המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

לימודים, בחירת קריירה ופסיכומטרי v2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: לימודים, בחירת קריירה ופסיכומטרי v2

הודעהעל ידי איתי-שגב » 27 דצמבר 2016, 14:08

rc4991 כתב:
איתי-שגב כתב:
rc4991 כתב:
איתי-שגב כתב:רוני, אתה רק בן 22 ואתה כבר מסקר את מכבי באתר ספורט, אם הייתי אתה, הייתי הולך על הקריירה הזאת ומפתח אותה.
אבל זה חכם לחשוב גם על אופציות אחרות.

כמו שאמרת, אני כבר שם, גם אם לא באתר גדול כרגע
כמובן שאני לא מסתפק בזה ורוצה להתקדם אבל צריך להתחשב בכמה נתונים בעבודה הזאת
1. תחלופת הכתבים באתרים הבכירים מאוד נמוכה כך שגם אם אתה מספיק מוכשר אתה יכול להישאר באחוזים גבוהים בחוץ
2. אני לא רוצה להיות עורך תוכן אלא רק כתב שמסקר קבוצה (אני לא אלך ל-ONE או ספורט5 כעורך תוכן למרות שיש סיכוי גבוה שאכנס לשם כבר עכשיו אם ארצה)
3. אני דתי, זה כבר שם אותי בנקודת פתיחה פחות טובה (לא כולם מסתדרים כמו וייסברג שנמצא בתפקיד שהייתי מאוד שמח להיות בו)
4. אני צובר כרגע מלא ניסיון בכך שאני מסקר את מכבי והנבחרת כך שאולי עדיף לחשוב על לימוד של תואר אחר וכך להחזיק שני מקצועות ביד
5. אתה לא חייב תואר בתקשורת כדי להיות בתחום ומקסימום אוכל לקחת קורס כתיבה עיתונאית ולשפר את האספקט הזה שצריך ליטוש

בקיצור, אין לי מושג מה אני רוצה ללמוד

אם זה בסדר לך בנתיים, ואתה מרגיש שבקצב הזה אתה יכול להשתדרג לאט לאט(גם מבחינת נסיון, גם מבחינה כספית), זה יכול להיות מהלך חכם ללמוד עוד מקצוע.
כמה זמן אתה בעצם עובד ביום?.

אני לא יודע כרגע מה הכי נכון, כמובן שתואר יעזור אבל אני ממש לא בטוח שברמה של לשרוף על זה תואר (על כל המשמעויות של זה)
יש עוד משהו חשוב מאוד שצריך לקחת בחשבון וזה שככל שאתה נמצא באתר יותר בכיר כך יתייחסו, ואפילו ידליפו לך יותר, זה נגיד משהו שלא תלוי בי כרגע ומבאס אותי

העבודה באתר מאוד דינמית אבל בעיקרון לא דורשת הרבה עבודה
בגלל השכר הנמוך הבהרתי להם שאני לא מגיע לאימונים ומשחקי חוץ
בעיקרון זה כמה שעות שבועיות בשבוע + משחקים (ואירועים ומסע"תים כשיש)
אני עושה גם לא מעט ראיונות מחו"ל וזה לדוגמא דורש הרבה מאוד עבודה (כמה שעות טובות)

האמת שזה חלום שלי להיות כתב כזה, ואם הייתה לי האופציה, הייתי הולך הכי רחוק עם זה, אבל בגלל הגמגום, זה מונע הרבה מדברים בתקשורת שאני יכול לעשות, אם לא את כולם.
שמע, אני מאמין שאתה נהנה בחלק מהזמן. בכל זאת, אתה אוהד את הקבוצה, ויש אפילו אנשים שמסקרים את הקבוצה ועוקבים אחריה בלי לקבל שקל, ואתה יכול להפוך את זה לעבודה קבועה.
במצב שלך, לפחות מה שאני הייתי עושה, זה מחכה עוד שנה-שנה וחצי, רואה איך אתה מתקדם, ואז לוקח את ההחלטה. להתחיל בגיל 23-24 תואר, זה די אידיאלי.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הודעהעל ידי rc4991 » 27 דצמבר 2016, 15:12

איתי-שגב כתב:
rc4991 כתב:
איתי-שגב כתב:
rc4991 כתב:
איתי-שגב כתב:רוני, אתה רק בן 22 ואתה כבר מסקר את מכבי באתר ספורט, אם הייתי אתה, הייתי הולך על הקריירה הזאת ומפתח אותה.
אבל זה חכם לחשוב גם על אופציות אחרות.

