Switch to full style
נושא נעול

Re: המשלחת הישראלית

07 אוגוסט 2012, 13:19

רשמית, סיימנו ללא מדליה.
כמה חבל.

07 אוגוסט 2012, 14:07

חביב אורנג'ד כתב:רשמית, סיימנו ללא מדליה.
כמה חבל.

אולימפיאדה די עלובה של המשלחת הישראלית.
מקום 6 של שטילוב ומקום שביעי של טומרקין הם ההישגים הגדולים.

למקום השישי של קורזיץ, אי אפשר להתייחס כהצלחה.
כל השאר איכזבו

אני זוכר שהיתה איזשהי אולימפיאדה (אולי באתונה או בסידני), שם היתה למשלחת רק מדליה אחת או שתיים, אבל היו כמה וכמה הופעות מצויינות שהסתיימו
במקום החמישי והרביעי. אנחנו כבר לא שם ממזמן.

07 אוגוסט 2012, 14:46

לא רשמית, עוד עשויה להיות סנסציה בקנה מידה בלתי ייאמן(נטע ריבקין?).

אבל 99.9% רשמית-זו המשלחת הישראלית החלשה ביותר ב-20 השנים האחרונות-וחבל.

אולי עצם זה שסיימנו בלי אף מדליה יגרום לזעזוע כלשהו, אבל אני קצת בספק.

08 אוגוסט 2012, 07:28

jol9 כתב:
כמה חבל.

כל השאר איכזבו

אני זוכר שהיתה איזשהי אולימפיאדה (אולי באתונה או בסידני), שם היתה למשלחת רק מדליה אחת או שתיים, אבל היו כמה וכמה הופעות מצויינות שהסתיימו

מה שאותי יותר מתסכל, זה לא רק אי-הבאת המדליות, אלא הנושא שדוקא באולימפיאדה, ספורטאים ישראלים לא מצליחים להתעלות.
באליפויות אירופה ואליפויות עולם, אנחנו ממש לא רעים, אבל כאשר מגיעה לה האולמפיאדה, כולם נופלים מן הרגליים ונותנים תצוגות שהן רחוקות משיאם.
כמו שאנחנו בכדורסל - לא מגיעים למאני טיים.

08 אוגוסט 2012, 17:13

הבדיחה הבאה:
לבנת תמנה צוות מומחים לבדיקת הכישלון בלונדון
http://sites.one.co.il/General/Article. ... &id=203995

פשוט מדהים לראות עד כמה המדינה הזו מאוהבת בכל מיני ועדות אידיוטיות שלא יוצא מהם כלום.
צריך להסביר לגברת לבנת שלא הבאנו מדליה כי הספורט שלנו מלא בעסקנים דוגמתה ודוגמת יו"ר הועד האולימפי.

08 אוגוסט 2012, 20:45

חביב אורנג'ד כתב:
jol9 כתב:
כמה חבל.

כל השאר איכזבו

מה שאותי יותר מתסכל, זה לא רק אי-הבאת המדליות, אלא הנושא שדוקא באולימפיאדה, ספורטאים ישראלים לא מצליחים להתעלות.
באליפויות אירופה ואליפויות עולם, אנחנו ממש לא רעים, אבל כאשר מגיעה לה האולמפיאדה, כולם נופלים מן הרגליים ונותנים תצוגות שהן רחוקות משיאם.
כמו שאנחנו בכדורסל - לא מגיעים למאני טיים.

זאת החוכמה, לעמוד בלחץ של תחרות שבה כולם מסתכלים ולכולם יש עניין.
זאת הרבה פחות חוכמה לנסוע לאליפויות עולם ואירופה, בענפי ספורט אזוטריים, שאף אוהד ספורט בכלל לא יודע שמתקיימת, ולהצליח שם. באולימפיאדה זה הרבה הרבה יותר קשה.

יש הרבה בעיות בארץ בהקשר הזה - מנטליות, עצלנות מובנית, החום, מתקנים, מסורת, גישה ומאמנים.
- לבנות ספורטאים צריך מגיל צעיר
- צריך לאפשר גם לספורטאים וגם למאמנים תנאים כלכליים טובים שיאפשרו להם לחיות ולהתפרנס בצורה ראויה
- עם העצלנות והמנטליות אין הרבה מה לעשות, אבל בהחלט אפשר לנסות לדוג את אותם הילדים שמפגינים יותר רצינות וגישה טובה יותר ולקדם אותם
- כמובן שמה שנופל על כתפי העסקנים זה המתקנים הדי עלובים שיש לנו במדינה. אפשר וצריך לשפר את זה
- הייתי גם מנסה להקים גוף שיעבור בין בתי הספר השונים וינסה למצוא שם ילדים שמצליחים להתבלט בשיעורי החינוך הגופני על מנת למצוא את הכשרונות שאולי לא היו הולכים לכיוון של הספורט

