המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בארץ V9

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V9

הודעהעל ידי jol9 » 13 אוגוסט 2020, 22:18

A.Parker כתב:מעניין אם נוכל באמת לטוס לשם, מקום מדהים

נראה לי שזה חלק מהעניין...
מה שכן, אני לא מאמין שזה יהפוך ליעד מבוקש מדי, בגלל המחירים והחום...

אבל זה בהחלט מקום מאוד מאוד מסקרן.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 13 אוגוסט 2020, 22:23

לפי מה שקראתי, יפתחו טיסות אל-על ישירות לאבו-דאבי :rolleyes
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 13 אוגוסט 2020, 22:32

jol9 כתב:

בכל זאת דובאי זאת אחת המדינות הכי יפות, יש שם דברים מדהימים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי A.Parker » 13 אוגוסט 2020, 22:36

jol9 כתב:

גם בגלל היחס האפשרי לישראלים (אף אחד לא הבטיח שיאהבו אותך שם) וחוקי הדת הנוקשים (לא חושב שבנות יכולות להסתובב שם עם קצר).
A.Parker

הודעהעל ידי jol9 » 13 אוגוסט 2020, 22:45

אתם צודקים. זה ייקח זמן.
מה שחשוב יותר זה העניין הכלכלי ברמה המדינית. מקווה מאוד שזה ישתלם לנו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 13 אוגוסט 2020, 23:33

[quote="A.Parker]
גם בגלל היחס האפשרי לישראלים (אף אחד לא הבטיח שיאהבו אותך שם) וחוקי הדת הנוקשים (לא חושב שבנות יכולות להסתובב שם עם קצר).[/quote]

צריך לכבד אבל הם כבר רגילים... לא משהו שאי אפשר לסדר
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 אוגוסט 2020, 00:20

לא הבנתי מה הביג דיל.
הסכם שלום זה לא, כי לא שרר מצב מלחמה בין המדינות. סתם כותרת מפוצצת.
מדובר בנרמול היחסים עם מדינה שכבר היו לישראלים יחסים בלתי רשמיים טובים.
קצת הגזימו עם הכותרת, כנראה ניסיון של נתניהו להסיט את האש מההפגנות והמשבר המקומי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 14 אוגוסט 2020, 01:01

שמואל1 כתב:לא הבנתי מה הביג דיל.
קצת הגזימו עם הכותרת, כנראה ניסיון של נתניהו להסיט את האש מההפגנות והמשבר המקומי.
גם אם הינו איתם במלחמה, מבחינה דיפלומטית, זה לא הסכם שלום
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Jack55 » 14 אוגוסט 2020, 01:50

זה הרבה מעבר לזה, הרבה.
בעיקר מבחינה כלכלית, זה ייצור הרבה שיתופי פעולה ויתרום למדינה המון בהרבה מאוד תחומים (מדינית, כלכלית, פוליטית, חברתית וכו׳).
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Shay_uzan » 14 אוגוסט 2020, 04:07

Jack55 כתב:
זה הרבה מעבר לזה, הרבה.
בעיקר מבחינה כלכלית, זה ייצור הרבה שיתופי פעולה ויתרום למדינה המון בהרבה מאוד תחומים (מדינית, כלכלית, פוליטית, חברתית וכו׳).

הכוונה שזה קרה מתחת לשלוחן עד עכשיו וכולם ידעו את זה, בכל תחום, למעשה, כל פעם שהיה צריך שיתוף פעןלה בין המדינות זה פשוט קרה, המדינות אפילו חולקות מודיעין ביחד ולא מהיום, עם איזה מדינת אויב אתה תחלוק מודיעין על בסיס קבוע? השלב הזה הוא כל כך רק פורמאלית ולא מהותי שהיה אפשר פשוט להעביר את הביסנס מעל השולחן גם בלי ההצגה הזאת כי לא היה שום הסכם "אי נרמול היחסים" (אין דבר כזה באמת) להצהיר לתקשורת שפותחים קו טיסות אזרחי בין 2 המדינות למשקיעים, תיירים ולפעולות דתיות וזהו, בתאכלס זה אותו אפקט.
לרוב ההסכמים האלה זה בגלל אינטרסים אבל האינטרס היחידי שלא מיושם כבר היום שיהיה רשום בהסכם זה "ישראל תראה בעין יפה ותעשה את מיטב מאמציה לא לספח את שטחי יהודה ושומרון על מנת להשאיר את אופצית 2 המדינות על השולחן." אגב, אם אתם חושבים שיהיה איזשהו ניסוח שיותר מחוייב מהצהרת בלפור, אתם טועים.
בפירוט רחב יותר
אם תפתח את הטיסות למשקיעים, המשקיעים יבואו, אולי זה יעלה את הלגיטימיצה והקצב, אבל הזמן יגרום לזה לקרות.
מדינית, לא צריך הסכם בשביל משהו שקןרה מתחת לשולחן וכבר קרה מתחת לשולחן.
פוליטית? הא? פוליטיקה פנימית אני מעדיף כמה שפחות ידיים זרות בזה, מדינית, ראה סעיף קודם.
חברתית, פתיחת הטיסות תגרום לזה, פה נגמר העניין בגדול.
אגב, אני לא מופתע שיש עוד מדינות בדרך, מדינות המפרץ וישראל ביחסים טובים אבל אף אחד לא חשב לעגן את זה בהסכם ששוב הוא בעיקר פורמאלי
נערך לאחרונה על ידי Shay_uzan בתאריך 14 אוגוסט 2020, 04:17, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 14 אוגוסט 2020, 04:14

אגב, מזכיר לכם את היחס הקנאי/מזלזל של טראמפ לנובל של אובמה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי RomanR » 14 אוגוסט 2020, 10:39

Shay_uzan כתב:
Jack55 כתב:
זה הרבה מעבר לזה, הרבה.

הכוונה שזה קרה מתחת לשלוחן עד עכשיו וכולם ידעו את זה, בכל תחום, למעשה, כל פעם שהיה צריך שיתוף פעןלה בין המדינות זה פשוט קרה, המדינות אפילו חולקות מודיעין ביחד ולא מהיום, עם איזה מדינת אויב אתה תחלוק מודיעין על בסיס קבוע? השלב הזה הוא כל כך רק פורמאלית ולא מהותי שהיה אפשר פשוט להעביר את הביסנס מעל השולחן גם בלי ההצגה הזאת כי לא היה שום הסכם "אי נרמול היחסים" (אין דבר כזה באמת) להצהיר לתקשורת שפותחים קו טיסות אזרחי בין 2 המדינות למשקיעים, תיירים ולפעולות דתיות וזהו, בתאכלס זה אותו אפקט.
לרוב ההסכמים האלה זה בגלל אינטרסים אבל האינטרס היחידי שלא מיושם כבר היום שיהיה רשום בהסכם זה "ישראל תראה בעין יפה ותעשה את מיטב מאמציה לא לספח את שטחי יהודה ושומרון על מנת להשאיר את אופצית 2 המדינות על השולחן." אגב, אם אתם חושבים שיהיה איזשהו ניסוח שיותר מחוייב מהצהרת בלפור, אתם טועים.
בפירוט רחב יותר
אם תפתח את הטיסות למשקיעים, המשקיעים יבואו, אולי זה יעלה את הלגיטימיצה והקצב, אבל הזמן יגרום לזה לקרות.
מדינית, לא צריך הסכם בשביל משהו שקןרה מתחת לשולחן וכבר קרה מתחת לשולחן.
פוליטית? הא? פוליטיקה פנימית אני מעדיף כמה שפחות ידיים זרות בזה, מדינית, ראה סעיף קודם.
חברתית, פתיחת הטיסות תגרום לזה, פה נגמר העניין בגדול.
אגב, אני לא מופתע שיש עוד מדינות בדרך, מדינות המפרץ וישראל ביחסים טובים אבל אף אחד לא חשב לעגן את זה בהסכם ששוב הוא בעיקר פורמאלי
אני רק שאלה - מה הניסיון המדיני/כלכלי שלך? הנחרצות שלך פה מרשימה..
אני לא מחסידי ביבי, באמת שלא, קיוויתי שסער ינצח איכשהו בפריימריז, אבל רק אצטט אותו ואומר "גם אם אביא חיסון לקורונה אתם תגידו למה רק עכשיו?"

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
RomanR

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 אוגוסט 2020, 13:02

תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 14 אוגוסט 2020, 13:38

נתניהו מביא את טראמפ ואת המושל של האמירויות להשתתף במשחק הפוליטי הפנימי של ישראל?

יש הבדל בין יחסים בלתי רשמיים בארון לבין יחסים רשמיים עם שגרירים ויחסים כלכליים מחוץ לארון.
נכון, זה לא בדיוק הסכם שלום, כי לא היינו במצב של מלחמה, אלא כינון יחסים דיפלומטיים רשמיים עם מדינה חזקה מאוד מבחינה כלכלית
באיזור.

לא בטל בשישים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 14 אוגוסט 2020, 13:53

MTA2311 כתב:https://twitter.com/WhiteHouse/status/1293976068576215040?s=19

בתחושה האישית שלי, ובניגוד למה שביבי אמר אתמול, הסיפוח לא על השולחן יותר. כלומר ההזדמנות הזאת עברה מהעולם, לפחות כרגע.

עכשיו צריך לנסות ולנתח את המצב הזה.

סיפוח היה טיקט גדול שביבי הידהד בראש שלנו בתקופה האחרונה, והדליק את מחנה הימין כולו.
כעת, הסיפוח לא על השולחן יותר, אבל ביבי הצליח להביא הסכם רשמי עם מדינה ערבית מתונה ועשירה (בוא נגיד שההסכם ייצא אל הפועל).

על פי בית הלל, אפשר להתייחס לזה כציפור אחת ביד במקום שתי ציפורים על העץ. כלומר, ויתרנו על משהו שהיה על הנייר, ותלוי בהסכמה אמריקאית, שלא התקבלה, ולמעשה אם טראמפ יפסיד בבחירות בעוד 3 חודשים, לא תתקבל בקרוב.
וקיבלנו הסכם אמיתי עם תמיכה עולמית רחבה ואולי גם רווח כלכלי משמעותי למדינה.

על פי בית שמאי, הקרבנו את מדיניות הימין ואפשרות היסטורית למצב את הגבולות שלנו, תמורת יחסים עם מדינה
שגם ככה היו טובים באופן בלתי רשמי.

אצלי באופן אישי, על אף האכזבה המסויימת, הדה-פקטו של הסכם, במיוחד על החלק הכלכלי שלו, גובר כרגע על הדברים האחרים.
לא חד משמעי לגבי זה, אבל זאת הנטייה שלי.
מה שכן, סיפוח או לא סיפוח, הדרך הכי טובה לקבוע מציאות, היא במעשים בשטח בפועל - כלומר, בניה והתיישבות. זה
לגמרי בתמיכה של האמריקאים, ואני מקווה שמאמצי הבנייה ייגברו.

עכשיו לפיל שבחדר - שתי מדינות. אני לא רואה את זה קורה. רוב הציבור נגד זה, ואם ביבי יילך לכיוון הזה, בדומה למה שאריק
שרון עשה בעבר, הציבור יחליף אותו בקלפי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 אוגוסט 2020, 14:04

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:https://twitter.com/WhiteHouse/status/1293976068576215040?s=19

בתחושה האישית שלי, ובניגוד למה שביבי אמר אתמול, הסיפוח לא על השולחן יותר. כלומר ההזדמנות הזאת עברה מהעולם, לפחות כרגע.

עכשיו צריך לנסות ולנתח את המצב הזה.

סיפוח היה טיקט גדול שביבי הידהד בראש שלנו בתקופה האחרונה, והדליק את מחנה הימין כולו.
כעת, הסיפוח לא על השולחן יותר, אבל ביבי הצליח להביא הסכם רשמי עם מדינה ערבית מתונה ועשירה (בוא נגיד שההסכם ייצא אל הפועל).

על פי בית הלל, אפשר להתייחס לזה כציפור אחת ביד במקום שתי ציפורים על העץ. כלומר, ויתרנו על משהו שהיה על הנייר, ותלוי בהסכמה אמריקאית, שלא התקבלה, ולמעשה אם טראמפ יפסיד בבחירות בעוד 3 חודשים, לא תתקבל בקרוב.
וקיבלנו הסכם אמיתי עם תמיכה עולמית רחבה ואולי גם רווח כלכלי משמעותי למדינה.

על פי בית שמאי, הקרבנו את מדיניות הימין ואפשרות היסטורית למצב את הגבולות שלנו, תמורת יחסים עם מדינה
שגם ככה היו טובים באופן בלתי רשמי.

אצלי באופן אישי, על אף האכזבה המסויימת, הדה-פקטו של הסכם, במיוחד על החלק הכלכלי שלו, גובר כרגע על הדברים האחרים.
לא חד משמעי לגבי זה, אבל זאת הנטייה שלי.
מה שכן, סיפוח או לא סיפוח, הדרך הכי טובה לקבוע מציאות, היא במעשים בשטח בפועל - כלומר, בניה והתיישבות. זה
לגמרי בתמיכה של האמריקאים, ואני מקווה שמאמצי הבנייה ייגברו.

עכשיו לפיל שבחדר - שתי מדינות. אני לא רואה את זה קורה. רוב הציבור נגד זה, ואם ביבי יילך לכיוון הזה, בדומה למה שאריק
שרון עשה בעבר, הציבור יחליף אותו בקלפי.

אני אישית מיציתי את ניתוחי העומק והדיונים על הצהרות של ביבי. אם יש משהו שכולנו כבר היינו צריכים ללמוד זה שאי אפשר להאמיו לו למילה עד שלא רואים תוצאות בשטח (להלן הסיפוח, לדוגמה). לכן גם לא כתבתי כלום אתמול. קודם נראה אם חותמים, אחרי זה נראה על מה חותמים, אז נראה אם מה שחתמו עליו יוצא לפועל ואז יהיה אפשר לדבר על הכל.

את הסרטון הזה הבאתי רק בשביל לחדד שוב כמה צריך לקחת את ההצהרות שלו בעירבון מוגבל. לצערו הרב חלק מהישראלים יודעים אנגלית ובעלי גישה ברוך השם לאינטנרט, לכן אנחנו מסוגלים להבין שלא מדובר ב"הסכם שלום בחינם", אלא בקונספט מורכב בהרבה שכולל כמובן ויתורים ומחוייבות ישראלית.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 14 אוגוסט 2020, 14:45

בסדר גמור. Fair enough כמו שאומרים.

דרך אגב חשבתי שלא הגבת אתמול כי אתה בן אדם נורא עסוק, אבל אז נזכרתי...

:miller_erez:
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 אוגוסט 2020, 14:50

אם לא לנקות חרא של בל מהשטיח בזמן שרומי מלבישה אותך כמו נסיכה ומכריחה אותך לשיר שירים של נועה קירל פלוס הכוריאוגרפיה זה לא להיות עסוק אז כן בהחלט, אני לא עסוק.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שועל » 14 אוגוסט 2020, 15:02

נראה כמו הסכם מצוין

אבל גם כזה שהימין היה עושה קמפיין נגדו אם הוא היה באופוזיציה

שוב ושוב המציאות מוכיחה שימין ושמאל בתחום המדיני זה פיקציה. הכל פרקטיקה. ביבי בוודאי לא ימין מדיני ובטחוני.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 14 אוגוסט 2020, 15:45

MTA2311 כתב:אם לא לנקות חרא של בל מהשטיח בזמן שרומי מלבישה אותך כמו נסיכה ומכריחה אותך לשיר שירים של נועה קירל פלוס הכוריאוגרפיה זה לא להיות עסוק אז כן בהחלט, אני לא עסוק.

יש כמה דברים שצדקת בהם בול.
אבל רומי היא קצת יותר איכותית ממה שמשתמע מהדברים שלך.

שנה הבאה דרך אגב היא מתחילה לשחות תחרותי (סוג של תחרותי לפחות לפי מה שהבנתי).
חיה קטנה זאת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־29 אורחים