המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

בארץ V8

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V8

הודעהעל ידי A.Parker » 14 נובמבר 2019, 12:41

felix_r כתב:
A.Parker כתב:
jol9 כתב:
A.Parker כתב:לא הבנתי על סמך מה אתם מייחסים את הפעולות לכוכבי. כמה כבר אנחנו יכולים לדעת על חלוקת התפקידים וההבדל בין הרמטכ"לים?
ודבר נוסף, אל תשכחו שהפעם התמודדנו מול ארגון חלש משמעותית מחמאס.

כי זה לא רק הפעולה הזאת, זה גם המסרים והשיח.

כוכבי זה סיפור אחר לגמרי ונדמה לי שכולם מבינים היום איך צריך להיראות ולהתנהג רמטכל בצה״ל.

לא יודע, לא רואה שינוי כזה משמעותי. בינתתים חלק מההתנהלות כללה השבתה של חצי מדינה. מה שטוב זה שנראה שהפסקת האש לא כוללת הישגים לג'יאהד, עניין שהיה קורה כמעט תמיד עם חמאס ומשאיר אותנו עם טעם חמוץ.

אולי אתה לא רואה את זה, אבל שני הדברים שאתה מדבר עליהם קשורים אחד לשני. ההשבתה נעשתה במיוחד כדי שלא יהיו הישגים לג'יאהד.

אילו לא היו משביתים, זה בהחלט היה יכול להגמר אחרת. הרקטות מעזה יכלו להרוג מישהו, ואז הינו מגיבים יותר חזק, והם היו יורים יותר, ופוגעים לנו בעוד מישהו, ואז זה היה מתגלגל לאיזה שבוע הפצצות והשבתה של שבוע שלם במקרה הטוב.

זה בפני עצמו הישג עבורם. אפשר גם לספוג מכות אינסופיות ולא להגיב רק כי "חיילים עשויים להיהרג". יש לפחד מאיומים ולהגיב להם ויש לתת להם להם לנהל אותך.
A.Parker

הודעהעל ידי toja27 » 14 נובמבר 2019, 22:00

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:אביב כוכבי נראה כמו הreal deal.
לא רואה ממטר את קודמו בתפקיד.

עוד כמה שנים והוא " שמאל חלש שרוצה להקים ממשלה בתמיכת המלפגות הערביות" או "כוכבי מגמגם שצריך טיפול פסיכיאטרי" , כבר היינו בסרט הזה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 14 נובמבר 2019, 22:13

toja27 כתב:
שמואל1 כתב:

עוד כמה שנים והוא " שמאל חלש שרוצה להקים ממשלה בתמיכת המלפגות הערביות" או "כוכבי מגמגם שצריך טיפול פסיכיאטרי" , כבר היינו בסרט הזה.

א - אין קשר בין תפקודו כמפקד לבין מה שיהיה או לא יהיה אח"כ בפוליטיקה. כרגע אנחנו מדברים על תפקודו כמפקד צה"ל, ותפקודו הוא מצויין.
ב - בקשר לגנץ, הדברים האלה הם נכונים. לא לגבי טיפול פסיכיאטרי, אבל כן לגבי גמגום, כשלון ניהולי בממד החמישי, הרצון
להקים ממשלת מיעוט עם הערבים וכו' - כל אלה הן עובדות.
ג - גנץ, גם כשהיה איש צבא בכיר ורמטכ"ל, לא ניחן ביכולות מיוחדות. הוא נזרק ע"י אריק שרון מפיקוד על האוגדה ביו"ש, לא היה המועמד המועדף להיות רמטכ"ל, בגזרה שלו הופקר מדחת יוסוף לדמם למוות (אם כי האחריות על כך היא על ברק) וגם כרמטכ"ל לא היה מי יודע כמה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 14 נובמבר 2019, 22:18

jol9 כתב:
toja27 כתב:
שמואל1 כתב:

