המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד באסקוניה, 16 באפריל, שלישי, 20:00

בארץ V9

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V9

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 15 פברואר 2020, 21:25

אבל הבטיחו..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 17 פברואר 2020, 11:42

כמו שהתנבאתי, הוא לא החזיק הרבה זמן בתפקיד.

בג"ץ דחה את העתירה: רון קובי יודח מראשות עיריית טבריה

https://news.walla.co.il/item/3341282
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי felix_r » 17 פברואר 2020, 15:39

איזה אופטימיסט :)

- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2020, 00:38

הרבה דברים מעניינים, אבל בגדול המסר החשוב הוא שהמצב הוא לא באמת רע. בדיוק ההיפך.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Jack55 » 18 פברואר 2020, 11:46

ישראל הגיעה לתל''ג של 45 אלף דולר! עקפה את בריטניה 300% עליה מאז שר האוצר נתניהו
https://rotter.net/forum/scoops1/604652.shtml
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Shay_uzan » 18 פברואר 2020, 16:50

Jack55 כתב:ישראל הגיעה לתל''ג של 45 אלף דולר! עקפה את בריטניה 300% עליה מאז שר האוצר נתניהו
https://rotter.net/forum/scoops1/604652.shtml

עמ;לק: תלג לא שווה כלום אם אתה לא משתמש בו כראוי
ישראל מדינה עשירה, גם בלי נתניהו כי מאז פירוק פרוייקט מטוס הלביא ישראל הלכה (לפני הזמן) לכיוון של ההיי טק, ככה שהפוטנציאל הכלכלי של המדינה ענק ותאמת לא מנוצל כי היא לא תומכת בחברות ושמה ללא מעט מקלות בגלגלים (אפשר לראות את זה שיש אקזיטים ובסוף אומרים שהמדינה לא תרוויח מהם כי אותן חברות הלכו למימונים חיצוניים). חייב לומר, 300% לקהילה יותר משמבוססת על הייטק יותר מ10 שנים בתקופת זמן הזאת זה לא חריג יותר מידי.

דרך אגב הקדמת אותי, רציתי לשלוח את הנתון הזה ואז עוד כמה נתונים שהם טיפה יותר חשובים לאדם הפשוט, ישראל אומנם מדינה עשירה במאקרו, במיקרו מנגד אנחנו אחת המדינות העם המצב הרע בעולם וזה קורה בגלל ניהול נוראי של תקציב המדינה, אנחנו למעשה שילוב 2 הנתונים האלה אומר שאנחנו מדינה עם פוטנציאל ענק שהממשלה זרקה אותו לפח. אין לי כוח לכתוב, הוא מסביר את זה יופי, דרך אגב הערה אחת, הוא מדבר שם על זה שכולם טסים, הוא שכח לציין שזה בגלל הלוקאוסט
https://www.facebook.com/1501464396/pos ... 452813522/
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 18 פברואר 2020, 17:33

משפט נתניהו יחל ב17.3

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי felix_r » 18 פברואר 2020, 19:01

חחח... קלמן וסג"ל חזרו לשדר בערוץ 11
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 פברואר 2020, 20:29

וזה למה חשוב להבין קונטקסט ולא לפזר סתם מספרים בלי להבין מה המשמעות שלהם

https://twitter.com/OriKatz3/status/122 ... 38562?s=19

https://twitter.com/OriKatz3/status/122 ... 59168?s=19

https://twitter.com/OriKatz3/status/122 ... 90593?s=19

למי שתוהה, מדובר באיש ימין כלכלי ומדיני. פשוט לא שקרן או גנב דעת כמו השאר.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2020, 20:50

MTA2311 כתב:וזה למה חשוב להבין קונטקסט ולא לפזר סתם מספרים בלי להבין מה המשמעות שלהם

https://twitter.com/OriKatz3/status/122 ... 38562?s=19

https://twitter.com/OriKatz3/status/122 ... 59168?s=19

https://twitter.com/OriKatz3/status/122 ... 90593?s=19

למי שתוהה, מדובר באיש ימין כלכלי ומדיני. פשוט לא שקרן או גנב דעת כמו השאר.

