המשחק הקרוב: הפועל חיפה נגד מכבי Playtika ת"א, 18 באפריל, חמישי, 20:45

עבודה

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

עבודה

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 יולי 2015, 11:41

מנסה גם פה.
קיצר, השתחררתי כמו שאתם יודעים ומסתבר שאחרי הצבא כבר צריך להביע נכונות לממן את עצמך בצורה כזאת או אחרת.
אני לא מתכוון להתחיל ללמוד השנה, ופסיכו' יש לי עוד מלפני הצבא.
חשבתי על כיוון של QA שמחפשים יוצאי יחידות מודיעין וכאלה. אולי אנליסט איפשהו.
(בתכלס גם הצעות לעבודות פחות רציניות יתקבלו כנראה)
מכירים משהו? צריכים? שמעתם?

בברכת "פרואקטיביות עד המוות".
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

Re: עבודה

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 יולי 2015, 11:55

MTA2311 כתב:מנסה גם פה.
קיצר, השתחררתי כמו שאתם יודעים ומסתבר שאחרי הצבא כבר צריך להביע נכונות לממן את עצמך בצורה כזאת או אחרת.

ל- QA יצא שם של תחום שאפשר לעבוד בו גם בלי ידע קודם.
זה אולי נכון ללפני כמה שנים, אבל היום כבר לא. יש אנשים שעוברים קורסים שלמים של מספר חודשים ב- QA ומן הסתם מעסיקים יעדיפו כאלו שמגיעים עם ניסיון או הכשרה מתאימה.
אלא אם כן הידע שלך מהצבא רלוונטי, יהיה לך מאוד קשה למצוא עבודה ב- QA שתקבל אותך בלי שום ניסיון קודם. אני אישית ניסיתי ולא הצלחתי למרות שבצבא דווקא כן הייתה לי נגיעה קלה בזה.
זה גם תלוי מה התוכניות שלך לעתיד. האם אתה מתכנן טיול? מתי אתה רוצה להתחיל ללמוד? יש מקומות שירצו התחייבות ארוכה (כמו שנה וחצי ומעלה)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 14 יולי 2015, 11:56

ממליץ מאוד על ״לא עובד עובדים בשבילי״.
אבל בשביל זה צריך להיות מצטיין הדיקן באוניברסיטה של החיים.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 יולי 2015, 12:05

שמואל1 כתב:

זה אולי נכון ללפני כמה שנים, אבל היום כבר לא. יש אנשים שעוברים קורסים שלמים של מספר חודשים ב- QA ומן הסתם מעסיקים יעדיפו כאלו שמגיעים עם ניסיון או הכשרה מתאימה.
אלא אם כן הידע שלך מהצבא רלוונטי, יהיה לך מאוד קשה למצוא עבודה ב- QA שתקבל אותך בלי שום ניסיון קודם. אני אישית ניסיתי ולא הצלחתי למרות שבצבא דווקא כן הייתה לי נגיעה קלה בזה.
זה גם תלוי מה התוכניות שלך לעתיד. האם אתה מתכנן טיול? מתי אתה רוצה להתחיל ללמוד? יש מקומות שירצו התחייבות ארוכה (כמו שנה וחצי ומעלה)

כבר קיבלתי כמה הצעות בתחום הQA, שפשוט מחפשים יוצאי יחידות מודיעין. הבעיה שהם רצו התחייבות מאוד ארוכה.
מה מצאת בסוף?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MaccabiTA » 14 יולי 2015, 12:09

אם לא אכפת לך להתחייב לתקופה קצרה שווה לך אולי לעשות בדיקה במשרד הביטחון, המשכורת לא מזהירה לרוב המשרות אבל הם די גמישים בקטע של המשמרות.
ינאי עדיין חי
סמל אישי של המשתמש
MaccabiTA

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 יולי 2015, 12:24

MTA2311 כתב:
שמואל1 כתב:

כבר קיבלתי כמה הצעות בתחום הQA, שפשוט מחפשים יוצאי יחידות מודיעין. הבעיה שהם רצו התחייבות מאוד ארוכה.
מה מצאת בסוף?

כן, התחייבות זאת אחת הבעיות הגדולות.
אני לא יכולתי להתחייב אז הרבה מקומות נפלו בגלל זה.
כרגע אני עובד בחנות סלולר ומחשבים. לא מרוויח מזה יותר מידי אבל זה גם משהו. שוקל את צעדיי להמשך (ככל הנראה לימודים).
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 יולי 2015, 12:37

MaccabiTA כתב:אם לא אכפת לך להתחייב לתקופה קצרה שווה לך אולי לעשות בדיקה במשרד הביטחון, המשכורת לא מזהירה לרוב המשרות אבל הם די גמישים בקטע של המשמרות.

אופציה מעניינת.
יש שם תפקידים ספציפיים שאתה מכיר?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 יולי 2015, 12:38

שמואל1 כתב:
MTA2311 כתב:
שמואל1 כתב:

מה מצאת בסוף?

כרגע אני עובד בחנות סלולר ומחשבים. לא מרוויח מזה יותר מידי אבל זה גם משהו. שוקל את צעדיי להמשך (ככל הנראה לימודים).

יודע כבר מה אתה רוצה ללמוד?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MaccabiTA » 14 יולי 2015, 12:57

MTA2311 כתב:
MaccabiTA כתב:אם לא אכפת לך להתחייב לתקופה קצרה שווה לך אולי לעשות בדיקה במשרד הביטחון, המשכורת לא מזהירה לרוב המשרות אבל הם די גמישים בקטע של המשמרות.

אופציה מעניינת.
יש שם תפקידים ספציפיים שאתה מכיר?

יצרו איתי קשר אחרי השחרור, יש אופציות מעניינות יותר ופחות, זה גם משתנה לפי בנאדם אני מניח. תעביר בדיקה קצרה באתר, בכל מקרה שווה לך ליצור איתם קשר לראות מה יש להם להציע, אני מעדיף שהם יפרטו לך מאשר שאני אפרט פה :)
מה שכן אל תצפה לשכר מרשים יותר מדי, הם מציעים שכר לא רע אבל לא הרבה יותר מזה. אני מניח שאם מתקדמים שם מתחילים להגיע לסכומים קצת יותר רציניים.
ינאי עדיין חי
סמל אישי של המשתמש
MaccabiTA

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 יולי 2015, 12:58

MTA2311 כתב:
שמואל1 כתב:
MTA2311 כתב:
שמואל1 כתב:

מה מצאת בסוף?

יודע כבר מה אתה רוצה ללמוד?

מדעי המחשב.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 יולי 2015, 18:40

מגניב.
ב"ש? יש לי תחושה שאתה טיפוס של ב"ש.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 יולי 2015, 21:06

MTA2311 כתב:מגניב.
ב"ש? יש לי תחושה שאתה טיפוס של ב"ש.

טוב אתה :D
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 14 יולי 2015, 23:55

אני מצטער שאני לא יכול לתרום יותר מדי..
אצלנו תואר ראשון הוא סף לכל תפקיד, וגם לבוגרים בלי נסיון די קשה למצוא.

כבר יש לי לא מעט נסיון ואני יכול להמליץ על כמה דברים בהקשר ללימודים:
- אוניברסיטה ולא מכללה (אם מתאפשר כמובן) - זה משמעותי בעיקר למציאת העבודה הראשונה אבל לא רק.
כל האוניברסיטאות הן אחלה. במקצועות ההנדסיים הטכניון, ת"א וב"ש הן הבולטות, ובמקצועות המדעיים
האוניברסיטה העברית מצטרפת. אבל גם בר אילן זה סבבה לגמרי.
- תבחרו מקצועות מסורתיים. תוכנה, הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, פיזיקה,....
פחות ממליץ על כל מגוון ההנדסות שהאוניברסיטאות מתהדרות בהן. מקצועות הנדסיים אקזוטיים,
מתאימים לתארים מתקדמים ולא ללימודי הבסיס
- הנדסת תוכנה ומדעי המחשב זה די אותו דבר, רק שאחד לוקח 4 שנים והשני 3. בסופו של דבר, רוב הבוגרים
עובדים באותן המשרות ועושים את אותם התפקידים
- נסיון בתעשייה בזמן הלימודים - קריטי, קריטי, קריטי. מי שיהיה מוכוון לזה, ירוויח גם נסיון, גם עבודה והכנסה,
וגם עמדת זינוק מצויינת לעבר התעסוקה במשרה מלאה.
בב"ש הולכים להקים מרכז הייטק גדול (בנוסף למה שיש בעומר), בחיפה יש וכמובן גם במרכז, ככה שאופציות לא חסר.
מה שצריך זה מוטיבציה ורצון.

אור, באופן אישי, אני חושב שלהיכנס עכשיו לעולם המקצועי זה לאו דווקא הדבר הנכון, לא עבורך ולא עבור המעסיק.
נסיון תעסוקתי לפני לימודים, לא ייתן לך הרבה לדעתי, יכבול אותך למקום, ובסופו של דבר יגרום לתסכול.
לדעתי, אם אתה עכשיו בשנת חופש, אז תנוח, תעבוד באיזה משהו קליל, שלא מאמץ יותר מדי (מלצרות למשל), ותהנה
מהחיים.
אחד הדברים שאני הכי מצטער עליהם, זה שאחרי הצבא לא לקחתי פסק זמן, והתחלתי ללמוד מיד (שבוע אחרי השחרור).

טייק איט איזי
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 15 יולי 2015, 00:07

jol9 כתב:אני מצטער שאני לא יכול לתרום יותר מדי..
אצלנו תואר ראשון הוא סף לכל תפקיד, וגם לבוגרים בלי נסיון די קשה למצוא.

כבר יש לי לא מעט נסיון ואני יכול להמליץ על כמה דברים בהקשר ללימודים:
- אוניברסיטה ולא מכללה (אם מתאפשר כמובן) - זה משמעותי בעיקר למציאת העבודה הראשונה אבל לא רק.
כל האוניברסיטאות הן אחלה. במקצועות ההנדסיים הטכניון, ת"א וב"ש הן הבולטות, ובמקצועות המדעיים
האוניברסיטה העברית מצטרפת. אבל גם בר אילן זה סבבה לגמרי.
- תבחרו מקצועות מסורתיים. תוכנה, הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, פיזיקה,....
פחות ממליץ על כל מגוון ההנדסות שהאוניברסיטאות מתהדרות בהן. מקצועות הנדסיים אקזוטיים,
מתאימים לתארים מתקדמים ולא ללימודי הבסיס
- הנדסת תוכנה ומדעי המחשב זה די אותו דבר, רק שאחד לוקח 4 שנים והשני 3. בסופו של דבר, רוב הבוגרים
עובדים באותן המשרות ועושים את אותם התפקידים
- נסיון בתעשייה בזמן הלימודים - קריטי, קריטי, קריטי. מי שיהיה מוכוון לזה, ירוויח גם נסיון, גם עבודה והכנסה,
וגם עמדת זינוק מצויינת לעבר התעסוקה במשרה מלאה.
בב"ש הולכים להקים מרכז הייטק גדול (בנוסף למה שיש בעומר), בחיפה יש וכמובן גם במרכז, ככה שאופציות לא חסר.
מה שצריך זה מוטיבציה ורצון.

אור, באופן אישי, אני חושב שלהיכנס עכשיו לעולם המקצועי זה לאו דווקא הדבר הנכון, לא עבורך ולא עבור המעסיק.
נסיון תעסוקתי לפני לימודים, לא ייתן לך הרבה לדעתי, יכבול אותך למקום, ובסופו של דבר יגרום לתסכול.
לדעתי, אם אתה עכשיו בשנת חופש, אז תנוח, תעבוד באיזה משהו קליל, שלא מאמץ יותר מדי (מלצרות למשל), ותהנה
מהחיים.
אחד הדברים שאני הכי מצטער עליהם, זה שאחרי הצבא לא לקחתי פסק זמן, והתחלתי ללמוד מיד (שבוע אחרי השחרור).

טייק איט איזי

ביום הפתוח שהייתי בו המליצו דווקא לא לעבוד בזמן הלימודים. נאמר שם שעדיף להשקיע בלימודים, לקבל ציונים טובים וגם להינות מחיי חברה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 15 יולי 2015, 00:12

קודם כל, תודה על העצות .
למען האמת אני לחלוטין טיפוס הומני. כל כך, עד שמעצם קריאת שורת המקצועות שהמלצת עליהם בהודעה הקאתי קצת בפה. חשבתי על QA כי זה יחסית קל, זה טונות של כסף, וכי הרבה מאוד מקומות מתחרמנים רק מאזכור שטחי של היחידה ששירתתי בה בקורות חיים.

לגבי החלק השני של ההודעה, אני ממש מסכים.יהיו לי עוד מספיק שנים לשבת במשרד מול מחשב. הבעיה היא שבפרקטיקה, אני בררן, עצלן (מבחינת אופציה של עבודה פיזית), לא יודע לתת שירות (מי אתה בכלל שאני אגיש לך לשולחן אוכל? וכו') ומשתעמם מהר.

טוב, בסוף אני אמצא משהו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 15 יולי 2015, 00:32

שמואל1 כתב:ביום הפתוח שהייתי בו המליצו דווקא לא לעבוד בזמן הלימודים. נאמר שם שעדיף להשקיע בלימודים, לקבל ציונים טובים וגם להינות מחיי חברה.

יכול להיות שלא הבהרתי את עצמי מספיק.
בשנתיים הראשונות אין לאף אחד זמן לעבוד. הלימודים לוקחים 100% מהזמן, ואולי אף יותר.
מי שקצת קצר במזומנים, יכול להשתתף בפרוייקט פר"ח שנותן מלגה לא גדולה, אבל גם לא דורש הרבה.

הכוונה שלי היתה לסטודנטים שנה שלישית ומעלה.

כמובן שגם הדעה השניה לגיטימית, אלא שבוגר שרק סיים את לימודיו, ואין לו שום נסיון, יימצא במצב נחות
יותר אל מול בוגר שכבר עובד שנה וחצי, גם אם יש פער של כמה נקודות לטובתו בממוצע הסופי.
אל תשכח גם שסטודנט שעובד בחברה, ומצליח שם, יכול לקבל הצעה לעבוד שם במשרה מלאה כשיסיים.
זה קורה לא מעט.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 15 יולי 2015, 00:40

MTA2311 כתב:קודם כל, תודה על העצות .
למען האמת אני לחלוטין טיפוס הומני. כל כך, עד שמעצם קריאת שורת המקצועות שהמלצת עליהם בהודעה הקאתי קצת בפה. חשבתי על QA כי זה יחסית קל, זה טונות של כסף, וכי הרבה מאוד מקומות מתחרמנים רק מאזכור שטחי של היחידה ששירתתי בה בקורות חיים.

לגבי החלק השני של ההודעה, אני ממש מסכים.יהיו לי עוד מספיק שנים לשבת במשרד מול מחשב. הבעיה היא שבפרקטיקה, אני בררן, עצלן (מבחינת אופציה של עבודה פיזית), לא יודע לתת שירות (מי אתה בכלל שאני אגיש לך לשולחן אוכל? וכו') ומשתעמם מהר.

טוב, בסוף אני אמצא משהו.

אוקיי...
אז קודם כל "טונות של כסף" זאת הגדרה חמקמקה...
אנחנו לא ב2001 היום, ואנשי QA בלי תואר ובלי נסיון לא עושים טונה של כסף, אבל כן עובדים די קשה.

היחידה שלך (שאני יכול לנחש את שמה) זה באמת יתרון משמעותי, אבל אם אתה טיפוס הומאני, אז זה לא יעזור
לך יותר מדי.

תחשוב על זה ככה - QA ובכלל עבודה בהייטק, זה לא כמו ללכת למכור תמונות בקנדה. זה שונה לגמרי.
אתה צריך ללמוד קודם את החומר, ובחברה רצינית, רק אחרי כמה חודשים של לימוד אתה תוכל להתחיל לתרום.
לא תוכל להגיע, להרביץ כמה חודשים ולברוח.

לא יודע, אם לא מלצרות, אז גם תחנות דלק נשמע לי סביר. אני ד"א עבדתי בעבודות בנייה, ככה שעבודה
קשה ופיזית ממש לא זרה לי.

בכל אופן, כל מה שאני אומר לא צריך להרתיע אותך. אם באמת בא לך על עבודה כזאת, ואתה מתקבל, אז לך על
זה..
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 15 יולי 2015, 00:49

תכלס זה עזר יותר מרוב הדברים ששמעתי עד עכשיו.
כנראה שאלך על איזה משהו זמני וקליל.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 15 יולי 2015, 00:55

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:ביום הפתוח שהייתי בו המליצו דווקא לא לעבוד בזמן הלימודים. נאמר שם שעדיף להשקיע בלימודים, לקבל ציונים טובים וגם להינות מחיי חברה.

יכול להיות שלא הבהרתי את עצמי מספיק.
בשנתיים הראשונות אין לאף אחד זמן לעבוד. הלימודים לוקחים 100% מהזמן, ואולי אף יותר.
מי שקצת קצר במזומנים, יכול להשתתף בפרוייקט פר"ח שנותן מלגה לא גדולה, אבל גם לא דורש הרבה.

הכוונה שלי היתה לסטודנטים שנה שלישית ומעלה.

כמובן שגם הדעה השניה לגיטימית, אלא שבוגר שרק סיים את לימודיו, ואין לו שום נסיון, יימצא במצב נחות
יותר אל מול בוגר שכבר עובד שנה וחצי, גם אם יש פער של כמה נקודות לטובתו בממוצע הסופי.
אל תשכח גם שסטודנט שעובד בחברה, ומצליח שם, יכול לקבל הצעה לעבוד שם במשרה מלאה כשיסיים.
זה קורה לא מעט.

מעניין, אקח זאת לתשומת ליבי.
הבנתי גם שהשנה האחרונה יחסית קלה (ו"מתקבעים" על איזשהו ממוצע) אז כנראה שבאמת כדאי לנצל את זה ולהתחיל לעבוד.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 15 יולי 2015, 08:36

MTA2311 כתב:תכלס זה עזר יותר מרוב הדברים ששמעתי עד עכשיו.
כנראה שאלך על איזה משהו זמני וקליל.

אני פשוט חושב שאם כבר אז לך על משהו זמני, שלא מעמיס את המוח בפרטים לא חשובים ולא רלוונטיים
להמשך החיים שלך.
אני די בטוח שאם תלך לעבוד בתחנת דלק באיזי עם המענק של העבודה המועדפת, אתה תרוויח יותר
מאשר באיזה תפקיד QA, וגם תעבוד פחות קשה (מבחינה מנטלית).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־20 אורחים