Switch to full style
כאן מדברים על הכל
פרסם תגובה

Re: יוקר המחיה

09 דצמבר 2014, 19:36

jol9 כתב:רוי, אתה משתמש בשיטת ביבי - הפחדה.
היו לנו כבר ממשלות ימין-חרדים בעבר, ואני לא זוכר אסונות מהסוג שאתה מתאר.

70 מיליארד זה מספר לא רלוונטי. זה שהצבא ביקש את זה אולי, לא אומר שזה מה שהיה קורה. בכל זאת, האנשים שמנהלים את המדינה ומקבלים את ההחלטות
הם לא מטומטמים, והם יודעים שדברים כאלה לא יעברו בציבור.

לפיד לא שמאלן אלא סרבן. לפי מה שמסתמן, הוא פשוט לא מבין את המשחק הפוליטי. הוא לא הומלך, ולא קיבל 61 מנדטים בבחירות, ולכן הוא צריך היה לדעת
להתפשר עם חבריו לקואליציה, ולעמוד מאחורי ההחלטות שהתקבלו, גם אם הוא לא אוהב אותן.
זה לא שיש לו בעלות על האמת ועל עשיית הדברים הנכונים.

יאיר לפיד לא הומלך. אני הראשון שיגיד שהוא עשה טעויות רבות והיועצים שלו גרועים, אבל אין שום טעם מבחינתו ומבחינת הבוחרים שלו להישאר בממשלה שרוצה להשתולל בתקציב הבטחון וההתנחלויות. אם יש לו אפס השפעה בקואליציה, למה שיישאר? הרי הדיל הוא שלפיד ויתר על ההשקפות המדיניות שלו תמורת אוטונומיה על התקציב, ואם אין לו אוטונומיה או אפילו חצי אוטונומיה על התקציב, אז מה יש לו לחפש בממשלה? מי שלא היה מוכן להתפשר הוא ביבי, לא לפיד. אני לא יודע מה זה בעלות על עשיית הדברים הנכונים? דברים נכונים למי? הבוחרים של לפיד אלו חילונים, מעמד ביניים ומעלה ומשרתי צבא. אותם הוא מייצג, אז הדברים הנכונים בשבילו, אלה לא הדברים הנכונים לחונטה הצבאית של בוגי ולא הדברים הנכונים למתנחלים או הדברים הנכונים לחרדים.

מתי הייתה ממשלת ימין חרדים בפעם האחרונה בלי שום מפלגות מרכז? בתקופת שמיר? בלי קשר להפחדות, אני סקרן לראות מה הממשלה האוטופית הזו שכולם מחכים לה תוכל לעשות. אחרי 20 שנה של דיבורים על זה שממשלת ימין "אמיתית" תפתור לנו את כל הבעיות אני חושב שהגיע הזמן שנראה כבר ממשלה מהסוג הזה וכולנו נווכח בדיוק מה היא יכולה לעשות ולאן היא תביא את המדינה. מבחינתי זו עובדה מוגמרת שנראה ממשלת ביבי-בנט-חרדים (עם או בלי כחלון) אחרי הבחירות. בואו נראה לאן זה יוביל אותנו. אני רואה שאתה אופטימי. אני באמת ובתים סקרן. יכול להיות שכל הבעיה היא השמאלנים כמו שטוען בנט. בוא נראה.

09 דצמבר 2014, 20:26

אתה לגמרי לוקח את הדברים למקום הלא נכון.

ראשית, זה לא שחור או לבן - או שאתה מקבל הכל או כלום. לפיד היה שר אוצר, והמפלגה שלו קידמה דברים והכניסה דברים לתקציב של השנה הקודמת.
להגיד שהוא לא קיבל כלום, זה פשוט לא נכון. גם בתקציב הזה, אם היה מתפשר והולך עם נתניהו בדברים שהיו חשובים לו, הוא היה מביא הרבה הישגים,
כולל מע"מ 0.
אפשר לחשוב שכל מה שהממשלה הזאת עשתה זה תקציב ביטחון והתנחלויות. מה לעשות שהיה מבצע יקר בקיץ, ותקציב הביטחון חייב לעלות בשביל לכסות את העלויות האלה.

שנית, ההקשר לדברים הנכונים הוא שלפיד הוא לא היחיד שמייצג את הציבור הזה. גם הליכוד, גם התנועה וגם בנט העבירו חוקים שהיו טובים למעמד הביניים.
למשל ביטול אגרת הטלויזיה עברה ע"י ארדן, שלא ממש קשור ליש עתיד.

