המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

סרטים 2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: סרטים 2

הודעהעל ידי MTA2311 » 12 יולי 2016, 22:58

my man כתב:
Holiday_Armadillo כתב:כי הדת מתכופפת איך שבא לה לפי מה שנוח

אשתי מזמינה אותך לשיחה בלי מסיכות ועקיצות...איתי זה לא ילך..

אני גם בא
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי my man » 12 יולי 2016, 23:00

Holiday_Armadillo כתב:
my man כתב:

אני כמו הפלסטינאים, אני באה לשולחן המשא ומתן רק עם תנאים מוקדמים
אם כל הצדדים מוכנים להודות שאין אלוהים לפני השיחה, אין לי בעיה לדבר

טאבולה ראסה או כלום..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 12 יולי 2016, 23:01

my man כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
my man כתב:

אני כמו הפלסטינאים, אני באה לשולחן המשא ומתן רק עם תנאים מוקדמים
אם כל הצדדים מוכנים להודות שאין אלוהים לפני השיחה, אין לי בעיה לדבר

טאבולה ראסה או כלום..

אני אוהבת לא אוהבת טאבולה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 12 יולי 2016, 23:06

my man כתב:
rc4991 כתב:
my man כתב:
LIAV10 כתב:מה לא?
שופכים זרע לבטלה?

אני בשוק שאתה חושב ככה! זה ממש לא הכיוון...

המצווה היא לא רק הבאת ילדים אלא גם החיבור בין איש לאשתו. עצם החיבור הוא מצווה! מה שאנשים יודעים היום על מצוות אהבת איש את אשתו הוא פשוט חסר. יש מצווה על האיש לספק את אשתו- בעיקרון כל פעם שהיא רוצה הגבר מחוייב להיענות. וכן להיפך. קוראים זה מצוות עונה! זה ממש לא לבטלה גם אם זה לא לשם הבאת ילדים. יש אמצעי מניעה ומשתמשים בהם עד שמחליטים שרוצים ילד.

הכתב הוא קטן כי יש דברים שהצניעות יפה להם...

מה? זה נשמע ממש מוזר
למה כאן זה לא זרע לבטלה? פתאום לא מדובר ב"רצח"?
אני שואל בשיא הרצינות כי זה נשמע ממש מוזר

כי לשמח את אשתך זו מצווה גדולה בדיוק באותה מידה!

סלח לי אבל מה זאת השטות הזאת?
איסור שפיכת זרע לא נובע בגלל שמדובר ברצח?
פתאום מותר לרצוח ולעבור על אחד החטאים הכי גדולים בשביל סיפוק מיני?
באמת שמעניין אותי לשמוע על זה אז תענה בבקשה ברצינות ובהרחבה, אנחנו אנשים בוגרים
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 12 יולי 2016, 23:26

rc4991 כתב:
my man כתב:
rc4991 כתב:
my man כתב:
LIAV10 כתב:מה לא?
שופכים זרע לבטלה?

אני בשוק שאתה חושב ככה! זה ממש לא הכיוון...

המצווה היא לא רק הבאת ילדים אלא גם החיבור בין איש לאשתו. עצם החיבור הוא מצווה! מה שאנשים יודעים היום על מצוות אהבת איש את אשתו הוא פשוט חסר. יש מצווה על האיש לספק את אשתו- בעיקרון כל פעם שהיא רוצה הגבר מחוייב להיענות. וכן להיפך. קוראים זה מצוות עונה! זה ממש לא לבטלה גם אם זה לא לשם הבאת ילדים. יש אמצעי מניעה ומשתמשים בהם עד שמחליטים שרוצים ילד.

הכתב הוא קטן כי יש דברים שהצניעות יפה להם...

מה? זה נשמע ממש מוזר
למה כאן זה לא זרע לבטלה? פתאום לא מדובר ב"רצח"?
אני שואל בשיא הרצינות כי זה נשמע ממש מוזר

כי לשמח את אשתך זו מצווה גדולה בדיוק באותה מידה!

סלח לי אבל מה זאת השטות הזאת?
איסור שפיכת זרע לא נובע בגלל שמדובר ברצח?
פתאום מותר לרצוח ולעבור על אחד החטאים הכי גדולים בשביל סיפוק מיני?
באמת שמעניין אותי לשמוע על זה אז תענה בבקשה ברצינות ובהרחבה, אנחנו אנשים בוגרים

הבעיה המרכזית היא מערכת החינוך בסיפור הזה...מהפחד שהחבר'ה יפלו בחטא הזה כל מה שלימדו זה "זה אסור וזה רע"
אז לא המסר הנכון הוא "זה מותר וזה טוב" - האדם נברא יחיד בעולם והיתה חסרה לו השלמות ולכן הקב"ה ברא את האשה שתשלים אותו. ואין האיש שלם בלא האשה ואין האשה שלמה ללא האיש. החיבור הפיזי(שהוא בא בטהרה) בין האיש לאשה הוא פסגת השלמות הזו. היהדות וההלכה מקדשות אותו בצורה שפשוט נעלמה מעיני החינוך הדתי(והחילוני).
העניין הוא לא הסיפוק המיני אלא החיבור והאהבה של הגבר והאשה. המטרה היא לא הסיפוק המיני אלא לשמח את האשה. כשאדם מספק את אישתו בפן הפיזי המעשה יוצר סיפוק וקירבה לא רק בפן המיני הפיזי אלא גם באהבה נפשית- הרגש שמתעורר כשאחד משמח את השני הוא רגש של נתינה, אכפתיות, קירבה ואהבה. הסיפוק הוא כלי חשוב וממשי כדי להגיע אל אותו החיבור הנפשי העמוק.
ויותר מזה- ליהדות אין בעיה לספק את הגוף אבל גם זה צריך לבוא "במותר לך" ולא "באסור לך".

ועוד דבר-יסוד החיבור שבין איש לאשה הוא כל כך חשוב וכן היצר שמחבר בינהם כשהוא מופנה לטוב במצווה של חיבור איש ואשה אין טוב ממנו. אך כשהוא מופנה לרעה אכן אין רע ממנו. אבל ההפחדות שמדובר ברצח לדעתי אין להן מקום! זה יוצר כל כך הרבה בלבולים בקרב הנוער שאפשר למות...

עוד על הנושא אפשר להרחיב בספרו של הרב מלמד "פניני הלכה - שמחת הבית" ורוב דבריי מבוססים על ספרו זה.
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 12 יולי 2016, 23:29

מצטערת, אבל כל פעם שאני רואה דתי כבד רושם משהו זה פשוט מרגיש שהוא מצטט מישהו אחר, ואתה הודית בזה

אין לכם מוח משלכם?

כן, אורגזמה עוזרת לבני זוג להרגיש טוב, ממש הייתי צריכה שרב יסביר לי את זה במילים רוחניות
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 12 יולי 2016, 23:32

Holiday_Armadillo כתב:מצטערת, אבל כל פעם שאני רואה דתי כבד רושם משהו זה פשוט מרגיש שהוא מצטט מישהו אחר, ואתה הודית בזה

אין לכם מוח משלכם?

כן, אורגזמה עוזרת לבני זוג להרגיש טוב, ממש הייתי צריכה שרב יסביר לי את זה במילים רוחניות

כן הרבה מהידע שלי מבוסס על דברים שקראתי ואני משתדל לכתוב דברים בשם אומרם- כי אני למעשה די קטן ולא חכם..
את יכולה להיות בוטה ועוקצנית כמה שבא לך אבל לי חשוב להראות שהיהדות היא לא תיק ההפחדות שמוצג לגביה בכל מקום. היא להוסיף טוב ולהרבות אהבה. סה טו.
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 12 יולי 2016, 23:33

my man כתב:
Holiday_Armadillo כתב:מצטערת, אבל כל פעם שאני רואה דתי כבד רושם משהו זה פשוט מרגיש שהוא מצטט מישהו אחר, ואתה הודית בזה

אין לכם מוח משלכם?

כן הרבה מהידע שלי מבוסס על דברים שקראתי ואני משתדל לכתוב דברים בשם אומרם- כי אני למעשה די קטן ולא חכם..
את יכולה להיות בוטה ועוקצנית כמה שבא לך אבל לי חשוב להראות שהיהדות היא לא תיק ההפחדות שמוצג לגביה בכל מקום. היא להוסיף טוב ולהרבות אהבה. סה טו.

