המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

טיולים וחופשות

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: טיולים וחופשות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 מרץ 2016, 16:45

yanay21 כתב:תגידו, כמה זמן לוקח להוציא ויזת תייר לארה"ב? כלומר, כל התהליך, מרגע הגשת הבקשה, עד האישור\סירוב?

סביב החודש בממוצע
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי LIAV10 » 21 מרץ 2016, 17:34

פחות אם אני לא טועה.
התהליך המסובך זה למלא במחשב מסמכים מפה ועד אלוהים ישמור, אבל יש כאלה שמשלמים להם ועושים את זה ומקצרים לך תורים.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 מרץ 2016, 17:36

LIAV10 כתב:פחות אם אני לא טועה.
התהליך המסובך זה למלא במחשב מסמכים מפה ועד אלוהים ישמור, אבל יש כאלה שמשלמים להם ועושים את זה ומקצרים לך תורים.

יכול להיות שבועיים, יכול להיות גם חודש וחצי...
תלוי בהרבה גורמים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי LIAV10 » 21 מרץ 2016, 17:47

זכור לי שהיה יחסית נוח והם התחשבו בתורים.
הצלחתי לסדר את זה לפני שנה על הרגילה שאחרי הטירונות, שזה די לקבוע מהרגע להרגע.
רק הטפסים לפני זה טיפה סיבוך וארוך.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי yanay21 » 21 מרץ 2016, 18:39

תודה לכם:) יש לי עוד זמן עד שאני מתכנן לטוס(אם יאשרו לי את הויזה עצמה, כמובן), סתם רציתי לדעת מראש.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 15:03

המלצות לברלין, סקוטלנד, לונדון ופראג יתקבלו בברכה.

בכולן חוץ מסקוטלנד הייתי, אבל עם המשפחה אז קחו בחשבון שמוזיאונים וכנסיות אני מכיר.

תודה נשמות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MaccabiTA » 04 מאי 2016, 15:11

MTA2311 כתב:המלצות לברלין, סקוטלנד, לונדון ופראג יתקבלו בברכה.

בכולן חוץ מסקוטלנד הייתי, אבל עם המשפחה אז קחו בחשבון שמוזיאונים וכנסיות אני מכיר.

תודה נשמות.

ברלין-מטריקס, חובה. באמצע שבוע תתייעץ עם מקומיים לאן לצאת, אם אתה תקוע לפעמים נהגי מוניות יכולים להיות שימושיים. לרוב הימים יש תמקומות החזקים שלו (חוץ מהסופ"ש אז הכל טוב). הלוואי והייתי זוכר שמות של מקומות אבל לרוב כשהגעתי למקומות טובים זה היה אחרי שהייתי שיכור ולא עניין אותי איך קוראים למקום..
מגדל טלוויזיה-בזבוז כסף מוחלט.
נקניקיות ובירה ברחוב-פחות מ3 פעמים ביום ואתה פשוט פראייר.
מילקי-תייבא כ20 קילו, תלוי במגבלת משקל שחברת התעופה מאפשרת
ינאי עדיין חי
סמל אישי של המשתמש
MaccabiTA

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 15:17

תודה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 15:30

אור, אני אשמח לתת לך המלצות, אבל קודם תסביר מה זה הטיול הזה...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 15:34

טיול של 5 ילדים בשנות העשרים המוקדמות. למעט סקוטלנד, טיול אורבני לחלוטין. במהלך היום המטרה היא לספוג קצת אווירה בערים, אטרקציות וכאלה ובלילות סדום ועמורה בגדול (פחות רלוונטי לך) .
כרגע זה שבוע ברלין, 4 ימים סקוטלנד, 3 ימים לונדון, 10 ימים אמסטרדם (לא צריך המלצות) ושבוע פראג.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי LIAV10 » 04 מאי 2016, 15:46

בלונדון חובה מוזאון האימה ״london's dungeon".
להסתובב בעיקר בסביבת כיכר פיקאדילי.
אם החברים אוהבים הארי פוטר קחו הסעה (40 דקות) לאולפנים של וורנר.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 15:57

MTA2311 כתב:טיול של 5 ילדים בשנות העשרים המוקדמות. למעט סקוטלנד, טיול אורבני לחלוטין. במהלך היום המטרה היא לספוג קצת אווירה בערים, אטרקציות וכאלה ובלילות סדום ועמורה בגדול (פחות רלוונטי לך) .
כרגע זה שבוע ברלין, 4 ימים סקוטלנד, 3 ימים לונדון, 10 ימים אמסטרדם (לא צריך המלצות) ושבוע פראג.

