המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

המצב הביטחוני

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מבצע "צוק איתן"- נכנסה לתוקף הפסקת האש

הודעהעל ידי roy1000 » 19 ינואר 2015, 09:46

שמואל1 כתב:אין שום קשר לבחירות.
ברגע שיש הזדמנות לחסל בכירים ברמה הזאת, צריך לעשות את זה בלי לחשוב פעמיים.
לפעמים מדובר בחלון הזדמנויות שחוזר פעם בכמה שנים. ולפי מה שהבנתי המחוסלים הם אנשים מסוכנים מאוד שתפקידם לתכנן פיגועים נגד ישראל.

מאיפה אתה יודע שאין קשר לבחירות? אף אחד מאיתנו לא יודע אם הפעולה הזו הייתה נעשית בלי הבחירות. גלנט שיודע דבר אחד או שניים על הצבא אומר שזה כן קשור לבחירות.

ברגע שיש הזדמנות אז צריך לחסל? גם אם זה מוביל למלחמה מיותרת? צריך לעבוד בשכל.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 19 ינואר 2015, 09:48

jol9 כתב:התבטאות פוליטית, צינית ואומללה של זה שכמעט היה רמטכ"ל...

גם אם אתה חושב ככה, אסור לך מפאת מעמדך ועברך להגיד את הדברים האלה. אתה אמור להיות אדם רציני ולא ציפי לבני או איזה
קשקוש אחר.

למה אסור לו להגיד את זה? אולי השימוש של ביבי בצבא הוא ציני?
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 19 ינואר 2015, 10:58

roy1000 כתב:
jol9 כתב:התבטאות פוליטית, צינית ואומללה של זה שכמעט היה רמטכ"ל...

גם אם אתה חושב ככה, אסור לך מפאת מעמדך ועברך להגיד את הדברים האלה. אתה אמור להיות אדם רציני ולא ציפי לבני או איזה
קשקוש אחר.

למה אסור לו להגיד את זה? אולי השימוש של ביבי בצבא הוא ציני?

למה אסור לו להגיד את זה? עובדה שהוא חזר בו מדבריו היום, ותיקן את המשמעות שלהם.
אני דווקא חושב שיש גבול לציניות מהצד שלך ושל מי שחושב ככה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 19 ינואר 2015, 11:07

jol9 כתב:למה אסור לו להגיד את זה? עובדה שהוא חזר בו מדבריו היום, ותיקן את המשמעות שלהם.

אני לא רואה בזה שום ציניות. זה דיון לגיטימי לחלוטין. לא לי ולא לך יש מושג עד כמה הפעולה הזו הייתה נחוצה, אבל אם כן להיות ציני לרגע, אז מלחמה מול חיזבאללה תהיה טובה לביבי ורעה לכל שאר המדינה.

בלי לדעת את כל הפרטים, אני באופן אישי לא חושב שחיסול של 5-6 חיזבלונים שווה את הסיכון במלחמה (ואני גם לא יודע מה הסיכוי שתפרוץ מלחמה). בקיצור, אני לא ממש סומך על ביבי בעניין הזה.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 19 ינואר 2015, 12:36

roy1000 כתב:
jol9 כתב:למה אסור לו להגיד את זה? עובדה שהוא חזר בו מדבריו היום, ותיקן את המשמעות שלהם.

אני לא רואה בזה שום ציניות. זה דיון לגיטימי לחלוטין. לא לי ולא לך יש מושג עד כמה הפעולה הזו הייתה נחוצה, אבל אם כן להיות ציני לרגע, אז מלחמה מול חיזבאללה תהיה טובה לביבי ורעה לכל שאר המדינה.

בלי לדעת את כל הפרטים, אני באופן אישי לא חושב שחיסול של 5-6 חיזבלונים שווה את הסיכון במלחמה (ואני גם לא יודע מה הסיכוי שתפרוץ מלחמה). בקיצור, אני לא ממש סומך על ביבי בעניין הזה.

כמו שאמרת, אף אחד מאתנו לא יודע את הפרטים. ביבי לא יושב עם סמן לייזר על המוח של המחבלים ולוחץ על הכפתורים.
זה ממש ציני לחשוב שביבי בא לגנץ ואמר לו, תעשה לי מערוף ותוריד איזה מחבל...

אתה לא סומך על ביבי, אבל אתה סומך על לפיד, שכל הקשר שלו לענייני ביטחון זה התפקיד שלו בסרט "שירת הסירנה".

