המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

צבא וביטחון

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: צבא וביטחון

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 יוני 2015, 11:03

שמואל1 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:עדיף שהם יריבו ביניהם ואנחנו נחטוף טיפטוף פה ושם מאשר להיכנס לעוד מערכה עם חמאס
ולא שמואל, פירוז הרצועה ו/או שיטוחה זה לא אופציה כרגע

לא נראה לי שזה מה שהיית אומרת אם היית גרה בעוטף עזה.

נראה לי שזה מה שהורי החיילים שגרים בעוטף עזה היו אומרים
עם כל הצער שבאמירה הבאה, פחד והרוג פעם ב-7 שנים עדיפים על עשרות חיילים הרוגים בחודש

זה פופוליסטי להגיד שצריך למוטט את החמאס כשאין לך מישהו יותר טוב שיתפוס את המקום שלו, או שאתה רוצה להחזיר את צה''ל לרצועה?
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 07 יוני 2015, 11:12

זה מה שאני כותב פה כבר שבועיים. חמאס לא מעוניין באף דרגה של הסלמה עם ישראל. את רוב ניסיונות הירי הוא מצליח לעצור, את כולם הרמטית זה בלתי אפשרי. אין שום אופציה יותר טובה לישראל כרגע משלטון חמאס בעזה. כל האלטרנטיבות קיצוניות ומיליטנטיות יותר.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי roy1000 » 07 יוני 2015, 11:37

שמואל1 כתב:מסתבר לפי הפרסומים שיש סכסוך פנימי ברצועת עזה בין ארגונים סלפים לבין החמאס.
הארגונים הסלפים מנסים לאתגר את חמאס בכך שהם משגרים רקטות לישראל וגורמים לישראל לפגוע בחמאס.

משום מה אצלנו מקבלים את זה כדבר מובן. רק בישראל דבר כזה יכול לקרות. כל מדינה אחרת הייתה מגלה אפס סובלנות.
תתחילו להתרגל למציאות חדשה שבה פתאום באמצע החיים יכולה לתפוס אתכם אזעקה, כל כמה ימים. נשמע מוכר לא?

שמואל, האמת שכבר אין לי מושג מה אפשר לעשות, אבל לפי ההודעה שלך, הדבר האחרון שצריך לעשות זה למוטט את שלטון חמאס כי אז הסלפים ישתלטו על הרצועה ובמקרה כזה, גם להבנות של שקט לכמה חודשים לא יהיה אפשר להגיע.

כל האלטרנטיבות הן גרועות, אבל נראה לי שרוב האנשים יעדיפו את הטפטופים על פני עוד מלחמה בעזה.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 07 יוני 2015, 11:37

Holiday_Armadillo כתב:
שמואל1 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:עדיף שהם יריבו ביניהם ואנחנו נחטוף טיפטוף פה ושם מאשר להיכנס לעוד מערכה עם חמאס

עם כל הצער שבאמירה הבאה, פחד והרוג פעם ב-7 שנים עדיפים על עשרות חיילים הרוגים בחודש

זה פופוליסטי להגיד שצריך למוטט את החמאס כשאין לך מישהו יותר טוב שיתפוס את המקום שלו, או שאתה רוצה להחזיר את צה''ל לרצועה?

רק חבל שהמציאות היא ממש לא הרוג פעם ב- 7 שנים.
את מוזמנת לבדוק כמה חיילים ואזרחים נהרגו ב- 7 השנים האחרונות בזירה הזאת.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 07 יוני 2015, 20:07

שמואל1 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
שמואל1 כתב:

רק חבל שהמציאות היא ממש לא הרוג פעם ב- 7 שנים.
את מוזמנת לבדוק כמה חיילים ואזרחים נהרגו ב- 7 השנים האחרונות בזירה הזאת.

