המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

ת'רד מגפת הקורונה V2 - ההגבלות חוזרות

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד מגפת הקורונה V2 - גל שני

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 03 יולי 2020, 19:09

''השטויות האלה שאין לאנשים מה לאכול הן חארטה''

הממממ.........
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 03 יולי 2020, 19:28

מי אמר את זה?
לפחות לא אמר חארטה בפיתה
A.Parker

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 03 יולי 2020, 19:35

A.Parker כתב:מי אמר את זה?
לפחות לא אמר חארטה בפיתה
צחי הנגבי

פעם שנייה שומעים משהו כזה מהליכוד
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 03 יולי 2020, 21:08

אם עכשיו לא נכנסים לסגר, אבל כן כשהתחלואה תעלה, זה יהיה מטומטם לגמרי

כי ברור שהתחלואה תעלה
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי שועל » 03 יולי 2020, 21:08

Holiday_Armadillo כתב:''השטויות האלה שאין לאנשים מה לאכול הן חארטה''

הממממ.........

איש מקסים
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 04 יולי 2020, 00:10

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:אני חושב שעיקר האשמה של הממשלה בגל השני הזה היה שהם נכנעו לאותם הקולות שאתמול דרשו לפתוח הכל והיום מבקרים את אותה הממשלה תחת כל עץ רענן, למה פתחו הכל ופתחו כל כך מהר.

בכל אופן, כשיודעים לתת מילים טובות על ההתמודדות, על מספר המתים הנמוך, על התאוששות הכלכלה וכו', צריך גם לדעת לתת ביקורת כשההתנהלות היא לא טובה, והגל השני הוא די כולו באחריות הממשלה,
והעומד בראשה מבחינתי.

איזה התאוששות של הכלכלה אבא?

אם יש משהו שאין עליו ויכוח זה שהתמיכה הכלכלית הממשלתית בישראל הייתה הגרועה ביותר במערב.

המשבר הכלכלי עדיין לא התחיל, לדבר על התאוששות עכשיו זה מנותק.

קודם כל אני לא אבא שלך. אבא'לה בהחלט כן.

התמיכה הכלכלית זקוקה לשיפור דחוף, וזאת אחת משתי הנקודות החשובות ביותר שקשורות למשבר וליציאה ממנו (יחד עם אכיפת התנהגות הציבור).
עצם פתיחת הכלכלה והמשק אוששו אותו והוציאו אותו מתרדמת קשה. כמובן שהכל עוד יכול להשתנות, אבל תסכים איתי שאם לא היינו חווים גל שני עכשיו, כבר היה אפשר לדבר על כמעט חזרה לשגרה גם מבחינה כלכלית.

יש לי אבל נקודה אחרת שפתאום חשבתי עליה.
בתחילת המילניום, חווינו משבר כלכלי עולמי עצום שהיה קשור להתפוצצות בועת הדוט קום. אני זוכר במעורפל מהשנים ההם, שכל אחד שהיה יודע לכתוב שתי שורות קוד, היה נחטף לתעשייה, במשכורות גבוהות, כל רעיון והנפצה זכו להשקעות חסרות תקדים, ובסופו של דבר הכל קרס כי לא היה מאחורי זה בסיס ותוכן.
מאז, התעשיה השתקמה והיום הפכה לתעשייה משגשגת מאוד, חלק מזה כנראה, בגלל אותם הלקחים שנלמדו מאז.

אולי המשבר של העסקים הקטנים קשור לזה גם באופן כזה או אחר. המצב שהיה לפני הקורונה הוא שעסקים היו קמים ונסגרים בקצב גבוה מאוד, וחלק גדול מאותם העסקים התקיימו מהיד אל הפה. בלי שום רזרבות, בלי שום בסיס, ואז כשאתה עובר ממחזור X ל-0, ובלי שום גב כלכלי, הקריסה היא מיידית.
גם אם הממשלה בסוף תעביר כספים, לרבים זה כבר לא יעזור, כי לא היו להם את הרזרבות בשביל לשרוד את הסגירה, וצריך לומר - במרבית המקרים, הסגירה היתה למשך חודש וחצי - חודשיים. לא יותר.