אני מכיר את המדד הזה גם.
הוא בעצם מצביע על יוקר המחייה שבישראל הוא עדיין די גבוה. אבל זה לא המדד היחיד וגם לא המדד שקובע את חוזק הכלכלה של המדינה.

בשורה התחתונה יש מלא כלכלנים ומומחים. אתה יכול לשמוע את זה או את זה, ובעיקר ובדר"כ תשמע את זה שעושה לך נעים באוזן
ומתאים לדעות שלך. אתה יכול למשל לקרוא את פרופסור שמחון, שאני מאמין שמבין בכלכלה לא פחות מהבחור שהבאת כאן
https://www.makorrishon.co.il/news/188377/

אני חושב שאם אתה מסתכל במאקרו (סליחה), אתה יכול לראות המון דברים טובים שלא היו לנו בעבר, מה שאומר שהכלכלה מתחזקת ונמצאת במצב מצויין. יש גם הרבה בעיות, לחלקן אפשר וצריך למצוא פתרונות (מחירי מוצרי המזון למשל), ולחלקן מאוד קשה למצוא פתרון (מחירי הדיור למשל).

מה דעתך אגב על התכנית הכלכלית של גנץ/ניסנקורן? כמו למשל חינוך חינם מגיל 0?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 פברואר 2020, 20:54

דעתי היא שאין שום הבדל בין הכלכלה של גנץ ניסנקורן לבין הכלכלה של ביבי וכחלון או ביבי וברקת

ימין כלכלי לא נראה פה. כולם פופוליסטים וכולם מנהלים את הכלכלה לפי אינטרסי בחירות, כמו שראינו עכשיו עם פארסת המוניות של ביבי.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Shay_uzan » 18 פברואר 2020, 20:55

מה עוזר כלכלה חזקה שרבע מהאוכלוסיה מתחת לקו העוני? שאף אחד לא מסוגל לקנות דירה? שהיוקר המחיה לא מאפשר לחיות? שאין מיטות בבתי חולים? וכו'...
ישראל היא מדינה עם פוטנציאל כלכלי מטורף אבל כל הכלכלה החזקה הזאת עוברת לעסקנים ופוליטיקאים, אנחנו המדינה עם הידע הטכנולוגי מהכי גדולות בעולם, עם העובדים מהטובים בעולם אבל כל זה הולך לפח אם לא משתמשים בו לטובת המדינה

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי felix_r » 18 פברואר 2020, 21:07

MTA2311 כתב:דעתי היא שאין שום הבדל בין הכלכלה של גנץ ניסנקורן לבין הכלכלה של ביבי וכחלון או ביבי וברקת

ימין כלכלי לא נראה פה. כולם פופוליסטים וכולם מנהלים את הכלכלה לפי אינטרסי בחירות, כמו שראינו עכשיו עם פארסת המוניות של ביבי.

נו באמת! אתה רוצה להחזיר אותנו לכלכלת ההסתדרות?

אין הבדל? זה אחד הקישקושים הכי הזוים ששמעתי ממך מאז אנחנו מכירים.

נתניהו הפך את כלכלת ישראל מכלכלה סוציאליסטית נכשלת לכלכלת שוק חופשי יציבה וחזקה מאוד. וזאת עובדה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2020, 21:13

MTA2311 כתב:דעתי היא שאין שום הבדל בין הכלכלה של גנץ ניסנקורן לבין הכלכלה של ביבי וכחלון או ביבי וברקת

לגבי המוניות אני מסכים, אבל לגבי החלק הראשון של מה שכתבת ממש לא.
מי שמוביל את הקו הכלכלי של כחול לבן הוא ניסנקורן, שיביא לנו תכניות סוציאליסטיות מהסוג שציינתי.
על התכניות האלה ישלם מעמד הביניים, ומי שיהנה מזה יהיו משפחות מרובות הילדים בעיקר.

עוד כמה טופינים כאלה שגנץ יחלק, יחייבו לעלות עוד מיסים, מה שעשוי להבריח מכאן משקיעים.

אני דווקא חושב שאתה צודק בכך שהכלכלה שלנו לא הלכה עד הסוף בגלל המדיניות, אבל ברקת בעיניי יכול ללכת לשם. הוא קפיטליסט אמיתי, ולא אמור להיות סחיט (בגלל היותו מיליארדר).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 פברואר 2020, 21:16

jol9 כתב:

מי שמוביל את הקו הכלכלי של כחול לבן הוא ניסנקורן, שיביא לנו תכניות סוציאליסטיות מהסוג שציינתי.
על התכניות האלה ישלם מעמד הביניים, ומי שיהנה מזה יהיו משפחות מרובות הילדים בעיקר.

