המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד באסקוניה, 16 באפריל, שלישי, 20:00

כלכלת בית וכל מה שקשור בכסף שלנו

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: כלכלת בית וכל מה שקשור בכסף שלנו

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 פברואר 2017, 17:05

איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:
איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:
איתי-שגב כתב:רוצה כתובת? מספר דירה?

ומפתח, כמובן.אני, טפו טפו, אשתקע בתקווה.איך אני אוהב

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

אתה באמת רוצה לגור שם? מקום דוחה לדעתי. מאוד לא אוהב שם את האנשים ואת האווירה.
יש שם מסעדה טובה - זה כן.

זה החלום. כלומר, החלום האמיתי בת"א זה לגור בכרם, אבל זה לא ריאלי בשיט. מבחינה אסתטית התקווה לא יפה, אבל אני אוהב את האופי שלה(זה נשמע כאילו אני מגונן על בחורה ממש מכוערת), אוהב ללכת בה. זה מקום שמשרה עליי תחושה ממש כיפית. ואני אשכרה אתחיל לבשל כי השוק עושה לי חשק.

מסעדה טובה? ביחיד? איזו?

אווזי.
http://www.rol.co.il/sites/avazi-hatikva1/
אחלה של מסעדה.

אתה כזה חמוד
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי איתי-שגב » 17 פברואר 2017, 17:06

MTA2311 כתב:
איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:
איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:ומפתח, כמובן.אני, טפו טפו, אשתקע בתקווה.איך אני אוהב

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

אתה באמת רוצה לגור שם? מקום דוחה לדעתי. מאוד לא אוהב שם את האנשים ואת האווירה.
יש שם מסעדה טובה - זה כן.

זה החלום. כלומר, החלום האמיתי בת"א זה לגור בכרם, אבל זה לא ריאלי בשיט. מבחינה אסתטית התקווה לא יפה, אבל אני אוהב את האופי שלה(זה נשמע כאילו אני מגונן על בחורה ממש מכוערת), אוהב ללכת בה. זה מקום שמשרה עליי תחושה ממש כיפית. ואני אשכרה אתחיל לבשל כי השוק עושה לי חשק.

מסעדה טובה? ביחיד? איזו?

אווזי.
http://www.rol.co.il/sites/avazi-hatikva1/
אחלה של מסעדה.

אתה כזה חמוד

אני מדבר עם מזרחי וביחס לשכונת התקווה, תירגע.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הודעהעל ידי yanay21 » 17 פברואר 2017, 17:08

יואו איך יש לי עכשיו חשק לאוכל של שוק התקווה. שבוע הבא נוסע, לא אכפת לי כלום
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי איתי-שגב » 17 פברואר 2017, 17:09

yanay21 כתב:יואו איך יש לי עכשיו חשק לאוכל של שוק התקווה. שבוע הבא נוסע, לא אכפת לי כלום

אני לא יודע איפה אתה גר.. ירושלים?
אתה אשכרה נוסע לתל אביב בשביל לאכול?
אני לא חושב שהדיור שם כזה יקר אגב.. זה די קרוב לתחנה המרכזית אם אני לא טועה.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הודעהעל ידי yanay21 » 17 פברואר 2017, 17:11

איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:יואו איך יש לי עכשיו חשק לאוכל של שוק התקווה. שבוע הבא נוסע, לא אכפת לי כלום

כרגע בג'רוז, כן.
אני לא רק אוכל וחוזר, יש גבול גם לבהמיות שלי, אני גם אבקר משפחה וכאלה. אבל קודם מזון :miller_erez:

במונחים תל אביביים זה זול יחסית, אבל הדיור שם עדיין יקר. כי כל הצעירים הארורים עוברים דרומה
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 פברואר 2017, 17:19

yanay21 כתב:
איתי-שגב כתב:

כרגע בג'רוז, כן.
אני לא רק אוכל וחוזר, יש גבול גם לבהמיות שלי, אני גם אבקר משפחה וכאלה. אבל קודם מזון :miller_erez:

במונחים תל אביביים זה זול יחסית, אבל הדיור שם עדיין יקר. כי כל הצעירים הארורים עוברים דרומה

יש לך משפחה בתקווה?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי yanay21 » 17 פברואר 2017, 17:22

MTA2311 כתב:
yanay21 כתב:
איתי-שגב כתב:

כרגע בג'רוז, כן.

יש לך משפחה בתקווה?