היוצאים מן הכלל הזה הם עסקים שמתקיימים מהופעות, תיירות, אירועים וכו', ששם המצב באמת בעייתי בגלל ההגבלות, אבל גם שם, הייתי מצפה שהם יוכלו להחזיק כמה חודשים עד שהעזרה הממשלתית תגיע.

בקיצור, יכול להיות שגם כאן צריכה להיות חשיבה מחודשת ולמידה מכל מה שקרה לנו. סתם נקודה למחשבה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 04 יולי 2020, 01:11

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:אני חושב שעיקר האשמה של הממשלה בגל השני הזה היה שהם נכנעו לאותם הקולות שאתמול דרשו לפתוח הכל והיום מבקרים את אותה הממשלה תחת כל עץ רענן, למה פתחו הכל ופתחו כל כך מהר.

בכל אופן, כשיודעים לתת מילים טובות על ההתמודדות, על מספר המתים הנמוך, על התאוששות הכלכלה וכו', צריך גם לדעת לתת ביקורת כשההתנהלות היא לא טובה, והגל השני הוא די כולו באחריות הממשלה,
והעומד בראשה מבחינתי.

אם יש משהו שאין עליו ויכוח זה שהתמיכה הכלכלית הממשלתית בישראל הייתה הגרועה ביותר במערב.

התמיכה הכלכלית זקוקה לשיפור דחוף, וזאת אחת משתי הנקודות החשובות ביותר שקשורות למשבר וליציאה ממנו (יחד עם אכיפת התנהגות הציבור).
עצם פתיחת הכלכלה והמשק אוששו אותו והוציאו אותו מתרדמת קשה. כמובן שהכל עוד יכול להשתנות, אבל תסכים איתי שאם לא היינו חווים גל שני עכשיו, כבר היה אפשר לדבר על כמעט חזרה לשגרה גם מבחינה כלכלית.

בתחילת המילניום, חווינו משבר כלכלי עולמי עצום שהיה קשור להתפוצצות בועת הדוט קום. אני זוכר במעורפל מהשנים ההם, שכל אחד שהיה יודע לכתוב שתי שורות קוד, היה נחטף לתעשייה, במשכורות גבוהות, כל רעיון והנפצה זכו להשקעות חסרות תקדים, ובסופו של דבר הכל קרס כי לא היה מאחורי זה בסיס ותוכן.
מאז, התעשיה השתקמה והיום הפכה לתעשייה משגשגת מאוד, חלק מזה כנראה, בגלל אותם הלקחים שנלמדו מאז.

אולי המשבר של העסקים הקטנים קשור לזה גם באופן כזה או אחר. המצב שהיה לפני הקורונה הוא שעסקים היו קמים ונסגרים בקצב גבוה מאוד, וחלק גדול מאותם העסקים התקיימו מהיד אל הפה. בלי שום רזרבות, בלי שום בסיס, ואז כשאתה עובר ממחזור X ל-0, ובלי שום גב כלכלי, הקריסה היא מיידית.
גם אם הממשלה בסוף תעביר כספים, לרבים זה כבר לא יעזור, כי לא היו להם את הרזרבות בשביל לשרוד את הסגירה, וצריך לומר - במרבית המקרים, הסגירה היתה למשך חודש וחצי - חודשיים. לא יותר.

היוצאים מן הכלל הזה הם עסקים שמתקיימים מהופעות, תיירות, אירועים וכו', ששם המצב באמת בעייתי בגלל ההגבלות, אבל גם שם, הייתי מצפה שהם יוכלו להחזיק כמה חודשים עד שהעזרה הממשלתית תגיע.

בקיצור, יכול להיות שגם כאן צריכה להיות חשיבה מחודשת ולמידה מכל מה שקרה לנו. סתם נקודה למחשבה.
התפתלות מרשימה אבל לא עובדת במבחן המציאות כשרואים שעסקים ''קטנים'' כמו פוקס, מחסני חשמל ואלעל התחילו לדבר על קריסה הרבה לפני עסקים עצמאיים

ד''א, גם זה שלעסקים קטנים קשה לשרוד זה באשמתה הישירה של הממשלה שהעומד בראשותה מנהל את המדינה כבר עשור
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 יולי 2020, 02:09

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

והעומד בראשה מבחינתי.

