המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בחירות אפריל 2019 V2 - הכנסת פוזרה, הולכים לבחירות

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות אפריל 2019 V2

הודעהעל ידי MTA2311 » 17 מרץ 2019, 23:43

שמואל1 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:לפני הבגץ, מילה על הפיגוע היום. זה כבר היה סוג של מסע - דקירה (קטלנית) של חייל, לקיחת נשקו וירי על אזרח, השתלטות על מכונית,
נסיעה וירי נוסף על חייל.
תוצאה עגומה ביותר - חייל הרוג, חייל פצוע קשה ואזרח פצוע קשה, והמחבל/ים נעלמו.

עלתה שאלה בטוויטר לגבי כשירותם של החיילים הממוקמים במקומות האלה. אני אישית לא יודע להגיד, אבל ראיתי כל מיני
אמירות בטוויטר שמדובר בחיילי תותחנים, ולפני כן לדעתי היה מדובר בחיילים חרדים או משהו כזה, והשאלה היא האם בתקופה
הזאת ובאיזור הזה, מי שאמורים לאייש את המקומות האלה הם חיילי גולני וגבעתי, שיידעו לתפעל אירועים מהסוג הזה, ולכל הפחות להסתער ולחסל את החלאות.
אני באמת לא יודע מה לחשוב, אבל הצטברות המקרים האלה מתחילה להיות מדאיגה מאוד.

לגבי הבגץ. אמנם בדיחה, אבל ראיתי ציוץ של עמית סגל שחושב שמכל הסיפור מי שמרוויח הוא ביבי שידע לתעל את זה לטובתו, וגם מכך שאם בן גביר ייכנס לכנסת, אז הוא גם יהיה בקואליציה, בניגוד לבן ארי שלא היה אמור להיות בקואליציה בכל מקרה.

מה שאני מבין מכל הסיפור הזה זה שאם הממשלה הבאה תהיה ממשלת ימין, ולא תקדם חקיקה להפרדת רשויות, אני אצטרך להקצין ימינה בבחירות שלאחר מכן.

האמת שלא רציתי להיכנס לזה כי הכל עדיין טרי, אבל אם כבר, אז חד משמעי תפקוד רע מאוד. גם חיילים בתותחנים צריכים לתפעל אירועים כאלה.

זה חלק מהבעיה של הצבא שדיברנו עליה קודם.
כאחד שעשה מסלול בתותחנים, לא ממש מכשירים להתמודד במצבים כאלו.
אם רוצים שתותחנים יאיישו קווים חמים, צריך להעלות משמעותית את הרמה של ההכשרה הקרבית.

זאת בדיוק הבעיה, היעדר ההכשרה. בכל מקרה, גם בלי הכשרה מבצעית מקיפה 4-5 חיילי תותחנים+מפקד צריכים לנטרל מחבל בודד (שההכשרה שלו היא גם פחות משל טירונות 02).
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 17 מרץ 2019, 23:47

MTA2311 כתב:
שמואל1 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:לפני הבגץ, מילה על הפיגוע היום. זה כבר היה סוג של מסע - דקירה (קטלנית) של חייל, לקיחת נשקו וירי על אזרח, השתלטות על מכונית,
נסיעה וירי נוסף על חייל.
תוצאה עגומה ביותר - חייל הרוג, חייל פצוע קשה ואזרח פצוע קשה, והמחבל/ים נעלמו.

עלתה שאלה בטוויטר לגבי כשירותם של החיילים הממוקמים במקומות האלה. אני אישית לא יודע להגיד, אבל ראיתי כל מיני
אמירות בטוויטר שמדובר בחיילי תותחנים, ולפני כן לדעתי היה מדובר בחיילים חרדים או משהו כזה, והשאלה היא האם בתקופה
הזאת ובאיזור הזה, מי שאמורים לאייש את המקומות האלה הם חיילי גולני וגבעתי, שיידעו לתפעל אירועים מהסוג הזה, ולכל הפחות להסתער ולחסל את החלאות.
אני באמת לא יודע מה לחשוב, אבל הצטברות המקרים האלה מתחילה להיות מדאיגה מאוד.

