המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד באסקוניה, 16 באפריל, שלישי, 20:00

בארץ V9

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V9

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2020, 22:33

felix_r כתב:יוני, ב 22:00 יש ראיון עם נתניהו בערוץ 20.

כן, ראיתי בטוויטר. מקווה שאצליח לראות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 18 פברואר 2020, 22:59

jol9 כתב:
felix_r כתב:ימין ושמאל אלה דברים יחסיים. גם אם כלכלת ממשלות נתניהו הוא לא הקפיטליזם הכי קיצוני שאפשר, אלא יותר קפיטליזם מרוכך, עדיין היא כלכלה ימנית פי 1000 מכלכלת הסתדרות. אני גם חושב שרוב רובו של העם מעדיף קפיטליזם רך על קפיטליזם אולטימטיבי.

הסיבה לכך שהכלכלה הימנית של נתניהו היא לא כלכלה ימנית קיצונית, היא לא בגלל דעותיו בנושא. היא בגלל שכל הכלכלה של מדינת ישראל נבנתה במקור על שיטה סוציאליסטית. רוב החוקים במדינה היו מותאמים לשיטה הזאת. שיטת המיסוי הייתה מתואמת לשיטה הסוציאליסטית, רוב המוסדות היו מותאמים לשיטה הזאת, הכל.

אילו נתניהו היה עושה "פרסטרויקה" בצורה קיצונית מדי, ובמכה אחת היה מבטל את כל מה שהיה, היה קורה לנו תוהו ובוהו כמו שקרה ברוסיה לאחר פירוק ברית המועצות. כל המדינה הזאת הייתה קורסת.

אבל אצלנו שום דבר לא קרס למרות שינוי השיטה. כי השינוי נעשה בשכל וללא השתוללות.

זה נכון.
אנשים מדברים על מחירי הדיור למשל, ולא מבינים שאם באופן היפוטתי כל מחירי הדירות יורדים עכשיו ב30% נניח, הכלכלה שלנו תקרוס בתוך דקה. באופן דומה, אם ניקח ונפריט כל מה שזז, לא יקרה עם זה שום דבר טוב.
מנגד, הדברים נעשים ממש לאט. הנמלים, חברת החשמל, בתי הזיקוק, הקרטלים של חברות המזון - כל אלה היה צריך ואפשר להוביל לפתיחת תחרות, בקצב יותר מהיר לדעתי.

עוד דבר שכדאי לנו לזכור זה שאם הימין לא היה בשלטון בעשור הזה, סיכוי הרבה יותר מסביר, שלא היינו זוכים להפוך למעצמת גז, שכן כנראה שהוא היה נשאר באדמה. חצי ממפלגת כחול לבן התנגדה לעניין הזה, וכמובן כל מה ששמאלה ממנה.

למרות שאתה לכאורה מסכים איתי, אני לא חושב שמחירי הדיור קשורים לזה :)

מחירי הדיור לא ירדו. נקודה. חוץ מירידות קטנות וזמניות לאורך זמן לא תהיה ירידה במחיר הדיור.

אני אזכיר לך את הסיבה המרכזית לכך. סיבה שבדרך כלל לא מזכירים אותה. והסיבה היא בכך, שמצד אחד לאזרחים בארץ יש המון כסף, ומצד שני אין איזה אפיק רווחי ובטוח להשקיע בו את הכסף.

רק בשבוע שעבר דיברתי עם אבא שלי, והוא התלונן בפני שבתקופה של שנתיים סכום של 250 אלף שקל שהיה סגור בתכנית בבנק, עשה רק 5 אלף שקל רווח. אחוז 1 בשנה! אחוז מסכן אחד!

אז כן, אפשר להשקיע בבורסה, אבל אז אתה מסתכן להפסיד את הכסף אם אתה לא מומחה גדול.

אבל אם אתה קונה דירה להשקעה, אתה עושה איזה 7-8-10 אחוז שנתי + הקרן שלך ממשיכה לעלות. אז בטח שהאנשים ממשיכים לקנות דירות, כי זו ההשקעה הרווחית ביותר והבטוחה ביותר.

