המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

ת'רד מגפת הקורונה V3 - ''תעשו חיים'' ב. נתניהו

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד מגפת הקורונה V3 - מדינה במשבר

הודעהעל ידי Shay_uzan » 05 אוגוסט 2020, 15:34

jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:אתה יודע טוב מעוד שהמענקים לכולם שווים לכלום

אני לא בטוח בכלל.
למה מעניין אותי שגם יצחק תשובה קיבל מענק? אני קיבלתי ואני יכול להשתמש בכסף הזה בשביל לצרוך או לכל מטרה אחרת.
אני מאמין גם שרבים מהאלפיון העליון יתרמו את הכספים האלה ככה שהם יחזרו למי שצריך אותם יותר.

המענק לכולם זה הדרך לעקוף את הביורוקרטיה ולהזרים קצת מזומנים למשק, ואני לא רואה בעיה כאן.
אז תהיה בטוח, כי יש אנשים שפוטרו או יצאו לחלת שזה המענק הראשון שלהם, זה 150₪ לחודש, שכר דירה סבירה ל5 חודשים בכל הארץ עולה לפחות פי 100 מזה.
תפקיד המדינה הוא לא לסמוך על כך שכל התשובהים יקבלו כסף ויחליטו מרצונם החופשי לתרום אותו, תפקיד המדינה הוא לדאוג שאנשים יצאו מזה חיים, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה בריאותית (וגם חברתית) ולתשובה לא צריך לדאוג, ל800,000 המובטלים שהיו מובטלים מתחילת המשבר עד סופו צריך לדאוג.
התוכנית הכלכלית הזאת מוערכת ב7 מילארד שקל ויש כאלה שאומרים גם 8... זב באמת נראה לך שימוש טוב בכסף???
נערך לאחרונה על ידי Shay_uzan בתאריך 05 אוגוסט 2020, 15:38, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 05 אוגוסט 2020, 15:35

MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
ShiriV כתב:מישהו מהרווקים פה כבר קיבל את המענק שלו? אמור להתחיל היום לא?
קיבלתי הודעה לפני כמה ימים שאני צריכה למלא באתר של ביטוח לאומי פרטי חשבון בנק ועדיין לא עשיתי את זה

רמת אמינות: ביבי לא רוצה בחירות
ששלחו לי שאני צריכה למלא או שלא מילאתי?

שלא קפצת על הכסף כמו הסצינה בפמילי גאי שיש מלא ציפורים שהם מורט ומפזרים להם מטבעות כסף
אני חייב להודות שעד הרגע התלבטתי מה לעשות עם המענק, דגש על עד הרגע
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי felix_r » 05 אוגוסט 2020, 17:03

ראיתם את מנהיגי ההפגנות סועדים במלון יוקרה? אני יודע, שזה לא ישפיע עליכם, אבל אולי יעורר ספקות מסוימים לגבי זהות המפגינים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמואל1 » 05 אוגוסט 2020, 17:05

felix_r כתב:ראיתם את מנהיגי ההפגנות סועדים במלון יוקרה? אני יודע, שזה לא ישפיע עליכם, אבל אולי יעורר ספקות מסוימים לגבי זהות המפגינים.
מה זה משנה אם הם סועדים במלון יוקרה? זה שהם מנהיגים את המחאה לא אומר שהמצב הכלכלי שלהם לא טוב.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 05 אוגוסט 2020, 17:06

שמואל1 כתב:
felix_r כתב:ראיתם את מנהיגי ההפגנות סועדים במלון יוקרה? אני יודע, שזה לא ישפיע עליכם, אבל אולי יעורר ספקות מסוימים לגבי זהות המפגינים.
מה זה משנה אם הם סועדים במלון יוקרה? זה שהם מנהיגים את המחאה לא אומר שהמצב הכלכלי שלהם לא טוב.

