המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

לימוד עצמאי של SQL, JAVA

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

לימוד עצמאי של SQL, JAVA

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 ספטמבר 2015, 22:28

אפשרי עבור אדם הומני לחלוטין אך בעל אינטיליגנציה שהיא מעל הממוצע (מתנצל על חוסר הצניעות הרגעי)? שווה את המאמץ?
מכירים אתרים טובים?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

Re: לימוד עצמאי של SQL, JAVA

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 02 ספטמבר 2015, 22:34

חשבתי על זה לא פעם ולא פעמיים אבל אף פעם לא עשיתי עם זה משהו

אני אלך להתבייש לי עכשיו בפינה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 02 ספטמבר 2015, 22:42

MTA2311 כתב:אפשרי עבור אדם הומני לחלוטין אך בעל אינטיליגנציה שהיא מעל הממוצע (מתנצל על חוסר הצניעות הרגעי)? שווה את המאמץ?
מכירים אתרים טובים?

דבר ראשון - כן. אפשר בהחלט ללמוד תכנות לבד. אבל יש כאן כמה שאלות.
למה אתה רוצה את זה? האם זאת אהבה לתחום, או בגלל אפשרויות תעסוקה?
האם יצא לך לתכנת בעבר? אם כן, האם נהנית מזה?
למה דווקא JAVA וSQL?
מה המטרה הסופית של הלימוד?

דבר שני - אני בעיקרון מאמין בהשכלה פורמלית. כלומר, לא הנייר, אלא הבסיס. לפני שסטודנט למדעי מחשב מתחיל ללמוד לתכנת, הוא
לומד הרבה מתמטיקה, שנותנת לו בסיס טוב להבנה של כל מיני אלגוריתמים וגישות מתקדמות בהמשך הדרך.
זה כמובן קשה לעשות מחוץ למסגרת מסודרת (אם כי אפשר), ואני לא מאמין שלאדם הסביר יש את המוטיבציה להשקיע הרבה מאמץ בשביל זה.

בכל אופן, אני יכול להמליץ לך ולכל אחד אחר על הפלטפורמה של COURSERA
אחלה אתר, עם מרצים מהאוניברסיטאות הכי טובות בעולם, שבאים ללמד אנשים בחינם עם הרצאות, תירגולים וכו'.
יש שם לא מעט קורסים בתכנות, כולל מקבץ קורסים שנותנים סוג של התמחות בתוכנה (תכנות בPYTHON, אלגוריתמים ועוד), של אוניברסיטת
RICE.

דבר איתי ותשאל כל מה שאתה רוצה, לפני שאתה הולך לצעדים כאלה או אחרים. אני כבר מספיק שנים בתחום ויכול לתת לך עצה
טובה (ולא כמו העצה שכרמל נתנה לליאב ז"ל)
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 ספטמבר 2015, 22:51

קודם כל תודה.
מעולם לא יצא לי לתכנת, ומעולם לא הפגנתי זיקה כלשהי לתחום.
הבנתי שSQL יכול להיות רלוונטי לQA, וזה משהו שאני עדיין מחפש בתור עבודה זמנית. גם הבנתי שזה לא מאוד מסובך.
JAVA זאת סתם המלצה שקיבלתי מחבר מתכנת.

בהנחה שחצי שנה\שנה מהיום (אין לי מושג מה קבועי הזמן הנדרשים) אני מכיר את שתי השפות ברמה טובה, יש לי אפשרויות תעסוקה (התחלתיות מאוד) על בסיס זה?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 02 ספטמבר 2015, 23:12

MTA2311 כתב:קודם כל תודה.
הבנתי שSQL יכול להיות רלוונטי לQA, וזה משהו שאני עדיין מחפש בתור עבודה זמנית. גם הבנתי שזה לא מאוד מסובך.

בהנחה שחצי שנה\שנה מהיום (אין לי מושג מה קבועי הזמן הנדרשים) אני מכיר את שתי השפות ברמה טובה, יש לי אפשרויות תעסוקה (התחלתיות מאוד) על בסיס זה?

תראה, למצוא עבודה בהייטק היום, בלי תואר ובלי נסיון, זה כמעט חסר סיכוי. אני מניח שיש סיפורים כאלה ואחרים, אבל אני לא לגמרי בטוח
שזה כיוון טוב שאתה בוחר.
כאילו זה לא נשמע לי הגיוני להשקיע כ"כ הרבה זמן בלימודים עצמיים, בשביל סיכוי להשתלב בתחום שאתה רואה בו כזמני.

SQL אני לא מכיר, אבל JAVA זאת שפת תכנות חשובה ורצינית על כל מה שמשתמע. אני יכול להגיד לך שאצלנו מתכנתים בין השאר בJAVA,
ומגייסים רק מתכנתים שסיימו אוניברסיטה ובעלי נסיון של כך וכך שנים.

תנסה רגע לחשוב מה הכיוון שלך (לימודים, טיול, עבודה זמנית) ואיפה העבודה הזאת נכנסת לתמונה, היה ותשקיע את החצי שנה - שנה וגם
תמצא עבודה בסוף.
אם אתה סתם רוצה לעשות קצת כסף לפני הלימודים והטיול, אז למה לא לנסות ללכת לאבטחה בנתב"ג למשל?
אם אתה כן בונה על זה כתעסוקה רצינית יותר, אז שווה לחשוב אולי קצת יותר לעומק איך לעשות את זה הכי נכון.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 ספטמבר 2015, 23:19

אני עם יוני.
אם אין לך כוונה לעסוק בהייטק בעתיד, חבל לך על הזמן.
תכנות זה תחום לא פשוט בכלל שדורש הרבה מאוד עבודה שחורה וסיזיפית והשקעה. אם אין לך את ה"קליק", החיבור לתחום הזה, יהיה לך קשה מאוד ללמוד לתכנת תוך זמן קצר, וכמובן גם להיות טוב בזה ולמצוא עבודה.

אני אספר לך על עצמי. אני בצבא התעסקתי קצת עם מערכות צבאיות והיה לי חיבור ל- QA, וחשבתי שאמצא עבודה בתחום בקלות.
אבל מסתבר שתחום ה- QA התפתח מאוד והוא כבר ממש לא מה שהיה פעם. היום, יש אנשים שעושים קורסים שלמים של חודשים בתחום ה- QA ובדרך כלל אותם יעדיפו.
לגבי תכנות, כדי להתקבל לעבודה בתכנות צריך מינימום תואר ראשון במדעי המחשב/הנדסת תוכנה או ניסיון רלוונטי משמעותי מהצבא או מקום אחר.

לאחר שראיתי שאין התקדמות, עזבתי את זה והלכתי לעבוד בחנות. בד בבד, התחלתי בלימוד עצמי של JAVA. לא בשביל למצוא עבודה, יותר בשביל להעסיק את עצמי במשהו מעבר וגם רצון אישי שלי לראות אם אני מתחבר לתחום הזה לפני שאני פונה ללימודים.
אני יכול לומר לך שללמוד לבד לתכנת זה מאוד קשה, במיוחד למי שאני רקע קודם מהבית ספר או מהצבא. יש אינספור מדריכים באינטרנט, המון מקורות מידע, אבל בלי מסגרת איכותית זה בעייתי.
לאחר השקעה מרובה, הצלחתי ללמוד את הבסיס של השפה ופרשתי. את התחום הזה אני אלמד כמו שצריך באוניברסיטה מאפס, כמו שיוני אמר. צריך הרבה יסודות וכלים שאין לי כרגע.

שיהיה בהצלחה :)
נערך לאחרונה על ידי שמואל1 בתאריך 02 ספטמבר 2015, 23:21, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 ספטמבר 2015, 23:21

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:קודם כל תודה.

תראה, למצוא עבודה בהייטק היום, בלי תואר ובלי נסיון, זה כמעט חסר סיכוי. אני מניח שיש סיפורים כאלה ואחרים, אבל אני לא לגמרי בטוח
שזה כיוון טוב שאתה בוחר.
כאילו זה לא נשמע לי הגיוני להשקיע כ"כ הרבה זמן בלימודים עצמיים, בשביל סיכוי להשתלב בתחום שאתה רואה בו כזמני.

SQL אני לא מכיר, אבל JAVA זאת שפת תכנות חשובה ורצינית על כל מה שמשתמע. אני יכול להגיד לך שאצלנו מתכנתים בין השאר בJAVA,
ומגייסים רק מתכנתים שסיימו אוניברסיטה ובעלי נסיון של כך וכך שנים.

תנסה רגע לחשוב מה הכיוון שלך (לימודים, טיול, עבודה זמנית) ואיפה העבודה הזאת נכנסת לתמונה, היה ותשקיע את החצי שנה - שנה וגם
תמצא עבודה בסוף.
אם אתה סתם רוצה לעשות קצת כסף לפני הלימודים והטיול, אז למה לא לנסות ללכת לאבטחה בנתב"ג למשל?
אם אתה כן בונה על זה כתעסוקה רצינית יותר, אז שווה לחשוב אולי קצת יותר לעומק איך לעשות את זה הכי נכון.

בתכלס יש לי עכשיו המון זמן פנוי, והגנים הפולניים שלי דוחפים אותי לנצל אותו בין היתר גם למשהו משמעותי. רוב הסיכויים שבעתיד לא אתעסק בתחום, אבל אני גם לא יכול להיות בטוח ב100%.
השאלות שלי בסופו של דבר הן האם זה לא בזבוז זמן מוחלט, האם שעתיים-שלוש ביום לאורך תקופה של כמה חודשים יביאו אותי לשליטה סבירה בשפות והאם במידה ואחליט בעתיד שזה דווקא כן הכיוון, שליטה בינונית בשפות האלה תעזור לי בלימודים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 ספטמבר 2015, 23:22

שמואל1 כתב:אני עם יוני.
אם אין לך כוונה לעסוק בהייטק בעתיד, חבל לך על הזמן.
תכנות זה תחום לא פשוט בכלל שדורש הרבה מאוד עבודה שחורה וסיזיפית והשקעה. אם אין לך את ה"קליק", החיבור לתחום הזה, יהיה לך קשה מאוד ללמוד לתכנת תוך זמן קצר, וכמובן גם להיות טוב בזה ולמצוא עבודה.

אני אספר לך על עצמי. אני בצבא התעסקתי קצת עם מערכות צבאיות והיה לי חיבור ל- QA, וחשבתי שאמצא עבודה בתחום בקלות.
אבל מסתבר שתחום ה- QA התפתח מאוד והוא כבר ממש לא מה שהיה פעם. היום, יש אנשים שעושים קורסים שלמים של חודשים בתחום ה- QA ובדרך כלל אותם יעדיפו.
לגבי תכנות, כדי להתקבל לעבודה בתכנות צריך מינימום תואר ראשון במדעי המחשב/הנדסת תוכנה או ניסיון רלוונטי משמעותי מהצבא או מקום אחר.

לאחר שראיתי שאין התקדמות, עזבתי את זה והלכתי לעבוד בחנות. בד בבד, התחלתי בלימוד עצמי של JAVA. לא בשביל למצוא עבודה, יותר בשביל להעסיק את עצמי במשהו מעבר וגם רצון אישי שלי לראות אם אני מתחבר לתחום הזה לפני שאני פונה ללימודים.
אני יכול לומר לך שללמוד לבד לתכנת זה מאוד קשה, במיוחד למי שאני רקע קודם מהבית ספר או מהצבא. יש אינספור מדריכים באינטרנט, המון מקורות מידע, אבל בלי מסגרת איכותית זה בעייתי.
הצלחתי ללמוד את הבסיס של השפה ופרשתי. את התחום הזה אני אלמד כמו שצריך באוניברסיטה מאפס, כמו שיוני אמר. צריך הרבה יסודות וכלים שאין לי כרגע.

כן, זה נשמע מאוד הגיוני.
בסך הכל אני עצלן, אז זאת בעצם תשובה שאני שמח לשמוע.
שיהיה בהצלחה :)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 ספטמבר 2015, 23:24

נראה לי ששכחת להוסיף את התגובה :laugh2
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 ספטמבר 2015, 23:27

אפילו לא לצטט אני לא יודע כמה שצריך, הכנסתי את התשובה בתוך הציטוט.
"כן, זה נשמע מאוד הגיוני.
בסך הכל אני עצלן, אז זאת בעצם תשובה שאני שמח לשמוע."
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 02 ספטמבר 2015, 23:43

MTA2311 כתב:
בתכלס יש לי עכשיו המון זמן פנוי, והגנים הפולניים שלי דוחפים אותי לנצל אותו בין היתר גם למשהו משמעותי. רוב הסיכויים שבעתיד לא אתעסק בתחום, אבל אני גם לא יכול להיות בטוח ב100%.
השאלות שלי בסופו של דבר הן האם זה לא בזבוז זמן מוחלט, האם שעתיים-שלוש ביום לאורך תקופה של כמה חודשים יביאו אותי לשליטה סבירה בשפות והאם במידה ואחליט בעתיד שזה דווקא כן הכיוון, שליטה בינונית בשפות האלה תעזור לי בלימודים.

אוקיי, אז תראה, אני ממליץ לך לנסות להתחיל באחד מהקורסים האלה בקורס-ארה.
היתרון של הרצאה שאתה רואה הוא עצום.

קח בחשבון שבשביל ללמוד תכנות צריך להשקיע לא מעט זמן, בעיקר בתרגילים ובתכנות עצמו. בלי זה אי אפשר ללמוד לתכנת.

ד"א אתה יכול לנסות אולי ללמוד תכנות באנדרואיד... יכול להיות שזה יהיה יותר מעניין בשבילך.

אני ממליץ לך לנסות ולראות איך הולך. תעדכן
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 ספטמבר 2015, 23:47

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

קח בחשבון שבשביל ללמוד תכנות צריך להשקיע לא מעט זמן, בעיקר בתרגילים ובתכנות עצמו. בלי זה אי אפשר ללמוד לתכנת.

ד"א אתה יכול לנסות אולי ללמוד תכנות באנדרואיד... יכול להיות שזה יהיה יותר מעניין בשבילך.

תכנות באנדרואיד זה JAVA
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 02 ספטמבר 2015, 23:50

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

תודה :)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 02 ספטמבר 2015, 23:53

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

תכנות באנדרואיד זה JAVA

וואלה? לא ידעתי...
בכל מקרה אלה דיסציפלינות שונות.
אני מאמין שפיתוח בJAVA כשפה עילית הוא שונה מאשר פיתוח עבור סמארטפונים.
בכל מקרה, גם אם לא, ללמוד דווקא תכנות למובייל יכול להיות יותר מעניין לדעתי מאשר תכנות יבש.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 ספטמבר 2015, 23:56

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

תכנות באנדרואיד זה JAVA

וואלה? לא ידעתי...
בכל מקרה אלה דיסציפלינות שונות.
אני מאמין שפיתוח בJAVA כשפה עילית הוא שונה מאשר פיתוח עבור סמארטפונים.
בכל מקרה, גם אם לא, ללמוד דווקא תכנות למובייל יכול להיות יותר מעניין לדעתי מאשר תכנות יבש.

כן, חקרתי קצת את הנושא הזה לפני שבחרתי תחום ללימודים.
קוד של אפליקצייה באנדרואיד כתוב ב- JAVA, והמעטפת של האפליקצייה (העיצוב) כתובה ב- XML.
לכן, על מנת לתכנת באנדרואיד חייבים לשלוט ברמה טובה ב- JAVA.

יש כל מיני אתרים שמציעים קורסים שמלמדים JAVA אבל עם דגש ספציפי לתכנות אפליקציות באנדרואיד.
זה דווקא יכול להיות נחמד כי זה אכן פחות יבש וגם יש תוצרים יפים לעין שאפשר להשוויץ לחברים ;)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 03 ספטמבר 2015, 00:06

יפה... לא ידעתי
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 03 ספטמבר 2015, 00:22

גם הת'רד הזה וגם התגובה של יוסי בנוגע למס המתאזרחים הזכירו לי כמה השכל לא חולק שווה בשווה ברחבי הגלובוס...

פשוט לא הבנתי כלום!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־56 אורחים