המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בארץ V8

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V8 - מטחי ירי לעבר הדרום

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 מאי 2019, 14:37

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:יש דיון מעניין עכשיו בגלצ על זה שכוכבי הרבה יותר תוקפני ומחפש את הפגיעה בחמאסניקים עצמם, בעוד אייזנקוט היה מתעסק בפגיעות בנדלן בעיקר.

מקווה מאוד שכוכבי עשוי מהחומרים של רפול ולא מהחומרים של גנץ ואייזנקוט

מאיזה חומרים ביבי עשוי

מאותם חומרים כמו גנץ ואייזנקוט.
אבל לזכותו עומדים דברים רבים אחרים שהם היו יכולים רק לחלום עליהם.

בכל מה שקשור לעניין הביטחוני, שילוב של רמטכל אגרסיבי, שר ביטחון שעתידו הפוליטי תלוי בביצועיו בגזרת עזה וביבי, יכול וצריך לעשות את העבודה.

אתה מייחס חשיבות גדולה מדי ליכולת של הרמטכל לעצב מדיניות

תשמע, יותר מדי קולות טוענים את הדברים, כולל אנשים שלא באים מעמדה.
מה שכתבתי היו דבריו של הכתב לענייני צבא של גלצ.
השאלה היא גם מה הרמטכל מביא לשולחן כי כמו שאני מבין יש לזה הרבה מאוד משקל בהחלטות.

מי שטוען את זה אלה עיתונאי צבא( שדעתי עליהם ידועה) ופוליטיקאים. אם אתה בוחר לייחס חשיבות לדברים שלהם, אז אזכיר לך את זה בדיוני תקשורת אוסלו וכו' פעם הבאה.

צבא זה דרג מייעץ ומבצע. מי שמחליט על אופי המטרות הנתקפות זה שר הבטחון וראש הממשלה. קשה מאוד לדבר מצד אחד על דיפ שטייטעל ושלטון הפקידים, ואז לבנות על הרמטכל, פקיד, בעיצוב מדיניות צבאית. זה כשל לוגי.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 05 מאי 2019, 14:54

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

מאיזה חומרים ביבי עשוי

מאותם חומרים כמו גנץ ואייזנקוט.
אבל לזכותו עומדים דברים רבים אחרים שהם היו יכולים רק לחלום עליהם.

בכל מה שקשור לעניין הביטחוני, שילוב של רמטכל אגרסיבי, שר ביטחון שעתידו הפוליטי תלוי בביצועיו בגזרת עזה וביבי, יכול וצריך לעשות את העבודה.

אתה מייחס חשיבות גדולה מדי ליכולת של הרמטכל לעצב מדיניות

תשמע, יותר מדי קולות טוענים את הדברים, כולל אנשים שלא באים מעמדה.
מה שכתבתי היו דבריו של הכתב לענייני צבא של גלצ.
השאלה היא גם מה הרמטכל מביא לשולחן כי כמו שאני מבין יש לזה הרבה מאוד משקל בהחלטות.

מי שטוען את זה אלה עיתונאי צבא( שדעתי עליהם ידועה) ופוליטיקאים. אם אתה בוחר לייחס חשיבות לדברים שלהם, אז אזכיר לך את זה בדיוני תקשורת אוסלו וכו' פעם הבאה.

צבא זה דרג מייעץ ומבצע. מי שמחליט על אופי המטרות הנתקפות זה שר הבטחון וראש הממשלה. קשה מאוד לדבר מצד אחד על דיפ שטייטעל ושלטון הפקידים, ואז לבנות על הרמטכל, פקיד, בעיצוב מדיניות צבאית. זה כשל לוגי.