שלישית, אתה כל הזמן מלכלך על בוגי ועל מערכת הביטחון. 1 - בגלל מערכת הביטחון אתה יכול לחיות כאן בנוחות יחסית, ולעשות את הדברים שאתה עושה.
2 - אתה חייב להיות בעליונות מוחלטת מבחינה צבאית בגלל האיזור הזה. האם זה באמת הכרחי לפתח את טיל החץ במיליארדים, לשכלל את חטיבות הטנקים,
לקנות את המטוסים הכי חדשים? כנראה שלא, אבל אם אתה תישאר מאחור, בסוף זה יעלה בחיי אדם. אני מעדיף שזה יעלה בכסף.
3 - שלא יובן לא נכון, אני יודע היטב שהצבא זה חתיכת אירגון בזבזני, שלא באמת מאפשר לכלכלה הישראלית לפרוח. הצבא חייב להמשיך ולהתייעל כל הזמן.
סתם דוגמא - הצבא הוא עדיין צבא העם, אבל האם זה הגיוני שאנשי הייטק למשל יישרתו בשמירות ופטרולים וייקבלו על זה מהמדינה את המשכורות הגבוהות שלהם? אני
מניח שדי בקלות היה אפשר לנתב אנשים באופן נכון יותר, על מנת להפיק מהאנשים הרבה יותר ולהוציא פחות כספים מיותרים.

לבסוף, הנושא האחרון. מי בדיוק אומר שממשלת ימין חרדים זאת ממשלה אוטופית? מי אומר שזאת הממשלה שתפתור את כל הבעיות?
אני בחיים לא שמעתי משהו בסגנון הזה. מצד שני, אותם חרדים וימנים, נותנים לראש הממשלה, יציבות שלטונית, ולא מפילים את הממשלה פעם בשנתיים-שלוש.
זה גם שווה משהו.
אם פעמיים בעשור האחרון היו לנו מפלגות מרכז-חילוניות-שמייצגות את מעמד הביניים, ששתיהן כשלו והכשילו את הממשלה בה כיהנו, אולי צריך להפנים
שאותן המפלגות זה לא הפתרון, או שהן צריכות לשנות את ההתנהלות שלהן.
אני צופה ומאמין שכחלון יהיה שונה, כי הוא לא טירון פוליטי, וכי הוא יידע להתנהל שם בצורה נכונה ואחראית, וזאת אולי סיבה לא רעה להצביע עבורו.

09 דצמבר 2014, 20:33

jol9 כתב:אתה לגמרי לוקח את הדברים למקום הלא נכון.

ראשית, זה לא שחור או לבן - או שאתה מקבל הכל או כלום. לפיד היה שר אוצר, והמפלגה שלו קידמה דברים והכניסה דברים לתקציב של השנה הקודמת.
להגיד שהוא לא קיבל כלום, זה פשוט לא נכון. גם בתקציב הזה, אם היה מתפשר והולך עם נתניהו בדברים שהיו חשובים לו, הוא היה מביא הרבה הישגים,
כולל מע"מ 0.
אפשר לחשוב שכל מה שהממשלה הזאת עשתה זה תקציב ביטחון והתנחלויות. מה לעשות שהיה מבצע יקר בקיץ, ותקציב הביטחון חייב לעלות בשביל לכסות את העלויות האלה.

שנית, ההקשר לדברים הנכונים הוא שלפיד הוא לא היחיד שמייצג את הציבור הזה. גם הליכוד, גם התנועה וגם בנט העבירו חוקים שהיו טובים למעמד הביניים.

שלישית, אתה כל הזמן מלכלך על בוגי ועל מערכת הביטחון. 1 - בגלל מערכת הביטחון אתה יכול לחיות כאן בנוחות יחסית, ולעשות את הדברים שאתה עושה.
2 - אתה חייב להיות בעליונות מוחלטת מבחינה צבאית בגלל האיזור הזה. האם זה באמת הכרחי לפתח את טיל החץ במיליארדים, לשכלל את חטיבות הטנקים,
לקנות את המטוסים הכי חדשים? כנראה שלא, אבל אם אתה תישאר מאחור, בסוף זה יעלה בחיי אדם. אני מעדיף שזה יעלה בכסף.
3 - שלא יובן לא נכון, אני יודע היטב שהצבא זה חתיכת אירגון בזבזני, שלא באמת מאפשר לכלכלה הישראלית לפרוח. הצבא חייב להמשיך ולהתייעל כל הזמן.
סתם דוגמא - הצבא הוא עדיין צבא העם, אבל האם זה הגיוני שאנשי הייטק למשל יישרתו בשמירות ופטרולים וייקבלו על זה מהמדינה את המשכורות הגבוהות שלהם? אני
מניח שדי בקלות היה אפשר לנתב אנשים באופן נכון יותר, על מנת להפיק מהאנשים הרבה יותר ולהוציא פחות כספים מיותרים.