עוד כמה טופינים כאלה שגנץ יחלק, יחייבו לעלות עוד מיסים, מה שעשוי להבריח מכאן משקיעים.

אני דווקא חושב שאתה צודק בכך שהכלכלה שלנו לא הלכה עד הסוף בגלל המדיניות, אבל ברקת בעיניי יכול ללכת לשם. הוא קפיטליסט אמיתי, ולא אמור להיות סחיט (בגלל היותו מיליארדר).

שר הכלכלה שלך הוא חיים כץ, איש ההסתדרות. שר האוצר בשנים האחרונות היה אחד הפופוליסטיים הגדולים שהיו בתפקיד הזה, שזרק כסף על כל מה שזז. חינוך חינם מגיל 3 זה קפיטליזם? התוספת לשוטרים זה קפיטליזם? מחיר למשתכן? אל תזרוק סתם סיסמאות כמו פליקס יוני, אתה הרבה יותר טוב מזה.

לך תבדוק מה ברקת באמת עשה בירושלים, איך הוא השמיד את העיר מבחינה כלכלית, ואז תדבר איתי על קפיטליזם אמיתי.

הליכוד היא לא מפלגת ימין כלכלי. לא היה פה מעולם ימין כלכלי אמיתי ולעולם לא יהיה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי felix_r » 18 פברואר 2020, 21:39

ימין ושמאל אלה דברים יחסיים. גם אם כלכלת ממשלות נתניהו הוא לא הקפיטליזם הכי קיצוני שאפשר, אלא יותר קפיטליזם מרוכך, עדיין היא כלכלה ימנית פי 1000 מכלכלת הסתדרות. אני גם חושב שרוב רובו של העם מעדיף קפיטליזם רך על קפיטליזם אולטימטיבי.

הסיבה לכך שהכלכלה הימנית של נתניהו היא לא כלכלה ימנית קיצונית, היא לא בגלל דעותיו בנושא. היא בגלל שכל הכלכלה של מדינת ישראל נבנתה במקור על שיטה סוציאליסטית. רוב החוקים במדינה היו מותאמים לשיטה הזאת. שיטת המיסוי הייתה מתואמת לשיטה הסוציאליסטית, רוב המוסדות היו מותאמים לשיטה הזאת, הכל.

אילו נתניהו היה עושה "פרסטרויקה" בצורה קיצונית מדי, ובמכה אחת היה מבטל את כל מה שהיה, היה קורה לנו תוהו ובוהו כמו שקרה ברוסיה לאחר פירוק ברית המועצות. כל המדינה הזאת הייתה קורסת.

אבל אצלנו שום דבר לא קרס למרות שינוי השיטה. כי השינוי נעשה בשכל וללא השתוללות.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Shay_uzan » 18 פברואר 2020, 21:41

אין הבדל כלכלי גדול בין המצע של הליכוד לכחול לבן, ניסקורן צפוי להיות שר כלכלה ולא אוצר, אני דיי בטוח שאין רצון להשאיר את תיק האוצר במפלגה.
ההבדל היחידי בין התוכניות זה מימון האוכלוסיות החרדים, ציונות הדתית ושאר השוטפים הקאולציונים של נתניהו.
אין היגיון כלכלי להשקיע כל כך הרבה משאבים מרוב הציבור לציבור קטן רק בגלל שחלק ממנו לא מוכן לעבוד או כי יש איומים מאותן קבוצות.
הכמות תקציב שמועברת אליהם מצד אחד והתרומה הכלכלית שלהם מצד שני לא הגיוני.

דרך אגב, אם אתם באמת מקשיבים לנתניהו שיש לו אינטרס לגרום אנטי נגד היריבים הפוליטים שלו על הדעות של היריבים הפוליטים שלו, זה פתטי. תאמינו אתם למניפולציה בשקל, אבל אל תנסו לשכנע אחרים בה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2020, 22:26

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

שר הכלכלה שלך הוא חיים כץ, איש ההסתדרות. שר האוצר בשנים האחרונות היה אחד הפופוליסטיים הגדולים שהיו בתפקיד הזה, שזרק כסף על כל מה שזז. חינוך חינם מגיל 3 זה קפיטליזם? התוספת לשוטרים זה קפיטליזם? מחיר למשתכן? אל תזרוק סתם סיסמאות כמו פליקס יוני, אתה הרבה יותר טוב מזה.

לך תבדוק מה ברקת באמת עשה בירושלים, איך הוא השמיד את העיר מבחינה כלכלית, ואז תדבר איתי על קפיטליזם אמיתי.

הליכוד היא לא מפלגת ימין כלכלי. לא היה פה מעולם ימין כלכלי אמיתי ולעולם לא יהיה.

חיים כץ הוא שר הרווחה. שר הכלכלה הוא אלי כהן.
אני מסכים לגבי מה שכתבת על כחלון. שר אוצר חלש. ואני גם מסכים לגבי זה שאנחנו עדיין לא במקום שרצוי שנהיה מבחינת השוק והכלכלה החופשית. אבל אי אפשר להתכחש לזה שמדובר בעשור הכלכלי הכי טוב בתולדות המדינה, בכל פרמטר שאפשר.

אני חושב שמיליארדר שעשה את הונו במו ידיו, ונתניהו שהוא ראש הממשלה הכלכלי הכי טוב בהיסטוריה, יעשו עבודה מצויינת ובוודאי הרבה יותר טובה מהחונטה בעלת הפנסיות התקציביות, מלפיד שהודה שלא מבין כלום בכלכלה, ממיקי חימוביץ' וכמובן מניסנקורן.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 18 פברואר 2020, 22:29

יוני, ב 22:00 יש ראיון עם נתניהו בערוץ 20.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 18 פברואר 2020, 22:32

felix_r כתב:ימין ושמאל אלה דברים יחסיים. גם אם כלכלת ממשלות נתניהו הוא לא הקפיטליזם הכי קיצוני שאפשר, אלא יותר קפיטליזם מרוכך, עדיין היא כלכלה ימנית פי 1000 מכלכלת הסתדרות. אני גם חושב שרוב רובו של העם מעדיף קפיטליזם רך על קפיטליזם אולטימטיבי.

הסיבה לכך שהכלכלה הימנית של נתניהו היא לא כלכלה ימנית קיצונית, היא לא בגלל דעותיו בנושא. היא בגלל שכל הכלכלה של מדינת ישראל נבנתה במקור על שיטה סוציאליסטית. רוב החוקים במדינה היו מותאמים לשיטה הזאת. שיטת המיסוי הייתה מתואמת לשיטה הסוציאליסטית, רוב המוסדות היו מותאמים לשיטה הזאת, הכל.

אילו נתניהו היה עושה "פרסטרויקה" בצורה קיצונית מדי, ובמכה אחת היה מבטל את כל מה שהיה, היה קורה לנו תוהו ובוהו כמו שקרה ברוסיה לאחר פירוק ברית המועצות. כל המדינה הזאת הייתה קורסת.

אבל אצלנו שום דבר לא קרס למרות שינוי השיטה. כי השינוי נעשה בשכל וללא השתוללות.

זה נכון.
אנשים מדברים על מחירי הדיור למשל, ולא מבינים שאם באופן היפוטתי כל מחירי הדירות יורדים עכשיו ב30% נניח, הכלכלה שלנו תקרוס בתוך דקה. באופן דומה, אם ניקח ונפריט כל מה שזז, לא יקרה עם זה שום דבר טוב.
מנגד, הדברים נעשים ממש לאט. הנמלים, חברת החשמל, בתי הזיקוק, הקרטלים של חברות המזון - כל אלה היה צריך ואפשר להוביל לפתיחת תחרות, בקצב יותר מהיר לדעתי.

עוד דבר שכדאי לנו לזכור זה שאם הימין לא היה בשלטון בעשור הזה, סיכוי הרבה יותר מסביר, שלא היינו זוכים להפוך למעצמת גז, שכן כנראה שהוא היה נשאר באדמה. חצי ממפלגת כחול לבן התנגדה לעניין הזה, וכמובן כל מה ששמאלה ממנה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־18 אורחים