08 אוגוסט 2012, 21:08

תראה, צריך לציין שלא הכל כזה גרוע כמו שמנסים לצייר.
אלכס שטילוב לדוגמא, הוא ספורטאי שכן מנסים לטפח ולקדם, הוא זוכה לתנאים טובים ואף משתכר בסוכמים נאים (כמדומני, פורסם שהוא מרוויח 10 אלף ש"ח בחודש). גם בג'ודו ובשייט יש מאמנים טובים וכשרונות שמצליחים לקדם.
סה"כ, יש ענפים בהם ישראל גם טובה וגם מנהלת אותם בצורה טובה או לפחות, יחסית טובה. יש לכך גם קבלות - זכיות באליפויות עולם ואליפויות אירופה בענף השייט, זכייה בטורנירים חשובים בג'ודו ואפילו זכיה בכמה מדליות בתחום ההתעלמות שהושגו בזכות שטילוב.
הבעיה היא, שבאולמפיאדה זה פשוט לא קורה. חבל שדוקא באירוע שאמור להוות שיא בקריירה של כל ספורטאי, אנחנו זוכים לראות תוצאות שנופלות הרבה מן הממוצע (ואני בכלל לא מדבר על שיא) מצדם של הספורטאים הישראלים.
אני לא חושב שהשכלון טמון רק בגורמים החיצוניים. לא מעט מן האשמה (אם לא רובה) נופלת גם על הספורטאים עצמם. כל החיבוקים והליטופים מהתקשורת, רק מטשטשים זאת.

08 אוגוסט 2012, 21:11

כמו שמיקי חליקה אמר-כל ההישגים וכל המדליות של ישראל בשנים האחרונות היה בגלל כישרון הספורטאים ולא בגלל המדינה..הכל היה ''בטעות'' ולא מצביע על התשתיות בארץ

09 אוגוסט 2012, 03:20

אני פשוט חושב שהישראלים הם ספורטאים פחות טובים. זה לא עניין של תשתיות ולא של כלום. מה לעשות, אנחנו העם הנבחר בהרבה דברים. ספורט זה לא הצד החזק שלנו.
שום ועדת חקירה מטופשת לא תעזור, שום האשמה שהספורטאים שלנו בילו קצת בלילה(שאחרי המשחק) כי הם התרגשו וזה לגיטימי, שום חשיבה שהלחץ שמופעל עליהם "ממדינה שלמה" בגודל 10 מטר מרובע משפיעה עליהם(אני חושב שיש מדינות קצת יותר גדולות באולימפיאדה ולכולם חשוב לזכות), ועוד שום תירוצים טיפשים וחוסר רצון לקבל את זה שאנחנו פשוט פחות טובים במשהו.
מה לעשות שילדים בספרד חולמים להיות טניסאים, כדורגלנים, אפילו קופצים לגובה(בטוח שיש כאלו), אצלנו ילדים חולמים להיות טייסים, בסיירת מטכ"ל, כמו אבא וסבא בשריון או "סתם" מומחי מחשבים?

09 אוגוסט 2012, 03:30

Holiday_Armadillo כתב:כמו שמיקי חליקה אמר-כל ההישגים וכל המדליות של ישראל בשנים האחרונות היה בגלל כישרון הספורטאים ולא בגלל המדינה..הכל היה ''בטעות'' ולא מצביע על התשתיות בארץ

