המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד באסקוניה, 16 באפריל, שלישי, 20:00

בארץ

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 מרץ 2015, 22:18

אני רואה עכשיו את התוכנית עם בני גנץ בעובדה ופשוט לא מאמין למראה עיניי ומשמע אוזניי.
בושה איך שהמדינה שלנו מתנהלת. אה, וגם אני לא חושב שאפשר יותר לומר שהמבצע לא היה כושל. פשוט בושה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Roni1 » 02 מרץ 2015, 22:25

בקיצור חברים, אל תצחקו על כותרת קונספירטיבית והיסטרית שהופכת הזנחה למזימה באתר שהפך את עצמו לבדיחה, כי ביבי שרה ביבי שרה ביבי שרה.
Roni1

הודעהעל ידי jol9 » 02 מרץ 2015, 22:33

roy1000 כתב:
jol9 כתב:אה, הבנתי. אז בתור שרה זה שהיא נכשלה ומצב הבריאות בקרשים, זאת אשמתו של ביבי, ולא חלילה של לפיד שהוא זה שישב על קופת האוצר.
עזוב, אתה עושה מעצמך צחוק.

יוני, יש פה מישהו שעושה מעצמו צחוק וזה לא אני. אתה יודע טוב מאוד שביבי פירק את הממשלה ולא הסכים להעביר את תקציב 2015 שבו הייתה אמורה להיות תוספת תקציב לבריאות.

נראה לי שאתה רואה יותר מדי את ביבי ובנט בטלוויזיה. בפורום הזה הוא לא מנהלים תעמולת בחירות. אין טעם בדמגוגיה.

אתה יודע מה, מילא אם אחד הצדדים במשוואה לא היה מתקיים, אבל גרמן היתה שרת הבריאות, ולפיד היה שר האוצר.
מצטער, מצב מערכת הבריאות הוא על הראש שלהם ולא של ביבי.
היא היתה בתפקיד שנתיים, והמצב רק הידרדר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 03 מרץ 2015, 04:41

jol9 כתב:אתה יודע מה, מילא אם אחד הצדדים במשוואה לא היה מתקיים, אבל גרמן היתה שרת הבריאות, ולפיד היה שר האוצר.

טוב, זה כבר טרולינג סטייל שמואל.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 03 מרץ 2015, 08:49

roy1000 כתב:
jol9 כתב:אתה יודע מה, מילא אם אחד הצדדים במשוואה לא היה מתקיים, אבל גרמן היתה שרת הבריאות, ולפיד היה שר האוצר.

טוב, זה כבר טרולינג סטייל שמואל.

חשבתי שאתה קצת יותר הגון מזה.

מילא לבקר את ביבי בכל דבר, אבל גם כשהאנשים מהמפלגה שבחרת בה עשו טעויות, אפשר להודות בזה.
אי אפשר להפיל הכל על איש אחד. לפיד היה שותף הכי בכיר בקואליציה. יותר מליברמן, יותר מבנט ובטח שיותר מלבני.
כל מה שקשור במצב הכלכלי חברתי, היה באחרויות - קבינט הדיור, משרד האוצר, משרד הרווחה, משרד הבריאות ומשרד החינוך.
למה להוריד מהם את האחריות על הכל?

לא שמעת אותי מבקר את פירון, כי אני חושב שהוא כן ניסה לעשות דברים ובזמן קצר יחסית, הצליח להשאיר חותם, ולדעתי הוביל את המשרד לכיוונים נכונים.
אצל גרמן זה פשוט נמדד בתוצאות בשטח. ועדת גרמן זה דבר אחד, אבל מה קורה בפועל?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 03 מרץ 2015, 09:02

jol9 כתב:חשבתי שאתה קצת יותר הגון מזה.

