המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

המירוץ לנשיאות ארה״ב

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: המירוץ לנשיאות ארה״ב

הודעהעל ידי jol9 » 13 פברואר 2016, 13:21

שחף כתב:איך היחס של טראמפ לישראל אגב? יוצא מתוך איזושהי הנחה שכל אחד יהיה יותר טוב מהילארי בהקשר הזה אבל מעניין לדעת.

סביר שגם אבו מאזן יהיה ידידותי יותר מהילרי... ;)
נראה לי שכל נשיא רפובליקני יהיה מאוד ידידותי לישראל. טראמפ ורוביו הם הטובים ביותר לנו עד כמה שאני מבין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 13 פברואר 2016, 14:34

שחף כתב:איך היחס של טראמפ לישראל אגב? יוצא מתוך איזושהי הנחה שכל אחד יהיה יותר טוב מהילארי בהקשר הזה אבל מעניין לדעת.

לדעתי יהיה גרוע מאוד, אבל אני עדיין מסרב להאמין שהליצן הזה הוא מועמד אמיתי.
roy1000

הודעהעל ידי חנו'ש » 13 פברואר 2016, 16:16

jol9 כתב:

סביר שגם אבו מאזן יהיה ידידותי יותר מהילרי... ;)
נראה לי שכל נשיא רפובליקני יהיה מאוד ידידותי לישראל. טראמפ ורוביו הם הטובים ביותר לנו עד כמה שאני מבין.

דווקא קראתי איפשהו שטראמפ מסוכסך מאוד עם שלדון אדלסון וזה בטח לא יכול להיות טוב ליחסיו עם ביבי. ...
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי yanay21 » 13 פברואר 2016, 20:15

בתכל'ס, טראמפ פרו ישראלי, אבל יש לו יציאות כל כך סתומות, שזה יזיק לנו. כי "ספר לי מי החברים שלך, ואומר לך מי אתה".
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי התנין » 14 פברואר 2016, 00:24

yanay21 כתב:בתכל'ס, טראמפ פרו ישראלי, אבל יש לו יציאות כל כך סתומות, שזה יזיק לנו. כי "ספר לי מי החברים שלך, ואומר לך מי אתה".

אבל כשהחבר שלך הוא הילד הכי חזק בכיתה, אז who gives a shit???
התנין

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 פברואר 2016, 00:28

כל דבר שיבוא מהצד הרפובליקני יהיה עדיף על הילארי.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי yanay21 » 14 פברואר 2016, 00:36

התנין כתב:
yanay21 כתב:בתכל'ס, טראמפ פרו ישראלי, אבל יש לו יציאות כל כך סתומות, שזה יזיק לנו. כי "ספר לי מי החברים שלך, ואומר לך מי אתה".

אבל כשהחבר שלך מחרב את כל היחסים שלו עם חברים אחרים, זה די פוגע בטווח הארוך.

זה לא סתם שזה יפגע בנו כי לא נעים לנו שיש לו יציאות דפוקות, אלא שהוא יפגע במעמד של ארצות הברית, וכתוצאה מכך-במעמד שלנו. זה נטו אינטרסנטי, לא אכפת לי באופן אישי שהוא אידיוט
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 פברואר 2016, 00:37

yanay21 כתב:
התנין כתב:

זה לא סתם שזה יפגע בנו כי לא נעים לנו שיש לו יציאות דפוקות, אלא שהוא יפגע במעמד של ארצות הברית, וכתוצאה מכך-במעמד שלנו. זה נטו אינטרסנטי, לא אכפת לי באופן אישי שהוא אידיוט

הוא רחוק מאוד מלהיות אידיוט. להפך, הוא אינטליגנט בטירוף ואדם מאוד מוכשר.
כל הקמפיין שלו זאת הצגה אחת גדולה, ובינתיים זה עובד יופי.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי התנין » 14 פברואר 2016, 00:40

yanay21 כתב:
התנין כתב:

ארה"ב כ"כ חזקה שהיא יכולה להרשות לעצמה להגיד מה שהיא רוצה. אף אחד לא באמת יוותר על היחסים איתה, כי כולם צריכים אותה הרבה יותר ממה שהיא צריכה אותם. חוץ מזה שהוא רחוק מלהיות אידיוט.
התנין

הודעהעל ידי yanay21 » 14 פברואר 2016, 00:41

MTA2311 כתב:
yanay21 כתב:
התנין כתב:

הוא רחוק מאוד מלהיות אידיוט. להפך, הוא אינטליגנט בטירוף ואדם מאוד מוכשר.
כל הקמפיין שלו זאת הצגה אחת גדולה, ובינתיים זה עובד יופי.