כמו שאמרת, אני כבר שם, גם אם לא באתר גדול כרגע
כמובן שאני לא מסתפק בזה ורוצה להתקדם אבל צריך להתחשב בכמה נתונים בעבודה הזאת
1. תחלופת הכתבים באתרים הבכירים מאוד נמוכה כך שגם אם אתה מספיק מוכשר אתה יכול להישאר באחוזים גבוהים בחוץ
2. אני לא רוצה להיות עורך תוכן אלא רק כתב שמסקר קבוצה (אני לא אלך ל-ONE או ספורט5 כעורך תוכן למרות שיש סיכוי גבוה שאכנס לשם כבר עכשיו אם ארצה)
3. אני דתי, זה כבר שם אותי בנקודת פתיחה פחות טובה (לא כולם מסתדרים כמו וייסברג שנמצא בתפקיד שהייתי מאוד שמח להיות בו)
4. אני צובר כרגע מלא ניסיון בכך שאני מסקר את מכבי והנבחרת כך שאולי עדיף לחשוב על לימוד של תואר אחר וכך להחזיק שני מקצועות ביד
5. אתה לא חייב תואר בתקשורת כדי להיות בתחום ומקסימום אוכל לקחת קורס כתיבה עיתונאית ולשפר את האספקט הזה שצריך ליטוש

בקיצור, אין לי מושג מה אני רוצה ללמוד

אם זה בסדר לך בנתיים, ואתה מרגיש שבקצב הזה אתה יכול להשתדרג לאט לאט(גם מבחינת נסיון, גם מבחינה כספית), זה יכול להיות מהלך חכם ללמוד עוד מקצוע.
כמה זמן אתה בעצם עובד ביום?.

אני לא יודע כרגע מה הכי נכון, כמובן שתואר יעזור אבל אני ממש לא בטוח שברמה של לשרוף על זה תואר (על כל המשמעויות של זה)
יש עוד משהו חשוב מאוד שצריך לקחת בחשבון וזה שככל שאתה נמצא באתר יותר בכיר כך יתייחסו, ואפילו ידליפו לך יותר, זה נגיד משהו שלא תלוי בי כרגע ומבאס אותי

העבודה באתר מאוד דינמית אבל בעיקרון לא דורשת הרבה עבודה
בגלל השכר הנמוך הבהרתי להם שאני לא מגיע לאימונים ומשחקי חוץ
בעיקרון זה כמה שעות שבועיות בשבוע + משחקים (ואירועים ומסע"תים כשיש)
אני עושה גם לא מעט ראיונות מחו"ל וזה לדוגמא דורש הרבה מאוד עבודה (כמה שעות טובות)

האמת שזה חלום שלי להיות כתב כזה, ואם הייתה לי האופציה, הייתי הולך הכי רחוק עם זה, אבל בגלל הגמגום, זה מונע הרבה מדברים בתקשורת שאני יכול לעשות, אם לא את כולם.
שמע, אני מאמין שאתה נהנה בחלק מהזמן. בכל זאת, אתה אוהד את הקבוצה, ויש אפילו אנשים שמסקרים את הקבוצה ועוקבים אחריה בלי לקבל שקל, ואתה יכול להפוך את זה לעבודה קבועה.
במצב שלך, לפחות מה שאני הייתי עושה, זה מחכה עוד שנה-שנה וחצי, רואה איך אתה מתקדם, ואז לוקח את ההחלטה. להתחיל בגיל 23-24 תואר, זה די אידיאלי.

ברור שאני נהנה מזה, זאת הסיבה שאני שם. כמובן שכמו כל מקצוע יש גם כמה דברים מבאסים אבל זה באמת פיצוחים במקצוע המטורף הזה.
הכיף שבסיקור קבוצה אחרי משחק יורוליג מהנה לפעמים יותר מהמשחק עצמו (בלי קשר לרמה של מכבי הנוכחית) ושיחות וראיונות עם גורמים בארץ ובחו"ל זה אחד הסיפוקים

יכול להיות שאחכה באמת עוד, פשוט כי אני לא יודע מה ללמוד, אבל בינתיים אני סתם מתבזבז בעבודה וגם התחיל לחץ מהמשפחה ללמוד משהו
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 27 דצמבר 2016, 18:21

איתי-שגב כתב:רגע, במדעי המחשב צריך ללמוד את כל הזיון שכל שדיברתם פה עליו? ואפילו חציל מתקשה בזה? אוי ווי.