מילא לבקר את ביבי בכל דבר, אבל גם כשהאנשים מהמפלגה שבחרת בה עשו טעויות, אפשר להודות בזה.
אי אפשר להפיל הכל על איש אחד. לפיד היה שותף הכי בכיר בקואליציה. יותר מליברמן, יותר מבנט ובטח שיותר מלבני.
כל מה שקשור במצב הכלכלי חברתי, היה באחרויות - קבינט הדיור, משרד האוצר, משרד הרווחה, משרד הבריאות ומשרד החינוך.

לא שמעת אותי מבקר את פירון, כי אני חושב שהוא כן ניסה לעשות דברים ובזמן קצר יחסית, הצליח להשאיר חותם, ולדעתי הוביל את המשרד לכיוונים נכונים.

הבעיה של משרד הבריאות היא ברורה - יש מחסור בתקציבים (להבדיל מהחינוך ששם יש מקום להסיט תקציבים מאפיק אחד לשני). הייתה תוכנית להוסיף תקציבים למערכת הבריאות ואז ביבי החליט להפיל את הממשלה ולא להעביר את התקציב. מה ציפית שגרמן תשדוד בנק? שירותי בריאות הם לא בסדר העדיפויות של ביבי. הוא אומר את זה בצורה מפורשת. מבחינתו שכולנו נלך לאסותא.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 03 מרץ 2015, 09:59

roy1000 כתב:
jol9 כתב:חשבתי שאתה קצת יותר הגון מזה.

הבעיה של משרד הבריאות היא ברורה - יש מחסור בתקציבים (להבדיל מהחינוך ששם יש מקום להסיט תקציבים מאפיק אחד לשני). הייתה תוכנית להוסיף תקציבים למערכת הבריאות ואז ביבי החליט להפיל את הממשלה ולא להעביר את התקציב. מה ציפית שגרמן תשדוד בנק? שירותי בריאות הם לא בסדר העדיפויות של ביבי. הוא אומר את זה בצורה מפורשת. מבחינתו שכולנו נלך לאסותא.

אבל שוב, אתה מתעלם מהשנתיים שה כן היו בתפקיד. למה אז לפיד לא העביר תקציבים למשרד הבריאות?
וביבי הפיל את הממשלה, בגלל שלפיד לא איפשר לו למשול, וטירפד לו כל דבר.
מספיק להפיל הכל על ביבי. כמו שאמרתי, לפיד היה שותף בכיר לכל מה שקרה כאן בשנתיים האחרונות, ואם אתה לא מרוצה ממשהו, כדאי גם להעביר חלק
מהאחריות אליו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 03 מרץ 2015, 10:56

מה האחריות של לפיד במקרה הזה אם הוא רצה להגדיל את תקציב הבריאות וביבי התנגד ופירק את הממשלה? לפיד לא יכל לעשות יותר ממה שהוא עשה כאן.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי roy1000 » 03 מרץ 2015, 11:11

jol9 כתב:אבל שוב, אתה מתעלם מהשנתיים שה כן היו בתפקיד. למה אז לפיד לא העביר תקציבים למשרד הבריאות?
וביבי הפיל את הממשלה, בגלל שלפיד לא איפשר לו למשול, וטירפד לו כל דבר.
מספיק להפיל הכל על ביבי. כמו שאמרתי, לפיד היה שותף בכיר לכל מה שקרה כאן בשנתיים האחרונות, ואם אתה לא מרוצה ממשהו, כדאי גם להעביר חלק
מהאחריות אליו.

קשה לי להבין אם אתה רציני או לא. אתה בטוח מבין שבשביל לעשות רפורמה שדורשת הגדלת תקציב משמעותית הדברים צריכים לעבור דרך תקציב המדינה. לפיד לא יכול לקום באמצע שנת תקציב ולהעביר מליארדים למשרד הבריאות (הוא כן הוסיף סכומים מסויימים במהלך 2014 מעודפי תקציב). שום דבר רע לא קרה בשנה וחצי כהונה של יעל גרמן ואין שום כישלון שאפשר לזקוף לרעתה. מערכת הבריאות זה משהו גדול והרפורמה שהציעה גרמן דרשה מליארדים של השקעות. אני לא מבין איזה קסם חשבת שהיא תעשה בלי תוספת תקציב?

כל מה שאני יודע זה שביבי טירפד ללפיד בערך כל דבר שלפיד ניסה לעשות. מה בדיוק לפיד טירפד לביבי? תגיד לי דבר אחד? לפיד נתן לישראל כץ גיבוי מלא בכל הפרוייקטים שהוא רצה, למרות שהיו המון התנגדויות לחלק מהפרוייקטים האלה ולצורת הניהול שלהם באוצר. הדבר היחידי שלפיד טירפד לביבי זה את הנסיון ההזוי של ביבי להעלות את תקציב הבטחון ב- 11 מליארד שקל, ובצדק. חוץ מזה, אתה יכול להגיד לי דבר אחד שלפיד טירפד לביבי? במה הוא הפריע לו למשול בדיוק?

אם ביבי היה מאפשר ללפיד לעשות את מע"מ אפס כמו שהוא רצה ואת הרפורמות בבריאות וברווחה כמו שהוא רצה והדברים האלה היו נכשלים, אז האחריות הייתה על יש עתיד, אבל איך אפשר להטיל אחריות על מישהו שלא הספיק ולא איפשרו לו להעביר כמעט שום דבר ממה שרצה?
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 03 מרץ 2015, 12:42

toja27 כתב:מה האחריות של לפיד במקרה הזה אם הוא רצה להגדיל את תקציב הבריאות וביבי התנגד ופירק את הממשלה? לפיד לא יכל לעשות יותר ממה שהוא עשה כאן.

תשובה גם לרוי,
ביבי לא התנגד להעלאת תקציב הבריאות. הוא התנגד לאופוזיציה שנוצרה לו בתוך הממשלה ובגלל זה הכל פורק.

רוי, אם לפיד כ"כ סבל ונתניהו טירפד לו הכל, אז למה הוא זה שאומר שהבחירות היו מיותרות?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 03 מרץ 2015, 12:47

jol9 כתב:תשובה גם לרוי,
ביבי לא התנגד להעלאת תקציב הבריאות. הוא התנגד לאופוזיציה שנוצרה לו בתוך הממשלה ובגלל זה הכל פורק.

רוי, אם לפיד כ"כ סבל ונתניהו טירפד לו הכל, אז למה הוא זה שאומר שהבחירות היו מיותרות?

מה לא ברור? ביבי פירק את הממשלה כי רצה להעלות את תקציב הבטחון ב- 11 מיליארד שקל. בגלל זה הוא טירפד את העברת התקציב שכלל את הרפורמה בבריאות ומע"מ אפס ועוד כל מיני רפורמות. לפיד אמר שהבחירות היו מיותרות כי כבר היה סיכום בממשלה על התקציב עד שביבי נסוג מהסיכום.

הממשלה הבאה של ביבי תיאלץ לקצץ בכל המשרדים האזרחיים בשביל לממן את הגדלת תקציב הבטחון, וזה כולל בריאות, חינוך ורווחה.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 03 מרץ 2015, 13:02

toja27 כתב:מה האחריות של לפיד במקרה הזה אם הוא רצה להגדיל את תקציב הבריאות וביבי התנגד ופירק את הממשלה? לפיד לא יכל לעשות יותר ממה שהוא עשה כאן.

זאת בדיוק הבעיה, כאשר אנשים "מהרחוב" באים וחושבים שהם יכולים להזיז דברים יותר טוב מאלה שישבו לפניהם בממשלה. צריך לדעת לא רק לדבר ולצאת בהכרזות, אלא גם לדעת לעבוד בתוך הממשלה/הקואליציה, וזה ממש לא פשוט.

לא מספיק לרצות. למרות הדעה הפופוליסטית בתקשורת, כאילו בממשלה יושבים אנשים רעים, שבכוונה לא משפרים דברים, כולם (או הרוב המוחלט) כן רוצים לשפר. אבל מה? יש את התקציב וכל אחד מנסה לקבל חתיכת עוגה לטובת המשרד שלו והתכניות שלו.

התקציב הזה הוא לא תקציב גומי ואי אפשר לתת לכולם. יש אנשים שיודעים לקדם את הדברים שלהם בחלוקה הזאת ויש כאלה שלא יודעים. יש אנשים שכן יודעים להגיע להסכמים פנימיים בתוך הקואליציה ("אתה תתן לי פה, אני אצביע לך שם"), ויש כאלה שלא.

עובדה שכחלון כן הצליח לעשות את הדברים הטובים שלו ולפיד לא ממש הצליח.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 03 מרץ 2015, 13:17

roy1000 כתב:

מה לא ברור? ביבי פירק את הממשלה כי רצה להעלות את תקציב הבטחון ב- 11 מיליארד שקל. בגלל זה הוא טירפד את העברת התקציב שכלל את הרפורמה בבריאות ומע"מ אפס ועוד כל מיני רפורמות. לפיד אמר שהבחירות היו מיותרות כי כבר היה סיכום בממשלה על התקציב עד שביבי נסוג מהסיכום.

הממשלה הבאה של ביבי תיאלץ לקצץ בכל המשרדים האזרחיים בשביל לממן את הגדלת תקציב הבטחון, וזה כולל בריאות, חינוך ורווחה.

מה לא ברור? ביבי פירק את הממשלה כי הוא לא רצה אופוזיציה בתוך הממשלה שמבקרת אותו ואת הצעדים שלו כל הזמן, ולא שומרת על לויאליות,
וגם לא מאפשרת לקדם שום דבר, פרט לדברים שלהם עצמם.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 03 מרץ 2015, 14:12

jol9 כתב:
roy1000 כתב:

מה לא ברור? ביבי פירק את הממשלה כי הוא לא רצה אופוזיציה בתוך הממשלה שמבקרת אותו ואת הצעדים שלו כל הזמן, ולא שומרת על לויאליות,
וגם לא מאפשרת לקדם שום דבר, פרט לדברים שלהם עצמם.

איזה צעדים הוא רצה לעשות? מה הוא רצה לקדם? ברצינות? על מה אתה מדבר? ביבי לא רוצה לקדם שום דבר (חוץ מעוד כסף לביטחון).
חוץ מזה, אני עדיין לא מבין למה היהי צריך את הבחירות האלה. את ממשלת ביבי-בנט-חרדים היהי אפשר להקים גם בלי בחירות. הרי הבחירות האלה לא משנות כלום במפה הפוליטית.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 03 מרץ 2015, 14:32

roy1000 ,

חוסר מוחלט של אובייקטיביות בתגובות שלך בדרך כלל, פוגע בדברים שלך, גם באותם המקרים שאתה אומר דברים נכונים.
אתה כל הזמן מזכיר את הכוונה של ביבי להגדיל את תקציב הבטחון כאילו ראש הממשלה רצה לשים את הכסף הזה בכיס שלו.
מה לעשות, שאנחנו חיים במקום כזה, שתקציב הבטחון הוא תמיד חשוב מאוד?
לפחות תהיה מספיק הגון להזכיר את העובדה, שפעם תקציב הבטחון היה תופס שליש מכל התקציב, והיום הוא עומד על בערך 10% מהתקציב.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 03 מרץ 2015, 17:29

felix_r כתב:roy1000 ,

חוסר מוחלט של אובייקטיביות בתגובות שלך בדרך כלל, פוגע בדברים שלך, גם באותם המקרים שאתה אומר דברים נכונים.
אתה כל הזמן מזכיר את הכוונה של ביבי להגדיל את תקציב הבטחון כאילו ראש הממשלה רצה לשים את הכסף הזה בכיס שלו.
מה לעשות, שאנחנו חיים במקום כזה, שתקציב הבטחון הוא תמיד חשוב מאוד?
לפחות תהיה מספיק הגון להזכיר את העובדה, שפעם תקציב הבטחון היה תופס שליש מכל התקציב, והיום הוא עומד על בערך 10% מהתקציב.

תקציב הבטחון הוא הרבה יותר מ- 10% מכלל התקציב. בכל מקרה, ההשוואה הנכונה היא לתוצר ולא לתקציב המדינה.

בן גוריון היה הראשון שהבין שתקציב בטחון גדול מדי יביא לחיסול המדינה. הוא פיטר את יגאל ידין כי ידין רצה להגדיל את תקציב הבטחון. בן גוריון ידע להסתמך על בעלי ברית כמו צרפת ובריטניה גם במחירים כבדים וזו בתקופה שמול ישראל עמדו צבאות סדירים ענקיים ומצויידים במיטב הטכנולוגיה הסובייטית.

זה פשוט לא הגיוני שהאיומים רק יורדים והתקציב עולה ועולה. אין אפילו צבא סדיר אחד שמאיים על ישראל. התקציבים הצבאיים של חמאס וחיזבאללה ביחד הם אולי 5% מהתקציב של ישראל. צריך גם הגיון. אז נכון, ביבי לא לוקח לכיס (לפי מה שאנחנו יודעים) את הכסף, אבל זו דוגמא לניהול כושל וחוסר אכפתיות. לביבי פשוט לא אכפת מאזרחי המדינה. אין לו כוח לעימות עם הצבא שידרוש רפורמות אז הוא פשוט מקצץ בתקציבים האזרחיים. במילא הקול שלך בכיס שלו.
roy1000

הודעהעל ידי Roni1 » 04 מרץ 2015, 22:44

אתר מידה מתחפש ל״הארץ״
http://mida.org.il/

(בלי קשר, אחד האתרים המרתקים. כ״כ רחוק מהזבל של ידיעות אחרונות וישראל היום).
Roni1

הודעהעל ידי jol9 » 05 מרץ 2015, 18:08

http://news.walla.co.il/item/2835403

מה דעתכם על הסיפור הזה?

אני ממש לא יפה נפש וממש לא אוהד ערבים, אבל הדברים האלה קשים לי לעיכול.
אני באופן כללי מתחלחל מהתעללות בחסרי ישע. אז כמובן שהבחור הזה הוא לא תמים, והם כנראה רצו ללמד אותו לקח. השאלה, אם התעללות חייתית,
זאת הדרך הנכונה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 05 מרץ 2015, 18:18

jol9 כתב:http://news.walla.co.il/item/2835403

מה דעתכם על הסיפור הזה?

אני ממש לא יפה נפש וממש לא אוהד ערבים, אבל הדברים האלה קשים לי לעיכול.
אני באופן כללי מתחלחל מהתעללות בחסרי ישע. אז כמובן שהבחור הזה הוא לא תמים, והם כנראה רצו ללמד אותו לקח. השאלה, אם התעללות חייתית,
זאת הדרך הנכונה.

כל מי ששירת בשטחים מכיר את הדברים האלה בצורה כזו או אחרת. בגדול, זה די נדיר, אבל תמיד יהיו סאדיסטים שיעשו שימוש בכוח שניתן להם.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 05 מרץ 2015, 18:27

זה קורה בעיקר במשמר הגבול, ביחידות אחרות זה מקרים בודדים. למשמר הגבול בכוונה לוקחים אנשים תת רמה שאין להם שום התלבטויות אטיות. אפילו הבחורות שם הן ערסיות שקשה למצוא גם בשכונות המצוקה הכי חשוכות.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־17 אורחים