לגבי הבגץ. אמנם בדיחה, אבל ראיתי ציוץ של עמית סגל שחושב שמכל הסיפור מי שמרוויח הוא ביבי שידע לתעל את זה לטובתו, וגם מכך שאם בן גביר ייכנס לכנסת, אז הוא גם יהיה בקואליציה, בניגוד לבן ארי שלא היה אמור להיות בקואליציה בכל מקרה.

מה שאני מבין מכל הסיפור הזה זה שאם הממשלה הבאה תהיה ממשלת ימין, ולא תקדם חקיקה להפרדת רשויות, אני אצטרך להקצין ימינה בבחירות שלאחר מכן.

האמת שלא רציתי להיכנס לזה כי הכל עדיין טרי, אבל אם כבר, אז חד משמעי תפקוד רע מאוד. גם חיילים בתותחנים צריכים לתפעל אירועים כאלה.

זה חלק מהבעיה של הצבא שדיברנו עליה קודם.
כאחד שעשה מסלול בתותחנים, לא ממש מכשירים להתמודד במצבים כאלו.
אם רוצים שתותחנים יאיישו קווים חמים, צריך להעלות משמעותית את הרמה של ההכשרה הקרבית.

זאת בדיוק הבעיה, היעדר ההכשרה. בכל מקרה, גם בלי הכשרה מבצעית מקיפה 4-5 חיילי תותחנים+מפקד צריכים לנטרל מחבל בודד (שההכשרה שלו היא גם פחות משל טירונות 02).
קצת קשה לשפוט, לא ראינו בדיוק מה קרה באירוע, אבל אין ספק שגם חיילי תותחנים אמורים להשתלט על אירוע כזה.
בכל אופן, אני לא מופתע לגמרי. היו איתי חיילים במסלול שבקושי ידעו לתפעל את הנשק. ההכשרה הקרבית בתותחנים היא בינונית ומטה. הדגש הוא על מקצועיות בתותחנות, ולא רובאות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 18 מרץ 2019, 00:44

לפי סקר טרי של ערוץ 11, הליכוד (31) עקף את כחול-לבן (30)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי felix_r » 18 מרץ 2019, 00:49

לפי "עובדה" של ערוץ 12, גם הטלפון של אהוד ברק נפרץ על ידי האיראנים :eek
https://www.mako.co.il/tv-ilana_dayan/2 ... 1898243326
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2019, 17:20

אור ושמואל, מה שאתם אומרים, ובהתחשב במה שקרה לפני כמה חודשים עם חיילי (נצח יהודה נדמה לי), ובמקרים נוספים, אני באמת לא ממש מצליח להבין את הצבא.
אפשר לקחת את כל החיילים האלה ולשים אותם בגבולות ובאיזורים רגועים (מצרים, ירדן וכד'), אבל באיזורים בעלי סיכון גבוה לשים חיילים שאוכלים מסמרים ולא רואים ממטר.
זה פשוט הזוי שפעם אחר פעם מחבל בודד עושה בנו שמות ואז בורח.
מילא כשהמחבלים תוקפים באזורים אזרחיים כמו שהיה באיזור התעשייה ברקן, כי מאזרחים לא מצופה להיות דרוכים ולתפעל אירועים כאלה, אבל חיילים, ועוד חיילים בתפקיד?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2019, 17:24

jol9 כתב:אור ושמואל, מה שאתם אומרים, ובהתחשב במה שקרה לפני כמה חודשים עם חיילי (נצח יהודה נדמה לי), ובמקרים נוספים, אני באמת לא ממש מצליח להבין את הצבא.
אפשר לקחת את כל החיילים האלה ולשים אותם בגבולות ובאיזורים רגועים (מצרים, ירדן וכד'), אבל באיזורים בעלי סיכון גבוה לשים חיילים שאוכלים מסמרים ולא רואים ממטר.
מילא כשהמחבלים תוקפים באזורים אזרחיים כמו שהיה באיזור התעשייה ברקן, כי מאזרחים לא מצופה להיות דרוכים ולתפעל אירועים כאלה, אבל חיילים, ועוד חיילים בתפקיד?

זה לא איזור בסיכון גבוה...

