המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

בארץ V9

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V9

הודעהעל ידי Mitelka » 04 ספטמבר 2020, 11:24

MTA2311 כתב:כמו סער בליכוד, גם שלח לא מעוניין להתמודד בשביל לנצח. יש סיבה אחרת, צריך להבין מה היא.
לא ממש צריך ללכת להבין זה מול העיניים. לפיד עושה קמפיין שביבי הוא דיקטטור ושהדברים שהוא מעביר הם אנטי דמוקרטים. נתניהו ושלחיו בכל הזדמנות תוקפים את לפיד שהוא לא יכול לדבר על דיקטטורה בזמן שאין בחירות במפלגה שלו. זה נטו נועד "להוריד" את זה מארסנל התחמושת של מתנגדיו.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
תמונה
Mitelka

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 ספטמבר 2020, 14:03

אה לא זה ממש לא זה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Shay_uzan » 04 ספטמבר 2020, 15:26

כן בואו נשווה פריימריז שזה הדבר הכי מושחת שיש לביטול כל מוסדות השילטון במדינה...
לא מתאים לך הרשימה שנבחרה, אל תצביע לה, זה למה זה לא דיקטטורה. השיקולים לחוסר קיום הפריימריז הם עניינים והתקופה מוגבלת בזמן.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 04 ספטמבר 2020, 19:05

אור, כמה שאלות משפטיות כלליות ברשותך...

1. האם הממשלה מחוייבת לקיים כל החלטה של הבגץ?
2. האם יש החלטות בגץ שהממשלה יכולה להחליט שהיא לא מקיימת? למשל - החלטה שלדעת הממשלה מסכנת חיים של אזרחים.
3. האם יש לממשלה דרך לעקוף את החלטות בגץ?
4. באופן כללי - האם החלטת בגץ נחשבת לחוק, ולכן אי קיום ההחלטה הוא עבירה על החוק?

את 4 אני שואל, כי הרי יש הרבה החלטות בגץ שלא מקויימות (למשל פינוי חאן אל אחמאר), אז האם במקרה הזה הממשלה שלא מקיימת את ההחלטה נחשבת לעבריינית?

אני מבין שכנראה התשובות בחלקן הן קצת מורכבות, אבל באופן הכי פשטני שאפשר (בלי פלפולים...).

סליחה על החפירה, אבל אני מרגיש מחוייב לתרגל אותך שלא תשכח את החומר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 ספטמבר 2020, 19:23

jol9 כתב:אור, כמה שאלות משפטיות כלליות ברשותך...

1. האם הממשלה מחוייבת לקיים כל החלטה של הבגץ?
2. האם יש החלטות בגץ שהממשלה יכולה להחליט שהיא לא מקיימת? למשל - החלטה שלדעת הממשלה מסכנת חיים של אזרחים.
3. האם יש לממשלה דרך לעקוף את החלטות בגץ?
4. באופן כללי - האם החלטת בגץ נחשבת לחוק, ולכן אי קיום ההחלטה הוא עבירה על החוק?

את 4 אני שואל, כי הרי יש הרבה החלטות בגץ שלא מקויימות (למשל פינוי חאן אל אחמאר), אז האם במקרה הזה הממשלה שלא מקיימת את ההחלטה נחשבת לעבריינית?

אני מבין שכנראה התשובות בחלקן הן קצת מורכבות, אבל באופן הכי פשטני שאפשר (בלי פלפולים...).

סליחה על החפירה, אבל אני מרגיש מחוייב לתרגל אותך שלא תשכח את החומר.

1. הממשלה יכולה ליזום הצעת חוק ממשלתית מחר בבוקר שמבטלת את בגץ ואם היא תעבור בכנסת אז לא יהיה בגץ. בגץ קם ופועל מכוח חוקים וחוק יסוד שחוקקה הכנסת ולממשלה בישראל ששולטת בכנסת יש יכולת להגדיר מחדש את כל הסדר החוקתי. זה בדיוק מה שהופך את השאלה לכל כך מורכבת ורגישה. בגדול, במדינה דמוקרטית יש עקרונות יסוד כמו שלטון החוק ושוויון בפני החוק וגם הממשלה כפופה להם. אז כן, כל עוד אנחנו שומרים על המבנה הקיים הממשלה חייבת למלא את פסיקת בגץ. זה קונספט שלא אותגר יותר מדי במדינות דמוקרטיות לאורך ההיסטוריה וכשהוא אותגר אז המדינות האלה מהר מאוד כבר לא היו דמוקרטיות.
2. כן. לבגץ אין מנגנון אכיפה כנגד הממשלה חוץ מהוצאת צווים. אם שר או ממשלה יפרו פסיקת בגץ לא תהיה לזה משמעות פרקטית במובן של השלכות פיזיות.
3. כן. פסקת התגברות לדוגמה אם מדובר בכנסת, וחקיקת חוקים ספציפיים לגבי החלטות ממשלה, או שינוי כולל של מערכת היחסים.
4. פסיקה היא לא חוק וזה מתקשר לסעיף 2. לבגץ אין כלי אכיפה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 04 ספטמבר 2020, 19:40