היהדות היא בתמציתה כמו כל דת אחרת - כת שמגדלת זומבים שייעצבו את השקפת עולמם לא לפי חוויות ותחושות אמיתיות אלא לפי הרצאות של אנשים בשר ודם שהומלכו ליותר טובים מהאדם הפשוט
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 12 יולי 2016, 23:34

אז ממה שאתה אומר לא מדובר ברצח? אז למה זה מה שכל הזמן מספרים לנו?
למה אומרים שכל אותן נשמות באות אליך אחרי שאתה מת ומייסרות אותך? נטו בשביל להרחיק ממעשה רע?
אם זה לא רצח אז אני בכלל לא מבין מה מעשה רע בזה, נכון יש את הקטע של הצניעות והכל אבל זה לא אמור להגיע לפיל שהיהדות עושה מהחטא הזה
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 12 יולי 2016, 23:39

rc4991 כתב:אז ממה שאתה אומר לא מדובר ברצח? אז למה זה מה שכל הזמן מספרים לנו?
למה אומרים שכל אותן נשמות באות אליך אחרי שאתה מת ומייסרות אותך? נטו בשביל להרחיק ממעשה רע?
אם זה לא רצח אז אני בכלל לא מבין מה מעשה רע בזה, נכון יש את הקטע של הצניעות והכל אבל זה לא אמור להגיע לפיל שהיהדות עושה מהחטא הזה

שלא תבין אותי- זה כן חטא חמור אפילו חמור מאד. הכוח של להמשיך את החיים בעולם הוא הכוח הגדול ביותר ואם אתה משתמש בו על מנת לספק את התאוות שלך אתה בעצם משחית את כח החיים הזה. מתוך זה הגיעו ההפחדות על הרצח וכדו'(וכן יש מקובלים שאמרו שמדובר ברצח) לדעתי אבל שיטת ההפחדות הזו סופה להתפוצץ בפנים של מי שמטיף לה. ולכן כל כאב צרם לי כשכתבת שאתה שומר מצוות רק מתוך הפחד של מה יבוא עליך...
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 12 יולי 2016, 23:49

Holiday_Armadillo כתב:
my man כתב:

אין לכם מוח משלכם?

היהדות היא בתמציתה כמו כל דת אחרת - כת שמגדלת זומבים שייעצבו את השקפת עולמם לא לפי חוויות ותחושות אמיתיות אלא לפי הרצאות של אנשים בשר ודם שהומלכו ליותר טובים מהאדם הפשוט

יש בסיס להרגיש מה שאת מרגישה. כאדם דתי כל אמירה מחשבתית שאני כותבת מחייבת אותי למעשים והפעולות שמשתמעות ממנה. כשאדם דתי "מייצג" את היהדות הוא צרך להיות הכי מדויק ומהוקצע שיכול להיות כדי שדברים לא יצאו מהקשרם. האחריות הזו היא ענקית ולכן יש לי צורך להישען על גדולים ממני שאני סומכת עליהם.

במקביל ויחד עם זאת, היהדות דוחפת את האדם לשאול שאלות ולברר בכוח השכל והלוגיקה שלו את האמונה. ממש מחנכים לזה ודוחפים לזה ויש מיליוני שיעורים על נושאים כאלה. ברמה הלוגית אפשר לענות ולהגיד שהכוח הזה של המשיכה בין האיש והאישה הוא כוח של חיבור וחיים. היהדות תמיד מכוונת ליהנות מהטוב שיש לעולם להציע במקום שבו הוא ישרת את פיתוח העולם. בנושא הזה, השאלה היא אם משרתים תאווה שכל מטרתה היא סיפוק עצמי או שהמטרה היא בניה. ולכן היהדות מחייבת חופה וחתונה לפני מימוש הכוח הזה- חתונה=התחייבות. כי מבחינת היהדות אם אתה רוצה ליהנות ממשהו אתה צריך להתחייב אליו. כאישה זה הדבר הכי הגיוני לי בעולם. מי שרוצה לטעום מהפרי חייב להבטיח ולהוכיח לי שהוא ישמור עליו ויטפל בו גם כשיהיה פחות נעים ונוח.

