המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

המירוץ לנשיאות ארה״ב

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: המירוץ לנשיאות ארה״ב

הודעהעל ידי jol9 » 14 פברואר 2016, 02:23

Holiday_Armadillo כתב:
yanay21 כתב:
my man כתב:אני אומר לכם- אין מצב שהוא בן 21....בדוק שב"כניכ!

יש בני 21 שעובדים בשב"כ :whistle

(שים לב לבדיחת משת"פים שהכנסתי פה, תעריך את זה!)

ולא כל בני ה21 סתומים. 99% מהם מוציאים שם רע לשאר

פייר? צחקתי

אני מניח שהוא התכוון לאור ולליאב (אני יודע שהם לא באותו גיל, אבל מהמרחק שלי,
זה נראה ממש אותו הדבר...).

האמת שהוא צודק. בטוח שאת מסכימה איתי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 14 פברואר 2016, 13:16

yanay21 כתב:בתכל'ס, טראמפ פרו ישראלי, אבל יש לו יציאות כל כך סתומות, שזה יזיק לנו. כי "ספר לי מי החברים שלך, ואומר לך מי אתה".

הוא לא פרו-ישראלי. הוא מאוד בעייתי. רמז פעם אחרי פעם שהוא ילחץ על ישראל בנושאים של התנחלויות והסדר עם הפלשתינים. אני חושב שהוא יהיה רע מאוד לישראל.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 14 פברואר 2016, 13:25

MTA2311 כתב:בהרבה מאוד מובנים סין כבר היום אחת משתי המעצמות הגדולות, ואני לא חושב שזה בהכרח שלילי. אם כבר, אז זה רק גורם לארצות הברית להגדיל את התמיכה הכלכלית בנו, כדי לשמר אחיזה במזרח התיכון. אני חושב שזה פחות משמעותי לדיון אבל.
ארצות הברית בתקופת אובאמה הורידה הילוך בכל מה שקשור ליחסי חוץ, והמזרח התיכון התפרק לה מול העיניים. מועמד רפובליקני חזק, שידע לשחק על זה כמו שצריך, יוכל למנף את זה בקלות. מה גם שחלק לא מבוטל מהאוכלוסייה שם עדיין מרגיש מחוייבות מוסרית(בהיעדר מינוח מתאים יותר) שמונעת מתחושת עליונות,
להתערב בענייני העולם. אני חושב שלא משנה מה תהיה תוצאת הבחירות, נראה ארצות הברית יותר מעורבת במה שקורה מחוץ לגבולות שלה.

היחידה שמדברת על הגדלת המעורבות זו הילארי. הרפובליקנים מבחינה היסטורית בעד הקטנת המעורבות המדינית בעולם. מועמד כמו רוביו לא יגדיל מעורבות לדעתי. להיפך, אני רואה אותו מקטין עוד יותר את המעורבות הישירה של ארה"ב במזרח התיכון ובעולם בכלל, וזה דווקא מצויין לישראל.

לסין יש מדיניות חוץ פאסיבית של אי-התערבות. אני לא רואה את זה משתנה בזמן הקרוב (או בכלל) כי זה עובד להם מצויין. ארה"ב לא רואה בסינים תחרות על ההגמוניה המדינית שלהם בעולם. לפחות לא כרגע.

האידיאלי לישראל זה נשיא שייסוג מהמדיניות ההזויה שהתחילה בימי בוש האבא שהקו הירוק הוא גבול מדיני. גם אולי יעביר את השגרירות לירושלים.
roy1000

הודעהעל ידי yanay21 » 14 פברואר 2016, 20:03

איפה הוא רמז את זה, והאם זו רמיזה של ממש? כי אין לו שום אינטרס לצאת נגד ישראל, הוא מנסה לפנות לקהלים כמה שיותר רחבים, ובכלל, כמה נאומים שלו מול הקהילה היהודית היו ההתחנפות הסטנדרטית. וכל נשיא ניסה ללחוץ על ישראל בעניין הזה, מי יותר ומי פחות.

