המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

הורים וילדים

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: הורים וילדים

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 11:40

roy1000 כתב:דרך אגב - לגבי לימוד קריאה וחשבון וכו' - היום דווקא אומרים שלא לדחוף את זה בגיל צעיר. אומרים שהדבר הנכון יותר הוא לתת לילד לשחק משחקי דמיון בשביל לפתח יצירתיות.
אנחנו לא דוחפים קריאה וחשבון - נותנים לזה לבוא ממנה ובשנה האחרונה היא די מלמדת את עצמה לקרוא עם קצת עזרה מאיתנו.

מעניין...
אני דוגל בשיטה הסובייטית הקלאסית, שצריך לדחוף את הילד לעשות דברים כי הם יכולים...

ד"א חשבתי שאני לא אפול לקלישאה הזאת, אבל אני פשוט רואה שהיא יכולה וחבל לי שלא... אולי צריך לרסן את זה קצת.

משחקי דמיון ד"א זה אחלה דבר לגמרי, והיא ממש חזק בקטע, עם כל הבובות והפליימובילים שלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 11:42

roy1000 כתב:להגביל זמן מסכים זה משהו שהרבה יותר קל בתיאוריה מבמעשה. הילדים יודעים טוב מאוד איך לגבות ממך מחיר כבד על כל דבר שהם לא רוצים.
הפשרות שאני עושה - חלק גדול מהזמן צריך להיות תוכניות באנגלית (בין אם ביוטיוב או ערוץ ג'ים-ג'ם בטלווזיה). ערוץ הופ אני פחות מרשה - יותר ניק ג'וניור ודיסני ג'וניור.
בדיסני ג'וניור יש את התוכנית שהזכרתי בת'רד השני - "דוק רופאת צעצועים" זה role model ממש יפה לבנות והבת שלי נכנסה ממש חזק לקטע.

אומרים שהורה נמצא בקונפליקט עם הילד בממוצע כל שתי דקות. לי זה נראה כמו כל שתי שניות.

מסכים לגבי האנגלית. הקטנה שלי אחרי הטיול לסקוטלנד התמכרה לפפה פיג וגם את מיסטר טאמבלס היא מחבבת.
הרבה יותר קל לי לשים לה את פפה פיג מאשר עוד סמי הכבאי או עוד איזה סרט ארוך כמו אלאדין.

ניסיתי היום לשכנע אותה לראות את דוק... קצת קשה לשכנע אותה לעשות דברים חדשים, אבל נעבוד על זה...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 11:44

מקאדו 3 כתב:יש עכשיו בערוץ 23 וגם קצת בהוט את התוכניות הישנות של פעם , רגע עם דודלי קישקשתא וכ'והבעיה היא שזה בשחור לבן ולא תמיד מושך את עיני הילדים אבל ללא ספק אלה תוכניות יותר חינוכיות ויותר מושקעות ממה שייש עכשיו בד'כ בערוצי הילדים קראתי כתבה לא מזמן על כמה שכל פרק ופרק היה מושקע ומלאכת מחשבת ואני באמת חושב שזה הרבה יותר יפה וחינוכי בעיקר הדגש על כבוד הדדי חברות וערכים .

כשהילדים הקטנים שלי רואים למשל בוב ספוג אני פשוט נדהם מהשפה הזולה והלא מכובדת שם' חתיכת חרא ' חזר שם כמה פעמים וגם ' חתיכת זבל ' אני משתדל להרחיק אותם מהתוכניות האלה זה תת רמה בסה'כ .

מסכים שייש גם כמה יוצאים מין הכלל וארטור הוא אכן אחד העובים , אני זוכר את פרק המשקפיים וזה היה ממש כשהודיעו לילד שלי שהוא צריך משקפיים וזה היה בדיוק בזמן .

וואלה... לא ידעתי שבוב ספוג כזה... לא יוצא לה לראות את זה בכלל.

ניסיתי לשכנע אותה לראות גם את החיים, אבל גם זה כנראה עדיין קצת מוקדם מדי.
מעניין שאין כ"כ הקפדה על תכנים בעידן הזה כמו שהיה בעבר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 27 פברואר 2016, 11:55

יוני, אתה בהוט במקרה?
נכנסתי פעם לבדוק מה יש בספריות של הילדים בvod וראיתי הרבה מאוד תכנים.
לא מעט דברים חינמיים שאני גדלתי עליהם בין היתר...
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 12:55

החציל האצטקי כתב:יוני, אתה בהוט במקרה?