בכל מקרה בעיני זה להתעלם מהבעיה. אין שום סרט שילד בן 18 שלא עבר שום הכשרה אמיתית מצליח להתגבר על 5 חיילים, גם אם הם מתותחנים. יש פה בעיה מקצועית, לא בתעדוף של הקצאת חיילים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2019, 19:17

עשו עליה בדיקת d&a יצאה השישית בעולם החכמה

https://twitter.com/YotYotam/status/110 ... 45349?s=19
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2019, 19:34

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:אור ושמואל, מה שאתם אומרים, ובהתחשב במה שקרה לפני כמה חודשים עם חיילי (נצח יהודה נדמה לי), ובמקרים נוספים, אני באמת לא ממש מצליח להבין את הצבא.

זה לא איזור בסיכון גבוה...

בכל מקרה בעיני זה להתעלם מהבעיה. אין שום סרט שילד בן 18 שלא עבר שום הכשרה אמיתית מצליח להתגבר על 5 חיילים, גם אם הם מתותחנים. יש פה בעיה מקצועית, לא בתעדוף של הקצאת חיילים.

כן, זה נשמע לגמרי מדוייק.

הדיון חוזר אל המטכ"ל בכללותו ואל הרמטכלים האחרונים, שהפכו את הצבא הזה לצבא מסורס, לא מיומן, לא מאומן, נפוח מעודף שומנים, פנסיות תקציביות, כח אדם מיותר במקומות מסויימים, בזבזני וכו' וכו'.
הדרג המדיני לא נקי, אבל בסופו של דבר האחריות הישירה היא של הדרג הצבאי. לצורך העניין שלושת הרמטכלים שרוצים להוביל כאן את המדינה, הם בין האחראים העיקריים למצב הזה.

אני באמת מקווה שכוכבי עשוי מחומרים אחרים.

אגב, שלא ישתמע שזה מה שאני חושב על כלל הצבא. ברור לגמרי שיש יחידות מופלאות, ומקצועיות בטירוף, ברור לגמרי שבתחום הסייבר אנחנו בטופ העולמי, ברור שחיל האוויר הוא עדיין כח אדיר ושובר שוויון ויש עוד הרבה דברים טובים שנזקפים לזכות אותם הרמטכלים. אבל הצבא לא יכול להימדד רק על סמך רמת הכוחות המיוחדים שלו, ובכוחות הרגילים אנחנו לא נראים טוב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין 2 » 18 מרץ 2019, 20:32

צה"ל זה איים של מצוינות באוקיינוס עצום של בינוניות. שירתי בשנה הראשונה בחטיבת כפיר והבית זונות שהולך שם מבחינת הכשרת החיילים הוא בלתי נתפס עבור מה שנתפס כצבא הכי חזק במזה"ת. מה שגורם לך להבין איזה מזל יש לנו שהשכנים שלנו כאלה אידיוטים לא יוצלחים.
התנין 2

הודעהעל ידי שועל » 18 מרץ 2019, 20:47

התנין 2 כתב:צה"ל זה איים של מצוינות באוקיינוס עצום של בינוניות. שירתי בשנה הראשונה בחטיבת כפיר והבית זונות שהולך שם מבחינת הכשרת החיילים הוא בלתי נתפס עבור מה שנתפס כצבא הכי חזק במזה"ת. מה שגורם לך להבין איזה מזל יש לנו שהשכנים שלנו כאלה אידיוטים לא יוצלחים.

אנחנו מדינת ישראבלוף בכל נושא כמעט, זו כנראה מנטליות, אין סיבה שהצבא יהיה שונה.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2019, 20:48

לא יודע לגבי כפיר, ולגבי יחידות ספציפיות אחרות, אבל ברור שישנה בעיה.
אני חושב שזאת לא בושה לבחון מחדש הרבה דברים. למשל, למה חברים שלי בצוות בעבודה, בני 35, נשואים ועם ילדים, צריכים
ללכת ולטחון אימוני גולני, רק בגלל שבגיל 18 הם התגייסו לשם.
לא היה חכם ונכון יותר לנצל את נסיונם כמפתחי תוכנה, למשל, על פני היכולת שלהם לגרור את הבטן שלהם ממקום למקום תוך כדי
נסיונות פתטיים להיראות כמו חיילים?

ומנגד - אם יש בן 35 שכן נמצא בכושר וביכולת המתאימים, וכן מעוניין להתאמן ולהיות לוחם, אז שיתנדב לשם.