הדס, אישתו של אורי

נ.ב
אף אחד לא הומלך, אני בוחרת אחרי מי ללכת על פי ההערכה האישית שלי את אותו הרב. אין כאן כפיה "עשה לך רב". ולא " מישהו יקבע שהוא ממליך עליך רב.
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי rc4991 » 12 יולי 2016, 23:52

my man כתב:

שלא תבין אותי- זה כן חטא חמור אפילו חמור מאד. הכוח של להמשיך את החיים בעולם הוא הכוח הגדול ביותר ואם אתה משתמש בו על מנת לספק את התאוות שלך אתה בעצם משחית את כח החיים הזה. מתוך זה הגיעו ההפחדות על הרצח וכדו'(וכן יש מקובלים שאמרו שמדובר ברצח) לדעתי אבל שיטת ההפחדות הזו סופה להתפוצץ בפנים של מי שמטיף לה. ולכן כל כאב צרם לי כשכתבת שאתה שומר מצוות רק מתוך הפחד של מה יבוא עליך...

מה כזה חמור? נשמע כמו סתם צדקנות יתר, ממש לא משהו כזה חמור
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 12 יולי 2016, 23:57

rc4991 כתב:
my man כתב:

אני מאמין שאם ה' נתן לנו כוח אז הוא בא לשם מטרה מסוימת ותפקידנו לעשות זאת. אם אני משתמש בכוחות האלה לסיפוק עצמי אני אגואיסט. ככל שהכוח הוא גדול יותר אז החומרה שלו היא גדולה יותר ופה מדובר בכוח הגדול ביותר שקיים!...
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 12 יולי 2016, 23:59

my man כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
my man כתב:

אין לכם מוח משלכם?

יש בסיס להרגיש מה שאת מרגישה. כאדם דתי כל אמירה מחשבתית שאני כותבת מחייבת אותי למעשים והפעולות שמשתמעות ממנה. כשאדם דתי "מייצג" את היהדות הוא צרך להיות הכי מדויק ומהוקצע שיכול להיות כדי שדברים לא יצאו מהקשרם. האחריות הזו היא ענקית ולכן יש לי צורך להישען על גדולים ממני שאני סומכת עליהם.

במקביל ויחד עם זאת, היהדות דוחפת את האדם לשאול שאלות ולברר בכוח השכל והלוגיקה שלו את האמונה. ממש מחנכים לזה ודוחפים לזה ויש מיליוני שיעורים על נושאים כאלה. ברמה הלוגית אפשר לענות ולהגיד שהכוח הזה של המשיכה בין האיש והאישה הוא כוח של חיבור וחיים. היהדות תמיד מכוונת ליהנות מהטוב שיש לעולם להציע במקום שבו הוא ישרת את פיתוח העולם. בנושא הזה, השאלה היא אם משרתים תאווה שכל מטרתה היא סיפוק עצמי או שהמטרה היא בניה. ולכן היהדות מחייבת חופה וחתונה לפני מימוש הכוח הזה- חתונה=התחייבות. כי מבחינת היהדות אם אתה רוצה ליהנות ממשהו אתה צריך להתחייב אליו. כאישה זה הדבר הכי הגיוני לי בעולם. מי שרוצה לטעום מהפרי חייב להבטיח ולהוכיח לי שהוא ישמור עליו ויטפל בו גם כשיהיה פחות נעים ונוח.

הדס, אישתו של אורי

נ.ב
אף אחד לא הומלך, אני בוחרת אחרי מי ללכת על פי ההערכה האישית שלי את אותו הרב. אין כאן כפיה "עשה לך רב". ולא " מישהו יקבע שהוא ממליך עליך רב.