לא, בנווה אליעזר.
יש לי גם משפחה בתקווה ,אבל זו משפחה שאני לא באמת שומר איתה על קשר באופן עצמאי
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי jol9 » 17 פברואר 2017, 19:18

איתי-שגב כתב:3 מליון ל5 חדרים באשדוד?
עד כדי כך המחירים עלו?

דירה מפוארת אבל. לא 5 חדרים סטנדרטי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 17 פברואר 2017, 19:22

איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:
איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:
איתי-שגב כתב:3 מליון ל5 חדרים באשדוד?
עד כדי כך המחירים עלו?

אשדוד יקרה בקטע פסיכי. והעלייה מצרפת, שתבורך, לא עזרה בזה בכלל.
בכלל, הנדל"ן בארץ יקר, נקודה. כל מי שכבר לא היה יכול לקנות במרכז, עבר דרומה או צפונה, זה למה גם אשקלון מתייקרת, גם באר שבע. לא נחמד.

פסיכי..
ולחשוב שאנחנו ב2006 קנינו בדרום ת"א דירת 4 חדרים 100 מ"ר במתחת למליון שקל וקצת מעל מליון שקל אחרי משכנתא..

תזכיר לי מאיפה אתה מת"א?

נכון שירצחו אותי שם והכול, אבל מת על דרום העיר :miller_erez:

קנינו דירה בדרום תל אביב.
משמע - אני מדרום תל אביב.

התגובה של רוי:

תמונה
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 פברואר 2017, 19:28

jol9 כתב:
איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:
איתי-שגב כתב:
yanay21 כתב:
אשדוד יקרה בקטע פסיכי. והעלייה מצרפת, שתבורך, לא עזרה בזה בכלל.
בכלל, הנדל"ן בארץ יקר, נקודה. כל מי שכבר לא היה יכול לקנות במרכז, עבר דרומה או צפונה, זה למה גם אשקלון מתייקרת, גם באר שבע. לא נחמד.

פסיכי..
ולחשוב שאנחנו ב2006 קנינו בדרום ת"א דירת 4 חדרים 100 מ"ר במתחת למליון שקל וקצת מעל מליון שקל אחרי משכנתא..

תזכיר לי מאיפה אתה מת"א?

נכון שירצחו אותי שם והכול, אבל מת על דרום העיר :miller_erez:

קנינו דירה בדרום תל אביב.
משמע - אני מדרום תל אביב.

התגובה של רוי:

תמונה

רק בלבן
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 17 פברואר 2017, 19:31

התגובה של רוי:
צריך להפריד בין תל אביב לשאר המדינה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי איתי-שגב » 17 פברואר 2017, 19:44

jol9 כתב:התגובה של רוי:
צריך להפריד בין תל אביב לשאר המדינה.

רק הצפונים הארדקור ככה.
יש מצב שרוי אחד מהם, אבל אין יותר מדי כאלה.
סמל אישי של המשתמש
איתי-שגב

הודעהעל ידי roy1000 » 18 פברואר 2017, 10:52

jol9 כתב:בנושא קצת אחר, התחלתי להסתובב ברחבי העיר בסוכנויות למכירת דירות. אנחנו בודקים אפשרויות
לשדרג ל-5 חדרים.
הדירות החדשות מתחלקות לשני סוגים - הסוג המפואר, דירות גדולות ומרווחות, בבניינים עם הרבה קומות,
שהעלות שלהן נושקת ל-3 מליון.
הסוג המעצבן - דירות רגילות, שדחסו אותן עוד ועוד, על מנת שתצא מהן דירת 5 חדרים, שאני לא הייתי חושב אפילו לעבור לאחת כזאת, והן מסתובבות סביב ה2.3 צפונה.

מחירים מפחידים קצת.

3 מליון לדירה באשדוד זה לא מעבר לתחום השפיות. עלות הבניה של דירת 5 חדשים בסטנסטרד גבוה היא לא יותר מ- 1.5 מליון שקל. זה אומר שאתה משלם 1.5 מליון על הקרקע. 1.5 מליון שקל ליחידת קרקע באשדוד (כשיש באזור אינסוף קרקע) זה פשוט לא שפוי וזה לא בחיים לא יחזיק.

