המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בחירות אפריל 2019 V2 - הכנסת פוזרה, הולכים לבחירות

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות אפריל 2019 V2 - ניצחון גדול לנתניהו

הודעהעל ידי שמואל1 » 12 אפריל 2019, 13:35

כחול לבן הודיעה שגנץ יהיה ראש האופוזיציה ולא תהיה רוטציה.
יש לי הרגשה שזה מה שהיו מודיעים גם אם גנץ היה נבחר לראש הממשלה.
זה היה די ברור שלא תהיה רוטציה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 12 אפריל 2019, 14:19

גנץ רשמית מכיר בהפסד. התקשר לברך את ביבי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 12 אפריל 2019, 14:45

A.Parker כתב:
jol9 כתב:
A.Parker כתב:כמי שעבד כמזכיר כבר בשלוש מערכות, אני יכול להגיד שקל מאוד לטעות מבלי שיעלו על הטעות שלך
יש יותר מדי פרמטרים שאמרתי לעצמי שרק אם הם (ועדת הבחירות) יעשו בדיקה קפדנית הם יגלו אם מזכירים שינו דברים

אצלי עבר חלק בשלושתם, אבל לא אתפלא אם זה לא המצב בקלפיות לא מעטות (בכוונה ובטעות)

זה רק מחזק את מה שכתבתי לפני. בואו נתקדם קצת.

תגיד, מה שאמרתי היה נכון? מי שסופר ומזין את הקולות הם אותם האנשים שיישבו שם משבע בבוקר?

בעיקרון כן, רק שחלק מחברי הוועדה מוחלפים בצהריים.
המזכיר נמצא שם כל היום (למעט הפסקה של שעה וחצי) וסופר בסוף עם חברי הוועדה, כשרובם לא עברו בכלל הכשרה מתאימה לתפקיד.

תודה.
אני די בטוח שמדובר בפרוטוקולים של לפני 40 ו-50 שנה. אנחנו היום קרוב ל6.5 מליון מצביעים. לא יכול להיות שלא משנים
את השיטות האלה בכלל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 12 אפריל 2019, 14:46

Holiday_Armadillo כתב:אני קוראת על כל הקלפיות ש''נעלמו'' או על ההתנחלויות שהמפלגות הערביות קיבלו בהן הכי הרבה קולות ואני חושבת לעצמי שאם זה היה קורה במדינה אחרת היינו אומרים כמה זה מסריח אבל פה אין אפילו דיבור על מה עושים עם זה, בטח לא על הסירחון

בטוויטר יש דיבור חזק. בתקשורת המיינסטרימית אין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 12 אפריל 2019, 14:51

MTA2311 כתב:חבל מאוד על בנט ושקד. שני פוליטיקאים אידיאולוגים וחרוצים שאשכרה באים לעבוד.

אני לא אוהב את הממשלה המסתמנת. שוב כחלון שר אוצר, כוח עצום לחרדים, ליברמן שר בטחון פופוליסט... נראה מה תכנית טראמפ תעשה שם.

אור, זאת אותה הממשלה כמו הקודמת בתוספת סמוטריץ', רפי פרץ וניר ברקת.
על בנט פחות חבל לי. על שקד בהחלט כן.

בניגוד לממשלה הקודמת, כחלון מקוצץ כנפיים, ולא יתנגד לשום רפורמה משפטית. ליברמן ינסה להראות לכולם שבקדנציה הראשונה שלו במשרד הביטחון, הוא בעצם הוגבל על ידי נתניהו (יכול לצאת מזה משהו טוב כמו עונש מוות למחבלים ואולי קצת יותר אגרסיביות מול החמאס).

התקווה הגדולה שלי הוא סמוטריץ'. מעדיף אותו במשפטים, אבל גם בשיכון הוא יכול לעשות דברים, לקדם את הבניה בשטחים ואולי גם להוביל לסיפוח שטחים ביו"ש.

הנקודה היא שזה הזמן להשתגע עכשיו, ולמשוך חזק ימינה, כל עוד יש לנו ממשל אוהד ולא רק בארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 12 אפריל 2019, 15:00

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:חבל מאוד על בנט ושקד. שני פוליטיקאים אידיאולוגים וחרוצים שאשכרה באים לעבוד.

אני לא אוהב את הממשלה המסתמנת. שוב כחלון שר אוצר, כוח עצום לחרדים, ליברמן שר בטחון פופוליסט... נראה מה תכנית טראמפ תעשה שם.

בניגוד לממשלה הקודמת, כחלון מקוצץ כנפיים, ולא יתנגד לשום רפורמה משפטית. ליברמן ינסה להראות לכולם שבקדנציה הראשונה שלו במשרד הביטחון, הוא בעצם הוגבל על ידי נתניהו (יכול לצאת מזה משהו טוב כמו עונש מוות למחבלים ואולי קצת יותר אגרסיביות מול החמאס).