בייס... גם שם יש אינסוף תכנים...
הסיפור זה למצוא את הדברים הטובים
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 27 פברואר 2016, 12:56

jol9 כתב:

בייס... גם שם יש אינסוף תכנים...
הסיפור זה למצוא את הדברים הטובים

עם הוט הייתי יכול לבדוק ולעזור. אין לי מושג מה יש אצלכם בVOD.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שמואל1 » 27 פברואר 2016, 14:01

יוני, אם אתה מכיר את התוכנה KODI אז יש לך שם תוסף בשם KIDSIL עם המון תכנים לילדים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי מקאדו 3 » 27 פברואר 2016, 14:46

את האמת עברתי להוט לא מזמן ואני מוכרח להודות שלילדים ונוער הם הרבה יותר טובים מייס הספריה שלהם לגילאים האלה הרבה יותר עשירה ובתוכניות מקור הם הרבה יותר טובים ( עכשיו הילדים הגדולים מכורים לסוסי הפרא ) הם גם יותר זולים , במה שקשור לסדרות חו'ל הם הרבה מאחורי ייס מה גם שהשלט שלהם זה באמת משהו על גבול הבלתי נסבל .
תמונה
מקאדו 3

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 15:27

שמואל1 כתב:יוני, אם אתה מכיר את התוכנה KODI אז יש לך שם תוסף בשם KIDSIL עם המון תכנים לילדים.

כן, יש לי אותו... אני בעיקר שולף שם סרטים מדובבים כמו הקול בראש וכאלה
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2016, 16:08

jol9 כתב:מעניין...
אני דוגל בשיטה הסובייטית הקלאסית, שצריך לדחוף את הילד לעשות דברים כי הם יכולים...

ד"א חשבתי שאני לא אפול לקלישאה הזאת, אבל אני פשוט רואה שהיא יכולה וחבל לי שלא... אולי צריך לרסן את זה קצת.

משחקי דמיון ד"א זה אחלה דבר לגמרי, והיא ממש חזק בקטע, עם כל הבובות והפליימובילים שלה.

המחקרים די חד-משמעיים שאין קשר בין למידה מוקדמת של קרוא וכתוב לבין הצלחה בלימודים ו-IQ גבוה. אין לזה שום תועלת ארוכת טווח. אנחנו בכלל לא בקטע של לכפות יותר מדי דברים בשלב הזה. עד שזה לא בא מהילד עצמו זה במילא לא יעיל. לדוגמא, במשך שנתיים ניסיתי לשכנע אותה לשחק בלגו והיא סירבה לחלוטין וסתם גרמה לי תסכול, עד לפני חודש בערך היא גילתה לבדה את הלגו והתחילה לבנות דברים ועכשיו זה מה שמעניין אותה.

מה שאני מנסה לדחוף ולא מוותר זה אנגלית.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 16:14

roy1000 כתב:
jol9 כתב:מעניין...

המחקרים די חד-משמעיים שאין קשר בין למידה מוקדמת של קרוא וכתוב לבין הצלחה בלימודים ו-IQ גבוה. אין לזה שום תועלת ארוכת טווח. אנחנו בכלל לא בקטע של לכפות יותר מדי דברים בשלב הזה. עד שזה לא בא מהילד עצמו זה במילא לא יעיל. לדוגמא, במשך שנתיים ניסיתי לשכנע אותה לשחק בלגו והיא סירבה לחלוטין וסתם גרמה לי תסכול, עד לפני חודש בערך היא גילתה לבדה את הלגו והתחילה לבנות דברים ועכשיו זה מה שמעניין אותה.

מה שאני מנסה לדחוף ולא מוותר זה אנגלית.

נו, אתה רואה, אתה כן מנסה לדחוף דברים, פשוט משהו אחר שנראה לך יותר חשוב.

אני לא יודע ולא מכיר את המחקרים, ולמען האמת אני לא בהכרח סומך על כל מחקר שמפורסם ויוצא, כי כל ילד הוא אחר, וגם למחקרים
ולחוקרים עצמם יכולים להיות אינטרסים.
בוא נגיד שבאיזשהו מקום כל אחד אמור להחליט - "טוב, כאן אני מתערב". הרי אם הילד עצלן, ולא מעניין אותו כלום, אז גם בגיל 6 וגם בגיל 10,
לא יהיה לו עניין ללמוד, להסתקרן ולהרחיב אופקים.

