המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

בחירות ספטמבר 2019 V2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות ספטמבר 2019 V2

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 נובמבר 2019, 21:20

שטייניץ - ''רמון (כולנו יודעים מה הוא עשה וכמה צריך להתייחס אליו) הציע הצעה מעניינת, שנה ביבי, שנה גנץ, ממשלה לשנתיים''

יש מישהו חוץ מתומכי ביבי שחושבים שזה אשכרה רעיון טוב? ממשלה לשנתיים? שנה שנה? מה לעזאזל עובר פה על אנשים
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 22 נובמבר 2019, 21:58

Holiday_Armadillo כתב:שטייניץ - ''רמון (כולנו יודעים מה הוא עשה וכמה צריך להתייחס אליו) הציע הצעה מעניינת, שנה ביבי, שנה גנץ, ממשלה לשנתיים''

יש מישהו חוץ מתומכי ביבי שחושבים שזה אשכרה רעיון טוב? ממשלה לשנתיים? שנה שנה? מה לעזאזל עובר פה על אנשים
זה מתווה הנשיא, הזוי ככל שיהיה

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 22 נובמבר 2019, 22:05

Holiday_Armadillo כתב:שטייניץ - ''רמון (כולנו יודעים מה הוא עשה וכמה צריך להתייחס אליו) הציע הצעה מעניינת, שנה ביבי, שנה גנץ, ממשלה לשנתיים''

לא רעיון טוב בכלל.
אני חושב שבמצב החדש שנוצר, אין מנוס מבחירות חדשות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 22 נובמבר 2019, 22:17

jol9 כתב:

לא רעיון טוב בכלל.
אני חושב שבמצב החדש שנוצר, אין מנוס מבחירות חדשות.
בחירות חדשות לא רק שיבילו אתנו לאותו כאוס מחודש, לא רק שללא תקציבים שהדחיה האחרונה שלהם זה ליומיים לפני מועד הבחירות, מצב ביטחוני על הפנים, חוסר תשתיות בכל תחום וכל משרד אחרי שנים של חוסר טיפול בהם.
הם גם יובילו את המפלגה שאתה תומך בה לא להגיע שוב ל61 ואם כבר לאיבוד מנדטים גדול כי יש גם אנשים עם מוסר שמצביעים למפלגה הזאת.
אין מנוס? יש מנוס! יש עשרות מנוסים! שאו שנתניהו יבין שהוא צריך לשחרר את הכיסא כי המדינה חשובה ממנו, או ש3 חכים בכירים בליכוד יגידו בגלוי את המצב שהמפלגה נמצאת בו או שמנדבליט יקבל החלטה שאין לנתניהו אישור לקבל את המנדט להקמת הממשלה או שיתפרסם הסקר הקרוב ובו הליכוד יהיה עם פחות מ30 מנדטים.
יש מנוס, אתם פשוט מעדיפים להיות עוורים לטובת המנהיג הגדול ולא לראות שום פיתרון אחר שהוא לא להמליך אותו למלך/דיקטטור או שכולם יגידו עבדנו אליכם שיקרנו כולם ואחת מתאוריות הקונספירציה הגדולות בתולדות האנושות (שילטון הצללים) נכונה וכל האנשים שנתניהו בחר בהם עשו דווקא או שיגידו כולם הוא חסין כי הוא מעל כולם.
אמרת עד עכשיו הרבה דברים שנויים במחלוקת, אבל זה כל כך מנותק מהמציאות שאני כבר לא מבין איך אתה לא רואה את זה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 23 נובמבר 2019, 00:07

מעניין שכל האלטרנטיבות שלך כוללות ויתורים מאותו הצד.
לי יש הצעה אחרת. שגנץ יפרק את המפלגה שלו ויילך עם הימין ברוטציה ובממשלה יחסית הומוגנית.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 23 נובמבר 2019, 00:11

jol9 כתב:מעניין שכל האלטרנטיבות שלך כוללות ויתורים מאותו הצד.
לי יש הצעה אחרת. שגנץ יפרק את המפלגה שלו ויילך עם הימין ברוטציה ובממשלה יחסית הומוגנית.
הצד הזה לא וויתר על כלום בעשור האחרון, גם אם הוא הפסיד בבחירות, גם אם הראש שלו חשוד בפלילים, איפה הצדדים האחרים צריכים להתפשר? תאכלס התפשרו יותר משהיו צריכים, נתנו לנתניהו בחירה, שמור על הגוש המשיחי או על הקדימות ברוטציה והוא החליט להתלונן על כך שהם בכלל חשבו על להציע לו רוטציה.
לא תוותרו? בסדר... תקבלו 20 מנדטים, אתם לא בעמדת יתרון בשום דבר, בנתיים חוץ מקריאה להפיכה לא הצעתם כלום

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 23 נובמבר 2019, 00:27

אה, לא את המינימום אפילו שיתפרקו מגוש הימין, לא, שמפלגה שקיבלה 35 מנדטים תתפרק
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 24 נובמבר 2019, 09:47

אור, שאלה אליך (ולכל אחד אחר שלמד/לומד משפטים). תענה בכנות...