התפתלות מרשימה אבל לא עובדת במבחן המציאות כשרואים שעסקים ''קטנים'' כמו פוקס, מחסני חשמל ואלעל התחילו לדבר על קריסה הרבה לפני עסקים עצמאיים

ד''א, גם זה שלעסקים קטנים קשה לשרוד זה באשמתה הישירה של הממשלה שהעומד בראשותה מנהל את המדינה כבר עשור

אני מנסה רגע להפריד בין הממשלה לעסקים.

אם עסק לא יכול לשרוד חודשיים בלי תזרים מזומנים, זאת לא אשמתו של אף אחד חוץ מאותו העסק.
נעשה רגע החרגה לעסקים בתחומי התיירות והבידור, שהם באמת במצב שונה. אבל נניח חנות בגדים. הסגרים התחילו בערך באמצע
מרץ. באמצע אפריל כבר הילדים חזרו לבתי הספר, ונדמה לי שעסקים קיבלו אישור לפתוח שבוע-שבועיים לאחר מכן.
זאת אומרת, שבפועל, סגר אמיתי ומוחלט היה בערך חודש וחצי.

האם עסק שמתנהל טוב ונכון לא אמור להיות מסוגל לשרוד דבר כזה? לדעתי כן, אבל כנראה שיש גם בעיות עמוקות יותר.

פוקס היא ד"א דוגמא לא טובה. אדון ויזל גם קיבל הרבה כסף מהמדינה וגם רצה למשוך דיבידנד של 50 מליון, ורק בגלל הביקורת
שספג ויתר על המענק מהמדינה.
אלעל כאמור שייכת לתחום התיירות - תעופה, ושם המצב הוא באמת בעייתי שמצריך פתרון אחר.
על מחסני חשמל לא שמעתי, אבל אני אם יש להם קשיים על סף קריסה, זה רק מחזק את מה שאמרתי. איך יכול להיות שעסק כל כך
גדול, לא מסוגל לספוג כמה חודשים חלשים יותר?
הרי אנשים עדיין צריכים מקררים ומכונות כביסה. נכון, שאולי יקנו פחות טלויזיות OLED, אבל אם על זה מבוסס המודל העסקי שלהם,
אז זה הסימן הראשון לבעיה שקשורה קודם כל אליהם ולא לאף אחד אחר.

עם המשפט האחרון שלך אני לא יודע אם להסכים או לא, כי אני לא כל כך מבין אותו. אם הביקורת שלך היא על זה שאין להם רזרבות כלכליות ובגלל זה הם קורסים, אז אני לגמרי לא מסכים, שמדובר באשמת הממשלה.
מצד שני, אם יש טענות כלפי הביורוקרטיה, היעדר פתרון שלם ומלא יותר לתקופת הקורונה ודברים מהסוג הזה, אז בהחלט אפשר להסכים, רק שזה לא קשור למה שהיה כאן בעשור האחרון, אלא למשבר עולמי עצום שלא היינו מוכנים אליו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 יולי 2020, 02:39

jol9 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:

והעומד בראשה מבחינתי.

אני מנסה רגע להפריד בין הממשלה לעסקים.

אם עסק לא יכול לשרוד חודשיים בלי תזרים מזומנים, זאת לא אשמתו של אף אחד חוץ מאותו העסק.
נעשה רגע החרגה לעסקים בתחומי התיירות והבידור, שהם באמת במצב שונה. אבל נניח חנות בגדים. הסגרים התחילו בערך באמצע
מרץ. באמצע אפריל כבר הילדים חזרו לבתי הספר, ונדמה לי שעסקים קיבלו אישור לפתוח שבוע-שבועיים לאחר מכן.
זאת אומרת, שבפועל, סגר אמיתי ומוחלט היה בערך חודש וחצי.