אני באמת מנסה לדמיין לעצמי מה הקו הנמוך ביותר אליו תוכל התעמולה נגד ביבי לרדת.
התחלנו עם "רק לא ביבי", אח"כ היה "להוריד את הזבל", אח"כ המרפקים בפריז ועכשיו חיסול החיזבאללונים.

שתדע לך, שהתעמולה הזאת רק מחזקת אותו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 19 ינואר 2015, 15:24

jol9 כתב:כמו שאמרת, אף אחד מאתנו לא יודע את הפרטים. ביבי לא יושב עם סמן לייזר על המוח של המחבלים ולוחץ על הכפתורים.
זה ממש ציני לחשוב שביבי בא לגנץ ואמר לו, תעשה לי מערוף ותוריד איזה מחבל...

אתה לא סומך על ביבי, אבל אתה סומך על לפיד, שכל הקשר שלו לענייני ביטחון זה התפקיד שלו בסרט "שירת הסירנה".

אני באמת מנסה לדמיין לעצמי מה הקו הנמוך ביותר אליו תוכל התעמולה נגד ביבי לרדת.
התחלנו עם "רק לא ביבי", אח"כ היה "להוריד את הזבל", אח"כ המרפקים בפריז ועכשיו חיסול החיזבאללונים.

שתדע לך, שהתעמולה הזאת רק מחזקת אותו.

הוא לא יושב על סמן הלייזר, אבל תחשוב שכל יום או שבוע או חודש מגיעות אליו פעולות לאישור והנטיה שלו לאשר פעולות גוברת ככל במתקרבים לבחירות.

אני סומך על לפיד שהוא בא לייצג את האינטרסים של מדינת ישראל. שיש לו רצון טוב ושלהיות ראש ממשלה זה לא כל מה שמעניין אותו. בכל מקרה, זה לא רלוונטי כי לפיד הוא לא ראש ממשלה ולא יהיה בזמן הקרוב.

אני לא רואה בזה שום דבר נמוך. השאלות לגבי פעולות כאלה הן תמיד לגיטימיות, בלי קשר לבחירות ובטח שכשבחירות בפתח.
בכל מקרה, אין מה לדאוג, הגנון של ביבי ימשיך לפעול לעוד כמה שנים לפחות.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 ינואר 2015, 16:03

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:אין שום קשר לבחירות.
ברגע שיש הזדמנות לחסל בכירים ברמה הזאת, צריך לעשות את זה בלי לחשוב פעמיים.
לפעמים מדובר בחלון הזדמנויות שחוזר פעם בכמה שנים. ולפי מה שהבנתי המחוסלים הם אנשים מסוכנים מאוד שתפקידם לתכנן פיגועים נגד ישראל.

מאיפה אתה יודע שאין קשר לבחירות? אף אחד מאיתנו לא יודע אם הפעולה הזו הייתה נעשית בלי הבחירות. גלנט שיודע דבר אחד או שניים על הצבא אומר שזה כן קשור לבחירות.

ברגע שיש הזדמנות אז צריך לחסל? גם אם זה מוביל למלחמה מיותרת? צריך לעבוד בשכל.

אין קשר לבחירות כי אלו פעולות שמתבצעות באופן שוטף ע"י הצבא ללא קשר לממשלה כזו או אחרת.
שיקולים של בחירות או תעמולה לא מובאים לרמה הזאת, זה "משחק" במגרש אחר לחלוטין.

דבר שני, זה לא יוביל לשום מלחמה. לישראל אין אינטרס לצאת למלחמה כרגע מול חיזבאללה וכנ"ל לצד השני.
בישראל יש מספיק אנליסטים איכותיים שיודעים טוב מאוד מה יהיו ההשלכות של כל פעולה.

תגובה כנראה תגיע מחיזבאללה במוקדם או מאוחר, ובאופן כזה או אחר, אבל לא מלחמה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 19 ינואר 2015, 16:29

שמואל1 כתב:אין קשר לבחירות כי אלו פעולות שמתבצעות באופן שוטף ע"י הצבא ללא קשר לממשלה כזו או אחרת.

דבר שני, זה לא יוביל לשום מלחמה. לישראל אין אינטרס לצאת למלחמה כרגע מול חיזבאללה וכנ"ל לצד השני.