אם אתה עכשיו משרד פרטי, ובא אליך נתניהו עם התיקים שלו. אתה לוקח אותם?

אם כן, מה יהיו טיעוני ההגנה העיקריים שלך (בכלליות כמובן, כי אין לנו את הפרטים הקטנים)?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 24 נובמבר 2019, 13:43

לא חושב שיש הרבה עורכי דין שלא היו לוקחים את התיקים האלה. הזדמנות מדהימה.

לגבי התיקים, יש פה כמה מישורים. יש את המישור התקשורתי, שבו הייתי עושה בדיוק את מה שעורכי הדין של ביבי המליצו לו לעשות עכשיו- כמה שיותר לחץ על המערכת, "רדיפה", חוסר תום לב וכו'. זה גם מכין את הקרקע לבקשת החסינות מהכנסת בעילה של חוסר תום לב. במישור הפוליטי היייתי ממליץ לו לעשות הכל בשביל להגיע למשפט כראש ממשלה. זה שם אותו בעמדה הרבה יותר חזקה.

במישור המשפטי- תיק אלף- המתנות לא ניתנו לביבי מתוקף היותו איש ציבור. מדובר בחברים לאורך עשרות שנים וכו'. בנוסף, לא הייתה מודעות לגבי המנגנון של דרישת המתנות, זה הכל עבר דרך שרה. לנסות לטעון גם שהאישומים לגבי הקלות ונסיונות לקדם אינטרסים כלכליים של נותני המתנה היו מתוך שיקול מקצועי.

תיק 4000- פה ההבדל הגדול בין מה ששומעים בתקשורת לבין מה שעורכי הדין יעשו בפועל. בתקשורת מתמקדים, ובצדק מבחינתם, ב"סיקור חיובי", "שתיים וחצי כתבות" וכו'. בפועל, יתמקדו בעיקר בעניינים רגולטוריים. לטעון שבמשך שנים הייתה עמדה מקצועית שמדברת על שיפור תשתיות בארץ, והדרךלעשות את זה היה דרך אישור המיזוג. בנוסף, להביא עדויות על התייעצויות עם רשות הגבלים עסקיים וגורמי חוץ שונים לפני האישור. מעבר לזה, להביא מסמכים שמראים שכן התנהל הליך תקין בניגוד למה שנטען- התייעצויות עם היועצים המשפטיים של משרד התקשורת, אנשי משרד האוצר וכו'. וכמובן שהדברים הברורים מאליהם שצריך להעלות- סתירת ההתכתבויות כ"עסקת שוחד", שוב הפלת התיק על שרה, להביא דוגמאות לסיקור לא עקבי. זה תיק מורכב מאוד, ויהיו בו להערכתי מאות עדים משני הצדדים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי toja27 » 24 נובמבר 2019, 16:50

jol9 כתב:
toja27 כתב:
bigi כתב:האמת שאני לא באמת מבין על מה כל הרעש , בוא נודה באמת ביבי לא צריך את ישראל, ישראל צריכה אותו או ככה לפחות חלק גדול מהעם חושב , הבנאדם יכול לקחת על הרצאות מיליונים ולעשות הון מטורף בשוק הפרטי, יש לנו קטע כמדינה לנסות לדפוק את כל מי שעולה למעלה לא יודע ממה זה נובע קנאות ,צרות עין אין לי מושג , אני מאוד מקווה שהוא יצא מזה נקי ויותר מזה מקווה שיהיה גבר ויפרוש לא כי יש לו כתב אישום , כי הוא עשה הרבה בשביל המדינה ואם הוא יצא נקי וזה מה שמגיע לו זה דוחה

אין שום צורך לישראל בביבי. הסתדרה לפניו ותסתדר אחריו.

רבים לא זוכרים את האוטובוסים המתפוצצים ב1994-95 ואת בתי הקפה המתפוצצים ב2000-2002.
זה נכון שישראל היתה לפני ביבי ותהיה גם אחריו, אבל זה לא שישראל היתה מעצמה עולמית כל השנים האלה.

אני חושב שלמרות כל הבעיות (ויש), ישראל כמדינה וגם הישראלי הממוצע כפרט, מעולם לא היו במצב טוב יותר, והטענה שלי היא שזה לא מקרי.

אני כן יכול להסכים לטענה שלך שצריך להגביל את כמות הזמן שבן אדם יכול להיות בשלטון, אבל זה לא יכול לעבור בלי שינוי אמיתי בשיטת המשטר כאן.
אין טעם להגביל את הכהונה של ראש ממשלה, כשהוא לא באמת יכול לממש את המדיניות שלו, בשיטת הקואליציונית שיש לנו.

ברע שישנו את השיטה, אז אפשר יהיה ללכת על הגבלה, ולאפשר למנהיג הנבחר 8-10 שנים בשביל לממש את המדיניות שלו כפי שהוא רואה אותה ונבחר לעשות.

האירועים היו בקונטקסט ההיסטורי של אותו זמן, שלא היה קשורים בזה שלא ביבי היה בשלטון. זה כמו שתגיד שרבים לא זוכרים ב67 איך כל מדינות הערב ניסו להשמיד אותנו.
גם מי שהוביל את מבצע 'חומת מגן' היה אריאל שרון -מנהיג גם אם שנוי במחלוקת- היה עם ביצים ועמוד שדרה כמו המנהיגים של פעם ולא "המנהיגות " הריקנית של ביבי של היום שמה שמעניין אותו בעיקר זה איך הוא יראה אצל קהל המצביעים שלו.
השיפור במדינת ישראל , אם ישנו כזה (כי איכות חיים זה עניין סובייקטיבי וריגשי ולא רק מספרים באיזה מכון שבודק איכות חיים) נובע בעיקר בתהליכים גלובליים שישראל היא חלק מהם.
כנראה שמהלך השנים האלו ביבי כן עשה דברים נכונים פה ושם, אבל מכאן ועד להצלחת ישראל תלויה בביבי המרחק הוא אסטרונומי.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 24 נובמבר 2019, 16:51

מובן. אני מסכים מאוד שמדובר בדברים מורכבים מאוד ומה שמרתיח אותי באופן אישי, זה שאת כל המורכבות הזאת מפילים על ראש ממשלה.
מרגיש לי לא הגון.

בכל מקרה זה נראה שמדובר בתיקים שלא יסתיימו לפחות כמה שנים, בגלל זה ההצעה של כח״ל לביבי ללכת לסדר את ענייניו המשפטיים ואז לחזור במקרה של זיכוי היא מניפולטיבית.

אתם הולכים להתעסק בזה בלימודים, או שזה כבר יקרה אחרי?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 24 נובמבר 2019, 16:52

jol9 כתב:מובן. אני מסכים מאוד שמדובר בדברים מורכבים מאוד ומה שמרתיח אותי באופן אישי, זה שאת כל המורכבות הזאת מפילים על ראש ממשלה.
מרגיש לי לא הגון.

בכל מקרה זה נראה שמדובר בתיקים שלא יסתיימו לפחות כמה שנים, בגלל זה ההצעה של כח״ל לביבי ללכת לסדר את ענייניו המשפטיים ואז לחזור במקרה של זיכוי היא מניפולטיבית.

לא נשמע לך הגון שהוא אזרח ואין אזרח מעל החוק?

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי MTA2311 » 24 נובמבר 2019, 17:05

jol9 כתב:מובן. אני מסכים מאוד שמדובר בדברים מורכבים מאוד ומה שמרתיח אותי באופן אישי, זה שאת כל המורכבות הזאת מפילים על ראש ממשלה.
מרגיש לי לא הגון.

אני אגיד לך מה, ברמות האלה מדובר באנשים מאוד חכמים ומתוחכמים. הם גם כולם מלווים ביועצים משפטיים בכמויות מסחריות. לתפוס אותם על "טוב, אתה תעביר לי מעטפות כסף ואני אדאג שזה ישתלם לך" זה כמעט בלתי אפשרי. תיקי שוחד מטבעם הם מורכבים. פה זה מסתבך כי ענייני רגולציה זה מסובך באופן כללי. מהמעט שאני שומע בינתיים הנקודה שכולם שם טשטשו עקבות, דאגו למחוק הודעות, הזהירו את כולם למחוק התכתבויות וכו זה בעיה גדולה בשביל המעורבים. גם דוח המבקר שחשף בזמנו את ההתנהלות במשרד התקשורת באותה תקופה לא בדיוק עוזר להם.

ולא עוסקים ישירות בנושאים פוליטיים, לומדים את הנושאים מסביב. כתבתי סמינריון על רגולציה של תשתיות פרטיות אבל עם אופי מונופוליסטי, זה היה הכי קרוב לדעתי.

