המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 23 באפריל, שלישי, 20:30

בארץ

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 מרץ 2015, 20:17

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:צה"ל מפרסם ש- 300 חיילי צה"ל נהפכו לנכים כתוצאה ממבצע צוק איתן.
וזה בשביל מה? שאחרי חודשים ספורים הטרוריסטים יתחמשו שוב והמצב יחזור לקדמותו?
זה פשוט לא ייאמן שעדיין אנשים חושבים שהמבצע הכושל הזה היה מוצלח. שום מטרה לא הושגה.

ומה עם כל ההרוגים והפצועים של מלחמות אחרות? גם זה היה לחינם?

בדברים האלה זה לא נכון להתעסק במספרים, כי זה מוזיל את ההקרבה של החיילים ושל המשפחות שלהם.

במלחמות אחרות לפחות היו הישגים. בצוק איתן - כלום ושום דבר.
ההרתעה רק נפגמה, והנזק ברכוש/כוח אדם/תחמושת משתקם במהירות (כבר היום בכירים בצבא מזהירים שחמאס בדרך לחזור ליכולותיו המלאות)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Roni1 » 01 מרץ 2015, 20:31

jol9 כתב:
Roni1 כתב:
"השבוע אני חוגג 40 ואין לי דירה. כי משנת 2011 המצב רק החריף - דור שלם עובד קשה מאוד בלי סיכוי להגיע לדירה או לעתיד בטוח", אמר כהן, "אני קורא לכל מי שישראל חשובה לו להצטרף אלינו לרוטשילד מהשעה 17:00 היום ועד להודעה חדשה".

מחירי הדיור מדאיגים מאוד אבל אתה בן 40, בכיין. הרבה אנשים משלמים משכנתא בגיל 40, או שוכרים דירה, או עושים משהו עם החיים שלהם שהוא לא לשבת באוהל עד להודעה חדשה. מי אמר בכלל שכל אזרח חייב להיות בעל דירה?

בכלל, להקים עכשיו כמה אוהלים בשדרה לפני הבחירות ולצעוק ״מחאת האוהלים חוזרת״ זה כמו להחזיר את המאמן שהביא לנו אליפות אדירה אחרי עשור כדי שיעלה אותנו לצ׳מפיונס ולעוף בשלב השני של המוקדמות.

לא חושב שהוא בכיין, אלא פשוט אחד שפיספס את ההזדמנות. הוא בדיוק בגיל הנכון בשביל להיות על הגל.
אני מכיר לא מעט אנשים שבגיל הזה כבר בלי משכנתא או כמעט סיימו. למה? כי הדירות לפני עשור היו במחירים סבירים מאוד.

למשל, אנחנו קנינו דירה לפני 3 שנים, ואלה שקנו את אותה הדירה מהקבלן, שילמו קצת יותר מחצי ממה שאנחנו שילמנו להם, וכשבאנו לקנות מהם,
כבר כמעט לא היתה להם משכנתא. וזה לא שהם מליינים. סתם שני אנשים רגילים עם שני ילדים, וגם בגלל שהם עולים, אז ברור שהם לא קיבלו
עזרה מההורים...

מה שכן, יש לנו חברים שמחפשים דירה עכשיו, וזה סיוט. דירות פושטיות, מחייבות לקחת משכנתא של למעלה ממליון ש"ח... זה עסק לא פשוט בכלל היום.

הוא כן בכיין, הממשלה אשמה בעליית המחירים והמחאה צריכה להיות בקלפי, הממשלה לא אשמה באי ניצול ההזדמנויות שלו. ללכת לשבת באוהל כי יש לך יום הולדת ואין לך דירה זה הכי בכיין שיש.

