המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

מחאת הטיולים

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

מחאת הטיולים

הודעהעל ידי my man » 14 ינואר 2015, 13:00

הסיפור הזה מתחיל לצאת משליטה..המורים לדעתי בצדק מחרימים את הטיולים בעודם מפחדים מתביעות שכבר עשו נזק גדול מאד עד היום(אני מכיר אישית מורה שנתבע)..
מצד שני התלמידים מפסידים את הטיולים שלהם שזה חלק אינטגרלי מהווי מערכת החינוך...
משרד החינוך כאילו עוצם עיניים ואומר שהיו רק מספר תביעות וזה לא סיפור...
אני אישיתי תומך במורים ב100 אחוז שמשרד החינוך ייקח אחריות וייתן גב למורים שלו...

עריכה:
היום חצי מיליון תלמידים שובתים!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

Re: מחאת הטיולים

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 14 ינואר 2015, 19:32

כולנו היינו בבית ספר פעם, כולנו מכירים את הילדים המופרעים שעושים את כל מה שאסור רק בשביל להגיד שהם עשו את כל מה שאסור
האם אני הייתי מורה האם הייתי רוצה אחריות על הבהמות שיש היום בבתי הספר? ממש לא
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 14 ינואר 2015, 20:09

Holiday_Armadillo כתב:כולנו היינו בבית ספר פעם, כולנו מכירים את הילדים המופרעים שעושים את כל מה שאסור רק בשביל להגיד שהם עשו את כל מה שאסור
האם אני הייתי מורה האם הייתי רוצה אחריות על הבהמות שיש היום בבתי הספר? ממש לא

ואם הם לא בהמות? והם ילדים טובים שחס וחלילה נפלו מצוק?!
למה האחריות על המורה?למה משרד החינוך לא לוקח את זה עליו? לדוגמא אם אדם ישלח את הבן שלו לתנועת נוער ובטיול גם כן יקרה משהו לבן שלו, יעלה על הדעת שהוא יתבע את המדריך? לא!הוא יתבע את התנועת נוער. גם פה זה צריך להיות אותו דבר, זה צריך להיות על משרד החינוך..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 14 ינואר 2015, 22:43

יופי אז בסוף ארגון המורים מכר את המורים שלו!
במקום שמשרד החינוך יקח אחריות ארגון המורים סגר על הסכם עם החינוך שאמנם ידחה את קץ הגשת כתב האישום במקרה של תביעה אבל המורה יישאר אחראי לנעשה בטיול...
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי tzachMTA » 14 ינואר 2015, 23:38

לא מבין משהו, למה המורה לא אמור להיות אחראי לנעשה בטיול? מי כן אחראי על הילדים?
tzachMTA

הודעהעל ידי my man » 14 ינואר 2015, 23:44

tzachMTA כתב:לא מבין משהו, למה המורה לא אמור להיות אחראי לנעשה בטיול? מי כן אחראי על הילדים?

משרד החינוך!עד כה בכל הפרשה הזו לא שמעתי מילה אחת ממשרד החינוך על כך שהוא יגבה את המורים שלו. זה א'.
ב': מורה לא יכול להיות אחראי ולשלוט במסגרת הטיול בטבע על 40 התלמידים שלו כמו שהוא יכול לשלוט עליהם בכיתה סגורה..זה פשוט לא הגיוני לדרוש את זה.
ג': אין שום הכשרה למורה להיות בשטח עם תלמידים-וכן זה דורש הכשרה- זה היכרות עם השטח זה יכולות הצלה בסיטואציות כמו מים, הישרדות, תנאי קיצון..אני יודע שזה יכול להישמע מופרך אבל אלה בדיוק הדברים שמונעים את האפשרות לדרוש אחריות מן המורים!
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי MTA2311 » 15 ינואר 2015, 08:21

tzachMTA כתב:לא מבין משהו, למה המורה לא אמור להיות אחראי לנעשה בטיול? מי כן אחראי על הילדים?

המורה אמור להיות אחראי, והוא גם אחראי בפועל.
אלא אם קורה משהו קיצוני שבאמת לא בשליטת המורה, הוא אחראי לכל מה שקורה לתלמידים שלו בזמן הטיול.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי roy1000 » 15 ינואר 2015, 10:17

אי אפשר לשים אחריות פלילית על מורים, אלא אם כן מדובר במקרב מאוד מאוד קיצוני. זה מגוחך שמורים שיוצאים לטיולים צריכים לחיות בפחד.
אם חס וחלילה קורה משהו לתלמיד בטיול, האחריות צריכה להיות אזרחית בלבד והיא של הבית ספר ומשרד החינוך (אפשר לכסות את העניין בביטוח). מי המפגר שיסכים לצאת לטיול אם הוא יודע שהוא עשוי לעמוד לדין פלילי בגלל שתלמיד אחד מופרע עשה שטויות?
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 15 ינואר 2015, 10:19

המורה אחראי, אבל יש גבול למה שאפשר לדרוש ממנו. השליטה של מורה על ידלים בני 16 היא מוגבלת, בטח שמחוץ לכיתה.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 15 ינואר 2015, 11:05

roy1000 כתב:אי אפשר לשים אחריות פלילית על מורים, אלא אם כן מדובר במקרב מאוד מאוד קיצוני. זה מגוחך שמורים שיוצאים לטיולים צריכים לחיות בפחד.
אם חס וחלילה קורה משהו לתלמיד בטיול, האחריות צריכה להיות אזרחית בלבד והיא של הבית ספר ומשרד החינוך (אפשר לכסות את העניין בביטוח). מי המפגר שיסכים לצאת לטיול אם הוא יודע שהוא עשוי לעמוד לדין פלילי בגלל שתלמיד אחד מופרע עשה שטויות?

לא תמיד מדובר בתלמיד מופרע שעשה שטות.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי my man » 15 ינואר 2015, 11:51

וואי רוי אני ממש מתרגש זו הפעם הראשונה(בפורום שכונה) שאני מסכים עם כל מילה ומילה שלך!!!

המצב שנוצר הוא פשוט בדיחה- אם אני מורה אין מצב שאני יוצא לטיול...
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי roy1000 » 15 ינואר 2015, 12:02

MTA2311 כתב:
roy1000 כתב:אי אפשר לשים אחריות פלילית על מורים, אלא אם כן מדובר במקרב מאוד מאוד קיצוני. זה מגוחך שמורים שיוצאים לטיולים צריכים לחיות בפחד.

אז נגיד שזה תלמיד לא מפרע. המורה עושה מה שהוא יכול. רק במצב מאוד מאוד קיצוני ראוי להעמיד מורה לדין פלילי על רשלנות. אי אפשר לאחוז את המקל בשני הקצוות. גם לשים 40 ילדים בכיתה וגם לצפות שהמורה ישלוט בהם שליטה מוחלטת. אלו ציפיות לא ריאליות. היועץ המשפטי לממשלה צריך להבהיר בצורה חד משמעית שמורים לא יועמדו לדין פלילי בגין רשלנות אלא במקרים מאוד קיצוניים וגם במקרים כאלה, משרד החינוך ו/או ארגון המורים צריכים לממן את ההגנה שלהם.
roy1000

הודעהעל ידי my man » 15 ינואר 2015, 12:08

roy1000 כתב:
MTA2311 כתב:

אז נגיד שזה תלמיד לא מפרע. המורה עושה מה שהוא יכול. רק במצב מאוד מאוד קיצוני ראוי להעמיד מורה לדין פלילי על רשלנות. אי אפשר לאחוז את המקל בשני הקצוות. גם לשים 40 ילדים בכיתה וגם לצפות שהמורה ישלוט בהם שליטה מוחלטת. אלו ציפיות לא ריאליות. היועץ המשפטי לממשלה צריך להבהיר בצורה חד משמעית שמורים לא יועמדו לדין פלילי בגין רשלנות אלא במקרים מאוד קיצוניים וגם במקרים כאלה, משרד החינוך ו/או ארגון המורים צריכים לממן את ההגנה שלהם.

אז זהו שארגון המורים בהסכם שנסגר אתמול מכר את המורים שלו- משרד החינוך לא יישא באחריות אלא רק ארגון המורים ישמש כמתווך משפטי כאשר ירצו להגיש כתב אישום וכן הוא יוכל להשתתף ולעזור למורה בעת הגשת כתב אישום נגדו...נו באמת המורה נשאר אחראי בלעדי- פשוט גועל.
המעניין הוא שהסתדרות המורים לא מגיבה בנושא כלל.
סמל אישי של המשתמש
my man

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־176 אורחים