המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

טרור יהודי

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

טרור יהודי

הודעהעל ידי שמואל1 » 31 יולי 2015, 11:26

אחרי התקרית אתמול במצעד הגאווה, הגיע היום פשע לאומני. מחבל יהודי שרף למוות תינוק פלסטיני ופצע אנוש עוד 4 נוספים.
אפשר להכריז באופן רשמי, יש טרור ומחבלים יהודים בקרבנו. הם לא פחות גרועים מהחבלים של דעא"ש וחמאס.
כעת עלינו להתכונן לפעולת תגובה של הפלסטינים. אם הם מבצעים פיגועים ורוצחים יהודים ביום יום, אני לא רוצה לחשוב מה הם מתכננים לנו אחרי האירוע הזה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

Re: טרור יהודי

הודעהעל ידי MTA2311 » 31 יולי 2015, 11:41

בושה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Roni1 » 31 יולי 2015, 12:04

איך דבר כזה קורה בכלל? מה גורם לאנשים לצאת ביום חמישי בלילה ולהצית בית על יושביו? בשם מי ומה? והרי ברור שעוד חפים מפשע ישלמו בחייהם על הרצח הזה.
שבוע עצוב למדינה שלנו, ואני כבר לא בטוחה אם האנשים האלה הם עשבים שוטים או שהאידיאולוגיה ההיטלראית הזאת מתפשטת מהר מידי.
נערך לאחרונה על ידי Roni1 בתאריך 31 יולי 2015, 12:39, נערך פעם אחת בסך הכל.
Roni1

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 31 יולי 2015, 12:38

יש תהליך נוראי של הקצנה והימין הקיצוני כל יום נראה יותר ויותר קרוב לטרוריסטים שעושים את מה שהם עושים בשם האיסלאם
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 31 יולי 2015, 13:06

אירוע כזה בקלות יכול להצית אינתיפאדה שלישית.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 31 יולי 2015, 13:44

שמואל1 כתב:אירוע כזה בקלות יכול להצית אינתיפאדה שלישית.

קשה לי מאוד להאמין
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי צ'שר » 31 יולי 2015, 14:03

הסיבה היא פשוטה, קוראים לזה דת.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי התנין » 31 יולי 2015, 14:57

צ'שר כתב:הסיבה היא פשוטה, קוראים לזה דת.

נכון. הרי ידוע שהרוצחים הגדולים בהיסטוריה היו חסידי חבד, למשל אדולף היטלר וסטאלין. אה, רגע...

ולגביי האשכול - טרור יהודי היה קיים מאז ומעולם. בשנות החמישים ועד ימינו אנו. המשותף לעבר ולהווה הוא שמדובר במספרים זניחים לחלוטין.

המרוויחים הגדולים ביותר מפיגועים שנעשים ע"י יהודים הם כמובן אנשי השמאל והגדעונים לווים למיניהם, שאין לי ספק שמפיקים מזוועות כנ"ל איזשהי הנאה ולו בשל כך שזה מקנה להם, בעיניי עצמם כמובן, את היכולת להשוות בין רמת המוסר של היהודים לעומת זו של הערבים (ההבדלים הם, אגב, שמיים וארץ) ולזעוק "אמרנו לכם".
התנין

הודעהעל ידי צ'שר » 31 יולי 2015, 15:55

התנין כתב:
צ'שר כתב:הסיבה היא פשוטה, קוראים לזה דת.

נכון. הרי ידוע שהרוצחים הגדולים בהיסטוריה היו חסידי חבד, למשל אדולף היטלר וסטאלין. אה, רגע...

ולגביי האשכול - טרור יהודי היה קיים מאז ומעולם. בשנות החמישים ועד ימינו אנו. המשותף לעבר ולהווה הוא שמדובר במספרים זניחים לחלוטין.

המרוויחים הגדולים ביותר מפיגועים שנעשים ע"י יהודים הם כמובן אנשי השמאל והגדעונים לווים למיניהם, שאין לי ספק שמפיקים מזוועות כנ"ל איזשהי הנאה ולו בשל כך שזה מקנה להם, בעיניי עצמם כמובן, את היכולת להשוות בין רמת המוסר של היהודים לעומת זו של הערבים (ההבדלים הם, אגב, שמיים וארץ) ולזעוק "אמרנו לכם".

הנאציזם והקומניזם הרוסי הם דתות פר אקסלנס, עם אכסיומות רצחניות וגזעניות שמעצבות עובדות להתאים לתאוריה. ממש כמו כל דת אחרת..

הדת שמאמינה בקוסם הקדום היא הפורמט העתיק ביותר ואי לכך גם הכי קשה לניטרול, אע"פ שמספרית נרצחו ונטבחו בשמו של האל הזה לא פחות אנשים מאשר בשם הקומינזם והנאציזם, ולאורך הרבה יותר זמן כמובן.

הדת היהודית אולי ביצעה פחות מעשיי זוועה בפועל משום שהיה בידיה פחות כוח בהשוואה לדתות אחרות לאורך ההיסטוריה, אבל התורה עצמה מלאה בפסוקים המצווים לרצוח ולהדיר חילונים הומואים נשים וזרים. אפילו מתוארות שם באופן מהודר מעשי טבח והשמד רבים של עמים אחרים. מדובר בספר שעל מנת לא להסיק ממנו מסקנות הקשורות באלימות דרוש מאמץ רב, ורוב האנשים מצליחים במאמץ ומסבנים ומפרשנים ומקשקשים ככה שזה מסתדר להם עם המוסר האנושי האוניבירסאלי. יש כאלה שמתפלק להם... אבל בוא נגיד שהרבה יותר קשה לקומץ של מרץ נניח להסיק שזה לגטימי לרצוח מתנחלים אחרי שהם קוראים את המצע של מרץ, מאשר לדתיים שקוראים את ויקרא כ פסוק י"ג.
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 31 יולי 2015, 16:11

דת או לא דת (וברור שיש לזה חלק גדול ברוב זוועות העולם היום), הדבר הראשון שצריך להודות בו זה שעובר עלינו תהליך מאוד מאוד קיצוני ומסוכן שלא מתאים אפילו בקצת לאיך שהמדינה הזאת נראתה מאז הקמתה

אפשר להגיד ''ולמה לא אומרים כלום כש..'' אבל זה לא יפתור כלום, זה פשוט להישאר עיוור בשביל לא להודות שיש לנו בעיה במדינה שהולכת וגודלת מיום ליום
זה התחיל בכתובות גראפיטי על מסגדים, המשיך בשריפת מכוניות, עבר לשריפת כנסייה והגיע לשיא היום עם שריפת תינוק שלא עשה שום דבר חוץ מלהיוולד להורים ערבים (שלא לדבר על הנער הערבי ששרפו)
אין שום הבדל בין מה שקרה היום לבין אלה שרצחו משפחה שלמה באיתמר בגלל היותם יהודים

אין שום דבר רע בלהוקיע את האנשים האלה במקום להזכיר מה הצד השני עשה, כי זה לא מצדיק וזה לא הופך את זה לפחות נוראי
זה בטח לא עושה אתכם שמאלנים כי יש תהום בין להיות ימני לבין להיות טרוריסט, ומי שעשה את מה שעשה היום הוא טרוריסט
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין » 31 יולי 2015, 16:32

צ'שר כתב:הנאציזם והקומניזם הרוסי הם דתות פר אקסלנס, עם אכסיומות רצחניות וגזעניות שמעצבות עובדות להתאים לתאוריה. ממש כמו כל דת אחרת..

הדת שמאמינה בקוסם הקדום היא הפורמט העתיק ביותר ואי לכך גם הכי קשה לניטרול, אע"פ שמספרית נרצחו ונטבחו בשמו של האל הזה לא פחות אנשים מאשר בשם הקומינזם והנאציזם, ולאורך הרבה יותר זמן כמובן.

הדת היהודית אולי ביצעה פחות מעשיי זוועה בפועל משום שהיה בידיה פחות כוח בהשוואה לדתות אחרות לאורך ההיסטוריה, אבל התורה עצמה מלאה בפסוקים המצווים לרצוח ולהדיר חילונים הומואים נשים וזרים. אפילו מתוארות שם באופן מהודר מעשי טבח והשמד רבים של עמים אחרים. מדובר בספר שעל מנת לא להסיק ממנו מסקנות הקשורות באלימות דרוש מאמץ רב, ורוב האנשים מצליחים במאמץ ומסבנים ומפרשנים ומקשקשים ככה שזה מסתדר להם עם המוסר האנושי האוניבירסאלי. יש כאלה שמתפלק להם... אבל בוא נגיד שהרבה יותר קשה לקומץ של מרץ נניח להסיק שזה לגטימי לרצוח מתנחלים אחרי שהם קוראים את המצע של מרץ, מאשר לדתיים שקוראים את ויקרא כ פסוק י"ג.

אני אענה על כל הטענות:
גם אני שמעתי את התזות לפיהן הנאציזם והקומוניזם היו דתות, אבל לפי הפרשנות המרחיבה הזאת אני יכול להגיד לך שגם טבעונות, שמאלנות, סוציאליזם וקפיטליזם(וכן הלאה) אלו דתות. אגב, גם הבודהיזם זו דת וייתכן שמדובר באנשים הכי נחמדים עלי אדמות. בכלל, כל הפורמט הזה של מדינה הוא מעין דת. כך שברור שאי אפשר לקבל את הפרשנות הזאת.
לסיכום: כשמדובר ב"דת" הנטייה היא לצמצם בפרשנות שלנו, ו-99% מאיתנו מתכוונים לדתות מונותאיסטיות.

היהדות עצמה לא קראה לשום רצח על רקע מוצאו של אדם או דתו (להבדיל מהנצרות והאסלאם). רצח העם עליו אתה מדבר הוא עמלק. לאור זאת, אנו יכולים לצאת מאחת הנקודות הבאות: הראשונה היא שאתה אדם מאמין והשניה היא שאתה אדם לא מאמין.

במידה ואתה אדם מאמין: אז ברור לך שטבח עמלק הוא דבר שאנו מחויבים לעשות, לאור העובדה שאותו עם רדף ועתיד לרדוף אותך עד קץ הימים. זו הישרדות פר אקסלנס. אם ידוע לך על קיומו של ילד שבהגיעו לגיל 18 מובטח לך להירצח על ידו, אני מניח שהיית הורג אותו (שוב, מאחר ויצאנו מנקודת הנחה שאתה מאמין אז זו אמת מוחלטת ולא שאלה של ''אולי", כך שאם הוא יגדל הוא בטוח יהרוג אותך). לפי גישה זו, ידוע לך שהערבים אינם עמלק, ולכן אין לך היתר להרוג אותך סתם ככה כי בא לך (כלומר הדת לא מכשירה טרור יהודי).

במידה ואתה לא מאמין: אזי מדובר בלא יותר מסיפור עבורך. לסיפור הזה אין שום משמעות מעבר לדף עליו הוא נכתב, ולא קורא להשמיד עמים אחרים (כי לאף אחד אין מושג היום מי זה עמלק). במצב כזה, הכתוב בתורה הוא כמו סיפור על הארי פוטר וכו'. אין שום קריאה עתידית לרצח מי ששונה ממך בדתו. זאת להבדיל מהאסלאם שבפירוש הצביע על היהודים ככאלה שיש להשמיד בטרם תבוא גאולתם. כמובן שגם לפי גישה זו, אין שום כוונה משתמעת לצאת ולפגע בערבים חפים מפשע.

לגביי עונשי מוות בתורה - אמנם התורה אפשרה את הנתיב לבחור בעונש מוות לחוטאים, אבל בפועל דיני הראיות היו כ"כ מחמירים (ולא במקרה) כך שהוצאות להורג היו דבר כ"כ נדיר ועונש מוות ממש לא היה דבר שבשגרה. כדי להמחיש זאת, מדברים על כך שסנהדרין שהייתה מוציאה להורג פעם ב-70 שנה נחשבה ל"קטלנית".
תחשוב על כך שלמרות שבתורה כן ניתן להבין בצורה ברורה שהומואים זה דבר אסור בתכלית האיסור שדינו מיתה, כמה פעמים שמעת על רצח הומואים ע"י דתיים? גם אותו דוקר מטורף מאתמול זה אותו אחד שדקר לפניי 10 שנים.
בנוסף, לפי התורה אסור להוציא להורג, יהא המעשה אשר יהא, בהעדר סנהדרין. כך שגם אם ניתן להסיק עונש מוות לגביי הומואים, הרי שאסור לאיש לרצוח על דעת עצמו, ובטח שלא באמצע הרחוב.
התנין

הודעהעל ידי התנין » 31 יולי 2015, 16:43

Holiday_Armadillo כתב:אפשר להגיד ''ולמה לא אומרים כלום כש..'' אבל זה לא יפתור כלום, זה פשוט להישאר עיוור בשביל לא להודות שיש לנו בעיה במדינה שהולכת וגודלת מיום ליום
זה התחיל בכתובות גראפיטי על מסגדים, המשיך בשריפת מכוניות, עבר לשריפת כנסייה והגיע לשיא היום עם שריפת תינוק שלא עשה שום דבר חוץ מלהיוולד להורים ערבים (שלא לדבר על הנער הערבי ששרפו)
אין שום הבדל בין מה שקרה היום לבין אלה שרצחו משפחה שלמה באיתמר בגלל היותם יהודים

אין שום דבר רע בלהוקיע את האנשים האלה במקום להזכיר מה הצד השני עשה, כי זה לא מצדיק וזה לא הופך את זה לפחות נוראי
זה בטח לא עושה אתכם שמאלנים כי יש תהום בין להיות ימני לבין להיות טרוריסט, ומי שעשה את מה שעשה היום הוא טרוריסט

כי העניין הוא שהבעיה לא באמת גדלה מיום ליום. מטורפים תמיד היו ותמיד יהיו. כל אחד מהם יכול לפעול עפ"י תפיסה שונה, לא בהכרח דתית. כל הדיבור על זה שמדובר בתופעה שגדלה זה אך בגלל שהתקשורת אוהבת להבליט כל אירוע ואירוע (למשל תג מחיר, להלן - אעלק טרור). הנטייה השמאלנית היא ברורה ומטרתה להראות על מתאם מוסרי זהה בין היהודים לערבים, דבר שהוא שגוי מהייסוד. בגלל זה אני לא חושב שאנחנו כחברה, שגדלה על ערכים של שלום, דו קיום וכו' (לפחות כך ניסו לחנך אותנו בבתיה"ס ובתכניות הטלוויזיה הממלכתיות) צריכה לעשות ''חשבון נפש" או לקחת סוג של אחריות. סורי, אני לא לוקח טיפת אחריות למעשיהם של מטורפים בודדים.
התנין

הודעהעל ידי MTA2311 » 31 יולי 2015, 16:48

התנין כתב:
צ'שר כתב:הנאציזם והקומניזם הרוסי הם דתות פר אקסלנס, עם אכסיומות רצחניות וגזעניות שמעצבות עובדות להתאים לתאוריה. ממש כמו כל דת אחרת..

אני אענה על כל הטענות:
גם אני שמעתי את התזות לפיהן הנאציזם והקומוניזם היו דתות, אבל לפי הפרשנות המרחיבה הזאת אני יכול להגיד לך שגם טבעונות, שמאלנות, סוציאליזם וקפיטליזם(וכן הלאה) אלו דתות. אגב, גם הבודהיזם זו דת וייתכן שמדובר באנשים הכי נחמדים עלי אדמות. בכלל, כל הפורמט הזה של מדינה הוא מעין דת. כך שברור שאי אפשר לקבל את הפרשנות הזאת.
לסיכום: כשמדובר ב"דת" הנטייה היא לצמצם בפרשנות שלנו, ו-99% מאיתנו מתכוונים לדתות מונותאיסטיות.

היהדות עצמה לא קראה לשום רצח על רקע מוצאו של אדם או דתו (להבדיל מהנצרות והאסלאם). רצח העם עליו אתה מדבר הוא עמלק. לאור זאת, אנו יכולים לצאת מאחת הנקודות הבאות: הראשונה היא שאתה אדם מאמין והשניה היא שאתה אדם לא מאמין.

במידה ואתה אדם מאמין: אז ברור לך שטבח עמלק הוא דבר שאנו מחויבים לעשות, לאור העובדה שאותו עם רדף ועתיד לרדוף אותך עד קץ הימים. זו הישרדות פר אקסלנס. אם ידוע לך על קיומו של ילד שבהגיעו לגיל 18 מובטח לך להירצח על ידו, אני מניח שהיית הורג אותו (שוב, מאחר ויצאנו מנקודת הנחה שאתה מאמין אז זו אמת מוחלטת ולא שאלה של ''אולי", כך שאם הוא יגדל הוא בטוח יהרוג אותך). לפי גישה זו, ידוע לך שהערבים אינם עמלק, ולכן אין לך היתר להרוג אותך סתם ככה כי בא לך (כלומר הדת לא מכשירה טרור יהודי).

במידה ואתה לא מאמין: אזי מדובר בלא יותר מסיפור עבורך. לסיפור הזה אין שום משמעות מעבר לדף עליו הוא נכתב, ולא קורא להשמיד עמים אחרים (כי לאף אחד אין מושג היום מי זה עמלק). במצב כזה, הכתוב בתורה הוא כמו סיפור על הארי פוטר וכו'. אין שום קריאה עתידית לרצח מי ששונה ממך בדתו. זאת להבדיל מהאסלאם שבפירוש הצביע על היהודים ככאלה שיש להשמיד בטרם תבוא גאולתם. כמובן שגם לפי גישה זו, אין שום כוונה משתמעת לצאת ולפגע בערבים חפים מפשע.

לגביי עונשי מוות בתורה - אמנם התורה אפשרה את הנתיב לבחור בעונש מוות לחוטאים, אבל בפועל דיני הראיות היו כ"כ מחמירים (ולא במקרה) כך שהוצאות להורג היו דבר כ"כ נדיר ועונש מוות ממש לא היה דבר שבשגרה. כדי להמחיש זאת, מדברים על כך שסנהדרין שהייתה מוציאה להורג פעם ב-70 שנה נחשבה ל"קטלנית".
תחשוב על כך שלמרות שבתורה כן ניתן להבין בצורה ברורה שהומואים זה דבר אסור בתכלית האיסור שדינו מיתה, כמה פעמים שמעת על רצח הומואים ע"י דתיים? גם אותו דוקר מטורף מאתמול זה אותו אחד שדקר לפניי 10 שנים.
בנוסף, לפי התורה אסור להוציא להורג, יהא המעשה אשר יהא, בהעדר סנהדרין. כך שגם אם ניתן להסיק עונש מוות לגביי הומואים, הרי שאסור לאיש לרצוח על דעת עצמו, ובטח שלא באמצע הרחוב.

לא ממש.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 31 יולי 2015, 16:50

אין מה להתפלסף יותר מדי.
קיצוניות דתית היא מסוכנת. זה הוכח אין ספור פעמים לאורך ההיסטוריה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 31 יולי 2015, 16:51

בודהיסטים טבחו בעשרות אנשים בבורמה
בכל דת יש פלג קיצוני

כל דבר שדורש ממך ללכת אחריו בצורה עיוורת בלי לשאול שאלות מבחינתי זה דת
וכמה שינסו להסביר לי שכן מותר לשאול שאלות זה ממש לא ישכנע אותי כי התשובה לשאלות תמיד תהיה אותו דבר, היא לא נועדה לחיפוש תשובות אמיתי אלא רק לקבלת תשובות שיחזירו אותך לאותה דרך שכולם צועדים בה כי אסור לסטות
השאלה יכולה להיות שאלה אחרת אבל התשובה תמיד תהיה אותה תשובה, אין מקום לאינדיבודאלים, רק לחוקים נוקשים ולדרך אחת

התנין כתב:
Holiday_Armadillo כתב:אפשר להגיד ''ולמה לא אומרים כלום כש..'' אבל זה לא יפתור כלום, זה פשוט להישאר עיוור בשביל לא להודות שיש לנו בעיה במדינה שהולכת וגודלת מיום ליום

כי העניין הוא שהבעיה לא באמת גדלה מיום ליום. מטורפים תמיד היו ותמיד יהיו. כל אחד מהם יכול לפעול עפ"י תפיסה שונה, לא בהכרח דתית. כל הדיבור על זה שמדובר בתופעה שגדלה זה אך בגלל שהתקשורת אוהבת להבליט כל אירוע ואירוע (למשל תג מחיר, להלן - אעלק טרור). הנטייה השמאלנית היא ברורה ומטרתה להראות על מתאם מוסרי זהה בין היהודים לערבים, דבר שהוא שגוי מהייסוד. בגלל זה אני לא חושב שאנחנו כחברה, שגדלה על ערכים של שלום, דו קיום וכו' (לפחות כך ניסו לחנך אותנו בבתיה"ס ובתכניות הטלוויזיה הממלכתיות) צריכה לעשות ''חשבון נפש" או לקחת סוג של אחריות. סורי, אני לא לוקח טיפת אחריות למעשיהם של מטורפים בודדים.

אותי רק מעניין מתי יבוא היום כשכן נתחיל לגנות מעשים של ''מטורפים בודדים''
כי כשלא מגנים את זה ולא מודים בבעיה כשהם עוד מיעוט, אז ההתבצרות בעמדה תהיה הרבה יותר קשה לשבירה כשהמעשים האלה יילכו וייעשו יותר ויותר שכיחים (וזה יקרה בודאות)

אנחנו צריכים להפסיק לחשוב שאנחנו יותר טובים מאחרים ולהוציא את האחרים בכלל מהמשוואה כי זה בכלל לא מעניין אותי
אני אטפל באויבים שלי איך שאני רואה לנכון אבל זה לא אומר שזה שאני אעלים עין מדברים נוראיים כאלה רק כי ''הוא התחיל''
גינוי מעשי רצח ממש לא הופך אותי לאויבת העם
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי צ'שר » 31 יולי 2015, 17:12

התנין כתב:

אני אענה על כל הטענות:

1. אתה טועה לחלוטין. מאוד פשוט להגדיר אם אתה אוחז בהלך רוח דתי... השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא האם יש משהו שיכול להתרחש,נניח עובדה חדשה, גילוי שיצוץ, ראיה וכו שתוביל אותך לשנות את דעתך? אם התשובה היא כן אז הדעה שלך לא מבוססת על אכסיומה אמונית או ריגשית, אלא על כורך מציאות ולכן היא מציאותית. המציאות היא ברת שינוי ולכן גם הדעה שלך. כך עובד המדע - בבסיסה של טענה מדעית היכולת התאורתית להפריך אותה. לעומת זאת אדם דתי לא יוכל לחשוב על אף ראיה שתפריך את האמונה שלו, כי מבחנתו היא מעל הטבע, מעל המציאות. לכן כל קבוצה שציינת (שמלאנים, קפטילזם וכו) יכולה להתפס כדת אצל מי מהמחזיקים בה, אבל היא לכשעצמה לא דתית משום שבבסיסה יש ראיות מציאתיות שניתן להפריך או לאשש. אגב, בדיוק בגלל הסיבה הזו החלוקה הדיכוטומית לשמאל וימין היא חסרת אחיזה במציאות...אבל זה לדיון אחר. בכל מקרה באופן הזה ברור מאוד מה היא דת ומה היא לא דת. הנאצים עשו עשרות ניסויים במטרה לאשש את האמת שלהם ולא הצליחו, אע"פ כן הם המשיכו לדבוק בתאוריה. לכן זו דת.

2. רצח העמלק הוא אחד. טבח אליהו בנביאי הבעל הוא שתיים (והוא נחשב גדול הצדיקים). מלחמת מדין ורצחית נשותיהם (בהוראתו הישירה של משה) זה שלוש (אבל הם התחילו אז זה סבבה)... להמשיך? כיי יש עוד תאמין לי.

3. ידידי אם הייתי כותב היום ספר הקורא להשמדת דתיים, שמצווה על מותם של גברים שנמשכים לנשים מבגורות ומדיר נכים מכל פעולה, היו מכניסים אותי לכלא ובצדק. את אף אחד זה לא היה מעניין אם מישהו מאמין או לא מאמין בספר הזה ואיך איזה קוקו תורן שהחליט שהדברים שלי קדושים מפרש את מה שכתבתי. התנ"ך הוא ספר שמסית במכוון נגד אוכלוסיות. הוא ספר גזעני. מפלה נשים, מלא באלימות נגד מי שאינו מאמין באלוהים.

4. הטענה הבסיסית היא היחידה שלא נגעת בה. את התנ"ך צריך להתאמץ, לפרשן ולסבן כדי שלא ליישם ולקבל את המסרים האלימים שלו. הוא מהווה קרקע פוריה לבני אדם להצדיק מעשי זוועה לא משנה איך תהפוך את זה. עולם בלי דתות הוא עולם טוב יותר, לא צריך להיות עם דמיון מפותח מידי כדי להבין את זה...
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי Roni1 » 31 יולי 2015, 17:21

Holiday_Armadillo כתב:דת או לא דת (וברור שיש לזה חלק גדול ברוב זוועות העולם היום), הדבר הראשון שצריך להודות בו זה שעובר עלינו תהליך מאוד מאוד קיצוני ומסוכן שלא מתאים אפילו בקצת לאיך שהמדינה הזאת נראתה מאז הקמתה

אפשר להגיד ''ולמה לא אומרים כלום כש..'' אבל זה לא יפתור כלום, זה פשוט להישאר עיוור בשביל לא להודות שיש לנו בעיה במדינה שהולכת וגודלת מיום ליום

את מדברת כאילו חצי מדינה מתנגדת לרצח והחצי השני (הימני) חוגג. לא נתקלתי במישהו שחושב שמה שנעשה כאן היום זה לא טרור מזעזע.

מעבר לאכזריות שבמעשה, הם פגעו בכולנו, המדינה הזאת תמשיך להתקיים גם אם תאלץ להתמודד עם ירי רקטות ולהילחם בטרור, אם היא תפסיק להתקיים זה יהיה בגלל אנשים כאלה.
הנה דוגמה, ועוד לא התחלתי לדבר על הקריקטורות http://rotter.net/forum/scoops1/234389.shtml
נערך לאחרונה על ידי Roni1 בתאריך 31 יולי 2015, 17:23, נערך 2 פעמים בסך הכל.
Roni1

הודעהעל ידי חנו'ש » 31 יולי 2015, 17:21

צ'שר כתב:. הטענה הבסיסית היא היחידה שלא נגעת בה. את התנ"ך צריך להתאמץ, לפרשן ולסבן כדי שלא ליישם ולקבל את המסרים האלימים שלו. הוא מהווה קרקע פוריה לבני אדם להצדיק מעשי זוועה לא משנה איך תהפוך את זה. עולם בלי דתות הוא עולם טוב יותר, לא צריך להיות עם דמיון מפותח מידי כדי להבין את זה...

לזה מאוד קשה לי להסכים.
אנשים רעים ומטורפים תמיד יהיו בעולם הזה עם או בלי דת.
הדת פשוט נותנת להם דרך אולי להצדיק את מעשי הטירוף שלהם, אבל אם לא יהיה דת אז ימצאו משהו אחר (היטלר מצא למשל דווקא במדע קרקע פוריה להצדיק את מעשי הטירוף שלו)

הדת גם יכולה להוביל למקומות טובים של גמילות חסדים ועזרה לזולת (משהו שמצווה ברוב הדתות הגדולות שאני מכירה) - הכל תלוי בבני האדם, לא בקיומו או חוסר קיומו של דת.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי התנין » 31 יולי 2015, 17:22

אני רואה את זה כבר גולש לויכוח דתי פילוסופי ולא בא לי על זה, אבל בקצרה:

1. תקרא לזה איך שתרצה, לא מדובר בעניין מהותי. בשורה התחתונה, הנקודה שלי היא שדתות מונו' אינם הסיבה הבולטת לרצח וטרור.

2. אתה יכול להקיש לגביי אתם מקרי רצח לפי אותה שיטה שאמרתי לך (מאמין או לא מאמין).

3. אתה חי במדינה שעצם קיומה מסית לגזענות לדעת רבים, ולא ניתן להגיע לכך באמצעות פרשנות מאוד דקדקנית בלבד.

4. אתה לא מבין את התנ"ך ואת העולם היהודי וזה מתבטא במה שאתה אומר כאן.

לסיכום, כמו שאמרתי אני לא מעוניין להיכנס לויכוח דתי. הנקודה היא שאותם טרוריסטים לא עשו זאת בשל היותם יהודים מאמינים.
נערך לאחרונה על ידי התנין בתאריך 31 יולי 2015, 18:31, נערך פעם אחת בסך הכל.
התנין

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 31 יולי 2015, 17:22

Roni1 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:דת או לא דת (וברור שיש לזה חלק גדול ברוב זוועות העולם היום), הדבר הראשון שצריך להודות בו זה שעובר עלינו תהליך מאוד מאוד קיצוני ומסוכן שלא מתאים אפילו בקצת לאיך שהמדינה הזאת נראתה מאז הקמתה

את מדברת כאילו חצי מדינה מתנגדת לרצח והחצי השני (הימני) חוגג. לא נתקלתי במישהו שחושב שמה שנעשה כאן היום לא טרור מזעזע.

מעבר לאכזריות שבמעשה, הם פגעו בכולנו, המדינה הזאת תמשיך להתקיים גם אם תאלץ להתמודד עם ירי רקטות ולהילחם בטרור, אם היא תפסיק להתקיים זה יהיה בגלל אנשים כאלה.
הנה דוגמה, ועוד לא התחלתי לדבר על הקריקטורות rotter.net/forum/scoops1/234389.shtml

לא, זה לא מה שאמרתי
אני כן חושבת אבל שיש בעיה מהותית באלה שמנסים להזכיר מה הצד השני עשה בשביל להימנע מגינוי
אני לא מחשיבה גינוי כ''זה נוראי אבל..''
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־133 אורחים