וולדורף אסטוריה. המלון היקר בישראל!
הם לא צועקים שאין להם מה לאכול? :)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 05 אוגוסט 2020, 23:16

שמואל1 כתב:

הנקודה היא שזאת מחאה ממומנת ומתוחכמת, שהתחברה למחאה שזכתה לאהדה ציבורית, ומהדהדת את המסרים שלה, שלא זוכים
לאהדה ציבורית, על חשבון אותם העצמאים ואלה שנפגעו מהקורונה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 05 אוגוסט 2020, 23:19

Shay_uzan כתב:
jol9 כתב:

אני לא בטוח בכלל.
למה מעניין אותי שגם יצחק תשובה קיבל מענק? אני קיבלתי ואני יכול להשתמש בכסף הזה בשביל לצרוך או לכל מטרה אחרת.
אני מאמין גם שרבים מהאלפיון העליון יתרמו את הכספים האלה ככה שהם יחזרו למי שצריך אותם יותר.

המענק לכולם זה הדרך לעקוף את הביורוקרטיה ולהזרים קצת מזומנים למשק, ואני לא רואה בעיה כאן.
אז תהיה בטוח, כי יש אנשים שפוטרו או יצאו לחלת שזה המענק הראשון שלהם, זה 150₪ לחודש, שכר דירה סבירה ל5 חודשים בכל הארץ עולה לפחות פי 100 מזה.
תפקיד המדינה הוא לא לסמוך על כך שכל התשובהים יקבלו כסף ויחליטו מרצונם החופשי לתרום אותו, תפקיד המדינה הוא לדאוג שאנשים יצאו מזה חיים, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה בריאותית (וגם חברתית) ולתשובה לא צריך לדאוג, ל800,000 המובטלים שהיו מובטלים מתחילת המשבר עד סופו צריך לדאוג.
התוכנית הכלכלית הזאת מוערכת ב7 מילארד שקל ויש כאלה שאומרים גם 8... זב באמת נראה לך שימוש טוב בכסף???

אני לא יודע. אני לא שר אוצר, והידע שלי בכלכלה הוא די מוגבל. יושבים שם אנשים הרבה יותר מנוסים ומשכילים ממני בתחומים האלה,
ומקבלים את ההחלטות, ואני חייב לציין שבינתיים ההחלטות האלה נראות בסה"כ סבירות.
הכלכלה פה נפגעה, אבל לא התרסקה, הציבור חוזר לצרוך, ובתי הקפה שוב מלאים במסגרת המגבלות.

צריכים להגיד גם שאותם המפוטרים או אלה שנמצאים בחל"ת, מקבלים דמי אבטלה עד יוני 2021, ולפחות מחצית מהמפוטרים כבר
חזרו לעבוד.
זה לא אידיאלי, אבל בסה"כ לא מאוד נורא.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 05 אוגוסט 2020, 23:21

יואו העצבים שלי בגוף עכשיו
https://www.ynet.co.il/judaism/article/ ... P#autoplay
A.Parker

הודעהעל ידי Shay_uzan » 05 אוגוסט 2020, 23:54

jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:
jol9 כתב:

אני לא בטוח בכלל.

אני לא יודע. אני לא שר אוצר, והידע שלי בכלכלה הוא די מוגבל. יושבים שם אנשים הרבה יותר מנוסים ומשכילים ממני בתחומים האלה,
ומקבלים את ההחלטות, ואני חייב לציין שבינתיים ההחלטות האלה נראות בסה"כ סבירות.
הכלכלה פה נפגעה, אבל לא התרסקה, הציבור חוזר לצרוך, ובתי הקפה שוב מלאים במסגרת המגבלות.

צריכים להגיד גם שאותם המפוטרים או אלה שנמצאים בחל"ת, מקבלים דמי אבטלה עד יוני 2021, ולפחות מחצית מהמפוטרים כבר
חזרו לעבוד.
זה לא אידיאלי, אבל בסה"כ לא מאוד נורא.

הפסקה האחרונה לא מתייחסת לעצמאים, אבל מה הם חשובים? שיקרסו...
הכלכלה בישראל נפגעההכי הרבה ביחס לשאר העולם, אבל המצב לא כזה רע, רק אנשים איבדו את כל רכושם? למי אכפת? איזה מלכים בממשלה הזאת הא?
ההחלטות מזה סבירות? מצויינות! אנשים שלמשך 5 חודשים חיים על חסכונות במדינה שלהחזיק חסכונות זה כמעט לא אפשרי בה כי לא גומרים את החודש בכל מקרה, זה מצויינות! כי תראו! אנשים שלא צריכים קיבלו 750 או אלפי שקלים! זה כנראה אומר שטיפלו בכולם ועכשיו מחלקים את הבוטנים למי שנשאר!
מחצית מהמפוטרים חזרו בטח, רק שהם חזרו אז, בעבר, יותר באיזור השליש וחלקם חזרו לרבע משרה שכבר לא רלוונטית כי זה פחות שכר ממה שהם היו מקבלים מלהישאר בבית. העיקר הם חזרו לעבוד. אגב רעיון גאוני הלשלם על אנשים לא לעבוד במקום לשלם לאנשים שישאירו את האנשים בעבודה ורעיון עוד יותר גאןני לסגור את כל העסקים ולא לפצות אותם.
ההחלטות לא סבירות, הן קטסטורפליות, כך הכלכלנים הבחירים בתחום פשוט דופקים את הראש בקיר בגלל מה שהממשלה הזאת עושה (אגב, כולם כולל כולם מתנגדים לתקציב חד שנתי) אבל מה זה משנה, אם נתניהו בראש אז זה נכון.
בסוף למי אכפת מהעצמאים, יש משברים כלכלים ולמדינה אין אחריות אליה, הם נפגעו ושיקרסו וימותו, זאת התפקיד של הכלכלה, להשמיד את החוליה החלשה ןתפקיד הממשלה זה להסתכל מהצד ולצחוק על האנשים שמניעים פה את הכלכלה. לא?
מה קשה לומר וואלה הניהול רע? לא סביר, רע! נוראי! שערוריתי! כמו שבנט צעק (והתעקש ששאלו אותו על נושאים אחרים בכלל) מדובר פה בחיים של אנשים! למה מה שאכפת לך זה שמו הטוב של היושב בבלפור ולא מהעם שלך! העיקר הכל חרטא ומי שמנותק זה המפגינים האנרכיסטים הסמולנים והמצב פה הוא נהדר! שיאכלו עוגות ויעזבו את האיש המסכן ששמו נתניהו שכולם מנסים לחפש אותו ולפגוע בו וזה אסור כי הוא אפרוח קטן שלא עשה כלום ואין לא אחריות אמיתית על המצב שבכל לא קיים (אבל אם יש הצלחה זה רק הוא)
תמונה
אני חושב שהתמונה הזאת מסכמת הכל
נערך לאחרונה על ידי Shay_uzan בתאריך 06 אוגוסט 2020, 00:12, נערך פעם אחת בסך הכל.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 05 אוגוסט 2020, 23:56

למה הכלכלנים בכל העולם מתאמצים? בישראל כבר עלו על השיטה, תנו לכולם 750 (ולא פי 8 רק למי שצריך) ועזבו אותם בשקט..

https://mobileapp.mako.co.il/news-chann ... ticChannel
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 06 אוגוסט 2020, 01:15

עזוב רגע את האנרכיסטים, את היושב בבלפור ואת הדעה שלך או שלי עליהם.

תתמקד רגע בעובדות ואיך הם עוברים במסרים שלך, ותנסה להיות תמציתי, כי מרוב המלל קשה להבין את הנקודה.

אמרת - ״כל הכלכלנים הבכירים דופקים את הראש״. יש לך הוכחה לזה? אל תביא לי אחד או שניים, כי זה לא רוב ובטח לא כל.

דיברת על עצמאיים. איזה עצמאיים? כולם? חלקם? על מי מדובר?

אמרת שכלכלת ישראל נפגעה הכי הרבה ביחס לשאר העולם. יש הוכחה לזה?

בוא נתחיל מאלה...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 06 אוגוסט 2020, 02:27

jol9 כתב:עזוב רגע את האנרכיסטים, את היושב בבלפור ואת הדעה שלך או שלי עליהם.

תתמקד רגע בעובדות ואיך הם עוברים במסרים שלך, ותנסה להיות תמציתי, כי מרוב המלל קשה להבין את הנקודה.

אמרת - ״כל הכלכלנים הבכירים דופקים את הראש״. יש לך הוכחה לזה? אל תביא לי אחד או שניים, כי זה לא רוב ובטח לא כל.

דיברת על עצמאיים. איזה עצמאיים? כולם? חלקם? על מי מדובר?

אמרת שכלכלת ישראל נפגעה הכי הרבה ביחס לשאר העולם. יש הוכחה לזה?

בוא נתחיל מאלה...
אתה רציני לא בודק את העובודות לפני שאתה מדבר? ואומר שהמצב סביר?
מה לעשות? כלכלה זה מלל, מוזמן לקרוא, כל מה שאמרתי לגבי המענקים רשום באתר של ביטוח לאומי, אומנם זה לא רשום איפה שזה היה צריך ולמעשה מהאתר של תנאי קבלת דמי האבטלה צריך לעבור לאתר תנאי קבלת דמי אבטלה ומשום מה גם שם צריך לעבור לזכאי קבלת דמי אבטלה וכל זה רק מראה כמה בירוקרטיה יש בתהליך (ואז אתה אומר שמה הם בוכים ומפגינים הרי הם מקבלים את הכסף).
אררגן לך ציטוטים לכל מה שרשמתי, כי אני עומד מאחורי דברי ואני יודע מה קורה פה ולא מנותק מהמציאות
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 06 אוגוסט 2020, 02:40

תמונה
אלו העצמאים/פרילנסרים שזכאים לדמי אבטלה, אגב, זה לא כולל את עובדי הבמה ורוב האומנים טוענים שהם קיבלו הודעה שהם לא זכאים, יש רשימה של מי כן ומי לא, היא לא מובנת בשיט וכמעט כולם נופלים בין הכיסאות

http://www.ice.co.il/finance/news/article/782361
72 כלכלנים בכירים אמרו שהתוכנית הזאת היא יותר נזק מתועלת וזה לפני שהגדילו אותה בעוד מילארד וחצי שקל... אגב, זה דווח בכל מקום, אז זה לא רק באתר הזה פשוט אין לי כוח למצוא.
אגב לגבי החד שנתי והדו שנתי, גם אז יצא מסמך של הכלכלנים שאומר שחד שנתי ל3 חודשים זה פשוט נזק לכלכלה אסל מי סופר אותם?
https://mobile.mako.co.il/news-money/20 ... 371027.htm
לא סופר אותם? נגיד בנק ישראל אתה סופר?
תמונה
גם מרידור נגד.

עוד שאלות?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי felix_r » 06 אוגוסט 2020, 10:31

תושבים סמוך למעון רה"מ נגד המשטרה: "מפלה בין מחאות נגד בכירים"

https://news.walla.co.il/item/3378516
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 06 אוגוסט 2020, 10:41

אוקיי...

1. עצמאיים/פרילנסרים לא זכאים לדמי אבטלה זה ידוע. הם גם לא נחשבים כמפוטרים או בחל"ת, לכן כשדיברתי על דמי אבטלה דיברתי מן הסתם על אלה שכן זכאים.

יש עצמאיים שסובלים. אין ויכוח על זה. אבל לא מדובר על כל העצמאיים וגם לא על רובם. עצמאיים רבים מאוד עובדים כרגיל או כמעט כרגיל. אני מדבר על טכנאים למיניהם, פסיכולוגים, בעלי עסקים קטנים כמו חנויות וכד'. רבים מאוד קיבלו פיצוי. האם זה מספיק? כנראה שלא, אבל זה המצב.
גם אם היתה כאן רעידת אדמה או איזה אסון גרעיני כמו בפוקושימה, אנשים היו נפגעים, והמדינה לא תמיד יכולה לפצות את כולם.

בסופו של דבר, למעט מקרים מסויימים מאוד, שקשורים בעיקר לתחום הבידור, כל הרעש כאן הוא על סגר של חודש, ועוד כמה חודשים של עסקים חלשים, שגם עבורם ניתן פיצוי.
אין כאן עניין של חיים או מוות, אין כאן עניין של רעב, למעט מקרים מאוד נקודתיים ומסויימים. זה פשוט שקר.

2. לא ענית על זה:
כלכלת ישראל נפגעה הכי הרבה ביחס לשאר העולם
.

3. לגבי הכלכלנים הבכירים. כמו שאמרת - כלכלה זה מלל, לא בדיוק אבל נניח. יש כלכלנים שחושבים ככה, ויש אחרת. ההחלטות שהממשלה מקבלת בהקשרים הכלכליים, מתקבלות אחרי התייעצויות
עם כלכלנים בכירים, שמן הסתם תומכים בתכנית.
נכון, התכנית הזאת באמת שנויה במחלוקת, ויש הרבה התנגדויות אליה, כולל בכירים כמו נגיד בנק ישראל. אבל מכאן ועד האמירה שלך המרחק הוא רב.
כך הכלכלנים הבחירים בתחום פשוט דופקים את הראש בקיר בגלל מה שהממשלה הזאת עושה (אגב, כולם כולל כולם מתנגדים לתקציב חד שנתי)

אני כן מוכן להסכים שאפשר היה להתנהל טוב יותר, אבל אי אפשר לנתח את המצב כאילו אנחנו בואקום. מעבר לקורונה, עברנו גם משבר פוליטי שלא היה כמותו מעולם, מה שבוודאי משפיע על קבלת ההחלטות.
האם אותה קרנית פלוג היתה מובילה את המשק אחרת, אם היתה היום נניח שרת אוצר? אני לא בטוח, כי יש הבדל בין לנתח דברים באקדמיה, במנותק מהדברים האחרים, לבין המציאות.

על עניין התקציב החד-שנתי מול דו-שנתי לא דיברנו בכלל, ולא אמרתי את דעתי בעניין. גם כאן, יש כאלה שתומכים ויש כאלה שמתנגדים. כאן, אפילו יותר מהנקודה הקודמת, העניין הוא בעיקר פוליטי, ולא כלכלי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 06 אוגוסט 2020, 14:04

jol9 כתב:אוקיי...

1. עצמאיים/פרילנסרים לא זכאים לדמי אבטלה זה ידוע. הם גם לא נחשבים כמפוטרים או בחל"ת, לכן כשדיברתי על דמי אבטלה דיברתי מן הסתם על אלה שכן זכאים.

יש עצמאיים שסובלים. אין ויכוח על זה. אבל לא מדובר על כל העצמאיים וגם לא על רובם. עצמאיים רבים מאוד עובדים כרגיל או כמעט כרגיל. אני מדבר על טכנאים למיניהם, פסיכולוגים, בעלי עסקים קטנים כמו חנויות וכד'. רבים מאוד קיבלו פיצוי. האם זה מספיק? כנראה שלא, אבל זה המצב.
גם אם היתה כאן רעידת אדמה או איזה אסון גרעיני כמו בפוקושימה, אנשים היו נפגעים, והמדינה לא תמיד יכולה לפצות את כולם.

בסופו של דבר, למעט מקרים מסויימים מאוד, שקשורים בעיקר לתחום הבידור, כל הרעש כאן הוא על סגר של חודש, ועוד כמה חודשים של עסקים חלשים, שגם עבורם ניתן פיצוי.
אין כאן עניין של חיים או מוות, אין כאן עניין של רעב, למעט מקרים מאוד נקודתיים ומסויימים. זה פשוט שקר.

2. לא ענית על זה:
.

3. לגבי הכלכלנים הבכירים. כמו שאמרת - כלכלה זה מלל, לא בדיוק אבל נניח. יש כלכלנים שחושבים ככה, ויש אחרת. ההחלטות שהממשלה מקבלת בהקשרים הכלכליים, מתקבלות אחרי התייעצויות
נכון, התכנית הזאת באמת שנויה במחלוקת, ויש הרבה התנגדויות אליה, כולל בכירים כמו נגיד בנק ישראל. אבל מכאן ועד האמירה שלך המרחק הוא רב.
כך הכלכלנים הבחירים בתחום פשוט דופקים את הראש בקיר בגלל מה שהממשלה הזאת עושה (אגב, כולם כולל כולם מתנגדים לתקציב חד שנתי)

אני כן מוכן להסכים שאפשר היה להתנהל טוב יותר, אבל אי אפשר לנתח את המצב כאילו אנחנו בואקום. מעבר לקורונה, עברנו גם משבר פוליטי שלא היה כמותו מעולם, מה שבוודאי משפיע על קבלת ההחלטות.
האם אותה קרנית פלוג היתה מובילה את המשק אחרת, אם היתה היום נניח שרת אוצר? אני לא בטוח, כי יש הבדל בין לנתח דברים באקדמיה, במנותק מהדברים האחרים, לבין המציאות.

על עניין התקציב החד-שנתי מול דו-שנתי לא דיברנו בכלל, ולא אמרתי את דעתי בעניין. גם כאן, יש כאלה שתומכים ויש כאלה שמתנגדים. כאן, אפילו יותר מהנקודה הקודמת, העניין הוא בעיקר פוליטי, ולא כלכלי.

ישראל ראשונה בגידול סגירת עסקים השנה (פי 2 מהעולם), שניה באבטלה, ישראל עומדת לרדת דירוג אשראי (לא רק בגלל הקורונה). בין מדינות המערביות שהשקיעו הכי פחות ביחס לתלג (לפעמים בפערים של עשרות אחוזים). ישראל מפגרת בשליחת תשלומים לעסקים ב22 ימים, בעולם זה 6, במגזר הפרטי זה 18 ימים. ישראל מהאחרונות בשיעור ההלוואות בערבות ביחס לתוצר מאז הקורונה.
כל זה מבלי לחפש יותר מידי. אבל כל מדד שנבדק ישראל יצאה בו או אחרונה או ב5 האחרונות במערב
שלחנו את הנתונים האלה פה לא מעט פעמים...
לגבי הטענה שלך שיש כלכלנים שחושבים ככה ויש אחרת... אז זה מתוך 77 כלכלנים בכירים שנשאלו בנושא, בכל הסקרים האלה, הקטע שאם אתה חושב שה1-5 האחרים בעד, אז הם לרוב נמנעים מלהתייחס
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי Shay_uzan » 06 אוגוסט 2020, 14:19

jol9 כתב:אוקיי...

2. לא ענית על זה:
.

על 2 ו3 הגבתי לך בקודם, לגבי 1... אמרת שכולם קיבלו, אז עניתי לך, אתה חושב שהעסקים שרשמת קיבלו 50% מהמענקים שהבטיחו? אתה טועה.
קודם, עצם העובדה שיש אנשים שחיים 5 חודשים על 750 שקל וזה "טוב נו..." זה בעייתי מאוד. העצמאים וחלק ענק מהם לא חזר לעבוד ובטח שלא בסדר גודל שאפשר לשרוד ממנו.
לגבי שאר המענקים, מה זה עוזר כאשר בין 50 ל80 אחוז מהם לא מועבר לאזרחים? ועוד אחרי זה לוקחים להם מס על כך. וגם אם זה לא היה קורה והיו נותנים מענקים כמו שצריך, זה עדיין לא מספיק ועדיין כלום ביחס לעולם. אתה מדבר על אסון גדול, אתה צודק אבל זה לא תירוץ אם המדינה היא היחידיה מבין כל העולם שמסתכלת מהצד ולא רק שדואגת הכי פחות לדאוג לאזרחים שלה לצאת מזה אלא היא דואגת הכי הרבה לעצמה, עלויות הממשלה זינקו!
כל הפסקה ה2 פסקאות האחרונות שלך פשוט מנותקות מהמצב ומראות כמה אתה בכלל לא יודע מה הולך פה! אנשים לא מקבלים את רוב רובם מהקצבאות שנתניהו עולה ב20:00 להכריז אליהם, אנשים חוזרים לעבודה שאין עבןדה והם מרווחים חצאי משרות או רבע משרות והמדינה לא מפצה אותם. יש עסקים בכל המגזרים שפשוט קרסו והעובדים שלהם יכולים ללכת לעזאזל. זה לא רק בתרבות! זה בכל כך הרבה ענפים שיש את הפגיעה כמו של ענף התרבות ויש עוד מלא ענפים נוספים שיש פגיעה אנושה בהם

אגב התקציב החד שנתי מול דו שנתי זה מריבה פוליטית שפוגעת בכלכלה קשות
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי MTA2311 » 06 אוגוסט 2020, 15:58

גמזו אמר היום שפר נפש יש פה את התחלואה הגבוהה בעולם
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי A.Parker » 06 אוגוסט 2020, 16:15

תוך כמה זמן קוראים לו שמאלני?
A.Parker

הודעהעל ידי Shay_uzan » 06 אוגוסט 2020, 16:52

A.Parker כתב:תוך כמה זמן קוראים לו שמאלני?
זה אוטומטי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־124 אורחים