המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

עימות ראשי המפלגות - הערב 20:45 ערוץ 2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: עימות ראשי המפלגות - הערב 20:45 ערוץ 2

הודעהעל ידי Roni1 » 27 פברואר 2015, 02:49

חנו'ש כתב:
Roni1 כתב:זהבה גלאון היתה מעולה בעימות, נשגב מבינתי איך אנשים עם דעות שמאלניות מצביעים לציפי, בוז׳י ואיציק שמולי ולא למרצ.
גם איימן עודה הפתיע, נראה נחמד יותר מזועבי וטיבי. כחלון היה חביב, בנט חריף, רק לפיד יצא ממש רע ודווקא במגרש הביתי שלו.

בערך כמו שאנשים עם דעות ימניות מצביעים לביבי ולא לבנט, כי יש שמאל מתון יותר ויש שמאל קיצוני יותר.

בין הליכוד לבית היהודי יש גם פער דתי ולא רק מדיני, הליכוד היא לא מפלגה דתית, יש לה תא גאה פעיל ומתמודד הומו ברשימה.
בין העבודה למרצ יש פחות הבדלים. תמר זנדברג, מיכל רוזין ואילן גילאון לא יותר קיצוניים מסתיו שפיר, מירב מיכאלי, יוסי יונה וכו׳, הם בטח לא שטחיים ובלתי נסבלים כמו ההיא שגירדה את אחוז החסימה מלמטה ועכשיו מועמדת לראשות הממשלה ברוטציה. הפתרון המדיני שלהם זהה וההשקפה הכלכלית שמאלנית.
מרצ קוראים לעצמם שמאל ולא מתביישים להיות שמאל והשניים מסתתרים מאחורי הגדרות של ״מרכז״ ו״המחנה הציוני״. הדעות דומות, האיכות לא.
Roni1

הודעהעל ידי my man » 27 פברואר 2015, 03:01

ליברמן יצא תותח!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2015, 11:22

jol9 כתב:אני חייב להגיד שלפיד נראה פתטי לגמרי בעימות הזה.

לא ראיתי את העימות, אבל דווקא מישהו שכן ראה אמר לי שלפיד היה מצויין. כנראה שכל אחד רואה מה שהוא רוצה לראות. כל התעמולה הזו רק מחזקת את המשוכנעים.
roy1000

הודעהעל ידי tzachMTA » 27 פברואר 2015, 11:37

jol9 כתב:
tzachMTA כתב:אביגדור "פרגמטי" עלאק ליברמן.
יור המפלגה החשוך ביותר בכנסת. לא ברור איך היה שר חוץ.. אין אף אחד שיעשה לישראל פחות טוב ממנו בילסי חוץ.

חשוך?? באמת, לקרוא לזועבי גיס חמישי זה באמת להיות חשוך מאוד.

"אנחנו 20 אחוז מהמדינה" ליברמן:בינתיים.
ליברמן:"אתם לא רצויים פה"
בכלל צעק כמו אידיוט על איימן עודה, שענה לו בצורה שקולה.
תוסיף לזה את בנט שטחן אותו מימין, ובצורה מטופשת למדי, כל ראשי המפלגות החליטו לתת לו המון זמן מסך, לשאול אותו שוב ושוב שאלות.

ליברמן לדעתי, המפסיד הגדול של העימות הזה. פשוט עלוב.
לפיד אחריו יצא הכי פחות טוב, ממש לא הרשים, והפסיד פעמיים לכחלון ולדרעי.
איימן עודה, בנט, דרעי וכחלון היו הכי טובים בעיניי. בסדר הזה. אחכ זהבה גלאון. ישי היה בעיקר מצחיק כשדיבר על איחוד, ולא קיטוב, כשיש לו את ברוך מרזל מאחור בבגאז..
tzachMTA

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2015, 11:57

חנו'ש כתב:אגב, יחסית הערבי הזה שעומד בראש הרשימה המשותפת נשמע די מתון יחסית לח"כ ערבי (בטח ביחס לזועבי וטיבי), זה גם משהו....

ויוני, דווקא לא ראיתי התלהמות וצעקות מצד בנט וגלאון.
לא נראה לי שלזהבה יש בסיסטם שלה את היכולת לצעוק (בערך כמו היכולת לרקוד... ;) )
ובנט, הוא יודע לדבר ולהתנסח אולי יותר טוב מכולם (וזה כולל גם מי שלא היה נוכח) והוא עושה את זה ללא התלהמות והרמת קול.
בלי קשר, זה מדהים כמה משותף יש בין 2 נקודות הקיצון הללו שבעיניי לפחות חיים בלה לה לנד בערך באותה מידה...

