המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

נאום נתניהו בקונגרס האמריקאי 18:00

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: נאום נתניהו בקונגרס האמריקאי 18:00

הודעהעל ידי felix_r » 04 מרץ 2015, 20:22

roy1000,

האם קראת ב YNET את הביקורת על כך שהממשלה נתנה לחברה סינית לבנות את הנמל החדש? איך שקראתי את זה, ישר נזכרתי איך התפלספת פה על כך שהסינים עשו עבודה נהדרת בחיפה, והיה צריך לתת להם גם את הרכבת התחתית בת"א.

אז אתה רואה? מה שהממשלה לא תעשה, השמאלנים אף פעם לא מרוצים! זה מזכיר לי את הבדיחה הישנה עם "...עם פילטר או בלי פילטר?... למה אתה בלי כובע?"
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי התנין » 04 מרץ 2015, 20:54

jol9 כתב:אני בסה"כ ציינתי את כל הקווים המשותפים לכל מבקריו הגדולים של ביבי.
תשים לב לרטוריקה של בוז'י, ציפי, סתיו שפיר וזהבה, ולרטוריקה של YNET, ידיעות, וואלה ובן כספית ואנשים כמו רוי - אלה אותם מילים בדיוק.
אז יכול להיות שהצדק הוא בצד שלהם, אבל הכל כאן פוליטי ולא ענייני.
אני מבטיח לך שאם לפיד היה זה שנוסע לקונגרס, רוי היה מגן עליו כאן בחירוף נפש, ומונה עשרות רבות של הישגים שהנאום הזה מביא.

לי אישית קשה לקבל אנשים ודעות קיצוניות, והדעות שלכם הם האמא של הקיצוניות, כי אתם לא רואים שום דבר שהאיש עושה באופן אובייקטיבי.

כמו שכבר אמרתי, אין לי דעה מגובשת לגביי הנאום. אני חושב שהזעם מכיוון המחנה הציוני נובע בשל החשש שלהם שעוד נאום פומפוזי יביא לביבי עוד מנדט או שניים מכיוונם של אותם טיפשים שציינתי. אני לא באמת חושב שיש לנאום הזה השפעה, לפה או לשם. אבל הוא בעיקר מוכיח שביבי אלוף העולם בלטחון מים. ברור לכולי עלמא שעד היום הנאומים הללו לא הביאו לשום מקום, פרט לשכנוע המשוכנעים (כלומר המצביעים של ביבי עצמו).

הדעות הקיצוניות שלי כלפיי ביבי הן בעיקר בשל תחושת המיאוס שיש לי כלפיו, הוא פשוט אדם מאוס וגונב דעת ואני כבר לא יכול לסבול אותו, את שקריו והבטחות הכזב שלו. האופן בו הוא מציג את עצמו כמר ביטחון מרתיח אותי פעם אחר פעם. בנוסף, יש לו גם נטייה להתפאר בהישגים של אחרים שנתקבלו אמנם תחת ממשלתו, אך הם כלל לא מיוזמתו ולפעמים אף נכפו עליו.
התנין

הודעהעל ידי roy1000 » 04 מרץ 2015, 21:06

jol9 כתב:רוי, דבר ראשון אתה ועוד איך שמאל. אין מרכז מדיני. ללפיד ולכחלון, אין שום מצע מדיני ושום עניין בזה. גם לא בביטחון.
אלה מפלגות שרצות על מצע כלכלי חברתי בלבד.

דבר שני, אני לא מתכוון להיכנס עכשיו לתעמולה בעד ונגד ביבי, כי זה לא ייגמר. אנחנו כותבים על זה כבר עשרות רבות של דפים.
מותר לך לחשוב מה שאתה רוצה, רק בבקשה אל תקרא לאחרים טיפשים, כי לרוב הם לא כאלה.

ורק שאלה קטנה - אילו מנהיגי עולם קראו לנתניהו שקרן?

ללפיד יש ועוד איך מצע מדיני. המצע שלו נמצא ימינה לזה של העבודה ושמאלה לליכוד.
אין לי שום בעיה עם מי שמאמין בדרך הסטטוס קוו של ביבי, אבל מי שמתרשם מההצגה בקונגרס הוא לא חכם.

סרקוזי ואובאמה קראו לביבי שקרן. יש את זה מוקלט.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 04 מרץ 2015, 21:12

תשים לב לרטוריקה של בוז'י, ציפי, סתיו שפיר וזהבה, ולרטוריקה של YNET, ידיעות, וואלה ובן כספית ואנשים כמו רוי - אלה אותם מילים בדיוק.
אני מבטיח לך שאם לפיד היה זה שנוסע לקונגרס, רוי היה מגן עליו כאן בחירוף נפש, ומונה עשרות רבות של הישגים שהנאום הזה מביא.

לי אישית קשה לקבל אנשים ודעות קיצוניות, והדעות שלכם הם האמא של הקיצוניות, כי אתם לא רואים שום דבר שהאיש עושה באופן אובייקטיבי.

אף אחד מהאנשים שהזכרת לא אומר את הדברים שאני אומר. אף אחד לא משתמש במילים שלי ואני לא קורא אף אחד מהאנשים שהזכרת.

אין שום סיכוי שלפיד היה פוגע באינטרס חיוני של המדינה בשביל משחק פוליטי. אני לא זוכר שום דבר הרפתקני שלפיד עשה.

הדעות שלי לגבי האיש הזה הקצינו רק בשנה האחרונה. וכן, כרגע הן מאוד קיצוניות כי האיש הזה הפך הרסני לחלוטין בשנה האחרונה.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 04 מרץ 2015, 21:13

felix_r כתב:roy1000,

האם קראת ב YNET את הביקורת על כך שהממשלה נתנה לחברה סינית לבנות את הנמל החדש? איך שקראתי את זה, ישר נזכרתי איך התפלספת פה על כך שהסינים עשו עבודה נהדרת בחיפה, והיה צריך לתת להם גם את הרכבת התחתית בת"א.

אז אתה רואה? מה שהממשלה לא תעשה, השמאלנים אף פעם לא מרוצים! זה מזכיר לי את הבדיחה הישנה עם "...עם פילטר או בלי פילטר?... למה אתה בלי כובע?"

לא יודע על איזה כתבה אתה מדבר. YNET לא מייצג את הדעות שלי. כל מקרה הוא לגופו.

עריכה: אני חושב שראיתי את הכתבה שאתה מדבר עליה. זה נאום של אפרים הלוי ללמה לא צריך לתת עבודות לחברות סיניות (כי הסינים עובדים עם איראן). נראה לי שאפרים הלוי פשוט מיחצ"ן פה אינטרס של מישהו שלא זכה במכרז. אני לא חושב שזה קשור לשמאל/ימין אלא לכסף.

בלי קשר, הנמלים החדשים, כמו גם תחנות הכוח הפרטיות הן טעות מאוד יקרה לדעתי.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 04 מרץ 2015, 21:19

roy1000 כתב:
jol9 כתב:רוי, דבר ראשון אתה ועוד איך שמאל. אין מרכז מדיני. ללפיד ולכחלון, אין שום מצע מדיני ושום עניין בזה. גם לא בביטחון.

דבר שני, אני לא מתכוון להיכנס עכשיו לתעמולה בעד ונגד ביבי, כי זה לא ייגמר. אנחנו כותבים על זה כבר עשרות רבות של דפים.

שכחת גם להוסיף שארדואן קרא לו היטלר! ;)

נו באמת, רוי. כאילו אתה לא יודע שהממשל האמריקאי לאורך כל הדרך וגם אובאמה עצמו מכרו אותנו ושיקרו לנו מאות פעמים. אבל מה לעשות שאנחנו השותף הזוטר בברית המדינות שלנו, וארה"ב היא השותף הבכיר, לכן ראשי ממשלת ישראל לא יכולים לענות לאמריקאים באותו המטבע, והלציג את השקרים והבגידות שלהם.

קח את זה בקלות, ככה זה בפוליטיקה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 04 מרץ 2015, 21:21

roy1000 כתב:

ללפיד יש ועוד איך מצע מדיני. המצע שלו נמצא ימינה לזה של העבודה ושמאלה לליכוד.
אין לי שום בעיה עם מי שמאמין בדרך הסטטוס קוו של ביבי, אבל מי שמתרשם מההצגה בקונגרס הוא לא חכם.

סרקוזי כבר לא מנהיג של שום דבר. את אובאמה בחיים לא שמעתי קורא לו שקרן, נראה לי שלא ביבי הוא השקרן אלא מישהו אחר.

המצע המדיני של לפיד מעניין ורלוונטי בערך כמו זה של כחלון. הם לא נכנסו לכנסת בשביל העניין הזה. לפיד לא קידם במילימטר שום דבר שקשור
בעניין המדיני ביטחוני. אני לא בטוח שהוא עסק בזה יותר משלוש דקות בסה"כ במשך השנתיים שהיה בממשלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 מרץ 2015, 21:24

roy1000 כתב:

אף אחד מהאנשים שהזכרת לא אומר את הדברים שאני אומר. אף אחד לא משתמש במילים שלי ואני לא קורא אף אחד מהאנשים שהזכרת.

אין שום סיכוי שלפיד היה פוגע באינטרס חיוני של המדינה בשביל משחק פוליטי. אני לא זוכר שום דבר הרפתקני שלפיד עשה.

הדעות שלי לגבי האיש הזה הקצינו רק בשנה האחרונה. וכן, כרגע הן מאוד קיצוניות כי האיש הזה הפך הרסני לחלוטין בשנה האחרונה.

אתם אומרים בדיוק את אותם הדברים. אחד לאחד. זאת רטוריקה של השמאל. 0 ענייניות, 100 פוליטיקה.

אז אני אומר בצורה מאוד פשוטה - אתה לא מוכן להפיל על לפיד וגרמן את האחריות על המצב של בתי החולים, למרות שבשנתיים האחרונות הם החזיקו במפתחות
לעשות שם מה שהם רוצים. אז ברור לי לחלוטין, שכל מה שלפיד יעשה יתפרש אצלך כמשהו לטובת המדינה...

הדעות שלך על ביבי, מנותקות לחלוטין מהמציאות, ובגלל שאתה כ"כ רוצה להבהיר את הנקודה שלך, אתה מקצין אפילו עוד יותר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 04 מרץ 2015, 21:28

jol9 כתב:סרקוזי כבר לא מנהיג של שום דבר. את אובאמה בחיים לא שמעתי קורא לו שקרן, נראה לי שלא ביבי הוא השקרן אלא מישהו אחר.

המצע המדיני של לפיד מעניין ורלוונטי בערך כמו זה של כחלון. הם לא נכנסו לכנסת בשביל העניין הזה. לפיד לא קידם במילימטר שום דבר שקשור
בעניין המדיני ביטחוני. אני לא בטוח שהוא עסק בזה יותר משלוש דקות בסה"כ במשך השנתיים שהיה בממשלה.

אתה מנסה להגיד שאני משקר? יש הקלטה של אובאמה וסרקוזי (בזמן שהיה נשיא) מדברים - סרקוזי קורא לביבי שקרן ואובאמה מסכים איתו. הקלטה. מתומך ביבי נלהב כמוך הייתי מצפה לפחות שתדע את זה לפני שאתה זורק רמיזות לאוויר.

לפיד לא נכנס לפוליטיקה בשביל מהלכים מדיניים. זו לא האג'נדה שלו, אבל כן יש לו מצע מדיני. אני לא מבין מה הבעיה עם זה?
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 04 מרץ 2015, 21:32

jol9 כתב:אתם אומרים בדיוק את אותם הדברים. אחד לאחד. זאת רטוריקה של השמאל. 0 ענייניות, 100 פוליטיקה.

אז אני אומר בצורה מאוד פשוטה - אתה לא מוכן להפיל על לפיד וגרמן את האחריות על המצב של בתי החולים, למרות שבשנתיים האחרונות הם החזיקו במפתחות
לעשות שם מה שהם רוצים. אז ברור לי לחלוטין, שכל מה שלפיד יעשה יתפרש אצלך כמשהו לטובת המדינה...

הדעות שלך על ביבי, מנותקות לחלוטין מהמציאות, ובגלל שאתה כ"כ רוצה להבהיר את הנקודה שלך, אתה מקצין אפילו עוד יותר.

איזו דעה שלי על ביבי מנותקת מהמציאות? בעידן שלנו הכל מגובה בראיות. הבאתי אותן כאן. הדעות שלך שביבי הוא איזה משיח הן דווקא הדעות שמנותקות מהמציאות.

כן, אם יש משהו טוב בלפיד זה שהוא בא עם כוונות טובות. אין שום דבר שגרמן יכלה לעשות טוב יותר במשרד הבריאות בלי תקציב.
roy1000

הודעהעל ידי התנין » 04 מרץ 2015, 21:35

אם יש משהו טוב בלפיד זה שהוא בא עם כוונות טובות

טוב, זה כבר עצוב.
התנין

הודעהעל ידי roy1000 » 04 מרץ 2015, 21:59

התנין כתב:

טוב, זה כבר עצוב.

אתה חושב שהוא בא לפוליטיקה לעשות כסף? או שהוא תאב שלטון סטייל ביבי/שרה? לדעתי הכוונות שלו טובות.

אני כן מסכים שזה עצוב שהוא כרגע האלטרנטיבה הכי טובה בפוליטיקה, אם לזה התכוונת.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 04 מרץ 2015, 22:22

roy1000 כתב:
jol9 כתב:סרקוזי כבר לא מנהיג של שום דבר. את אובאמה בחיים לא שמעתי קורא לו שקרן, נראה לי שלא ביבי הוא השקרן אלא מישהו אחר.

אתה מנסה להגיד שאני משקר? יש הקלטה של אובאמה וסרקוזי (בזמן שהיה נשיא) מדברים - סרקוזי קורא לביבי שקרן ואובאמה מסכים איתו. הקלטה. מתומך ביבי נלהב כמוך הייתי מצפה לפחות שתדע את זה לפני שאתה זורק רמיזות לאוויר.

לפיד לא נכנס לפוליטיקה בשביל מהלכים מדיניים. זו לא האג'נדה שלו, אבל כן יש לו מצע מדיני. אני לא מבין מה הבעיה עם זה?

יש הקלטה:
סרקוזי: "נתניהו שקרן, אני לא יכול לראות אותו יותר"; אובמה: "אתה מדבר? אני צריך להתמודד איתו כל יום"

אז כן - מנהיגי העולם שקראו לו שקרן, הם בעצם רק סרקוזי,והוא כבר לא מנהיג של שום דבר.
ושוב - אם אתה רוצה לנהל דיון סביר, לפחות תדייק בעובדות, או שתסייג. אובאמה מעולם לא קרא לביבי שקרן.

מצע מדיני זאת סתם חתיכת נייר. בפועל, לא הוא ולא אף אחד מאנשיו, לא היו קשורים בשום צורה לשום מהלך מדיני שקרה וגם לא למהלכים
הביטחוניים.
ד"א אני חושב שזה לאו דווקא רע. לא כל אחד צריך להתעסק בכל האלות ולדעת הכל. זה לא הגיוני.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 04 מרץ 2015, 22:47

jol9 כתב:יש הקלטה:
סרקוזי: "נתניהו שקרן, אני לא יכול לראות אותו יותר"; אובמה: "אתה מדבר? אני צריך להתמודד איתו כל יום"

אז כן - מנהיגי העולם שקראו לו שקרן, הם בעצם רק סרקוזי,והוא כבר לא מנהיג של שום דבר.
ושוב - אם אתה רוצה לנהל דיון סביר, לפחות תדייק בעובדות, או שתסייג. אובאמה מעולם לא קרא לביבי שקרן.

מצע מדיני זאת סתם חתיכת נייר. בפועל, לא הוא ולא אף אחד מאנשיו, לא היו קשורים בשום צורה לשום מהלך מדיני שקרה וגם לא למהלכים
הביטחוניים.
ד"א אני חושב שזה לאו דווקא רע. לא כל אחד צריך להתעסק בכל האלות ולדעת הכל. זה לא הגיוני.

אני לא מבין? אתה מבין את המשפט של אובאמה כאי הסכמה? על מה הויכוח פה?

אין לי ויכוח לגבי זה שלפיד לא התעניין או התעסק בנושאים מדיניים. גם בצוק איתן הוא היה מינורי. עדיין, יש לו דעה קו פוליטי מדיני שהוא מרכז.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 05 מרץ 2015, 00:58

חדשות הלילה בערוץ 2 עושה די צחוק עכשיו מבוז'י... האמת האיש הזה סוג של בדיחה. אין לו מושג בכל מה שקשור בעניינים המדיניים.
הוא רוצה להיות שר רווחה במשרד ראש הממשלה. הזוי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 05 מרץ 2015, 01:01

roy1000 כתב:
jol9 כתב:יש הקלטה:

הביטחוניים.

אני לא מבין? אתה מבין את המשפט של אובאמה כאי הסכמה? על מה הויכוח פה?

אין לי ויכוח לגבי זה שלפיד לא התעניין או התעסק בנושאים מדיניים. גם בצוק איתן הוא היה מינורי. עדיין, יש לו דעה קו פוליטי מדיני שהוא מרכז.

העובדה היא פשוטה. אובאמה לא קרא לו שקרן. אז זה רק מנהיג אחד לשעבר שקרא לו שקרן.
אני מאמין שנתמודד עם זה.

תאמין לי שכל הויכוחים הקטנוניים האלה יכולים להיחסך מאתנו, אם רק תדייק בעובדות. זה הכל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין » 05 מרץ 2015, 02:13

roy1000 כתב:
התנין כתב:

טוב, זה כבר עצוב.

אתה חושב שהוא בא לפוליטיקה לעשות כסף? או שהוא תאב שלטון סטייל ביבי/שרה? לדעתי הכוונות שלו טובות.

אני כן מסכים שזה עצוב שהוא כרגע האלטרנטיבה הכי טובה בפוליטיקה, אם לזה התכוונת.

זה עצוב שכיום הגענו למצב בו מציינים את זה שפוליטיקאים באים מתוך כוונות טובות, כתכונה חיובית, בעוד הדבר היה אמור להיות מובן מאליו. מה שיותר עצוב זה שהגענו למצב שאדם מגיע לעמדה כ"כ בכירה, כמו שר אוצר, כשבאמתחתו כוונות טובות בלבד ולא חלילה ידע בסיסי בתחום שעליו חולש תפקידו, ושבמקרה הוא זה שקובע את המדיניות הכלכלית של מדינת ישראל. לא מטרידה אתכם המחשבה שאתם מסתכלים על שר האוצר ותוהים לעצמכם: "רגע, אם הוא יכול אז למה אני לא?"
התנין

הודעהעל ידי roy1000 » 05 מרץ 2015, 07:53

jol9 כתב:העובדה היא פשוטה. אובאמה לא קרא לו שקרן. אז זה רק מנהיג אחד לשעבר שקרא לו שקרן.
אני מאמין שנתמודד עם זה.

תאמין לי שכל הויכוחים הקטנוניים האלה יכולים להיחסך מאתנו, אם רק תדייק בעובדות. זה הכל.

זה באמת לא ויכוח רציני. מהתמלול ברור שאובאמה מסכים איתו. הדקות הזו ממש לא מעניינת.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 05 מרץ 2015, 08:07

התנין כתב:זה עצוב שכיום הגענו למצב בו מציינים את זה שפוליטיקאים באים מתוך כוונות טובות, כתכונה חיובית, בעוד הדבר היה אמור להיות מובן מאליו. מה שיותר עצוב זה שהגענו למצב שאדם מגיע לעמדה כ"כ בכירה, כמו שר אוצר, כשבאמתחתו כוונות טובות בלבד ולא חלילה ידע בסיסי בתחום שעליו חולש תפקידו, ושבמקרה הוא זה שקובע את המדיניות הכלכלית של מדינת ישראל. לא מטרידה אתכם המחשבה שאתם מסתכלים על שר האוצר ותוהים לעצמכם: "רגע, אם הוא יכול אז למה אני לא?"

זה רחוק מלהיות מובן מאליו בימינו. למעשה, חוץ מאולי זהבה גלאון וכחלון שאני עד לא בטוח לגביו, אין אף חד מהמנהיגים פרט ללפיד שבא מתוך כוונות טובות. כל שאר הם או שרלטנים או תאבי כוח אובססיביים. אז כן, אנשים נאלצים להצביע לבנאדם שאין לו כישורים רלוונטיים אלא רק כוונות טובות.

כמו שכתבתי פה בפוסט קודם, יש אלפי או עשרות אלפי אנשים במדינה שיכלו להיות ראשי ממשלה טובים מביבי. מה לעשות שרוב האנשים הטובים לא נכנסים לפוליטיקה.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 05 מרץ 2015, 08:49

roy1000 כתב:
התנין כתב:זה עצוב שכיום הגענו למצב בו מציינים את זה שפוליטיקאים באים מתוך כוונות טובות, כתכונה חיובית, בעוד הדבר היה אמור להיות מובן מאליו. מה שיותר עצוב זה שהגענו למצב שאדם מגיע לעמדה כ"כ בכירה, כמו שר אוצר, כשבאמתחתו כוונות טובות בלבד ולא חלילה ידע בסיסי בתחום שעליו חולש תפקידו, ושבמקרה הוא זה שקובע את המדיניות הכלכלית של מדינת ישראל. לא מטרידה אתכם המחשבה שאתם מסתכלים על שר האוצר ותוהים לעצמכם: "רגע, אם הוא יכול אז למה אני לא?"

זה רחוק מלהיות מובן מאליו בימינו. למעשה, חוץ מאולי זהבה גלאון וכחלון שאני עד לא בטוח לגביו, אין אף חד מהמנהיגים פרט ללפיד שבא מתוך כוונות טובות. כל שאר הם או שרלטנים או תאבי כוח אובססיביים. אז כן, אנשים נאלצים להצביע לבנאדם שאין לו כישורים רלוונטיים אלא רק כוונות טובות.

כמו שכתבתי פה בפוסט קודם, יש אלפי או עשרות אלפי אנשים במדינה שיכלו להיות ראשי ממשלה טובים מביבי. מה לעשות שרוב האנשים הטובים לא נכנסים לפוליטיקה.

באותו אופן - יש עשרות ואולי אף מאות אלפי אנשים שיכלו להיות שרי אוצר טובים מלפיד. חבל שהם לא נכנסים לפוליטיקה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־149 אורחים