למה לא לקחת אנשים ולנצל את הידע והנסיון שלהם כך שהם יוכלו לעשות מילואים גם עד גיל 50, ובכיף, ובאמת גם לתרום למשהו?

לדעתי המנגנונים הצבאיים לא השתנו הרבה מאז שנות ה-60 וה-70, אבל זאת כבר לא אותה חברה, ואלה כבר לא אותן המלחמות.
אפשר וצריך לעשות דברים נכון וחכם יותר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2019, 20:51

שועל כתב:
התנין 2 כתב:צה"ל זה איים של מצוינות באוקיינוס עצום של בינוניות. שירתי בשנה הראשונה בחטיבת כפיר והבית זונות שהולך שם מבחינת הכשרת החיילים הוא בלתי נתפס עבור מה שנתפס כצבא הכי חזק במזה"ת. מה שגורם לך להבין איזה מזל יש לנו שהשכנים שלנו כאלה אידיוטים לא יוצלחים.

אנחנו מדינת ישראבלוף בכל נושא כמעט, זו כנראה מנטליות, אין סיבה שהצבא יהיה שונה.

אנחנו ממש לא ישראבלוף בתחומי המדע, המחקר והפיתוח, כולל חברות הייטק וסטארטאפים. באחריות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין 2 » 18 מרץ 2019, 21:42

נכון, אבל צה"ל עצמו כצבא הוא מסורבל, לא יעיל וטיפש. לא שזה מפתיע מישהו, הדרג הבכיר הוא תת רמה.
אגב, סתם להמחשה - כעו"ד שעוסק בנזקי גוף לעתים רחוקות יוצא לי להזמין חומר רפואי מצה"ל (דרך השלישות). כמות הטמטום שאנו נתקלים בה בכל ההליך הזה היא משהו שקשה להסביר במילים, ומהווה תמונת מצב של הצבא כולו. כנ"ל אגב לגבי המשטרה.
התנין 2

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2019, 21:49

התנין 2 כתב:נכון, אבל צה"ל עצמו כצבא הוא מסורבל, לא יעיל וטיפש. לא שזה מפתיע מישהו, הדרג הבכיר הוא תת רמה.
אגב, סתם להמחשה - כעו"ד שעוסק בנזקי גוף לעתים רחוקות יוצא לי להזמין חומר רפואי מצה"ל (דרך השלישות). כמות הטמטום שאנו נתקלים בה בכל ההליך הזה היא משהו שקשה להסביר במילים, ומהווה תמונת מצב של הצבא כולו. כנ"ל אגב לגבי המשטרה.

תן איזו דוגמא כדי שנוכל להבין על מה מדובר...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2019, 21:57

יש גם את עניין ההפיכה של צהל לכלי להגשמת מטרות חברתיות, כמו שוויון לנשים, צמצום פערים בחברה וכו'. המטרה של צבא זה להילחם ולנצח. פה זה מתחיל ופה זה ונגמר.

בכל מקרה, הפתרון לכל הבעיות המבניות בגוף הזה הוא הקטנה משמעותית של התקציב שלו. הוא לא יתייעל מרצון, אז צריך לכפות את זה עליו, ובאגרסיביות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי התנין 2 » 18 מרץ 2019, 22:26

jol9 כתב:
התנין 2 כתב:נכון, אבל צה"ל עצמו כצבא הוא מסורבל, לא יעיל וטיפש. לא שזה מפתיע מישהו, הדרג הבכיר הוא תת רמה.

אין פה דוגמא ספציפית, זו כל ההתנהלות מול הגוף החולה הזה. יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל, אשכרה מושיבים שם את החומר האנושי הכי גרוע ועצלן שניתן היה למצוא במדינה, על מנת שייתן מענה למאות עו"ד ונפגעי צבא. נוראי נוראי.
גם במשטרה, עד שאתה מצליח להוציא משם תיק חקירה (או סתם אישור משטרה פשוט) הם יכולים לעשות לך את המוות, ולא בגלל ביורוקרטיה או דאגה לפרטיותו של הנפגע חלילה, אלא משום קידוש חוסר היעילות ותו לא. כך למשל, רק תנסה להשיג טלפונית (מענה טלפוני זו בעיקר המלצה שם) מידע אודות תיק מסוים, על מנת לחסוך מעצמך נסיעת שווא של כמה שעות, אתה יודע. איזה גופים דוחים, איכס.
התנין 2

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2019, 22:30

MTA2311 כתב:יש גם את עניין ההפיכה של צהל לכלי להגשמת מטרות חברתיות, כמו שוויון לנשים, צמצום פערים בחברה וכו'. המטרה של צבא זה להילחם ולנצח. פה זה מתחיל ופה זה ונגמר.

בכל מקרה, הפתרון לכל הבעיות המבניות בגוף הזה הוא הקטנה משמעותית של התקציב שלו. הוא לא יתייעל מרצון, אז צריך לכפות את זה עליו, ובאגרסיביות.

לא נראה לי שזה עומד באג'נדה של מישהו.
בתכלס, חייבים להגיד, שהצבא הוא מקום מפלט לרבים שהם, איך נאמר, קצת פחות, ולכל אחד יש דוגמאות בראש.

מדברים כבר שנים על צבא שכיר. זה מאוד בעייתי בישראל מבחינה קונספטואלית (צבא העם וכאלה), אבל אנחנו כבר 9 מליון כאן,
באותן גבולות, מינוס גזרת ירדן ומצרים שלא ממש רלוונטיות מבחינה צבאית (כן מבחינת הברחות וכאלה), לכן אולי הגיע הזמן.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין 2 » 18 מרץ 2019, 22:34

אנשי צבא הקבע ברובם לא שונים מכל עובדי המדינה הפרזיטים ואוכלי החינם. 80% בטלה 20% עבודה (רעה).
התנין 2

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2019, 22:38

התנין 2 כתב:
jol9 כתב:

אין פה דוגמא ספציפית, זו כל ההתנהלות מול הגוף החולה הזה. יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל, אשכרה מושיבים שם את החומר האנושי הכי גרוע ועצלן שניתן היה למצוא במדינה, על מנת שייתן מענה למאות עו"ד ונפגעי צבא. נוראי נוראי.
גם במשטרה, עד שאתה מצליח להוציא משם תיק חקירה (או סתם אישור משטרה פשוט) הם יכולים לעשות לך את המוות, ולא בגלל ביורוקרטיה או דאגה לפרטיותו של הנפגע חלילה, אלא משום קידוש חוסר היעילות ותו לא. כך למשל, רק תנסה להשיג טלפונית (מענה טלפוני זו בעיקר המלצה שם) מידע אודות תיק מסוים, על מנת לחסוך מעצמך נסיעת שווא של כמה שעות, אתה יודע. איזה גופים דוחים, איכס.

מובן.
הנסיון שלי עם הצבא הוא ברמה האישית בלבד.

אני למשל חייל מיותר בגדוד חילוץ מיותר לחלוטין, שמעולם לא עשה ולא יעשה שום פעילות חילוץ אמיתית.
הגדוד המיותר הזה (שיש עוד רבים כמוהו), מתכנס פעם בשנה נניח, לאימון מיותר של שבוע, שבו מתבזבזים מליונים על גבי מליונים, על כלום. כל שנה אומרים לנו את אותם הדברים - שהאימון היה טוב מאוד וחשוב מאוד, כשבפועל 80-90% מהזמן כולם יושבים בלי לעשות יותר מדי. אוטובוסים, משאיות, ציוד, מזון, דלק, משכורות... סתם.

אני עושה מילואים כבר 18 שנה, ונראה לי שהיה אפשר לנצל אותי הרבה יותר טוב, לטובת הצבא, לטובת הvalue for money וכד'.
זה כל כך רחוק משם.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2019, 22:41

התנין 2 כתב:אנשי צבא הקבע ברובם לא שונים מכל עובדי המדינה הפרזיטים ואוכלי החינם. 80% בטלה 20% עבודה (רעה).

יש ויש.
יש עובדי מדינה שעובדים מאוד מאוד קשה, ועושים עבודה נפלאה לרוב (אחיות, רופאים, מורים, ...).
יש גם אנשי צבא קבע נפלאים, שבזכותם אנחנו יכולים לישון בשקט.

אבל יש גם הרבה שלא, ומה שמצחיק זה שלא כזה קשה לזהות אותם לא פה ולא שם.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־28 אורחים