המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בחירות ספטמבר 2019 V2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות ספטמבר 2019 V2

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 13:35

לא סביר
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 14:10

השופט בדימוס, עו"ד דניאל ארנסט, סבור שהאישומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו
לא יעמדו במבחן משפטי ומכנה אותם "מופרכים": "אי אפשר לשנות את החוק או הפסיקה
ולהרשיע בדיעבד אנשים שלא פעלו לפיהם"
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 22 נובמבר 2019, 14:10

MTA2311 כתב:לא סביר
דווקא לפי הדיווחים האחרונים זה מה שהיועמ"ש צפוי לקבוע.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 14:17

\:D/
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:המחוקק קבע בעצמו שהתמורה בעבירת שוחד יכולה להיות כל דבר שהוא. אם זה לא מספיק אז פסיקה של בית משפט עליון לאורך עשרות שנים הרחיבה את זה עוד יותר. למה בפועל עוד לא ראינו משהו כזה? לא יודע, אולי כי אף פעם לא היה כאן ראש ממשלה שכל כך אובססיבי לתקשורת? אולי כי מעולם אשת ראש הממשלה והבן שלו לא היו פסיכופתים? באמת לא יודע. אבל משפטית אין שום מניעה להעמיד על זה לדין. רוצה לטעון שככה נראים יחסי פוליטיקה תקשורת מאז ומעולם? בהצלחה, זה לא אומר שסיקור חיובי עקבי תמורת הקלות רגולטוריות של מיליארדים, תוך הסתרת מידע, טשטוש עקבות וכו (תקרא את כתב האישום) זה לא שוחד. הכל תלוי ראיות.

ואגב אני ממש לא מזלזל בשפטל. להפך, אמרתי לא פעם שהוא אדם גאון ועורך דין מצויין. אני קצת מזלזל באנשים ששוכחים שהוא ודרשוביץ בנו את כל הקריירה שלהם על לשכנע אנשים שהשמש זורחת במערב, ולוקחים כל מילה שלהם על עיוור.

אני שומע עכשיו את עו״ד אילן בומבך (יו״ר לשכת עו״ד לשעבר), שאומר שבהאשמה של שוחד בסיקור חיובי לא מתקיים עיקרון החוקיות, שבו הנאשם לא יודע בעצם שהוא עובר עבירה כי מעולם אף אחד לא הואשם בה.

אני בכוונה מביא פה דברים של אנשים שלא מדברים מפוזיציה קלאסית.

אגב לגבי עניינים רגולטוריים, אני באמת מציע לך לקרוא את אבי וייס ואת ציפורי. אחת הטענות המרכזיות שלהם היא שאנשי הפרקליטות לא מבינים כלום בעניינים רגולטוריים ושהחקירה (על פי כתב האישום) נוהלה באופן חובבני.

דוגמה מצויינת לשקר. עקרון החוקיות מתקיים כי בסעיף השוחד בחוק העונשין נקבע שהתמורה יכולה להיות כל דבר שהוא. באותו סעיף גם לא מצויין מפורשות "מעטפות של כסף", אז אולי גם שם עקרון החוקיות לא מתקיים?

צריך להבין משהו. סיקור חיובי הוא לא עבירה פלילית. גם מעטפות של כסף הן לא עבירה פלילית. הכל תלוי קונטקסט. כשמישהו נותן הטבות רגולטוריות שלא כדין, מודע לכך, מנסה לטשטש עקבות וכו אין שום חשיבות למה שהוא מקבל בתמורה. זה יכול להיות קליפות של גרעינים שחורים. זאת המהות שת עבירת השוחד.

עושים על כולם סיבוב. עקרון החוקיות עלק.

בעניינים רגולטוריים אני ממליץ לך לקרוא את דוח מבקר המדינה על ההתנהלות במשרד התקשורת, שזה מה שהוביל לחקירה. ציפורי בוודאי לא מבין ברגולציה יותר מכל אדם אחר.

שקר של מי של בומבך? תעשה טובה. למה שיישקר בשידור חי בטלויזיה כשה״שקר״ שלו יכול להיות מופרך בקלות. איזה אינטרס יש לו? איזו פוזיציה?
ומה עם השופט בדימוס ארנסט? גם הוא משקר?

אני שמתי לעצמי מטרה להביא פה מפעם לפעם ציטוטים של אנשי חוק בכירים שלא מדברים מפוזיציה
ולא מתיישרים עם מקהלת הפרקליטות. זה עדיף בעיניי מאשר לדבר באוויר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 14:19

שמואל1 כתב:לפי מה שהבנתי יש אפשרות משפטית שלא תאפשר לנתניהו לקבל את המנדט להרכבת ממשלה תחת כתב אישום.
אם זה המצב, הליכוד יצטרך למצוא מחליף.

כרגע אין קואליציה, אז זה לא כל כך רלוונטי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 22 נובמבר 2019, 14:44

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:לפי מה שהבנתי יש אפשרות משפטית שלא תאפשר לנתניהו לקבל את המנדט להרכבת ממשלה תחת כתב אישום.

מאוד רלוונטי, הליכוד ילך לבחירות עם חכ שלא יכול חוקית להרכיב ממשלה?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי toja27 » 22 נובמבר 2019, 14:51

הטענה העיקרית שלי היא לא כלפי נתניהו אלא כלפי ציבור הבוחרים שלו, שלפולטיקאים לא נעים להגיד את זה כי הם פוחדים לאבד קולות ומנסים להציג תמונה של " ביבי שמרמה את כולם ועם ישראל הוא עם מצויין". ללא התמיכה העיוורת של רובם בו , לא היו לו את המנדטים וכוח להתנהג כפי שהוא מתנהג.
במקום להציג מנהיג ראוי מהמפלגה שלהם וואלה לא חסרים כאלו( למרות שנתניהו ניסה לחסל פוליטית חלק גדול מהם והצליח ברמה מסויימת) , הם תומכים בכל פלטפורמה בו ומציגים את המתנגדים אליו כשמאלנים הזויים שמנסים רק להפיל אותו.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 14:52

Shay_uzan כתב:
jol9 כתב:

וכאן בדיוק נכנס העניין של תמיכה ציבורית.

אבל למה לא... בוא נייצר עוד תקדים על חשבון נתניהו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 14:53

toja27 כתב:הטענה העיקרית שלי היא לא כלפי נתניהו אלא כלפי ציבור הבוחרים שלו, שלפולטיקאים לא נעים להגיד את זה כי הם פוחדים לאבד קולות ומנסים להציג תמונה של " ביבי שמרמה את כולם ועם ישראל הוא עם מצויין". ללא התמיכה העיוורת של רובם בו , לא היו לו את המנדטים וכוח להתנהג כפי שהוא מתנהג.
במקום להציג מנהיג ראוי מהמפלגה שלהם וואלה לא חסרים כאלו( למרות שנתניהו ניסה לחסל פוליטית חלק גדול מהם והצליח ברמה מסויימת) , הם תומכים בכל פלטפורמה בו ומציגים את המתנגדים אליו כשמאלנים הזויים שמנסים רק להפיל אותו.

ואולי זה כי הציבור חושב שתופרים לו תיק...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 22 נובמבר 2019, 14:57

jol9 כתב:
toja27 כתב:הטענה העיקרית שלי היא לא כלפי נתניהו אלא כלפי ציבור הבוחרים שלו, שלפולטיקאים לא נעים להגיד את זה כי הם פוחדים לאבד קולות ומנסים להציג תמונה של " ביבי שמרמה את כולם ועם ישראל הוא עם מצויין". ללא התמיכה העיוורת של רובם בו , לא היו לו את המנדטים וכוח להתנהג כפי שהוא מתנהג.

הציבור המסויים הזה חושב את מה שנוח לו לחשוב במקרה הזה.
לא ראיתי את אותו ציבור מתגייס לאלמרט שתופרים לו תיק ומתחילים לנבור בענייינים המשפטיים עד לדקויות( עד כמה שעינם משגת) , להיפך , רואה איך נכנסים באולמרט כשמעז להוציא מילה מפיו בטענה בסגנון " מושחת, מה אתה מדבר בכלל". כלומר לא את הצדק הם מחפשים אלא מונעים רובם מהשקפת עולם פוליטית.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Shay_uzan » 22 נובמבר 2019, 14:57

jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:
jol9 כתב:

כי דמוקרטיה צריכה גם לדעת להתגונן, אומנם יש לראש הממשלה זכויות יתרות שאין לשרים וחכים לדוגמה, אבל כאשר הוא ניגש לתפקיד כחכ, הוא צריך לשאת בחובות של חכ או כל עובד ציבורי אחר, אם חשוד בעבירות שחיתות לא יכול לקבל סמכות ממשלתית כלשהי, כמו המנדט להרכבת ממשלה, נתניהו לא יכול לקבל כת הסמכות הזאת. כל מה שקורה במדינה הזאת מאז הפירוק הכנסת ה21 תקדימי, תרצה או לא, זה לא הופך את הקביעות שלטובתו לבסדר ושנגדו כפסולות, כי התקדים שקיבל יולי אדלשטיין הוא הרבה יותר מוטעה חוקתי מהתקדים הזה שלמען האמת, כל מערכת המשפט מגבה אותו

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 15:07

jol9 כתב:השופט בדימוס, עו"ד דניאל ארנסט, סבור שהאישומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו

צר לי מאוד, זה לא פחות מפתטי להביא לפה ציטוטים אקראיים שעל כל אחד מהם אפשר להביא שלושה הפוכים. פתטי.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 15:09

jol9 כתב:\:D/
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:המחוקק קבע בעצמו שהתמורה בעבירת שוחד יכולה להיות כל דבר שהוא. אם זה לא מספיק אז פסיקה של בית משפט עליון לאורך עשרות שנים הרחיבה את זה עוד יותר. למה בפועל עוד לא ראינו משהו כזה? לא יודע, אולי כי אף פעם לא היה כאן ראש ממשלה שכל כך אובססיבי לתקשורת? אולי כי מעולם אשת ראש הממשלה והבן שלו לא היו פסיכופתים? באמת לא יודע. אבל משפטית אין שום מניעה להעמיד על זה לדין. רוצה לטעון שככה נראים יחסי פוליטיקה תקשורת מאז ומעולם? בהצלחה, זה לא אומר שסיקור חיובי עקבי תמורת הקלות רגולטוריות של מיליארדים, תוך הסתרת מידע, טשטוש עקבות וכו (תקרא את כתב האישום) זה לא שוחד. הכל תלוי ראיות.

ואגב אני ממש לא מזלזל בשפטל. להפך, אמרתי לא פעם שהוא אדם גאון ועורך דין מצויין. אני קצת מזלזל באנשים ששוכחים שהוא ודרשוביץ בנו את כל הקריירה שלהם על לשכנע אנשים שהשמש זורחת במערב, ולוקחים כל מילה שלהם על עיוור.

אני שומע עכשיו את עו״ד אילן בומבך (יו״ר לשכת עו״ד לשעבר), שאומר שבהאשמה של שוחד בסיקור חיובי לא מתקיים עיקרון החוקיות, שבו הנאשם לא יודע בעצם שהוא עובר עבירה כי מעולם אף אחד לא הואשם בה.

אני בכוונה מביא פה דברים של אנשים שלא מדברים מפוזיציה קלאסית.

אגב לגבי עניינים רגולטוריים, אני באמת מציע לך לקרוא את אבי וייס ואת ציפורי. אחת הטענות המרכזיות שלהם היא שאנשי הפרקליטות לא מבינים כלום בעניינים רגולטוריים ושהחקירה (על פי כתב האישום) נוהלה באופן חובבני.

דוגמה מצויינת לשקר. עקרון החוקיות מתקיים כי בסעיף השוחד בחוק העונשין נקבע שהתמורה יכולה להיות כל דבר שהוא. באותו סעיף גם לא מצויין מפורשות "מעטפות של כסף", אז אולי גם שם עקרון החוקיות לא מתקיים?

צריך להבין משהו. סיקור חיובי הוא לא עבירה פלילית. גם מעטפות של כסף הן לא עבירה פלילית. הכל תלוי קונטקסט. כשמישהו נותן הטבות רגולטוריות שלא כדין, מודע לכך, מנסה לטשטש עקבות וכו אין שום חשיבות למה שהוא מקבל בתמורה. זה יכול להיות קליפות של גרעינים שחורים. זאת המהות שת עבירת השוחד.

עושים על כולם סיבוב. עקרון החוקיות עלק.

בעניינים רגולטוריים אני ממליץ לך לקרוא את דוח מבקר המדינה על ההתנהלות במשרד התקשורת, שזה מה שהוביל לחקירה. ציפורי בוודאי לא מבין ברגולציה יותר מכל אדם אחר.

שקר של מי של בומבך? תעשה טובה. למה שיישקר בשידור חי בטלויזיה כשה״שקר״ שלו יכול להיות מופרך בקלות. איזה אינטרס יש לו? איזו פוזיציה?
ומה עם השופט בדימוס ארנסט? גם הוא משקר?

אני שמתי לעצמי מטרה להביא פה מפעם לפעם ציטוטים של אנשי חוק בכירים שלא מדברים מפוזיציה
ולא מתיישרים עם מקהלת הפרקליטות. זה עדיף בעיניי מאשר לדבר באוויר.

כן, שקר של עסקן לשכה בינוני. להפריך? הנה, הפרכתי. אבל לצערי קהל היעד של אנשים כמו בומבך אלה אנשים טיפשים שיצביעו לביבי גם אם הוא יאנוס את סבתא שלהם מול העיניים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 15:10

toja27 כתב:
jol9 כתב:

לא ראיתי את אותו ציבור מתגייס לאלמרט שתופרים לו תיק ומתחילים לנבור בענייינים המשפטיים עד לדקויות( עד כמה שעינם משגת) , להיפך , רואה איך נכנסים באולמרט כשמעז להוציא מילה מפיו בטענה בסגנון " מושחת, מה אתה מדבר בכלל". כלומר לא את הצדק הם מחפשים אלא מונעים רובם מהשקפת עולם פוליטית.