א - אין קשר בין תפקודו כמפקד לבין מה שיהיה או לא יהיה אח"כ בפוליטיקה. כרגע אנחנו מדברים על תפקודו כמפקד צה"ל, ותפקודו הוא מצויין.
ב - בקשר לגנץ, הדברים האלה הם נכונים. לא לגבי טיפול פסיכיאטרי, אבל כן לגבי גמגום, כשלון ניהולי בממד החמישי, הרצון
ג - גנץ, גם כשהיה איש צבא בכיר ורמטכ"ל, לא ניחן ביכולות מיוחדות. הוא נזרק ע"י אריק שרון מפיקוד על האוגדה ביו"ש, לא היה המועמד המועדף להיות רמטכ"ל, בגזרה שלו הופקר מדחת יוסוף לדמם למוות (אם כי האחריות על כך היא על ברק) וגם כרמטכ"ל לא היה מי יודע כמה.

עזוב שטויות, אין לא לך , לא לי ולא ל99.9 אחוז מהאנשים איך היה תיפקידו הרמטכלים, מהסיבה הפשוטה שמעט מאוד אנשים יודעים מה קורה מאחורי הקלעים- מי החליט על זה ומי התנגד על זה. מערכות מלחמה מנוהלות על ידי מספר גורמים .
לכן כל הקביעת ציונים לרמטכלים על ידי האדם מן הרחוב נראה בעיני כשטחי.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי A.Parker » 14 נובמבר 2019, 22:25

toja27 כתב:
jol9 כתב:
toja27 כתב:
שמואל1 כתב:

עזוב שטויות, אין לא לך , לא לי ולא ל99.9 אחוז מהאנשים איך היה תיפקידו הרמטכלים, מהסיבה הפשוטה שמעט מאוד אנשים יודעים מה קורה מאחורי הקלעים- מי החליט על זה ומי התנגד על זה. מערכות מלחמה מנוהלות על ידי מספר גורמים .

:like:
A.Parker

הודעהעל ידי jol9 » 14 נובמבר 2019, 22:31

toja27 כתב:
jol9 כתב:
toja27 כתב:
שמואל1 כתב:

אפשר להגיד את אותו הדבר לגבי הרבה מאוד דברים.
למשל תפקוד ראש הממשלה, או להבדיל, תפקוד מאמן מכבי ת"א כדורסל.

גם שם לא לי ולא לך אין מושג לגבי הרבה מאוד דברים, ובכל זאת זה לא מפריע לך (ולכל אחד אחר) לבקר את תפקודם.
זאת זכות לגיטימית מאוד במדינה דמוקרטית, וכן היא קצת שטחית, כי היא מסתכלת בעיקר על השורה התחתונה, ולא על הדרך, התהליכים, הגורמים הסביבתיים וכו'.

את התפקוד האמיתי של האנשים האלה, בהחלט ניתן יהיה לבחון בפרספקטיבה של שנים, אחרי שפועלם מתפרסם, ואז אפשר לקרוא, לעבד ולשבח / לבקר. אבל גם בזמן אמת, אפשר לעשות השוואות כאלה ואחרות שמתבססות על כך שיש לנו זכרון, ושאנחנו יודעים להבחין בין סבבים רעים, שבהם הופגזו בעיקר דיונות, לבין סבבים טובים שבהם ספרו גופות של מחבלים בעשיריות.
על זה מתבססת ההשוואה שלי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 14 נובמבר 2019, 22:38

jol9 כתב:
toja27 כתב:
jol9 כתב:
toja27 כתב:
שמואל1 כתב:לא רואה ממטר את קודמו בתפקיד.

אפשר להגיד את אותו הדבר לגבי הרבה מאוד דברים.
למשל תפקוד ראש הממשלה, או להבדיל, תפקוד מאמן מכבי ת"א כדורסל.

גם שם לא לי ולא לך אין מושג לגבי הרבה מאוד דברים, ובכל זאת זה לא מפריע לך (ולכל אחד אחר) לבקר את תפקודם.
זאת זכות לגיטימית מאוד במדינה דמוקרטית, וכן היא קצת שטחית, כי היא מסתכלת בעיקר על השורה התחתונה, ולא על הדרך, התהליכים, הגורמים הסביבתיים וכו'.

את התפקוד האמיתי של האנשים האלה, בהחלט ניתן יהיה לבחון בפרספקטיבה של שנים, אחרי שפועלם מתפרסם, ואז אפשר לקרוא, לעבד ולשבח / לבקר. אבל גם בזמן אמת, אפשר לעשות השוואות כאלה ואחרות שמתבססות על כך שיש לנו זכרון, ושאנחנו יודעים להבחין בין סבבים רעים, שבהם הופגזו בעיקר דיונות, לבין סבבים טובים שבהם ספרו גופות של מחבלים בעשיריות.
על זה מתבססת ההשוואה שלי.

זה לא באותה רמה. רמטכ"ל כפוף לגורמים מעליו ולאו דווקא זה שמכתיב בפועל את ההתנהלות במבצע. ראש ממשלה הרבה פחות מוגבל. כמובן שגם לראש ממשלה יש את המידע החסוי שלא ניתן לדעת, אבל אני מאמין שהוא פועל בצורה שקל יותר לזהות מאשר רמטכ"ל.
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 16 נובמבר 2019, 03:01

חחח... אחרי שמשהו כמו חצי שנה לא הייתה לנו אף אזעקה, פתאום עכשיו הפתיעו...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 16 נובמבר 2019, 03:02

felix_r כתב:חחח... אחרי שמשהו כמו חצי שנה לא הייתה לנו אף אזעקה, פתאום עכשיו הפתיעו...

בוא נראה אם ימשיכו להבליג גם הפעם
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי שמואל1 » 16 נובמבר 2019, 10:43

הפעם זה היה חמאס, כנראה בעקבות הביקורת על אי הצטרפותו לסבב האחרון.
ישראל הכילה את הירי, אפשר לעבור הלאה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי מקאדו 3 » 16 נובמבר 2019, 12:16

ככה זה כשהמנהיגים מברברים את עצמם לדעת על ההישג הכביר שבחיסולו של איזה ארכי מחבל למרות שחטפנו מטחים של רקטות במשך כמה ימים וכאילו שלא שותקה חצי מדינה , לפי איך שתיארו את זה זה היה מינימום הניצחון בששת הימים ולא חיסול של מחבלון נבל שגרר אחריו מטחים בלתי פוסקים על הראש של תושבי הדרום , וכל זה מאיזה אירגון טרור דיי קטן ושולי , לאן ההרתעה שלנו היתדרדרה ...

וכן כל ילד שיראה את השתלשלות האירועים הלילה יכול להגיע למסקנה קודרת ומזעזעת שהירי הזה היה מתואם עם חמאס כדי ש ' יוציא קיטור ' , לפחות מין הסכמה שבשתיקה , שום דבר לא השתנה והתגובה העלובה רק מוכיחה את זה .

בתור פתח תקוואי עם 4 ילדים אני מתפלל שכל פעם שיורים יירו גם לאיזור המרכז ולא אכפת לי לרוץ לממד או למקלט , ככה אולי יתחיל לזוז משהו בקופסא של מנהיגנו הרופסים , אלה שגם נותנים לאיראן לעשות כרצונה עכשיו בסוריה כי נבהלו נורא מהתקיפה שלהם בסעודיה .

אם אלה היו מנהיגנו ומצביאנו בעשורים הראשונים של המדינה מזמן כבר לא היינו פה .
תמונה
מקאדו 3

הודעהעל ידי A.Parker » 16 נובמבר 2019, 18:50

מקאדו 3 כתב:ככה זה כשהמנהיגים מברברים את עצמם לדעת על ההישג הכביר שבחיסולו של איזה ארכי מחבל למרות שחטפנו מטחים של רקטות במשך כמה ימים וכאילו שלא שותקה חצי מדינה , לפי איך שתיארו את זה זה היה מינימום הניצחון בששת הימים ולא חיסול של מחבלון נבל שגרר אחריו מטחים בלתי פוסקים על הראש של תושבי הדרום , וכל זה מאיזה אירגון טרור דיי קטן ושולי , לאן ההרתעה שלנו היתדרדרה ...