אני לא מזלזלת בבעיה הזאת, צריך לטפל בה ומהר. אבל מיצינו את הקטע הזה של האוהלים, אלה תמיד אותם אנשים שם, אותן דעות.
עברתי שם קודם, תחרות מעייפת של העדר בדרך לרשימה הבאה של מפלגת העבודה.
Roni1

הודעהעל ידי jol9 » 01 מרץ 2015, 21:17

Roni1 כתב:
jol9 כתב:
Roni1 כתב:
"השבוע אני חוגג 40 ואין לי דירה. כי משנת 2011 המצב רק החריף - דור שלם עובד קשה מאוד בלי סיכוי להגיע לדירה או לעתיד בטוח", אמר כהן, "אני קורא לכל מי שישראל חשובה לו להצטרף אלינו לרוטשילד מהשעה 17:00 היום ועד להודעה חדשה".

מחירי הדיור מדאיגים מאוד אבל אתה בן 40, בכיין. הרבה אנשים משלמים משכנתא בגיל 40, או שוכרים דירה, או עושים משהו עם החיים שלהם שהוא לא לשבת באוהל עד להודעה חדשה. מי אמר בכלל שכל אזרח חייב להיות בעל דירה?

בכלל, להקים עכשיו כמה אוהלים בשדרה לפני הבחירות ולצעוק ״מחאת האוהלים חוזרת״ זה כמו להחזיר את המאמן שהביא לנו אליפות אדירה אחרי עשור כדי שיעלה אותנו לצ׳מפיונס ולעוף בשלב השני של המוקדמות.

לא חושב שהוא בכיין, אלא פשוט אחד שפיספס את ההזדמנות. הוא בדיוק בגיל הנכון בשביל להיות על הגל.
אני מכיר לא מעט אנשים שבגיל הזה כבר בלי משכנתא או כמעט סיימו. למה? כי הדירות לפני עשור היו במחירים סבירים מאוד.

למשל, אנחנו קנינו דירה לפני 3 שנים, ואלה שקנו את אותה הדירה מהקבלן, שילמו קצת יותר מחצי ממה שאנחנו שילמנו להם, וכשבאנו לקנות מהם,
כבר כמעט לא היתה להם משכנתא. וזה לא שהם מליינים. סתם שני אנשים רגילים עם שני ילדים, וגם בגלל שהם עולים, אז ברור שהם לא קיבלו
עזרה מההורים...

מה שכן, יש לנו חברים שמחפשים דירה עכשיו, וזה סיוט. דירות פושטיות, מחייבות לקחת משכנתא של למעלה ממליון ש"ח... זה עסק לא פשוט בכלל היום.

הוא כן בכיין, הממשלה אשמה בעליית המחירים והמחאה צריכה להיות בקלפי, הממשלה לא אשמה באי ניצול ההזדמנויות שלו. ללכת לשבת באוהל כי יש לך יום הולדת ואין לך דירה זה הכי בכיין שיש.

אני לא מזלזלת בבעיה הזאת, צריך לטפל בה ומהר. אבל מיצינו את הקטע הזה של האוהלים, אלה תמיד אותם אנשים שם, אותן דעות.

כן, זאת גם הסתכלות נכונה...

בסופו של דבר, ברור שהמחאה הזאת היא מחאת שמאל, אבל הבעיה היא בעיה כללית. מה שכן, אם השמאל יעלה לשלטון, כולנו נשלם הרבה מאוד בשביל
שלמר בן 40 תהיה עזרה יפה לקנות את הדירה שלו במרכז תל אביב...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 01 מרץ 2015, 21:19

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:
זה פשוט לא ייאמן שעדיין אנשים חושבים שהמבצע הכושל הזה היה מוצלח. שום מטרה לא הושגה.

בדברים האלה זה לא נכון להתעסק במספרים, כי זה מוזיל את ההקרבה של החיילים ושל המשפחות שלהם.

ההרתעה רק נפגמה, והנזק ברכוש/כוח אדם/תחמושת משתקם במהירות (כבר היום בכירים בצבא מזהירים שחמאס בדרך לחזור ליכולותיו המלאות)

כן. מלחמת לבנון ולבנון השניה ומלחמת יום כיפור וגם עופרת יצוקה, היו מלחמות עם המון הישגים וממש עם 0 נפגעים....

למדוד מלחמה ע"פ כמות הרוגים ופצועים זאת דרך צינית. לך אין שוםו מושג מה קורה בפועל, ואתה כבר אחרי חצי שנה, בטוח שאין שום הישגים.
זה בעיניי טיפשי מאוד
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 01 מרץ 2015, 21:27

jol9 כתב:כן, זאת גם הסתכלות נכונה...

בסופו של דבר, ברור שהמחאה הזאת היא מחאת שמאל, אבל הבעיה היא בעיה כללית. מה שכן, אם השמאל יעלה לשלטון, כולנו נשלם הרבה מאוד בשביל

המחאה הזו היא מחאה סופר צודקת. אנשים רוצים לקנות דירות, יש למדינה יכולת להוזיל את מחירי הדיור, אבל בגלל שילוב של חוסר יכולת של הפוליטיקאים, חוסר רצון, וחוסר עניין המדינה לא עושה את זה, ואתם באים בטענות לאלו שמוחים? ברצינות? אולי כדאי שביבי יזיז את התחת שלו ויפתור בעיות אמיתיות במקום בעיות דמיוניות.
roy1000

הודעהעל ידי Roni1 » 01 מרץ 2015, 21:38

jol9 כתב:
Roni1 כתב:
jol9 כתב:
Roni1 כתב:

עזרה מההורים...

כן, זאת גם הסתכלות נכונה...

עכשיו פרסמו בערוץ 10 שהבכיין הוא חבר מפלגת העבודה.
יש שם המון המון עיתונאים ומצלמות, קבוצה של פעילים ותפאורה של אוהלים.
Roni1

הודעהעל ידי felix_r » 01 מרץ 2015, 21:50

עכשיו פרסמו בערוץ 10 שהבכיין הוא חבר מפלגת העבודה.

כאילו היה ספק?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 מרץ 2015, 21:53

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:
jol9 כתב:

כן. מלחמת לבנון ולבנון השניה ומלחמת יום כיפור וגם עופרת יצוקה, היו מלחמות עם המון הישגים וממש עם 0 נפגעים....

למדוד מלחמה ע"פ כמות הרוגים ופצועים זאת דרך צינית. לך אין שוםו מושג מה קורה בפועל, ואתה כבר אחרי חצי שנה, בטוח שאין שום הישגים.
זה בעיניי טיפשי מאוד

זה בדיוק מה שאמרתי. המלחמות/מבצעים שציינת אכן היו כושלים. חיזקת את דבריי.

ומי מודד מלחמה על פי כמות ההרוגים והפצועים? אני מודד מלחמה על פי ההישגים. בצוק איתן לא הושגו שום הישגים. ההפך, אני חושב שישראל נפגעה וחמאס התחזק (תודעתית. ברור שהוא נחלש מבחינה צבאית אבל זה עניין של זמן עד שהארגון ישוב לעוצמתו ואף מעבר לכך)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 01 מרץ 2015, 21:59

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:
שמואל1 כתב:
jol9 כתב:

זה בעיניי טיפשי מאוד

זה בדיוק מה שאמרתי. המלחמות/מבצעים שציינת אכן היו כושלים. חיזקת את דבריי.

ומי מודד מלחמה על פי כמות ההרוגים והפצועים? אני מודד מלחמה על פי ההישגים. בצוק איתן לא הושגו שום הישגים. ההפך, אני חושב שישראל נפגעה וחמאס התחזק (תודעתית. ברור שהוא נחלש מבחינה צבאית אבל זה עניין של זמן עד שהארגון ישוב לעוצמתו ואף מעבר לכך)

אז בעצם כל המלחמות האחרונות של מדינת ישראל היו כושלות..... אי אפשר באמת להתייחס לזה ברצינות.

בוודאי שאתה מודד ע"פ ההרוגים. ע"פ הישגים אתה לא יכול למדוד כלום אחרי חצי שנה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 מרץ 2015, 22:08

יש קונצנזוס שמלחמת לבנון השנייה הייתה כישלון. זה לא אני אמרתי, זה גם הצבא עצמו אמר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 01 מרץ 2015, 22:43

שמואל1 כתב:יש קונצנזוס שמלחמת לבנון השנייה הייתה כישלון. זה לא אני אמרתי, זה גם הצבא עצמו אמר.

אבל אתה אומר שכל המלחמות היו כשלון... אז על מה אפשר לדבר בכלל?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 מרץ 2015, 23:06

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:יש קונצנזוס שמלחמת לבנון השנייה הייתה כישלון. זה לא אני אמרתי, זה גם הצבא עצמו אמר.

מתי אמרתי שכל המלחמות היו כישלון?
רק אמרתי שזה המצב בשנים האחרונות. מלחמת ששת הימים הייתה מלחמה שעד היום מלמדים בצבאות העולם כמופת.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 02 מרץ 2015, 00:24

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:

רק אמרתי שזה המצב בשנים האחרונות. מלחמת ששת הימים הייתה מלחמה שעד היום מלמדים בצבאות העולם כמופת.

נו, זה מה שכתבתי... ציינתי את כל המלחמות החל מששת הימים, שברור שהיא היתה הצלחה גדולה, אבל זה היה לפני כמעט חצי יובל,
ומה שהיה אז כבר לא רלוונטי להיום, ואי אפשר לשפוט מלחמות של היום בשיטה של פעם של הכרעות ברורות וספירה של נפגעים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 מרץ 2015, 00:36

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:
jol9 כתב:

נו, זה מה שכתבתי... ציינתי את כל המלחמות החל מששת הימים, שברור שהיא היתה הצלחה גדולה, אבל זה היה לפני כמעט חצי יובל,
ומה שהיה אז כבר לא רלוונטי להיום, ואי אפשר לשפוט מלחמות של היום בשיטה של פעם של הכרעות ברורות וספירה של נפגעים.

ציינת מבצעים כושלים, ופסחת על כמה מוצלחים כמו מבצע חומת מגן שבזכותו אנחנו יכולים להסתובב ברחבי המדינה בבטיחון כמעט מלא.
ושוב פעם , בפעם האלף, אף אחד לא שופט מלחמות על בסיס ספירת נפגעים. לא מבין מדוע אתה חותר לזה כל הזמן. אף אחד לא אומר את זה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 02 מרץ 2015, 01:19

מישהו ראה עכשיו "צינור לילה" בערוץ 10? היה שם איזה קטע עם מוסלמי מבגדאד שהתאהב בישראל (פיספסתי למה) והוא שר את התקווה ! :eek :eek :eek :laugh1 :laugh1
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 02 מרץ 2015, 09:11

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:
שמואל1 כתב:
jol9 כתב:

ציינת מבצעים כושלים, ופסחת על כמה מוצלחים כמו מבצע חומת מגן שבזכותו אנחנו יכולים להסתובב ברחבי המדינה בבטיחון כמעט מלא.
ושוב פעם , בפעם האלף, אף אחד לא שופט מלחמות על בסיס ספירת נפגעים. לא מבין מדוע אתה חותר לזה כל הזמן. אף אחד לא אומר את זה.

חומת מגן היה מבצע די מצומצם יחסית, ולא בדיוק מלחמה, אבל בסדר. זה היה מבצע מוצלח, אין ספק.

למה אני חותר לזה? כי ככה פתחת את הדיון הזה:

צה"ל מפרסם ש- 300 חיילי צה"ל נהפכו לנכים כתוצאה ממבצע צוק איתן.

אם אתה חושב שהמבצע כושל, אז תסביר למה, ואל תתעסק עם כמות הנפגעים. לדעתי, אחרי חצי שנה אי אפשר לשפוט אם זה היה מבצע מוצלח או כושל.
ד"א, אם המבצע היה הולך לאן שאתה רצית, אז במקום 300 חיילים נכים היו לנו 3000 כאלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 מרץ 2015, 11:15

לא אמרתי שהמבצע כושל כי יש 300 חיילים נכים. ציינתי זאת כעוד עובדה שהופכת את המבצע לכושל, יחד עם עוד הרבה אחרות.
אני חושב שחצי שנה זה מספיק זמן כדי להבין שחמאס בדרך הבטוחה לחזור לעוצמתו המלאה, זה לא סוד. זה שההרתעה נפגעה (ולא רק מול חמאס, דרך אגב), זה גם לא סוד.
אם המבצע היה הולך לאן שרציתי, אז אכן היו יותר נפגעים (אבל לא כמו שאמרת, זאת הגזמה פרועה) אבל לפחות היינו חוסכים את הסבב הבא והם למעשה היו הנפגעים האחרונים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 02 מרץ 2015, 11:22

שמואל1 כתב:לא אמרתי שהמבצע כושל כי יש 300 חיילים נכים. ציינתי זאת כעוד עובדה שהופכת את המבצע לכושל, יחד עם עוד הרבה אחרות.
אני חושב שחצי שנה זה מספיק זמן כדי להבין שחמאס בדרך הבטוחה לחזור לעוצמתו המלאה, זה לא סוד. זה שההרתעה נפגעה (ולא רק מול חמאס, דרך אגב), זה גם לא סוד.
אם המבצע היה הולך לאן שרציתי, אז אכן היו יותר נפגעים (אבל לא כמו שאמרת, זאת הגזמה פרועה) אבל לפחות היינו חוסכים את הסבב הבא והם למעשה היו הנפגעים האחרונים.

איך הנפגעים האחרונים? מה היה קורה? 2 מליון אנשים בלי עבודה ובלי שום עתיד היו יושבים בשקט? אתה באמת חושב שאפשר לסיים את המלחמה הזו באיזה מבצע? אם היית מפרק את חמאס היה נכנס דעא"ש. כל עוד לא יאפשרו לאנשים לצאת מרצועת עזה המקום הזה לא יהיה יציב ויהיה טרור נגד ישראל.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 מרץ 2015, 11:24

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:לא אמרתי שהמבצע כושל כי יש 300 חיילים נכים. ציינתי זאת כעוד עובדה שהופכת את המבצע לכושל, יחד עם עוד הרבה אחרות.

איך הנפגעים האחרונים? מה היה קורה? 2 מליון אנשים בלי עבודה ובלי שום עתיד היו יושבים בשקט? אתה באמת חושב שאפשר לסיים את המלחמה הזו באיזה מבצע? אם היית מפרק את חמאס היה נכנס דעא"ש. כל עוד לא יאפשרו לאנשים לצאת מרצועת עזה המקום הזה לא יהיה יציב ויהיה טרור נגד ישראל.

מין הסתם זה לא היה נגמר בהפלת החמאס. אחריו צריך לבוא הסדר מדיני, שבין היתר יקבע שלטון חדש בינלאומי/מצרי/בראשות אבו מאזן ויאפשר את הסרת המצור .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 02 מרץ 2015, 12:04

שמואל1 כתב:מין הסתם זה לא היה נגמר בהפלת החמאס. אחריו צריך לבוא הסדר מדיני, שבין היתר יקבע שלטון חדש בינלאומי/מצרי/בראשות אבו מאזן ויאפשר את הסרת המצור .

למה שאבו מאזן יסכים לקחת את השלטון שם (שלא לדבר על מצרים)? הפתרון היחידי לעזה הוא בבסגרת איזורית/בינלאומית שבה יהיה יישוב מחדש של רוב תושבי הרצועה במדינות שלישיות. לצערנו זה לא הולך לקרות בזמן הקרוב ולכן הסבבים האלימים יימשכו. אפשר רק לקוות שהסבבים יהיו כמה שיותר רחוקים אחד מהשני.
roy1000

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־53 אורחים