לבסוף, הנושא האחרון. מי בדיוק אומר שממשלת ימין חרדים זאת ממשלה אוטופית? מי אומר שזאת הממשלה שתפתור את כל הבעיות?
אני בחיים לא שמעתי משהו בסגנון הזה. מצד שני, אותם חרדים וימנים, נותנים לראש הממשלה, יציבות שלטונית, ולא מפילים את הממשלה פעם בשנתיים-שלוש.
זה גם שווה משהו.
אם פעמיים בעשור האחרון היו לנו מפלגות מרכז-חילוניות-שמייצגות את מעמד הביניים, ששתיהן כשלו והכשילו את הממשלה בה כיהנו, אולי צריך להפנים
אני צופה ומאמין שכחלון יהיה שונה, כי הוא לא טירון פוליטי, וכי הוא יידע להתנהל שם בצורה נכונה ואחראית, וזאת אולי סיבה לא רעה להצביע עבורו.

או למשל יציאה לפנסיה לפני גיל 50 וקבלת משכורות פסיכיות ורכבים על תפקידים זוטרים...זה כסף גדול,גדול מאד אפילו והלוואי שאנשים היו מתלוננים על זה כמו שהם מתלוננים על קוט'ג או התנחלויות(הייתי חייב-סורי)

09 דצמבר 2014, 20:58

jol9 כתב:אתה לגמרי לוקח את הדברים למקום הלא נכון.

כולל מע"מ 0.

זה גם שווה משהו.

לפיד קיבל מעט מאוד ביחס לכמות המנדטים שלו. הממשלה הזו עשתה מעט מאוד מעבר להתנחלויות ובטחון. לצערי. אז כן, ביטול האגרה זה נחמד, אבל זה טיפה בים לעומת מה שהיה צריך לעשות בשנתיים האלה.
לפיד הוא לא היחידי שמייצג את המגזר הזה, כמו שבנט הוא לא היחידי שמייצג את המתנחלים. אז כן, גם הליכוד מייצג חלקית את המגזר הזה, אבל לפיד הוא מפלגה סקטוריאלית שכל מה שמעניין אותה זה המגזר הזה, להבדיל מהליכוד שבו סגרי העדיפויות שונים לחלוטין.

הצבא צריך לתת מענה לאיומים. אין שום הגיון בצבא שנותן מענה לאיומים שאינם קיימים או בצבא שנותן מענה מאוד מאוד יקר לאיומים. כרגע, צה"ל בנוי להילחם מול צבאות שבכלל לא קיימים ולא יהיו קיימים ב- 50 השנים הבאות. יש מספר עצום של טנקים שבשום תסריט לא יהיה צורך בהם ויש מספר עצום של מטוסים, ברמה של אימפריה שבשום תסריט לא יהיה צורך גם בהם. אין אף צבא בעולם שמפעיל מטוסים כנד מטרות שנמצאות 70 ק"מ ממנו. הפעלה של מטוסים זה דבר יקר ובגלל זה בזבזנו חצי מליון שקל על כל מחבל שהרגנו בצוק איתן. לא ברור לך שזה לא סביר? הרי לפני 30 שנה צה"ל נתן מענה גם לצבא סורי ענק, גם לצבא עיראקי וגם לארגוני טרור, והכל בחצי מחיר ממה שעכשיו. אז איך יכול להיות שהצבאות של עיראק וסוריה נמחקו וצה"ל עדיין מחזיק צבא שייתן להם מענה? איך יכול להיות שתקציב הבטחון גדל ריאלית ב- 100% כשהאיומים רק קטנו? בשביל לתת מענה לאיומים של חמאס וחיזבאללה אין צורך בצבא המנופח שמדינת ישראל מחזיקה כרגע. תקציב בטחון של 70 מליארד זה משהו שגדול על המדינה הזו. שתי טייסות של מטוסים חמקנים זה משהו שגדול על המדינה הזו ואין בו שום צורך. בוגי עובד למען עצמו והחונטה שלו, לא למען המדינה. הצבא לא צריך רק להתייעל, הוא צריך לקטון בצורה דרסטית. צה"ל מחזיק 5,000 טנקים כשאין צורך ביותר ב- 1,000 וגם זה מספר מטורף. חלק גדול מהטנקים האלה מיושנים ולעולם לא ייכנסו לקרב, אבל עצם האחזקה שלהם עולה מליארדים. אין צורך גם ב- 800 מטוסים. אנחנו לא בריטניה או רוסיה. צריך להזחיק צבא קטן, צמוייד היטב, שייתן מענה לאיומים שעומדים מולנו ולא מענמה לאיומים שהיו לפני 30 שנה או לאיומים דמיוניים.