וכן כל ילד שיראה את השתלשלות האירועים הלילה יכול להגיע למסקנה קודרת ומזעזעת שהירי הזה היה מתואם עם חמאס כדי ש ' יוציא קיטור ' , לפחות מין הסכמה שבשתיקה , שום דבר לא השתנה והתגובה העלובה רק מוכיחה את זה .

בתור פתח תקוואי עם 4 ילדים אני מתפלל שכל פעם שיורים יירו גם לאיזור המרכז ולא אכפת לי לרוץ לממד או למקלט , ככה אולי יתחיל לזוז משהו בקופסא של מנהיגנו הרופסים , אלה שגם נותנים לאיראן לעשות כרצונה עכשיו בסוריה כי נבהלו נורא מהתקיפה שלהם בסעודיה .

אם אלה היו מנהיגנו ומצביאנו בעשורים הראשונים של המדינה מזמן כבר לא היינו פה .

:like: :like:
A.Parker

הודעהעל ידי my man » 16 נובמבר 2019, 20:36

זה כל כך ברור לכולם שביבי פורש ברגע שתקום ממשלת מיעוט? למה לו? הרי זו ממשלה שתיפול בעוד רגע וחצי..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי MTA2311 » 16 נובמבר 2019, 20:38

my man כתב:זה כל כך ברור לכולם שביבי פורש ברגע שתקום ממשלת מיעוט? למה לו? הרי זו ממשלה שתיפול בעוד רגע וחצי..

לא הבנתי כלום ממה שכתבת
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי my man » 16 נובמבר 2019, 20:40

MTA2311 כתב:
my man כתב:זה כל כך ברור לכולם שביבי פורש ברגע שתקום ממשלת מיעוט? למה לו? הרי זו ממשלה שתיפול בעוד רגע וחצי..

לא הבנתי כלום ממה שכתבת

לפי מה שאני מבין לכולם ברור שביבי עוזב את הפוליטיקה אם תקום ממשלה בראשות גנץ..אני פשוט לא מבין למה..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי MTA2311 » 16 נובמבר 2019, 20:43

my man כתב:
MTA2311 כתב:

לא הבנתי כלום ממה שכתבת

לפי מה שאני מבין לכולם ברור שביבי עוזב את הפוליטיקה אם תקום ממשלה בראשות גנץ..אני פשוט לא מבין למה..

למה זה ברור
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 16 נובמבר 2019, 21:18

אורי, אם תקום ממשלת מיעוט, אני ממש לא חושב שביבי יעזוב את המערכת הפוליטית.
הקמה של ממשלה כזאת, שתחזיק כמה חודשים, תביא באופן כמעט וודאי להכחדה של רוב המנדטים שהגיעו מאנשי מרכז וימין רך,
לכחול לבן ולליברמן, וחזרתם למחנה הימין.

הציבור לא יקבל ממשלת שמאל קיצוני, בתמיכה של מחבלי המשותפת, בשביל להזיז את ביבי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 16 נובמבר 2019, 21:31

טוב אז זה לא ברור..אז זה רק הופך את כל הבלגן הזה לעוד יותר מסובך..
הליכוד יתנו לביבי להיות בראש לעוד סבב בחירות? גם אם יקח עוד שנה של אופוזיציה להגיע אליו?
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי MTA2311 » 16 נובמבר 2019, 21:47

מספיק שגנץ משביע ממשלה ששורדת יום אחד הוא מגיע כרוהמ לבחירות ויש לזה משמעויות חשובות מאוד בהקשרי חסינות וכו', אבל אין לי כוח לפרט.

בכל מקרה, כרגיל, אף אחד לא יודע מה יקרה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Jack55 » 16 נובמבר 2019, 21:53

אני עדיין לא מבין למה גנץ חושב על אופציה כזאת אחריי מה שהאנשים שלהם אומרים בתקשורת, לא ברור שזה התרחיש הכי רע שיכול להיות?
כאילו לא משנה כמה הוא והחברים שלו חושבים שביבי גרוע, לא יכול להיות שבו זמנית הם חושבים להקים ממשלת מיעוט עם תמיכה מהרשימה המשותפת, זה פשוט הזייה...
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־58 אורחים