המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

לימודים, בחירת קריירה ופסיכומטרי

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: לימודים, בחירת קריירה ופסיכומטרי

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 דצמבר 2016, 00:18

jol9 כתב:רוי, בשורה התחתונה, הפסיכומטרי עושה את העבודה שלו, אבל אני מאמין גם שהוא מונע מאנשים מתאימים להגיע למקצועות מסויימים, בגלל סינון לא רלוונטי.

שמואל, קח את הדברים בקלות. תלמד טוב, תשקיע בעבודות ובמבחנים, ובסוף תגיע לממוצע סבבה, שיאפשר לך
לגשת לראיונות ברוב המקומות.
במקרה הכי גרוע - קח קורס, שניים ותנסה לשפר ציון.
אני יכול להמליץ לך בחום, לנסות למצוא עבודה כסטודנט. זה שווה הרבה יותר מעוד כמה נקודות בממוצע.
אמרתי לך כבר לפני, שאם וכאשר זה יהיה רלוונטי, ותרצה, אני אוכל לבדוק אצלנו בחברה אם באותו הזמן יחפשו סטודנטים.

:like:
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 דצמבר 2016, 00:21

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:זה לא קשור לאיכות המרצה. יש מרצים מצויינים שדופקים מבחנים הזויים, ורובם פרופסורים מאוד מוערכים במחלקה.
היה מקרה שנה שעברה של מחזור שלם עם ממוצע 38 בקורס שבדרך כלל הממוצע בו הוא באיזור ה 80. גם אחרי פקטור שורש לא הצליחו להגיע לפיזור פעמון.

העניין הוא שאין שום פיקוח על המבחנים. למשל, כל מועדי א' ו-ב' אמורים להיות זהים במבנה וברמה. בפועל, זה לא קורה. מועדי ב' הרבה יותר קשים.
גם אין שום תקנון לגבי ביצוע פקטור. יכול להיות שממוצע קורס יירד ב 20 נקודות משנה לשנה ועדיין לא יעשו שום תיקון. כל עוד ראש המחלקה מאשר (והוא מאשר), הכל תקין מבחינתם.

לכל קורס אמור להיות תיקנון שקובע טווח מסויים לממוצע וסטיית התקן. ברוב המוסדות הטווח לממוצע הוא בין 78 - 82 לקורסים בסיסיים וסטיית תקן של 6-8. נשמע לי מוזר שאין אצלכם תיקנון לקורסים בסיסיים.

מרצה שעושה מבחן שהממוצע בו הוא 38 הוא מרצה מטומטמם. אין שום הגיון בזה כי זה דורש פקטור לא לינארי, מעוות את כל הפיזור והופך את הדירוג לאקראי. זה פוגע דווקא בסטודנטים החזקים שלמדו.

לגבי מועדי ב' שיותר קשים - זה סטנדרטי לחלוטין. מרצים לא אוהבים סטודנטים שעושים מועדי ב'. זה סוג של "עונש".

על זה בדיוק אני מדבר. זה נראה לך תקין? ולא מנקודת מבט של מרצה.
דרך אגב, עוד בעיה בקשר למועדי ב' זה שהתקנון לא מחייב את המרצים להגיש את שני המועדים מראש. ואז מה שקורה שהמרצה מחבר את המבחן בהתאם לממוצע/אחוז העוברים במועד א'.
ככה המחלקה יכולה לשלוט על כמות המנופים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 11 דצמבר 2016, 01:30

אני זוכר שבזמנו שמעתי שהמרצה מגיש את שני המבחנים, ובוחרים מועד א' וב' באופן שרירותי.

כנראה שזה לא ממש נכון.
מועד ב' קשה נועד למנוע תופעות של שיפור ציון שמקשה על המרצים לאחר מכן מבחינת העומס.
האם זה הוגן? כנראה שלא.

אבל באמת... בסופו של דבר הדברים האלה נשארים כאנקדוטות מתקופת הלימודים. זה די חסר משמעות בהמשך הדרך.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 11 דצמבר 2016, 06:00

שמואל1 כתב:על זה בדיוק אני מדבר. זה נראה לך תקין? ולא מנקודת מבט של מרצה.
דרך אגב, עוד בעיה בקשר למועדי ב' זה שהתקנון לא מחייב את המרצים להגיש את שני המועדים מראש. ואז מה שקורה שהמרצה מחבר את המבחן בהתאם לממוצע/אחוז העוברים במועד א'.

כן. זה הגיוני לחלוטין. אם שני המועדים היו באותה רמה, היה נוצר שיווי משקל שבו רוב הסטודנטים שקיבלו ציון מתחת לממוצע במועד א' ניגשים למועד ב' ואז הייתה נוצרת אינפלציית ציונים. מועד ב' חייב להיות קשה יותר בשביל שרק מי שחייב ייגש אליו.

וכן, הגיוני מאוד שהמרצה יסיק מסקנות ממועד א' כשהוא כותב את המבחן למועד ב'.

דרך אגב - אני נגד הרעיון של מועדי ב'. זה מיותר לדעתי ובחו"ל לא עושים את זה. יש מבין וזהו.
roy1000

הודעהעל ידי shayD » 11 דצמבר 2016, 10:15

roy1000 כתב:

כן. זה הגיוני לחלוטין. אם שני המועדים היו באותה רמה, היה נוצר שיווי משקל שבו רוב הסטודנטים שקיבלו ציון מתחת לממוצע במועד א' ניגשים למועד ב' ואז הייתה נוצרת אינפלציית ציונים. מועד ב' חייב להיות קשה יותר בשביל שרק מי שחייב ייגש אליו.

דרך אגב - אני נגד הרעיון של מועדי ב'. זה מיותר לדעתי ובחו"ל לא עושים את זה. יש מבין וזהו.

אין לי מספיק ידע על רמת הלימוד או השיטה בחו"ל.

אבל אני חותם לך שאם אתה מנהיג בארץ שיטה בלי מועדי ב' 60 אחוז מהסטודנטים לא מסיימים תואר בהנדסה.

יש לך 7 קורסים בסמסטר ואתה לא יכול לסיים בחתיכה אחת בלי לדעת לשים משקל על קורס כזה או אחר בידיעה שיש קורסים שאתה הולך לעשות מועד ב' מתוך אסטרטגיה שבלעדייה או שתקבל 65 בכל המבחנים או שתכשל בקורסי הליבה שלך.
למות או לכבוש את ההר.
סמל אישי של המשתמש
shayD

הודעהעל ידי roy1000 » 11 דצמבר 2016, 10:31

shayD כתב:אין לי מספיק ידע על רמת הלימוד או השיטה בחו"ל.

אבל אני חותם לך שאם אתה מנהיג בארץ שיטה בלי מועדי ב' 60 אחוז מהסטודנטים לא מסיימים תואר בהנדסה.

יש לך 7 קורסים בסמסטר ואתה לא יכול לסיים בחתיכה אחת בלי לדעת לשים משקל על קורס כזה או אחר בידיעה שיש קורסים שאתה הולך לעשות מועד ב' מתוך אסטרטגיה שבלעדייה או שתקבל 65 בכל המבחנים או שתכשל בקורסי הליבה שלך.

בחו"ל השיטה עובדת בצורה שבה יש מבחן אמצע ומבחן סוף סמסטר. אין מועדי ב. זה אפשרי.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 דצמבר 2016, 11:17

roy1000 כתב:

ומה עם סטודנטים שלא ניגשו למועד א' בגלל סיבות כאלו ואחרות (מחלה, לוח בחינות צפוף ועוד)? למה הם צריכים להידפק?
לא סתם התקנון מחייב שהרמה בין המבחנים תהיה זהה. זה הדבר הנכון וההיגיוני ביותר. זה לא נאכף לצערי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 11 דצמבר 2016, 12:00

שמואל1 כתב:ומה עם סטודנטים שלא ניגשו למועד א' בגלל סיבות כאלו ואחרות (מחלה, לוח בחינות צפוף ועוד)? למה הם צריכים להידפק?
לא סתם התקנון מחייב שהרמה בין המבחנים תהיה זהה. זה הדבר הנכון וההיגיוני ביותר. זה לא נאכף לצערי.

מי שיש לו סיבה מיוחדת (מחלה, מילואים וכו') יוכל לקבל מועד מיוחד. לגבי צפיפות - זה משהו שאפשר לטפל בו.

אין שום הגיון בזה שרמת המבחנים תהיה זהה במצב הנוכחי. יהיה בזה הגיון רק אם יאסרו על סטודנטים לגשת למועד ב' לצורך שיפור ציון. כלומר, ניתן יהיה לגשת למועד אחד בלבד.

האמת שהשיטה הזו שמותר לסטודנט לגשת לבמחן בשני המועדים היא שורש כל הרע כי זה יוצר "אופציה" חינמית. מיותר.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 דצמבר 2016, 12:17

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:ומה עם סטודנטים שלא ניגשו למועד א' בגלל סיבות כאלו ואחרות (מחלה, לוח בחינות צפוף ועוד)? למה הם צריכים להידפק?

מי שיש לו סיבה מיוחדת (מחלה, מילואים וכו') יוכל לקבל מועד מיוחד. לגבי צפיפות - זה משהו שאפשר לטפל בו.

אין שום הגיון בזה שרמת המבחנים תהיה זהה במצב הנוכחי. יהיה בזה הגיון רק אם יאסרו על סטודנטים לגשת למועד ב' לצורך שיפור ציון. כלומר, ניתן יהיה לגשת למועד אחד בלבד.