עיתונאים צבאיים בדר"כ דווקא מתגלים כדי אמינים. אבל נעזוב את זה כרגע.
רמטכ"ל הוא אמנם פקיד (למרות שהוא פקיד מאוד בכיר), אבל אתה לא יכול להגיד שאין משמעות לנוכחותו בעצם.
רמטכל שמביא על השולחן חיסולים ואגרסיביות, לעומת רמטכל שמביא על השולחן הפגזת נדלן והכלה, זה הבדל משמעותי מאוד.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 05 מאי 2019, 14:57

בלי קשר, עשית כאן קצת סלט.
הרמטכ"ל הוא אמנם פקיד שלא נבחר על ידי הציבור, אבל הוא נבחר באופן בלעדי על ידי נציגיו של הציבור - הממשלה.
כך גם היועמ"ש, פרקליט המדינה, המפכ"ל וכד'.
מי שלא נבחר על ידי הציבור הם שופטי הבג"צ.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 05 מאי 2019, 15:07

אלי שלזינגר Eli Shlezinger
@EliShlezinger
למרכז הרפואי ברזילי נקלטו עד כה 115 נפגעים ביממה האחרונה, 3 נפטרו,
3 במצב קשה, 1 במצב בינוני, 53 במצב קל ו-55 חרדה. 28 מטופלים כרגע במיון
9 מאושפזים
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

בארץ V8 - מטחי ירי לעבר הדרום

הודעהעל ידי Jack55 » 05 מאי 2019, 15:11

צהל ביצע חיסול ממוקד בעזה, הגיע הזמן באמת .
שמו של ההרוג חמיד אחמד עבד אל-ח'דרי בן 34 שנים.
מפקד השטח של החמאס מקורב למנהיג החמאס יחיא סינאוור.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 מאי 2019, 15:14

jol9 כתב:בלי קשר, עשית כאן קצת סלט.
הרמטכ"ל הוא אמנם פקיד שלא נבחר על ידי הציבור, אבל הוא נבחר באופן בלעדי על ידי נציגיו של הציבור - הממשלה.

מה אחי?

פקידים הם אלה שלא נבחרים על ידי ציבור. יש דרג נבחר ויש דרג ביצועי. זו ההבחנה היחידה שמוכרת בתיאוריה הפוליטית.

גם" שופטי הבגץ", נבחרים, בין היתר, על ידי הדרג הפוליטי. יש ועדה לבחירת שופטים שיושבים בה גם נבחרי הציבור מהקואליציה והאופוזיציה.

הטענה של סגל ושות היא שרמטכלים כמו אייזנקוט מסרסים את הדרג הנבחר ועוצרים אותם מלהגיב בצורה יותר נחרצת. אני טוען, קודם כל שזה פשוט לא נכון. כולנו מכירים את ביבי. מעבר לזה, אם מטיפים אידיאולוגית לצמצום החלק של הפקידות בעיצוב המדיניות, אז גם לצד השני. אם נגיע למצב שרמטכל ניצי מוביל מדיניות תקיפה בניגוד לדעת הדרג הנבחר, זה חמור באותה מידה בדיוק.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי my man » 05 מאי 2019, 15:18

החלו האיומים על גוש דן..

אור, או כל אחד שעוסק בנושא- מאיפה בא הגל המוגזם לחלוטין הזה מכיוון עזה?
מה פספסתי?
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי שמואל1 » 05 מאי 2019, 15:27

בשעה טובה התחילו החיסולים הממוקדים
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Jack55 » 05 מאי 2019, 15:40

חמאס בעקבות החיסול הממוקד: ישראל פתחה את שערי הגיהנום .
מן הסתם שהשלב הבא שלהם יהיה גוש דן, לדעתכם יש סיכוי שעוד היום הם יתחילו לשגר למרכז?

מה שכן, אני אוהב לראות שלמרות כל "האיומים" של חמאס בתקשורת, צה"ל ממשיך עם התקיפות האוויריות וכאמור אפילו עשה חיסול ממוקד, כאילו ברור שזה היה אמור להיות ככה תמיד, אבל לפחות הפעם לא מתקפלים וממשיכים לתת בראש, הגיע הזמן שאנחנו נתחיל להכתיב את הקצב ולא הליצנים האלה .