חני, התלהמות אצלנו מתקשרת בדר"כ לאנשים כמו מירי רגב, אלא שזהבה או לצורך העניין סתיו שפיר, גרועות ממנה בהרבה לדעתי.

לא יודע אם יצא לך, אבל לי יצא לנהל סוגים של ויכוחים עם אנשי שמאל קיצוניים והרגשתי סוג של אונס מנטלי. זה לא היה נעים.
אז גם אם זהבה לא מרימה את הקול לשמים, היא עדיין כמעט ולא נותנת להשחיל מילה.

וגם לבנט לא חסר מהצד השני. הוא מאוד חביב ונחמד, אבל גם הוא לא ממש בן שיח.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2015, 11:58

roy1000 כתב:
jol9 כתב:אני חייב להגיד שלפיד נראה פתטי לגמרי בעימות הזה.

לא ראיתי את העימות, אבל דווקא מישהו שכן ראה אמר לי שלפיד היה מצויין. כנראה שכל אחד רואה מה שהוא רוצה לראות. כל התעמולה הזו רק מחזקת את המשוכנעים.

אז לדעתי כדאי לך לראות ולשפוט לבד.
מצויין הוא בטח לא היה. מה שכן, לזכותו אפשר להגיד, שהוא נותן ל"יריב" שלו את האפשרות להתבטא ולא קוטע אותו באמצע.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2015, 12:01

tzachMTA כתב:
jol9 כתב:
יור המפלגה החשוך ביותר בכנסת. לא ברור איך היה שר חוץ.. אין אף אחד שיעשה לישראל פחות טוב ממנו בילסי חוץ.

תוסיף לזה את בנט שטחן אותו מימין, ובצורה מטופשת למדי, כל ראשי המפלגות החליטו לתת לו המון זמן מסך, לשאול אותו שוב ושוב שאלות.

איימן עודה, בנט, דרעי וכחלון היו הכי טובים בעיניי. בסדר הזה. אחכ זהבה גלאון. ישי היה בעיקר מצחיק כשדיבר על איחוד, ולא קיטוב, כשיש לו את ברוך מרזל מאחור בבגאז..

אז כנראה שלא ממש הבנת.
ליברמן בא להציג עמדה מאוד מסויימת - "אנחנו בעיקר עושים ולא מדברים. אני לא איש של רטוריקה ועימותים אלא איש של מעשים".
לדעתי הוא העביר את זה מצויין. המסרים שלו הם מסרים קצרים וברורים, בניגוד לכל מיני קשקשנים אחרים, ואפשר יהיה למדוד אותו
בעוד כמה שנים, עד כמה הוא עמד מאחורי המסרים - עונש מוות למחבלים, מיטוט החמאס, החלפת שטחים ואוכלוסיות.

בנט לא טחן אותו, הוא פשוט לא נתן לו להשחיל מילה, זה הכל. ליברמן עצמו הצביע נגד שחרור המחבלים, אלא ששני שרים אחרים של ביתנו
הצביעו בעד, והם כבר לא במפלגה היום, אז תבין מזה מה שתבין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 פברואר 2015, 12:13

jol9 כתב:
tzachMTA כתב:
jol9 כתב:

אז כנראה שלא ממש הבנת.
ליברמן בא להציג עמדה מאוד מסויימת - "אנחנו בעיקר עושים ולא מדברים. אני לא איש של רטוריקה ועימותים אלא איש של מעשים".
לדעתי הוא העביר את זה מצויין. המסרים שלו הם מסרים קצרים וברורים, בניגוד לכל מיני קשקשנים אחרים, ואפשר יהיה למדוד אותו
בעוד כמה שנים, עד כמה הוא עמד מאחורי המסרים - עונש מוות למחבלים, מיטוט החמאס, החלפת שטחים ואוכלוסיות.

בנט לא טחן אותו, הוא פשוט לא נתן לו להשחיל מילה, זה הכל. ליברמן עצמו הצביע נגד שחרור המחבלים, אלא ששני שרים אחרים של ביתנו

למה רק בעוד כמה שנים?
הוא מדבר על זה כבר הרבה מאוד זמן.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2015, 12:16

אני חייב לעשות סיכומון קצר, לפני שעושים לי כאן באן על הצפה...