לא יהיה נשיא אידיאלי לישראל, כי הוא נשיא אמריקאי, והאינטרס שלו הוא בקשר עם ישראל, אבל אין לו שום יתרון בהתנחלויות עצמן. אף נשיא לא יסוג מהמדיניות שהקו הירוק הוא גבול מדיני, כי אין לו שום סיבה לזה, העניין הזה הוא אמונה ישראלית בלבד. וישראל בעצמה לא לוחצת שיעבירו את השגרירות, היא יודעת שזה מס שפתיים, אין בזה משמעות אמיתית.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי roy1000 » 14 פברואר 2016, 20:11

yanay21 כתב:איפה הוא רמז את זה, והאם זו רמיזה של ממש? כי אין לו שום אינטרס לצאת נגד ישראל, הוא מנסה לפנות לקהלים כמה שיותר רחבים, ובכלל, כמה נאומים שלו מול הקהילה היהודית היו ההתחנפות הסטנדרטית. וכל נשיא ניסה ללחוץ על ישראל בעניין הזה, מי יותר ומי פחות.

לא יהיה נשיא אידיאלי לישראל, כי הוא נשיא אמריקאי, והאינטרס שלו הוא בקשר עם ישראל, אבל אין לו שום יתרון בהתנחלויות עצמן. אף נשיא לא יסוג מהמדיניות שהקו הירוק הוא גבול מדיני, כי אין לו שום סיבה לזה, העניין הזה הוא אמונה ישראלית בלבד. וישראל בעצמה לא לוחצת שיעבירו את השגרירות, היא יודעת שזה מס שפתיים, אין בזה משמעות אמיתית.

הוא אמר כמה פעמים שישראל תצטרך להתפשר יותר בשביל לסגור דיל עם הפלשתינים. לדעתי הוא יהיה נשיא גרוע מאוד לישראל.

אני חושב שעם רוביו יש אופציה אמיתית לשינוי המדיניות שקו הירוק הוא קו מדיני - גם בנושא הגולן וגם בנושא ירושלים וגושי ההתנחלויות. ברגע שארה"ב תסתה מהקונצנזוס הזה, כל הסיפור יתפרק וזה יעבוד לטובת ישראל.
roy1000

הודעהעל ידי yanay21 » 14 פברואר 2016, 20:16

roy1000 כתב:
yanay21 כתב:איפה הוא רמז את זה, והאם זו רמיזה של ממש? כי אין לו שום אינטרס לצאת נגד ישראל, הוא מנסה לפנות לקהלים כמה שיותר רחבים, ובכלל, כמה נאומים שלו מול הקהילה היהודית היו ההתחנפות הסטנדרטית. וכל נשיא ניסה ללחוץ על ישראל בעניין הזה, מי יותר ומי פחות.

הוא אמר כמה פעמים שישראל תצטרך להתפשר יותר בשביל לסגור דיל עם הפלשתינים. לדעתי הוא יהיה נשיא גרוע מאוד לישראל.

אני חושב שעם רוביו יש אופציה אמיתית לשינוי המדיניות שקו הירוק הוא קו מדיני - גם בנושא הגולן וגם בנושא ירושלים וגושי ההתנחלויות. ברגע שארה"ב תסתה מהקונצנזוס הזה, כל הסיפור יתפרק וזה יעבוד לטובת ישראל.

כי זה מס שפתיים שמועמד לנשיאות צריך לשלם. השאלה היא האם הוא יעכיר את היחסים עם ישראל בהנחה והיא לא תתפשר, ואני בספק.

רוביו לא ישנה כלום, הוא מועמד ממסדי, וכל המועמדים הממסדיים לנשיאות, גם מימין וגם משמאל, מדברים בול באותם המילים.

כשאתה אומר שינוי המדיניות, אתה מתכוון שהוא פשוט יגידו שלא יהיו שתי מדינות?

ואני חושב שבענייני רמת הגולן הכול שקט, הרי זה לא אותו דבר כמו יו"ש, מכיוון שכל מי שהתגורר ברמת הגולן אחרי 1967 היה זכאי לאזרחות ישראלית כמו כולם, או לחילופין הוא היה יכול לחזור לסוריה.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי roy1000 » 15 פברואר 2016, 08:29

טראמפ לא משלם מס שפתיים לאף אחד. זה לא הקטע שלו. הוא קפריזי והוא מסוכן מאוד לדעתי.

רוביו מצד שני, הוא המועמד הכי פרו ישראלי שאני אי פעם זוכר. תרשום מארקו רוביו ישראל ותראה מה הוא אומר. זה לא סתם קשקשת כללית. אלו נאומים מנומקים ברמה הכי גבוהה שיש.