הויכוח הוא לא על משיכה וסיפוק בין בני זוג או כמה בני זוג צריכים להיות לבן אדם
אני לא אנטי-ממסד ואני לא נגד נישואים מאושרים (למה שמישהו יהיה?), מן הסתם שנישואים וזוגיות מאושרת כוללים בתוכם גם את האספקט הפיזי

הדיון היה על למה זה תקף כשמדובר על בני זוג ולמה זה לא תקף כשמדובר על להיות לבד
אם הדת מסכימה שזה תורם לקשר בין בני זוג, מי זאת הדת שתפסול את זה שסיפוק מיני עצמי גורם לבן אדם להרגיש יותר טוב? אומרים תמיד, כשאמא שוחקת את עצמה אל העפר, שהיא חייבת לטפל קודם בעצמה בשביל שהילדים שלה וכל מי שמסביבה ייהנו ממנה
למה שזה לא יהיה תקף למישהו שלא נשוי ולא נמצא במערכת יחסים? ואם ככה הוא יהיה עצבני והעבודה שלו והסביבה שלו יסבלו ממנו?
אם אתה לבד - זה לא בסדר
אם אתה נשוי - זה בסדר גמור
הכל בשביל למשוך אותך למסלול של נישואים וילדים כי אתה כבר רוצה משהו שהוא טבעי לחלוטין אבל אומרים לך שאסור, אז אתה מתחתן בגיל 19 בשביל לחוות משהו שצעירים אחרים לא צריכים להתייסר בשבילו

ואני מקווה שנראה אותך פה קצת יותר, לא רק בענייני דת
אנחנו יודעים שאורי לא עוזר לך בבית בכלל אבל יש לנו עוד עניינים חוץ מכדורסל פה שאנחנו בטוחים שתוכלי לתרום הרבה יותר מאורי (הוא נטל על המקום פה)
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 יולי 2016, 00:01

מה היא עושה איתו?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 13 יולי 2016, 00:02

MTA2311 כתב:מה היא עושה איתו?

העביר אותה להתנחלות ושיכנע אותה שסוף העולם הגיע וזה עליהם ליישב מחדש את כדור הארץ
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 13 יולי 2016, 00:04

אומייגאד, אישתו של אורי כותבת פה :dance4

סליחה, ברח לי.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי rc4991 » 13 יולי 2016, 00:16

my man כתב:
rc4991 כתב:
my man כתב:

אני מאמין שאם ה' נתן לנו כוח אז הוא בא לשם מטרה מסוימת ותפקידנו לעשות זאת. אם אני משתמש בכוחות האלה לסיפוק עצמי אני אגואיסט. ככל שהכוח הוא גדול יותר אז החומרה שלו היא גדולה יותר ופה מדובר בכוח הגדול ביותר שקיים!...

לדעתי זה רק מדגיש את הצורך של הדת למנוע הנאות
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 יולי 2016, 00:18

my man כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
my man כתב:

אין לכם מוח משלכם?

הדס, אישתו של אורי

נ.ב

שתי הערות:
1. כמו כולם, גם אני שומע המון את המנטרה "היהדות מעודדת שאילת שאלות". איך זה בא לידי ביטוי? איפה באורח החיים הדתי מתבטאת הפתיחות הזאת? איזה מקום בקהילה הדתית יש לאדם שלא מקבל בקלות את אורח החיים הזה? איפה הלוגיקה הזאת באה לידי ביטוי באורח החיים הדתי שלך? יש ישיבה, לישיבה יש רב ועושים מה שהרב אומר.
2.סקס (או כל אקט מיני אחר) זה נושא בעייתי בכל חברה, אבל האנושות כן עברה אבולוציה מחשבתית בהקשר הזה עם השנים. אם פעם החברה התכתבה די יפה עם האיסורים התיאולוגיים (גם אם הסיבות לא היו תיאולוגיות), היום המצב שונה. למה היהדות, שאוהבת להצהיר על עצמה שהיא דת פתוחה ונוטה למודרניזם (תפיסתית לפחות) לא יודעת לעשות את ההתאמות בתחום הזה? אתם באמת מאמינים שאוננות זה מעשה טמא?

(אורי סיפר לך שיש לי קראש עלייך?)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי rc4991 » 13 יולי 2016, 00:18

פתאום יש בי תחושה שהמתמש וייץ זו בכלל אשתו של אורי והוא ישר גילה והעיף אותה
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר