המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

בחירות מרץ 2020 (סיבוב 3) - יש ממשלה

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות מרץ 2020 (סיבוב 3)

הודעהעל ידי MTA2311 » 10 מרץ 2020, 18:34

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:"עמית סגל אמר" תמונה

רק שלפני שעולים להצביע על התקציב מצביעים על עוד מליון נושאים

אה, פתאום זה עוד מליון נושאים. בוא נשמע.. איזה עוד מיליון נושאים? איף הם קשורים לתקציב? איך הם קשורים לדיון שלנו? איך הם קשורים למומחיות המדהימה של עמית סגל? מן כסתם הכנסת מצביעה על הרבה מאוד דברים. דיברנו על התקציב.

התקציב עובר כמו כל חוק רגיל והדרך היחידה להפיל ממשלה אחרי השבעתה היא הפלת התקציב. אל תגנוב דעת.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 10 מרץ 2020, 19:23

התכוונתי כמובן למליון הצבעות שקשורות לתקציב ובשביל להעביר את התקציב.

אבל בוא נעשה רגע ריקאפ.

הטענה שלך (מילה במילה עם זו של לפיד) שמדובר בהימנעות בהצבעה אחת.
משם הגענו שזאת לא הימנעות ולא הצבעה אחת אלא הצבעה בעד בלפחות שתיים (למרות שברור שזה הרבה יותר).

אני מביא לך ציטוט של חיים רמון שהוא מהפוליטיקאים המנוסים שהיו והוא אומר שממשלה כזאת לא תוכל לתפקד יום אחד, וזה בניגוד מוחלט למה שאתה אמרת וללא שום תימוכין אלא על בסיס דעתך בלבד.

בשורה התחתונה יש כאן נסיון לגנוב דעת ולגנוב קולות של מצביעים. לפחות חצי ממצביעי כחול לבן מתנגדים למהלך הזה, ואני באמת לא מבין איך אתה שמגדיר את עצמך ימין, תומך בו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 10 מרץ 2020, 19:53

הטענה שלי היא שמדובר בהימנעות של בלד (מוזמן לחזור לבדוק) בהצבעה אחת. מתחילת הדיון דיברתי על הצורך בהעברת התקציב (מוזמן לחזור לבדוק).

חיים רמון עבר צד באופן מובהק מאז ההסתבכות שלו בפלילים. באופן מפתיע גם הוא טוען שתפרו לו תיק, ומאז עמדותיו הן באופן מובהק אלה של הליכוד. אתה גם יודע את זה מצויין כי אתה בטוויטר יותר ממני.

בכל מקרה, זה דווקא טיעון מצויין שלו. מן הסתם ממשלה צריכה להעביר חוקים, ואם היא לא יכולה לעשות את זה היא לא יכולה לתפקד. במקביל, המטרה של האופוזיציה היא לסכל את מדיניות הממשלה במטרה להפיל אותה. כלומר, בשביל לסכל את מדיניות ממשלת המיעוט של כחול לבן, הליכוד יצטרכו לנהל מגעים עם הרשימה המשותפת על מנת שיצביעו נגד חוקי כחול לבן. אין סנריו אחר. זה יהיה בסדר אני מבין? הליכוד יצביע כמו המשותפת על מדיניות ממשלתית? מה אם גנץ יביא את עסקת המאה (שלחלוטין קיימת וזאת בכלל לא המצאה. "ריבונות על כל ההתיישבות ביום ראשון") להצבעה בכנסת? הליכוד יצביע נגד יחד עם המשותפת? יחד עם תומכי הטרור?

בוא ניקח את זה צעד קדימה. כחול לבן מביאה הצבעה על מבצע בעזה נניח (פרוצדורלית זה לא מדוייק אבל זרום איתי). המשותפת מצביעה נגד כמובן. הליכוד יצביע מה?

בקיצור, זה עובד לשני הצדדים. אף אחד לא טוען שממשלת מיעוט זה כלי לקדנציה שלמה. להפך. זה צעד ראשון בדרך לממשלת אחדות בלי ביבי. אתה יכול להמשיך לטעון (בנחרצות מדהימה אגב. מה קרה לצניעות? אתה יודע הכל) שאין שום סיכוי שביבי יודח, אבל זאת התכנית. אף אחד לא חושב להעביר 4 שנים בממשלת מיעוט ואף אחד גם לא אמר שזה העניין.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 10 מרץ 2020, 20:07

MTA2311 כתב:הטענה שלי היא שמדובר בהימנעות של בלד (מוזמן לחזור לבדוק) בהצבעה אחת. מתחילת הדיון דיברתי על הצורך בהעברת התקציב (מוזמן לחזור לבדוק).

חיים רמון עבר צד באופן מובהק מאז ההסתבכות שלו בפלילים. באופן מפתיע גם הוא טוען שתפרו לו תיק, ומאז עמדותיו הן באופן מובהק אלה של הליכוד. אתה גם יודע את זה מצויין כי אתה בטוויטר יותר ממני.

בכל מקרה, זה דווקא טיעון מצויין שלו. מן הסתם ממשלה צריכה להעביר חוקים, ואם היא לא יכולה לעשות את זה היא לא יכולה לתפקד. במקביל, המטרה של האופוזיציה היא לסכל את מדיניות הממשלה במטרה להפיל אותה. כלומר, בשביל לסכל את מדיניות ממשלת המיעוט של כחול לבן, הליכוד יצטרכו לנהל מגעים עם הרשימה המשותפת על מנת שיצביעו נגד חוקי כחול לבן. אין סנריו אחר. זה יהיה בסדר אני מבין? הליכוד יצביע כמו המשותפת על מדיניות ממשלתית? מה אם גנץ יביא את עסקת המאה (שלחלוטין קיימת וזאת בכלל לא המצאה. "ריבונות על כל ההתיישבות ביום ראשון") להצבעה בכנסת? הליכוד יצביע נגד יחד עם המשותפת? יחד עם תומכי הטרור?

בוא ניקח את זה צעד קדימה. כחול לבן מביאה הצבעה על מבצע בעזה נניח (פרוצדורלית זה לא מדוייק אבל זרום איתי). המשותפת מצביעה נגד כמובן. הליכוד יצביע מה?

בקיצור, זה עובד לשני הצדדים. אף אחד לא טוען שממשלת מיעוט זה כלי לקדנציה שלמה. להפך. זה צעד ראשון בדרך לממשלת אחדות בלי ביבי. אתה יכול להמשיך לטעון (בנחרצות מדהימה אגב. מה קרה לצניעות? אתה יודע הכל) שאין שום סיכוי שביבי יודח, אבל זאת התכנית. אף אחד לא חושב להעביר 4 שנים בממשלת מיעוט ואף אחד גם לא אמר שזה העניין.

אין דבר כזה בל"ד. יש משותפת. הם הצהירו בעצמם באופן חד משמעי שיותר לא יהיו פילוגים, אלא הצבעה של כל הסיעה.
בנוסף, אני לא רואה שום הבדל בין בל"ד לבין טיבי, עודה ועופר כסיף.

חיים רמון לא עבר שום צד. הוא איש שמאל והוא לא סובל את ביבי ואת הליכוד. הוא מהלל את ממשלת אוסלו, והמרחק בין דעותיו המדיניות לבין הימין הוא רחוק מאוד.
מה שכן, הוא מתברר כאיש שמאל שאיננו צבוע ולא מדבר מפוזיציה של אנטי ביבי.

הדוגמא שלך ממחישה את גודל האבסודר. כחול לבן פוסלים את הנצג הנבחר של ציבור גדול, מתוך ציפייה שבכל הצבעה עקרונית וחשובה הליכוד על 36 המנדטים שלו ייתן לו רשת ביטחון?

בשורה התחתונה, הם יוכלו כמובן להקים ממשלת מיעוט שתחזיק כמה חודשים בשביל להוציא את ביבי מבלפור, אבל אני חושב שזה דווקא תסריט מצויין למחנה הימין.

לבסוף, הטענה שלי על אי הדחתו של ביבי מבוססת על העבר. הטיעון שלך מבוסס על איזה תרחיש חסר סיכוי כמעט, שגם נוגד את חוקת הליכוד.

אנחנו לא סתם נמצאים בפלונטר כל כך קשה. הסיטואציה הזאת היא מאוד מסובכת. לדעתי לפיד וגנץ הם שחקני משנה בהצגה של ליברמן, והוא הולך עכשיו all in. נשאר רק לראות אם
הוא יצליח או לא. מקווה שנדע בקרוב.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 10 מרץ 2020, 20:14

יש כזה דבר בלד כמו שיש כזה דבר האוזר והנדל. ככה הפוליטיקה שלנו עובדת, ומה שמצהירים עכשיו כשאפילו לא נכנסנו למומ רשמי זה לא מה שיקרה בסופו של דבר.

כל מה שחיים רמון עושה מאז שהוא דחף לשון לגרון של ילדה בת 19 זה לתקוף את מערכת המשפט ולתמוך באופן ישיר או עקיף בביבי כנקמה במחנה שלו שלדעתו בגד בו. בכל מקרה, אם עבריין מין זה האיש שאתה רוצה להיתלות בו (ביבי אשכרה ריטווט את היצור הזה), שיהחה לך בכיף.

כרגע יש 3 אופציות. ממשלת מיעוט. ביבי הביתה. המשך בחירות לנצח. לביבי כמובן מאוד נוח להמשיך עם מערכות בחירות אינסופיות כי הוא נשאר ראש ממשלה. מבחינתי מהלך של ממשלת מיעוט זמנית עם פוטנציאל להעפת ביבי, שכבר לא יהיה ראש ממשלה בזמן המשפט שלו ואז זה סיפור אחר לחלוטין, יכול להשתלם. שוב, כתלות במחיר שהערבים ידרשו.

מעניין לדעת מה מצביעי כחול לבן מעדיפים. ממשלת מיעוט או בחירות 4/5/6 וכו. אף אחד לא בדק את זה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שועל » 10 מרץ 2020, 21:01

אורלי לוי פורשת מהשותפות עם מרץ ומתנגדת לממשלה עם הערבים

אשכרה דרך ללא מוצא
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי Jack55 » 10 מרץ 2020, 21:14

שועל כתב:אורלי לוי פורשת מהשותפות עם מרץ ומתנגדת לממשלה עם הערבים

אשכרה דרך ללא מוצא
אישה חכמה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי jol9 » 10 מרץ 2020, 22:37

MTA2311 כתב:יש כזה דבר בלד כמו שיש כזה דבר האוזר והנדל. ככה הפוליטיקה שלנו עובדת, ומה שמצהירים עכשיו כשאפילו לא נכנסנו למומ רשמי זה לא מה שיקרה בסופו של דבר.

כל מה שחיים רמון עושה מאז שהוא דחף לשון לגרון של ילדה בת 19 זה לתקוף את מערכת המשפט ולתמוך באופן ישיר או עקיף בביבי כנקמה במחנה שלו שלדעתו בגד בו. בכל מקרה, אם עבריין מין זה האיש שאתה רוצה להיתלות בו (ביבי אשכרה ריטווט את היצור הזה), שיהחה לך בכיף.

כרגע יש 3 אופציות. ממשלת מיעוט. ביבי הביתה. המשך בחירות לנצח. לביבי כמובן מאוד נוח להמשיך עם מערכות בחירות אינסופיות כי הוא נשאר ראש ממשלה. מבחינתי מהלך של ממשלת מיעוט זמנית עם פוטנציאל להעפת ביבי, שכבר לא יהיה ראש ממשלה בזמן המשפט שלו ואז זה סיפור אחר לחלוטין, יכול להשתלם. שוב, כתלות במחיר שהערבים ידרשו.

מעניין לדעת מה מצביעי כחול לבן מעדיפים. ממשלת מיעוט או בחירות 4/5/6 וכו. אף אחד לא בדק את זה.

אחרי פארסה המו״מ עם המשותפת ושבירה של כחול לבן שמאלה, אני מאמין שתהיה הכרעה בבחירות הבאות.
הייתי מעדיף אבל שיסיימו את זה עכשיו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 10 מרץ 2020, 22:38

אשכרה דרך ללא מוצא

אז אולי בכל זאת ממשלת ימין צרה?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 10 מרץ 2020, 23:24

jol9 כתב:

אשכרה דרך ללא מוצא

מקווה מאוד שלא
מזמן הייתה צריכה להיות פה ממשלת אחדות חילונית. כחול לבן לא שונה כמעט בכלום מהליכוד ברמת המדינית והבטחונית הלכה למעשה (חוץ מזה שזו מפלגה פחות מביכה)
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי felix_r » 10 מרץ 2020, 23:41

Jack55 כתב:

אשכרה דרך ללא מוצא

אישה חכמה

או שיש לה ערכים, או שהיא נוקמת בליברמן (בעבר הייתה חברה בישראל ביתנו).
בשני המקרים אני מבסוט.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 11 מרץ 2020, 00:58

שועל כתב:
jol9 כתב:

אשכרה דרך ללא מוצא

מקווה מאוד שלא
מזמן הייתה צריכה להיות פה ממשלת אחדות חילונית. כחול לבן לא שונה כמעט בכלום מהליכוד ברמת המדינית והבטחונית הלכה למעשה (חוץ מזה שזו מפלגה פחות מביכה)

אין שום היתכנות לממשלת אחדות חילונית כרגע.
הדרך היחידה לדעתי היא לפורר בלוק כלשהו ולייצר ממשלה שנשענת על רוב קטן.

זה מה יש כרגע.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 11 מרץ 2020, 00:59

felix_r כתב:
Jack55 כתב:

אשכרה דרך ללא מוצא

אישה חכמה

או שיש לה ערכים, או שהיא נוקמת בליברמן (בעבר הייתה חברה בישראל ביתנו).
בשני המקרים אני מבסוט.

די ברור שזאת נקמה בליברמן.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Jack55 » 11 מרץ 2020, 05:28

כחול לבן על ההחלטה של אורלי לוי - ״היא הפרה הבטחת בחירות״.
חחחחחחחח, יש שם חוסר מודעות קיצוני.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי jol9 » 11 מרץ 2020, 10:13

אגב זאת לא היתה הבטחת בחירות של אורלי לוי...
היתה אמירה כללית למדי אבל בטח לא הבטחה מפורשת.

מצד שני, אני יכול להבין את הכעס של מרצ. אורלי לוי לא הביאה להם קולות כנראה בכלל, ובגדול היא לקחה מנדט שמאל וכרגע תלתה אותו באוויר.
מה שכן זה בדיוק מה שעשה ליברמן לפני שנה ומה שעושים כחול לבן עכשיו. אין שום הבדל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 מרץ 2020, 15:03

הבטחת בחירות מפורשת מאוד וגניבת קולות
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 11 מרץ 2020, 17:09

MTA2311 כתב:הבטחת בחירות מפורשת מאוד וגניבת קולות

לדעתי לא, אבל בפועל היא גנבה הרבה פחות קולות מכחול לבן
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 מרץ 2020, 17:20

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:הבטחת בחירות מפורשת מאוד וגניבת קולות

לדעתי לא, אבל בפועל היא גנבה הרבה פחות קולות מכחול לבן

זה נמדד מספרית? או שעצם המעשה פגום?

לי לא אכפת בשני המקרים, פשוט הייתי מצפה מאלה שהביאו ציוצים פיוטיים של עמית סגל על ערך קיום ההבטחות וכו שיזדעזעו גם ממה שהיא עשתה ולא ידברו על "ערכים"
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 מרץ 2020, 17:22

וגם האמירה על הרבה פחות קולות מכחול לבן לא מבוססת על שום דבר, כי שוב, אף אחד לא בדק כמה מצביעי כחול לבן מעדיפים בחירות 4 על ממשלת מיעוט.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 11 מרץ 2020, 17:25

MTA2311 כתב:וגם האמירה על הרבה פחות קולות מכחול לבן לא מבוססת על שום דבר, כי שוב, אף אחד לא בדק כמה מצביעי כחול לבן מעדיפים בחירות 4 על ממשלת מיעוט.

אתה ראית מה שכתבתי או שאתה על אוטומאט?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־137 אורחים