עוד משהו, אני לא מבין את העיתונאים בתקשורת שאומרים "האם זה שווה סבב בגוש דן" וכו' וכו' .
כאילו מה הם מצפים, ששוב פעם ניזום הפסקת אש ושנתקפל, ואז עוד חודש שוב נחטוף בראש מחדש והכל יחזור על עצמו?
הגיע הזמן שפעם אחת באמת ניתן בראש ולא נפציץ רק בניינים ריקים, ואין מה לעשות מן הסתם שהמחיר יהיה גם טילים לגוש דן וכו', אבל ברור שפעם אחת מכה רצינית עדיפה בהרבה על כל חודש של ירי של חמאס בלי שום תגובה רצינית מהצד שלנו .
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 מאי 2019, 15:48

my man כתב:החלו האיומים על גוש דן..

מה פספסתי?

עוד שנייה רמדאן ולאנשים אין כסף לקנות אוכל. הקטארים עושים בעיות עם הכסף אחרי שטראמפ הכניס את האחים המוסלמים לרשימה השחורה שלו.

כמובן שהם גם מנצלים את זה שעוד שנייה אירוויזיון ואף אחד לא רוצה מלחמה עכשיו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי my man » 05 מאי 2019, 15:51

MTA2311 כתב:

מה פספסתי?

עוד שנייה רמדאן ולאנשים אין כסף לקנות אוכל. הקטארים עושים בעיות עם הכסף אחרי שטראמפ הכניס את האחים המוסלמים לרשימה השחורה שלו.

נורא..הם כאילו לוחצים עלינו להעביר את הכסף?
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי jol9 » 05 מאי 2019, 15:55

MTA2311 כתב:

מה אחי?

פקידים הם אלה שלא נבחרים על ידי ציבור. יש דרג נבחר ויש דרג ביצועי. זו ההבחנה היחידה שמוכרת בתיאוריה הפוליטית.

גם" שופטי הבגץ", נבחרים, בין היתר, על ידי הדרג הפוליטי. יש ועדה לבחירת שופטים שיושבים בה גם נבחרי הציבור מהקואליציה והאופוזיציה.

הטענה של סגל ושות היא שרמטכלים כמו אייזנקוט מסרסים את הדרג הנבחר ועוצרים אותם מלהגיב בצורה יותר נחרצת. אני טוען, קודם כל שזה פשוט לא נכון. כולנו מכירים את ביבי. מעבר לזה, אם מטיפים אידיאולוגית לצמצום החלק של הפקידות בעיצוב המדיניות, אז גם לצד השני. אם נגיע למצב שרמטכל ניצי מוביל מדיניות תקיפה בניגוד לדעת הדרג הנבחר, זה חמור באותה מידה בדיוק.

אמרתי שפקידים לא נבחרים על ידי הציבור, אבל בניגוד לשופטי בג"צ, הם מתמנים על ידי נבחרי הציבור.
בועדת השופטים יש רוב לשופטי בג"צ. זה בדיוק אחד הדברים שרוצים לשנות.

אני לא שמעתי טענה כזאת מסגל לגבי הדרג הצבאי. שפטל אכן דיבר על זה. הטענה כאן היא שהדרג המקצועי לא מסרס את הדרג הנבחר (זה באמת לא נכון), אלא שהוא לא מציע להם אלטנרטיבות ראויות לטיפול במצב.
את כל הקדנציה של אייזנקוט בגזרת עזה, אפשר לסכם במילה אחת - הכלה.

אני מסכים לגמרי עם מה שאמרת בסוף הדברים. בסוף זהות הרמטכל לא אמורה לשנות. אבל במציאות זה כן משנה, כי מעטים הם המדינאים שיש להם את האומץ ללכת מעל הראש של מפקד הצבא.

ועוד דבר אחד קטן - הנושא של הדיפשטייטל, מתייחס ברובו למערכת המשפטית: לשופטים, ליועמשים, לפרקליטות המדינה ולמשטרה.
צה"ל הוא לא חלק מהשיח הזה, לפחות לא על פי מה שאני שמעתי לרוב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 מאי 2019, 15:57

my man כתב:
MTA2311 כתב:

מה פספסתי?

נורא..הם כאילו לוחצים עלינו להעביר את הכסף?