ברור שזו הצגה, הרי הוא הולך נגד תרבות הPC שמאוד שנואה על חלק גדול מהאמריקאים. אבל הוא יוצא אידיוט כי הוא מציג את עצמו ככזה, למרות שהוא לא כזה. זה אולי סבבה בפריימריז, אבל הממסד הרפובליקני ישחט אותו ולא יתן לו להיבחר. וגם אם הוא כן יבחר, הילארי תפרק אותו, כי המצביעים הרפובליקנים שמעדיפים ממלכתיות וממסדיות(שרייגן הוא האב-טיפוס, אפשר לומר) יברחו ממנו, במיוחד לאור העובדה שהילארי נחשבת די ניצית מבחינת מדיניות החוץ שלה(בניגוד לסנדרס, נגיד, וזה גם משהו שדופק אותה בפריימריז, ויעזור לה בכלליות), והמדיניות הכלכלית שהיא תנהיג תהיה לא מהפכנית יחסית, למרות שבטח עכשיו היא נשמעת כמו אוטופיה קיבוצניקית, כדי לקטוף קולות

ותנין, אתה ממש טועה. ארצות הברית היא עדיין המדינה החזקה בעולם, אבל היא כבר לא ההגמון שהייתה. עוד בימים של בוש הפלישה שלהם לעיראק הזיקה ליחסים שלהם עם לא מעט מדינות, וככל שסין מתחזקת זה יכול להחמיר.

אנחנו מאוד אוהבים לחשוב על ארצות הברית בתור סופרמן, אבל היא כבר מזמן לא יכולה לעשות מה שבא לה בלי השלכות. העולם כבר יותר מורכב מאשר שני צדדים, זה של ארצות הברית, והצד השני. המערכת הגלובלית מורכבת, זו לא המלחמה הקרה.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי התנין » 14 פברואר 2016, 00:48

תראה, ארה"ב היא כוח כלכלי עצום וצריך לקרות כ"כ הרבה כדי שיחסיה עם מדינות "רלוונטיות" יעלו על שרטון. כשמדובר בסדר גודל כזה של כוח, מילים לבדן לא יכולות להרוס כלום, לדעתי.
מדברים על הירידה בכוחה של ארה"ב אך בשל העובדה שבראשה עומד פחדן, עלוב וחלש כמו אובמה.
התנין

הודעהעל ידי yanay21 » 14 פברואר 2016, 00:54

תלוי אילו מילים. ברור שסתם נאומים לא יהרסו את יחסי החוץ של ארצות הברית, אבל לחלק מהמילים יש גם השלכות מעשיות, כשמדובר בדיפלומטיה, בחתימה על הסכמים, בהכתבת מדיניות. אני לא מעריץ גדול של הסינים או של הרוסים, אבל ארצות הברית צריכה לנהוג איתן בדרך מסויימת, עם רוסיה כי היא מדינה סתומה ואלימה, ועם סין, כי היא מחזיק בחלק עצום מהחובות האמריקאיים.

אני מניח שאתה לא מעריץ שלו, אבל אתה מגזים. את הירידה בכוחה של ארצות הברית, גם אם למדיניות של אובמה יש השפעה, לא ניתן לייחס לנשיא אחד או אחר(אחרת אפשר גם להאשים את בוש, כי הוא הכניס את ארצות הברית לגרעונות עצומים). זה תהליך טבעי שמתרחש, כל האימפריות מאבדות מכוחן, בתהליך של כמה עשורים, ואחרות עולות במקומן. זה לא במקרה שארצות הברית נחלשת, אירופה נחלשת, וסין מתחזקת. עד תחילת הקולוניאליזם האירופי, המדינה הכי חזקה כלכלית בעולם הייתה סין, וגם זה השתנה. אלו תהליכים בלתי נמנעים בטווח הארוך.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי התנין » 14 פברואר 2016, 01:02

השאלה היא כיצד אתה מגדיר חולשה. האם העובדה שסין מצמצמת פערים מעיד על היחלשות או הידרדרות של ארה"ב (שהיא עדיין החזקה בעולם) או פשוט התעצמות של סין? כך או כך, אני עדיין לא רואה את אירופה וארה"ב יוצאות מהתמונה לחלוטין לטובת הסינים. לכל היותר, רואה את הסינים מצטרפים למירוץ.
התנין