במדעי המחשב משהו כמו 50% מהתואר זה מתמטיקה. אז כן.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי shayD » 27 דצמבר 2016, 22:15

לאיתי-שגב ולמתלבטים לגבי לימודי הנדסה כי יש בהם 'מתמטיקה'

א. מתמטיקה זה סה"כ כלי (חשוב ככל שיהיה, אבל כלי) בלי חשיבה לוגית והבנה של תהליכים היא סה"כ אסופה של מספרים. (מחילה מכל המתמטיקאים בפורום)

ב. אל תלכו ללמוד הנדסה אם אתם לא רוצים להיות מהנדסים . אחרי הלימודים יש חיים שלמים ועולם מלא שאתם תהיו בו אנשים קודרים ומסכנים אם לא תאהבו את העבודה שלכם.

ולגבי הקושי במתמטיקה כפקטור בהחלטה שלכם אם ללמוד או לא ללמוד מקצוע ריאלי- אם אתם רוצים ומוכנים להשקיע מספיק המתמטיקה לא תפיל אתכם.
למות או לכבוש את ההר.
סמל אישי של המשתמש
shayD

Re: דברים קטנים עד בינוניים שלא מצדיקים ת'רד v26

הודעהעל ידי jol9 » 30 דצמבר 2016, 00:49

שמואל1 כתב:
קובי כתב:אגב שמואל - קודם אמרת שלא לומדים קומבינטוריקה ב5 יחל, עכשיו אתה אומר שהרמה לא מתאימה.

אמין.

לא לומדים קומבינטוריקה ב 5 יח"ל, זו עובדה.
לגבי זה שהרמה לא מתאימה- התייחסתי לטענה שלך שיש תרגילים בקומבינטוריקה בבני גורן. מן הסתם הם רחוקים מאוד מהתרגילים הנדרשים בקורס מתמטיקה בדידה. זה ספר שמיועד לתיכון.

בזמני למדו...
האמת שאני לא למדתי בדידה, אבל למדתי להערכתי למעלה מעשרים קורסים מתמטיים או סביב המתמטיים בחיים עד עכשיו, ובאמת שאין שום קשר לתיכון
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 30 דצמבר 2016, 00:57

שועל כתב:
rc4991 כתב:
שועל כתב:
rc4991 כתב:הת'רד הזה כנראה הכי משביז אבר, לא רוצה שום תואר שכולל מתמטיקה ברמה גבוהה
חציל משתתף בצערך אבל תן הכל. אתה בן אדם חכם ואני בטוח שתצליח.

נראה לי שמגזימים פה קצת

לא יודע, ההבנה שלי בלימודים אקדמאים אפסי
מה שכן אני שומע מספק אנשים שקשה להם ברמות וחציך בן אדם חכם

אבל אני מניח שזה בעיקר בלימודים שכוללים מתמטיקה וזה משהו שאני כנראה לא אעשה

רוב תחומי הלימוד כוללים מתמטיקה ברמה כזו או אחרת, אבל בוודאי שבהנדסה ובמדעי המחשב זה ברמה גבוהה יותר.
אבל אם אתה שומר על עקביות לאורך הסמסטר, משתתף בשיעורים, מתרגל בצורה סבירה ומתחיל להתכונן בזמן למבחן, לא אמורה להיות לך בעיה גדולה.
זה נכון לא רק למתמטיקה.

ובכלל, הלימודים בפועל (לפחות מהניסיון שלי) הרבה פחות קשים ממה שמציירים או מצטייר לך לפני כן. גם בראיית חשבון החבר'ה מהמחזור מעל מפחידים אותנו לקראת כל סמסטר (בראיית חשבון כל סמסטר קשה יותר מקודמו), אבל בפועל זה מתברר תמיד כסביר פלוס.

זה מאוד סובייקטיבי.
אני חוויתי את הלימודים האקדמאים כלא קלים בכלל, אבל בהחלט אפשריים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 30 דצמבר 2016, 16:02

סטודנטים זה העם הכי בכיין עלי אדמות.

יכולים להעביר שיעורים בבכיינות לערבים.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 30 דצמבר 2016, 16:04

roy1000 כתב:סטודנטים זה העם הכי בכיין עלי אדמות.

שנה א' רוי, קצת אמפתיה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי roy1000 » 30 דצמבר 2016, 20:12

MTA2311 כתב:

שנה א' רוי, קצת אמפתיה

פסטיגל 2. אין אמפטיה.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 30 דצמבר 2016, 22:21

roy1000 כתב:
MTA2311 כתב:

שנה א' רוי, קצת אמפתיה

פסטיגל 2. אין אמפטיה.