לגבי שינוי המדיניות - לאו דווקא עניין של שתי מדינות או לא. יותר עניין של הקו הירוק הוא לא קו מדיני ויש מציאות בשטח שצריך להתחשב בה. עמדה כזו תשמוט באופן מיידי את הקרקע מתחת לכל מיני מדינות קקיוניות שמכירות "במדינה פלשתינית" בגבולות 67. הוא יכול לעשות גם עוד דברים כמו לפרק את אונר"א (משהו שהיה צריך לעשות מזמן) ולהוריד את עניין ה"פליטים" מסדר היום. בקיצור, יש המון דברים שנשיא אמריקני אוהד יכול לעשות - דברים שהיו צריכים להיעשות מזמן. לא יודע אם הוא יעשה את זה, אבל יש מה לעשות.

לגבי רמת הגולן - כרגע אין אף מדינה בעולם שמכירה בסיפוח הישראלי של הרמה. רוביו יכול לשנות את העמדה האמריקנית בקשר לזה.
roy1000

הודעהעל ידי yanay21 » 15 פברואר 2016, 08:40

roy1000 כתב:טראמפ לא משלם מס שפתיים לאף אחד. זה לא הקטע שלו. הוא קפריזי והוא מסוכן מאוד לדעתי.

רוביו מצד שני, הוא המועמד הכי פרו ישראלי שאני אי פעם זוכר. תרשום מארקו רוביו ישראל ותראה מה הוא אומר. זה לא סתם קשקשת כללית. אלו נאומים מנומקים ברמה הכי גבוהה שיש.

לגבי שינוי המדיניות - לאו דווקא עניין של שתי מדינות או לא. יותר עניין של הקו הירוק הוא לא קו מדיני ויש מציאות בשטח שצריך להתחשב בה. עמדה כזו תשמוט באופן מיידי את הקרקע מתחת לכל מיני מדינות קקיוניות שמכירות "במדינה פלשתינית" בגבולות 67. הוא יכול לעשות גם עוד דברים כמו לפרק את אונר"א (משהו שהיה צריך לעשות מזמן) ולהוריד את עניין ה"פליטים" מסדר היום. בקיצור, יש המון דברים שנשיא אמריקני אוהד יכול לעשות - דברים שהיו צריכים להיעשות מזמן. לא יודע אם הוא יעשה את זה, אבל יש מה לעשות.

לגבי רמת הגולן - כרגע אין אף מדינה בעולם שמכירה בסיפוח הישראלי של הרמה. רוביו יכול לשנות את העמדה האמריקנית בקשר לזה.

הוא משלם מס שפתיים כמו גדול, הוא פשוט עושה את זה מהכיוון ההפוך-במקום להיות פוליטיקלי קורקט, הוא סופר לא פוליטיקלי קורקט. הוא אומר לכל אחת מהקבוצות שהוא מכוון אליהן בדיוק מה שהן רוצות לשמוע.

בעניין המדיניות, הנשיאים האמריקאים האחרונים(משתי המפלגות) דווקא הכירו במציאות ברמה מסויימת, כלומר, הם לא קראו להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67 באופן אבסולוטי, אלא בהתחשבות בגושי ההתיישבות הגדולים(למיטב ידיעתי-אריאל, גוש עציון, מעלה אדומים).

בעניין רמת הגולן, אני לא יודע כמה זה משנה לנו. נכון, זה יהיה אחלה אם הוא יכיר בזה, אבל רמת הגולן היא לא ממש נושא שאנחנו צריכים להגן עליו מבוקר עד ערב, כי שוב, זה לא שיש שם אזרחים סורים שלא יכולים לחזור לסוריה, הם פשוט צריכים לחצות את הגבול. ולמרות שאין הכרה ברמת הגולן, הסיפוח הוא דווקא חוקי, כי הענקנו אזרחות לכל מי שהתגורר שם והיה מעוניין באזרחות. הם יכולים להצביע בבחירות, לקבל תשלומי רווחה וכו'. המצב של יהודה ושומרון, באופן טבעי, הוא שונה.
שלא לדבר על זה שגם אם ממש היינו רוצים להחזיר את רמת הגולן(מה שבחיים לא יקרה בכל מקרה), לפחות בשנים הקרובות, אין באמת למי. אז זה סוגר את העניין הזה עד שנראה אם בכלל תישאר סוריה.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי roy1000 » 15 פברואר 2016, 09:53

אני לא מסכים איתך לגבי טראמפ - אני רואה בו איש מאוד מסוכן.

חוץ מבוש הבן לתקופה קצרה, אך נשיא אמריקאי לא הכיר בגושי ההתנחלויות (ואפילו לא בשכונות מזרח ירושלים), ואף נשיא אמריקאי אפילו לא הכיר בזה שאין "זכות" שיבה. להיפך, אובאמה הלך כמה צעדים אחורה לעומת בוש ודחף מדינות באירופה להכיר במדינה פלשתינית בגבולות 67.
roy1000

הודעהעל ידי yanay21 » 15 פברואר 2016, 15:46

roy1000 כתב:אני לא מסכים איתך לגבי טראמפ - אני רואה בו איש מאוד מסוכן.