יענו חודש ומעלה... בונ'ה אתם חיים טוב.. כולי ירוק כאן...

האמת, שאני לגמרי מפרגן. אני לא לגמרי מבין את לונדון וסקוטלנד... 3 ימים בלונדון ו-4 ימים בסקוטלנד, זה לא לפה ולא לפה.
אם אתם רוצים סקוטלנד בשביל הוויסקי, אז תתמקמו לכם שבוע, ותחפרו בוקר עד ערב את כל המזקקות.
אם סקוטלנד בשביל הנופים, אז תעשו את הטרק של WHW (נדמה לי שזה בערך שבוע).
אם אתם רוצים לונדון, אז תשארו כבר שבוע שם (זה לא שאפשר למצות אותה בשבוע).
אם בכל זאת תרצה המלצות, אז תפרט קצת מה מעניין אתכם גם בלונדון וגם בסקוטלנד.

לגבי פראג... שבוע זה די הרבה בפראג. המרכז ההיסטורי שלה הוא די קטן, ובגדול זה ממצה את עצמו. אבל כמו שאתה יודע היא מאוד יפה,
ואפשר בהחלט סתם להסתובב ברחובות של העיר העתיקה.
אם אתם בעניין של לצאת קצת החוצה גם, אז אפשר לקפוץ לדרזדן, שהיא גם יפה (ושם אני מכיר די הרבה), ואפשר גם לעשות עצירת
טבע יפה בשמורת Bastei. אם אתם בעניין אז אני אפרט קצת.
אני באופן כללי מטייל ברכב, ולכן כל טיול חוץ עירוני שאתם מתכננים, אני ממליץ להשכיר (אפילו ליום אחד), ולא לעשות את הטיולים המאורגנים.
אתם גם לא ממש מתאימים לטייפ קאסט הזה. אפשר גם בתחבורה ציבורית, אבל תשכחו מהטבע ומהשמורות.
יש גם את מחנה טרזנשטט, שלא הייתי בו, אבל במסגרת של שבוע, אולי יהיה לכם זמן לקפוץ לשם.

לגבי ברלין... אחת האהובות עליי. לא יודע איפה אתם מתכננים להישאר, אבל אני ממליץ מאוד על שכונת פרצלאואר ברג. שכונה מאוד טרנדית,
שהזכירה לנו את ת"א במשהו. בלי אטרקציות בולטות מדי, אבל אחלה חווייה אורבנית לטעמי.
אני מאוד מתחבר לשני הנושאים שקשורים חזק לברלין - מלחמת העולם השניה וחומת ברלין.
יש מוזיאון פתוח נהדר שנקרא טופוגרפיה של הטרור, שממוקם ממש ליד מה שהיה פעם המפקדה של גסטאפו (נדמה לי), וזה גם ממש קרוב לצ'קפוינט
צ'רלי. בהקשר לחומה, אני מאוד ממליץ לקפוץ לאיסט סייד גאלרי, לטייל שם, ואולי לחבר את זה לביקור בשכונה ברלינאית מגניבה אחרת - קרויצברג.
גם היא מגניבה לגמרי, עם המון גרפיטי וכו'.
יש גם מוזיאון פתוח נוסף שקשור לחומה, שנמצא בBernauer Strasse, וגם שם זה מעניין מאוד.
אפרופו גרפיטי, לא משהו שחווינו, אבל קראתי על זה המלצות, ובביקור הבא בברלין, זה בהחלט בא בחשבון, וזה סיור גרפיטי. ממש הולכים עם אמן
גרפיטי בכל מיני מקומות מיוחדים, ובסוף גם מתנסים. נראה לי נחמד לגמרי. אם מעניין אותך, אני אחפש מידע על זה.
כמובן שיש את כל האתרים הקלאסיים, הרייכסטאג (ממליץ להרשם מראש ולהיכנס פנימה, בשביל לעלות למעלה), שער הניצחון,
הפארקים, אנדרטת השואה, לינדנשטראסה וכל מה שיש בסביבה.
אל תלכו למוזיאון היהודים... בזבוז כסף וזמן.
אם תרצו לצאת החוצה, ועדיין באווירת השואה, אז יש את וילת ונזה. נסיעה לא ארוכה מדי, וזה מוזיאון מעניין מאוד.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 16:09