התקווה הגדולה שלי הוא סמוטריץ'. מעדיף אותו במשפטים, אבל גם בשיכון הוא יכול לעשות דברים, לקדם את הבניה בשטחים ואולי גם להוביל לסיפוח שטחים ביו"ש.

הנקודה היא שזה הזמן להשתגע עכשיו, ולמשוך חזק ימינה, כל עוד יש לנו ממשל אוהד ולא רק בארה"ב.

זאת אכן פחות או יותר אותה ממשלה, אתה רק שוכח שלא כולם היו מרוצים מהתפקוד שלה. כחלון יקבל חופש מוחלט באוצר, ליברמן ימשיך לברבר את עצמו לדעת בבטחון, החרדים ימשיכו לקבל את הכסף שלהם וביבי ימשיך באותו קו. בנט ושקד, אפילו עם 4 מנדטים, היו נותנים קצת יותר חופש פעולה לכל הצדדים. יש הבדל בין ממשלה של 65 לממשלה של 67-8.

בכל מקרה, האתגר המרכזי בקדנציה הזאת ימשיך להיות תכנית טראמפ. ממש סקרן לראות מה יקרה שם.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 12 אפריל 2019, 15:07

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

זאת אכן פחות או יותר אותה ממשלה, אתה רק שוכח שלא כולם היו מרוצים מהתפקוד שלה. כחלון יקבל חופש מוחלט באוצר, ליברמן ימשיך לברבר את עצמו לדעת בבטחון, החרדים ימשיכו לקבל את הכסף שלהם וביבי ימשיך באותו קו. בנט ושקד, אפילו עם 4 מנדטים, היו נותנים קצת יותר חופש פעולה לכל הצדדים. יש הבדל בין ממשלה של 65 לממשלה של 67-8.

בכל מקרה, האתגר המרכזי בקדנציה הזאת ימשיך להיות תכנית טראמפ. ממש סקרן לראות מה יקרה שם.

אתה לא צריך לשכנע אותי. אני מסכים איתך לגמרי.

בנט עשה עבודה חשובה בקבינט (אשתי אומרת שהיא לא אהבה את מה שהוא עשה במשרד החינוך, אבל זה לאו דווקא אומר משהו.
אני חושב שגדעון סער היה שר חינוך מדהים, ובתקופתו המשכורות והתנאים של המורים השתפרו בצורה חדה).
שקד עשתה עבודה טובה מאוד במשפטים (אבל לא הלכה רחוק מספיק).

ליברמן יעמוד למבחן קריטי הפעם. עוד קדנציה כזאת בביטחון, ובבחירות הבאות הוא כבר לא יוכל לספר סיפורים שלא נתנו לו לעבוד.
אני דווקא מקווה לראות שינוי כאן.
כחלון בסה"כ עשה דברים טובים באוצר (חוץ מהגירעון כמובן).

תכנית טראמפ באמת מסקרנת מאוד. יש לי תקווה שמדובר בתכנית שאמורה לחשוף את הסרבנות הפלשטינאית, בתקווה שייצא לנו משהו טוב מזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 12 אפריל 2019, 21:19

החלשות של הציונות הדתית בממשלה תקל על נתניהו לקבל את תכנית טראמפ, כי לא יהיה אף אחד כמעט שיתנגד לה באופן עיקרוני.

למרות שהשמאל מפחד מאוד מהחזקות של החרדים, מי שבאמת צריך לפחד מזה, אלה הם הימניים. כי אם ביבי ירצה לקבל את תכנית טראמפ, החרדים לא יפריעו לו. החרדים מסכימים לכל דבר, כל עוד נותנים להם מספיק תקציבים, ולא פוגעים בקהילה שלהם.

כחלון? הוא ימין רך מאוד, הוא לא יתנגד. ליברמן? אם התכנית תכלול סיפוח של ריכוזי הישובים היהודיים, יש מצב שליברמן לא יתנגד. מה גם שליברמן יודע, שהמפלגה שלו בדרך להעלם מהמפה בגלל ההחלשות של העליה הרוסית, אז הוא ירצה להשתתף במשהו גדול.

מי יתנגד? איחוד מפלגות הימין? יש להם רק 5 מנדטים...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2019, 12:30

אתמול גיא פלג ואמנון אברמוביץ' סללו את דרכו של יריב לוין למשרד המשפטים באולפן שישי. רץ חזק עכשיו בפיד הימני בטוויטר.
אני רק מקווה שלביבי יהיה את האומץ ללכת על זה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

Re: בחירות אפריל 2019 V2 - מו"מ להקמת ממשלת נתניהו ה-5

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 אפריל 2019, 13:13

jol9 כתב:אתמול גיא פלג ואמנון אברמוביץ' סללו את דרכו של יריב לוין למשרד המשפטים באולפן שישי. רץ חזק עכשיו בפיד הימני בטוויטר.