גם ביבי וגם בנט חזרו ואמרו שהשותפים שלהם לקואליציה סנדלו אותם ופגעו בהם ובמדינה. אז הנה - עכשיו תהיה להם ההזדמנות לעשות מה שהם רוצים ללא שום התנגדות מאף אחד. משילות מושלמת. בוא נראה מה הם יצליחו לעשות. בינתיים אני רואה שהדבר הראשון שהם עשו זה לקצץ בתקציבים אזרחיים ולהעביר מליארדים לבטחון, התנחלויות וחרדים. לא ממש מפתיע. הגיע הזמן שתקום הממשלה הזו ושנראה בדיוק מה היא עושה ומה היא יכולה לעשות.

09 דצמבר 2014, 21:57

אתה מדבר בסיסמאות. גם ללפיד יש אינטרסים מעבר למעמד הביניים. עובדה שהוא גרם למשבר הזה ולא היה מוכן לקחת צעד אחורה. תשמע את העדויות להתנהלות שלו
ושל חברי מפלגתו ותבין שההתנהלות לא היתה תקינה.
לפיד קיבל הרבה מאוד. תראה את כל הרפורמות שהעביר פירון, תראה את המשרדים שהוא קיבל, תראה את התקציב שכבר הצביעו בעדו.

איומים שאינם קיימים? שכחתי, שבעצם השכנות שלנו הן לא מדינות ערביות עויינות, אלא פורטוגל וספרד...
צה"ל בנוי להילחם מול כל איום שלא יבוא - באוויר, בים וביבשה, וככה זה צריך להיות.
ומאיפה אתה יודע מה היו תקציבי הביטחון פעם? אתה באמת חושב שהם היו קטנים? אני בכלל בכלל לא בטוח.
אתה גם ממשיך לחזור על המנטרה של ה-70 מיליארד, למרות שהיא מנותקת מהמציאות, ואתה גם יודע את זה.
אני מסכים שהצבא צריך להתייעל ולקטון, אבל בניגוד אליך אני לא חושב שהצבא צריך להיות מוכן לתת מענה לחמאס ולחיזבאללה בלבד. בשביל זה מספיקים
שני גדודי עלייה עם וטרנים של צ'צ'ניה שיודעים הרבה יותר טוב מכולנו איך נלחמים במוסלמים.
אתה יודע שברגע שמזהים חולשה, קמים אוייבים חדשים. אז נכון, כנראה ש-5000 טנקים זה הרבה מדי, אבל את זה קובעים המומחים ולא אנחנו, ואני לא חושב שהכל
נעשה ממניעים אינטרסנטיים.

ד"א ההאשמות שלך כלפי בוגי הן חסרות בסיס, גובלות בהוצאת לשון הרע ומשתמכות על איזשהו משפט עלום של עבריין מורשע ומושחט שאמר את זה בכלל על ברק.

09 דצמבר 2014, 22:19

jol9 כתב:אתה מדבר בסיסמאות. גם ללפיד יש אינטרסים מעבר למעמד הביניים. עובדה שהוא גרם למשבר הזה ולא היה מוכן לקחת צעד אחורה. תשמע את העדויות להתנהלות שלו
ושל חברי מפלגתו ותבין שההתנהלות לא היתה תקינה.
לפיד קיבל הרבה מאוד. תראה את כל הרפורמות שהעביר פירון, תראה את המשרדים שהוא קיבל, תראה את התקציב שכבר הצביעו בעדו.

איומים שאינם קיימים? שכחתי, שבעצם השכנות שלנו הן לא מדינות ערביות עויינות, אלא פורטוגל וספרד...
צה"ל בנוי להילחם מול כל איום שלא יבוא - באוויר, בים וביבשה, וככה זה צריך להיות.
ומאיפה אתה יודע מה היו תקציבי הביטחון פעם? אתה באמת חושב שהם היו קטנים? אני בכלל בכלל לא בטוח.
אתה גם ממשיך לחזור על המנטרה של ה-70 מיליארד, למרות שהיא מנותקת מהמציאות, ואתה גם יודע את זה.
אני מסכים שהצבא צריך להתייעל ולקטון, אבל בניגוד אליך אני לא חושב שהצבא צריך להיות מוכן לתת מענה לחמאס ולחיזבאללה בלבד. בשביל זה מספיקים
שני גדודי עלייה עם וטרנים של צ'צ'ניה שיודעים הרבה יותר טוב מכולנו איך נלחמים במוסלמים.
אתה יודע שברגע שמזהים חולשה, קמים אוייבים חדשים. אז נכון, כנראה ש-5000 טנקים זה הרבה מדי, אבל את זה קובעים המומחים ולא אנחנו, ואני לא חושב שהכל
נעשה ממניעים אינטרסנטיים.

ד"א ההאשמות שלך כלפי בוגי הן חסרות בסיס, גובלות בהוצאת לשון הרע ומשתמכות על איזשהו משפט עלום של עבריין מורשע ומושחט שאמר את זה בכלל על ברק.

יוני, למה שייקח צעד אחורה? אין לו מה לחפש בממשלה שרוצה לנהל מדינה עם תקציב בטחון של 70 מליארד שקל. למה שיהיה חלק ממשלה שמובילה את המדינה למשבר כמעט וודאי? למה שיהיה חלק בעסקאות המליארדים של בוגי? הוא לא נבחר בשביל זה. שביבי/בוגי יקנו את החמקנים שלהם עם החרדים, לא עם בנאדם שאמור לשרת את ציבור משלמי המיסים. אני לא רואה שום דבר לא תקין בזה. אין סיבה ראויה יותר מלפרוש מהממשלה וללכת לבחירות מאשר אי הסכמה לגבי חלוקת המשאבים. העם צריך להחליט אם הוא רוצה בשלטון חונטה צבאית ומטוסים חמקנים והתנחלויות וישיבות, או שהוא רוצה שהכסף הזה ילך למשהו אחר.

המספר של 70 מליארד זה מספר סגור, נעול וחתום. זה המספר שביבי רוצה לאשר ל- 2015. זה לא מה שהצבא דורש, זה מה שביבי רוצה לתת, וכולנו יודעים שזה עוד לא המספר הסופי, כי במהלך השנה תמיד מוזרמים עוד כספים. אין סודות לגבי תקציבי הבטחון בעבר. תקציב הבטחון נע באורח די קבוע בסביבות ה- 5% מהתל"ג ב- 20 השנים האחרונות. עכשיו ביבי/בוגי רוצים להעלות אותו לסביבות ה- 7% ועוד היד נטויה. צה"ל לא יכול לתת מענה לכל איום תיאורטי שיכול לקום על מדינת ישראל. זה לא הגיוני וזה הורס את רמת החיים של אזרחי המדינה. צה"ל צריך לתת מענה לאיומים הקיימים. אם יקרה משהו כל כך לא צפוי ויצוץ איום קיומי פתאומי על ישראל שצה"ל לא יכול לתת לו מענה, ניתן יהיה להסתמך על הרתעה גרעינית. הכל זה אינטרסים. לאנשי הצבא יש אינטרסים שממש לא חופפים לאלו של שאר הציבור. אף ארגון לא רוצה לקטון, ולכן בלי שיכריחו אותו, צה"ל לעולם לא יתכווץ כמו שהוא צריך. יש עודף כוח אדם עצום בקבע שעולה מליארדים ותורם אפס אחד גדול לבטחון, אבל אין מי שינקה את העודף הזה.

ההאשמות שלי כלפי בוגי ממש לא חסרות בסיס. אין שום הסבר הגיוני לסיפור החמקנים, ואני לא בדיוק היחידי שאומר את זה. הסיפור הזה מסריח. בלי קשר, האיש עצמו הוא אחד האנשים הטיפשים והמסוכנים ביותר שאי פעם הגיע לעמדת מפתח במדינה והוא גרם נזק אדיר למדינת ישראל בשנתיים האחרונות עם ההתבטאויות המפגרות שלו נגד קרי והממשל האמריקאי.

09 דצמבר 2014, 22:33

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000847168
http://www.israelhayom.co.il/article/168765
http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.2276747
http://www.themarker.com/career/1.2277651
http://www.themarker.com/news/1.1953399

וזה רק קצה המזלג...

בוא נתחיל משם...מליארדים על מליארדים שהולכים לפנסיות מגיל 46...הרבה יותר חמור מקניית ממגנים נגד איומים קיימים ועתידיים..
אז באמת יישר כח, הקימו את ועדת לוקר לבדוק שינוי של מודל הפנסיה..שהיא תגיע למסקנות שלה שידברו איתי..
הבעיה בכלל מתחילה מהשקרים שמדברים על הפנסיה התקציבית שאמנם בוטלה אך אנשי הקבע עומדים על שיעור חיסכון גבוה משאר עובדי המדינה(21% לעומת 18% וחצי בערך).
אנשי קבע יוצאים לפנסיה בגיל 46-50, למישו זה נראה שפוי?
הכסף בקבע הוא בור ללא תחתית כל מ"פ מסכן מקבל הטבות לא הגיוניות כמו רכב, תשלום על לימודים ועוד..

זה לא הגיוני!!

09 דצמבר 2014, 22:38

my man כתב:http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000847168

וזה רק קצה המזלג...

בוא נתחיל משם...מליארדים על מליארדים שהולכים לפנסיות מגיל 46...הרבה יותר חמור מקניית ממגנים נגד איומים קיימים ועתידיים..
אז באמת יישר כח, הקימו את ועדת לוקר לבדוק שינוי של מודל הפנסיה..שהיא תגיע למסקנות שלה שידברו איתי..
הבעיה בכלל מתחילה מהשקרים שמדברים על הפנסיה התקציבית שאמנם בוטלה אך אנשי הקבע עומדים על שיעור חיסכון גבוה משאר עובדי המדינה(21% לעומת 18% וחצי בערך).
הכסף בקבע הוא בור ללא תחתית כל מ"פ מסכן מקבל הטבות לא הגיוניות כמו רכב, תשלום על לימודים ועוד..

זה לא הגיוני!!

הבעיה העיקרית היא לא ההטבות שהם מקבלים, אלא כמות אנשים הקבע הלא הגיונית שהצבא מחזיק. אם היו מקצצים בכמות אנשי הקבע ב- 30% כמו שאפשר וצריך, אז לא הייתה שום בעיה לתת הטבות מפליגות לאלו שנשארים. דבר אחד חייבים להפסיק וזה את פנסיית הגישור ההזויה.

09 דצמבר 2014, 22:44

roy1000 כתב:
my man כתב:http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000847168

וזה רק קצה המזלג...

זה לא הגיוני!!

הבעיה העיקרית היא לא ההטבות שהם מקבלים, אלא כמות אנשים הקבע הלא הגיונית שהצבא מחזיק. אם היו מקצצים בכמות אנשי הקבע ב- 30% כמו שאפשר וצריך, אז לא הייתה שום בעיה לתת הטבות מפליגות לאלו שנשארים. דבר אחד חייבים להפסיק וזה את פנסיית הגישור ההזויה.

זה ממש לא דבר אחד שצריכים להפסיק!
זה את פנסיית הגישור, זה להשוות את אחוזי הצבירה לשאר המשק, זה להאריך את משך השירות, לקצץ באנשי קבע לבחון את ההטבות ולראות מה צריךך ומה מותרות...זו חתיכת רפורמה שצריך להעביר...וזה מסתכם בעשרות מליארדים ואפילו לדעת כמה מומחים אף יותר...

09 דצמבר 2014, 22:50

my man כתב:זה ממש לא דבר אחד שצריכים להפסיק!
זה את פנסיית הגישור, זה להשוות את אחוזי הצבירה לשאר המשק, זה להאריך את משך השירות, לקצץ באנשי קבע לבחון את ההטבות ולראות מה צריךך ומה מותרות...זו חתיכת רפורמה שצריך להעביר...וזה מסתכם בעשרות מליארדים ואפילו לדעת כמה מומחים אף יותר...

האמת שבעניין אחוזי הצבירה, אז צריך להעלות את האחוזים של שאר המשק כי אנחנו לא חוסכים מספיק לפנסיה...
לגבי משך השירות - צריך לקצר אותו ולאו דווקא להאריך, אבל ללא פנסיית גישור.

וכן, זה מליארדים בכל שנה. צריך גם לעשות רפורמה בנושא של אגף השיקום - מי שעשה תאונת דרכים בבילוי בסופשבוע או נפצע במשחק כדורסל הוא לא נכה צה"ל ולא צריך להיות מוכר ככזה. נכה צה"ל זה אך ורק מי שנפצע בפעילות צבאית.

10 דצמבר 2014, 01:05

אני מסכים עם כל מה שאתם אומרים. על זה אין בכלל ויכוח.
למרות זאת, אף ראש ממשלה ושר ביטחון לא הצליח לעשות את הרפורמות המדוברות. אפילו לא קצת.
איך שמתחילים לדבר על קיצוץ, ישר: לא יהיו כיפות ברזל, לא יהיה זה, לא יהיה ההוא וכו'.

אז כן, אני מקווה שיקום יום אחד שר ביטחון שמגיע דווקא מהאזרחות, וינסה לקצץ את המשרד הענקי והלא יעיל הזה.

אבל כמו ששמתם לב, יש כ"כ הרבה מה לעשות, מעבר לפגיעה בהתחמשות ובהתקדמות טכנולוגית. אני הייתי מעדיף שייטפלו בבעיות השורשיות, כי לעצור את
רכישת המטוסים אפשר ודי בקלות, אבל לעשות רפורמות זה הרבה יותר קשה.

לגבי בוגי, רוי, בוודאי שההאשמות שלך חסרות בסיס. נראה לך שאם היה לזה בסיס כלשהו, כל מיני אברמוביצ'ים ודרוקרים לא היו חופרים מתחת לאדמה
כדי להוציא את זה?
כל מה שאתה מסתמך זה על הקישקוש של אולמרט.
אני גם לא מבין על סמך מה אתה אומר שבוגי הוא טיפש ומסוכן. הוא ממש לא עשה עליי רושם כזה.