וכן, זה סיפור של שנים. חוק יסוד הממשלה מדבר גם על פסק דין חלוט, שזה אחרי ערעורים וכו'. הסיפור של אולמרט לדוגמה לקח 6 שנים בערך. השאלה היחידה היא עד כמה זה משפיע וישפיע על העניינים הפוליטיים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 24 נובמבר 2019, 17:29

מעניין. מזל שלא הלכתי לתחום הזה. הייתי טובע שם תוך יום
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 24 נובמבר 2019, 17:34

Shay_uzan כתב:
מרגיש לי לא הגון.

מה שאני אומר זה שכשמאשימים ראש ממשלה חייבים לנהוג בזהירות יתר, וברור לכולם למה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 24 נובמבר 2019, 17:35

jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:
מרגיש לי לא הגון.

מה שאני אומר זה שכשמאשימים ראש ממשלה חייבים לנהוג בזהירות יתר, וברור לכולם למה.
שמאשימים כל אחד צריך לננוג בזהירות יתר. ותאמין לי, אין משפטן שנוהג יותר בזהירות ממנדנבליט

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 24 נובמבר 2019, 17:36

מרגיש לי לא הגון.

אבל את כל ההישגים אתה ''מפיל'' עליו, אז למה לא פייר לעשות את זה גם לדברים אחרים?
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 24 נובמבר 2019, 17:36

על פי מה שמספרים מנדלבליט לא הולך להתערב בחוק יסוד הממשלה.
מה שאומר שביבי יוכל להרכיב את הממשלה או לרוץ בראשות הליכוד.

זה יגיע להכרעת בג״צ בכל מקרה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 24 נובמבר 2019, 17:51

jol9 כתב:על פי מה שמספרים מנדלבליט לא הולך להתערב בחוק יסוד הממשלה.
מה שאומר שביבי יוכל להרכיב את הממשלה או לרוץ בראשות הליכוד.

זה יגיע להכרעת בג״צ בכל מקרה.
זה לא להתערב בחוק יסוד, יש בתוך החוק הזה סטירה שמסיבות ברורות אף אחד לא חשב על הסיטואציה של אם זה יקרה.
הבעייתיות היא שראש ממשלה מכהן בממשלה קבועה יכול לכהן עם כתב אישום, בזמן שכל תפקיד ציבורי אחר אי אפשר לכהן עם כתב אישום.
אז יש פה 2 בעיות
א. נתניהו הוא לא ראש ממשלה קבועה אלא זמנית, שהתאריך תפוגה שלה הוא ביום שממשלה קבועה תקום, אז השאלה הראשונה זה האם יש לו את הזכויות של ראש ממשלה קבועה. משפטנים רבים ובכירים אומרים שלא כי ממשלות זמניות לרוב לא נהנות מהזכויות של הקבועות.
ב. האם ראש הממשלה, שהוא בא לקבח תפקיד בכובע של חכ, יחויב בחובות של חכ או של רהמ. והסיבה היא שבחוק היסוד רשום שהנשיא מחוייב לזמן חכ להרכיב ממשלה ולא חכ או רהמ או דברים כאלה, לכן ראש הממשלה לא בא לנשיא כרהמ זמני אלא כחכ כמו כל חכ אחר. לכן הוא לא מבקש את המנדט עם זכויות של רוהמ אלא של חכ.
בזה כבר הוחלט מלא פעמים שאם ראש ממשלה בא בכובע של חכ או אזרח לקבל את המנדט או תפקיד ציבור, הוא לא יקבל את הזכויות של ראש הממשלה. כמה דוגמאות מהשנה האחרונה ואפילו מהיממה האחרונה, נתניהו לא יכול להיות שר בכל התיקים שבו הוא מחזיק, עד היום שראש ממשלה קיבל את המנדט, לא הייתה התיחסות מהותית לתפקידו באותו רגע. לכן גם פה יש בעייתיות משפטיות וקושי משפטי שנתניהו יוכל לקבל את המנדט אם וכאשר...
אף אחד פה לא מתעלם מהחוק או מנסה לשנות אותו רק בשביל לפגוע בהוד מעלתו, יש פה סוגיה משפטית שהיועמש חייב לתת עליה את הדין, אני לא אופתע בהחלטה שלו, לא משנה מה היא

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 24 נובמבר 2019, 18:03

החוק יסוד שאתם מדברים עליו לוקה בכלליות יתרה. כאשר זה מגיע לדברים ספציפים, אין שום דבר מהותי בחוק הזה

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־124 אורחים