ככה שכל הזמן שנמשיך לשגשג כלכלית, מחיר הדירות ימשיך לעלות. רק אם פתאום יקרה לנו איזה אסון כלכלי (חס וחלילה) רק אז המחירים יכולים לרדת. ולא קשור כמה יבנו. אפילו בניה מאסיבית ביותר (כמו שעשה בזמנו אריאל שרון בתפקיד שר התשתיות) יכולה רק לגרום להצפה זמנית ולעצור את העליה לכמה שנים, כי כאשר אין ביקוש, הקבלנים מפסיקים לבנות.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי felix_r » 18 פברואר 2020, 23:11

חחח... ביבי אימץ את הרעיון שלי: לא נגד האזרחים הערבים, אלא נגד המפלגות הערביות! :laugh1

הביא איזה ילדה ערביה לאולפן :D
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 פברואר 2020, 00:06

נתניהו מטיל פצצה ומזמין את בני גנץ לעימות טלוויזיוני. יהיה מעניין לראות אם גנץ יענה להזמנה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 19 פברואר 2020, 00:12

שמואל1 כתב:נתניהו מטיל פצצה ומזמין את בני גנץ לעימות טלוויזיוני. יהיה מעניין לראות אם גנץ יענה להזמנה.

אם גנץ לא מפגר גמור, הוא לא יסכים. גנץ לא מסוגל לזכור את תאריך הבחירות ושמה של דנה וייס בראיון ידידותי, אז עימות ישיר נגד ביבי? ביבי יפרק לו את הצורה.

גנץ יתחמק
נערך לאחרונה על ידי felix_r בתאריך 19 פברואר 2020, 00:40, נערך פעם אחת בסך הכל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 פברואר 2020, 00:15

felix_r כתב:
שמואל1 כתב:נתניהו מטיל פצצה ומזמין את בני גנץ לעימות טלוויזיוני. יהיה מעניין לראות אם גנץ יענה להזמנה.

אם גנץ לא מפגר גמור, הוא לא יסכים. גנץ לא מסוגל לזכור את תאריך הבחירות ושמה של דנה וייס ברעיון ידידותי, אז עימות ישיר נגד ביבי? ביבי יפרק לו את הצורה.

גנץ יתחמק

אני גם חושב שגנץ יתמחק, אם כי הוא לא ייצא מזה טוב. הוא כבר הצהיר בעבר שיגיע לעימות, אפילו באותו ראיון לדנה וייס לפני מספר ימים.
אולי הוא דווקא צריך להסכים לעימות, להתכונן כמו שצריך ולהצטייר בעימות כאדם אחראי ושקול מנגד לביבי הלחוץ והמואשם בפלילים.
כבר הוכח שעימותים יכולים להכריע בחירות, ואולי זה הסיכוי היחיד של גנץ.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 19 פברואר 2020, 01:06

שמואל1 כתב:
felix_r כתב:

אם גנץ לא מפגר גמור, הוא לא יסכים. גנץ לא מסוגל לזכור את תאריך הבחירות ושמה של דנה וייס ברעיון ידידותי, אז עימות ישיר נגד ביבי? ביבי יפרק לו את הצורה.

גנץ יתחמק

אני גם חושב שגנץ יתמחק, אם כי הוא לא ייצא מזה טוב. הוא כבר הצהיר בעבר שיגיע לעימות, אפילו באותו ראיון לדנה וייס לפני מספר ימים.
אולי הוא דווקא צריך להסכים לעימות, להתכונן כמו שצריך ולהצטייר בעימות כאדם אחראי ושקול מנגד לביבי הלחוץ והמואשם בפלילים.
כבר הוכח שעימותים יכולים להכריע בחירות, ואולי זה הסיכוי היחיד של גנץ.

מתקשה לראות את זה קורה, אבל מסכים שזה עשוי להיות שובר שוויון.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 19 פברואר 2020, 01:10

felix_r כתב:
jol9 כתב:
felix_r כתב:ימין ושמאל אלה דברים יחסיים. גם אם כלכלת ממשלות נתניהו הוא לא הקפיטליזם הכי קיצוני שאפשר, אלא יותר קפיטליזם מרוכך, עדיין היא כלכלה ימנית פי 1000 מכלכלת הסתדרות. אני גם חושב שרוב רובו של העם מעדיף קפיטליזם רך על קפיטליזם אולטימטיבי.

הסיבה לכך שהכלכלה הימנית של נתניהו היא לא כלכלה ימנית קיצונית, היא לא בגלל דעותיו בנושא. היא בגלל שכל הכלכלה של מדינת ישראל נבנתה במקור על שיטה סוציאליסטית. רוב החוקים במדינה היו מותאמים לשיטה הזאת. שיטת המיסוי הייתה מתואמת לשיטה הסוציאליסטית, רוב המוסדות היו מותאמים לשיטה הזאת, הכל.

אילו נתניהו היה עושה "פרסטרויקה" בצורה קיצונית מדי, ובמכה אחת היה מבטל את כל מה שהיה, היה קורה לנו תוהו ובוהו כמו שקרה ברוסיה לאחר פירוק ברית המועצות. כל המדינה הזאת הייתה קורסת.