שים לב שהמשכתנאות מאוד התייקרו בשנה האחרונה ואם לפני שנה בערך היית משלם 5,000 שקל על כל מליון, היום זה 7,000 שקל. אם אתה מוכר את הדירה הישנה ולוקח משכנה של מליון וחצי, אז זה כבר 10,000 שקל לחודש במינימום.

המקום היחידי שאני הייתי קונה בו במחירים הנוכחיים זה מרכז ת"א כי זה המקום היחידי שבו הביקושים יחזיקו גם אחרי שהבועה המשוגעת הזו תתפוצץ.

עריכה: בשום פנים אל תעשה את הטעות של דירה שניה - אתה משלם מס רכישה מטורף של 8% ועוד מס שבח של 25% כשאתה מוכר. מי שקונה יום דירה שניה הוא טיפש מוחלט.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 18 פברואר 2017, 11:02

jol9 כתב:- עבודה (של אשתי, כי אני נייד)

התכנית שלנו היא לנסות לשלוח את רומי לבית ספר מיוחד בעיר שמתמחה במדעים ואומנויות.
בית ספר טוב, שהוא אל איזורי, ולכן אין משמעות למחייה לידו.
לגבי התיכון - זה עוד רחוק וכרגע לא חושבים על זה כ"כ.

לא הבנתי את הקטע של "אני נייד"? במובן של להחליף עבודות?

הייתי נזהר מאוד מבית ספר "על איזורי". זה יוצר בעיה קשה במובן של הסעות לחברים שמפוזרים בכל העיר. מהיכרות עם אנשים שעושים את זה (בית ספר לטבע או הכפר הירוק), זה הופך אותך (או את אשתך) לנהגים בשעות אחרי הצהרים שנוסעים שעות בשביל להקפיץ ולהחזיר מחברים.

כשיש ילדים בבית ספר אז יש הרבה יותר אינטראקציה עם הורים אחרים בשכונה, ולכן חשוב שתהיה בשכונה עם אנשים שדומים לך ונוח לך לבוא איתם במגע. אתה רוצה שהילד שלך יהיה דומה לילדים אחרים בכיתה ושאתה (מבחינת עיסוק, השכלה, רמה כלכלית) תהיה גם דומה להורים אחרים בשכונה.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2017, 13:11

roy1000 כתב:
jol9 כתב:בנושא קצת אחר, התחלתי להסתובב ברחבי העיר בסוכנויות למכירת דירות. אנחנו בודקים אפשרויות
לשדרג ל-5 חדרים.
הדירות החדשות מתחלקות לשני סוגים - הסוג המפואר, דירות גדולות ומרווחות, בבניינים עם הרבה קומות,
שהעלות שלהן נושקת ל-3 מליון.
הסוג המעצבן - דירות רגילות, שדחסו אותן עוד ועוד, על מנת שתצא מהן דירת 5 חדרים, שאני לא הייתי חושב אפילו לעבור לאחת כזאת, והן מסתובבות סביב ה2.3 צפונה.

מחירים מפחידים קצת.

3 מליון לדירה באשדוד זה לא מעבר לתחום השפיות. עלות הבניה של דירת 5 חדשים בסטנסטרד גבוה היא לא יותר מ- 1.5 מליון שקל. זה אומר שאתה משלם 1.5 מליון על הקרקע. 1.5 מליון שקל ליחידת קרקע באשדוד (כשיש באזור אינסוף קרקע) זה פשוט לא שפוי וזה לא בחיים לא יחזיק.

שים לב שהמשכתנאות מאוד התייקרו בשנה האחרונה ואם לפני שנה בערך היית משלם 5,000 שקל על כל מליון, היום זה 7,000 שקל. אם אתה מוכר את הדירה הישנה ולוקח משכנה של מליון וחצי, אז זה כבר 10,000 שקל לחודש במינימום.

המקום היחידי שאני הייתי קונה בו במחירים הנוכחיים זה מרכז ת"א כי זה המקום היחידי שבו הביקושים יחזיקו גם אחרי שהבועה המשוגעת הזו תתפוצץ.

עריכה: בשום פנים אל תעשה את הטעות של דירה שניה - אתה משלם מס רכישה מטורף של 8% ועוד מס שבח של 25% כשאתה מוכר. מי שקונה יום דירה שניה הוא טיפש מוחלט.

לכם יש דירה שניה?

האמת מעניין מאוד מה שאתה אומר. אני כל הזמן משתעשע במחשבה לקנות דירה להשקעה. אולי ליד בן גוריון.