10 דצמבר 2014, 07:57

jol9 כתב:לגבי בוגי, רוי, בוודאי שההאשמות שלך חסרות בסיס. נראה לך שאם היה לזה בסיס כלשהו, כל מיני אברמוביצ'ים ודרוקרים לא היו חופרים מתחת לאדמה
כדי להוציא את זה?
אני גם לא מבין על סמך מה אתה אומר שבוגי הוא טיפש ומסוכן. הוא ממש לא עשה עליי רושם כזה.

דבר ראשון - העיתנות הישראלית מעולם, בכל ההסטוריה שלה לא חשפה שום פרשיית שוחד של פוליטיקאי ישראלי, ככה שלא הייתי בונה עליה יותר מדי. הדברים שאולמרט אמר מסתדרים מצויין עם העובדה שהמדינה קונה שוב שוב מערכות נשק שלא קשורות בכלום לאיומים שעומדים מולנו, בין אם זה הצוללת השישית של ברק (שהצבא התנגד אליה) או בין אז זה המטוסים החמקנים של בוגי.

אני חושב שדי ברור למה שר בטחון שמגדף את שר החוץ האמריקאי הוא גם טיפש וגם מסוכן. בכל מדינה מתוקנת האיש הזה היה מפוטר ממזמן.

10 דצמבר 2014, 16:21

roy1000 כתב:
jol9 כתב:לגבי בוגי, רוי, בוודאי שההאשמות שלך חסרות בסיס. נראה לך שאם היה לזה בסיס כלשהו, כל מיני אברמוביצ'ים ודרוקרים לא היו חופרים מתחת לאדמה
כדי להוציא את זה?

דבר ראשון - העיתנות הישראלית מעולם, בכל ההסטוריה שלה לא חשפה שום פרשיית שוחד של פוליטיקאי ישראלי, ככה שלא הייתי בונה עליה יותר מדי. הדברים שאולמרט אמר מסתדרים מצויין עם העובדה שהמדינה קונה שוב שוב מערכות נשק שלא קשורות בכלום לאיומים שעומדים מולנו, בין אם זה הצוללת השישית של ברק (שהצבא התנגד אליה) או בין אז זה המטוסים החמקנים של בוגי.

אני חושב שדי ברור למה שר בטחון שמגדף את שר החוץ האמריקאי הוא גם טיפש וגם מסוכן. בכל מדינה מתוקנת האיש הזה היה מפוטר ממזמן.

אז מי חשף את השחיטויות שבגינן כל מצעד הפוליטיקאים הלכו לכלא? הירשזון, דרעי, בניזרי ועכשיו כנראה אולמרט הם הבולטים שבהם.

דברים יכולים להסתדר לוגית ועדיין להיות לא נכונים מהיסוד, ככה שהייתי באמת נזהר לפני שאני יוצא במסע הכפשות נגד שר ביטחון א', כשכל שרי הביטחון
שקדמו לו, לא בדיוק עשו דברים אחרת.

בוגי אמר דברים מסויימים בפורומים סגורים. נכון שזה יצא לא נעים, והוא גם חטף על זה לא מעט, אבל התפקיד של בוגי זה לדאוג למערכת הביטחון
ולא להיות איש קונסוליה או שגריר. אפשר לחשוב שסרקוזי ואובאמה לא העבירו דאחקות על ביבי ונתפסו עם מיקרופון. מישהו מהם פוטר?

דעתו של שר ביטחון ישראלי על שר חוץ אמריקאי היא ממש לא מסוכנת ליחסים בין שתי המדינות.

10 דצמבר 2014, 16:47

jol9 כתב:אז מי חשף את השחיטויות שבגינן כל מצעד הפוליטיקאים הלכו לכלא? הירשזון, דרעי, בניזרי ועכשיו כנראה אולמרט הם הבולטים שבהם.

דברים יכולים להסתדר לוגית ועדיין להיות לא נכונים מהיסוד, ככה שהייתי באמת נזהר לפני שאני יוצא במסע הכפשות נגד שר ביטחון א', כשכל שרי הביטחון
שקדמו לו, לא בדיוק עשו דברים אחרת.

בוגי אמר דברים מסויימים בפורומים סגורים. נכון שזה יצא לא נעים, והוא גם חטף על זה לא מעט, אבל התפקיד של בוגי זה לדאוג למערכת הביטחון
ולא להיות איש קונסוליה או שגריר. אפשר לחשוב שסרקוזי ואובאמה לא העבירו דאחקות על ביבי ונתפסו עם מיקרופון. מישהו מהם פוטר?

דעתו של שר ביטחון ישראלי על שר חוץ אמריקאי היא ממש לא מסוכנת ליחסים בין שתי המדינות.

התקשורת לא חושפת כלום. היא בסה"כ תופסת טרמפ על דברים אחרי שהוגשה כבר תלונה במשטרה. בוא נהיה רציניים - לתקשורת אין כלים לחשוף כמעט כלום.

לטמון את הראש בחול ולהאמין שמשהו שאין לו שום הסבר סביר הוא משהו נחוץ והגיוני, או שזה בסדר כי אחרים גם עשו את זה, לא נראה לי כמו דרך טובה להעביר את החיים. עסקת החמקנים היא עסקה מושחתת, וצורת השחיתות המדוייקת ממש לא משנה.

אתה באמת רוצה לטעון שהדברים שבוגי אמר לא גרמו נזק? ברצינות? אתה גם רוצה לטעון שזה בסדר ששר הבטחון של מדינת ישראל יגדף את שר החוץ האמריקאי? אתה רוצה לטעון שזה לא משהו טיפשי להחריד? ברור שיעבירו דאחקות על ביבי - הוא המנהיג הכי שנוא בעולם אחרי קים ג'ונג און. לא צרפת ולא ארה"ב צריכות שום דבר מביבי, להבדיל מישראל שתלויה לחלוטין בוטו האמריקאי באו"ם. כשאתה תלוי לחלוטין במישהו, זה צקת טיפשי לצאת במסע הכפשות כנגדו.

בוגי הוא בנאדם שהוא פשוט טיפש ומשינת ישראל לא יכול להרשות לעצמה את האיש הזה במשרד הבטחון. אין לנו פריבילגיה כזו.

16 דצמבר 2014, 13:46

איפה הכסף? הנה חלק-
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4604146,00.html

19 דצמבר 2014, 02:58

כתבות כאלה עושות דה-לגיטימציה ליוקר המחיה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4605112,00.html

16,000 שקל ולא סוגרים את החודש? אני מ-16,000 שקל חיה כמו בעשירון העליון מבחינת נוחות וביטחון
זה פינוק נטו ומותרות

19 דצמבר 2014, 03:30

אין לך ילדים, ואין לך משכנתא. זה שונה.

19 דצמבר 2014, 03:40

MTA2311 כתב:אין לך ילדים, ואין לך משכנתא. זה שונה.

אז לא חייבים לקנות בית
חוץ מזה שאני ה''ילד'', אנחנו שלושה בבית ועדיין מסתדרים יופי
גם לאחותי (שני ילדים ומשלמת שכירות 4,300) שבעלה עד לא מזמן היה על משכורת עובד צה''ל והיה המפרנס היחיד אין בעיות עם זה

נמאס לי לקרוא כתבות על זוגות (כן, גם כאלה בלי ילדים) שמרוויחים 20 אלף לחודש ובוכים על זה שלא גומרים את החודש אבל חייבים לאכול במסעדות (שזה לא יורד מ-300) או לקנות סיגריות או את האייפון הכי חדש

אני הראשונה שאגיד שחונק לחיות פה אבל למה נותנים במה לאנשים שיכולים להסתדר אם לא היו להם עיניים גדולות? למה לא לתת במה לאנשים שבאמת משתכרים במשכורת מינימום וקשה להם לסגור את החודש גם אם הם מוציאים את המינימום של המינימום?
16 אלף נטו צריך להיות יותר ממספיק
נערך לאחרונה על ידי Holiday_Armadillo בתאריך 19 דצמבר 2014, 03:47, נערך 2 פעמים בסך הכל.

19 דצמבר 2014, 03:44

זה בכלל לא קשור!
לי יש שני ילדים ואני משלם משכנתא.. ואני סוגר את החודש עם פחות.. בקושי אבל סוגר...
16000 היום נראים לי כמו חלום רטוב..תאמין לי, אם חיים לפי רמת החיים המתאימה אז הכל אפשרי...
במשכורות הכי טובות שלי ושל אשתי ביחד אנחנו לא מגיעים לכזה סכום..זה נראה שמשפחות כאלו צריכות איזה ניעור..לא יכול להיות שסכום כזה לא מחזיק משפחה עם 1-3 ילדים..

19 דצמבר 2014, 03:46

my man כתב:

זה בכלל לא קשור!
לי יש שני ילדים ואני משלם משכנתא.. ואני סוגר את החודש עם פחות.. בקושי אבל סוגר...
16000 היום נראים לי כמו חלום רטוב..תאמין לי, אם חיים לפי רמת החיים המתאימה אז הכל אפשרי...
במשכורות הכי טובות שלי ושל אשתי ביחד אנחנו לא מגיעים לכזה סכום..זה נראה שמשפחות כאלו צריכות איזה ניעור..לא יכול להיות שסכום כזה לא מחזיק משפחה עם 1-3 ילדים..

אתה נשוי עם ילדים? איך לא ידענו את זה עד עכשיו? סחטיין :thumbup
פרסם תגובה