זה לא עניין של אומץ, השאלה היא כמה סמוטריץ ילחץ לקבל דווקא את המשפטים.

יריב לוין בן אדם מאוד חכם ומאוד איכותי. הוא גם משפטן לא פראייר בכלל. מדבר על שינויים במערכת המשפטית כל הקריירה, ומגיע לו לקבל את הצאנס הזה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 אפריל 2019, 13:14

ואגב אמנון אברמוביץ זה פשוט ביזיון שכבר אי אפשר לתאר. אתמול זה היה שיא חדש, והגיע הזמן שמישהו יעשה לזה סוף.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

Re: בחירות אפריל 2019 V2 - מו

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2019, 17:56

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:אתמול גיא פלג ואמנון אברמוביץ' סללו את דרכו של יריב לוין למשרד המשפטים באולפן שישי. רץ חזק עכשיו בפיד הימני בטוויטר.

זה לא עניין של אומץ, השאלה היא כמה סמוטריץ ילחץ לקבל דווקא את המשפטים.

יריב לוין בן אדם מאוד חכם ומאוד איכותי. הוא גם משפטן לא פראייר בכלל. מדבר על שינויים במערכת המשפטית כל הקריירה, ומגיע לו לקבל את הצאנס הזה.

מבחינתי כרגע שני המועמדים לתפקיד הם מעולים. הם יקבלו או משפטים או חינוך, לא את שניהם.

לגבי אברמוביץ' אתה צודק אבל הוא לא היחיד. מה שמייחד את אברמוביץ' זה שהוא איבד את הרסן ואת הבושה, ומאיים בשידור חי.
מנגד, תמיד תעמוד לזכותו הגבורה שלו במלחמה, ולכן אני לא מאחל לו לאבד את מקום עבודתו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 13 אפריל 2019, 17:59

ההכרזה של כל בכירי כחול לבן לפני הבחירות שהם לא ישבו עם נתניהו הייתה כל כך מטופשת. בעצם, כל מאמץ היתר שלהם היה מטופש, אלו היו בחירות עם תוצאות ידועות מראש, הם חיו בנדמה לי.

ממשלת אחדות יכולה להיות מעולה, בטח כשהפעם לא מדובר במפלגת שמאל, אלא מרכז ואפילו עם נטיה קלה לימין, ובטח כשכנראה מדובר בממשלה שתחזיק די הרבה זמן, כי יש לביבי קואלציה שתתמוך בו בלי סייג מול מערכת המשפט, עם אנשים כמו דרעי וליברמן שכלפי חוץ לפחות טוענים שהם נרדפו על ידה, ובטח כשמדובר בממשלה שלא תלויה באנשים יחסית שפויים ורציונליים כמו בנט ושקד, אלא בסומוטריץ' את פרץ.

המכה שבנט ושקד קיבלו זה הכי לא פייר שבעולם, בעיקר שקד. האישה היחידה שאשכרה פעלה למען האג'נדה הימנית והזיזה דברים במערכת המשפט, בדיוק באופן שבו היה צריך. שיעור נוסף לפוליטיקאים שהתלהמות, הבטחות ללא קשר למציאות וללא כיסוי והפרד ומשול עדיפים על מעשים.

בנוגע לעיתונות, זה לגמרי מאפיין את כולה מכל צידי המפה הפוליטית. נדירים עיתונאים כמו עמית סגל.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2019, 18:11

שועל,
אני לא חושב שהיתה טעות קטנה כגדולה שכחול לבן לא עשו. בכל זאת, קמפיין האנטי ביבי הזה הצליח להביא להם הרבה כח פוליטי.
מנגד, אין כמו ביבי בשביל להפוך את הכח הזה לכח עקר. הוא עשה את זה לציפי לבני, שעם 28 מנדטים ישבה באופוזיציה, עד שסולקה מקדימה, שבעצם התפרקה. הוא עשה את זה לבוז'י ולמחנה הציוני, שיובשו באופוזיציה עם 24 מנדטים, וירדו ל-6.

הדרך שלו היא לייצר סוג של דיאלוג ומצג של תקווה שמפורר את המפלגה שמולו מבפנים. לכחול לבן יהיה הרבה יותר קל לעשות את זה ד"א.
אבל אני לא חושב שממשלת אחדות זה משהו שיכול להחזיק פה. לא עם האנשים שכרגע הכח הפוליטי מצוי בידיהם.

לגבי שקד, מצד אחד אתה צודק, אבל מצד שני בנט ושקד היו יכולי להיות היום בראש מפלגה של 10-12 ח"כים, אם לא היו פורשים מהבית הלאומי. הפאשלה היתה שלהם, בסיכון שהם לקחו והם פיספסו (אני חשבתי שמדובר במהלך טוב, אבל מסתבר שזה לא היה נכון).
שקד ובנט יחברו לדעתי ויתמודדו בליכוד.
אם גדעון סער עשה את זה, אז גם הם יכולים, ויש סיכוי (מסויים) שהליכוד יהיה בואקום הנהגתי בעוד כמה שנים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 13 אפריל 2019, 18:25

גם אם זה היה אפשרי, לא רואה מה טוב בממשלת אחדות.

התקשורת השמאלנית התחילה עם התעמולה של ממשלת אחדות לאומית בדיוק ברגע שנודע כי כחול-לבן הפסידה. למה הם לא דיברו על זה קודם? למה הם לא רצו אחדות קודם?

מבחינת נתניהו עצמו ממשלת ימין-חרדים היא הרבה יותר נוחה לעבודה. אתה נותן לחרדים את התקציבים שלהם, והם יושבים בשקט ולא מפריעים לתכניות שלך.

אז למה שנתניהו ירצה בכלל ללכת לממשלת אחדות? גם אם נחפור בכוח, הדבר היחיד שאפשר למצוא לטובת ממשלת אחדות (מבחינתו של מצביע ימין), זה אם כחול-לבן תתפרק, לקחת רק את הצד של הגנרלים ללא יש עתיד של לפיד. בשביל מה? בשביל להרגיע את הדרישות של ליברמן.

אבל גם זה לא ממש טוב. למה? כי כל חלק של כחול-לבן לא יסכים לקבל חסינות של נתניהו, מה שסמוטריץ' כבר הצהיר שילך על זה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2019, 18:49

בממשלת אחדות אין שום הגיון.

אפשר להקים ממשלת אחדות בזמן חירום, כשהתפקיד של הממשלה הזאת הוא לטפל בעניין ספציפי (למשל, מצב חירום ביטחוני, או מצב חירום כלכלי).
אבל בזמנים רגילים, אין בממשלה הזאת שום הגיון, וזה ייפול על הנושא המהותי הראשון שיגיע לסדר היום.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 אפריל 2019, 18:50

גם אני נגד ממשלת אחדות, אבל יכול להיות שלא תהיה ברירה בסופו של דבר. הכל תלוי במתווה של תכנית טראמפ.

בכל מקרה, ביבי כבר הוכיח לא פעם שהוא יעדיף ממשלה כמה שיותר רחבה, וכמה שפחות "קיצונית".
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2019, 19:07

MTA2311 כתב:גם אני נגד ממשלת אחדות, אבל יכול להיות שלא תהיה ברירה בסופו של דבר. הכל תלוי במתווה של תכנית טראמפ.

בכל מקרה, ביבי כבר הוכיח לא פעם שהוא יעדיף ממשלה כמה שיותר רחבה, וכמה שפחות "קיצונית".

הוא יעדיף, אבל בפועל אין היתכנות לממשלה אחרת שהיא לא ממשלת ימין צרה. אני גם חושב שזהו רצונם של אלה שהצביעו
עבור הליכוד, ומעבר לכל זה, זה מה שהוא הבטיח במליון הראיונות שלו בתקשורת בשבוע שעבר.

בנוסף, התכנית של טראמפ תגיע כנראה אחרי קינון הממשלה
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 13 אפריל 2019, 19:22

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:גם אני נגד ממשלת אחדות, אבל יכול להיות שלא תהיה ברירה בסופו של דבר. הכל תלוי במתווה של תכנית טראמפ.

הוא יעדיף, אבל בפועל אין היתכנות לממשלה אחרת שהיא לא ממשלת ימין צרה. אני גם חושב שזהו רצונם של אלה שהצביעו
עבור הליכוד, ומעבר לכל זה, זה מה שהוא הבטיח במליון הראיונות שלו בתקשורת בשבוע שעבר.

ולכן אני חושב שאם תהיה ממשלת אחדות, זה יקרה אחרי פרסום התכנית, אחרי שתוקם ממשלת הימין הקלאסית.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 13 אפריל 2019, 19:24

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

ולכן אני חושב שאם תהיה ממשלת אחדות, זה יקרה אחרי פרסום התכנית, אחרי שתוקם ממשלת הימין הקלאסית.

מממ...
סיכוי נמוך מאוד לדעתי.
מתי התכנית צפויה להתפרסם? כמה חודשים?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־33 אורחים