המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

כנסת עם שאיפות: דיון בלגליזציה של הסמים

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

כנסת עם שאיפות: דיון בלגליזציה של הסמים

הודעהעל ידי אבי » 06 יוני 2011, 14:48

היסטוריה במשכן: לראשונה ייערך דיון בשאלה אם להתיר שימוש בסמים קלים. הסיבה: דוח של האו"ם שקבע כי יש להתיר שימוש במריחואנה.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/247/ ... =404&loc=8

סוף סוף האו"ם שהוא אחד הארגונים המתועבים ביותר עלי אדמות מפרסם בפעם הראשונה בהיסטוריה שלו דו"ח עם מסקנות נכונות ושפויות, ח"כ טאלב א-סאנע מצוטט בכתבה כשהוא אומר דברים נכונים בנוגע לחוסר היעילות של המלחמה בסמים. אין מה לאמר, אני מאד מופתע.
המלחמה בסמים נכשלה וגורמת לבזבוז אדיר של כספי ציבור. שוטרים שצריכים להלחם בפשיעה אמיתית ולתפוס גנבים, רוצחים, מחבלים, רמאים ואנסים מתעסקים בלרדוף אחרי אנשים שלא עשו כלום לאף אחד.
הגיע באמת הזמן לנהל דיון על הנחיצות של המלחמה בסמים. אני מקווה שבכנסת יערך דיון רציני בנושא ושלא נראה מצעד של פוליטיקאים דיקטטורים- ויקטוריאנים שינצלו את הבמה לנאומים מתחסדים.
סמל אישי של המשתמש
אבי

Re: כנסת עם שאיפות: דיון בלגליזציה של הסמים

הודעהעל ידי Mta_atic » 06 יוני 2011, 16:36

אבי, אני שוב לא מוצא את עצמי מסכים איתך.

רק ביום שישי האחרון שמענו על מקרה מזעזע בו ילד בן 16 נרצח ע"י החבר הכי טוב שלו כתוצאה משתיית אלכוהול (שמותר ע"פ חוק).
תרשה לי לספר לך על חלק מההשפעות (הפעוטות יחסית) של המריחואנה:
דפיקות לב מואצות, ירידה בקואורדינציה, פגיעה בשיווי המשקל ובזמן התגובה, והרגשת שכרון.
יצירת תחושת סוגסטביליות , ועיוות תפיסת המציאות.

כמה אנשים אתה חושב שימותו ע"י מסוממים כאלה שנוהגים ברכב?
כמו כן, אתה חושב שברגע שתתיר מריחואנה זה יגמר פה? אחרי שאנשים ינסו מריחואנה, כמה מהם יתמכו להרואין, והשד יודע מה אחרי זה.

יש לנו חצי מדינה אלכוהוליסטית, אחרי לגליזציה של המריחואנה נקבל אותם גם מסוממים טוב טוב.
בוא נשמור על השפיות שעוד נשארה פה.
סמל אישי של המשתמש
Mta_atic
חבר כבוד

הודעהעל ידי yiffy » 06 יוני 2011, 17:02

Mta_atic, ראשית מיותר לציין שאני לחלוטין מסכים איתך.

שנית, ההערה שלך לגבי הירואין מעניינת. אני לא יודע אם אתה מודע לכך, אבל את המאבק לליגליזציה של מריחואנה מובילים כיום שתי קבוצות עיקריות.
הקבוצה הראשונה היא מהקשת הליברלית של המפה הפוליטית. טענתם העיקרית היא שמריחואנה יוצרת השפעות חמורות פחות מאלכוהול בכל הקשור לבריאות, השפעה על ביצועים בנהיגה, עבודה וכו' (טענות שנויות במחלוקת מבחינתם של חוקרים רפואיים רבים).

הקבוצה השנייה, והמדאיגה הרבה יותר, היא של אולטרה שמרנים. הם מאמינים שלמדינה אין זכות להתערב ב"חירויות הפרט" ושהצריכה וההפצה של כל סם כולל הירואין צריכה להיות חוקית לאלתר. מנהיג קבוצה זו הוא חבר קונגרס מטקסס מטעם המפלגה הרפובליקנית בארה"ב בשם רון פול. הוא מתמודד כיום (כמו בבחירות הקודמות) על נשיאות ארה"ב, אם כי סיכוייו לזכות הם אפסיים. יחד עם זאת, הוא וחבריו צוברים כוח רב בפוליטיקה האמריקאית. הוא אפילו הצליח לדחוף את הבן שלו להיות סנאטור מטעם קנטאקי.

ההתחזקות שלהם גם באה לידי ביטוי בפוליטיקה הארצית, בעיקר במפלגות הליכוד וישראל ביתינו. הליגליזציה של סמים קלים וקשים כאחד היא אג'נדה מוצהרת של קבוצות אלו, לצד תכנים חינוכיים ומתבקשים כמו הליגליזציה של זנות והימורים, הביטול של תוכניות הרווחה לשכבות החלשות והביטול של ביטוח בריאות וחוק חינוך חינם בישראל. תכנים שכולנו נסכים שהם רצויים :nonono
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 06 יוני 2011, 19:06

אנשים מסוממים (קלות) רק זה מה שחסר לנו במדינה...
אדם שמעשן מריחואנה אכן לא עושה דבר לאף אחד, אבל עבריין שיפיץ מריחואנה אצל ילדים בני 10 (ויהיה קשה מאד לתפוס אותו) עושה המון נזק.
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

הודעהעל ידי אבי » 07 יוני 2011, 05:24

בנימין נעמן כתב:אנשים מסוממים (קלות) רק זה מה שחסר לנו במדינה...
אדם שמעשן מריחואנה אכן לא עושה דבר לאף אחד, אבל עבריין שיפיץ מריחואנה אצל ילדים בני 10 (ויהיה קשה מאד לתפוס אותו) עושה המון נזק.

אם הסמים יהפכו לחוקיים עבריינים לא ימכרו אותם. העובדה שהסמים הם מחוץ לחוק גורמת למחיר שלהם להרקיע שחקים. לגליזציה של סמים תגרום למחיר שלהם לרדת ולכן גם עבריינים וארגוני פשיעה לא ירצו להתעסק בסחר בסמים מאחר והדבר לא יהיה כדאי מבחינה כלכלית (אתה לא רואה עבריינים מוכרים סיגריות ואלכוהול לילדים).
כשהסמים יהיו חוקיים ילד בן 10 שירצה לקנות מריחואנה בבית קפה או בסופרמרקט יסולק מהמקום, כי לבעל העסק החוקי, בניגוד לעבריין, אין שום רצון להסתבך עם החוק או לקבל פרסום שלילי כאחד שמוכר סמים לילדים.
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי אבי » 07 יוני 2011, 05:39

Mta_atic כתב:אבי, אני שוב לא מוצא את עצמי מסכים איתך.

רק ביום שישי האחרון שמענו על מקרה מזעזע בו ילד בן 16 נרצח ע"י החבר הכי טוב שלו כתוצאה משתיית אלכוהול (שמותר ע"פ חוק).
תרשה לי לספר לך על חלק מההשפעות (הפעוטות יחסית) של המריחואנה:
דפיקות לב מואצות, ירידה בקואורדינציה, פגיעה בשיווי המשקל ובזמן התגובה, והרגשת שכרון.
יצירת תחושת סוגסטביליות , ועיוות תפיסת המציאות.

כמה אנשים אתה חושב שימותו ע"י מסוממים כאלה שנוהגים ברכב?
כמו כן, אתה חושב שברגע שתתיר מריחואנה זה יגמר פה? אחרי שאנשים ינסו מריחואנה, כמה מהם יתמכו להרואין, והשד יודע מה אחרי זה.

יש לנו חצי מדינה אלכוהוליסטית, אחרי לגליזציה של המריחואנה נקבל אותם גם מסוממים טוב טוב.
בוא נשמור על השפיות שעוד נשארה פה.

אנשים גם יכולים לנהוג תחת השפעת אלכוהול ברכב. אולי גם נהפוך את האלכוהול ללא חוקי? חוקים נגד נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים ישנם כבר ואם מישהו נוהג תחת השפעת סמים ומסכן חיים של אנשים אחרים אז הוא בהחלט צריך להיענש. עם זאת, אם אדם בוחר לעשן בביתו או בבית קפה מריחואנה או לצרוך סוגים אחרים של סמים ולהזיק רק לעצמו, זה בהחלט לא עניינה של המדינה ולא תפקידה להתערב. אי אפשר להציל אנשים מעצמם.
עד 1937 המריחואנה בארה"ב הייתה חוקית ואנשים לא נרצחו ברחובות על ימין ועל שמאל. לעומת זאת כמות האנשים שנהרגים בגלל המלחמה כנגד הסמים היא איומה ונוראה וכל כך מיותרת. כמות האנשים שיושבים בכלא על שימוש בסמים היא מקוממת (אנשים מסכנים שצריכים עזרה רפואית ולא התעמרות מצד השלטונות). אני גם חייב להזכיר את האנשים שחולים בסרטן, איידס וגלאוקומה שעוברים גיהנום עד שהם מקבלים מריחואנה רפואית.

אני מבקש ממך לצפות בקטע המזעזע הבא: פשיטה של משטרה בארה"ב על בית שבו אדם החזיק מריחואנה לשימוש עצמי. קלגסי המשטרה נכנסים לבית יורים בכלבים של המשפחה (והורגים אחד מהם), מפחידים את הילדים וגורמים להם טראומה. כל כך מיותר...

סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 09 יוני 2011, 13:20

אבי כתב:
בנימין נעמן כתב:אנשים מסוממים (קלות) רק זה מה שחסר לנו במדינה...

אם הסמים יהפכו לחוקיים עבריינים לא ימכרו אותם. העובדה שהסמים הם מחוץ לחוק גורמת למחיר שלהם להרקיע שחקים. לגליזציה של סמים תגרום למחיר שלהם לרדת ולכן גם עבריינים וארגוני פשיעה לא ירצו להתעסק בסחר בסמים מאחר והדבר לא יהיה כדאי מבחינה כלכלית (אתה לא רואה עבריינים מוכרים סיגריות ואלכוהול לילדים).
כשהסמים יהיו חוקיים ילד בן 10 שירצה לקנות מריחואנה בבית קפה או בסופרמרקט יסולק מהמקום, כי לבעל העסק החוקי, בניגוד לעבריין, אין שום רצון להסתבך עם החוק או לקבל פרסום שלילי כאחד שמוכר סמים לילדים.

זה כן משתלם כי אם אתה ממכר ילד לסמים קלים אחרי זה הוא יגנוב מההורים שלו כדי לממן הרואין.
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

הודעהעל ידי אבי » 09 יוני 2011, 17:59

שימוש בסמים קלים לא מוביל לשימוש בהרואין.
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי בנימין נעמן » 10 יוני 2011, 10:03

אבי כתב:שימוש בסמים קלים לא מוביל לשימוש בהרואין.

אבל תסתכל על זה במבט של ילד בן 10.
יש מישהו נחמד שנותן לו סמים בזול ואז הוא מבקש יותר כסף לדברים טובים יותר, לא תיתן?
סמל אישי של המשתמש
בנימין נעמן

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־26 אורחים