חוץ מבוש הבן לתקופה קצרה, אך נשיא אמריקאי לא הכיר בגושי ההתנחלויות (ואפילו לא בשכונות מזרח ירושלים), ואף נשיא אמריקאי אפילו לא הכיר בזה שאין "זכות" שיבה. להיפך, אובאמה הלך כמה צעדים אחורה לעומת בוש ודחף מדינות באירופה להכיר במדינה פלשתינית בגבולות 67.

אני גם לא חושב שטראמפ הוא נשמה טובה, בעיניי הוא אסון, אבל אני לא כל כך דואג, כי הוא פשוט לא יבחר.

ואתה טועה בענייני ההתנחלויות: עוד מימי קלינטון והלאה(כלומר, מתווה קלינטון) הנשיאים האמריקאים אימצו את החלוקה הטריטוריאלית שם-אריאל, מעלה אדומים וגוש עציון(שבזמנו הכילו 80 אחוז מהמתנחלים, היום אני מניח שהרבה פחות) יסופחו לישראל, וכל השאר למדינה הפלסטינית. אף נשיא לא העביר הכרה חוקית ,אבל כולם תמכו בעניין הזה, ואובמה אפילו הזכיר את זה איפשהו, אם חשוב לך אני מוכן לנסות ולחפש, למרות שזה היה נאום די נידח כזה.

אותו דבר בעניין הפליטים, שהפליטים היחידים שיחזרו לישראל יהיו אלו שהיא תסכים לקבל, זה משהו שכל הנשיאים האמריקאים תמכו בו. הם הרי לא סתומים, אנחנו לא מספחים את השטחים מאותה סיבה-לא מעוניינים במיליוני פלסטינים עם תעודת זהות כחולה.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי LIAV10 » 17 פברואר 2016, 00:53

טראמפ גאון :laugh3
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי MTA2311 » 19 פברואר 2016, 03:31

ראיתי אתמול סקר (של NBC לדעתי) שרואים בו שהילארי מפסידה לכל רפובליקני חוץ מטראמפ, וסנדרס מנצח את כולם.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 19 פברואר 2016, 09:30

תגידו, יש פריימריס בעוד מדינות או שיש הפסקה עכשיו?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 19 פברואר 2016, 10:33

MTA2311 כתב:ראיתי אתמול סקר (של NBC לדעתי) שרואים בו שהילארי מפסידה לכל רפובליקני חוץ מטראמפ, וסנדרס מנצח את כולם.

אני לא אומר בהכרח שהסקר הזה לא נכון לעכשיו, אבל אין שום תרחיש, שום מצב שבו זה קורה.

המצב של סאנדרס טוב יחסית, כי הקמפיין הרפובליקני כנגדו עוד לא התחיל. ובנוסף, יש סקרים שבודקים את כל המצביעים הרשומים, אבל לא את אלו שאשכרה הולכים להצביע (likely voters מול registered voters).

בדור הזה, האמריקאים פשוט לא יצביעו לסוציאליסט. אם סאנדרס יעבור, איכשהו, את הפריימריז הדמוקרטיים, כמות הארגונים שיעלו לשחוט אותו תהיה חסרת תקדים. כמעט כל בנק, חברה פיננסית, חברות ביטוח רפואי(שיש להן כוח עצום בארצות הברית), דמוקרטים עם אידיאולוגיה קפיטליסטית יותר, כל רפובליקני בארה"ב וכו'. שלא לדבר על הקבוצות הברורות מאליהן, כמו קבוצות למען זכויות על נשק, קבוצות נגד הפלות, קבוצות נוצריות, פרו ישראליות וכו'.

הוא לא יצא מזה מנצח בחיים.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי MTA2311 » 19 פברואר 2016, 14:19

כן, זה באמת לא נשמע מאוד הגיוני.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שחף » 22 פברואר 2016, 00:15

ראיתי כמה נאומים של רוביו. יכול להיות שיש שם קצת מס שפתיים לטובת הקול היהודי, אבל האיש נראה כמו פנטזיה פרועה של נשיא אמריקאי מבחינתנו. באתר שלו כתוב שהוא תומך בהעברה של השגרירות לירושלים. זה משהו שלדעתי לא דובר אף פעם לדעתי אצל אף אחד.
שחף

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 פברואר 2016, 00:16

שחף כתב:ראיתי כמה נאומים של רוביו. יכול להיות שיש שם קצת מס שפתיים לטובת הקול היהודי, אבל האיש נראה כמו פנטזיה פרועה של נשיא אמריקאי מבחינתנו. באתר שלו כתוב שהוא תומך בהעברה של השגרירות לירושלים. זה משהו שלדעתי לא דובר אף פעם לדעתי אצל אף אחד.

