המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

ערוץ 10

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ערוץ 10

הודעהעל ידי jol9 » 04 ינואר 2015, 02:25

פליקס, אני חושב שהבעיה העיקרית שלו היא הנסיון האבוד מראש להתמודד מול ערוץ 2 ראש בראש.

לא נראה לי שלרוב האנשים איכפת מה הקו הפוליטי של הערוץ, אלא מה התוכן שלו. בגלל זה ככל שהשנים עברו, והאנשים ראו
שאין שם יותר מדי תוכן, הם פשוט נטשו את הערוץ.
יותר מכך, היום בחלק נכבד מהבתים יש מכשירי הקלטה. אז הם מקליטים תכניות, מריצים את הפרסומות קדימה, ורואים רק את התוכן.

בגלל זה אני חושב שערוץ 10 צריך למצוא תכנית עסקית אחרת ולשים דגש על תוכן, כי לשנות את ההרגלים של הצרכנים יהיה לא קל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 04 ינואר 2015, 03:48

jol9 כתב:פליקס, אני חושב שהבעיה העיקרית שלו היא הנסיון האבוד מראש להתמודד מול ערוץ 2 ראש בראש.

לא נראה לי שלרוב האנשים איכפת מה הקו הפוליטי של הערוץ, אלא מה התוכן שלו. בגלל זה ככל שהשנים עברו, והאנשים ראו
שאין שם יותר מדי תוכן, הם פשוט נטשו את הערוץ.
יותר מכך, היום בחלק נכבד מהבתים יש מכשירי הקלטה. אז הם מקליטים תכניות, מריצים את הפרסומות קדימה, ורואים רק את התוכן.

בגלל זה אני חושב שערוץ 10 צריך למצוא תכנית עסקית אחרת ולשים דגש על תוכן, כי לשנות את ההרגלים של הצרכנים יהיה לא קל.

יש לי דעה אחרת, ואני אנסה להסביר לך את עמדתי.

בימינו, כאשר לצופים יש כבלים, לווין ואינטרנט, קשה מאוד לערוצים המסחריים להתמודד על תכנים. כל צופה בוחר לו ערוץ כבלים/לווין לפי התוכן שהוא אוהב, ולא צריך כמעט את הערוצים המסחריים שם יש קצת מכל דבר. "קצת מכל דבר" - זה כבר לא מספק את הצופים של היום. מי שאוהב ספורט, לדוגמא, לא מוכן לראות תכנית ספורט אחת בשבוע. הוא הולך לערוץ הספורט. מי שאוהב סדרות לא מוכן לחכות כל השבוע לאותו יום מיוחד שבו הסדרה שלו משודרת. הוא הולך לערוץ הסדרות. וכו'.

מה שנשאר לערוצים המסחריים זה האקטואליה/חדשות. כבלים ולווין לא מתחרים כאן. בדיוק בנקודה הזאת נכנס הקו הפוליטי. לא יכול להיות, שלכל הערוצים יהיה אותו קו פוליטי (ולצורך העניין זה לא משנה כרגע אם זה קו שמאלני או ימני). אם ערוץ 10 רוצה להתמודד עם ערוץ 2, הוא חייב להציע קו אחר, עמדה אחרת.

קח לדוגמא את ארה"ב. שם יש את CNN מול FOX. אחד של הדמוקרטים, השני של הרפובליקאים. כל אזרח אמריקאי בוחר לצפות באקטואליה/חדשות באותה הרשת שקרובה יותר לדעותיו הפוליטיות.

ואיך זה קורה בישראל? אני אגיד לך. אתה צופה בתכנית פוליטית בערוץ 2 ומרגיש בחילה, אז אתה מעביר לערוץ 10 ומקיא. אין הבדל! ערוץ 10 הוא רק חיכוי של ערוץ 2. לא מחדש כלום. לא נותן זווית אחרת. לא מביא קו פוליטי שונה. אז בשביל מה אנחנו צריכים אותו???
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 04 ינואר 2015, 08:15

יוני, ערוץ מסחרי עובד על רייטינג. ככה זה בכל העולם. אני לא יודע על איזה תוכנית עסקית אתה מדבר. איך הם יכולים להרוויח כסף (או לא להפסיד) בלי רייטינג? הדרך היחידה שלהם לשרוד זה לעשות פחות תוכן מקומי ולייבא יותר תוכן מחו"ל ובשביל זה הם צריכים שישנו להם את תנאי הזכיון.

הרעיון של ללכת על קו ימני יותר דווקא יכול ללכת מבחינה עסקית, אבל הבעלים של הערוץ (מימן) הם לא תומכי ביבי, ככה שזה לא יקרה. אופציה נוספת היא למכור את הערוץ לאידלסון.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 04 ינואר 2015, 10:28

roy1000 כתב:יוני, ערוץ מסחרי עובד על רייטינג. ככה זה בכל העולם. אני לא יודע על איזה תוכנית עסקית אתה מדבר. איך הם יכולים להרוויח כסף (או לא להפסיד) בלי רייטינג? הדרך היחידה שלהם לשרוד זה לעשות פחות תוכן מקומי ולייבא יותר תוכן מחו"ל ובשביל זה הם צריכים שישנו להם את תנאי הזכיון.

הרעיון של ללכת על קו ימני יותר דווקא יכול ללכת מבחינה עסקית, אבל הבעלים של הערוץ (מימן) הם לא תומכי ביבי, ככה שזה לא יקרה. אופציה נוספת היא למכור את הערוץ לאידלסון.

אני לא יודע איזו תכנית עסקית אחרת, אבל אופציית אוליגרך בהחלט קיימת לדעתי.

מה שבטוח זה שאם ערוץ 10 ימשיך בקו הנוכחי שלו, וגם אם יתייעל ויישלם פחות לעובדים, ויבזבז פחות, הוא עדיין יישאר ערוץ כושל, שאף
אחד לא רואה, בדיוק כמו ערוץ 1.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 04 ינואר 2015, 10:40

jol9 כתב:אני לא יודע איזו תכנית עסקית אחרת, אבל אופציית אוליגרך בהחלט קיימת לדעתי.

מה שבטוח זה שאם ערוץ 10 ימשיך בקו הנוכחי שלו, וגם אם יתייעל ויישלם פחות לעובדים, ויבזבז פחות, הוא עדיין יישאר ערוץ כושל, שאף
אחד לא רואה, בדיוק כמו ערוץ 1.

לא יודע למה שאף אחד לא יראה אותו? איזה ייתרון מובנה יש לערוץ 2 על ערוץ 10? כשאני רואה חדשות, זה רק בערוץ 10, כי יונית לוי עולה לי על העצבים. כשהתחיל ערוץ 10, אז מימן היה טייקון גדול והיה לו כסף לשרוף, והוא אכן שרף למעלה ממליארד שקל (מסתבר שזה היה כסף שלנו אבל לא משנה). עכשיו אין לו כסף וזו הבעיה האמיתית. אם ערוץ 10 היה ממשיך לשרוף כסף עוד כמה שנים, הוא היה מגיע למצב שהוא שווה לערוץ 2.

צריך לתת לערוץ הקלות בתוכן, אבל צריך להתנות את ההקלות בזה שייכנס שותף עם כיסים עמוקים שיוכל לתמוך בערוץ במידת הצורך. כלי תקשורת זה לאנשים שרוצים ומוכנים להשקיע ולהפסיד כסף.
roy1000

הקודם

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־137 אורחים