אלי ישי - לא הבנתי בכלל למה הוא הגיע. האמת שאני גם לא מבין למה מישהו מצביע למפלגה הזאת, ומה הדרך שלה, מעבר לסיסמאות
ולמילים היפות. ביזבוז של מנדטים וקולות ימניים. בנט וליברמן צריכים לעשות עבודה רצינית מאוד בשביל לקחת בחזרה כמה קולות חשובים.

דרעי - הולך על קו מאוד פרימיטיבי, של קיפוח מזרחיים. יפה שהוא עושה את זה דרך מפלגה שאין בה בכלל נשים או אשכנזים... so much for
קיפוח...
בכל אופן, דרעי יכול לנסוע לנופש בהוואי ולחזור ב-18 למרץ והוא עדיין יהיה עם אותו מספר המנדטים.

זהבה - סה"כ העבירה את המסרים שלה כמו שצריך. מקווה שתצליח לגנוב כמה קולות מהעבודה.

בנט - עטיפה מאוד יפה, אבל אני לא תמיד מבין את התוכן. אוקיי, יש את ענייני ההתנחלויות, הציונות הדתית, תקציבי ישיבות ההסדר וכו'.
המסרים הם מסרים די רגילים, ואני לא הכי מצליח להבין את ההיסטריה סביב המפלגה הזאת, שהיתה בסקרים המוקדמים סביב ה-17 מנדטים.
מוגזם לכל הדעות. בנט עצמו הוא טיפוס כריזמטי, ולדעתי הוא מכוון להיות שר החוץ הבא.

לפיד - נראה קצת עייף, נמנע מלהיכנס לעימותים ישירים והתכתשויות. סה"כ המסרים שלו ידועים והוא לא חידש שום דבר, חוץ מלהדגיש
את הנושא של המלחמה בשחיטוט, ופליטת פה דבילית לאריה דרעי, שעלולה להזיק לו בהמשך.

כחלון - היה סביר מאוד. הוא מגיע מהמקום הכי נוח. מצד אחד אין מאחוריו כשלונות בממשלה האחרונה, ומצד שני יש מאחוריו עשייה
וקבלות מהממשלה הקודמת. עדיין לדעתי הוא הצליח לעשות יותר מדי טעויות - כשעזב את הליכוד (סביר מאוד להניח שהיה מצליח לקבל
את התפקיד אותו הוא רוצה מתוך הליכוד), כשנמנע מלהתאחד עם שום מפלגה, כשהוא מסרב להצהיר במי הוא יתמוך לראשות הממשלה.
בכל מקרה, הוא אדם חביב אבל אחד שבהחלט יכול לבוא ולבצע, ואני מאמין שהוא יהיה בממשלה הבאה, כשר בכיר (אבל לא אוצר לדעתי).

עודה - לא ממש עניין אותי, ובכל זאת במילה - זאת ההגדרה הקלאסית לזאב בעור של כבש. אם היה רוצה באמת לשנות ולאחד, היה מעיף
לכל הרוחות את הקיצוניים מהמפלגה המאוחדת, או בכלל נמנע מלהתאחד איתם.

ליברמן - ראשית, הוא חשף את הבלוף של הערבים - הם כ"כ שונאים אותנו, עד כדי כך שיותר קל להם להתאחד בינם לבין עצמם, כשאין
שום קו משותף פרט לשנאה ליהודים.
הוא הולך על קו מסרים מאוד חד - אזרחי מדיני, שלדעתי מדבר לחלק לא קטן מהעם. אני שומע את הדברים האלה לא פעם בשיחות.
לדעתי המסר של עונש מוות הוא נכון, אבל זהו עץ גבוה מדי. זה לא יקרה לצערי.
מה שחסר לי אצל ליברמן זאת הבלטה של הנושא הכלכלי, ויש לו את אורלי לוי, שבהחלט צריכה להיות בפרונט של המסר הזה.
שני דברים מעניינים שעלו בהקשר של ליברמן בעימות הזה - 1. סיכוי מאוד מאוד קטן שתהיה ממשלת שמאל. הרבה אנשים יצטרכו להסביר
הרבה דברים ולהפר הרבה הבטחות כדי שזה יקרה. 2. הוא וכחלון הולכים לדעתי לשתף פעולה באופן כזה או אחר. חבל מאוד שהם לא התאחדו.
היו יכולים לדעתי לגרוף לפחות 20 מנדטים, ואז ללכת עם נתניהו ולקבל כל אחד את התפקיד שהוא רוצה...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2015, 12:18

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
tzachMTA כתב:
jol9 כתב:

אז כנראה שלא ממש הבנת.