האמת נמצאת בצד של כרמל. אלה הן העובדות. קסאמים וגראדים ספוראדיים לא מהווים סיכון אלא מטרד. במיוחד בעידן של כיפת ברזל.
המציאות הזאת לא מקובלת, זה נכון, אבל צריכים גם להיות ריאליים ולא לזרוק סיסמאות חסרי משמעות לאוויר.

99% מההרוגים בזירה הזאת, היו במבצעים ותוך לחימה. המצב של טיפטופים הוא מצב אחר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 07 יוני 2015, 21:04

jol9 כתב:האמת נמצאת בצד של כרמל. אלה הן העובדות. קסאמים וגראדים ספוראדיים לא מהווים סיכון אלא מטרד. במיוחד בעידן של כיפת ברזל.
המציאות הזאת לא מקובלת, זה נכון, אבל צריכים גם להיות ריאליים ולא לזרוק סיסמאות חסרי משמעות לאוויר.

אני דווקא חושב שאין פה אמת מוחלטת. כל הבחירות הן רעות. מצד אחד, קשה להגיד שהדברים של שמואל מופרכים כי "טפטופים" של טילים על ערים אזרחיות זה משהו שאף מדינה מתקדמת לא סובלת ממנו וגם לא הייתה מקבלת. מצד שני, האופציות הצבאיות שלנו די גרועות ומאוד יקרות (בכל המובנים), ומצד שלישי, אופציה מדינית בעזה לא ממש קיימת.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 07 יוני 2015, 21:22

roy1000 כתב:
jol9 כתב:האמת נמצאת בצד של כרמל. אלה הן העובדות. קסאמים וגראדים ספוראדיים לא מהווים סיכון אלא מטרד. במיוחד בעידן של כיפת ברזל.

אני דווקא חושב שאין פה אמת מוחלטת. כל הבחירות הן רעות. מצד אחד, קשה להגיד שהדברים של שמואל מופרכים כי "טפטופים" של טילים על ערים אזרחיות זה משהו שאף מדינה מתקדמת לא סובלת ממנו וגם לא הייתה מקבלת. מצד שני, האופציות הצבאיות שלנו די גרועות ומאוד יקרות (בכל המובנים), ומצד שלישי, אופציה מדינית בעזה לא ממש קיימת.

התכוונתי שכרמל צודקת בהקשר לכמות הנפגעים...
בכל מקרה, אתה מצייר את התמונה באופן מדוייק מאוד לדעתי. בדיוק בגלל זה מבינים שאין פתרון קל ופשוט לעניין הזה
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 08 יוני 2015, 12:08

עוד צבע אדום.
זה הופך להיות ענייין יום יומי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 יוני 2015, 12:20

שמואל1 כתב:עוד צבע אדום.

אנחנו יודעים. מה אתה בא להגיד? הרי זה אפילו לא חמאס יורה את הרקטות האלה. אז מה אפשר לעשות? לכבוש את כל עזה במחיר עצום של חיי אדם, כסף ומחיר מדיני כבד? ומה אז? להקים שוב משטר צבאי?

כולם מבינים שזה מצב רע מאוד, אבל אתה לא חושב שהמחיר של כיבוש הרצועה הרבה יותר כבד מהטפטופים האלה, גם אם הם יומיומיים?
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 08 יוני 2015, 15:25

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:עוד צבע אדום.

אנחנו יודעים. מה אתה בא להגיד? הרי זה אפילו לא חמאס יורה את הרקטות האלה. אז מה אפשר לעשות? לכבוש את כל עזה במחיר עצום של חיי אדם, כסף ומחיר מדיני כבד? ומה אז? להקים שוב משטר צבאי?

כולם מבינים שזה מצב רע מאוד, אבל אתה לא חושב שהמחיר של כיבוש הרצועה הרבה יותר כבד מהטפטופים האלה, גם אם הם יומיומיים?