זה כבר לא יקרה. לא רואה את טראמפ מפסיד עכשיו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי yanay21 » 22 פברואר 2016, 09:13

שחף כתב:ראיתי כמה נאומים של רוביו. יכול להיות שיש שם קצת מס שפתיים לטובת הקול היהודי, אבל האיש נראה כמו פנטזיה פרועה של נשיא אמריקאי מבחינתנו. באתר שלו כתוב שהוא תומך בהעברה של השגרירות לירושלים. זה משהו שלדעתי לא דובר אף פעם לדעתי אצל אף אחד.

העניין עם השגרירות זה מס השפתיים הכי גדול אבר. זה עניין קבוע שמועמדים לנשיאות אומרים שהם יעבירו את השגרירות, ובסוף לא מעבירים, וישראל לא באמת לוחצת כי ברור שזה מס שפתיים.יש חוק מאמצע שנות ה90 שאומר שעד שנת 1999 השגרירות צריכה לעבור, אבל שלנשיא יש אפשרות לדחות את התאריך של היישום. קלינטון דחה, בוש דחה, אובמה דחה. רוביו לא יהיה שונה בעניין הזה.
כולם אומרים את זה, זה סתם סימן לתמיכה, אף אחד לא באמת יעשה את זה, כי ברגע שארה"ב תעשה את זה, היא מאבדת חלק משמעותי מהמעמד שלה כמתווכת בינינו לבין הרשות הפלסטינית.

יחד עם זאת, אני לא רואה תרחיש שבו רוביו לא זוכה. נכון שטראמפ מוביל, אבל הוא(וטד קרוז) זה הסיוט הכי גדול של הממסד הרפובליקני. הם יעשו להם חיסול פוליטי ממוקד.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי roy1000 » 22 פברואר 2016, 09:46

אני לא חושב שזה רק מס שפתיים. אני חושב שיש מצב שהוא יהיה הנשיא הכי אוהד אי פעם לישראל ושאיתו יהיה אפשר להגיע לשינוי אמיתי במצב המדיני של ישראל בעולם.
roy1000

הודעהעל ידי yanay21 » 22 פברואר 2016, 10:21

roy1000 כתב:

אני לא חושב שזה רק מס שפתיים. אני חושב שיש מצב שהוא יהיה הנשיא הכי אוהד אי פעם לישראל ושאיתו יהיה אפשר להגיע לשינוי אמיתי במצב המדיני של ישראל בעולם.

זה בהחלט מס שפתיים. אני לא אומר שהוא לא אוהד ישראל, אבל הוא לא יעשה מה שבוש לא עשה. מוכן לאכול את הכובע בשמחה.

בעניין מעמדה של ישראל, אני לא חושב שזה תלוי בארצות הברית יותר מדי. ברור שהוא יתמוך בנו ויקדם אותנו, אבל מה שחשוב לנו ביחסים עם ארצות הברית אלו היחסים עם ארצות הברית(סיוע בטחוני, וטו באום וכו'), ארה"ב לא תגרום לצרפת להיות יותר נחמדה, או לשוודיה.

יחד עם זאת, כנראה שגם הממשלה הנוכחית בונה על רוביו, כי ארה"ב הציעה לנו את הסיוע הכי גדול אי פעם(כנראה בגלל ענייני איראן), וביבי דחה אותה, מה שאומר שכנראה זה יצטרך להיסגר מול הנשיא הבא, שכנראה מתפללים שיהיה רוביו. הוא הולך להיות המועמד הרפובליקני, וכל עוד הוא לא יתן לפריימריז למשוך אותו יותר מדי לימין, הוא יכול יחסית בקלות לנצח את הילארי. היא אמנם מנוסה ממנו, אבל זה גם החיסרון שלה, שהיא לא מרעננת. אם הבחירות היו נערכות היום, היא מנצחת, אבל כל עוד הוא ישתמש בקלפים שלו(שהם רבים וטובים משלה) נכון, הוא יכול לנצח, וגם לכוון את המפלגה הרפובליקנית לכיוון היסטורי, בכל מה שקשור להרחבת קהל הבוחרים שלהם.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־57 אורחים