תודה נשמה של חזרת.
אז מה שאתה אומר בעצם שהפרת צו בגץ היא לא עבירה על החוק? או שהיא כן עבירה
פשוט אין איך להעניש את העבריין?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 ספטמבר 2020, 19:50

היא הפרה של מעבר לחוק, אלא של כל הסדר החוקתי והדמוקרטי, אבל כן, אין לבגץ שום כלי אכיפה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 04 ספטמבר 2020, 19:52

MTA2311 כתב:היא הפרה של מעבר לחוק, אלא של כל הסדר החוקתי והדמוקרטי, אבל כן, אין לבגץ שום כלי אכיפה.

תודה. עברת את הבחן in flying colours
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 06 ספטמבר 2020, 15:55

התלבטתי באיזה תרד לרשום את זה (בתור מישהו שהוא "הורס תרדים" אז בכלל), פה או בקורונה אבל לדעתי זה משהו מטריד שקרה בארץ גם בלי הקורונה.
המשטרה אתמול אסרה על התיקשורת לתעד את הפינוי, לעלות רחפני צילום (כמו כל שאר ההפגנות), חסימה מוקדמת של הגישה לאותם רחובות, איסור על ניידות שידור המצלמץ לכל הערוצים (האחרון בוטל) וכל זה שבוע לאחר אלימות מוגזמת של שוטרים בשבוע שעבר.
ומי אחראי לכל הפעולות הלא דמוקרטיות האלה? מי שהיה אחראי לכל הפעולות הלא הגיוניות עד כה ורץ לספר לשר כמה הוא פוגע במפגינים בשביל להיות מפכל? תיראו מופתעים, דורון ידיד.
נוסבאום תיאר את מה שאסרו עליו לצלם כאיבוד שליטה של המשטרה... אחלה מדינה סך הכל
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי RomanR » 07 ספטמבר 2020, 10:13

Shay_uzan כתב:התלבטתי באיזה תרד לרשום את זה (בתור מישהו שהוא "הורס תרדים" אז בכלל), פה או בקורונה אבל לדעתי זה משהו מטריד שקרה בארץ גם בלי הקורונה.
המשטרה אתמול אסרה על התיקשורת לתעד את הפינוי, לעלות רחפני צילום (כמו כל שאר ההפגנות), חסימה מוקדמת של הגישה לאותם רחובות, איסור על ניידות שידור המצלמץ לכל הערוצים (האחרון בוטל) וכל זה שבוע לאחר אלימות מוגזמת של שוטרים בשבוע שעבר.
ומי אחראי לכל הפעולות הלא דמוקרטיות האלה? מי שהיה אחראי לכל הפעולות הלא הגיוניות עד כה ורץ לספר לשר כמה הוא פוגע במפגינים בשביל להיות מפכל? תיראו מופתעים, דורון ידיד.
זה כמובן לא מנע מהמפגינים השלווים לפרוץ מחסומים ולהתעמת עם השוטרים, אבל המשטרה אשמה

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
RomanR

הודעהעל ידי Shay_uzan » 07 ספטמבר 2020, 15:38

Shay_uzan כתב:2 דברים על הקורה ביש עתיד:
• ללפיד לקח יום להגיב לזה בתגובה שהוא מעריך את שלח והם בוחנים אפשרות לקיום פריימריז, חכים בשיחות פנימיות ברובם אמרו שזה יכול להעיר משהו אבל כאשר לחצו מהם לומר במי הם תומכים התשובות היו שהם ללא ספק שהם תומכים בלפיד.
• חכים ביש עתיד ולא רק לפיד התבטאו בעבר לא מעט על דעתם בנושא ולמה אין פריימריז (ביחוד בסבב הראשון ובפריימריז לליכוד שהזכירו להם את זה) וכמעט תמיד נאמר מצד אחד שיהיו פריימריז לאחר עשור או 4 קדנציות (בניקוי 2 קדנציות השנה או 3 במידה ויהיה סבב רביעי) ומצד שני נאמר שפריימריז לרוב מעורב בשחיתות ולכן הם מעדיפים להקטין את הכמות של הפריימריז. ולמרבה ההפתעה, ההתבטאות האחרונה של לפיד בנושא הייתה אצל לא אחר מעמרי כספי(!) והדוגמה שהוא נתן לטיעונים שלו (טיעונים אחרים מטיעון השחיתות) זה לא אחר מעופר שלח, אגב, שם יש רמיזה של איזה סוג פריימריז יקרו אם יקרו (של ראשי מטות ולא מתפקדים) ולמה דווקא זה.
הקטע המלא בקישור והטיעונים (שאין לי כוח לפרט בשעה הזאת) בקישור למטה בדקות 14:37 - 16:10.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9162617150
לגבי יש עתיד... לפיד לא משנה תוכניות, הבחירת לראשות המפלגה תישאר במועדה ב2021 והדיונים בנוגע לשיטות ולתאריכים ימשיכו מאותה נקודה שבה הם פסקו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 07 ספטמבר 2020, 15:44

RomanR כתב:
Shay_uzan כתב:התלבטתי באיזה תרד לרשום את זה (בתור מישהו שהוא "הורס תרדים" אז בכלל), פה או בקורונה אבל לדעתי זה משהו מטריד שקרה בארץ גם בלי הקורונה.
זה כמובן לא מנע מהמפגינים השלווים לפרוץ מחסומים ולהתעמת עם השוטרים, אבל המשטרה אשמה

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
שיעצרו מפגינים אלימים, זאת לא הבעיה שלי (אגב, קשה לי להבין איך כבר 3 פעמים אוצם אנשים אלימים אלו זקנות בנות 80 שעמדו במקום). הבעיה שאם אתם רוצים לעצור אנשים שלדעתכם זה מוצדק, אז אל תעשו את זה בשביל ללקק לשר, אל תעשו את זה באלימות יתרה, אל תעשו את זה לאנשים שלא התנגדו והפעילו אלימות ובטח ובטח שאין סיבה למנוע מהתקשורת לצלם את ההפגנה. יש לי לצערי לא מעט דוגמאות על דברים שלמשטרה אסור בשום פנים לעשות למפגינים שנעשו כאילו זה נורמאלי
אגב, גם שהמשטרה לא תתקרבן בגלל ביקורת נגדה, זה גם יעזור.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 09 ספטמבר 2020, 18:21

עמית סגל הביא תחקיר שמשנה את סדר היום. כל התקשורת גועשת סביב התחקירים המטלטלים שלו.

סיכוי טוב ששוב יהיה משבר קואליציוני סביב העניין (ועדת חקירה פרלמנטרית נניח).

בגלל ההקשר של הסיפור גם לאותו אזרח בדואי שנורה והוצג כמחבל, זה גם חוצה מפלגות ומגזרים, ככה שיהיה יותר קשה
למסמס את זה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 10 ספטמבר 2020, 21:21

שמעתי על זה בצהריים ולא האמנתי, אבל עכשיו זה פורסם שוב בחדשות ואני חייב לשתף.
עריית בני ברק בימו והפיצו סרטון שיימינג של כרטיסן שמונע מחרדים לעלות לרכבת. אשכרה ביימו סצנה של כרטיסן אנטשמי מונע בגופו מעבר של חרדים לתוך הרכבת ופרסמו אותה (ולא מעט גם פירסמו אותה כאמיתית, כגון מלך הודעות האמתיות והלא מסיתות, הצל).
הסיבה? בגלל שעריית בני ברק לא אישרה להקים את תשתיות הרכבת הקלה בצורה בטיחותית (שזה כולל עבודה בשבת) אז הרכבת הקלה לא עוברת בה. ההגיון פשוט מת
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 11 ספטמבר 2020, 19:11

עושה רושם שנרקם הסכם גם עם בחריין. אני מאמין שעוד יבואו בעקבותיהם.

זמנים מוזרים שכאלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Jack55 » 11 ספטמבר 2020, 20:13

jol9 כתב:עושה רושם שנרקם הסכם גם עם בחריין. אני מאמין שעוד יבואו בעקבותיהם.

זמנים מוזרים שכאלה.
טראמפ הכריז
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי felix_r » 11 ספטמבר 2020, 20:24

זמנים מוזרים שכאלה.

חשוב לקחת בחשבון, שבחריין היא לא ממש מדינה עצמאית לחלוטין, אלא יותר בת חסותה של סעודיה. לכן, אפשר להבין מכך, שזה בסדר מצידה של סעודיה, שבחריין תנרמל את יחסיה עם ישראל. אולי סעודיה בדרך גם כן...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 11 ספטמבר 2020, 21:18

felix_r כתב:

זמנים מוזרים שכאלה.

חשוב לקחת בחשבון, שבחריין היא לא ממש מדינה עצמאית לחלוטין, אלא יותר בת חסותה של סעודיה. לכן, אפשר להבין מכך, שזה בסדר מצידה של סעודיה, שבחריין תנרמל את יחסיה עם ישראל. אולי סעודיה בדרך גם כן...

מניח שסעודיה זה הכיוון. זמנים מטורפים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 11 ספטמבר 2020, 21:39

טראמפ הוא ראש הממשלה הכי טוב שהיה לישראל ב10 שנים האחרונות
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 11 ספטמבר 2020, 23:20

MTA2311 כתב:טראמפ הוא ראש הממשלה הכי טוב שהיה לישראל ב10 שנים האחרונות

קדנציה של ארבע שנים, שמתוכן בוזבזו 2 על קורונה ובחירות, ועדיין כמות ההישגים המדיניים היא עצומה, כמעט בלתי נתפסת.

אני לא מומחה גדול בפוליטיקה האמריקאית אבל למיטב הבנתי העניינים שם קצת משתנים לכיוונו של טראמפ. הלוואי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־128 אורחים