המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

ת'רד כדורגל כללי V3

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ת'רד כדורגל כללי V3

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 יולי 2023, 22:14

סנסציה מטורפת. כנראה עלו גם לאולימפיאדה.
חבל שדניאל פרץ לא ישחק בחצי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

ת'רד כדורגל כללי V3

הודעהעל ידי אחדשיודע » 01 יולי 2023, 22:18

שמואל1 כתב:סנסציה מטורפת. כנראה עלו גם לאולימפיאדה.

סיפר עכשיו שהשופט אמר לו שהוא ביטל את הצהוב
אחדשיודע

הודעהעל ידי שמואל1 » 01 יולי 2023, 22:41

אחדשיודע כתב:
שמואל1 כתב:סנסציה מטורפת. כנראה עלו גם לאולימפיאדה.

סיפר עכשיו שהשופט אמר לו שהוא ביטל את הצהוב
באופ"א עדיין רשום כרטיס.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 01 יולי 2023, 23:18

ככל הנראה דניאל פרץ לא הבין לגמרי את השופט. שוער שיש לו צהוב במשחק והמשחק מגיע לפנדלים - בהם השופט מחוייב לתת צהוב על תזוזה מקו השער - הצהוב מהמשחק מבוטל *רק לפנדלים* כדי שלא תהיה הרחקה על עבירת תזוזה ראשונה
אחדשיודע

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 יולי 2023, 20:59

ישראל העפילה לאולימפיאדה!!!!
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי עידן » 02 יולי 2023, 21:50

שמואל1 כתב:ישראל העפילה לאולימפיאדה!!!!

הישג מרשים. עכשיו נשאר רק לפגוש את מצרים, מרוקו ואיראן באולימפיאדה, והדרך למדליה סלולה.
עידן

הודעהעל ידי אחדשיודע » 02 יולי 2023, 22:47

באולימפיאדה מותר 3 חריגי גיל (ילידי 2000 או מוקדם יותר).

ואלה שמות שנתוני 2000 שלא יוכלו להירשם לאולימפיאדה (אלא אם יירשמו כחלק משלושת החריגים): דניאל פרץ, עדן קארצב, עמרי גנדלמן, אור בלוריאן, זיו מורגן, כארם ג'אבר, גיל כהן, יואב הופמייסטר, ארד בר והישאם לאיוס

אני מקווה שלא יתפייפו יותר מידי ויבחרו את החריגי גיל הכי טובים בנמצא, בלי קשר אם הם היו חלק מהנבחרת הצעירה. בסוף המטרה היא לנצח ולהגיע הכי רחוק שאפשר. לא לעשות נעים לכולם. מכל הרשימה הנ״ל, הייתי לוקח רק את דניאל פרץ.
אחדשיודע

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 יולי 2023, 22:53

אחדשיודע כתב:באולימפיאדה מותר 3 חריגי גיל (ילידי 2000 או מוקדם יותר).

ואלה שמות שנתוני 2000 שלא יוכלו להירשם לאולימפיאדה (אלא אם יירשמו כחלק משלושת החריגים): דניאל פרץ, עדן קארצב, עמרי גנדלמן, אור בלוריאן, זיו מורגן, כארם ג'אבר, גיל כהן, יואב הופמייסטר, ארד בר והישאם לאיוס

אני מקווה שלא יתפייפו יותר מידי ויבחרו את החריגי גיל הכי טובים בנמצא, בלי קשר אם הם היו חלק מהנבחרת הצעירה. בסוף המטרה היא לנצח ולהגיע הכי רחוק שאפשר. לא לעשות נעים לכולם. מכל הרשימה הנ״ל, הייתי לוקח רק את דניאל פרץ.
לא מסכים. חריגי הגיל צריכים להגיע מהנבחרת הצעירה. מי שהביא אותה למעמד צריך לקבל את ההכרה. זה גם נכון יותר מבחינת חיבור לקבוצה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 02 יולי 2023, 22:56

למה? מה הרעיון? אם נבחרות ספרד, צרפת (שאולי תביא איתה את אמבפה), ברזיל וכל שאר הנבחרות הבכירות בעולם רושמות כמעט תמיד חריגי גיל באולימפיאדה שהם שחקנים בכירים או מנהיגים וותיקים, למה אתה צריך להיות אתה שונה? הפוך. אתה נחות מהם, אז אתה צריך לצמצם פערים. לא להגדיל אותם.

לא יודע אם אתה זוכר, אבל באולימפיאדה בטוקיו, ברזיל רשמה אפילו את דני אלבס בן ה-38. לא ראיתי שזה הפריע להם לזכות בזהב. עזוב שאח״כ התברר שהוא חלאה, אבל הוא השפיע לחיוב על חדר ההלבשה.

זה לא מי הביא אותך לשם, זה מי הכי טוב. גם יכול להיות שחצי מהשחקנים הללו יתביישו שנה שלמה על הספסל. גם אז תביא אותם? בוחרים סגל לפי יכולת עכשווית, לא לפי הישגי עבר.
אחדשיודע

הודעהעל ידי שמואל1 » 02 יולי 2023, 23:02

אחדשיודע כתב:למה? מה הרעיון? אם נבחרות ספרד, צרפת (שאולי תביא איתה את אמבפה), ברזיל וכל שאר הנבחרות הבכירות בעולם רושמות כמעט תמיד חריגי גיל באולימפיאדה שהם שחקנים בכירים או מנהיגים וותיקים, למה אתה צריך להיות אתה שונה? הפוך. אתה נחות מהם, אז אתה צריך לצמצם פערים. לא להגדיל אותם.

לא יודע אם אתה זוכר, אבל באולימפיאדה בטוקיו, ברזיל רשמה אפילו את דני אלבס בן ה-38. לא ראיתי שזה הפריע להם לזכות בזהב. עזוב שאח״כ התברר שהוא חלאה, אבל הוא השפיע לחיוב על חדר ההלבשה.

זה לא מי הביא אותך לשם, זה מי הכי טוב. גם יכול להיות שחצי מהשחקנים הללו יתביישו שנה שלמה על הספסל. גם אז תביא אותם? בוחרים סגל לפי יכולת עכשווית, לא לפי הישגי עבר.
בוא, זה לא שיש לנו את אמבפה.
הייתי אולי מביא את מנור סולומון, שהוא על הסף של השנתון.
חוץ ממנו אף אחד מהבוגרת לא שווה זימון. חסר לנו אם יביאו מישהו כמו זהבי למשל.
מעדיף את הצעירים שהוכיחו שהם ראויים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 02 יולי 2023, 23:25

אין לנו את אמבפה, אבל זה לא אומר שאין לנו שחקנים טובים יותר מאלו שבצעירה. עם כל הכבוד. למה שנגדיל את הפערים עוד יותר מהנבחרות הגדולות? יש גבול לטימטום. הקישור המרכזי למשל - לא מספיק טוב. זה הדבר הראשון שהיית משדרג (דור פרץ, אולי אבו-פאני, אולי נטע לביא - יש זמן עד האולימפיאדה כדי להחליט). בהגנה אין לך באמת אופציות הרבה יותר טובות מאלו שבצעירה, למעט אולי דסה.

ולגבי זהבי... אני דווקא הייתי שוקל בחיוב. צריך לראות איזה עונה ייתן (בכל זאת, לא צעיר). אבל דווקא בגלל שהוא לא חלק מהבוגרת עכשיו, זה יכול לבוא לעזרתו. במקרה שהבוגרים יעלו ליורו איכשהו (וזה לא תלוש), אז לא בטוח בכלל שהקבוצות שלהם (של סולומון למשל) יתנו להם לשחק בשני טורנירים כאלו אחד אחרי השני. לא אומר שזהבי הוא ההעדפה שלי לאחד מ-3 חריגי גיל, אבל אופציה.

הנטייה שלי כרגע היא לדניאל פרץ, קישור (דור פרץ - אולי מישהו אחר) ו-מנור סולומון אם יקבל שחרור.
אחדשיודע

הודעהעל ידי ~Box & 1~ » 03 יולי 2023, 06:10

יילה חוס הוא איש מקצוע אדיר, אני זוקף הרבה מההצלחה של הנבחרות הצעירות שלנו לעבודה שהוא עשה בשנתיים שלו כאן. מדובר באחד המומחים היותר טובים באירופה לפיתוח צעירים, ובשהות שלו כאן (היינו חייבים לעשות הכל כדי להשאיר אותו עוד כמה שנים לפחות, אבל העסקנים ויתרו עליו בקלות כי חשבו שבשנתיים האלה בוני גינצבורג ינק ממנו מספיק ידע) הוא הספיק להכניס לנו קצת את הסטנדרטים שהוא גדל עליהם בכדורגל ההולנדי ובידע שהוא צבר בעולם. כולי תקווה שנהיה במעגל תמידי של למידה והתחדשות. אסור לנו לחשוב שעלינו על מודל מסויים וזהו. הכדורגל העולמי כל הזמן מתקדם, אנחנו חייבים להקדים אותם בצעד בשביל לצמצם את הפער באופן עקבי.

רק חבל כל כך שבזמן שדור מוכשר כזה שצומח לנו (ויש עוד כמה בני 16-19 שאתם תשמעו עליהם בעתיד הלא רחוק), הענף הזה עדיין נגוע מאוד בעסקנות עם המינוי של אחד כמו גיא לוזון. התקרה עם הכדורגל של המאמן הזה היא להשיג תוצאות סטייל יוון ב2004. כדורגל מכוער שכל ניצחון מוציא לך את הנשמה. בכדורגל של אופיר חיים, חוליית ההגנה והקישור הם חלק בלתי נפרד מתבניות ההתקפה. בכדורגל של גיא לוזון, חוליות ההגנה והקישור עסוקות כל הזמן רק במגננה (והוא מזמן לשם שחקנים בהתאם לזה, שימו לב למשל שכל ה5 קשרי אמצע שהוא זימן הם נגרים פר אקסלנס), כשהנטל ההתקפי יושב רק על החולייה הקידמית. הבדלים של שמיים וארץ בגישות בין שני המאמנים. הפילוסופיה של אופיר חיים אידיאלית לדי אן איי של הכדורגל הישראלי ולא סתם נבחרות הנוער תחתיו היו הקונצנזוס הכי גדול ב30 שנה שאני עוקב אחרי כדורגל ישראלי.
~Box & 1~

הודעהעל ידי MTA2311 » 03 יולי 2023, 06:38

~Box & 1~ כתב:יילה חוס הוא איש מקצוע אדיר, אני זוקף הרבה מההצלחה של הנבחרות הצעירות שלנו לעבודה שהוא עשה בשנתיים שלו כאן. מדובר באחד המומחים היותר טובים באירופה לפיתוח צעירים, ובשהות שלו כאן (היינו חייבים לעשות הכל כדי להשאיר אותו עוד כמה שנים לפחות, אבל העסקנים ויתרו עליו בקלות כי חשבו שבשנתיים האלה בוני גינצבורג ינק ממנו מספיק ידע) הוא הספיק להכניס לנו קצת את הסטנדרטים שהוא גדל עליהם בכדורגל ההולנדי ובידע שהוא צבר בעולם. כולי תקווה שנהיה במעגל תמידי של למידה והתחדשות. אסור לנו לחשוב שעלינו על מודל מסויים וזהו. הכדורגל העולמי כל הזמן מתקדם, אנחנו חייבים להקדים אותם בצעד בשביל לצמצם את הפער באופן עקבי.

רק חבל כל כך שבזמן שדור מוכשר כזה שצומח לנו (ויש עוד כמה בני 16-19 שאתם תשמעו עליהם בעתיד הלא רחוק), הענף הזה עדיין נגוע מאוד בעסקנות עם המינוי של אחד כמו גיא לוזון. התקרה עם הכדורגל של המאמן הזה היא להשיג תוצאות סטייל יוון ב2004. כדורגל מכוער שכל ניצחון מוציא לך את הנשמה. בכדורגל של אופיר חיים, חוליית ההגנה והקישור הם חלק בלתי נפרד מתבניות ההתקפה. בכדורגל של גיא לוזון, חוליות ההגנה והקישור עסוקות כל הזמן רק במגננה (והוא מזמן לשם שחקנים בהתאם לזה, שימו לב למשל שכל ה5 קשרי אמצע שהוא זימן הם נגרים פר אקסלנס), כשהנטל ההתקפי יושב רק על החולייה הקידמית. הבדלים של שמיים וארץ בגישות בין שני המאמנים. הפילוסופיה של אופיר חיים אידיאלית לדי אן איי של הכדורגל הישראלי ולא סתם נבחרות הנוער תחתיו היו הקונצנזוס הכי גדול ב30 שנה שאני עוקב אחרי כדורגל ישראלי.

כל מילה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי אחדשיודע » 03 יולי 2023, 10:15

~Box & 1~ כתב:יילה חוס הוא איש מקצוע אדיר, אני זוקף הרבה מההצלחה של הנבחרות הצעירות שלנו לעבודה שהוא עשה בשנתיים שלו כאן. מדובר באחד המומחים היותר טובים באירופה לפיתוח צעירים, ובשהות שלו כאן (היינו חייבים לעשות הכל כדי להשאיר אותו עוד כמה שנים לפחות, אבל העסקנים ויתרו עליו בקלות כי חשבו שבשנתיים האלה בוני גינצבורג ינק ממנו מספיק ידע) הוא הספיק להכניס לנו קצת את הסטנדרטים שהוא גדל עליהם בכדורגל ההולנדי ובידע שהוא צבר בעולם. כולי תקווה שנהיה במעגל תמידי של למידה והתחדשות. אסור לנו לחשוב שעלינו על מודל מסויים וזהו. הכדורגל העולמי כל הזמן מתקדם, אנחנו חייבים להקדים אותם בצעד בשביל לצמצם את הפער באופן עקבי.

גם אם זה נכון, זה בסדר. לוזון לא יישאר תמיד המאמן של הצעירה (ואופיר חיים כנראה לא יישאר תמיד המאמן של הנוער). ובכל מקרה התוצאות עכשיו היו מספיק טובות בשביל לרשום הישג מצוין (מול נבחרות לא קלות). אנחנו לא צריכים להיות חזירים מידי.

מה שחשוב הוא הפיתוח שלך השחקנים בגילאים הצעירים יותר ואני מקווה שאכן נעשה שיפור שם - ונראה מעבר לדור אחד מוצלח. יילה חוס אחלה והכל, אבל זה בטוח לא רק הוא - כי בשנתיים אי אפשר לעשות את כל זה. סביר להניח שזה התחיל עוד קודם עם רוטנשטיינר או דמות אחרת. אבל אני מסכים שזו הייתה טעות לנטוש את הרעיון של להיפרד ממנו ומאנשי מקצוע זרים מהמעלה הראשונה, שילמדו אותנו דבר או שניים על פיתוח צעירים. עם כל הכבוד לבוני.
אחדשיודע

הודעהעל ידי ~Box & 1~ » 03 יולי 2023, 20:06

מסכים שגם לאוסטרים מגיעה מילה טובה ומסכים שהשינוי החיובי התחיל כנראה כבר בתקופה של רוטנשטיינר, אבל אני בכוונה זוקף את רוב הקרדיט ליילה חוס. קראתי המון ראיונות גם שלו וגם של יילה חוס בתקופה שלהם כאן, כל התחום הזה של פיתוח צעירים ישראלים מאוד נוגע לליבי. יילה חוס עשה עליי רושם אדיר, הרעיונות שלו ממש היו תפורים על הכדורגל הישראלי. הרעיונות של רוטנשטיינר נשמעו לי פחות מרשימים וחדשניים לכדורגל הישראלי שזקוק לטיפול שורש. אצלו זה הרגיש יותר לנסות לעשות העתק הדבק של המודל האוסטרי, אצל יילה חוס ראית בן אדם שממש יוצר די אן איי חדש שמותאם לכדורגל ולקהל הישראלי. הוא ממש פורץ דרך בעיניי וכל כך חבל לי שהוא לא נשאר. לטעמי אם אחד כזה היה נשאר כאן משהו כמו 6-7 שנים, יכולנו להתחיל לראות שינוי ברמה שקצת מזכירה את מה שקרה בבלגיה ודנמרק. לא יודע כמה אפשר לסמוך על בוני, שהוא סה"כ תלמיד של יילה חוס, וחונך ועוצב מילדות על הכדורגל הישראלי החלש.

הניצחונות וההישגים שלנו הם אחלה. הם מרגשים אותי. מחכה בכליון עינים לחצי גמר מול אנגליה, אבל קשה לי לראות איך שחקנים מתפתחים בסגנון יוון 2004 של גיא לוזון. בלמים מודרניים צריכים להשתתף בתוכנית ההתקפית, מגנים מודרניים צריכים לקחת חלק פעיל ביצירת מצבים, קשרים אחוריים מודרניים חייבים להיות טכניים עם הכדור ולהיות מסוגלים לייצר מסירות בזוויות קשות תחת לחץ. אנחנו לא רואים שום דבר מהאלמנטים האלה בנבחרת של לוזון, אצלו זה מרגיש יותר ניסיון להאדיר את השם שלו עם תוצאה, מאשר לראות באמת דרך ופיתוח שחקנים, לכן כל שנייה עם המאמן הזה מרגישה לי בזבוז זמן אחד גדול.

לצערי גם התקשורת הישראלית היא עסקונה אחת גדולה. אתה רואה איך כל הניתוח שלהם סובב מאה אחוז סביב התוצאה. כאילו תוך שבועיים שכחו את המסר שהכדורגל של אופיר חיים ניסה להעביר לנו, שאפשר לבוא כאנדרדוג מובהק ועדיין להצליח בעזרת כדורגל דומיננטי.
~Box & 1~

הודעהעל ידי אחדשיודע » 03 יולי 2023, 20:43

כן, אבל שוב, התקופה הזאת בנבחרות פחות קריטית בעיניי. בטח בנבחרת עד גיל 21 (שהיא בעצם עד גיל 23), ששם כבר מדובר בשחקנים בוגרים לכל דבר ולא שחקני נוער. מה שיותר חשוב הוא מה שקורה במהלך העונה, בגילאים הצעירים יותר. וכן, שם חשוב להטמיע את כל הדברים שאתה אומר, וזה הרבה תלוי בקבוצות של אותם שחקנים - באקדמיות. בגילאים הבוגרים יותר הם במילא פוגשים ויפגשו מאמנים עם שיטות וצורות חשיבה/אימון שונות, שרובם ככולם משחקים על תוצאה. זה חלק מהעניין.

ליילה חוס יש כנראה תרומה למה שקורה עכשיו - באסטרטגיה, בצד האדמיניסטרטיבי. אבל הוא בטח לא הביא את התוצאות הללו בשנתיים, אלא מדובר בתהליך שהתחיל הרבה קודם (כי פיתוח שחקנים זה לא עניין של שנתיים וזהו). לדעתי השינוי העיקרי בשנים האחרונות מגיע דווקא מהקבוצות, באקדמיות של מכבי ושל חיפה. גם הפועל בשנים האחרונות עשו התקדמות (אם כי הם בעיקר גונבים למכבי שחקנים צעירים - למקין, סניור). מכבי פ״ת, אשדוד קצת. ומי שהתניע את התהליך הזה בקבוצות הם גם הולנדיים. ג׳ורדי קרויף, שהביא איתו אחרי כמה שנים את פטריק וואן לוון (שמונה היום כמאמנה של שחטאר) כמנהל הביצועי של הנוער. וכאמור, האוסטרים עזרו להביא את זה מהצד של ההתאחדות.

ואני לגמרי מסכים לגבי העסקונה. העסקוניה פה שולטת בהכל. בהתאחדות, במנהלת, במרכזים למינהם (מרכז מכבי ומרכז הפועל). זה נמצא בכל מקום. שלא לדבר על העסקונה מחוץ לגבולות הספורט.
אחדשיודע

הקודם

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־130 אורחים