני אחפש מותגים יותר זולים/מבצעים או שאני פשוט אמשיך לא לקנות
זה נקרא שליטה עצמית ואיפוק
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 08 דצמבר 2014, 22:07

roy1000 כתב:אני עדיין לא מבין למה הפתרון הוא התנזרות מוחלטת ממוצרי חלב והחרמה של כל הגבינות והיוגורטים ולא פתיחת שוק החלב לייבוא. זה כמו להגיד שכשיש לך פצע ברגל צריך לכרות את הרגל במקום לשים אנטיביוטיקה.

שתי האופציות צריכות להיעשות
גם קניה חכמה יותר מצד הצרכנים וגם מהלכים מצד הממשלה
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 22:41

Holiday_Armadillo כתב:אמרתי ''התנזרות מוחלטת'' או אמרתי סלקציה?

אנחנו קונים חלב (פעם בשלושה שבועות וגם זה מתקלקל אבל ניחא), אנחנו קונים גבינה לבנה אבל למרות שאני מתה על דנונה, אני לא מתכוונת לקנות רביעייה בכמעט 20 שקל, כמו שאני לא אקנה מילקי באותו מחיר

חוץ מהגבינה הלבנה שבפיקוח, כל שאר המוצרים (יוגורטים, גבינות) נמכרים במחירים מופקעים ובאורח מופלא, כל היצרנים מוכרים את המוצרים בדיוק באותם מחירים. אז לא, אני לא מתכוון להחרים יוגורטים לשנה. זה לא הגיוני. אין מותגים יותר זולים כי אסור לייבא יוגורטים.

לא מבין מה הקשר לשליטה עצמית. אפשר גם לחיות על לחם אחיד בלבד נכון? אבל אנחנו לא עושים את זה.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 22:44

rc4991 כתב:

צודק - יש מונופול מלט שמפקיע מחירים ומייקר כל דירה שאנחנו קונים ב- 50 אלף ש"ח. אני מציע שבתור צרכנים נבונים, כולנו נעבור לגור ברחוב (או בצריפים). קניה חכמה זה לקנות מוצר תחליפי וזול יותר, אבל כשאין תחרות וכל המוצרים מתומחרים בדיוק באותו המחיר, אז אני לא ממש מבין את ההצעה.
roy1000

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 דצמבר 2014, 22:45

roy1000 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:אמרתי ''התנזרות מוחלטת'' או אמרתי סלקציה?

חוץ מהגבינה הלבנה שבפיקוח, כל שאר המוצרים (יוגורטים, גבינות) נמכרים במחירים מופקעים ובאורח מופלא, כל היצרנים מוכרים את המוצרים בדיוק באותם מחירים. אז לא, אני לא מתכוון להחרים יוגורטים לשנה. זה לא הגיוני. אין מותגים יותר זולים כי אסור לייבא יוגורטים.

לא מבין מה הקשר לשליטה עצמית. אפשר גם לחיות על לחם אחיד בלבד נכון? אבל אנחנו לא עושים את זה.

אבל אפשר לעשות את זה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 08 דצמבר 2014, 22:51

roy1000 כתב:
rc4991 כתב:

צודק - יש מונופול מלט שמפקיע מחירים ומייקר כל דירה שאנחנו קונים ב- 50 אלף ש"ח. אני מציע שבתור צרכנים נבונים, כולנו נעבור לגור ברחוב (או בצריפים). קניה חכמה זה לקנות מוצר תחליפי וזול יותר, אבל כשאין תחרות וכל המוצרים מתומחרים בדיוק באותו המחיר, אז אני לא ממש מבין את ההצעה.

אני לא מדבר על מוצרים בסיסיים אלא על מותרות
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 22:54

מעולם, בהסטוריה האנושית לא שמעתי על קרטל שנשבר ע"י חרם צרכנים. אני בספק גדול אם בארץ יהיו המקרים הראשונים.

הפתרון נמצא בתחרות, לא בכוח שלא קיים אצל הצרכן מול הקרטל.
roy1000

הודעהעל ידי rc4991 » 08 דצמבר 2014, 23:00

roy1000 כתב:מעולם, בהסטוריה האנושית לא שמעתי על קרטל שנשבר ע"י חרם צרכנים. אני בספק גדול אם בארץ יהיו המקרים הראשונים.

הפתרון נמצא בתחרות, לא בכוח שלא קיים אצל הצרכן מול הקרטל.

כי אם כולם לא קונים כמה מוצרים כמו שוקולד לדוגמא אז החברות יפסידו המון
מהר מאוד אתה תראה אותם מורידים מחירים

ועדיין, ברור שהרוב המוחלט של הכח לשנות את המצב נמצא אצל הממשלה
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 23:09

rc4991 כתב:כי אם כולם לא קונים כמה מוצרים כמו שוקולד לדוגמא אז החברות יפסידו המון

מה שאתה אומר הוא חסר תקדים. אתה לא יכול לאגד את כל הצרכנים לאיזה גוף אחד ולהחליט שלא קונים. אני ממש לא מבין מאיפה בא הרעיון הזה? בענף לא תחרותי, המחירים יהיו מחירי קרטל/מונופול. אלה חוקי הטבע. הדרך היחידה להוריד מחירים זה להכניס תחרות.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 08 דצמבר 2014, 23:26

roy1000 כתב:
rc4991 כתב:כי אם כולם לא קונים כמה מוצרים כמו שוקולד לדוגמא אז החברות יפסידו המון

מה שאתה אומר הוא חסר תקדים. אתה לא יכול לאגד את כל הצרכנים לאיזה גוף אחד ולהחליט שלא קונים. אני ממש לא מבין מאיפה בא הרעיון הזה? בענף לא תחרותי, המחירים יהיו מחירי קרטל/מונופול. אלה חוקי הטבע. הדרך היחידה להוריד מחירים זה להכניס תחרות.

אני חושב שחרם צרכני זה דבר שיכול להיות יעיל אם הוא מאורגן נכון.
קשה לעשות חרם על לחם ועל חלב, אבל אפשר לעשות חרם על כל מיני מוצרי nice to have

בכל מקרה, הדבר הנכון הוא לשלב את שני הדברים - מחאה, שתוביל לפעילות ממשלתית. כמובן שזה צריך להיות מבוצע ע"י אנשים ללא שיגעון
גדלות, כפי שמתסתמן לפיד. העם לא שלח אותו לכנסת ולממשלה כדי שיתנגח כל יום כל היום עם הקואליציה, כפי שמתברר שהיה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 09 דצמבר 2014, 10:25

jol9 כתב:אני חושב שחרם צרכני זה דבר שיכול להיות יעיל אם הוא מאורגן נכון.

בכל מקרה, הדבר הנכון הוא לשלב את שני הדברים - מחאה, שתוביל לפעילות ממשלתית. כמובן שזה צריך להיות מבוצע ע"י אנשים ללא שיגעון
גדלות, כפי שמתסתמן לפיד. העם לא שלח אותו לכנסת ולממשלה כדי שיתנגח כל יום כל היום עם הקואליציה, כפי שמתברר שהיה.

כל נושא החרמות לא ממש עובד. הלחץ צריך להיות על הפוליטיקאים, אבל ניגוד למחאות כלליות כמו שהיו ב- 2011, צריכה להיות מחאה עם דרישות ספציפיות כמו הורדת מכסים והכנסת תחרות לכל השווקים, ביטול מכון התקנים, רפורמה בתכנון ושיווק קרקעות ועוד.

לגבי לפיד - אני בטח שלא הצבעתי בשבילו בשביל תקציב בטחון של 70 מליארד שקל ובטח שלא הצבעתי בשביל לפיד כדי שבוגי יזמין חמקנים ב- 50 מליארד שקל ואח"כ נשמע מאולמרט איך בוגי קיבל שוחד במליונים בעבור העסקה הזו. סבב ההבחירות הבא צריך להיות סביב יוקר המחיה והשחיתות במערכת הבטחון.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 09 דצמבר 2014, 15:10

roy1000 כתב:
jol9 כתב:אני חושב שחרם צרכני זה דבר שיכול להיות יעיל אם הוא מאורגן נכון.

כל נושא החרמות לא ממש עובד. הלחץ צריך להיות על הפוליטיקאים, אבל ניגוד למחאות כלליות כמו שהיו ב- 2011, צריכה להיות מחאה עם דרישות ספציפיות כמו הורדת מכסים והכנסת תחרות לכל השווקים, ביטול מכון התקנים, רפורמה בתכנון ושיווק קרקעות ועוד.

לגבי לפיד - אני בטח שלא הצבעתי בשבילו בשביל תקציב בטחון של 70 מליארד שקל ובטח שלא הצבעתי בשביל לפיד כדי שבוגי יזמין חמקנים ב- 50 מליארד שקל ואח"כ נשמע מאולמרט איך בוגי קיבל שוחד במליונים בעבור העסקה הזו. סבב ההבחירות הבא צריך להיות סביב יוקר המחיה והשחיתות במערכת הבטחון.

למה אתה לוקח את דברי אולמרט כאיזשהי תורה מסיני?
בינתיים הוא זה שהולך לשבת בכלא, בעוד ברק חי את החיים שלו ושום רבב לא דבק בו (פרט לזה שהיה ראש ממשלה גרוע).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 09 דצמבר 2014, 17:15

jol9 כתב:למה אתה לוקח את דברי אולמרט כאיזשהי תורה מסיני?
בינתיים הוא זה שהולך לשבת בכלא, בעוד ברק חי את החיים שלו ושום רבב לא דבק בו (פרט לזה שהיה ראש ממשלה גרוע).

כי המערכת הזו מתנהלת בצורה כל כך לא הגיונית שההסבר היחידי זה אינטרסים זרים כמו שוחד.

אתה יודע מה - בוא נטמון את הראש בחול ונגיד שזה לא שוחד אלא "רק" טמטום או רצון בצעצועים יקרים/השפעה. האם זה משנה? אתה באמת חושב שלפיד היה צריך לתמוך בתקציב בטחון של 70 מליארד שקל? זה משרת את הבוחרים שלו? אתה באמת חושב שלפיד צריך היה לתת יד להשתוללות של בוגי/ביבי? בתור בוחר שלו אני אומר שלא. אם בוגי/ביבי רוצים להשתולל עם חמקנים ב- 50 מליארד ועם תקציב בטחון של 70 מליארד שקל, הם מוזמנים לעשות את זה עם בנט החרדים. בכלל אני כל הזמן שומע את ביבי ובנט מדברים על איזה עולם נפלא ונהדר היה לנו אם הם היו יכולים לעשות מה שהם רוצים בלי כל מיני מסנדלים כמו כמו לפיד וליבני ושאר "שמאלנים". אז יאללה - הנה ההזדמנות שלהם - בבחירות הבאות תהיה קואליציה על טהרת הימין וקדימה - שבנט יעשה את כל מה שהוא כביכול מפנטז עליו - שיספח את הגדה ויעביר את כל הכסף להתנחלויות בלי שום התנגדות מאף אחד (כלומר מה שיישאר אחרי שיחלקו לחרדים), ושיבנה מאות אלפי בתים בשכם ובג'נין ואיפה שהוא לא רוצה. ובוגי יוכל לקנות כמה חמקנים שרק ירצה ולהעלות את תקציה הבטחון ל- 100 מליארד (כי הרי אחרת הבצא לא יכול לאכול ואין כסף לתחמושת).

קדימה - שפעם אחת תהיה ממשלה על טהרת הימין, בלי שום גורם מפריע ובואו כולנו נראה אם אכן ביבי ובנט יכולים להביא לנו את האוטופיה שהם כל הזמן טוענים שיביאו.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 09 דצמבר 2014, 19:13

roy1000 כתב:
jol9 כתב:למה אתה לוקח את דברי אולמרט כאיזשהי תורה מסיני?

כי המערכת הזו מתנהלת בצורה כל כך לא הגיונית שההסבר היחידי זה אינטרסים זרים כמו שוחד.

אתה יודע מה - בוא נטמון את הראש בחול ונגיד שזה לא שוחד אלא "רק" טמטום או רצון בצעצועים יקרים/השפעה. האם זה משנה? אתה באמת חושב שלפיד היה צריך לתמוך בתקציב בטחון של 70 מליארד שקל? זה משרת את הבוחרים שלו? אתה באמת חושב שלפיד צריך היה לתת יד להשתוללות של בוגי/ביבי? בתור בוחר שלו אני אומר שלא. אם בוגי/ביבי רוצים להשתולל עם חמקנים ב- 50 מליארד ועם תקציב בטחון של 70 מליארד שקל, הם מוזמנים לעשות את זה עם בנט החרדים. בכלל אני כל הזמן שומע את ביבי ובנט מדברים על איזה עולם נפלא ונהדר היה לנו אם הם היו יכולים לעשות מה שהם רוצים בלי כל מיני מסנדלים כמו כמו לפיד וליבני ושאר "שמאלנים". אז יאללה - הנה ההזדמנות שלהם - בבחירות הבאות תהיה קואליציה על טהרת הימין וקדימה - שבנט יעשה את כל מה שהוא כביכול מפנטז עליו - שיספח את הגדה ויעביר את כל הכסף להתנחלויות בלי שום התנגדות מאף אחד (כלומר מה שיישאר אחרי שיחלקו לחרדים), ושיבנה מאות אלפי בתים בשכם ובג'נין ואיפה שהוא לא רוצה. ובוגי יוכל לקנות כמה חמקנים שרק ירצה ולהעלות את תקציה הבטחון ל- 100 מליארד (כי הרי אחרת הבצא לא יכול לאכול ואין כסף לתחמושת).

קדימה - שפעם אחת תהיה ממשלה על טהרת הימין, בלי שום גורם מפריע ובואו כולנו נראה אם אכן ביבי ובנט יכולים להביא לנו את האוטופיה שהם כל הזמן טוענים שיביאו.

רוי, אתה משתמש בשיטת ביבי - הפחדה.
היו לנו כבר ממשלות ימין-חרדים בעבר, ואני לא זוכר אסונות מהסוג שאתה מתאר.

70 מיליארד זה מספר לא רלוונטי. זה שהצבא ביקש את זה אולי, לא אומר שזה מה שהיה קורה. בכל זאת, האנשים שמנהלים את המדינה ומקבלים את ההחלטות
הם לא מטומטמים, והם יודעים שדברים כאלה לא יעברו בציבור.

לפיד לא שמאלן אלא סרבן. לפי מה שמסתמן, הוא פשוט לא מבין את המשחק הפוליטי. הוא לא הומלך, ולא קיבל 61 מנדטים בבחירות, ולכן הוא צריך היה לדעת
להתפשר עם חבריו לקואליציה, ולעמוד מאחורי ההחלטות שהתקבלו, גם אם הוא לא אוהב אותן.
זה לא שיש לו בעלות על האמת ועל עשיית הדברים הנכונים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־29 אורחים