הודעהעל ידי yanay21 » 14 פברואר 2016, 01:07

אני לא חושב שאלו שני תהליכים נפרדים, אלא מקבילים וקשורים אחד לשני. כרגע, אני חושב שסין בעיקר מתפשטת פוליטית לאזורים שבריה"מ הייתה בהם(העולם הערבי, איראן, אפריקה). והבעיות הכלכליות של ארצות הברית מונעות ממנה לשים את כל כובד משקלה כדי להשפיע שם. ברור שזה לא שסין תהיה ארה"ב החדשה, והמערב ימות, סין כרגע במירוץ, וגם אם היא תנצח בו, זה תהליך של כמה עשורים טובים, לא משהו שנראה מחר. עם כל הבעיות שיש, מקווה בשבילנו שהסינים לא יתחזקו יותר מדי, לא יצא לנו כלום מזה, עם כל הבעיות שיש עם ארה"ב ואירופה.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי התנין » 14 פברואר 2016, 01:09

אבל אם תחשוב על זה לרגע, גם אם הסינים יתעצמו עד לכדי רמתה של ארה"ב, זה בסה"כ יחזיר אותנו לתקופה ההיא שהיו שתי מעצמות על בעולם - ארה"ב וברה"מ. עדיין, כל זמן שהחבר שלך הוא החזק ביותר בכיתה (או אחד משני החזקים) המצב שלך הוא עדיין נסבל.
התנין

הודעהעל ידי yanay21 » 14 פברואר 2016, 01:18

זה בהנחה והמצב אכן ישאר חצי חצי. כי הסינים לא מושפעים מהאזרחים שלהם כמו ארה"ב.

כבר עכשיו יש לא מעט קולות, צעירים בעיקר(גם מימין וגם משמאל) בארה"ב, שמאסו בתפקיד של להיות השוטר העולמי. ונכון שנוח להתעלם מזה בתואנה שזה יעבור, אבל זו מגמה. גם אם הכוח הכלכלי שלה ישאר כמו שהוא, ואפילו יגדל, יכול להיות שבשלב מסויים, לאמריקאים משני הצדדים ימאס. ברור שאין לי שום אינטרס שזה יקרה, כישראלי, אבל אובייקטיבית אני מסוגל להבין מאיפה זה בא.
ואלו לא רק אידיאולוגיות נטו, גם השינוי הדמוגרפי בארה"ב משפיע. חלק גדול מהאנשים שמאמינים בהתערבות בעולם מגיעים מארצות הברית הנוצרית-לבנה, שמאמינים בAmerican exceptionalism, ושארצות הברית באמת טובה ממדינות אחרות. ומזה נובע הרצון להשפיע על העולם, מתוך צדק מוסרי. בחלקים הדמוגרפיים הגדלים של ארצות הברית(שחורים, היספניים, לא-נוצרים) האמונה הזו קטנה משמעותית.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי my man » 14 פברואר 2016, 01:33

אני אומר לכם- אין מצב שהוא בן 21....בדוק שב"כניכ!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי yanay21 » 14 פברואר 2016, 01:36

my man כתב:אני אומר לכם- אין מצב שהוא בן 21....בדוק שב"כניכ!

יש בני 21 שעובדים בשב"כ :whistle

(שים לב לבדיחת משת"פים שהכנסתי פה, תעריך את זה!)

ולא כל בני ה21 סתומים. 99% מהם מוציאים שם רע לשאר

והאמת שאני ממש אוהב פוליטיקה אמריקאית, אם תשאל אותי משהו על כל מדינה אחרת מלבד ישראל, אין לי מה לכתוב
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 14 פברואר 2016, 01:39

yanay21 כתב:
my man כתב:אני אומר לכם- אין מצב שהוא בן 21....בדוק שב"כניכ!

יש בני 21 שעובדים בשב"כ :whistle

(שים לב לבדיחת משת"פים שהכנסתי פה, תעריך את זה!)

ולא כל בני ה21 סתומים. 99% מהם מוציאים שם רע לשאר

פייר? צחקתי
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 פברואר 2016, 01:41

בהרבה מאוד מובנים סין כבר היום אחת משתי המעצמות הגדולות, ואני לא חושב שזה בהכרח שלילי. אם כבר, אז זה רק גורם לארצות הברית להגדיל את התמיכה הכלכלית בנו, כדי לשמר אחיזה במזרח התיכון. אני חושב שזה פחות משמעותי לדיון אבל.
ארצות הברית בתקופת אובאמה הורידה הילוך בכל מה שקשור ליחסי חוץ, והמזרח התיכון התפרק לה מול העיניים. מועמד רפובליקני חזק, שידע לשחק על זה כמו שצריך, יוכל למנף את זה בקלות. מה גם שחלק לא מבוטל מהאוכלוסייה שם עדיין מרגיש מחוייבות מוסרית(בהיעדר מינוח מתאים יותר) שמונעת מתחושת עליונות,
להתערב בענייני העולם. אני חושב שלא משנה מה תהיה תוצאת הבחירות, נראה ארצות הברית יותר מעורבת במה שקורה מחוץ לגבולות שלה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־161 אורחים