"זה לא אותו דבר"
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 15:13

רק לפני שבוע בית משפט מחוזי קבע מפורשות שסיקור עיתונאי יכול להיות שוחד, כתלות בראיות.

אבל אילן בומבך!!!!!!!!!!!!! עסקן לשכה שנכשל בבחירות ומנסה להתנקם במערכת שהכשילה אןתו.

יאללה, גמרנו להיות נחמדים. מי שמתנהג כמו טיפש יקבל יחס כזה בחזרה. נמאס.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 נובמבר 2019, 16:05

אם כבר ציטוטים אקראיים, אז ראוי להזכיר שפרופסור דניאל פרידמן, משפטן פי אלף יותר מרשים מאוד מכובד מכל הרשימה שהבאת, טען לאורך כל הדרך שתפרו תיקים לאולמרט. למה זה? מעניין....

על כל נושא בעולם אפשר להביא ציטוטים של אנשי מקצוע לכאן או לכאן. אבל זאת רמה נמוכה מאוד כשזה מנותק מקונטקסט.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 16:36

toja27 כתב:
jol9 כתב:

אולמרט איבד את התמיכה הציבורית הרבה לפני שהעניינים המשפטיים שלו נכנסו להילוך גבוה.
למה הוא איבד את התמיכה הציבורית? כנראה בגלל התפקוד שלו כראש ממשלה.
התיקים המשפטיים רק החישו את הפרישה שלו מתפקיד שבו הוא ממילא לא היה נשאר.

הטענה שנשמעת כלפיו היום (יותר נכון לא כלפיו אלא כלפי התקשורת) היא שהיא מביאה אותו לפאנלים שעוסקים בשחיתות ובתיקים של ביבי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 16:38

Shay_uzan כתב:
jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:
jol9 כתב:

כי דמוקרטיה צריכה גם לדעת להתגונן, אומנם יש לראש הממשלה זכויות יתרות שאין לשרים וחכים לדוגמה, אבל כאשר הוא ניגש לתפקיד כחכ, הוא צריך לשאת בחובות של חכ או כל עובד ציבורי אחר, אם חשוד בעבירות שחיתות לא יכול לקבל סמכות ממשלתית כלשהי, כמו המנדט להרכבת ממשלה, נתניהו לא יכול לקבל כת הסמכות הזאת. כל מה שקורה במדינה הזאת מאז הפירוק הכנסת ה21 תקדימי, תרצה או לא, זה לא הופך את הקביעות שלטובתו לבסדר ושנגדו כפסולות, כי התקדים שקיבל יולי אדלשטיין הוא הרבה יותר מוטעה חוקתי מהתקדים הזה שלמען האמת, כל מערכת המשפט מגבה אותו

בוא נראה מה יהיה. אני חושב שאם ביבי ניגש עכשיו להרכיב ממשלה, הוא ניגש לזה כראש ממשלה מכהן ולא כח"כ, אבל נשאיר את הפרשנות הזאת למנדלבליט.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 22 נובמבר 2019, 16:40

jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:
jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:
jol9 כתב:

בוא נראה מה יהיה. אני חושב שאם ביבי ניגש עכשיו להרכיב ממשלה, הוא ניגש לזה כראש ממשלה מכהן ולא כח"כ, אבל נשאיר את הפרשנות הזאת למנדלבליט.

בחוק רשום שמטילים את המנדט על חכ, ככה שאיך שאתה יושב שהוא ניגש לזה זה לא יותר ממשאלת לב, הוא ניגש לזה כחכ

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 16:43

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:השופט בדימוס, עו"ד דניאל ארנסט, סבור שהאישומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו

צר לי מאוד, זה לא פחות מפתטי להביא לפה ציטוטים אקראיים שעל כל אחד מהם אפשר להביא שלושה הפוכים. פתטי.

תביא שלושה הפוכים...
לא הבנתי מה פתטי בזה. אני לא שופט ולא משפטן, אז אני מסתמך על אנשים מהתחום.
קיבלתי את טענתך בעניין הפוזיציה, ולכן אני לא מביא לך ציטוטים של אמיר חדד ושפטל, אלא של אנשים שלא צבועים בצבע כזה או אחר.

אתה מוזמן להביא ציטוטים סותרים, או לסתור את הטענות שלהם בעצמך. הכי קל להגיד פתטי, ולא להתמודד.

אני מניח שאם היינו מגיעים לדיונים על לינוקס ועל דיזיין פאטרנס, היית מנסה להביא לי סימוכין מאנשים כמו לינוס טורבאלדס, בוב מרטין ואיוור יאקובסן, ואז הייתי צריך לנסות להתמודד עם הדברים שהם אומרים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־35 אורחים