ברור לך שדבר כזה מצריך אישור של ראש ממשלה, נכון? הצבא לא עושה את זה מאחורי הגב של ביבי.

עם כל הכבוד לכל האינטרסים, אין שום ודאות אם זה יוביל למלחמה או לא. ונגיד שזה יובל "רק" לאיזה פיגוע שיהרוג ישראלים בחו"ל או חיילים בצפון, זה היה שווה את זה?
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 ינואר 2015, 16:42

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:אין קשר לבחירות כי אלו פעולות שמתבצעות באופן שוטף ע"י הצבא ללא קשר לממשלה כזו או אחרת.

ברור לך שדבר כזה מצריך אישור של ראש ממשלה, נכון? הצבא לא עושה את זה מאחורי הגב של ביבי.

עם כל הכבוד לכל האינטרסים, אין שום ודאות אם זה יוביל למלחמה או לא. ונגיד שזה יובל "רק" לאיזה פיגוע שיהרוג ישראלים בחו"ל או חיילים בצפון, זה היה שווה את זה?

בוודאי שזה מצריך אישור של ראש הממשלה. כמובן שאין לנו דרך לדעת מה עבר לראש הממשלה בראשו באותו רגע, אבל קשה לי להאמין שהחלטתו מושפעת מהבחירות. מדובר בשיקול ביטחוני.

ושוב, כמו בכל חיסול ממוקד שמבוצע, יש מספיק אנליסטים ומוחות מקצועיים שחושבים על הפלוסים והמינוסים שבחיסול. אז אולי הסיכוי לפיגוע עלה, אבל לפחות ישראל פגעה קשות בתא בכיר של הארגון שתכנן לבצע פעולה משמעותית ביותר נגדנו.
במקרה הזה החליטו לבצע את החיסול משום שמדובר בתותחים מאוד כבדים ומסוכנים למדינת ישראל, שלא סתם שהו ברמת הגולן הסורי. הסיכוי שזה יוביל למלחמה או משהו רציני אחר מאוד קלוש, בטח לנוכח מצבו של חיזבאללה בזירה הסורית.
החשש מפיגוע נגד חיילים בצפון או ישראל בחו"ל תמיד קיים, זה לא משהו חדש. כעת סביר להניח שחיזבאללה יתאמץ יותר על מנת להוציא פיגוע כזה, והצבא צריך להיות מוכן לאיום הזה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 19 ינואר 2015, 16:53

שמואל1 כתב:בוודאי שזה מצריך אישור של ראש הממשלה. כמובן שאין לנו דרך לדעת מה עבר לראש הממשלה בראשו באותו רגע, אבל קשה לי להאמין שהחלטתו מושפעת מהבחירות. מדובר בשיקול ביטחוני.

כאן זה כבר תלוי מה את חושב על האיש. לי קשה להאמין שההחלטה מנותקת לחלוטין מהבחירות ושהוא פשוט "שוכח" מהבחירות כשצריך להחליט החלטות על מבצעים כאלה. כל אחד ודעתו.

שמואל1 כתב:ושוב, כמו בכל חיסול ממוקד שמבוצע, יש מספיק אנליסטים ומוחות מקצועיים שחושבים על הפלוסים והמינוסים שבחיסול. אז אולי הסיכוי לפיגוע עלה, אבל לפחות ישראל פגעה קשות בתא בכיר של הארגון שתכנן לבצע פעולה משמעותית ביותר נגדנו.
במקרה הזה החליטו לבצע את החיסול משום שמדובר בתותחים מאוד כבדים ומסוכנים למדינת ישראל, שלא סתם שהו ברמת הגולן הסורי. הסיכוי שזה יוביל למלחמה או משהו רציני אחר מאוד קלוש, בטח לנוכח מצבו של חיזבאללה בזירה הסורית.
החשש מפיגוע נגד חיילים בצפון או ישראל בחו"ל תמיד קיים, זה לא משהו חדש. כעת סביר להניח שחיזבאללה יתאמץ יותר על מנת להוציא פיגוע כזה, והצבא צריך להיות מוכן לאיום הזה.

נו, באמת. "אנליסטים", כאילו שהאנליסטים האלה אף פעם לא טועים. זה לא רציני. ברור שיש סיכון של מלחמה עם פעולה בהיקף כזה. אולי הסיכון נמון, אבל הוא קיים. גם אם אין מלחמה, השאלה היא אם המחיר שווה את זה. לא בכל אוייב אנחנו פוגעים בכל זמן. לא מחסלים כל אחד.

בכל מקרה, לנו אין את כל המידע, ככה שאנחנו יכולים להתבסס רק על מידע חלקי ביותר ועל האמונות שלנו. מי שסמוך בעיניים עצומות על ביבי שיהיה בריא. אני לא במחנה הזה.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 ינואר 2015, 19:38

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:בוודאי שזה מצריך אישור של ראש הממשלה. כמובן שאין לנו דרך לדעת מה עבר לראש הממשלה בראשו באותו רגע, אבל קשה לי להאמין שהחלטתו מושפעת מהבחירות. מדובר בשיקול ביטחוני.

כאן זה כבר תלוי מה את חושב על האיש. לי קשה להאמין שההחלטה מנותקת לחלוטין מהבחירות ושהוא פשוט "שוכח" מהבחירות כשצריך להחליט החלטות על מבצעים כאלה. כל אחד ודעתו.

שמואל1 כתב:ושוב, כמו בכל חיסול ממוקד שמבוצע, יש מספיק אנליסטים ומוחות מקצועיים שחושבים על הפלוסים והמינוסים שבחיסול. אז אולי הסיכוי לפיגוע עלה, אבל לפחות ישראל פגעה קשות בתא בכיר של הארגון שתכנן לבצע פעולה משמעותית ביותר נגדנו.

נו, באמת. "אנליסטים", כאילו שהאנליסטים האלה אף פעם לא טועים. זה לא רציני. ברור שיש סיכון של מלחמה עם פעולה בהיקף כזה. אולי הסיכון נמון, אבל הוא קיים. גם אם אין מלחמה, השאלה היא אם המחיר שווה את זה. לא בכל אוייב אנחנו פוגעים בכל זמן. לא מחסלים כל אחד.

בכל מקרה, לנו אין את כל המידע, ככה שאנחנו יכולים להתבסס רק על מידע חלקי ביותר ועל האמונות שלנו. מי שסמוך בעיניים עצומות על ביבי שיהיה בריא. אני לא במחנה הזה.

מסכים, בסופו של דבר מדובר בדעה של כל אחד ואחד.
רק אציין שאני באופן אישי ממש לא ממחנה ביבי. ההפך, אני אחד ממתנגדיו ומי שזוכר לכל אורך המבצע קטלתי אותו ואת התנהלותו.
אולם במקרה הזה אני חושב שהפעולה מוצדקת ונכונה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 20 ינואר 2015, 01:15

כמה פאתטי זה שכל אתרי החדשות בארץ מדווחים שרשת "סקיי ניוז" דיווחה שנפרסו כיפות ברזל בצפון...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 ינואר 2015, 21:25

אז....מלחמה?
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

המצב הביטחוני

הודעהעל ידי jol9 » 20 ינואר 2015, 22:32

נמשיך לעדכן כאן בהקשר לאקטואליה הביטחונית שקשורה אלינו
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

Re: המצב הביטחוני

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 ינואר 2015, 22:38

אני מחכה שאור יגיד שאין מלחמה כי כל עוד הוא לא מגיב אז משהו קורה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 20 ינואר 2015, 22:41

Holiday_Armadillo כתב:אני מחכה שאור יגיד שאין מלחמה כי כל עוד הוא לא מגיב אז משהו קורה

אם אור יכתוב "אין מלחמה", זה יהיה הפוסט הכי ארוך שלו בצהבת
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 ינואר 2015, 22:46

jol9 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:אני מחכה שאור יגיד שאין מלחמה כי כל עוד הוא לא מגיב אז משהו קורה

אם אור יכתוב "אין מלחמה", זה יהיה הפוסט הכי ארוך שלו בצהבת

there's a first time for everything
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 20 ינואר 2015, 23:10

Holiday_Armadillo כתב:אז....מלחמה?

מלחמה = המון קולות לביבי ובנט.
roy1000

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 20 ינואר 2015, 23:13

roy1000 כתב:

מלחמה=הרוגים ופצועים
כל השאר לא מעניין אותי
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 20 ינואר 2015, 23:14

Holiday_Armadillo כתב:
roy1000 כתב:

מלחמה=הרוגים ופצועים
כל השאר לא מעניין אותי

אבל לך אין שום השפעה על ההחלטה לצאת למלחמה.
roy1000

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־121 אורחים