לא סובל את הציטוטים המתנשאים של הספורטאים האלו.
הם מכסים לעצמם ת'תחת מכל הבחינות. אם הם מפסידים זה כי המדינה לא מעניקה תשתיות ותקציבים, ואם הם זוכים זה הישג אדיר כי המדינה רק מנסה להכשיל אותם בכח. די עם השטויות האלו...! אני בטוח שאם מיקי חליקה היה ספרדי, הוא עדיין לא היה זוכה בשום מדלייה אולימפית. ראינו את גיא אסולין "מסי הבא", שגדל בברצלונה, איזה כישרון- עלק.
יאללה, מעריך אותם(את הספורטאים) אבל הם לא מתנדבים. הם עובדים במקצוע, במה שהם אוהבים, ומרוויחים בו כסף(יותר משכר הממוצע של השוק, תאמינו לי, וזה לא כולל את ההטבות מסביב או מקמפיינים וכמובן המענקים). נהנים מיתרונות החשיפה, ומוגנים לחלוטין מכל ביקורת שהיא בטענה שהם לפחות הגיעו לאולימפיאדה! שזה אגב הדבר הכי מטומטם ששמעתי, כי כל בעל מקצוע צריך לשאוף למקסימום במקצוע שלו, בטח ובטח שלא צריך להגזים - הגיע לאולימפיאדה(וגם לקחת שם זהב) זה עדיין לא לזכות בפרס נובל.
אז בואו נאשים את ביבי, את ליבנת, את שטייניץ, אבל לא נעצור לקחת אוויר ולהבין שזה מה שיש(או אין - כישרון). אני לא מעוניין שיעלו לי עוד את המיסים(או יעשו חלוקה שונה לתקציב, אם עושים חלוקה כזו שיורידו את המיסים) בשביל שמשכורת של הספורטאים האלו תיהיה גבוהה יותר. מצטער, יש דברים חשובים יותר, ואני לא חושב שאם הם ירוויחו עכשיו 20,000 ש"ח בחודש הם יתנו לנו מדליות זהב על ימין ושמאל.

אם רוצים לשנות משהו, זה ביסודי להכניס מוסר עבודה לילדים. לא להשקיע בילדים, אלא לגרום לילדים להשקיע.

09 אוגוסט 2012, 16:12

חביב אורנג'ד כתב:תראה, צריך לציין שלא הכל כזה גרוע כמו שמנסים לצייר.
אלכס שטילוב לדוגמא, הוא ספורטאי שכן מנסים לטפח ולקדם, הוא זוכה לתנאים טובים ואף משתכר בסוכמים נאים (כמדומני, פורסם שהוא מרוויח 10 אלף ש"ח בחודש). גם בג'ודו ובשייט יש מאמנים טובים וכשרונות שמצליחים לקדם.
סה"כ, יש ענפים בהם ישראל גם טובה וגם מנהלת אותם בצורה טובה או לפחות, יחסית טובה. יש לכך גם קבלות - זכיות באליפויות עולם ואליפויות אירופה בענף השייט, זכייה בטורנירים חשובים בג'ודו ואפילו זכיה בכמה מדליות בתחום ההתעלמות שהושגו בזכות שטילוב.
הבעיה היא, שבאולמפיאדה זה פשוט לא קורה. חבל שדוקא באירוע שאמור להוות שיא בקריירה של כל ספורטאי, אנחנו זוכים לראות תוצאות שנופלות הרבה מן הממוצע (ואני בכלל לא מדבר על שיא) מצדם של הספורטאים הישראלים.
אני לא חושב שהשכלון טמון רק בגורמים החיצוניים. לא מעט מן האשמה (אם לא רובה) נופלת גם על הספורטאים עצמם. כל החיבוקים והליטופים מהתקשורת, רק מטשטשים זאת.

ברור שתחבק את הספורטאים. הם אלו שעובדים כאן בתנאים מאוד מאוד בינוניים, ומהם מצפים להגיע להישגים.

אתה לא באמת טוען ש10K ש"ח זהו סכום ראוי לספורטאי שממנו מצפים להביא מדליה אולימפית בענף יוקרתי כמו ההתעמלות, נכון? שנתחיל שוב להזכיר את עוזר האפסנאי של מכבי ואת אחראי
הטוויטר שמשתכרים בוודאי משהו דומה??

בארה"ב המנטליות של האנשים היא סה"כ קרובה יותר לזו שלנו. הם גם לא ממש מאמינים בשיטות דיקטטוריות שנפוצות בסין, ברוסיה ובמדינות אקס קומוניסטיות.
גם הם אוהבים את החיים הנוחים, המסיבות, הפלייסטיישן והפאסט פוד. גם להם יש נטייה להשמנה וכו'.
אבל שם יש מתקנים ברמה עולמית, מסורת, וידע איך עושים זאת נכון (וכמובן גם גנטיקה ומבחר גדול יותר). הספורטאים המצליחים שם, גם יודעים, שהם לא יצטרכו לדאוג לעצמםם במובן
הכלכלי, וייקבלו כל מה שצריך מהמדינה.

אני לא מסכים שרוב האשמה נופלת על הספורטאים. אני חושב שהאנשים הרקובים שנמצאים באיזור קבלת ההחלטות בכל המקומות המשמעותיים, הם המזיקים האמיתיים, והלוואי
והדברים הוי מתנהלים אחרת.

09 אוגוסט 2012, 20:38

Mta_atic כתב:הבדיחה הבאה:

פשוט מדהים לראות עד כמה המדינה הזו מאוהבת בכל מיני ועדות אידיוטיות שלא יוצא מהם כלום.
צריך להסביר לגברת לבנת שלא הבאנו מדליה כי הספורט שלנו מלא בעסקנים דוגמתה ודוגמת יו"ר הועד האולימפי.

תראה, לא חייבים ישר לתקוף. זה לא שהועידה תחקור את הספורטאים למה לא לקחו מדליות זהב. לדעתי כל העסקנות מסביב שווה בדיקה.
סתם לדוגמא, למה שלחו את צוברי במקום משיח, כשכל העולם ואחותו ידעו שבתנאים האלה שיש באנגליה, משיח עדיף.

אני אישית לא ממש מכיר בפרטים את כל ההתנהלות ביחידה לספורט הישגי, אבל כמו שאני מכיר את העסקנים שלנו בכדורסל, כדורגל ועוד כמה ענפי ספורט, אני בטוח, שיש מה לחקור ולבדוק לעומק.

10 אוגוסט 2012, 10:12

קצת פאתטי שלא זכינו במדליה ובכל זאת אנחנו מנסים לשכנע את עצמנו שכן
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4266879,00.html

10 אוגוסט 2012, 10:31

felix_r כתב:
Mta_atic כתב:הבדיחה הבאה:

תראה, לא חייבים ישר לתקוף. זה לא שהועידה תחקור את הספורטאים למה לא לקחו מדליות זהב. לדעתי כל העסקנות מסביב שווה בדיקה.
סתם לדוגמא, למה שלחו את צוברי במקום משיח, כשכל העולם ואחותו ידעו שבתנאים האלה שיש באנגליה, משיח עדיף.

אני אישית לא ממש מכיר בפרטים את כל ההתנהלות ביחידה לספורט הישגי, אבל כמו שאני מכיר את העסקנים שלנו בכדורסל, כדורגל ועוד כמה ענפי ספורט, אני בטוח, שיש מה לחקור ולבדוק לעומק.

הטיעונים שלך מוכיחים בדיוק את הנקודה שלי - דווקא בגלל שהספורט שלנו כ"כ נגוע בעסקנות אין מה להקים ועדת חקירה מפני שמי שמקים אותה היא אחת העסקניות.
לימור לבנת באמת לא יודעת איך מתנהל הועד האולימפי? מנהלת הכדורסל? ההתאחדות?
לימור לבנת לא יודעת באיזה תנאים מתאמנים הספורטאים שלנו? איך הם מסתדרים מבחינה כלכלית? ועדת החקירה הזו היא כולה עוד עלה תאנה לפוליטיקאים.
שנים על גבי שנים שהפילוסופיה של הועד האולימפי היא להוציא מים מהסלע. כל ארבע שנים לקראת האולימפיאדה מראיינים את הספורטאים השונים שמראים את התת תנאים שבהם הם מתאמנים לעומת חבריהם מהעולם. כל מדליה שהמדינה הזו מקבלת היא למרות כל האיגודים והעסקנים ולא בגללם.

10 אוגוסט 2012, 13:46

למרות שאין לה ממש סיכוי למדליה, נטע ריבקין הגיעה לגמר בהתעמלות האומנותית וזה בהחלט יפה (בעיקר בהתחשב בכדור שנשמט לה אתמול.... :whistle )

10 אוגוסט 2012, 13:55

נכון. היה יפה לראות שעם כל הלחץ שהיה עליה, היא עלתה ונתנה שני תרגילים טובים היום, ושיפרה את מעמדה.
גם ברמה הקבוצתית עוד יש תקווה..

10 אוגוסט 2012, 15:05

גם נבחרת הבנות עלתה לגמר בהתעמלות האומנותית.
כבוד!! :clap2

10 אוגוסט 2012, 15:31

חנו'ש כתב:למרות שאין לה ממש סיכוי למדליה, נטע ריבקין הגיעה לגמר בהתעמלות האומנותית וזה בהחלט יפה (בעיקר בהתחשב בכדור שנשמט לה אתמול.... :whistle )

באמת כל הכבוד! :rose

10 אוגוסט 2012, 17:48

קצת נחת.. :)
יופי !

11 אוגוסט 2012, 12:36

עכשיו ראיתי את התרגיל החישוק שלה בגמר. האמת? יפה, אבל לא משהו מיוחד. בהשוואה לתרגילים של המתעמלות החזקות, הוא לא נראה בדרגת קושי גבוהה.
נושא נעול