אני אגיד לך מה, אני לא רציתי להיות בלונדון בכלל, אבל אחד החברים התעקש, אז זאת הפשרה שמצאנו. מבין לגמרי שזה רחוק מלהיות אופטימלי.

אני מדמיין את הטיול בסקוטלנד כסוג של road trip כזה עם אוטו. עוברים מעיירה לעיירה, עוצרים במזקקות ונהנים מהנוף בדרך. נשמע לך ריאלי בגדול?

תודה על שאר ההמלצות, עזרת מאוד.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 16:09

LIAV10 כתב:בלונדון חובה מוזאון האימה ״london's dungeon".

זוכר ברים וכאלה במקרה?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי LIAV10 » 04 מאי 2016, 16:26

MTA2311 כתב:
LIAV10 כתב:בלונדון חובה מוזאון האימה ״london's dungeon".

זוכר ברים וכאלה במקרה?

הייתי בן 17.
בימים של המשחקים התגנבנו לברים בסביבה של פיקאדילי (הסביבה הטובה דווקא והתיירותית) והיה מעפן רצח, זה כנראה פחות איזור לברים.
אגב, אל תזלזל בדאנג׳ן, זה באמת חובה, לא לילדים או משהו, אגב, לא שניסיתי, אבל נראה לי שזה אחלה מקום להתחיל עם מישהי, בחורות מבוהלות קלות יותר.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 16:31

זה מה שמפחיד אותי בלונדון האמת. נראה לי שחיי הלילה שם די ממוצעים.

והדאנג'ן ברשימה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 16:45

MTA2311 כתב:אני אגיד לך מה, אני לא רציתי להיות בלונדון בכלל, אבל אחד החברים התעקש, אז זאת הפשרה שמצאנו. מבין לגמרי שזה רחוק מלהיות אופטימלי.

אני מדמיין את הטיול בסקוטלנד כסוג של road trip כזה עם אוטו. עוברים מעיירה לעיירה, עוצרים במזקקות ונהנים מהנוף בדרך. נשמע לך ריאלי בגדול?

תודה על שאר ההמלצות, עזרת מאוד.

קודם כל מבחינת המבנה, תורידו בערך יום וחצי-יומיים מהטיול על מעברים.
מלונדון צריך לקחת טיסה, או נסיעה ארוכה בשביל להגיע לסקוטלנד, ועוד יותר ארוכה, בשביל להגיע לאיזורים היפים של סקוטלנד.