אני אישית כן חושב שיש מקום להתערבות, להקניית הרגלי למידה, ללמד את הילד לאתגר את עצמו קצת, וגם ליצור אצלו תסכולים בקטנה (אסור
להגזים).
בכל אופן, כמו שאמרתי, זה מאוד לא חד משמעי, וכל אחד צריך לעשות את מה שהוא מרגיש וחושב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2016, 17:45

jol9 כתב:נו, אתה רואה, אתה כן מנסה לדחוף דברים, פשוט משהו אחר שנראה לך יותר חשוב.

אני לא יודע ולא מכיר את המחקרים, ולמען האמת אני לא בהכרח סומך על כל מחקר שמפורסם ויוצא, כי כל ילד הוא אחר, וגם למחקרים
בוא נגיד שבאיזשהו מקום כל אחד אמור להחליט - "טוב, כאן אני מתערב". הרי אם הילד עצלן, ולא מעניין אותו כלום, אז גם בגיל 6 וגם בגיל 10,

אני אישית כן חושב שיש מקום להתערבות, להקניית הרגלי למידה, ללמד את הילד לאתגר את עצמו קצת, וגם ליצור אצלו תסכולים בקטנה (אסור
להגזים).
בכל אופן, כמו שאמרתי, זה מאוד לא חד משמעי, וכל אחד צריך לעשות את מה שהוא מרגיש וחושב.

לא הבנת אותי... זה לא שאני לא ניסיתי (או אפילו עדיין מנסה) לדחוף דברים, זה פשוט שכל דבר שניסיתי לדחוף די נכשל.

אני עדיין תוהה עם עצמי עד כמה בכלל לנו כהורים יש השפעה על הילדים? כלומר, ברור לכולם שילדים נולדים עם אופי מסויים. עד כמה אפשר לשנות את זה? אם ילד נולד עצלן, האם אנחנו באמת יכולים לשנות את זה? אם ילד הוא לא סקרן ולא מעניין אותו ללמוד, הורים באמת יכולים לשנות את זה? בת'כלס נראה לי שההשפעה שלי כהורה היא די קטנה.

אני גם לגמרי מסכים אין שום תשובות מוחלטות בעניין של גידול ילדים. מה שמתאים לילד אחד ממש לא מתאים לילד אחר.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 פברואר 2016, 17:51

roy1000 כתב:
jol9 כתב:נו, אתה רואה, אתה כן מנסה לדחוף דברים, פשוט משהו אחר שנראה לך יותר חשוב.

להגזים).

לא הבנת אותי... זה לא שאני לא ניסיתי (או אפילו עדיין מנסה) לדחוף דברים, זה פשוט שכל דבר שניסיתי לדחוף די נכשל.

אני עדיין תוהה עם עצמי עד כמה בכלל לנו כהורים יש השפעה על הילדים? כלומר, ברור לכולם שילדים נולדים עם אופי מסויים. עד כמה אפשר לשנות את זה? אם ילד נולד עצלן, האם אנחנו באמת יכולים לשנות את זה? אם ילד הוא לא סקרן ולא מעניין אותו ללמוד, הורים באמת יכולים לשנות את זה? בת'כלס נראה לי שההשפעה שלי כהורה היא די קטנה.

אני גם לגמרי מסכים אין שום תשובות מוחלטות בעניין של גידול ילדים. מה שמתאים לילד אחד ממש לא מתאים לילד אחר.

כנראה שלא. זה הכיוון ברוב המחקרים בנושא היום.
גנטיקה>סביבה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 17:54

אני מאמין שאנחנו משפיעים יותר ממה שאנחנו חושבים.

(קשה לי להאמין שהילדה של אור לא תרצה להשתלט על העולם בשלב כלשהו...)

בכל אופן, אני כן מאמין שניתן לעצב אופי, או לפחות חלקים ממנו. אם למשל הילד עצלן באופיו, אבל ההורים כל הזמן לוקחים אותו איתם
לטיולים ונמצאים בפעילות, אז גם הוא יהיה כזה בסופו של דבר.
בטווח הרחוק יכול להיות שזה מתכהה, אבל הטווח הרחוק זה לא הדבר היחיד שמעניין.

ישנם גם פרמטרים נוספים - סביבתיים, שגם להם בטוח יש השפעה.
למשל, ילד חלש באופי, שגם לא קיבל דחיפה מההורים, יכול לשייט במהלך הבית ספר ולהעביר אותו בסוג של בינוניות,
שתמנע ממנו לשאוף לדברים גדולים יותר גם בהמשך החיים.
אל מול ילד אחר ממבנה אופי דומה, שכן קיבל את הדחיפה ואת האמונה מהוריו, וכן חווה הצלחות לאורך הדרך, בהחלט יכול
למצוא את עצמו בנקודת זינוק טובה יותר, עם הרגלים בריאים יותר ועם ביטחון עצמי גבוה יותר.

ד"א, יש אצלכם באוניברסיטה חוגים לילדים קטנים? אני יודע שבמכון ויצמן יש כל מיני חוגי העשרה מכיתה א'-ב' והלאה.
אני בהחלט שוקל ללכת על זה בבוא היום.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 27 פברואר 2016, 17:55

jol9 כתב:אני מאמין שאנחנו משפיעים יותר ממה שאנחנו חושבים.

בכל אופן, אני כן מאמין שניתן לעצב אופי, או לפחות חלקים ממנו. אם למשל הילד עצלן באופיו, אבל ההורים כל הזמן לוקחים אותו איתם

למשל, ילד חלש באופי, שגם לא קיבל דחיפה מההורים, יכול לשייט במהלך הבית ספר ולהעביר אותו בסוג של בינוניות,
אל מול ילד אחר ממבנה אופי דומה, שכן קיבל את הדחיפה ואת האמונה מהוריו, וכן חווה הצלחות לאורך הדרך, בהחלט יכול
למצוא את עצמו בנקודת זינוק טובה יותר, עם הרגלים בריאים יותר ועם ביטחון עצמי גבוה יותר.

ד"א, יש אצלכם באוניברסיטה חוגים לילדים קטנים? אני יודע שבמכון ויצמן יש כל מיני חוגי העשרה מכיתה א'-ב' והלאה.

אפילו לא בצחוק יוני, אפילו לא בצחוק
אם אתה תחשוב שהם יכולים להתרבות, זה יקרה, ואף אחד לא רוצה את זה
לא אנחנו, לא העולם, ובטח שלא אור
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 17:56

ובכל זאת, זה יהיה משעשע...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 27 פברואר 2016, 18:32

jol9 כתב:אני מאמין שאנחנו משפיעים יותר ממה שאנחנו חושבים.

אני ממש לא בטוח. יש תמיד את הסיפורים האלה על הילדים המאומצים שיוצאים בסופו של דבר בדיוק כמו ההורים הביולוגיים שלהם (ולא כמו ההורים המאמצים). אני גם מאמין שבסופו של דבר ילד נולד עם מטען גנטי מסויים ואופי מסויים וכל הנסיונות להילחם או לשנות את זה די נועדו לכישלון. מצד שני, זה אולי תירוץ שאני מספר לעצמי לחפות על הכישלון ההורי שלי...

אין באוניברסיטה חוגים לילדים כאלה קטנים (לפחות לא משהו שאני מכיר). זה מתחיל מהחטיבה ומתמקד בעיקר במדעים.
בת'כלס, אני לא יודע מה יש לילדים בכיתה א' לחפש במכון וייצמן? לא מכיר הרבה חברי סגל שמסוגלים לעבוד עם ילדים בגיל כזה. ואם זה סתם חוג שלא קשור לסגל של מכון וייצמן, אז למה זה שם?
roy1000

הודעהעל ידי LIAV10 » 27 פברואר 2016, 19:59

Holiday_Armadillo כתב:
LIAV10 כתב:יוני, שאלה רצינית, מה עם אח קטן?
מקווה שהקפאת זרע כשהיית צעיר.

גברים תמיד מייצרים זרע
רק נשים צריכות להקפיא ביציות

#knowledge

השאלה באיזו איכות.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי my man » 27 פברואר 2016, 20:01

אתם לא בני אדם...איזה דיונים היו פה השבת...איך פספסתי את זה...
זה יותר גרוע מארל קלארק...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 22:09

my man כתב:אתם לא בני אדם...איזה דיונים היו פה השבת...איך פספסתי את זה...
זה יותר גרוע מארל קלארק...

אתה מוזמן להצטרף... הת'רד הזה כאן כדי להישאר. אני לא בטוח כמה תוכל לתרום לנו אבל, כי מה אתה כבר יודע
על גידול ילדים... אצלכם הילדה בת ה-3 מגדלת את הפעוט בן השנה וחצי, שמגדל את התינוק בן בחודש... :tongue3
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־33 אורחים