המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

הילד מתגייס

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: הילד מתגייס

הודעהעל ידי toja27 » 19 אפריל 2015, 19:38

שירתתי כחובש בצוות של סיירת שיריון(פלס"ר 7), וחוץ מתקופת האימון של היחידה עצמה שנמשכה בזמנו כשנה(כלומר חוץ מהטירונות והאימון המתקדם שהתקיים בזמנו בבסיס פלס עם גדס"ר גולני ואגוז )שבה ניווטנו הרבה ומאוד מאוד נהנתי מהניווטים, השירות הצבאי היה מאוד קשה לי מבחינה נפשית. משהו במסגרת הזאת חנק לי את הנשמה. היה גם חוסר מזל מסוים כי אחרי שסיימנו את המסלול,התמנה מפקד יחידה חדש שהיה בן אדם מאוד לא פשוט. הרבה אנשים טוענים שהשירות בארץ הופך את האנשים ליותר בוגרים, אבל אני טוען שהנזק הפוטנציאלי לנפש האדם הוא יותר גדול. אבל כבר ראיתי אנשים שנראה שהרגישו בנוח במסדרת הצבאית.בכל אופן, אם הייתי יכול, הייתי מוותר על כל "החוויה" בלי לחשוב פעמיים.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 19 אפריל 2015, 19:53

roy1000 כתב:
jol9 כתב:
roy1000 כתב:
jol9 כתב:בתעשיה שלנו הבוגרים שלהם מאוד נחשבים

8200 זו יחידה ענקית. להיות מתכנת שם זה שווה, אבל כל תפקיד אחר זה כמו כל ג'ובניק.

אני דווקא מכיר שם בעיקר פיזיקאים.

והם לא מתעסקים בתכנות/חומרה?

תכנות בוודאי שלא. מתעסקים בכל מיני דברים בעיקר בתחומי האופטיקה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 19 אפריל 2015, 19:55

toja27 כתב:שירתתי כחובש בצוות של סיירת שיריון(פלס"ר 7), וחוץ מתקופת האימון של היחידה עצמה שנמשכה בזמנו כשנה(כלומר חוץ מהטירונות והאימון המתקדם שהתקיים בזמנו בבסיס פלס עם גדס"ר גולני ואגוז )שבה ניווטנו הרבה ומאוד מאוד נהנתי מהניווטים, השירות הצבאי היה מאוד קשה לי מבחינה נפשית. משהו במסגרת הזאת חנק לי את הנשמה. היה גם חוסר מזל מסוים כי אחרי שסיימנו את המסלול,התמנה מפקד יחידה חדש שהיה בן אדם מאוד לא פשוט. הרבה אנשים טוענים שהשירות בארץ הופך את האנשים ליותר בוגרים, אבל אני טוען שהנזק הפוטנציאלי לנפש האדם הוא יותר גדול. אבל כבר ראיתי אנשים שנראה שהרגישו בנוח במסדרת הצבאית.בכל אופן, אם הייתי יכול, הייתי מוותר על כל "החוויה" בלי לחשוב פעמיים.

מתי שירתת?
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 19 אפריל 2015, 19:57

jol9 כתב:תכנות בוודאי שלא. מתעסקים בכל מיני דברים בעיקר בתחומי האופטיקה.

אני לא מכיר את זה, אבל אני מנחש שיש לזה אפליקציות בתחום החומרה באזרחות.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 19 אפריל 2015, 19:58

roy1000 כתב:
jol9 כתב:תכנות בוודאי שלא. מתעסקים בכל מיני דברים בעיקר בתחומי האופטיקה.

אני לא מכיר את זה, אבל אני מנחש שיש לזה אפליקציות בתחום החומרה באזרחות.

זה לא קשור לאפליקציות ספציפיות. פשוט אנשים מוכשרים שיש להם שם טוב, ומזומנים בקלות לראיונות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 19 אפריל 2015, 19:59

roy1000 כתב:
toja27 כתב:שירתתי כחובש בצוות של סיירת שיריון(פלס"ר 7), וחוץ מתקופת האימון של היחידה עצמה שנמשכה בזמנו כשנה(כלומר חוץ מהטירונות והאימון המתקדם שהתקיים בזמנו בבסיס פלס עם גדס"ר גולני ואגוז )שבה ניווטנו הרבה ומאוד מאוד נהנתי מהניווטים, השירות הצבאי היה מאוד קשה לי מבחינה נפשית. משהו במסגרת הזאת חנק לי את הנשמה. היה גם חוסר מזל מסוים כי אחרי שסיימנו את המסלול,התמנה מפקד יחידה חדש שהיה בן אדם מאוד לא פשוט. הרבה אנשים טוענים שהשירות בארץ הופך את האנשים ליותר בוגרים, אבל אני טוען שהנזק הפוטנציאלי לנפש האדם הוא יותר גדול. אבל כבר ראיתי אנשים שנראה שהרגישו בנוח במסדרת הצבאית.בכל אופן, אם הייתי יכול, הייתי מוותר על כל "החוויה" בלי לחשוב פעמיים.

מתי שירתת?

השתחררתי לפני 9 שנים בערך.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי my man » 19 אפריל 2015, 20:03

toja27 כתב:
roy1000 כתב:

מתי שירתת?

אני חייב להגיד שאני יותר ממזדהה איתך...
צרי לפתוח קבוצת תמיכה...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי toja27 » 19 אפריל 2015, 20:13

my man כתב:
toja27 כתב:
roy1000 כתב:

מתי שירתת?

אני חייב להגיד שאני יותר ממזדהה איתך...
צרי לפתוח קבוצת תמיכה...

קח יוזמה אורי :D
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי roy1000 » 19 אפריל 2015, 20:26

toja27 כתב:
roy1000 כתב:

מתי שירתת?

היית במלחמת לבנון השניה?

אני הייתי בפלס"ר צנחנים רוב השירות שלי (אחרי סיבוב קצר בקורס טיס). היו סביבי לרוב אנשים מדהימים, כולל מפקד מיוחד שבסופו של דבר גם נהרג (ועוד אחרים).
אין ספק שהעבודה עצמה הייתה חרא, אבל בגיל 18 רואים דברים קצת אחרת. רוב האנשים יוצאים מהסיפור עם צלקות פיזיות ונפשיות כאלה או אחרות, וכן, בדיעבד ברור שרובנו היינו מוותרים על התענוג הזה שעלה לנו ב- 3-4 שנים, אבל זה המחיר שמשלמים באזור הזה.

אני אישית, אחרי חומת מגן הרגשתי שאני לא יכול לעשות את זה יותר ומאז למעשה לא עשיתי יותר מילואים. ב- 2003 כבר לא קראו לי וב- 2004 נסעתי לחו"ל. למלחמת לבנון השניה לא חזרתי, וכשחזרתי לארץ כבר לא שיבצו אותי מחדש בשום מקום.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 19 אפריל 2015, 20:43

איזה משתמט... אותך לבוגי ולגדי
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 19 אפריל 2015, 20:45

roy1000 כתב:
toja27 כתב:
roy1000 כתב:

מתי שירתת?

היית במלחמת לבנון השניה?

אני הייתי בפלס"ר צנחנים רוב השירות שלי (אחרי סיבוב קצר בקורס טיס). היו סביבי לרוב אנשים מדהימים, כולל מפקד מיוחד שבסופו של דבר גם נהרג (ועוד אחרים).
אין ספק שהעבודה עצמה הייתה חרא, אבל בגיל 18 רואים דברים קצת אחרת. רוב האנשים יוצאים מהסיפור עם צלקות פיזיות ונפשיות כאלה או אחרות, וכן, בדיעבד ברור שרובנו היינו מוותרים על התענוג הזה שעלה לנו ב- 3-4 שנים, אבל זה המחיר שמשלמים באזור הזה.

אני אישית, אחרי חומת מגן הרגשתי שאני לא יכול לעשות את זה יותר ומאז למעשה לא עשיתי יותר מילואים. ב- 2003 כבר לא קראו לי וב- 2004 נסעתי לחו"ל. למלחמת לבנון השניה לא חזרתי, וכשחזרתי לארץ כבר לא שיבצו אותי מחדש בשום מקום.

לא הייתי, באותו זמן קראו לי לצו 8 למילואים הראשונים שלי לקו בחברון והחלפנו את החבר'ה הסדירים של פלסר 7 שיצאו ללבנון.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי roy1000 » 19 אפריל 2015, 20:53

toja27 כתב:לא הייתי, באותו זמן קראו לי לצו 8 למילואים הראשונים שלי לקו בחברון והחלפנו את החבר'ה הסדירים של פלסר 7 שיצאו ללבנון.

יש לך מזל. ממי ששמעתי שהיה שם, זה היה בלאגן ברמות מטורפות.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 19 אפריל 2015, 21:01

jol9 כתב:איזה משתמט... אותך לבוגי ולגדי

לא שאלתי, אבל כנראה שמי שחוזר לארץ אחרי גיל 35 כבר לא משבצים אותו מחדש.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 19 אפריל 2015, 21:02

roy1000 כתב:
jol9 כתב:איזה משתמט... אותך לבוגי ולגדי

לא שאלתי, אבל כנראה שמי שחוזר לארץ אחרי גיל 35 כבר לא משבצים אותו מחדש.

סתם, שיהיה בכיף...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 19 אפריל 2015, 21:10

שמואל1 כתב:אכן תותחנים. ואני לא רוצה לשמוע אתכם מזלזלים על הקרביות של לוחמי התותחנים :::
אנחנו לוחמים בדיוק כמו חי"ר ושיריון

זה פשוט לא נכון.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי toja27 » 19 אפריל 2015, 21:12

roy1000 כתב:
toja27 כתב:לא הייתי, באותו זמן קראו לי לצו 8 למילואים הראשונים שלי לקו בחברון והחלפנו את החבר'ה הסדירים של פלסר 7 שיצאו ללבנון.

יש לך מזל. ממי ששמעתי שהיה שם, זה היה בלאגן ברמות מטורפות.

כן אני יודע, שמעתי אותו דבר.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי roy1000 » 19 אפריל 2015, 21:25

יש עכשיו עובדה על הסיפור שהיה עם גולדין ברפיח. אף אחד לא אומר את מה שהיה צריך להגיד - האדון שראל עבר בצורה בוטה על הנהלים בזה שהוא פיצל את הכוח. כוח של 3 מזמין חטיפה ואם הוא לא היה מפצל את הכוח בלי שום סיבה ונגד כל הנהלים, כל הסיפור לא היה קורה.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 אפריל 2015, 21:37

LIAV10 כתב:
שמואל1 כתב:אכן תותחנים. ואני לא רוצה לשמוע אתכם מזלזלים על הקרביות של לוחמי התותחנים :::
אנחנו לוחמים בדיוק כמו חי"ר ושיריון

זה פשוט לא נכון.

תסביר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 אפריל 2015, 21:39

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:הם עושים מה שעשו כל הזמן. ארטילרייה.
רק במבצע האחרון (הייתי במילואים בחלקו) תותחנים ביצעו ירי בלתי פוסק במשך כמעט חודש, כולל תרגולות מיוחדות שלא בוצעו מאז מלחמת לבנון הראשונה .
וכן הכלים מאוד מיושנים ויש תוכניות להתחיל להחליף אותם בהדרגה בשנים הקרובות.
בוא נגיד ככה- במצב שלהם היום אי אפשר להכניס סוללה ארטילרית לתוך שטח אויב.

אולי לעזה זה יעיל כי המרחקים קצרים, אבל הטווח של התומתים האלה נורא מוגבל, הדיוק גרוע והפיזור עצום.

אני הייתי רוב השירות שלי בלבנון, והיו המון פעמים שקיבלנו סיוע מתותחנים, אבל אז הם ישבו במוצבים בתוך רצועת הביטחון.

אני לא מבין למה לא מחליפים את הכלים האלה בכלים חדשים עם טווח של 150-200 ק"מ? אני יודע שיש לתעשיות הבטחוניות כלים כאלה שהם גם זולים וגם מאוד מדוייקים, ובעלות של חצי מטוס חמקן, אפשר להחליף את הכלים של שתי החטיבות הסדירות.

אני חושב שפשוט אין יותר מידי צורך בשלב הזה לשדרג את הכלים.
כרגע האיומים הממשיים על מדינת ישראל הם מכיוון עזה ולבנון. בשתי הזירות הטווחים של התומ"תים מספיקים (אולי קצת פחות בלבנון, אם הצבא יכנס עמוק מאוד פנימה).
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 19 אפריל 2015, 22:18

שמואל1 כתב:אני חושב שפשוט אין יותר מידי צורך בשלב הזה לשדרג את הכלים.
כרגע האיומים הממשיים על מדינת ישראל הם מכיוון עזה ולבנון. בשתי הזירות הטווחים של התומ"תים מספיקים (אולי קצת פחות בלבנון, אם הצבא יכנס עמוק מאוד פנימה).

צריך לשדרג בשביל לבנון.
roy1000

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־149 אורחים