אבל אצלנו שום דבר לא קרס למרות שינוי השיטה. כי השינוי נעשה בשכל וללא השתוללות.

זה נכון.
אנשים מדברים על מחירי הדיור למשל, ולא מבינים שאם באופן היפוטתי כל מחירי הדירות יורדים עכשיו ב30% נניח, הכלכלה שלנו תקרוס בתוך דקה. באופן דומה, אם ניקח ונפריט כל מה שזז, לא יקרה עם זה שום דבר טוב.
מנגד, הדברים נעשים ממש לאט. הנמלים, חברת החשמל, בתי הזיקוק, הקרטלים של חברות המזון - כל אלה היה צריך ואפשר להוביל לפתיחת תחרות, בקצב יותר מהיר לדעתי.

עוד דבר שכדאי לנו לזכור זה שאם הימין לא היה בשלטון בעשור הזה, סיכוי הרבה יותר מסביר, שלא היינו זוכים להפוך למעצמת גז, שכן כנראה שהוא היה נשאר באדמה. חצי ממפלגת כחול לבן התנגדה לעניין הזה, וכמובן כל מה ששמאלה ממנה.

למרות שאתה לכאורה מסכים איתי, אני לא חושב שמחירי הדיור קשורים לזה :)

מחירי הדיור לא ירדו. נקודה. חוץ מירידות קטנות וזמניות לאורך זמן לא תהיה ירידה במחיר הדיור.

אני אזכיר לך את הסיבה המרכזית לכך. סיבה שבדרך כלל לא מזכירים אותה. והסיבה היא בכך, שמצד אחד לאזרחים בארץ יש המון כסף, ומצד שני אין איזה אפיק רווחי ובטוח להשקיע בו את הכסף.

רק בשבוע שעבר דיברתי עם אבא שלי, והוא התלונן בפני שבתקופה של שנתיים סכום של 250 אלף שקל שהיה סגור בתכנית בבנק, עשה רק 5 אלף שקל רווח. אחוז 1 בשנה! אחוז מסכן אחד!

אז כן, אפשר להשקיע בבורסה, אבל אז אתה מסתכן להפסיד את הכסף אם אתה לא מומחה גדול.

אבל אם אתה קונה דירה להשקעה, אתה עושה איזה 7-8-10 אחוז שנתי + הקרן שלך ממשיכה לעלות. אז בטח שהאנשים ממשיכים לקנות דירות, כי זו ההשקעה הרווחית ביותר והבטוחה ביותר.

ככה שכל הזמן שנמשיך לשגשג כלכלית, מחיר הדירות ימשיך לעלות. רק אם פתאום יקרה לנו איזה אסון כלכלי (חס וחלילה) רק אז המחירים יכולים לרדת. ולא קשור כמה יבנו. אפילו בניה מאסיבית ביותר (כמו שעשה בזמנו אריאל שרון בתפקיד שר התשתיות) יכולה רק לגרום להצפה זמנית ולעצור את העליה לכמה שנים, כי כאשר אין ביקוש, הקבלנים מפסיקים לבנות.

נתתי את מחירי הדיור כדוגמא לדרישות כלכליות פופוליסטיות, ושזה בערך דומה ללהגיד "צריך להפריט הכל".

הסיבות לזה שמחירי הדיור גבוהים, ולזה שאין פתרונות אחרים כרגע, הן מובנות ולכן גם אני לא רואה שינוי באופק, אבל מעבר לכך - תזכור שאם מחירי הדיור יירדו באופן משמעותי, זה אומר שההון של האזרחים, בעלי הדירות מצטמק באופן משמעותי, מה שמעלה את הסיכון לקריסה כלכלית של אותם האזרחים, ובעקבותיהם של הבנקים (בדומה למשבר הסאב פריים בארה"ב).

אין מה לעשות. בעתיד הנראה לעין, הזוגות הצעירים והלא צעירים, יצטרכו להתאמץ מאוד בשביל לקנות דירה. שום ממשלה או שר אוצר לא יוכלו לשנות את זה וזה כאמור גם לא יהיה נכון לשנות את זה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 19 פברואר 2020, 03:30