אבל בוא נניח רגע שזה מה שיש, אז מבחינת לונדון, זה תלוי. אם כולכם כבר הייתם שם, אז הייתי בודק דברים שהם קצת פחות סטנדרטיים.
אם יש מישהו שעדיין לא היה, אז או שתתפצלו או שתעשו את הקלאסיקות - באקינגהם, ביג בן, כיכר טרפלגר, כיכר פיקדילי, טאוור אוף לונדון...
אתם יודעים איפה אתם לנים בלונדון?
אני מאוד מאוד אהבתי את המוזיאונים בלונדון. מוזיאון המדע (יותר מתאים לכם), מוזיאון הטבע - שניהם בחינם. גם הגלריה הלאומית ונדמה
לי שגם טייט מוזיאום הם חינמיים. אם אתם אוהבים אמנות, אז מאוד מומלץ.
אני גם מאוד אהבתי את הפארקים בלונדון, אבל זה בהסתייגות. אם אתם נוסעים בקיץ, אז הפארקים היפים, מתמלאים בלא מעט אנשים,
חלקם הגדול הם בני דודינו, מה שבהחלט מוריד מהכיף.
בפארקים ענקיים כמו הייד פארק, אפשר בכל זאת למצוא פינות שקטות ויפות.
אני מניח שכדורגל כבר לא יהיה כשתהיו שם, אבל אני יכול להמליץ לך ספציפית על ביקור במוזיאון של ווימלבדון (אולי כחלק מאותה התפצלות
שדיברתי עליה). יש שם סיור מאוד נחמד, וחנות מזכרות, ובשביל מישהו שחי ואוהב מאוד טניס, מדובר בהחלט בחווייה נחמדה (הסיור לא זול).
עוד דבר שלי לא יצא לעשות, אבל נשמע לי ממש אחלה, זה סיורים במסגרת london walks. יש סיור בעקבות הביטלס, או מלחמת העולם השניה,
או ג'ק המרתש וכד'. תבדקו את זה, בטח יש עוד כל מיני.
אני אהבתי גם את השווקים - פורטובלו, קמדן וקוונט גארדן.
אפרופו שופינג, אתם נראים לי גם מספיק מפונקים בשביל לאהוב את העניין הזה, אז בטח תאהבו את מה שמציעים רחובות השופינג העיקריים
של לונדון וברלין. זה די גן עדן לחובבי הז'אנר.

לגבי סקוטלנד...
כאן זה קצת יותר קשה. בוא נגיד שנוריד את הערים, ונתמקד רק בטבע.
הבעיה היא שעיקר המזקקות נמצאות בדרך הוויסקי, במזרח המדינה (לצד הנהר spey). יש שם באמת מגוון עצום,
כולל את גלנפידיך ואחרים.
הבעיה היא שהטבע באיזור הזה, הוא הרבה פחות מרשים, מאשר הטבע בwest highlands, שיותר מתאימים לטעמי לroad trip.
מה גם, שסקוטלנד היא נורא לא צפויה מבחינת מזג האוויר, ואתם בהחלט יכולים ליפול על ימים גשומים, שיפגמו לכם בכיף.

אם אני הייתי צריך לתכנן road trip כזה, אז הייתי מתחיל אותו כנראה באיזור oban (אפשר לקחת מעבורת לאיים, למשל - Mull שהוא ממש
מקסים). משם עולה לאיזור גלנקו, שהוא הדרמטי והיפה ביותר. אם אתם בעניין של קצת ללכת, אז יש שם מלא אופציות,
כולל את בן נביס שהוא ההר הכי גבוה בבריטניה (ופצפון לעומת מה שיש באיזורי הצפון באיטליה).
אפשר להמשיך אחרי פורט וויליאם, יש מקום מאוד יפה עם אנדרטה גדולה, ואקוודוקט, שבו צילמו קצת קטעים של הארי פוטר (ד"א
בגלנקו צילמו חלק מלב אמיץ).
הדבר היפה לטעמי באיזורים האלה זה כל מיני טירות חצי נטושות כמו Eilean Donan Castle למשל (חפש בגוגל).
אנחנו הלכנו לטירה הזאת, וחזרנו מלאים בבוץ, כי היה גשום, אבל זה היה ממש כיף.

המקום היפה ביותר ברדיוס הסביר הוא איי סקאיי. הבעיה כאן שוב, הגשם. אתם יכולים ליפול על יום גשום, ולא תוכלו להנות
מהטבע כמו שצריך. אנחנו היינו שם 4 לילות, אבל בגדול, יום טיול אחד ארוך לצפון האי, יביא לכם את רוב הדברים היפים,
שיש לאי להציע. אני יכול לתת מקומות ספציפיים אם זה מעניין אותך.
יש בסקאי גם מזקקה, והדבר החשוב הוא שאפשר להגיע אליו במעבורת, מה שחוסך זמן נהיגה מאיזור פורט וויליאם.