למה רק בעוד כמה שנים?
הוא מדבר על זה כבר הרבה מאוד זמן.

תראה, בכל מערכת בחירות זה משהו קצת שונה. המסרים שלו תמיד חדים, אבל הם משתנים.
אני לא זוכר שהמסרים במערכות בחירות הקודמות היו קשורים לשני הדברים הספציפיים האלה - מיטוט החמאס ועונש מוות למחבלים.
למעשה הוא גם היחיד שמדבר על זה.
אני מתפתה לשאול מה הדרכים שבהן הוא מתכוון לפעול על מנת למוטט את החמאס, אבל תכלס, הם לא חייבים לענות על זה, כי לא הכל
צריך להיות חשוף ושקוף (וככה זה גם הופך לפחות יעיל).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2015, 12:31

יש כתבה היום במקור ראשון שמדברת על זה שבנט תוקף את לפיד כי מצביעים מהציונות הדתית עוברים מבנט ללפיד. לפיד מצדו ממשיך בקמפיין של לא לתקוף אף אחד חוץ מביבי שעובד לו מצויין עד עכשיו. למעשה, הוא היחידי שעלה בסקרים בחודשיים האחרונים.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2015, 12:36

jol9 כתב:אז לדעתי כדאי לך לראות ולשפוט לבד.
מצויין הוא בטח לא היה. מה שכן, לזכותו אפשר להגיד, שהוא נותן ל"יריב" שלו את האפשרות להתבטא ולא קוטע אותו באמצע.

אין לי כל כך עניין לראות את זה. הקו של לפיד של לא לתקוף אף אחד חוץ מביבי עובד לו מצויין עד עכשיו. דווקא בנט שיורה לכל הכיוונים ומשתולל עם הדמגוגיה שלו רק יורד בסקרים.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2015, 12:39

jol9 כתב:תראה, בכל מערכת בחירות זה משהו קצת שונה. המסרים שלו תמיד חדים, אבל הם משתנים.
אני לא זוכר שהמסרים במערכות בחירות הקודמות היו קשורים לשני הדברים הספציפיים האלה - מיטוט החמאס ועונש מוות למחבלים.
אני מתפתה לשאול מה הדרכים שבהן הוא מתכוון לפעול על מנת למוטט את החמאס, אבל תכלס, הם לא חייבים לענות על זה, כי לא הכל

נו באמת, עונש מוות למחבלים זה משהו שרצים איתו לבחירות? מיטוט החמאס? גם ביבי רץ על זה, אבל ברור לכולנו שזה לא ריאלי ולא עומד לקרות. בת'כלס ליברמן שוב לא מציע שםו דבר פרקטי שישנה את החיים פה.
roy1000

הודעהעל ידי tzachMTA » 27 פברואר 2015, 12:59

roy1000 כתב:
jol9 כתב:תראה, בכל מערכת בחירות זה משהו קצת שונה. המסרים שלו תמיד חדים, אבל הם משתנים.

נו באמת, עונש מוות למחבלים זה משהו שרצים איתו לבחירות? מיטוט החמאס? גם ביבי רץ על זה, אבל ברור לכולנו שזה לא ריאלי ולא עומד לקרות. בת'כלס ליברמן שוב לא מציע שםו דבר פרקטי שישנה את החיים פה.

ליברמן כבר שנים מבטיח המון דברים ולא מקיים כלום. יפה שאל אותו עמית סגל, אתם בכל ממשלה ב15 שנה האחרונות, מה קידמת? ברית הזוגיות/בלי נאמנות אין אזרחות/ככ הרבה הבטחות. כל כך מעט מעשים.

יוני אתה באמת לא רואה בעיה בכך ששר החוץ של ישראל אומר למנהיג הרשימה הערבית "אתה לא רצוי פה"??
tzachMTA

הודעהעל ידי my man » 27 פברואר 2015, 13:07

אנשים שרוצים להצביע לישי מתחלקים ל4-
נפגעי דרעי מש"ס
דתיים חרד"לים(חרדים לאומיים) שלדעתם בנט דתי לייט מדי
קולות צפים של ימין דתי שמפחד שקולות ילכו לפח.
ימין קיצוני.