המחיר שאנחנו משלמים (בכל הסבבים המתישים) בחיי אדם, כסף ומחיר מדיני היה יכול להיות קטן הרבה יותר אם היינו עושים את מה שצריך לעשות כבר בשנת 2006 כחמאס עלה לשלטון, או לפחות ב- 2009 בצוק איתן כשהיכולות שלו היו עוד יחסית מוגבלות.
אז כן, המצב עכשיו בעייתי אבל מה שקורה עכשיו זו ממש דחייה של הבעיה לעתיד וחוסר השלמה עם המצב. כרגע חמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה רק הולכים ומתעצמים. מה שהיה יכול מבצע קל ומהיר לפני 7 שנים יהפוך למלחמה של ממש.
הרי זה ברור לכולם שבנקודה כלשהי בעתיד ישראל תצטרך לחסל את ארגוני הטרור בעזה. הם לא ייעלמו מעצמם. וככל שחולפות השנים, זה הולך ויעשה קשה הרבה יותר.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 יוני 2015, 19:27

שמואל1 כתב:המחיר שאנחנו משלמים (בכל הסבבים המתישים) בחיי אדם, כסף ומחיר מדיני היה יכול להיות קטן הרבה יותר אם היינו עושים את מה שצריך לעשות כבר בשנת 2006 כחמאס עלה לשלטון, או לפחות ב- 2009 בצוק איתן כשהיכולות שלו היו עוד יחסית מוגבלות.
אז כן, המצב עכשיו בעייתי אבל מה שקורה עכשיו זו ממש דחייה של הבעיה לעתיד וחוסר השלמה עם המצב. כרגע חמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה רק הולכים ומתעצמים. מה שהיה יכול מבצע קל ומהיר לפני 7 שנים יהפוך למלחמה של ממש.
הרי זה ברור לכולם שבנקודה כלשהי בעתיד ישראל תצטרך לחסל את ארגוני הטרור בעזה. הם לא ייעלמו מעצמם. וככל שחולפות השנים, זה הולך ויעשה קשה הרבה יותר.

אנחנו לא ב- 2006 ולא ב- 2009. השאלה היא מה לעשות היום (להבדיל ממה לא נעשה בעבר)? אתה באמת חושב שזה ריאלי לעבור מבית לבית בעזה כמו שעשינו (כולל אני אישית) בחומת מגן? אתה חושב שזה סביר כשכל הרצועה רוויה במנהרות? אתה חושב שהעם יכול לעמוד במאות אם לא למעלה מ- 1,000 חיילים הרוגים? זה שווה את המחיר? כמה ערבים יהרגו במבצע כזה? 10,000? 20,000? ישראל יכולה לעמוד במחיר מדיני שדבר כזה יביא? כמה זמן דבר כזה ייקח? חודשים שבהם אתה צריך להחזיק מילואים? ומה יקרה ביום שאחרי? צה"ל יישאר שם? הרי עצם הנוכחות של צה"ל ברצועה תעלה בעשרות הרוגים בשנה. אתה לא חושב שזה יפנה את המקום לאירגונים סלפים שייכנסו לרצועה ואיתם הרבה יותר קשה להתמודד?

קשה לי להאמין שיש איזושהי תמיכה בעם למהלך כזה ואני לא מאמין שיש ראש ממשלה שיילך לדבר כזה. זה פשוט נראה לי לא ריאלי ועדיף בהרבה להישאר עם הטפטופים וכיפת ברזל מאשר ללכת למהלך כזה יקר ומסוכן של כיבוש הרצועה. אנחנו פשוט צריכים להשלים עם המצב הזה ולחכות לנקודת זמן שכן יהיה אפשר לעשות משהו. חמאס לא יחזיק מעמד לנצח ואני מאמין שמתישהו בעתיד ייפתח חלון למהלך מדיני (אולי בשיתוף מצרים) שיקל על הבעיה הזו.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 08 יוני 2015, 19:50

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:המחיר שאנחנו משלמים (בכל הסבבים המתישים) בחיי אדם, כסף ומחיר מדיני היה יכול להיות קטן הרבה יותר אם היינו עושים את מה שצריך לעשות כבר בשנת 2006 כחמאס עלה לשלטון, או לפחות ב- 2009 בצוק איתן כשהיכולות שלו היו עוד יחסית מוגבלות.