תתנחם בזה שהוצאתי הרבה יותר כסף ממך בחנוכה הזה...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 30 דצמבר 2016, 22:49

לא הוצאתי הרבה בכלל. קייטנה ב800 שקל ועוד שני פסטיבלים ב300 ביחד.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 30 דצמבר 2016, 22:53

יש קייטנות בחנוכה בימינו?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 30 דצמבר 2016, 23:41

roy1000 כתב:לא הוצאתי הרבה בכלל. קייטנה ב800 שקל ועוד שני פסטיבלים ב300 ביחד.

אני מתנחם בזה שהתעוררתי מול המון בלאן בשבוע האחרון...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 30 דצמבר 2016, 23:49

g
נערך לאחרונה על ידי roy1000 בתאריך 05 יוני 2017, 09:37, נערך פעם אחת בסך הכל.
roy1000

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 31 דצמבר 2016, 17:32

אני בתהליך צלילה מפואר. מאוד לא יודע איך אמשיך ככה.
העומס פשוט מטורף (יש לי 7 עבודות להגיש בשבוע וחצי הקרובים), ברמה שלא מאפשרת להתפנות כדי להדביק את הפערים שיש לי בחומר.

התחלנו להתעסק עם פונקציות טריגונומטריות ומעריכיות, משהו שב7 שנים האחרונות לא נגעתי בו בכלל.
אין לי פערי הבנה של התכונות של פונקציות כאלה, אבל ברמת התרגול אני פשוט חלוד בטירוף- קשה לי לזהות דברים מאוד מאוד ברורים שאדם מתורגל מזהה מיידית.
במקביל, גם בליניארית התחלנו חומר חדש שקצת קשה לי להתאפס עליו (צריך לבלות כמה שעות של צפייה בצילג ביוטיוב כנראה).

הדבר היחיד שאני יכול להגיד למי ששוקל ללמוד מדעי המחשב, הוא שמכינה במתמטיקה היא פשוט מאסט.
היה חוסך לי כל כך הרבה תסכול (וזמן!) בסמסטר הזה...
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי איתי-שגב » 31 דצמבר 2016, 18:19

החציל האצטקי כתב:אני בתהליך צלילה מפואר. מאוד לא יודע איך אמשיך ככה.
העומס פשוט מטורף (יש לי 7 עבודות להגיש בשבוע וחצי הקרובים), ברמה שלא מאפשרת להתפנות כדי להדביק את הפערים שיש לי בחומר.

התחלנו להתעסק עם פונקציות טריגונומטריות ומעריכיות, משהו שב7 שנים האחרונות לא נגעתי בו בכלל.
אין לי פערי הבנה של התכונות של פונקציות כאלה, אבל ברמת התרגול אני פשוט חלוד בטירוף- קשה לי לזהות דברים מאוד מאוד ברורים שאדם מתורגל מזהה מיידית.
במקביל, גם בליניארית התחלנו חומר חדש שקצת קשה לי להתאפס עליו (צריך לבלות כמה שעות של צפייה בצילג ביוטיוב כנראה).

הדבר היחיד שאני יכול להגיד למי ששוקל ללמוד מדעי המחשב, הוא שמכינה במתמטיקה היא פשוט מאסט.

בהצלחה, למרות שכולכם הוצאתם לרוב הפורום פה חשק ללמוד.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הודעהעל ידי הצופה » 31 דצמבר 2016, 22:51

חציל אתה גם עובד במקביל ללימודים?
הצופה

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 31 דצמבר 2016, 23:35

הצופה כתב:חציל אתה גם עובד במקביל ללימודים?

הגעתי לסידור עם הבוס שלי שאני עובד פעם-פעמיים בחודש גג, במוצ"ש או בראשון שזה היום החופשי שלי מהלימודים.
אם הייתי עובד יותר מזה כבר הייתי מתפטר.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי שועל » 31 דצמבר 2016, 23:55

איתי-שגב כתב:
החציל האצטקי כתב:אני בתהליך צלילה מפואר. מאוד לא יודע איך אמשיך ככה.

בהצלחה, למרות שכולכם הוצאתם לרוב הפורום פה חשק ללמוד.

רושם די מוטעה. אם לומדים בצורה עקבית ומסודרת ולא משאירים הכל לרגע האחרון זה בהחלט סביר.
אני אומנם לא לומד מדעי המחשב, אבל השנתיים האחרונות בראיית חשבון אפילו יותר קשים, ויש לי חברים שלומדים מדעי המחשב ומסתדרים מצוין.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי שועל » 31 דצמבר 2016, 23:56

roy1000 כתב:
MTA2311 כתב:יש קייטנות בחנוכה בימינו?

קייטנת טבע של האוניברסיטה. נוסעים לשטח ומלטפים כבשים.

נשמע מרתק
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־144 אורחים