האם עסק שמתנהל טוב ונכון לא אמור להיות מסוגל לשרוד דבר כזה? לדעתי כן, אבל כנראה שיש גם בעיות עמוקות יותר.

פוקס היא ד"א דוגמא לא טובה. אדון ויזל גם קיבל הרבה כסף מהמדינה וגם רצה למשוך דיבידנד של 50 מליון, ורק בגלל הביקורת
שספג ויתר על המענק מהמדינה.
אלעל כאמור שייכת לתחום התיירות - תעופה, ושם המצב הוא באמת בעייתי שמצריך פתרון אחר.
על מחסני חשמל לא שמעתי, אבל אני אם יש להם קשיים על סף קריסה, זה רק מחזק את מה שאמרתי. איך יכול להיות שעסק כל כך
גדול, לא מסוגל לספוג כמה חודשים חלשים יותר?
הרי אנשים עדיין צריכים מקררים ומכונות כביסה. נכון, שאולי יקנו פחות טלויזיות OLED, אבל אם על זה מבוסס המודל העסקי שלהם,
אז זה הסימן הראשון לבעיה שקשורה קודם כל אליהם ולא לאף אחד אחר.

עם המשפט האחרון שלך אני לא יודע אם להסכים או לא, כי אני לא כל כך מבין אותו. אם הביקורת שלך היא על זה שאין להם רזרבות כלכליות ובגלל זה הם קורסים, אז אני לגמרי לא מסכים, שמדובר באשמת הממשלה.
מצד שני, אם יש טענות כלפי הביורוקרטיה, היעדר פתרון שלם ומלא יותר לתקופת הקורונה ודברים מהסוג הזה, אז בהחלט אפשר להסכים, רק שזה לא קשור למה שהיה כאן בעשור האחרון, אלא למשבר עולמי עצום שלא היינו מוכנים אליו.

מדובר על תקופה בה יש להם 0 הכנסות אבל הוצאות מובנות כרגיל כמו שכירות ארנונה ותשלום לספקים מחודשים קודמים. בנוסף מעבר לסגר שהם לא ידעו כמה זמן ימשך מדובר על חזרה איטית לשגרה בתקופה בה הצריכה הפרטית בירידה בגלל המצב במשק. לא כל עסק מעצם טבעו יכול בכלל להחזיק רזרבות למצב כל כך דרסטי. חודשים פחות טובים? כן. מצב של קורונה?קשה הרבה יותר, בטח אם מדובר בעסק חדש לדוגמה. תחשוב על מסעדה או חנות שנפתחה בינואר. עדיף למות כבר.

וכן, בהחלט, אנחנו אחת המדינות הכי פחות נוחות לעסקים קטנים ובינוניים לפי כל מדד של הoecd. ביורוקרטיה מהגיהינום. זה גם כמובן משפיע.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Shay_uzan » 04 יולי 2020, 04:25

ישראל היא אולי המדינה שהעלות להחזיק בה עסק היא הכי גדולה שיש ואחת המדינות עם היוקר מחיה הכי גדול שיש.
תוסיפו לזה את הקורונה ותקבלו כאוס כלכלי שפוגע בישראל פי 2 יותר משאר העולם!
אז אולי במקום להאשים את איך שהכלכלה בנויה (היא בנויה חרא, אין ספק אבל כל כלכלה בנויה חרא ודינה לקרוס ובטח מה שקורה במדינה הזאת), בואו נאשים את הממשלה שלא רק שעומדת בצד אלא גם לוקחת לעצמה את הכסף שהיא הייתה אמורה לשפוך לעםתמונה

אנחנו בלי קשר מדינה שעסקים קורסים בה בקצב מטורף ואיכשהו, הצלחנו במהלך המשבר הזה להיכשל פי 2 יותר משאר העולם למרות שנראה שלא היה לאן לרדת.

הספיק לי לראות את ביסמוט היום לא מפסיק להתפתל בניסון להסביר איך נתניהו לא עשה שום טעות עד המצב הזה ועכשיו גם פה... אם לי יש את ההגינות לבקר את מפלגת אופוזיציה שאני תומך בה כמו יש עתיד בלי לנסות להתפתל ולומר למה כן אלא לומר פה לא יצאתם בסדר, אז בחיאת מידי תסתכלו גם למי שאתם מצביעים לה, הזאת שבשילטון, הזאת שעליה יש אחריות יותר מכל מפלגה אחרת ותגידו, וואלה, נתניהו לא היה 100 בנושא הזה, טעה. זה לא יהפוך אותכם לאנטי ציונים, בוגדים או פחות ליכודניקים, תנסו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 04 יולי 2020, 04:39

דרך אגב זוכרים שאמרו "טוב אנחנו אולי אחרונים בכלכלה אבל לפחות לא קרסנו בריאותית"? כנראה עוד 3 שבועות (שזה הזמן שלוקח למי שקל היום יגיע לסיכון חיים) גם את זה לא נוכל לומר
גם אם נסגור את כל המדינה, יש לנו עוד 14 ימים שמגמת המאובחנים לא תשתנה ככה שלעצור דווקא עכשיו כנראה זה יהיה כוסות רוח למת
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 04 יולי 2020, 04:55

הממממ.........
סליחה על ההודעה השלישית ברציפות אבל עכשיו הראיון הזה היה בשידור חוזר בערוץ 12 וזה פשוט ואו, אין מילה אחרת. המשפט הזה הוא לא קצה הקרחון של הראיון הזה, בחיים לא ראיתי איש ציבור שהוא כל כך לא מודע למצב שהעם שלו נמצא בו ופשוט אומר כל הראיון ש"אין שום בעיה כלכלית וגם אם יש זה לא ביבי", פשוט ואו.
השיא הוא שברקוביץ אמר לו ששכן שלו על סף קריסה כלכלית אז הוא השיב לאופירה וברקוביץ "אתם מנותקים", אם היה פרס לחוסר מודעות הוא היה זוכה בו. אני במקומו מתפטר על המקום ובמקום מפלגות האופוזיציה אני מפמפם את הראיון הזה ברשתות החברתיות

דרך אגב היה היום באולפן שישי תור דעה של תומשו (תומר שרון), חוץ ממשפט אחד פוליטי שהיה אפשר לוותר עליו, הוא מראה כל כך בבירור את המצב הכלכלי במדינה

**עריכה**
המשכתי לראות עד הסוף ונזכרתי למה אני מעריך את בנט, אחד הפוליטיקאים הכי טובים במדינה אבל חבל שהוא תמיד חייב לאבד את הכל בשביל להיות כזה... יש דברים שאני לא מסכים איתו, אני לא מסכים על הדרך הפוליטית שהוא בחר (מ2015, לפני הוא לא היה וותרן כל כך) ועל הוויתורים הפוליטים שהוא עשה במשך השנים אבל מגיע לו בפירגון פה, כל מילה בסלע. אומנם קיבלנו ממשלה רעה אבל ממה שקורה באופוזיציה זה אחד הדברים הכי טובים שקרו לפוליטיקה הישראלית
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 04 יולי 2020, 11:28

MTA2311 כתב:מדובר על תקופה בה יש להם 0 הכנסות אבל הוצאות מובנות כרגיל כמו שכירות ארנונה ותשלום לספקים מחודשים קודמים. בנוסף מעבר לסגר שהם לא ידעו כמה זמן ימשך מדובר על חזרה איטית לשגרה בתקופה בה הצריכה הפרטית בירידה בגלל המצב במשק. לא כל עסק מעצם טבעו יכול בכלל להחזיק רזרבות למצב כל כך דרסטי. חודשים פחות טובים? כן. מצב של קורונה?קשה הרבה יותר, בטח אם מדובר בעסק חדש לדוגמה. תחשוב על מסעדה או חנות שנפתחה בינואר. עדיף למות כבר.

וכן, בהחלט, אנחנו אחת המדינות הכי פחות נוחות לעסקים קטנים ובינוניים לפי כל מדד של הoecd. ביורוקרטיה מהגיהינום. זה גם כמובן משפיע.

מסכים איתך בגדול. אני חושב שהיו הקלות לעסקים בתשלומי ארנונה, דחיית חובות וכד'.

אני מקווה מאוד שהמשבר הזה יגרום לממשלה לבחון מחדש את כל העניין ולהקל על העסקים, ומצד שני, גם על בעלי העסקים
להיות יותר מוכנים למצבים כאלה.

עסק חדש זה כמובן נאחס מטורף. אין מה להגיד...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 יולי 2020, 15:32

אגב יש גם את סוגיית המשכנתאות שדחו והעלו את הריבית שאני מקווה שלא תתפוצץ לכולנו בפרצוף בסוף.

המשבר הזה רק בתחילתו קיצר
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 04 יולי 2020, 16:45

MTA2311 כתב:אגב יש גם את סוגיית המשכנתאות שדחו והעלו את הריבית שאני מקווה שלא תתפוצץ לכולנו בפרצוף בסוף.

כן... יש דיבור כזה.
אז מה, זה לא הזמן לשפר דיור עכשיו?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 יולי 2020, 17:03

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:אגב יש גם את סוגיית המשכנתאות שדחו והעלו את הריבית שאני מקווה שלא תתפוצץ לכולנו בפרצוף בסוף.

כן... יש דיבור כזה.

לא רק שהעלו ריבית בגלל הדחייה אלא גם העלו ריבית על משכנתאות חדשות ובצורה די משמעותית... אם זה לא מספיק נראה גם שמחירי הדיור לא ממש ירדו אם בכלל ככה שזה לא מאזן את זה. תמיד יש הזדמנויות בשוק אבל באופן כללי נראה לי שזה לא בדיוק הזמן. בטח שאף אחד לא יודע מה מצפה לנו פה בסתיו-חורף הקרובים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 04 יולי 2020, 18:43

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

כן... יש דיבור כזה.

לא רק שהעלו ריבית בגלל הדחייה אלא גם העלו ריבית על משכנתאות חדשות ובצורה די משמעותית... אם זה לא מספיק נראה גם שמחירי הדיור לא ממש ירדו אם בכלל ככה שזה לא מאזן את זה. תמיד יש הזדמנויות בשוק אבל באופן כללי נראה לי שזה לא בדיוק הזמן. בטח שאף אחד לא יודע מה מצפה לנו פה בסתיו-חורף הקרובים.

כנראה שאתה צודק.

האמת שניסיתי במשך כמה חודשים קצת לפני וקצת אחרי הקורונה למצוא עבודה חדשה, וכרגע עצרתי את זה גם מהחשש שאנחנו עוד הולכים אל הלא נודע, וזה למרות שהתעשייה כרגע לא ממש נפגעה. נראה לי לא הזמן למשחקים כרגע.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 04 יולי 2020, 18:48

הממממ.........

אמירה מטומטמת כשהיא מגיעה מאיש ציבור ושר, וגם אחד ותיק ומנוסה, שמצביעה יותר עליו כעיפרון לא ממש מחודד ו/או מנותק בשקל.
באופן כללי הנגבי רחוק מלהיות הקאפ אוף טי שלי.

בלי קשר להתבטאות האומללה הזאת, אנחנו לא חיים במדינה שיש בה בעיית רעב. אולי במקומות ובמקרים מסויימים, אבל בטח לא בעיה גורפת.
בנוסף, אם אני צריך להמר, אז אותם אלה שהיו במצב של רעב לפני הקורונה הם גם אלה שנמצאים בה עכשיו, ולא שהתווספו אליהם עשרות ומאות אלפי מפוטרי קורונה.
זה לא נשמע נכון או הגיוני.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 04 יולי 2020, 18:51

תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Shay_uzan » 04 יולי 2020, 20:14

MTA2311 כתב:והוא ממשיך אם תהיתם

https://twitter.com/GuyCamelmacher/stat ... 57409?s=19
טיבי בתגובה: אייל אהלן, מעביר לך את הטלפון בפרטי. נראה איך אפשר לעזור"
אני לא מאמין שהמדינה שלנו הגיעה למצב הזה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan