המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

הרכבת הממשלה והקואליציה

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: הרכבת הממשלה והקואליציה

הודעהעל ידי jol9 » 06 יוני 2015, 13:19

גם בתקופתו של אולמרט תנועות החרם תפסו תאוצה וחדשות הוקמו - זה גם מופיע בציטוטים מויקיפדיה שהבאתי.

אני לא טוען שלביבי אין חלק. ברור שיש, רק שזה לא החלק המרכזי.

אני חוזר על הטענה העיקרית שלי שהארגונים האלה לא מושפעים מזהות ראש הממשלה הישראלי, אלא מהדברים שציינתי אותם (תהליך מדיני
וכו').
זה שאתה אומר שיש תאוצה עכשיו, בניגוד למה שהיה עם ראשי ממשלה אחרים, יכול להיות קשור לנתניהו עצמו אבל גם יכול להיות שלא. זה יכול
להיות קשור ליחסים עם אובאמה, אבל גם יכול להיות שלא.
אני לא רואה כאן שום קשר מחייב כפי שאתה טוען. הזמנים משתנים, המוסלמים תופסים אחיזה באירופה, כמות ההזויים בעלי ההשפעה כמו רוג'ר ווטרס
עולה, וקולם נשמע חזק יותר, וזה גם נכון עבור אנשים מבית.
יהיה זה ביבי, בוז'י, בוגי או פוגי. אותם זה לא מעניין. הם רוצים שלא נהיה כאן או בכלל. נקודה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 06 יוני 2015, 16:10

jol9 כתב:גם בתקופתו של אולמרט תנועות החרם תפסו תאוצה וחדשות הוקמו - זה גם מופיע בציטוטים מויקיפדיה שהבאתי.

אני לא טוען שלביבי אין חלק. ברור שיש, רק שזה לא החלק המרכזי.

אני חוזר על הטענה העיקרית שלי שהארגונים האלה לא מושפעים מזהות ראש הממשלה הישראלי, אלא מהדברים שציינתי אותם (תהליך מדיני
וכו').
זה שאתה אומר שיש תאוצה עכשיו, בניגוד למה שהיה עם ראשי ממשלה אחרים, יכול להיות קשור לנתניהו עצמו אבל גם יכול להיות שלא. זה יכול
להיות קשור ליחסים עם אובאמה, אבל גם יכול להיות שלא.
אני לא רואה כאן שום קשר מחייב כפי שאתה טוען. הזמנים משתנים, המוסלמים תופסים אחיזה באירופה, כמות ההזויים בעלי ההשפעה כמו רוג'ר ווטרס
עולה, וקולם נשמע חזק יותר, וזה גם נכון עבור אנשים מבית.
יהיה זה ביבי, בוז'י, בוגי או פוגי. אותם זה לא מעניין. הם רוצים שלא נהיה כאן או בכלל. נקודה.

לא היו הצלחות משמעותיות בתקופת אולמרט.

האירגונים האלה כמובן לא מושפעים מזהות ראש הממשלה הישראלי, אבל התמיכה בהם מושפעת מאוד. אין לי דרך להוכיח שביבי הוא הגורם. זה עניין של common sense. לחשוב שאובאמה מלכלך על ביבי ועל ישראל ושום דבר מזה לא זורם לכיוון תמיכה באירגוני החרם נראה לי תמימות שלא להגיד הכחשה. כנ"ל בצרפת.

לדעתי הזהות והתדמית שיש לראש הממשלה חשובה הרבה יותר מהמעשים בפועל כשמדברים על תמיכה בינלאומית ותמיכה בארגוני החרם למיניהם. רוג'ר ווטרס כבר הרבה זמן פולט את השטויות האנטישמיות שלו, אבל קיומו של ביבי מביא לזה שיותר אנשים מקשיבים לו. שוב, תשווה את זה לתקופת אולמרט שזה התקשורת הבינלאומית כמעט לא התעסקה בישראל למרות שתי מערכות עם המון נפגעים ולמרות הרבה יותר בניה בהתנחלויות.

שאלת אותי אם אני בדקתי אצל כל בנאדם בעולם? אז לא אצל כל בנאדם בעולם, אבל בעבודה שלי, אני מארח אנשים שמגיעים מכל מיני מקומות בעולם כמעט כל שבוע, ואני מארגן כנסים שלכל אחד מגיעים איזה 20-30 אורחים מחו"ל (שלא לדבר על כנסים בחו"ל שאני נוסע אליהם). כמעט בכל ארוחת ערב אני עסוק בלהסביר את החשיבות של הציונות וכמעט כל האנשים שאני מסביר להם את זה מסוגלים להבין למה העם היהודי צריך מדינה (וזה לא מובן מאליו שזרים יבינו את זה), אבל כולם בלי יוצא מהכלל בין אם הם גרמנים, איטלקים, שוויצרים, יוונים או אמריקאים שואלים על ביבי ואיל יכול להיות שאנחנו בוחרים בו שוב ושוב. כל מי שאני מדבר איתו שמע על ביבי ולכולם בלי יוצא מהכלל יש דעה שלילית עליו. הדימוי של ביבי במערב אירופה וארה"ב הוא קטסטרופלי ואני לא מאמין שאין לזה קשר לתנועות חרם וכאלה. אני באמת לא מצליח להבין למה האיש הזה שווה את כל הנזק שהוא גורם.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 06 יוני 2015, 17:47

אוקיי, עם זה קשה לי להתווכח. אני גם עובד מול אנשים בחול אבל לא הרבה, אבל מעולם לא ממש הגענו לשיחות האלה ואני בספק שהם בכלל יודעים מי זה ביבי...

את הדברים האלה נוכל לבדוק באמת אחרי שביבי יפסיק להיות ראש ממשלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 06 יוני 2015, 17:59

jol9 כתב:אוקיי, עם זה קשה לי להתווכח. אני גם עובד מול אנשים בחול אבל לא הרבה, אבל מעולם לא ממש הגענו לשיחות האלה ואני בספק שהם בכלל יודעים מי זה ביבי...

את הדברים האלה נוכל לבדוק באמת אחרי שביבי יפסיק להיות ראש ממשלה.

אני חושב שכל מי שמכיר שמות של 5 מנהיגים בעולם, שמע על ביבי. טרם נתקלתי במשהו שמחזיק עליו דעה חיובית.
roy1000

הודעהעל ידי יוסי22 » 07 יוני 2015, 02:34

אם כבר דיון אינסופי על ביבי תקראו את זה (חוץ מרועי .. שלא יחטוף לנו התקף לב באמצע ) , ממש נהניתי לקרוא .

http://jpress.org.il/Olive/APA/NLI_Heb/ ... 9&rtl=true
יוסי22

הודעהעל ידי roy1000 » 07 יוני 2015, 07:32

יוסי22 כתב:אם כבר דיון אינסופי על ביבי תקראו את זה (חוץ מרועי .. שלא יחטוף לנו התקף לב באמצע ) , ממש נהניתי לקרוא .

http://jpress.org.il/Olive/APA/NLI_Heb/ ... 9&rtl=true

"הנפלאות שחולל ברים". :laugh3 :laugh3 :laugh3 :laugh3 :laugh3

בערך אותם הנפלאות שהוא מחולל במדינת ישראל.
roy1000

הודעהעל ידי my man » 07 יוני 2015, 19:39

לא מאמין שבוז'י בחר לחזור ל"איום הדמוגרפי"...בדיחה!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי roy1000 » 07 יוני 2015, 21:10

http://www.themarker.com/news/politics/1.2653683

הנה קרדיט ראשון לאיילת שקד (למרות שגם היא מודה שהצעת החוק זו יוזמה של מרב מיכאלי ורות קלדרון). מעניין אותי מה אנשים פה חושבים על החוק הזה?

שמעתי הרבה תגובות של אנשים שאומרים שזה חוק "סוציאליסטי" ו"מי שחייב כסף צריך להחזיר" ושזה חוק שמעודד "נוכלים וגנבים".
roy1000

הודעהעל ידי rc4991 » 07 יוני 2015, 21:22

אני לא יודע מה לחשוב על החוק הזה אבל איילת שקד מוכיחה שהיא באה לפעול במלוא המרץ ובינתיים אני לגמרי מבסוט ממנה
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 יוני 2015, 09:34

rc4991 כתב:אני לא יודע מה לחשוב על החוק הזה אבל איילת שקד מוכיחה שהיא באה לפעול במלוא המרץ ובינתיים אני לגמרי מבסוט ממנה

אחד הדברים שאנשים לא מבינים זה שהאפשרות של חברה לקבל כישלון של אדם (או חברה) היא דבר שהוא הכרחי למשק מצליח. אנשים חושבים שמי שנכשל בעסקים, או איבד את העבודה שלו ולא יכל להחזיר חובות הוא "רמאי" וצריך להעניש אותו עד סוף ימיו. זה משהו שהוכח כלא מוצלח. כשיש חוב שברור שלא ניתן להחזיר אותו, הדבר הכי נכון מבחינה כלכלית זה פשוט למחוק את החוב ולעבור הלאה. המשך הנסיון לגלגל את החוב ולנסות לגבות אותו מגופים ואנשים שברור שאינם יכולים להחזיר גורם נזק לכלל החברה.

בארה"ב יש את חוקי פשיטת הרגל הכי ליברליים בעולם, וזה חלק גדול מסוד ההצלחה של האמריקאים. זה מאפשר לאנשים שם לקחת סיכונים ולהקים עסקים בלי פחד שאם העסק ייכשל הם יהיו תחת הליכי גביה עד סוף ימי חייהם. לא סתם ביהדות יש את העיקרון של שמיטת חובות. זה לא רק משהו צודק חברתית (כי באמת רוב האנשים עם חובות כבדים הם אנשים מסכנים וקשיי יום), אלא זה משהו שהוא גם נכון מבחינה כלכלית. זה מאפשר גם לחייב ולגם למלווה להמשיך הלאה ולהיות יצרניים.

בניגוד לאינטואיציה, לא מדובר בחוק "סוציאליסטי", אלא להיפך, זה חוק שרק מקדם שוק חופשי ויהפוך את המשק ליותר דינאמי ויותר צודק.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 08 יוני 2015, 20:43

ראיתם את התחקיר בערוץ 2 על אורן חזן?
ככל הנראה האיש הכי מביך שהיה בכנסת אי פעם . משאיר לפנינה רוזנבלום אבק.
סגן יותר הכנסת, חבר בועדת החוץ והביטחון וועדת הכספים. בושה וחרפה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי rc4991 » 08 יוני 2015, 21:40

roy1000 כתב:
rc4991 כתב:אני לא יודע מה לחשוב על החוק הזה אבל איילת שקד מוכיחה שהיא באה לפעול במלוא המרץ ובינתיים אני לגמרי מבסוט ממנה

אחד הדברים שאנשים לא מבינים זה שהאפשרות של חברה לקבל כישלון של אדם (או חברה) היא דבר שהוא הכרחי למשק מצליח. אנשים חושבים שמי שנכשל בעסקים, או איבד את העבודה שלו ולא יכל להחזיר חובות הוא "רמאי" וצריך להעניש אותו עד סוף ימיו. זה משהו שהוכח כלא מוצלח. כשיש חוב שברור שלא ניתן להחזיר אותו, הדבר הכי נכון מבחינה כלכלית זה פשוט למחוק את החוב ולעבור הלאה. המשך הנסיון לגלגל את החוב ולנסות לגבות אותו מגופים ואנשים שברור שאינם יכולים להחזיר גורם נזק לכלל החברה.

בארה"ב יש את חוקי פשיטת הרגל הכי ליברליים בעולם, וזה חלק גדול מסוד ההצלחה של האמריקאים. זה מאפשר לאנשים שם לקחת סיכונים ולהקים עסקים בלי פחד שאם העסק ייכשל הם יהיו תחת הליכי גביה עד סוף ימי חייהם. לא סתם ביהדות יש את העיקרון של שמיטת חובות. זה לא רק משהו צודק חברתית (כי באמת רוב האנשים עם חובות כבדים הם אנשים מסכנים וקשיי יום), אלא זה משהו שהוא גם נכון מבחינה כלכלית. זה מאפשר גם לחייב ולגם למלווה להמשיך הלאה ולהיות יצרניים.

בניגוד לאינטואיציה, לא מדובר בחוק "סוציאליסטי", אלא להיפך, זה חוק שרק מקדם שוק חופשי ויהפוך את המשק ליותר דינאמי ויותר צודק.

אני מדמיין או שאתה מתחיל לחבב את שקד?
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 יוני 2015, 21:59

rc4991 כתב:אני מדמיין או שאתה מתחיל לחבב את שקד?

ממש לא. בלי קשר לכלום, החוק הזה (שיזמו מרב מיכאלי ורות קלדרון) הוא חוק טוב ואיילת שקד עושה נכון שהיא מקדמת אותו.
roy1000

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 08 יוני 2015, 23:41

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4666324,00.html

פשוט מביך ועצוב מה שקורה למדינה הזאת
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 09 יוני 2015, 05:37

Holiday_Armadillo כתב:http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4666324,00.html

פשוט מביך ועצוב מה שקורה למדינה הזאת

דמוקרטיה זה עצוב? האיש מייצג את הבוחרים שלו.
roy1000

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 09 יוני 2015, 06:28

דמוקרטיה לפעמים זה דבר עצוב כשאנשים בוחרים לחיות כמו בדיקטטורה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 09 יוני 2015, 10:01

האמת שני לא בטוח כמה הדברים על אורן חזן נכונים וכמה זה באמת הגזמות וקשקושים. קצת נטפלים אליו, אבל קשה להגיד שזה לא צודק כי האיש הוא באמת בדיחה.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 09 יוני 2015, 10:02

Holiday_Armadillo כתב:דמוקרטיה לפעמים זה דבר עצוב כשאנשים בוחרים לחיות כמו בדיקטטורה

זו אחת התופעות היותר ידועות של דמוקרטיה. חוכמת ההמונים היא לא תמיד כזו טובה.
roy1000

הודעהעל ידי tzachMTA » 09 יוני 2015, 10:18

roy1000 כתב:האמת שני לא בטוח כמה הדברים על אורן חזן נכונים וכמה זה באמת הגזמות וקשקושים. קצת נטפלים אליו, אבל קשה להגיד שזה לא צודק כי האיש הוא באמת בדיחה.

לא נטפלים אליו, הוא מחפש המון חשיפה כדי להבטיח שייבחר גם בפריימריז הבאים. אחרת אף אחד לא היה יודע מי הוא.. מי יודע מי זה מקום 29 בליכוד? 28? 27? אני לא בטוח שזה היה כזה טיפשי מבחינתו. בכל אופן, מה שעמית סגל פירסם אתמול זה באמת בושה, אם היה לו קצת כבוד עצמי, וכבוד לכנסת ישראל היה מתפטר מהכנסת מיד.
tzachMTA

הודעהעל ידי roy1000 » 09 יוני 2015, 10:48

tzachMTA כתב:
roy1000 כתב:האמת שני לא בטוח כמה הדברים על אורן חזן נכונים וכמה זה באמת הגזמות וקשקושים. קצת נטפלים אליו, אבל קשה להגיד שזה לא צודק כי האיש הוא באמת בדיחה.

לא נטפלים אליו, הוא מחפש המון חשיפה כדי להבטיח שייבחר גם בפריימריז הבאים. אחרת אף אחד לא היה יודע מי הוא.. מי יודע מי זה מקום 29 בליכוד? 28? 27? אני לא בטוח שזה היה כזה טיפשי מבחינתו. בכל אופן, מה שעמית סגל פירסם אתמול זה באמת בושה, אם היה לו קצת כבוד עצמי, וכבוד לכנסת ישראל היה מתפטר מהכנסת מיד.

אני לא מבין למה שיתפטר? להיות אורן חזן זה לא החלום הרטוב של חלק גדול ממצביעי הליכוד?
roy1000

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־33 אורחים