אנחנו לא ב- 2006 ולא ב- 2009. השאלה היא מה לעשות היום (להבדיל ממה לא נעשה בעבר)? אתה באמת חושב שזה ריאלי לעבור מבית לבית בעזה כמו שעשינו (כולל אני אישית) בחומת מגן? אתה חושב שזה סביר כשכל הרצועה רוויה במנהרות? אתה חושב שהעם יכול לעמוד במאות אם לא למעלה מ- 1,000 חיילים הרוגים? זה שווה את המחיר? כמה ערבים יהרגו במבצע כזה? 10,000? 20,000? ישראל יכולה לעמוד במחיר מדיני שדבר כזה יביא? כמה זמן דבר כזה ייקח? חודשים שבהם אתה צריך להחזיק מילואים? ומה יקרה ביום שאחרי? צה"ל יישאר שם? הרי עצם הנוכחות של צה"ל ברצועה תעלה בעשרות הרוגים בשנה. אתה לא חושב שזה יפנה את המקום לאירגונים סלפים שייכנסו לרצועה ואיתם הרבה יותר קשה להתמודד?

קשה לי להאמין שיש איזושהי תמיכה בעם למהלך כזה ואני לא מאמין שיש ראש ממשלה שיילך לדבר כזה. זה פשוט נראה לי לא ריאלי ועדיף בהרבה להישאר עם הטפטופים וכיפת ברזל מאשר ללכת למהלך כזה יקר ומסוכן של כיבוש הרצועה. אנחנו פשוט צריכים להשלים עם המצב הזה ולחכות לנקודת זמן שכן יהיה אפשר לעשות משהו. חמאס לא יחזיק מעמד לנצח ואני מאמין שמתישהו בעתיד ייפתח חלון למהלך מדיני (אולי בשיתוף מצרים) שיקל על הבעיה הזו.

יש לצה"ל תוכניות ברורות לטפל בבעיה הזאת. צריך רק להתקבל אישור מהדרג המדיני.
בפעולה נכונה עם כל הכוחות הנחוצים, צה"ל יכול תוך זמן הרבה יותר קצר ממה שנראה לך לסיים שם את העבודה. אתה ממעיט ביכולת ובאמצעים של הצבא.
אני יודע שאנחנו לא ב- 2006 ו 2009. הנקודה שלי הייתה להמחיש שמשנה לשנה המצב נהיה גרוע יותר ונהיה קשה יותר ויותר לבצע פעולה כירורגית. אם נחכה, נמשיך לצבור הרוגים בסבבים שחוזרים על עצמם כל שנה וחצי-שנתיים.
לא יודע מה גורם לך לחשוב שבעתיד יהיה עם מי לדבר שם. ברגע שחמאס נופל, יעלה לשלטון ארגון טרור איסלמיסטי אחר. זאת מציאות שאי אפשר לקבל. פעם אחת ולתמיד צריך לבצוע פעולה נרחבת ומשמעותית ולגמור עם הסיפור הזה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 08 יוני 2015, 21:15

שמואל1 כתב:יש לצה"ל תוכניות ברורות לטפל בבעיה הזאת. צריך רק להתקבל אישור מהדרג המדיני.
בפעולה נכונה עם כל הכוחות הנחוצים, צה"ל יכול תוך זמן הרבה יותר קצר ממה שנראה לך לסיים שם את העבודה. אתה ממעיט ביכולת ובאמצעים של הצבא.
אני יודע שאנחנו לא ב- 2006 ו 2009. הנקודה שלי הייתה להמחיש שמשנה לשנה המצב נהיה גרוע יותר ונהיה קשה יותר ויותר לבצע פעולה כירורגית. אם נחכה, נמשיך לצבור הרוגים בסבבים שחוזרים על עצמם כל שנה וחצי-שנתיים.
לא יודע מה גורם לך לחשוב שבעתיד יהיה עם מי לדבר שם. ברגע שחמאס נופל, יעלה לשלטון ארגון טרור איסלמיסטי אחר. זאת מציאות שאי אפשר לקבל. פעם אחת ולתמיד צריך לבצוע פעולה נרחבת ומשמעותית ולגמור עם הסיפור הזה.

שמואל, אני מכיר את הסיפור הזה מיד ראשונה. עשיתי בדיוק את הדבר הזה של לעבור מבית לבית בגדה בשנת 2002. תאמין שאני לא ממעיט בשום יכולות. אלא אם כן יש היום רובוטים שעושים את העבודה הזו, מדובר בחודשים של מלחמה סיזיפית בשטח הבנוי הכי צפוף בעולם. הרי אם איבדנו 50 חיילים בכמה ימים ברצועה ובקושי גירדנו את פני השטח, אתה חושב שזה באמת ריאלי לנקות את כל הרצועה מכל הנשק?

אני עוד לא מבין מה אתה חושב שיהיה אחרי הפעולה הנרחבת שתעלה באלפי אם לא עשרות אלפי הרוגים משני הצדדים? מה התוכנית ליום שאחרי?
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 09 יוני 2015, 16:10

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:יש לצה"ל תוכניות ברורות לטפל בבעיה הזאת. צריך רק להתקבל אישור מהדרג המדיני.

שמואל, אני מכיר את הסיפור הזה מיד ראשונה. עשיתי בדיוק את הדבר הזה של לעבור מבית לבית בגדה בשנת 2002. תאמין שאני לא ממעיט בשום יכולות. אלא אם כן יש היום רובוטים שעושים את העבודה הזו, מדובר בחודשים של מלחמה סיזיפית בשטח הבנוי הכי צפוף בעולם. הרי אם איבדנו 50 חיילים בכמה ימים ברצועה ובקושי גירדנו את פני השטח, אתה חושב שזה באמת ריאלי לנקות את כל הרצועה מכל הנשק?

אני עוד לא מבין מה אתה חושב שיהיה אחרי הפעולה הנרחבת שתעלה באלפי אם לא עשרות אלפי הרוגים משני הצדדים? מה התוכנית ליום שאחרי?

מדובר בשתי גזרות שונות לחלוטין. מה שנכון לשם לא בהכרח נכון לעזה.
אל תשכח שהאמצעים של הצבא השתפרו מאז.
דרך אגב, מבצע חומת מגן היה אחד המבצעים המוצלחים של צה"ל ועד היום ההשפעות שלו מורגשות היטב.
כצו שבאותה העת מדינת ישראל לא השלימה עם מדיניות הפיגועים, ויצאה למבצע ששיתק לחלוטין את יכולות הטרור ביו"ש, כך גם אין לשתוק על ירי ספורדי מעזה.

לאחר מיטוט שלטון החמאס מן הסתם נצטרך להגיע עם הפלסטינים להסדר כלשהו כמו שלטון של הרשות הפלסטינית/שלטון בפיקוח בינלאומי/פיקוח מצרי .
לא חסרות אפשרויות, צריך רק לתכנן היטב.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 09 יוני 2015, 16:36

האמצעים של הצבא השתפרו, אבל גם האוייב הרבה יותר מאומן, מאורגן ומצוייד בעזה.
בכל מקרה זאת השוואה לא נכונה ולדעתי גם פופוליסטית. אין שום קשר בין מה שהלך בחומת מגן לבין מה שקורה היום בעזה.

בכל מקרה, ולדעתי כבר כתבתי את זה פעם. הכל פה זה עניין של מדיניות הפעלת כוח. כמובן שקיימת יכולת לכבוש את הרצועה בזמן מהיר מאוד יחסית, בדיוק כמו שיש יכולת לשתק לחלוטין את את לבנון אם יפתח עימות עם חזבאללה, אבל אנחנו לא פועלים בואקום. אי אפשר להתעלם מהפן המדיני, שמגביל אותנו משמעותית. פעולה כל כך נרחבת בעזה, תיקח חודשים ארוכים (אם לא יותר), ולו רק בגלל שיקולי הפעלת כוח לעומת נז"א.

חוץ מזה, אין שום סיבה למוטט את שלטון חמאס, כי שוב, הוא הגורם הכי פרגמטי ברצועה. היו שנים שבהן האופציה הזאת הייתה יותר ריאלית, וכנראה גם מתבקשת, אבל עכשיו זה מאוחר מדי, וכנראה גם מסוכן מדי.

מה הפתרון למצב בעזה? לא יודע. ככה זה במזרח התיכון מאז ומתמיד. אף פעם אין תשובות חד משמעיות ונחרצות לשום סוגייה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 09 יוני 2015, 16:49

MTA2311 כתב:האמצעים של הצבא השתפרו, אבל גם האוייב הרבה יותר מאומן, מאורגן ומצוייד בעזה.
בכל מקרה זאת השוואה לא נכונה ולדעתי גם פופוליסטית. אין שום קשר בין מה שהלך בחומת מגן לבין מה שקורה היום בעזה.

בכל מקרה, ולדעתי כבר כתבתי את זה פעם. הכל פה זה עניין של מדיניות הפעלת כוח. כמובן שקיימת יכולת לכבוש את הרצועה בזמן מהיר מאוד יחסית, בדיוק כמו שיש יכולת לשתק לחלוטין את את לבנון אם יפתח עימות עם חזבאללה, אבל אנחנו לא פועלים בואקום. אי אפשר להתעלם מהפן המדיני, שמגביל אותנו משמעותית. פעולה כל כך נרחבת בעזה, תיקח חודשים ארוכים (אם לא יותר), ולו רק בגלל שיקולי הפעלת כוח לעומת נז"א.

חוץ מזה, אין שום סיבה למוטט את שלטון חמאס, כי שוב, הוא הגורם הכי פרגמטי ברצועה. היו שנים שבהן האופציה הזאת הייתה יותר ריאלית, וכנראה גם מתבקשת, אבל עכשיו זה מאוחר מדי, וכנראה גם מסוכן מדי.

מה הפתרון למצב בעזה? לא יודע. ככה זה במזרח התיכון מאז ומתמיד. אף פעם אין תשובות חד משמעיות ונחרצות לשום סוגייה.

נכון, לא אמרתי שזה יהיה קל. אבל זאת בדיוק הנקודה שלי. ב 2006 או 2009 היה אפשר להשלים את המשימה הזאת תוך זמן מאוד קצר במינימום נזק. ככל שחולף הזמן, זה נעשה קשה יותר.
אז אם לא נעשה כלום בזמן הקרוב, בעוד 5 שנים שבאמת נצטרך להפיל את החמאס זה יגבה מאיתנו מחיר הרבה יותר כבד.
בנקודת הזמן הנוכחית, אני סבור שהפעלת הכוח הדרושה אפשר לסיים את המשימה תוך חודש, אולי פחות. יש לחמאס אמצעים, אבל בסופו של דבר לא מדובר בצבא רציני וצה"ל יכול להכריע את המערכה תוך זמן קצר (ברגע שנגיע להנהגה, הסיפור שם יהיה גמור).
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 09 יוני 2015, 17:09

שמואל1 כתב:מדובר בשתי גזרות שונות לחלוטין. מה שנכון לשם לא בהכרח נכון לעזה.
אל תשכח שהאמצעים של הצבא השתפרו מאז.
דרך אגב, מבצע חומת מגן היה אחד המבצעים המוצלחים של צה"ל ועד היום ההשפעות שלו מורגשות היטב.
כצו שבאותה העת מדינת ישראל לא השלימה עם מדיניות הפיגועים, ויצאה למבצע ששיתק לחלוטין את יכולות הטרור ביו"ש, כך גם אין לשתוק על ירי ספורדי מעזה.

לאחר מיטוט שלטון החמאס מן הסתם נצטרך להגיע עם הפלסטינים להסדר כלשהו כמו שלטון של הרשות הפלסטינית/שלטון בפיקוח בינלאומי/פיקוח מצרי .
לא חסרות אפשרויות, צריך רק לתכנן היטב.

כן. בעזה לעשות מה שעשינו בגדה הוא הרבה יותר קשה. בחומת מגן לא הייתה כמעט התנגדות ומה שהיה, היה לא מאורגן בעליל. בעזה יש לך כמעט צבא מסודר של חמאס עם מנהרות תת-קרקעיות לכל אורך ורוחב הרצועה. הרי בכמה ימים של מצבע סופר מוגבל ברצועה איבדנו 50 חיילים. אתה באמת חושב שאפשר לעבור שם מבית לבית כמו בחומת מגן ולא לאבד 1,000 חיילים לפחות? אתה חושב שתהיה לזה תמיכה בעם?

בשבוע לפני שיצאנו לחומת מגן היו לנו 100 הרוגים. היו פיגועים כמעט בכל יום עם עשרות הרוגים. זה ממש לא דומה למצב של טפטופי רקטות שהסיכוי שלהם לגרום לנפגעים קטן מאוד.

אין לך שום אפשרות ריאלית להגיע להסדר עם הרשות הפלשתינית. זה גוף וירטואלי לחלוטין ואין אף מטומטם שיכניס צבא זר לעזה. הרי ברור שיש סיכוי גבוה מאוד שאירגונים סלפים ישתלטו על הרצועה ואז מצבנו יהיה עוד יותר גרוע.

בקיצור - הסיכויים לאיזה מצבע סטייל חומת מגן ברצועה הם אפסיים. אני לא מאמין שיש ראש ממשלה ישראלי שיילך על מהלך כזה, בטח שלא ביבי שהוא מאוד שמרני מבחינה צבאית.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 09 יוני 2015, 17:30

MTA2311 כתב:האמצעים של הצבא השתפרו, אבל גם האוייב הרבה יותר מאומן, מאורגן ומצוייד בעזה.

אני לא יודע מה זה "כיבוש הרצועה". אפשר לתפוס מקומות שולטים ברצועה, אבל ברור שחמאס ינהלו מלחמת גרילה מאוד ארוכה באמצעות המנהרות שלהם. הרי גם ב- 2006 "כבשנו" את דרום לבנון וחיזבאללה עדיין הרג לנו 100 חיילים במלחמת גרילה. הפתרון ששמואל מציע זה לעבור מבית לבית, לתפוס את הנשק, ולעצור ולהרוג את הפעילים כמו בחומת מגן. בשטח כזה צפוף כמו עזה, מבצע כזה יעלה בכמות עצומה של הרוגים משני הצדדים ואין שום סיכוי שהעם יתמוך במשהו כזה. כל הרעיון לא מחובר למציאות. ראש ממשלה שינסה דבר כזה ייפול תוך שבועיים.

אני גם לא יודע מה זאת אומרת שה"אמצעים השתפרו". אז עכשיו יש רובי תבור במקום ה- M-16. עדיין, לעבור מבית לבית זו אותה טכנולוגיה כמו שהייתה לפני 13 שנה.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 09 יוני 2015, 17:56

אמצעים משופרים זה אומר בעיקר יכולת מודיעינית טובה יותר. האחיזה שלנו היום היא לא רעה בכלל, זה שוב הכל עניין של חופש פעולה.
אבל הדיון הזה באמת לא רלוונטי. אין שום טעם בפעולה כזאת היום.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 11 יוני 2015, 22:00

עוד צבע אדום
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה