המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

בחירות מרץ 2020 (סיבוב 3) - יש ממשלה

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות מרץ 2020 (סיבוב 3)

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 דצמבר 2019, 02:40

jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:https://m.ynet.co.il/Articles/5458825
מסתבר שצדקתי

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

ליברמן הוא מפיל ממשלות סדרתי. הפעם הוא עשה את זה בשנת בחירות בגלל חוק הגיוס, שהוא לא דיבר עליו מילה בקמפיין שלו לאחר מכן.
הוא לא מי שהפיל את הממשלה, הוא בכלל לא היה במצב שהוא יכול לעשות את זה.
מי שהפיל את הממשלה זאת החלטת בגצ שתוך שנה יש חובה לתת את הדין לגבי חוק הגיוס, ישראל ביתינו פרשה מהממשלה הרבה לפני.
המצב היה שהכנסת הייתה מתפזרת בכל מקרה, נתניהו ידע שאי אפשר לחוקק את החוק והוא אמר אם כבר מתפזרים אז בואו ננסה לעקב את מנדבליט

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 12 דצמבר 2019, 02:42

רמטכל שלא מסוגל להכין את הצבא שלו למערכה מול אירגון טרור, שהצבא שלו לא יודע מה זה לנצח במלחמה (על פי אביב כוכבי) ושממליץ לדרג המדיני להפסיק מבצע צבאי בלי לטפל באיום האסטרטגי הכי גדול שיש על ישובי העוטף, הוא רמטכל כושל.

זה לא מנקה את נתניהו ואת שרי הביטחון שהיו סביבו מהאחריות. להיפך, ומעולם לא שמעת אותי אומר משהו חיובי על התפקוד של ביבי בקשר לחמאס ולעזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 דצמבר 2019, 02:52

jol9 כתב:רמטכל שלא מסוגל להכין את הצבא שלו למערכה מול אירגון טרור, שהצבא שלו לא יודע מה זה לנצח במלחמה (על פי אביב כוכבי) ושממליץ לדרג המדיני להפסיק מבצע צבאי בלי לטפל באיום האסטרטגי הכי גדול שיש על ישובי העוטף, הוא רמטכל כושל.

זה לא מנקה את נתניהו ואת שרי הביטחון שהיו סביבו מהאחריות. להיפך, ומעולם לא שמעת אותי אומר משהו חיובי על התפקוד של ביבי בקשר לחמאס ולעזה.

אומנם אתה לא אומר משהו חיובי עליו, אבל את הדברים השליליים אתה גם לא אומר עליו אלא רק על יריבו.
שמע, מה שהיה בקבינט, אף אחד לא יודע, אין לי מושג מי המליץ על מה (חוץ מבנט שלא ידע לסתום כבר אז) ומה הודלף על ידי מי ואילו מניעים היו להדלפה.
מה שכן, נתניהו אמר שימותת את שילטון החמאס, אבל שליברמן אומר משהו על הניה פתאום כולם צצים. ההחלטה על המנהרות הייתה בעייתית גם לדעתי, אבל לומר שהאשם הוא גנץ זה שטויות, כי יש הרבה אשמים בנושא והאשמות על חוסר החלטה צריכה ליפול קודם על מקבל ההחלטה ולא על מי שהיה אמור לבצע. דרך אגב, עד כמה שברית ההגנה עם ארצות הברית נשמע סקסי, המקרה הזה גנץ או מי שצודק ולא נתניהו (זאת דעה שפיתחתי לפני ששמעתי את הדעה של כחול לבן) כי אין דבר יותר מסרס מזה לצבא. נתניהו בעד זה נטו בגלל היתרון לליכוד בטווח הקצר.

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 דצמבר 2019, 02:54

שמואל1 כתב:היה דבר כזה אי פעם בהיסטוריה של הדמוקרטיה הפלמנטרית? 3 מערכות בחירות תוך פחות משנה , בלי ממשלה?
לא, לפי מה שהבנתי רק ברפובליקת וינמאר היו 3 בחירות בשנה
לא יודע מה שיטת הממשל שלה, אבל זאת לא מודל לחיקוי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי שמואל1 » 12 דצמבר 2019, 02:56

Shay_uzan כתב:
שמואל1 כתב:היה דבר כזה אי פעם בהיסטוריה של הדמוקרטיה הפלמנטרית? 3 מערכות בחירות תוך פחות משנה , בלי ממשלה?

אם במערכה הבאה גם לא תהיה הכרעה, אין מנוס משינוי שיטת הבחירות באופן מיידי.
או זה או שלטון צבאי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 דצמבר 2019, 02:57

שמואל1 כתב:
Shay_uzan כתב:

אם במערכה הבאה גם לא תהיה הכרעה, אין מנוס משינוי שיטת הבחירות באופן מיידי.
או זה או שלטון צבאי.
לדעתי גם זה לא יעבוד

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 12 דצמבר 2019, 04:26

רשמית, הבחירות ב2.3

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי שמואל1 » 12 דצמבר 2019, 13:33

ליברמן בהצהרה דרמטית מודיע שיתמוך בחנינה של נתניהו בתמורה לפרישתו מהפוליטיקה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 12 דצמבר 2019, 13:59

ממש אצילי מצדו
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 12 דצמבר 2019, 19:31

MTA2311 כתב:ממש אצילי מצדו

ברור לי שאם אתה הולך לפוליטיקה אתה הופך לליברמן על סטרואידים...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 13 דצמבר 2019, 01:09

השיטסטורם בבריטניה בשנים האחרונות לא פחות מביכה ממה שקורה אצלנו בארץ
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי toja27 » 13 דצמבר 2019, 01:12

jol9 כתב:
toja27 כתב:אין מה לבוא בטענות לליברמן , האיש עמד בהבטחת הבחירות שלו. לא מסכים איתו שהוא מטיל על שני הצדדים את אותו משקל של אשמה באי הצלחת הרכבת ממשלה, אבל בגדול עשה את מה שהבטיח.
מבין שבוחרי ליכוד מאוד מאוכזבים וכועסים כמו ילד שלא קיבלו את מה שרצו( עם כל מיני קריאות " תחזור לרוסיה" " כאן זה מדינת יהודים" ועוד שלל דוגמאות שמאפיינים את השפה של הרבה מבוחרי הליכוד) אבל לפעמים צריך להסתכל קצת מעבר לד' אמותיך .
הבעיה של ליברמן היא פשוטה- הוא מייצג ציבור שחלק גדול ממנו עולים מברית המועצות שעבר שמצד אחד ימניים בתפיסות המדיניות שלהם ומצד שני חילוניים מאוד בתפיסות הדתיות. הגוש הימני- חרדי הוא גוש דתי מובהק והגוש מרכז- שמאל היה זקוק לתמיכה של הרשימה המשותפת ולו היה נכנס היה מסתכן "בשמו" ותדמיתו כאיש ימני בתפיסות המדיניות.

קודם כל, כל מי שמתבטא באופן של תחזור ורוסיה וכד', הוא דביל ואידיוט, וסביר להניח בעל רמת משכל נמוכה מאוד.
למעשה כל מי שמתעסק בגופו של אדם ולא במעשיו והתבטאויותיו הוא כזה.
אני לא מכיר אף אחד שמדבר ככה, ולכן האמירה שרבים מבוחרי הליכוד הם כאלה, נראית לי תלושה, אבל אבל לא ניכנס לזה.

הכעס שלי על ליברמן הוא על כך שהוא הטריל את המערכת.
בבחירות הקודמות הוא לא דיבר מילה על ממשלת אחדות וגם לא על חוק הגיוס, והפיל את הקמת הממשלה על חוק הגיוס, שלאחר מכן שוב לא הוזכר אפילו בחצי רמז. פתאום הוא הפך ללוחם בחרדים, אחרי שדרעי היה החבר הכי טוב שלו, אחרי שהוא שיתף פעולה עם החרדים אינספור פעמים, ואחרי כבר ישב עם החרדים בממשלות רבות.

אין כאן שום אידיאולוגיה. אפילו לא קצת. זה ניצול ציני של הואקום שהשאיר יאיר לפיד על שנאת החרדים כדי לקושש עוד כמה קולות של שונאי החרדים למיניהם.
אגב כדובר רוסית, לא הרגשת קצת (או הרבה) לא בנוח לנוכח הקמפיין האנטי חרדי שלו? היו שם אלמנטים שאפילו ג'וזף לא היה מתבייש בהם.

לא ממש האמת, יכול להיות שהוא שם דגש חזק מדי על הנושא אבל עצם הקמפיין שלו לא היה נראה לי חריג בעיני. מה כבר היה שם? הוא שם תמונות של חרדים מרימים שלטים שמסרבים להתגייס ואז שם תמונות שהוא כן מאמין שלמדינת ישראל צריך להיות מאפיינים יהודיים.
אני חושב שזו צביעות של המפלגות החרדיות. יש כאן מאבק ברור על האופי של המדינה שהם לוקחים בו חלק מאוד פעיל ואז הם קוראים לאותם אלו שנלחמים איתם על האופי של המדינה- אנטי חרדיים או אפילו משהו מגוחך לגמרי -אנטישמיים .
הם מסרבים להתגייס לצבא כשהאדם החילוני כן צריך לשאת בעול הזה, הם מתערבים בחיים ועסקים באזורים חילוניים, אנשים צריכים לנסוע לחוץ לארץ ולהתחתן שם בגלל החוקים שלהם, הם שמים לחץ על עסקים ומפעלים אם לא פועלים על פי הנורמות של החרדים ובכך פוגעים בעסקים שלהם ומשפיעים על הפרנסה של אנשים ואז "לא מבינים" מה רוצים מהם ושאחרים הם אנטישמיים.
לי אגב אין בעיה עם אנשים שמוגדרים כחרדים או בכלל עם כל צורה שהאדם לובש, אני אפילו נהנה לעבור ביום שישי ליד הבית הכנסת השכונתי ולהרגיש את האווירה של התפילה ויום שישי, ואפילו היו לי שיחות על נושאים ברומו של עולם עם אנשים מאמינים בהזדמנויות שונות. כן יש לי בעיה בנושאים מסויימים עם התנועה שלהם.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 13 דצמבר 2019, 10:36

toja27 כתב:
jol9 כתב:
toja27 כתב:אין מה לבוא בטענות לליברמן , האיש עמד בהבטחת הבחירות שלו. לא מסכים איתו שהוא מטיל על שני הצדדים את אותו משקל של אשמה באי הצלחת הרכבת ממשלה, אבל בגדול עשה את מה שהבטיח.
מבין שבוחרי ליכוד מאוד מאוכזבים וכועסים כמו ילד שלא קיבלו את מה שרצו( עם כל מיני קריאות " תחזור לרוסיה" " כאן זה מדינת יהודים" ועוד שלל דוגמאות שמאפיינים את השפה של הרבה מבוחרי הליכוד) אבל לפעמים צריך להסתכל קצת מעבר לד' אמותיך .
הבעיה של ליברמן היא פשוטה- הוא מייצג ציבור שחלק גדול ממנו עולים מברית המועצות שעבר שמצד אחד ימניים בתפיסות המדיניות שלהם ומצד שני חילוניים מאוד בתפיסות הדתיות. הגוש הימני- חרדי הוא גוש דתי מובהק והגוש מרכז- שמאל היה זקוק לתמיכה של הרשימה המשותפת ולו היה נכנס היה מסתכן "בשמו" ותדמיתו כאיש ימני בתפיסות המדיניות.

קודם כל, כל מי שמתבטא באופן של תחזור ורוסיה וכד', הוא דביל ואידיוט, וסביר להניח בעל רמת משכל נמוכה מאוד.
למעשה כל מי שמתעסק בגופו של אדם ולא במעשיו והתבטאויותיו הוא כזה.
אני לא מכיר אף אחד שמדבר ככה, ולכן האמירה שרבים מבוחרי הליכוד הם כאלה, נראית לי תלושה, אבל אבל לא ניכנס לזה.

הכעס שלי על ליברמן הוא על כך שהוא הטריל את המערכת.
בבחירות הקודמות הוא לא דיבר מילה על ממשלת אחדות וגם לא על חוק הגיוס, והפיל את הקמת הממשלה על חוק הגיוס, שלאחר מכן שוב לא הוזכר אפילו בחצי רמז. פתאום הוא הפך ללוחם בחרדים, אחרי שדרעי היה החבר הכי טוב שלו, אחרי שהוא שיתף פעולה עם החרדים אינספור פעמים, ואחרי כבר ישב עם החרדים בממשלות רבות.

אין כאן שום אידיאולוגיה. אפילו לא קצת. זה ניצול ציני של הואקום שהשאיר יאיר לפיד על שנאת החרדים כדי לקושש עוד כמה קולות של שונאי החרדים למיניהם.
אגב כדובר רוסית, לא הרגשת קצת (או הרבה) לא בנוח לנוכח הקמפיין האנטי חרדי שלו? היו שם אלמנטים שאפילו ג'וזף לא היה מתבייש בהם.

לא ממש האמת, יכול להיות שהוא שם דגש חזק מדי על הנושא אבל עצם הקמפיין שלו לא היה נראה לי חריג בעיני. מה כבר היה שם? הוא שם תמונות של חרדים מרימים שלטים שמסרבים להתגייס ואז שם תמונות שהוא כן מאמין שלמדינת ישראל צריך להיות מאפיינים יהודיים.
אני חושב שזו צביעות של המפלגות החרדיות. יש כאן מאבק ברור על האופי של המדינה שהם לוקחים בו חלק מאוד פעיל ואז הם קוראים לאותם אלו שנלחמים איתם על האופי של המדינה- אנטי חרדיים או אפילו משהו מגוחך לגמרי -אנטישמיים .
הם מסרבים להתגייס לצבא כשהאדם החילוני כן צריך לשאת בעול הזה, הם מתערבים בחיים ועסקים באזורים חילוניים, אנשים צריכים לנסוע לחוץ לארץ ולהתחתן שם בגלל החוקים שלהם, הם שמים לחץ על עסקים ומפעלים אם לא פועלים על פי הנורמות של החרדים ובכך פוגעים בעסקים שלהם ומשפיעים על הפרנסה של אנשים ואז "לא מבינים" מה רוצים מהם ושאחרים הם אנטישמיים.
לי אגב אין בעיה עם אנשים שמוגדרים כחרדים או בכלל עם כל צורה שהאדם לובש, אני אפילו נהנה לעבור ביום שישי ליד הבית הכנסת השכונתי ולהרגיש את האווירה של התפילה ויום שישי, ואפילו היו לי שיחות על נושאים ברומו של עולם עם אנשים מאמינים בהזדמנויות שונות. כן יש לי בעיה בנושאים מסויימים עם התנועה שלהם.

אני מסכים על רוב הטענות שלך כלפיהם. העניין הוא שאת השינוי אי אפשר לעשות בצורה הזאת.
כל מי שהלך בדרך הזאת עלה ואז התרסק, כי כשאתה בא לנסות לממש את ההבטחות והדיבורים שלך, אתה מגלה שבלי שיתוף פעולה זה לא עובד.

בנוסף, אתה צריך להיות חכם כשאתה בא לנסות לייצר שינויים. למשל - האם הצבא צריך את החרדים, או שאנחנו מנסים לדחוף לו אותם לתוך הגרון? ואם אתה מחייב את החרדים, מה עם הערבים?

צריך גם לראות מגמות. החרדים שותפים היום בשוק העבודה הרבה יותר מפעם. כלומר עבר כאן תהליך חיובי על החברה הזאת, וזה משהו שצריך לשמר ולעודד תוך שיתוף פעולה עם ההנהגה שלהם.

כל מה שקשור בחתונות אזרחיות, זכויות להט"בים, פתיחת חנויות בשבתות, תחבורה וכו' - אני לגמרי ליברלי בעניין הזה. אין שום סיבה לכפות בחקיקה וצריך לאפשר לאנשים שונים לחיות כאן, אבל לא לשכוח עדיין שזאת מדינה יהודית ולא לדרוס את הסממנים היהודיים שלה, שזה כביכול הכי קל עבורנו החילונים.
צריך לזכור כמה אנשים קיפחו את החיים שלהם ונלחמו עבור הדברים האלה שהיום נראים לנו זניחים ולא חשובים.

באופן כללי, ליברמן חצה את הקווים בשיח האלים כלפי החרדים. לא בטענות הכלליות, אלא בטון ובצורה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 דצמבר 2019, 10:37

Holiday_Armadillo כתב:השיטסטורם בבריטניה בשנים האחרונות לא פחות מביכה ממה שקורה אצלנו בארץ

רק שבניגוד אלינו, אצלם באמת יש סערה מדינית גדולה ומשמעותית סביב הברקזיט.
אצלנו הסערה היא יותר גדולה ועל הרבה פחות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 13 דצמבר 2019, 11:38

עצומה הגיונית מאוד! :)
https://www.atzuma.co.il/nosalary?fbcli ... jdZPUBrMeI
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 13 דצמבר 2019, 12:43

זהות לא תתמודד בבחירות.
מחנה הימין צריך לחשוב טוב איך הוא מייצר פלטפורמה שתקלוט את הקולות האלה ותיתן להם סיבה לצאת ולהצביע.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 13 דצמבר 2019, 13:03

jol9 כתב:זהות לא תתמודד בבחירות.
מחנה הימין צריך לחשוב טוב איך הוא מייצר פלטפורמה שתקלוט את הקולות האלה ותיתן להם סיבה לצאת ולהצביע.
יש קשר קלוש מאוד בין מצביעי זהות למצביעי הימין
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 דצמבר 2019, 14:24

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:זהות לא תתמודד בבחירות.
יש קשר קלוש מאוד בין מצביעי זהות למצביעי הימין

כן, מסכים עם זה לגמרי.

בכל זאת, אלה שיש, כן צריך לדאוג להביא אותם.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 13 דצמבר 2019, 14:27

הן במילא לא היו עוברים את אחוז החסימה אז אתה רוצה עוד מהחלק הקטן הזה להביא חלק עוד יותר קטן? לא זה מה שיביא אתכם ל-61
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 דצמבר 2019, 17:15

Holiday_Armadillo כתב:הן במילא לא היו עוברים את אחוז החסימה אז אתה רוצה עוד מהחלק הקטן הזה להביא חלק עוד יותר קטן? לא זה מה שיביא אתכם ל-61

אני אומר משהו כזה.
בבחירות אפריל 19, הימין בלי ליברמן קיבל 60 מנדטים, כאשר בערך עוד 7-8 הלכו לאיבוד אצל זהות והימין החדש.
אם מנרמלים את כל העסק, אז אני מאמין שבלי ליברמן, ועם האיחודים הנכונים, הימין אז היה מקבל משהו כמו 65 מנדטים.

לכן אם אפשר לגרד אצל פייגלין מנדט או שניים, אז זה מצויין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־43 אורחים