בכל אופן דירה ב-3 מליון במרכז ת"א, קיים דבר כזה בכלל?

לגבי משכנתא - אנחנו לקחנו בערך מליון, והיום משלמים 3700. זה אומר שהריביות שקיבלנו הן כאלה טובות באמת?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2017, 13:17

roy1000 כתב:
jol9 כתב:- עבודה (של אשתי, כי אני נייד)

התכנית שלנו היא לנסות לשלוח את רומי לבית ספר מיוחד בעיר שמתמחה במדעים ואומנויות.
בית ספר טוב, שהוא אל איזורי, ולכן אין משמעות למחייה לידו.
לגבי התיכון - זה עוד רחוק וכרגע לא חושבים על זה כ"כ.

לא הבנתי את הקטע של "אני נייד"? במובן של להחליף עבודות?

הייתי נזהר מאוד מבית ספר "על איזורי". זה יוצר בעיה קשה במובן של הסעות לחברים שמפוזרים בכל העיר. מהיכרות עם אנשים שעושים את זה (בית ספר לטבע או הכפר הירוק), זה הופך אותך (או את אשתך) לנהגים בשעות אחרי הצהרים שנוסעים שעות בשביל להקפיץ ולהחזיר מחברים.

כשיש ילדים בבית ספר אז יש הרבה יותר אינטראקציה עם הורים אחרים בשכונה, ולכן חשוב שתהיה בשכונה עם אנשים שדומים לך ונוח לך לבוא איתם במגע. אתה רוצה שהילד שלך יהיה דומה לילדים אחרים בכיתה ושאתה (מבחינת עיסוק, השכלה, רמה כלכלית) תהיה גם דומה להורים אחרים בשכונה.

זה קצת קשה לעשות, כי האוכלוסייה כאן מאוד מגוונת.
בגן של רומי יש מכל וכל - עובדי הייטק, יש רופאת ילדים, יש בעל פיצריה וכו'.
זה די קשה לבחור.

חשבנו על הנושא של החברים וההסעות, אבל אל תשכח שאשדוד היא לא תל אביב. זה לא לוקח הרבה זמן להגיע ממקום למקום.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 18 פברואר 2017, 13:57

jol9 כתב:לכם יש דירה שניה?

האמת מעניין מאוד מה שאתה אומר. אני כל הזמן משתעשע במחשבה לקנות דירה להשקעה. אולי ליד בן גוריון.

לגבי משכנתא - אנחנו לקחנו בערך מליון, והיום משלמים 3700. זה אומר שהריביות שקיבלנו הן כאלה טובות באמת?

ממש אין דירה שניה וגם אף פעם לא תהיה...

אתה בהחלט יכול לקנות דירה של 80 או אפילו 90 מטר ברמת אביב סביב ה- 3 מליון. כמובן שזו תהיה דירה לצריכה שיפוץ אבל בצפון המחירים האלה קיימים. חבר שלי קנה לפני חודש דירה של 125 מטר ברמת אביב ב- 3.9 מליון. מחירים של 3 מליון באשדוד נשמעים לי הזויים. בראש העין דירות 5 חדשים חדשות של 150 מטר נמכרות ב- 1.8 מליון.

לגבי משכנתא - הסכום שאתה משלם לא קיים (אני מנחש שזו משכנתא של פריים כשעוד היה מותר). היום אתה תשלם בין 6,000 ל- 7,500 על כל מליון שקל משכנתא.

אין שום הגיון בדירה להשקעה עם החוקים הנוכחיים בארץ. תחשבו רק שאתה משלם 8% מס רכישה (80,000 שקל על כל מליון שהולכים לפח), תיווך, עו"ד ועוד כל מיני הוצאות והריביות על המשכנתא היום על דירות להשקעה יהיו 6% (בחיים לא תקבל תשואה כזו על דירה).

אם יש לך קרן השתלמות - תשאיר את הכסף שם. אל תמשוך כי הרווחים פטורים ממס.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 18 פברואר 2017, 14:05

jol9 כתב:זה קצת קשה לעשות, כי האוכלוסייה כאן מאוד מגוונת.
זה די קשה לבחור.

חשבנו על הנושא של החברים וההסעות, אבל אל תשכח שאשדוד היא לא תל אביב. זה לא לוקח הרבה זמן להגיע ממקום למקום.

תחשוב שלהקפיץ ילד לחבר זה סיפור של חצי שעה במינימום כי זה כולל לרדת לאוטו, לסוע, לחפש חינה ולהכניס לבית של החבר. אז נכון שבאשדוד סיפור החניה פחות קריטי, ובטוח שאין פקקים כמו תל אביב, אבל זה עדיין סיוט, מה גם שהנסיעות הן תמיד בשעות העומס. אתה מקפיץ אחרי בית ספר (נגיד 16:30-17:00) ואוסף סביב 19:00. זה שורף את היום וזה לדעתי מצאים הרבה יותר לאנשים שלפחות אחד מבני הזוג לא עובד או עובד במשרה לא מלאה.

יש ייתרון גדול מאוד לבית ספר שכונתי, אבל בשביל זה באמת צריך שהשכונה תתאים לך ושבית הספר יתאים לילדה. גם לשלוח לכיתה א' בלי חברים מהגן זה קשה.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2017, 14:28

roy1000 כתב:
jol9 כתב:לכם יש דירה שניה?

ממש אין דירה שניה וגם אף פעם לא תהיה...

אתה בהחלט יכול לקנות דירה של 80 או אפילו 90 מטר ברמת אביב סביב ה- 3 מליון. כמובן שזו תהיה דירה לצריכה שיפוץ אבל בצפון המחירים האלה קיימים. חבר שלי קנה לפני חודש דירה של 125 מטר ברמת אביב ב- 3.9 מליון. מחירים של 3 מליון באשדוד נשמעים לי הזויים. בראש העין דירות 5 חדשים חדשות של 150 מטר נמכרות ב- 1.8 מליון.

לגבי משכנתא - הסכום שאתה משלם לא קיים (אני מנחש שזו משכנתא של פריים כשעוד היה מותר). היום אתה תשלם בין 6,000 ל- 7,500 על כל מליון שקל משכנתא.

אין שום הגיון בדירה להשקעה עם החוקים הנוכחיים בארץ. תחשבו רק שאתה משלם 8% מס רכישה (80,000 שקל על כל מליון שהולכים לפח), תיווך, עו"ד ועוד כל מיני הוצאות והריביות על המשכנתא היום על דירות להשקעה יהיו 6% (בחיים לא תקבל תשואה כזו על דירה).

אם יש לך קרן השתלמות - תשאיר את הכסף שם. אל תמשוך כי הרווחים פטורים ממס.

הדירה שאני מדבר עליה היא מפוארת באמת. לא דירת סטנדרט.
דירת סטנדרט עולה בערך 2.2-2.4. גם המון.
הבית שלי שווה היום 1.7 לכל הפחות, וזאת דירת 4 חדרים די גדולה ובמקום סבבה.

בגדול, אם משקיעים הרבה כסף באשדוד, אז אתה מקבל אחלה דירה, או אפילו פנטהאוז די גדול.
אבל עכשיו הסתכלתי קצת על המחירים, נגיד בשכונת תל ברוך צפון, וזה באמת נראה כמו משהו שאתה אומר.

לגבי קרן ההשתלמות, המחשבה היתה לחבר את זה לכל מיני כספים אחרים כשקונים דירה חדשה.
פתחת לי קצת את העיניים לגבי דירה שניה.
צריך לחשוב על זה קצת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2017, 14:32

roy1000 כתב:
jol9 כתב:זה קצת קשה לעשות, כי האוכלוסייה כאן מאוד מגוונת.
זה די קשה לבחור.

תחשוב שלהקפיץ ילד לחבר זה סיפור של חצי שעה במינימום כי זה כולל לרדת לאוטו, לסוע, לחפש חינה ולהכניס לבית של החבר. אז נכון שבאשדוד סיפור החניה פחות קריטי, ובטוח שאין פקקים כמו תל אביב, אבל זה עדיין סיוט, מה גם שהנסיעות הן תמיד בשעות העומס. אתה מקפיץ אחרי בית ספר (נגיד 16:30-17:00) ואוסף סביב 19:00. זה שורף את היום וזה לדעתי מצאים הרבה יותר לאנשים שלפחות אחד מבני הזוג לא עובד או עובד במשרה לא מלאה.

יש ייתרון גדול מאוד לבית ספר שכונתי, אבל בשביל זה באמת צריך שהשכונה תתאים לך ושבית הספר יתאים לילדה. גם לשלוח לכיתה א' בלי חברים מהגן זה קשה.

מה שאתה אומר זה נכון. צריך לחשוב על זה עוד קצת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־20 אורחים