האמת שהשיטה הזו שמותר לסטודנט לגשת לבמחן בשני המועדים היא שורש כל הרע כי זה יוצר "אופציה" חינמית. מיותר.

עבור אותם אנשים מועד ב' הוא כמו מועד א'. אז למה שיקבלו מבחן יותר קשה?
דרך אגב, אישור למועד מיוחד על מחלה מחייב אשפוז. זאת אומרת מי שסתם קם חולה ביום הבחינה יכול לחפש את החברים שלו. הוא יצטרך לגשת למועד ב' וזהו.
וגם אישור מרופא לא תופס.

באשר לצפיפות בלוח הבחינות, לא ניתן לטפל בזה. האוניברסיטה מאשרת מועד מיוחד רק במקרה של שתי בחינות ב 24 שעות.
בכל מקרה אחר, אין אישור. כלומר יכול לקרות מצב שיש לך שלוש בחינות ב 6 ימים וזה תקין מבחינת האוניברסיטה אבל מבחינת הסטודנט זה לא אפשרי ולכן הוא נאלץ להמר על מועדי ב'.

וכפי ששי אמר לך למעלה, מועד ב' הוא הכרחי בחלק מהמחלקות. בלי מועד ב' כ- 50% מהסטודנטים לא היו עוברים את הקורסים (זה אחוז הנכשלים במועד א' בדרך כלל).
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 11 דצמבר 2016, 13:34

שמואל1 כתב:עבור אותם אנשים מועד ב' הוא כמו מועד א'. אז למה שיקבלו מבחן יותר קשה?
דרך אגב, אישור למועד מיוחד על מחלה מחייב אשפוז. זאת אומרת מי שסתם קם חולה ביום הבחינה יכול לחפש את החברים שלו. הוא יצטרך לגשת למועד ב' וזהו.
וגם אישור מרופא לא תופס.

באשר לצפיפות בלוח הבחינות, לא ניתן לטפל בזה. האוניברסיטה מאשרת מועד מיוחד רק במקרה של שתי בחינות ב 24 שעות.
בכל מקרה אחר, אין אישור. כלומר יכול לקרות מצב שיש לך שלוש בחינות ב 6 ימים וזה תקין מבחינת האוניברסיטה אבל מבחינת הסטודנט זה לא אפשרי ולכן הוא נאלץ להמר על מועדי ב'.

וכפי ששי אמר לך למעלה, מועד ב' הוא הכרחי בחלק מהמחלקות. בלי מועד ב' כ- 50% מהסטודנטים לא היו עוברים את הקורסים (זה אחוז הנכשלים במועד א' בדרך כלל).

אני אגיד את זה שוב - מועד ב' יכול להיות באותה רמה כמו מועד א' רק אם מאפשרים לסטודנטים לגשת למועד אחד בלבד. אם מאפשרים לאנשים לגשת לשני מועדים בשביל לשפר ציון אז בהכרח מועד ב' חייב להיות קשה יותר.

לגבי כל השאר - כמו שאמרתי לך בחו"ל יש בדיוק את אותו מספר קורסים ובכל זאת אנשים מסתדרים עם מועד יחיד. אין שום סיבה שלא תיגש ל-3 מבחנים בשבוע. זה אפשרי לחלוטין אם אתה לומד במהלך הסמסטר ולא רק למבחן.
roy1000

הודעהעל ידי Asf » 11 דצמבר 2016, 16:22

roy1000 כתב:
שמואל1 כתב:עבור אותם אנשים מועד ב' הוא כמו מועד א'. אז למה שיקבלו מבחן יותר קשה?
וגם אישור מרופא לא תופס.

אני אגיד את זה שוב - מועד ב' יכול להיות באותה רמה כמו מועד א' רק אם מאפשרים לסטודנטים לגשת למועד אחד בלבד. אם מאפשרים לאנשים לגשת לשני מועדים בשביל לשפר ציון אז בהכרח מועד ב' חייב להיות קשה יותר.

לגבי כל השאר - כמו שאמרתי לך בחו"ל יש בדיוק את אותו מספר קורסים ובכל זאת אנשים מסתדרים עם מועד יחיד. אין שום סיבה שלא תיגש ל-3 מבחנים בשבוע. זה אפשרי לחלוטין אם אתה לומד במהלך הסמסטר ולא רק למבחן.

בתור אחד שעבר את כל החרא של מדעי המחשב בב"ג (וממש לא היה אכפת לי מציונים) אני יכול לומר בפה מלא שללמידה ומעקב אחר החומר הנלמד ברובם המוחלט של מקצועות החובה במשך כל הסמסטר אין שום קשר למה שיהיה במבחן.

המרצים מתבקשים שהממוצע לא יעלה על ציון מסויים, נערכים לכך בהתאם ולא בוחלים באמצעים לשם השגת המטרה.
רוב הזמן זה נעשה ע"י מתן מבחן לא הוגן, הן מבחינת החומר או מבחינת הזמן הנדרש ע"מ לענות על המבחן, השגת ממוצע נמוך שנותן להם "מרחב תמרון" לפקטר את הציונים מבלי להסתכן בלחרוג מהרף העליון רחמנא לצלן.

Sent from my Nokia5120 using Fapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Asf

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 דצמבר 2016, 16:57

Asf כתב:
roy1000 כתב:
וגם אישור מרופא לא תופס.

בתור אחד שעבר את כל החרא של מדעי המחשב בב"ג (וממש לא היה אכפת לי מציונים) אני יכול לומר בפה מלא שללמידה ומעקב אחר החומר הנלמד ברובם המוחלט של מקצועות החובה במשך כל הסמסטר אין שום קשר למה שיהיה במבחן.

המרצים מתבקשים שהממוצע לא יעלה על ציון מסויים, נערכים לכך בהתאם ולא בוחלים באמצעים לשם השגת המטרה.
רוב הזמן זה נעשה ע"י מתן מבחן לא הוגן, הן מבחינת החומר או מבחינת הזמן הנדרש ע"מ לענות על המבחן, השגת ממוצע נמוך שנותן להם "מרחב תמרון" לפקטר את הציונים מבלי להסתכן בלחרוג מהרף העליון רחמנא לצלן.

Sent from my Nokia5120 using Fapatalk

+10000
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 11 דצמבר 2016, 18:17

Asf כתב:בתור אחד שעבר את כל החרא של מדעי המחשב בב"ג (וממש לא היה אכפת לי מציונים) אני יכול לומר בפה מלא שללמידה ומעקב אחר החומר הנלמד ברובם המוחלט של מקצועות החובה במשך כל הסמסטר אין שום קשר למה שיהיה במבחן.

מי שעושה מבחן כזה הוא מטומטם. אין שום בעיה להשיג פיזור גם עם מבחנים "קלים".
roy1000

הודעהעל ידי איתי-שגב » 24 דצמבר 2016, 23:51

לא מסתכלים על ציונים בהסטוריה בשום מקום בלי קשר להסטוריה, נכון?. רק מוודא.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הודעהעל ידי MaccabiTA » 24 דצמבר 2016, 23:53

איתי-שגב כתב:לא מסתכלים על ציונים בהסטוריה בשום מקום בלי קשר להסטוריה, נכון?. רק מוודא.

כל עוד אין לך אף הערה חריגה בתיק האישי אתה בסדר
ינאי עדיין חי
סמל אישי של המשתמש
MaccabiTA

הודעהעל ידי איתי-שגב » 24 דצמבר 2016, 23:54

MaccabiTA כתב:
איתי-שגב כתב:לא מסתכלים על ציונים בהסטוריה בשום מקום בלי קשר להסטוריה, נכון?. רק מוודא.

מזאת אומרת?. יסתכלו רק על הציונים הרלוונטים באוניברסיטה?. או על שאר הממוצע הלא חשוב?.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הודעהעל ידי MaccabiTA » 24 דצמבר 2016, 23:55

איתי-שגב כתב:
MaccabiTA כתב:

מזאת אומרת?. יסתכלו רק על הציונים הרלוונטים באוניברסיטה?. או על שאר הממוצע הלא חשוב?.

אה, זאת לא הייתה תגובה עניינית, אין לי מושג
ינאי עדיין חי
סמל אישי של המשתמש
MaccabiTA

הודעהעל ידי איתי-שגב » 24 דצמבר 2016, 23:56

MaccabiTA כתב:
איתי-שגב כתב:
MaccabiTA כתב:

כן, אבל קיוויתי, אולי.
אגב, מה עם השיר שהבטחת שלנו?.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הודעהעל ידי MaccabiTA » 24 דצמבר 2016, 23:57

איתי-שגב כתב:
MaccabiTA כתב:
איתי-שגב כתב:
MaccabiTA כתב:

כן, אבל קיוויתי, אולי.

מכבים אותי פה, זורקים לי באנים על ימין ועל שמאל, אין פה חופש אומנותי
ינאי עדיין חי
סמל אישי של המשתמש
MaccabiTA

הודעהעל ידי איתי-שגב » 24 דצמבר 2016, 23:57

MaccabiTA כתב:
איתי-שגב כתב:
MaccabiTA כתב:
איתי-שגב כתב:
MaccabiTA כתב:כל עוד אין לך אף הערה חריגה בתיק האישי אתה בסדר

כן, אבל קיוויתי, אולי.

מכבים אותי פה, זורקים לי באנים על ימין ועל שמאל, אין פה חופש אומנותי

בדיוק לומד על לאומיות בהסטוריה, אני איתך במאבק.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־37 אורחים