המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

יוקר המחיה

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יוקר המחיה

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 אוקטובר 2014, 00:07

rc4991 כתב:מעניין
http://www.calcalist.co.il/marketing/ar ... 75,00.html
מה הסיכוי שזה יקרה? נראה כמו רעיון טוב (וכמובן שגם היצרניות צריכות להוריד מחירים)

הפגישה הזאת נשמעת לי כמו פגישה של ציר הרשע, זה כל מה שאני יכולה לחשוב עליו
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין » 11 אוקטובר 2014, 01:49

rc4991 כתב:כמות הכסף שמתבזבזת בצבא על דברים כמו לוגיסטיקה ואוכל מטריפה לי את השכל
אין ספק שאפשר לקצץ משם לא מעט כספים (ועדיין יש דברים שמצדיקים תוספות)
גם נושא אנשי הקבע דורש טיפול רציני אבל נראה לי שזה קצת חורג מהנושא

אוכל ולוגיסטיקה? ומה עם כוח אדם מיותר להפליא שמעמיס על תקציב הביטחון מיליארדי ש"ח בשם ''השוויון בנטל'' וחוק גיוס חובה המטופש? והאידיוטים עוד רוצים להכניס לקלחת האיוולות שלהם את החרדים.
התנין

הודעהעל ידי my man » 27 נובמבר 2014, 14:56

רמי לוי: "בעד העלאת שכר מינימום"; TheMmarker 9.10.12
חלק מהעובדים שלי מקבל שכר מינימום, כי זה הענף שאני פועל בו", הוא אומר. "חלק גדול מקבל יותר. אני מסכים עם הכלכלנים שאומרים ששכר המינימום הוא שכר שקשה לחיות אתו, בעיקר מול יוקר המחיה בישראל. עם זאת, לא אני קובע את שכר המינימום, ואני מודיע כאן שאתמוך לחלוטין בהעלאת השכר לכלל העובדים בישראל. אני פונה למחוקקים ומבקש מהם לעשות את זה. לדעתי, אני רק ארוויח - כי אנשים ירוויחו יותר ויהיה להם יותר כסף לקנות במבה או לשדרג דירה. אבל זו לא העבודה שלי, אלא של מי שיושב בירושלים

http://www.themarker.com/career/1.1839161

וזה מהיום:
רמי לוי נגד העלאת שכר המינימום ל-5,300 שקל
רמי לוי: "אומרים שמי שמרוויח שכר מינימום לא משלם מס; זה שטויות, עובדים עליו בעיניים כי הוא משלם מס עקיף. אז העלאת שכר היא משכך כאבים". "נראה את שלמה אליהו מעלה שכר אם 70% מעובדיו ישתכרו מינימום. זה גימיק"
http://finance.walla.co.il/item/2805660

אתם יודעים מה עד היום תפסתי ממנו וזהו..פשוט בושה. עד שמציעים להעלות את השכר מינימום אתה מצפה שהוא הראשון שיתמוך כמו שהוטא טען לא פעם...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 דצמבר 2014, 21:37

תענוג לשמוע את ריצ'ארד קווסט
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 07 דצמבר 2014, 23:22

Holiday_Armadillo כתב:תענוג לשמוע את ריצ'ארד קווסט

מה? מי?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 דצמבר 2014, 23:29

jol9 כתב:

מה? מי?

האנליסט הכלכלי של CNN
הוא מתארח בארץ והתראיין באולפן ערוץ 2
דיבר על יוקר המחייה, מע''מ 0%, המצב הכלכלי של ישראל וכו'
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 08 דצמבר 2014, 00:18

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:

מה? מי?

האנליסט הכלכלי של CNN

מממ.. יפה.
אני חייב להגיד שבנושא הזה חייבים שתהיה סבלנות. הדבר הבאמת חשוב שקרה בשנים האחרונות, זה שהנושא עלה למרכז השיח, ועל זה מגיע
קרדיט גדול לכל יוזמי המחאה.
ישנם הרבה פתרונות, והרבה דברים שמיושמים (למשל, בשנה הקרובה הבנתי שיהיו הוזלות בתעריפי המים והחשמל), אבל אין פתרונות קסם.

מה שינסו לעשות מהר מדי, בסוף יביא יותר נזק מתועלת (למשל מע"מ 0 שהקפיא את השוק לחצי שנה ועכשיו המחירים מזנקים).
מה שנעשה באופן מסודר יותר ופופוליסטי פחות (כמו ביטול האגרה למשל), סופו גם להצליח ולהקל על הכיס שלנו.

אני מציע להיות מאוד זהיר עם הפתרונות שכחלון יביא, כי את רובם הוא לא יוכל ליישם באופן מיידי, בדיוק כמו שלפיד, שישב שנתיים על הקופה של המדינה, לא הצליח.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 דצמבר 2014, 00:21

jol9 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:

מה? מי?

האנליסט הכלכלי של CNN

מממ.. יפה.
אני חייב להגיד שבנושא הזה חייבים שתהיה סבלנות. הדבר הבאמת חשוב שקרה בשנים האחרונות, זה שהנושא עלה למרכז השיח, ועל זה מגיע
קרדיט גדול לכל יוזמי המחאה.
ישנם הרבה פתרונות, והרבה דברים שמיושמים (למשל, בשנה הקרובה הבנתי שיהיו הוזלות בתעריפי המים והחשמל), אבל אין פתרונות קסם.

מה שינסו לעשות מהר מדי, בסוף יביא יותר נזק מתועלת (למשל מע"מ 0 שהקפיא את השוק לחצי שנה ועכשיו המחירים מזנקים).
מה שנעשה באופן מסודר יותר ופופוליסטי פחות (כמו ביטול האגרה למשל), סופו גם להצליח ולהקל על הכיס שלנו.

אני מציע להיות מאוד זהיר עם הפתרונות שכחלון יביא, כי את רובם הוא לא יוכל ליישם באופן מיידי, בדיוק כמו שלפיד, שישב שנתיים על הקופה של המדינה, לא הצליח.

הוא דווקא לא אמר שמע''מ 0 היה רעיון נוראי
הוא אמר שהיה לזה סיכוי של 50-50
מה שהוא כן אמר זה שהתעסקות עם מע''מ זה נשק יום הדין ואתה לא יודע באמת מה יקרה אז מדינות אחרות העדיפו דרכים אחרות לטפל בדברים כאלה

אני לא מסכימה איתך בקשר לאגרה כי..דבר נוראי שהיינו צריכים לשלם עליו אבל אנחנו פשוט נשלם את זה למקום אחר, זה אחיזת עיניים

הדבר העיקרי שהוא אמר זה שכמו בבריטניה (הוא אנגלי), אנשים פשוט צריכים להפסיק להיות מטומטמים ולפתח טיפה סלקציה ועמוד שידרה
אז קושמרו אומר לו ''אבל אין לך ברירה לקנות את היקר'', הוא אמר לו בפשטות ''אז אל תקנו!'' שזה מה שאני אומרת כל הזמן
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 08 דצמבר 2014, 00:31

א - צרכנות נבונה, זה הבסיס לכלכלת המשפחה במיקרו וליוקר המחייה במקרו. למה שקסטרו לא יבקשו 150 ש"ח על סריג, אם אנשים
ממשיכים וקונים בלי חשבון.
אז המשפט הקטן הזה "אז אל תקנו!" זאת כל התאוריה בעצם. זה הבסיס הפשוט שכל אחד יכול להכיל על עצמו ולהביא לאיזשהו שינוי. ד"א קראתי איזשהי
כתבה לפני כמה ימים בנושא, ואכן הישראלים קונים פחות (כי אין כסף, לא כי לא רוצים), והמחירים פשוט יורדים כדי לעודד קניה. זה עד כדי כך פשוט.

ב - קודם כל הכסף של האגרה יישאר בכיס. זה שיהיו הוצאות והקלות אחרות, זה נכון, אבל לשלם אגרה בשנת 2014 זאת פשוט בדיחה לא רצינית, וטוב
שזה נגמר.

ג - לגבי מע"מ 0, אני לא אמרתי שזה היה חוק נוראי, אלא שזה נעשה באופן לא טוב, וכשל לבסוף. אני בכלל חושב שנושא הדיור הוא בעייתי, וגם כתבתי את זה
כאן לא פעם. אם אני זוג צעיר שמתאים לכל הקריטריונים, קונה דירה היום במחיר מלא, ומחר עובר חוק מע"מ 7, ומוזיל את המחירים בשוק, בעצם לקחנו פלח אחד
ודי קטן באוכלוסייה, ודפקנו על חשבונו, חלק אחר וגדול הרבה יותר (כל אלה שבבעלותם דירה, שלא נדבר על אלה שבבעלותם גם דירות להשקעה).
אני חושב שהפתרון הכי צודק, הוא מתן הטבה מבלי לפגוע בשוק ובאוכלוסייה האחרת, וזה מתן של הלוואות ומענקים מהמדינה לרוכשים, ע"פ קריטריונים מסויימים.
למשל הלוואה באחוזי ריבית זניחים, מענק של כמה עשרות אלפי שקלים, וכו' - כל זה לרוכשי דירה ראשונה ולאו דווקא רק מקבלן.
כמובן שום דבר לא יעזור אם לא יהיה היצע משמעותי, אבל זה נכון תמיד
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 דצמבר 2014, 00:37

jol9 כתב:א - צרכנות נבונה, זה הבסיס לכלכלת המשפחה במיקרו וליוקר המחייה במקרו. למה שקסטרו לא יבקשו 150 ש"ח על סריג, אם אנשים
אז המשפט הקטן הזה "אז אל תקנו!" זאת כל התאוריה בעצם. זה הבסיס הפשוט שכל אחד יכול להכיל על עצמו ולהביא לאיזשהו שינוי. ד"א קראתי איזשהי
כתבה לפני כמה ימים בנושא, ואכן הישראלים קונים פחות (כי אין כסף, לא כי לא רוצים), והמחירים פשוט יורדים כדי לעודד קניה. זה עד כדי כך פשוט.

ב - קודם כל הכסף של האגרה יישאר בכיס. זה שיהיו הוצאות והקלות אחרות, זה נכון, אבל לשלם אגרה בשנת 2014 זאת פשוט בדיחה לא רצינית, וטוב
שזה נגמר.

ג - לגבי מע"מ 0, אני לא אמרתי שזה היה חוק נוראי, אלא שזה נעשה באופן לא טוב, וכשל לבסוף. אני בכלל חושב שנושא הדיור הוא בעייתי, וגם כתבתי את זה
כאן לא פעם. אם אני זוג צעיר שמתאים לכל הקריטריונים, קונה דירה היום במחיר מלא, ומחר עובר חוק מע"מ 7, ומוזיל את המחירים בשוק, בעצם לקחנו פלח אחד
ודי קטן באוכלוסייה, ודפקנו על חשבונו, חלק אחר וגדול הרבה יותר (כל אלה שבבעלותם דירה, שלא נדבר על אלה שבבעלותם גם דירות להשקעה).
אני חושב שהפתרון הכי צודק, הוא מתן הטבה מבלי לפגוע בשוק ובאוכלוסייה האחרת, וזה מתן של הלוואות ומענקים מהמדינה לרוכשים, ע"פ קריטריונים מסויימים.
למשל הלוואה באחוזי ריבית זניחים, מענק של כמה עשרות אלפי שקלים, וכו' - כל זה לרוכשי דירה ראשונה ולאו דווקא רק מקבלן.

רק דבר קטן על האגרה - התכוונתי שפשוט יכניסו את זה במס במקום אחר

בקשר לסעיף הראשון - זה כל העניין
אתה חושב באמת שיש צורך במדינה שלנו לאיזה 8-10 ערוצי ספורט כשחצי מהם פרימיום? יש אותם כי אנשים מוכנים לשלם כל חודש מעל 100 שקל ל-3 ערוצי ספורט
אם אנשים יפסיקו לשלם תוך שבוע הכל נפתח לכולם

אבל כשאנשים בוכים שאין כסף וקונים אייפון ב-8000 שקל רק כי זה הכי חדש..קשה לי לרחם עליהם (ואנחנו יודעים שלא מעט עושים את זה, זה לא ''קומץ'')
אני מבינה שפלאפון חדש לא צריך להיות מותרות מטורפת אבל כשאתה הולך על הכי חדש, הכי נוצץ והכי יקר כי אתה חייב ללכת עם העדר אז מגיע לך שאין לך כסף
מצד שני אפשר לתת מילה טובה לישראלים שמצאו אתרים כמו עלי אקספרס או איביי וקונים משם את מה שמשתלם
זה שמ-75 דולר כבר מתחילים להטיל כל מיני מיסים זאת בעיה גדולה מבחינתי

הרי אם תשים מוצר אחד ב-100 שקל לא יקנו אפילו אחד
תוריד את המוצר ל-20 ויקנו 15 יחידות
זה שהישראלים עדיין לא הבינו שאם הם לא יקנו זה ישתלם להם זה..אני לא יודעת מה להגיד
אי אפשר באמת להאשים חנויות שעושות רווח על אנשים אם אנשים מוכנים להוציא את הכסף הזה במקום ''להתנזר'' לחודש ולראות את המחירים יורדים לריצפה
אני באמת מאמינה שהאופציה השנייה שהראיתי כאן תתרום לא רק לצרכן אלא גם לבעלי העסקים
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 08 דצמבר 2014, 00:48

כרמל עזבי, אני כבר מיואש מהצרכן הישראלי שקונה הכי יקר ואז בוכה בכל מקום
אני זוכר שבתקופת המחאה הכינו כתבה על משפחות שלא מסיימות את החודש ואחת מהן היתה עם הכנסה מרשימה (יותר מהממוצע וכששני ההורים עובדים, לא רוצה לזרוק סתם סכומים אבל נראה לי 20-25 אלף)
בקיצור ההורים זעקו על זה שהם לא מסיימים את החודש וכשפירטו את ההוצאות שלהם היה מלא כסף שיוצא על מסעדות, עוד לא מעט על בילויים ועוד איזו טיסה שתים בשנה "כי חייבים"
אנשים בארץ אוהבים לחיות חיים ברמה גבוהה ואז להתבכיין כאילו מישהו מכריח אותם להוציא כל כך הרבה כסף על הדברים האלה

בנוגע לפלאפונים...אני לא אשכח איך לפני שנה בערך הלכתי ברחוב וראיתי איזה ילד בן 6-7 בוכה כמו משוגע ליד אימא שלו והאימא הסבירה למי שהיה לידה שהוא רוצה אייפון חמש (שבדיוק יצא)
השיא היה שאחרי כמה שניות היא המשיכה את המשפט ואמרה שעכשיו יש לו אייפון 4S
היום כבר כל ילד קטן רוצה את המכשיר הכי חדיש ומספיק שיהיה דגם אחד יותר טוב ממה שיש לו כדי שיזעק ויבכה על כמה הוא לא משוכלל וכמה לא משקיעים בו
זה בושה המצב שהגענו אליו וזה עוד בלי להזכיר את העובדה שעד לפני שנתיים אנשים שילמו 300 שקל בחודש רק על שיחות לכל קו ולא כמו היום שיש לך חבילה בארבעים שקל
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 08 דצמבר 2014, 00:50

ושלא תבינו אותי לא נכון, יש פה הרבה דברים יקרים ומוצרים שהמחיר שלהם מטפס משנה לשנה שחייבים להוריד להם את המחיר (כמו שאמרת רצוי בחרם)
הבעיה שלי היא אם אותם אנשים שמתלוננים אבל מבזבזים כסף בצורה מוגזמת ואז בוכים בסוף החודש גם כשהם קונים דברים שהם סתם יקרים ולא קשורים ליוקר המחיה
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 דצמבר 2014, 01:08

rc4991 כתב:כרמל עזבי, אני כבר מיואש מהצרכן הישראלי שקונה הכי יקר ואז בוכה בכל מקום
אני זוכר שבתקופת המחאה הכינו כתבה על משפחות שלא מסיימות את החודש ואחת מהן היתה עם הכנסה מרשימה (יותר מהממוצע וכששני ההורים עובדים, לא רוצה לזרוק סתם סכומים אבל נראה לי 20-25 אלף)
בקיצור ההורים זעקו על זה שהם לא מסיימים את החודש וכשפירטו את ההוצאות שלהם היה מלא כסף שיוצא על מסעדות, עוד לא מעט על בילויים ועוד איזו טיסה שתים בשנה "כי חייבים"
אנשים בארץ אוהבים לחיות חיים ברמה גבוהה ואז להתבכיין כאילו מישהו מכריח אותם להוציא כל כך הרבה כסף על הדברים האלה

בנוגע לפלאפונים...אני לא אשכח איך לפני שנה בערך הלכתי ברחוב וראיתי איזה ילד בן 6-7 בוכה כמו משוגע ליד אימא שלו והאימא הסבירה למי שהיה לידה שהוא רוצה אייפון חמש (שבדיוק יצא)
היום כבר כל ילד קטן רוצה את המכשיר הכי חדיש ומספיק שיהיה דגם אחד יותר טוב ממה שיש לו כדי שיזעק ויבכה על כמה הוא לא משוכלל וכמה לא משקיעים בו
זה בושה המצב שהגענו אליו וזה עוד בלי להזכיר את העובדה שעד לפני שנתיים אנשים שילמו 300 שקל בחודש רק על שיחות לכל קו ולא כמו היום שיש לך חבילה בארבעים שקל

מאוד מסכימה עם הפיסקה הראשונה שלך
כל מה שפירטת לא צריך להיות מותרות אבל אם אתה במצב שזה כן (ואני מ-20-25 אלף חיה בחלום ורוד של חיי מותרות) אז תדע להגביל את עצמך
המון אנשים בארץ מעדיפים את השופוני ולא את הפרקטיקה

בקשר לטלפונים..יש לי שתי אחיות
אחות אחת שחיה בעיר עם שני ילדים ונשואה למישהו שעובד בהיי-טק ומרוויח טוב מאוד
אחות שנייה שנשואה, גרה בקיבוץ עם שלושה ילדים ו..אין כל כך כסף לבזבוזים

כשהאחות הראשונה קונה אייפון או טסה לחו''ל אני אומרת ''לבריאות'' כי באמת יש להם כסף לעשות מה שבא להם ושייהנו, זה דבר נפלא והלוואי על כולם שיהיה להם כזה חופש כלכלי
כשהאחות השנייה כל פעם מספרת לאמא שלי ביום ראשון שהם מצמצמים בהוצאות וביום שני שהם קנו אייפון/טלוויזיה/סמארטפון/נעליים..זה מעצבן אותי כי זה נטו עניין של שליטה עצמית שאין להם
לא תמיד צריך הכי חדש, לא תמיד צריך את המותג הכי יקר, לא תמיד צריך לקנות רק כי יצא..זה מה שהרבה אנשים לא מבינים
נכון שזה מגרה אבל אם אין אז אין, עדיף שלא יהיה אייפון מאשר שיהיה חוב

ד''א - מתוך סטטוסים מצייצים שפורסם היום

שתפו: ביום שלישי חקלאים מחלקים בדרום ת"א ירקות בחינם
------------------------------------------------------------------------------
בערב נר ראשון של חנוכה, ביום שלישי ה 16.12 חקלאי ישראל יגיעו עם טונות של סחורה חקלאית טרייה ומעולה לדרום תל אביב. מרכז החלוקה יהיה בבית "אחותי" ברחוב מטלון 70 בשעה 16:30.
תושבי המרכז - באנו לחלק תוצרת שרשתות השיווק הגדולות מוכנות לקחת מאיתנו רק במחירי הפסד ועדיין לגבות מחירים גבוהים במאות אחוזים. למה? כי הם רוצים לשמור על רווחים שמנים לעצמם.
אנחנו לא יכולים למכור להם ולהפסיד כסף וגם לא נזרוק את התוצרת הנפלאה שלנו - בואו בהמוניכם וקבלו את הסחורה - חינם!!!
כי ביחד נשנה את השיטה, נשנה את החקיקה, נוזיל את המחירים בעשרות אחוזים ונצמצם את פערי התווך החזיריים למשהו שההיגיון סובל.
שתפו - כדי שכולם ידעו ויצטרפו למאבק הצודק וביחד נוכל להוזיל את סל הצריכה.

סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 08 דצמבר 2014, 02:05

Holiday_Armadillo כתב:
rc4991 כתב:כרמל עזבי, אני כבר מיואש מהצרכן הישראלי שקונה הכי יקר ואז בוכה בכל מקום

מאוד מסכימה עם הפיסקה הראשונה שלך
כל מה שפירטת לא צריך להיות מותרות אבל אם אתה במצב שזה כן (ואני מ-20-25 אלף חיה בחלום ורוד של חיי מותרות) אז תדע להגביל את עצמך
המון אנשים בארץ מעדיפים את השופוני ולא את הפרקטיקה

בקשר לטלפונים..יש לי שתי אחיות
אחות אחת שחיה בעיר עם שני ילדים ונשואה למישהו שעובד בהיי-טק ומרוויח טוב מאוד
אחות שנייה שנשואה, גרה בקיבוץ עם שלושה ילדים ו..אין כל כך כסף לבזבוזים

כשהאחות הראשונה קונה אייפון או טסה לחו''ל אני אומרת ''לבריאות'' כי באמת יש להם כסף לעשות מה שבא להם ושייהנו, זה דבר נפלא והלוואי על כולם שיהיה להם כזה חופש כלכלי
כשהאחות השנייה כל פעם מספרת לאמא שלי ביום ראשון שהם מצמצמים בהוצאות וביום שני שהם קנו אייפון/טלוויזיה/סמארטפון/נעליים..זה מעצבן אותי כי זה נטו עניין של שליטה עצמית שאין להם
לא תמיד צריך הכי חדש, לא תמיד צריך את המותג הכי יקר, לא תמיד צריך לקנות רק כי יצא..זה מה שהרבה אנשים לא מבינים
נכון שזה מגרה אבל אם אין אז אין, עדיף שלא יהיה אייפון מאשר שיהיה חוב

ד''א - מתוך סטטוסים מצייצים שפורסם היום

שתפו: ביום שלישי חקלאים מחלקים בדרום ת"א ירקות בחינם
------------------------------------------------------------------------------
בערב נר ראשון של חנוכה, ביום שלישי ה 16.12 חקלאי ישראל יגיעו עם טונות של סחורה חקלאית טרייה ומעולה לדרום תל אביב. מרכז החלוקה יהיה בבית "אחותי" ברחוב מטלון 70 בשעה 16:30.
תושבי המרכז - באנו לחלק תוצרת שרשתות השיווק הגדולות מוכנות לקחת מאיתנו רק במחירי הפסד ועדיין לגבות מחירים גבוהים במאות אחוזים. למה? כי הם רוצים לשמור על רווחים שמנים לעצמם.
אנחנו לא יכולים למכור להם ולהפסיד כסף וגם לא נזרוק את התוצרת הנפלאה שלנו - בואו בהמוניכם וקבלו את הסחורה - חינם!!!
כי ביחד נשנה את השיטה, נשנה את החקיקה, נוזיל את המחירים בעשרות אחוזים ונצמצם את פערי התווך החזיריים למשהו שההיגיון סובל.
שתפו - כדי שכולם ידעו ויצטרפו למאבק הצודק וביחד נוכל להוזיל את סל הצריכה.

את יודעת מה דפוק?
זה שאנשים יראו את הפרסום הזה שהבאת ויגידו לעצמם: מה אני קבצן? שאני אבוא לקחת חינם?

בנוגע לשאר הדברים שנאמרו מעליי...ברעיון אני ודאי מסכים ואני אפילו רואה את עצמי חי בצורה כזו עם אשתי ושני ילדיי(המתוקים)..אלא שזה לא כזה פשוט לזרוק על העם את כל האחריות הזו..
כשבארה"ב נלחמו עם מקדונלדס על חוסר הבריאות שהם מחדירים לאזרחי ארה"ב אחת הטענות של מקדונלדס היתה שאם אנשים לא רוצים הם לא חייבים להכנס ולקנות...אלא שהמציאות לא היתה כ"כ שחור ולבן. כמות הפרסומים בכל המרחב הציבורי אמריקאי וכן בערוצי הטלויזיה(בכולם) השפיעו המון על המודע והלא מודע של האזרח הפשוט והסתבר שלא כ"כ פשוט לא להכנס לאחד מהסניפים ולא לחטוף איזו ארוחה לדרך...אתה הולך אתה רואה מקדונלדס אתה ישן אתה חולם עליהם וכשאתה נח מול הטלויזיה מחדירים לך מסרים סמויים וגלויים בנוגע למקדונלדס...
אז אתם כבר ודאי מבינים לאן אני חותר כאן- נכון יש אחריות גדולה מאד על הצרכן הממוצע אבל יש כאן בעיה מערכתית הרבה יותר עמוקה שגורמת לאנשים(הרבה סוגי אוכלוסיה שונים -דבר שמעיד בצורה מסויימת) לרצות לקנות והרבה...את זה צריך לפתור באותה מידה...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 10:02

הבת שלי אוהבת סוג מסויים של יוגורט. היוגורט הזה עולה 4.5 ש"ח לחבילה. זה בערך פי 3 ממה שאותו היוגורט עולה בחו"ל. מה אפשר לעשות? לא לקנות? לאנשים שעובדים עות ארוכות אין באמת זמן להתעסק עם השוואות מחירים אינסופיות. אתה חייב לקנות גם אם זה קצת יותר יקר. אז בגדים משתדלים לקנות בחו"ל, אבל לפעמים צריך משהו דחוף. פלאפון אני קונה פעם ב- 3-4 שנים כשהישן כבר לא מתפקד.

אי אפשר להפיל הכל על האזרחים. צריך פתוח את השוק לייבוא ולמחוק את כל החסמים המצחיקים כמו מכון התקנים.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 08 דצמבר 2014, 11:55

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:א - צרכנות נבונה, זה הבסיס לכלכלת המשפחה במיקרו וליוקר המחייה במקרו. למה שקסטרו לא יבקשו 150 ש"ח על סריג, אם אנשים

שזה נגמר.

רק דבר קטן על האגרה - התכוונתי שפשוט יכניסו את זה במס במקום אחר

בקשר לסעיף הראשון - זה כל העניין
אתה חושב באמת שיש צורך במדינה שלנו לאיזה 8-10 ערוצי ספורט כשחצי מהם פרימיום? יש אותם כי אנשים מוכנים לשלם כל חודש מעל 100 שקל ל-3 ערוצי ספורט
אם אנשים יפסיקו לשלם תוך שבוע הכל נפתח לכולם

אבל כשאנשים בוכים שאין כסף וקונים אייפון ב-8000 שקל רק כי זה הכי חדש..קשה לי לרחם עליהם (ואנחנו יודעים שלא מעט עושים את זה, זה לא ''קומץ'')
אני מבינה שפלאפון חדש לא צריך להיות מותרות מטורפת אבל כשאתה הולך על הכי חדש, הכי נוצץ והכי יקר כי אתה חייב ללכת עם העדר אז מגיע לך שאין לך כסף
מצד שני אפשר לתת מילה טובה לישראלים שמצאו אתרים כמו עלי אקספרס או איביי וקונים משם את מה שמשתלם
זה שמ-75 דולר כבר מתחילים להטיל כל מיני מיסים זאת בעיה גדולה מבחינתי

הרי אם תשים מוצר אחד ב-100 שקל לא יקנו אפילו אחד
תוריד את המוצר ל-20 ויקנו 15 יחידות
זה שהישראלים עדיין לא הבינו שאם הם לא יקנו זה ישתלם להם זה..אני לא יודעת מה להגיד
אי אפשר באמת להאשים חנויות שעושות רווח על אנשים אם אנשים מוכנים להוציא את הכסף הזה במקום ''להתנזר'' לחודש ולראות את המחירים יורדים לריצפה
אני באמת מאמינה שהאופציה השנייה שהראיתי כאן תתרום לא רק לצרכן אלא גם לבעלי העסקים

רק תיקון קטן - זאת לא התנזרות של חודש, אלא שינוי בדפוסי הצריכה שייקח יותר מחודש, ויחייב את כולם להתאים את עצמם לדיניות החדשה. זה ייקח לדעתי שנה
שנתיים, אבל לבסוף, כולם רק ירוויחו מזה (חוץ מבעלי הון כאלה ואחרים)
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 08 דצמבר 2014, 12:04

roy1000 כתב:הבת שלי אוהבת סוג מסויים של יוגורט. היוגורט הזה עולה 4.5 ש"ח לחבילה. זה בערך פי 3 ממה שאותו היוגורט עולה בחו"ל. מה אפשר לעשות? לא לקנות? לאנשים שעובדים עות ארוכות אין באמת זמן להתעסק עם השוואות מחירים אינסופיות. אתה חייב לקנות גם אם זה קצת יותר יקר. אז בגדים משתדלים לקנות בחו"ל, אבל לפעמים צריך משהו דחוף. פלאפון אני קונה פעם ב- 3-4 שנים כשהישן כבר לא מתפקד.

אי אפשר להפיל הכל על האזרחים. צריך פתוח את השוק לייבוא ולמחוק את כל החסמים המצחיקים כמו מכון התקנים.

רוי, אני יכול לתת לך דוגמא מעולם הביגוד.
כשאנחנו נוסעים לחו"ל, אשתי פושטת על החנויות שם (גם באירופה) ומסתבר שאפשר לקנות בגדים לא רעים גם ברבע מחיר.
סעיף הביגוד וההנעלה הוא אחד הכבדים בתקציב המשפחתי, ואין לי ספק ששם יש הרבה מקום לשינוי צרכני.

ביבי יצא בהכרזה על תכנית מע"מ 0 על מוצרי יסוד. נשמע לא רע. הלוואי וזה יקרה ועוד משהו ייקל קצת על הכיס שלנו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 דצמבר 2014, 12:11

jol9 כתב:רוי, אני יכול לתת לך דוגמא מעולם הביגוד.
כשאנחנו נוסעים לחו"ל, אשתי פושטת על החנויות שם (גם באירופה) ומסתבר שאפשר לקנות בגדים לא רעים גם ברבע מחיר.
סעיף הביגוד וההנעלה הוא אחד הכבדים בתקציב המשפחתי, ואין לי ספק ששם יש הרבה מקום לשינוי צרכני.

ביבי יצא בהכרזה על תכנית מע"מ 0 על מוצרי יסוד. נשמע לא רע. הלוואי וזה יקרה ועוד משהו ייקל קצת על הכיס שלנו.

אנחנו במשפחה לא קונים בגדים כמעט בכלל לארץ. בגדים בשבילי ולילדים קונים רק בחו"ל בצורה מרוכזת. אשתי קונה בארץ כי אין לה ממש ברירה (היא לא נוסעת ללחו"ל לבד כמוני). על עניין הביגוד מי שנוסע לחו"ל יכול להתגבר, אבל יש הרבה שלא נוסעים לחו"ל ובהם זה פוגע מאוד.

מע"מ 0 על מוצרי יסוד יעבוד רק עם יפתחו את השוק לתחרות של ייבוא חופשי. בלי ייבוא, הקרטל יישמר וכל ההטבה של המע"מ תלך לכיס של היצרנים. צריך לפתוח את שוק המזון לייבוא חופשי, בעיקר של מוצרי חלב ולהוריד מכסים על מזון לאפס.
roy1000

הודעהעל ידי התנין » 08 דצמבר 2014, 17:46

הכי קל להגיד לאנשים ''פשוט תחרימו את החברות''. אבל קחו בחשבון שאדם שכל החיים רגיל לאכול קוטג', למשל, לא באמת יכול להפסיק לצרוך את המוצר הזה. וגם אם כן, מדבר בפגיעה מסויימת ברמת החיים שלו. למה שבנאדם שעובד כל החיים לא יוכל ליהנות מדבר כ''כ פשוט כמו קוטג'? הבעיה היא הכלכלה הריכוזית במדינת ישראל, שאין בה תחרות אמיתית, ולכן לאזרחים, בניגוד מוחלט מהמצב בארה"ב, אין את הפריבילגיה פשוט לעבור לחברה אחרת שמוכרת במחיר מוזל. התחרות במשק היא הסיבה שהצרכן האמריקאי יכול ''לחנך'' את החברות הגדולות שמעלות מחירים בעוד אי התחרות בישראל היא זו שמביאה את החברות הגדולות לשלוט עלינו.
התנין

הודעהעל ידי rc4991 » 08 דצמבר 2014, 18:03

נראה לי שאתם קצת מתבלבלים
לא אני (ואני מאמין שגם לא כרמל) אומרים שהאשמה על הצרכנים ובהחלט יש פה יוקר מצד החברות שבכוונה מעלות מחירים
אנחנו הסטנו מעט את הדיון על אלה שמתלוננים שלא מסיימים את החודש אחרי שהם מוציאים אלפי שקלים בחודש על מותרות (המון בילויים, חופשות, טכנולוגיה וכו)
אין ספק שהמחיר של לא מעט מהדברים פה יקר וחייבים לעשות פה שינוי כי המחירים רק עולים ועולים והגיע הזמן שהממשלה תטפל בזה
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־17 אורחים