הממשלה הכניסה אותנו לבור כלכלי עמוק בנוגע לדיור, הבור הכלכלי הוא כל כך עמוק שיהיה קשה לצאת ממנו בזמן הקרוב אז בואו כולנו נעשה את הדבר החכם ביותר ונמשיך להצביע לממשלה שאחראית לזה וממשיכה לחפור את הבור כי אנחנו רגילים לה.
אבל אפשר להצדיק את זה שאנחנו ממשיכים להצביע לה או את הבור עצמו ולומר שאולי הבור הכלכלי הזה הוא לא עד כדי כך עמוק כי לאנשים עשירים יש דירה ואז העשירים שהיה להם דירה ממשיכים להרוויח וכך נגדיל עוד יותר את הפערים בחברה שהם החמורים ביותר שיש במערב (גם באשמת אותה ממשלה) ואז יש אנשים שמרוויחים מהבור הכלכלי העמוק הזה ואלו מבוגרים עשירים. הרי למי אכפת מזה ששום צעיר או אנשים ממעמד הבניים שהם רוב העם לא יכולים להשיג דירה בטווח זמן של כל חיים שלהם, זה פרט שולי.

הבנתי נכון?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 פברואר 2020, 16:00

גנץ הודיע שלא יגיע לעימות
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 19 פברואר 2020, 16:45

טוב מאוד
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 19 פברואר 2020, 17:41

שמואל1 כתב:גנץ הודיע שלא יגיע לעימות

תמונה
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 פברואר 2020, 17:41

Holiday_Armadillo כתב:טוב מאוד
יצא מזה לא טוב, אבל כנראה זו הייתה ההחלטה הנכונה בשבילו. הסיכוי שלו לנצח את נתניהו בעימות נמוך למדי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 19 פברואר 2020, 17:48

שמואל1 כתב:
יצא מזה לא טוב, אבל כנראה זו הייתה ההחלטה הנכונה בשבילו. הסיכוי שלו לנצח את נתניהו בעימות נמוך למדי.

מה לא טוב? הוא צריך לשמש כבובה של ביבי שצריך להסיח את דעת הציבור מהמשפט שלו? לרקוד לפי החליל שלו?
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 19 פברואר 2020, 17:52

Holiday_Armadillo כתב:
שמואל1 כתב:

מה לא טוב? הוא צריך לשמש כבובה של ביבי שצריך להסיח את דעת הציבור מהמשפט שלו? לרקוד לפי החליל שלו?
הוא הצהיר לא פעם שהוא מוכן להגיע לעימות, אפילו לפני כמה ימים הוא אמר את זה. כנראה לא חשב שביבי באמת יזמין אותו.
אז גם הוא לא עמד במילה שלו, וגם יצא כמועמד שרואה את עצמו כראש ממשלה אבל שלא מוכן להגיע לעימות (ואני מעדיף לא להשתמש במילים כמו "פחדן"). ואת זה אני אומר כאחד שבוחר בו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 19 פברואר 2020, 17:54

שמואל1 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
שמואל1 כתב:

הוא הצהיר לא פעם שהוא מוכן להגיע לעימות, אפילו לפני כמה ימים הוא אמר את זה. כנראה לא חשב שביבי באמת יזמין אותו.
אז גם הוא לא עמד במילה שלו, וגם יצא כמועמד שרואה את עצמו כראש ממשלה אבל שלא מוכן להגיע לעימות (ואני מעדיף לא להשתמש במילים כמו "פחדן"). ואת זה אני אומר כאחד שבוחר בו.

אמר את זה כמה וכמה פעמים ובסוף ביבי מחליט להזמין אותו בתזמון הזה? איפה היית עד היום? ביי
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 19 פברואר 2020, 17:57

זה היה ברור. גנץ תמיד היה פחדן. אבל מי יכול להאשים אותו? להתעמת מול נתניהו זה לא כמו להתערטל ברפת.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 19 פברואר 2020, 17:59

חחחח שוב מנסים להפוך את זה על ביבי (כי זה כנראה הדבר היחיד שיודעים לעשות), גדול :D
גנץ פחדן, יודע שאין לו סיכוי להתמודד נגד ביבי בעימות, יצא בזה מצורה מביכה ואם היה מספיק אמיץ כמו שהוא מנסה לצייר את עצמו אז היה נענה לעימות הזה בחיוב.
זאת אגב הייתה הזדמנות גדולה בשבילו להוכיח מה הוא באמת שווה, אבל ברור שהוא דחה את ההצעה של ביבי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Shay_uzan » 19 פברואר 2020, 18:01

נתניהו הסית נגדו למשך כל הבקשה לעימות, לא צריך לתת לו לגיטימציה, שיתעמת עם ה333 עדים שלו בבית משפט קודם

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
נערך לאחרונה על ידי Shay_uzan בתאריך 19 פברואר 2020, 18:04, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי MTA2311 » 19 פברואר 2020, 18:02

צפו: ילדים בני 15 עם אונה אחת הפכו לפרשנים פוליטיים

אין גבולות לטמטום בפורום הזה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־19 אורחים