קח בחשבון, שכל המקומות האלה שציינתי יכולים לאכלס טיול של שבועיים, אבל כטעימה מסקוטלנד, ובקצב טיול של צעירים,
זה בהחלט יהיה מהנה לדעתי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 16:56

נשמע מעולה יוני.
נוטה באמת להתמקד בחלק המערבי, גם על חשבון המזקקות. בהנחה שאלכוהול אבל הוא נדבך חשוב בטיול בכל זאת , יש בסקוטלנד תרבות בירה כמו באנגליה לדוגמה? זאת אמרת, אפשר לצפות לברים נחמדים לשבת בהם בעיירות שנישן בהן?

מעבר לזה, בהנחה שאנחנו נוחתים באדינבורו, כמה שעות נסיעה זה משם לoban?

ואשמח גם למקומות ספציפיים יותר באיי סקאי. נראה לי כמו משהו שחבל לפספס.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 מאי 2016, 17:12

אה ועוד משהו.
אנחנו נהיה בהופעה של קולדפליי באמסטרדם.

זהו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 04 מאי 2016, 17:26

על פי מה שהתרשמנו, סקוטלנד היא פחות מדינת פאבים מאירלנד למשל.
למעשה, מה שיש שם זה לא פאבים, אלא בארים, וכאלה יש די הרבה. בניגוד לטיול באירלנד, הפעם לא באמת התעמקנו בנושא האלכוהול,
אבל כמו שאתה יכול להבין, לא חסר שם. אני חושב פחות בירה ויותר וויסקי, אבל את זה משאיר לכם לגלות... :congrats:

מזקקות, יש גם בצד המערבי. באובן למשל יש.

אם אתם נוחתים באדינבורג, אז זה אפילו מסבך עוד קצת את העניינים. דבר ראשון, אדינבורג היא ממש עיר מגניבה.
באמת. דבר שני, היא יותר קרובה לחלק של המזקקות, מאשר להיילנדס.
לפי גוגל מפס הנסיעה לאובן היא כ-3 שעות.

מבחינת סקאיי, יש שם כמה דברים.
יש מסלול הליכה (לא קצר ולא קל, בטח עם פעוטה על הכתפיים) לסלע שנקרא the old man of storr
אחריו צפונה מתחילה סדרה של אתרים מסומנים, כמו kilt rock (מפל) ועוד איזשהי נקודה עם נופים נפלאים. בגדול זה
קשה לפספס כי יש שילוט, וכאמור בכל אחד מהאתרים האלה, יש רשימה של כל המקומות, עם מיספור (אנחנו היינו אולי בשלוש
או ארבע עצירות כאלה).
אח"כ יש את העיירה staffin, ושם יש כל מיני ירידות אל החוף. מאוד מיוחד ומרגיע.
אחרי סטאפין, יש את הQuiraing, שיש שם פשוט דרך הרים נפלאה, עם המון נקודות עצירה, ונוף מטורף.
אם תביאו קצת בירות ועניינם, תוכלו לעשות שם אחלה עצירות לפיקניק קטן. ממש יפה.

עוד יום טיול יפה הוא לנסוע לטירת dunvegan שמשם אפשר לקחת שייט לראות כלבי ים. אנחנו פיספסנו את זה בגלל גשם.
משם אפשר לעשות עוד נסיעה לכיוון של מגדלור neist point. גם שם יש מסלול הליכה, הפעם סלול, וגם הוא די קשה עם פעוטה (ישנה) על הכתפיים.
בכל אופן, גם שם יש נופים ממש יפים.

ועוד דבר שהמליצו לנו, ושפיספסנו הוא שייט מעיירה elgol לאגם - loch coruisk. אמרו שזה ממש יפה.

יש כאמור גם את המזקקה (talisker) וגם סתם מקומות ממש יפים שרואים תוך כדי הנסיעה, שפשוט בא לעצור ולהישאר.

האמת שבאחד הימים הגשומים, פתאום ראינו איך הטבע מתעורר. זה היה מדהים. פתאום מפלים חזקים, זרימה חזקה בנהרות, הכל כזה
דרמטי, קשתות באוויר... חבל על הזמן.

כל אלה הם דברים לשלושה-ארבעה ימים בערך. פשוט צריך לבחור בהתאם למזג האוויר ולרמת העניין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־31 אורחים