זה מה שהם עושים בשנה האחרונה, ואנחנו נתנו להם. אחרי שכבר נכנסנו למעגל הזה שתי האופציות היחידות הן להעביר את הכסף או להיכנס למלחמה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 מאי 2019, 16:00

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

מה אחי?

אמרתי שפקידים לא נבחרים על ידי הציבור, אבל בניגוד לשופטי בג"צ, הם מתמנים על ידי נבחרי הציבור.
בועדת השופטים יש רוב לשופטי בג"צ. זה בדיוק אחד הדברים שרוצים לשנות.

אני לא שמעתי טענה כזאת מסגל לגבי הדרג הצבאי. שפטל אכן דיבר על זה. הטענה כאן היא שהדרג המקצועי לא מסרס את הדרג הנבחר (זה באמת לא נכון), אלא שהוא לא מציע להם אלטנרטיבות ראויות לטיפול במצב.
את כל הקדנציה של אייזנקוט בגזרת עזה, אפשר לסכם במילה אחת - הכלה.

אני מסכים לגמרי עם מה שאמרת בסוף הדברים. בסוף זהות הרמטכל לא אמורה לשנות. אבל במציאות זה כן משנה, כי מעטים הם המדינאים שיש להם את האומץ ללכת מעל הראש של מפקד הצבא.

ועוד דבר אחד קטן - הנושא של הדיפשטייטל, מתייחס ברובו למערכת המשפטית: לשופטים, ליועמשים, לפרקליטות המדינה ולמשטרה.
צה"ל הוא לא חלק מהשיח הזה, לפחות לא על פי מה שאני שמעתי לרוב.

אגב גם פקידים לא נבחרים כל כך על ידי נבחרי ציבור. יש מכרזים וכו', אבל למעט מספר מאוד מצוצמם של משרות, הפוליטיקאים עצמם לא ממנים את הפקידים. בגלל זה מדברים על חוק היועמשים וכו'.

אבל זה כבר באמת דיון לא קשור. דווקא אם הרמטכל ממונה על ידי ראש הממשלה ושר הבטחון, אז חזקה עליהם שהם לא בחרו מישהו שהולך נגד תפיסת העולם שלהם.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 05 מאי 2019, 16:03

נכון, בגלל זה אני לא חושב שהבעיה הזאת רלוונטית לרמטכ"לים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 05 מאי 2019, 17:08

פגיעה ברכב אזרחי ליד שדרות כתוצאה מטיל קורנט. הרוג אחד.
עליית מדרגה רצינית מאוד.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 מאי 2019, 17:18

אני לא יודעת להשוות לצור איתן אבל מרגיש כאילו ביממה האחרונה יש מלא פצועים והרוגים יחסית למה שאנחנו רגילים
אולי אנשים קצת שאננים בגלל ההצלחה של כיפת ברזל בשנים האחרונות
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 05 מאי 2019, 17:22

Holiday_Armadillo כתב:אני לא יודעת להשוות לצור איתן אבל מרגיש כאילו ביממה האחרונה יש מלא פצועים והרוגים יחסית למה שאנחנו רגילים
כשיורים 140 טילים ב 4 דקות, כיפת ברזל לא יעילה.
האויב התחזק משמעותית (ותודה לממשלה שאיפשרה לו)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 מאי 2019, 17:23

שמואל1 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:אני לא יודעת להשוות לצור איתן אבל מרגיש כאילו ביממה האחרונה יש מלא פצועים והרוגים יחסית למה שאנחנו רגילים
ובגלל זה אמרתי שאנשים קצת שאננים
כמה סירטונים ראינו של אנשים עומדים על המרפסת ומחכים לצלם יירוט במקום להיכנס לממ''ד? אני כבר הפסקתי לספור
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 מאי 2019, 18:04

Holiday_Armadillo כתב:
שמואל1 כתב:
ובגלל זה אמרתי שאנשים קצת שאננים
כמה סירטונים ראינו של אנשים עומדים על המרפסת ומחכים לצלם יירוט במקום להיכנס לממ''ד? אני כבר הפסקתי לספור

זה תמיד היה. לכיפת ברזל יש חסרונות, והצד השני מתחיל לקלוט אותן.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־32 אורחים