אני עונה לדעתי על ההגדרה השלישית ותקראו לי פנאט אבל אני ממש מתלבט אם להצביע לישי או לבנט.
מצד אחד אם ישי לא ייכנס לכנסת זה קולות ימניים בפח. מצד שני אם לזהבה גלאון סתיו שפיר(חדשה יחסית אבל היא לא הולכת לשום מקום) ולזועבי יש מקום קבוע בכנסת אז גם למרזל וחבריו יש שם מקום.
וחוץ מזה אני רק מדמיין את המלחמות של מרזל עם שפיר בועדות בכנסת וזה מעלה חיוך...משעמם לא יהיה שם.

מעבר לזה ליברמן יצא אתמול תותח שהציג לכל מי שצפה מראה כמה הערבי ה"מתון" שישב שם הוא בלוף והוא קורא לעצמו פלסטיני והוא קורא לבני נוער ערבים לא לצאת לשירות הלאומי. איך יוני אמר :" זאב בעור של כבש"

ויוני,
בנט הוא ממש לא רק הדברים שאמרת אני די סגור שאתה לא עוקב עבל המסרים של בנט הם ממש לא רק המתנחלים וההסדר אתה מוכיח את מה שרוי אומר שכל אחד רואה מה שהוא רוצה לראות...
בנט לאחרונה מפיץ בעוצמה את ההצלחות שלו בתחום הכלכלה. עם זה הורדת ההיטלים אם זה הורדת מחירי המזון ב5% אחרי 10 שנים עלייה מתמדת. ביטול הרגולציה המיותרת על העסקים הקטנים אי הטלת פיקוח על יבוא חלקי ע"מ לייצר תחרות. הצלחה בתחום הבאת מפעלי הייטק לארץ(אינטל בקרית גת לדוגמא) ופתיחת השוק עם סין יפן והודו.
זה דברים על קצה המזלג של ההצלחות שבנט מציג - ממש לא רק עניינים ביטחוניים(שגם בהם יש לו הצלחה למשל היחיד שהכריח להתעסק עם המנהרות) ומתנחלים...

עכשיו רוי יבוא ויוכיח שכל מה שבנט כותב הוא משקר והכל שטויות וכו' וכו' וכו'...לא מעניין אותי, אני רק מראה שבנט זה ממש לא רק מתנחלים.
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2015, 13:10

roy1000 כתב:
jol9 כתב:אז לדעתי כדאי לך לראות ולשפוט לבד.

אין לי כל כך עניין לראות את זה. הקו של לפיד של לא לתקוף אף אחד חוץ מביבי עובד לו מצויין עד עכשיו. דווקא בנט שיורה לכל הכיוונים ומשתולל עם הדמגוגיה שלו רק יורד בסקרים.

אז אתה בעצם עוצם עיניים, וכל מה שמעניין אותך זה לחפש לינקים משמיצים על ביבי. אל תתאמץ יותר מדי, פשוט תיכנס כל יום לYNET... יש שם
מספיק
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2015, 13:12

roy1000 כתב:

תפריד רגע בין העניין הכלכלי (שבאמת חסר בשיח שליברמן מוביל) לבין העניין המדיני-אזרחי-ביטחוני.

בוא נדמיין רגע עולם מושלם שבו אין חמאס. אתה לא חושב שזה היה משנה את החיים פה?
אני חושב שכן.

מעבר לכך, אני גם חושב שהאילנות האלה גבוהים, אבל לפחות הם מדידים. נוכל לבוא אליו אחרי 3-4 שנים (כמה שהכנסת הבאה תחזיק) ולהגיד לו -
הבטחת א', ב', ג'. מה עשית בשביל לקדם את זה?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2015, 13:17

tzachMTA כתב:
roy1000 כתב:

ליברמן כבר שנים מבטיח המון דברים ולא מקיים כלום. יפה שאל אותו עמית סגל, אתם בכל ממשלה ב15 שנה האחרונות, מה קידמת? ברית הזוגיות/בלי נאמנות אין אזרחות/ככ הרבה הבטחות. כל כך מעט מעשים.

יוני אתה באמת לא רואה בעיה בכך ששר החוץ של ישראל אומר למנהיג הרשימה הערבית "אתה לא רצוי פה"??

אני חושב שהבעיה של ליברמן היא שהוא הולך על דברים גדולים. כאלה שקשה מאוד לקדם במהלך של קדנציה אחת, ובטח ובטח לא במציאות
הפוליטית שלנו, כשכל כנסת למעשה לא מסיימת את תפקידה.
חוץ מזה, צריכים גם להגיד, שמפלגה שמקבלת 10-11 מנדטים לכל היותר, לא באמת יכולה להוביל סדר יום.
כן אפשר להגיד שהם עושים מאמצים ומנסים לקדם את החוקים האלה.

בכל אופן, כמה דברים חשובים ישראל ביתנו כן עשתה וזה לעלות את הנושא של נאמנותם או חוסר נאמנותם של ערביי ישראל על סדר היום,
להעביר את חוק המשילות, להעביר את החוק להקטנת מספר השרים, וכו'.

אין לי בעיה שמנסים לחשוף את הזאב שמסתתר מתחת לעור של כבש. לדעתי ההנהגה הערבית לא מייצגת בחלקה הגדול את הציבור
הערבי. זה תמיד מדהים בעיניי, שכל מה שמעניין את הח"כים הערביים, זה הכיבוש, היחס לפלשטינאים וכו'. מה עם המגזר אותו אתם מייצגים?
שם אין בעיות? לא כדאי להקדיש קצת תשומת לב לזה?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2015, 13:18

דבר ראשון - כן, אתה פנאט (מה לעשות ככה זה בהגדרה). מרזל לא יתרום שום דבר לכנסת. זו סתם תהיה הצגה גרוטסקית.

דבר שני- כן, בנט משקר. הוא לא הוריד שום מחירי מזון. אין לו שום קשר לזה והטענה שלו כאילו זה איכשהו קשור לקרטל החקלאי היא מגוכחת (כי זה רק פירות וירקות והמחירים שלהם בכלל לא ירדו). רמי לוי הוריד את מחירי המזון בזה שהוא הביא תחרות אגרסיבית לרשותות השיווק.

בנט "פתח" את השוק עם סין והודו? אולי הוא גם המציא את האינטרנט? ברצינות.

בנט "הביא" את אינטל לארץ? איך הוא בדיוק עשה את זה? יש לבנט סמכות לתת הקלות מס? הסמכות הזו היא בלעדית של משרד האוצר, אבל לשקרים של בנט זה לא ממש מזיז.

ככל שבנט יורד בסקרים ככה הוא עולה בשקרים המצחיקים שלו. בנט עשה מעט מאוד בממשלה באחרונה. לא באשמתו - פשוט המשרד שהוא קיבל לא היה שווה הרבה.

בנט בחוכמתו הבין שהמתנחלים בלבד לא יביאו אותו ל- 20 מנדטים שהוא רוצה, אז הוא מחפש אדיוטים שימושיים שיצביעו לו. זה לא משנה את העובדה שהוא מייצג אך ורק את המתנחלים והאינטרסים שלהם. כל השאר זה מסך עשן. ראינו את ההקלות המפליגות שהמתנחלים קיבלו בוועדת שקל והמליארדים שהועברו להם אחרי פירוק הממשלה. איזה עוד עדויות צריך?
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2015, 13:25

jol9 כתב:תפריד רגע בין העניין הכלכלי (שבאמת חסר בשיח שליברמן מוביל) לבין העניין המדיני-אזרחי-ביטחוני.

בוא נדמיין רגע עולם מושלם שבו אין חמאס. אתה לא חושב שזה היה משנה את החיים פה?
אני חושב שכן.

מעבר לכך, אני גם חושב שהאילנות האלה גבוהים, אבל לפחות הם מדידים. נוכל לבוא אליו אחרי 3-4 שנים (כמה שהכנסת הבאה תחזיק) ולהגיד לו -
הבטחת א', ב', ג'. מה עשית בשביל לקדם את זה?

אתה צריך להבין שחמאס לא נמצא בואקום. אם לא יהיה חמאס יהיה משהו אחרי. אני עדיין לא מבין איך פותרים את הבעיה של הרצועה? מה עושים עם שני מליון אנשים שכלואים בפיסת שטח פצפונת ואין שום דרך ריאלית לקיים אותם? תפיל את חמאס ברצועה ויבוא משהו אחר. כל פתרון לרצועה מתחיל באפשרות של האנשים שם להגר החוצה. גם חצי מליון אי אפשר לקיים שם. חמאס זה הסימפטום, לא הבעיה.

עזוב, הו אלא יוכל לקיים שום דבר ממה שהבטיח. אני אישית נגד עונש מוות נקודה. אין לזה שום תוחלת וזו פגיעה גדולה מדי גם באנשים שצריכים להוציא את זה לפועל וגם במדינה בכלל.
roy1000

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־167 אורחים