המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

קונספירציה ציונית חדשה.

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: קונספירציה ציונית חדשה.

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 אוגוסט 2011, 17:38

yarinsaky כתב:ברוך גולדשטיין לא היה חייל, זה קודם כל.
ברוך גולדשטיין גם לא היה צבא שלם שטובח באוכלוסייה אזרחית, הוא היה אזרח פרטי שעשה את מה שעשה על דעת עצמו.

מה שאתה אומר פשוט לא נכון ברמה העובדתית.
ברוך גולדשטיין היה גם היה חייל, ואפילו קצין ואת הטבח הוא ביצע כאשר הוא לבוש במדים ובאמצעות נשק צבאי.
בפועל, אין הרבה הבדל בין המקרה הזה לטבח בנהריים. פשוט בטבח של ברוך גורשטיין נהרגו פי ארבע יותר אנשים.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 אוגוסט 2011, 17:42

בסדר, הוא היה חייל מילואים ,כולנו חילי מילואים בעצם, מה הנקודה כאן ? הוא לא היה חלק מצבא סדיר ולא בתפקיד ובטח שלא קיבל שום הוראה משום מפקד לעשות טבח בערבים.
יש לך נטייה להיתפס לכל מיני דברים קטנים שלא קשורים למן העניין.

העניין הוא שאצל הערבים הרצחנות מבוססת ומונחית מלמעלה, גם השחיתות הנוראה. מה שקורה אצלנו הוא אפס אפסים לעומת מה שקורה שם.

חייל ישראלי הוא טהור נשק באבו אבוהה פי מיליון יותר מחייל ערבי.
הסגל של מכבי ת"א :

רכזיות - בר רפאלי, אליזבת הארלי
קלעיות - מורן אטיאס, ליב טיילור
סמוליות - ג'יזל, קים קרדישיאן
פאווריות- מייגן פוקס, אולגה קורילנקו
סנטריות - פנלופה קרוז, קייט ווינסלט

מאמנות- שרון סטון, - מישל פייפר, ברוק שילדס
yarinsaky

הודעהעל ידי michael » 21 אוגוסט 2011, 17:54

לצערי לא לכולם ברור ההבדל בין מחבל לבין חייל.
בין אדם שיוצא לשליחות להגן על עמו ועל ארצו לבין טרוריסט שפל שיוצא לשחוט ילדים ותינוקות באוטובוסים מלאים באנשים בשגרת חייהם או אזרחים בדרך לחופשה באילת.

ממש אין קשר בין ברוך גולדשטיין לבין המקרה המדובר.
ברוך גולדשטין הוא מחבל כמו שאר המחבלים הערבים האחרים.
אין צורך להתנצל על מעשה של מחבל אחד שלא מייצג את העם ולא מייצג איש מלבד את האי שפיות של עצמו.

כשחייל שמייצג מדינה שלמה (הירדני) מבצע רצח המוני נפשע בנערות צעירות זהו מעשה נורא שלא יעלה על הדעת.
מעשה שרק מעצם העלת הרעיון שיכול להתקיים כבר מציף את עיניו של כל אדם בר דעת בדמעות.
אם מקרה כזה היה קורה כאן כל מנהיג ישראלי היה עושה הכל כולל הכל כדי להתנצל.
לא משנה אם קוראים לו ביבי , ברק , ליבני או ליברמן.
כולם היו מתנצלים.
אם אנחנו כמעט מתנצלים על זה שתורכיה שלחה לנו אוניית מחבלים ושהחיילים שלנו הגנו על עצמם מפני הברברים הפיראטים האלה
אז תאמין לי שאנחנו נתנצל ובגדול גם על מקרה כזה (וחס וחלילה שלא יהיה).

אתה טוען שאין הבדל בפן המוסרי בינינו לבינם , האומנם ?
האם נראה לך מוסרי שאם מחזיקה תינוק עם מטען חבלה ומשליכה אותו על חייל צה"ל (לבנון 82 - וזה לא סרט).
האם נראה לך מוסרי שהם יורים מתוך בתים ומתחבאים בין ילדים כדי שהילדים יפגעו ואנחנו נוצג כחיות אדם בכל העולם ?
האם נראה לך מוסרי לא לשלוח מסר אחד בודד לאמא של חייל ישראלי שנמצא כפות בכלא ערבי בעזה ?
האם נראה לך מוסרי שהם לא רוצים שלעם היהודי יהיה בית אחד קטן בעולם , בית אחד קטן בודד , האם זה נראה לך מוסרי ?
אלה אנשים מוסריים ? אלה אנשים שעונים על קריטריון של אנושיות כלשהיא ?
אלה אנשים שיודעים מוסר תרבות מהו ?
אלה חבורת פושעים שפלים, עבריינים עם קלאץ'.

חביב היקר,
עם כל הצער שבדבר הערכים שלנו (של מדינת ישראל) הם לא הערכים שלהם.
האמא שלך לא שלחה אותך לצבא במטרה להרוג ערבים - היא שלחה אותך במטרה לשמור ולהגן על גבולות מדינת ישראל.
תאמין לי שהצבא שלנו לא שונא ערבים , הצבא שלנו מורכב מילדים טובים שנשלחו לשמור על גבולות המדינה
ואני אישית הייתי באין סוף הזדמנויות של כמעט ויריתי - וחדלתי כי היו חפים מפשע במקום. זה קורה גם ההפך ?
אולי בחלום...

המנטליות והתרבות הערבית מתירה מאשרת ואף מכבדת ומקדשת את המוות ואת השוהדא (מות קדושים)
אנחנו לא שם , אנחנו לא מקדשים את המוות (ואל תספר לי על קבוצה קיצונית כזו או אחרת שלא מייצגת איש חוץ מאת עצמם).
אנחנו לא מחלקים סוכריות ברחובות כשצה"ל מפציץ בעזה, ואנחנו גם לא יוצאים במחולות כשרב מחבל מוסר נפשו לאללה ע"מ ליצור קשר עם 72 בתולים או בתולות כאלה או אחרים.
אנחנו עשויים מחומרים אחרים , תרבותיים יותר נאורים יותר.

אנחנו עם חפץ חיים, עם טוב עם שוחר שלום.
זאת עובדה.
Stop the BDS - Fighting together against the NEW Anti-Semitism
סמל אישי של המשתמש
michael

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 אוגוסט 2011, 18:05

yarinsaky כתב:בסדר, הוא היה חייל מילואים ,כולנו חילי מילואים בעצם, מה הנקודה כאן ? הוא לא היה חלק מצבא סדיר ולא בתפקיד ובטח שלא קיבל שום הוראה משום מפקד לעשות טבח בערבים.

אז מה אתה מנסה לומר? שטבח שנעשה ע"י קצין מילואים הוא יותר מוסרי מאשר טבח שנעשה ע"י חייל סדיר?
אני מתבייש בכלל להעלות את המחשבה בנושא הזה.

yarinsaky כתב:יש לך נטייה להיתפס לכל מיני דברים קטנים שלא קשורים למן העניין.

לי יש נטיה כזאת? האמנם?
הרי זה אתה שגרסת שההבדל ביננו לבינם (ושוב אשאל, מי זה "הם" ומי זה "אנחנו"?) מתבטא באירוע שקרה בנהריים, ושאצלנו אין חיילים שטובחים בדם קר.
אז מתסתבר שגם אצלנו קרה אירוע שבו קצין טבח למוות באזרחים חפים ובדם קר.

אם זהו הטיעון שלך להבדל בינינו לבינם, אותי הוא פשוט לא שכנע.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 אוגוסט 2011, 18:09

הוא לא היה קצין מילואים בתפקיד, זה הבדל גדול. הוא עשה את זה כאדם פרטי וזה שהוא לבש מדים באותו זמן לא יכול לרמז דבר כלשהוא על הצבא שלנו ואם אתה טוען את זה אתה צריך לבסס את עצמך .

אתה כל נזמן נתפס למקרה הבודד הזה כנאחז בקש. אצל הערבים היו אלפי אלפי מקרים כאלו שנעשו גם בפקודה מלמעלה וגם נגד עמם שלהם. זה בעצם כל ההבדל ביננו לבינם.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי yiffy » 21 אוגוסט 2011, 18:21

yarinsaky כתב:הוא לא היה קצין מילואים בתפקיד, זה הבדל גדול. הוא עשה את זה כאדם פרטי וזה שהוא לבש מדים באותו זמן לא יכול לרמז דבר כלשהוא על הצבא שלנו ואם אתה טוען את זה אתה צריך לבסס את עצמך .

אתה כל נזמן נתפס למקרה הבודד הזה כנאחז בקש. אצל הערבים היו אלפי אלפי מקרים כאלו שנעשו גם בפקודה מלמעלה וגם נגד עמם שלהם. זה בעצם כל ההבדל ביננו לבינם.

yarinsaky, עזוב את ברוך גולדשטיין. אתה מביך את עצמך. היוזמה שלו כאדם פרטי לא שונה במאום מהיוזמה של השוטר הירדני כאדם פרטי (שלא קיבל פקודה מאף אחד).

אצל הערבים היו אלפי אלפי מקרים כאלו שנעשו גם בפקודה מלמעלה

אצל הצבאות הסדירים של המדינות הערביות (ולא ארגוני הטרור) היו מקרים דומים לאלו אולי בעת מלחמות, וגם אז זה לא היה יותר טוב מאצלנו (ע"ע כפר קאסם, דיר יאסין, גירוש כפרי לטרון ב-67' ועוד). מדהים איך אתה מצליח לשכנע את עצמך באמיתות מנותקות לחלוטין מהמציאות. בסאות'פרק כינו את זה mental gymnastics.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי michael » 21 אוגוסט 2011, 18:26

תגיד יפתח ,
למה יש לי תחושה שבכל השיחות אתה בדר"כ נוטה משום מה להצדיק את הצד השני ?

תפרגן קצת.
סמל אישי של המשתמש
michael

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 אוגוסט 2011, 18:30

אז אתה רוצה שאציין עוד מקרים?
מה עם טבח כפר קאסם בו נרצחו למוות 43 אזרחים חפים מפשע ע"י שוטרי מג"ב ובהוראת מפקדם? מה עם טבח סברה ושתילה אליו ישראל היתה אחראית באופן עקיף? מה עם הטבח שביצעו האצ"ל והלח"י בדיר יאסין? מה עם נתן כהן זדה שרצח לתומו ערבים סתם כי התחשק לו?

האירועים האילו הם באמת כ"כ שונים וכ"כ יותר מוסריים מהטבח בנהריים? האם באמת מדובר במקרים בודדים שניתן לטאטא מתחת לשטיח?

אולי ברגע שנבין שאנחנו לא באמת עם סגולה כמו שהבטיחו לנו בתנ"ך, ונתבונן בעובדות ההסיטוריות, נשים לב שגם אנחנו מאוד אוהבים הרג ומלחמה, ובסופו של יום, אנחנו לא בהרבה יותר טובים מהעמים הסובבים אותנו.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 אוגוסט 2011, 18:34

michael כתב:תגיד יפתח ,

תפרגן קצת.

אני לא חושב שזה יפתח שנוטה להצדיק את הצד השני, אלא אנחנו שתקועים במיתוס לפיו אנחנו אור לגויים או איזה עם נבחר הנהנה מיתרון מוסרי על כל העמים בעולם.

ברגע שנדע להכיר בחולשותינו ונפעל לתיקון העוולות הרבות אותם אנו מייצרים, אולי באמת נצטייר ונהפוך למוסריים יותר.
כרגע, קל יותר להאשים את הצד השני ולקרוא לו פרימיטיבי.
העיקר, שהעם היהודי המאמין שסלחנות היא דבר אלוהי, נוטה לקבור את ראשו בחול ולא מעיז אפילו להצר על מעשיו הפחות מוצלחים.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי michael » 21 אוגוסט 2011, 19:07

תגיד חביב ,
אתה מאשים את הצד השני גם במשהו ?
אני אשמח לשמוע במה הם לא בסדר , אבל תפרט לי.
אני בדר"כ שומע כאן רק במה אנחנו לא בסדר.
סמל אישי של המשתמש
michael

הודעהעל ידי yiffy » 21 אוגוסט 2011, 19:15

תפרגן קצת.

מיכה, תאמין לי שבשנתיים שגרתי בחו"ל עם אנשים מכל העולם, ולא היה מגן ישראל יותר חריף ועיקש ממני כנגד מתקפות הסברתיות של ערבים ואירופאים בעיקר. אלא מה, שעצימת עיניים ושכנוע עצמי שאנחנו נאורים לחלוטין לעומת הצד השני זה באמת דבר מגוחך ולא קשור למציאות בעיניי. המקרים שחביב מתאר בתגובה כאן מעליי (את חלקם הזכרתי לפני כן בתגובה שלי) הם רק קצה הקרחון לכך שזו תפיסה מעוותת.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 אוגוסט 2011, 19:29

michael כתב:תגיד חביב ,
אתה מאשים את הצד השני גם במשהו ?
אני אשמח לשמוע במה הם לא בסדר , אבל תפרט לי.
אני בדר"כ שומע כאן רק במה אנחנו לא בסדר.

קודם כל, אני שוב אשאל, מי זה בדיוק הצד השני ומי הם אותם "הם" שאתה מדבר עליהם.

אם אתה מכוון לצד הפלסטיני, אז בהחלט יש לי הרבה מאוד ביקורת כלפיהם.
לעניות דעתי, הם אינם מרכזים את מלוא מאמציהם ביצירת הדברות עמנו והיו להם הרבה מאוד אפשרויות לשפר את מצבם, אך הם הלכו בחרו בדרכים אחרות.
כמו כן, בחלקים מוסימים ברשות הפלסטינית, ישנה תשתית המחנכת לשנאת ישראל והעצמת הטרור, וגם אי-אפשר להתעלם מהפן הדתי של הסכוסוך הישראלי-ערבי.

כל מה שציינתי בפוסטים הקודמים, לא בא ללמד סנגוריה על העם הערבי או לומר שהוא הצד הצודק בסיכסוך. למעשה, גם לא באתי להעביר כאן איזושהי ביקורת פוליטית או מדינית.

כל מה שרציתי לטעון הוא שברמה המוסרית, אנחנו לא בהרבה יותר טובים מהעמים הסובבים אותנו או מכל עם אחר.
גם בהנחה והיינו נהנים מיתרון מוסרי בולט על כל עמי העולם, הייתי נזהר מאוד מלזלז באויביינו או בחברינו.
היוהרה, השחצנות והקביעה הנחרצת שאנו מוקפים בעמים "פרימטיבים", לא מוסיפה לנו כבוד ולא הופכת אותנו למוסריים יותר.
במקום לגלות צניעות וענוה, אנחנו עדיין מתנהגים כאילו השמש זורחת לנו מהתחת וכאילו אנחנו באמת עדיפים על עמים אחרים.
שוב, קצת צניעות לא תזיק לעם היהודי ואולי אף תגרום לנו להראות מוסריים יותר.
לדעתי, הדברים הם כמו בשירו של בוב מארלי war; כל עוד הפילוסופיה שגורסת שעם אחד הוא עילאי ועם אחר אחר הוא נחות תמשך, אנחנו נדע רק מלחמה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי michael » 21 אוגוסט 2011, 19:38

אנחנו - מדינת ישראל.
הם - ערבים (ירדנים , מצרים , סורים , אפגאנים עם ג'לאביה גם)

חביב ,
אפרורפו המושג "עדיפים על עמים אחרים"
בקוראן כתוב "תהיו לי לעליונים".
המשמעות - תמיד המוסלמי יחשב ליותר מהצלבני או היהודי
שים לב שתמיד המסגדים בכל מקום חייבים להיות המבנה הכי גבוה ,
שים לב עד כמה תקרית הכיסא עם השגריר התורכי פגעה בהם.
לא אנחנו מביאים את "העליונות" , זה מגיע מהם.
הם חושבים שהם נשגבים ממך.

אנחנו ?
אנחנו עם שוחר שלום , לא יותר מזה.
סמל אישי של המשתמש
michael

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 אוגוסט 2011, 19:56

אני באמת לא מבין כיצד הציטוטים מהקוראן רלונטיים לדברים שאמרתיף או רלונטים לדיון בכלל.
אני מתיחס לעובדות ולדברים שקרו, ולפחות מאז קום המדינה, לא הראנו עליונות מוסרית יוצאת דופן על רוב עמי העולם ו/או על העמים הסובבים אותנו.

אם בכל זאת רוצים ללכת למקורות, אז ניתן למצוא בתנ"ך שלנו המון מעשי עוולה הנעשו על-ידי בני ישראל ואפילו ע"י מלכים ומנהיגים מבני עמינו.
לאורך כל ההיסטוריה (הן המאוחרת והן המוקדמת יותר), עם ישראל הפך למילה נרדפת למלחמה ואלימות. לצייר את מדינת ישראל או עם ישראל כישות שוחרת שלום, זה פשוט עיוות מכוער של מציאות.
הנה, רק עכשיו היתה לישראל הזדמנות להמנע מהסלמה בדרום, אך גם על ההזדמנות הזאת לא ויתרנו ויצא להפציץ את עזה, רק בכדי להראות כמה אנו שוחרי שלום.

לדעתי התפיסה לפיה אנחנו עם נבחר ואור לגויים, נמצאת רק בעוכרינו.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי michael » 21 אוגוסט 2011, 20:14

שים לב למה שכתבת חביב : "במקום לגלות צניעות וענוה, אנחנו עדיין מתנהגים כאילו השמש זורחת לנו מהתחת וכאילו אנחנו באמת עדיפים על עמים אחרים.
שוב, קצת צניעות לא תזיק לעם היהודי ואולי אף תגרום לנו להראות מוסריים יותר".

עניין היוהרה והציטוט מהקוראן הוא לגבי סעיף זה.
מי שחושב שהוא נעלה זה דווקא הם.

אני שוב מצטט אותך : "הנה, רק עכשיו היתה לישראל הזדמנות להמנע מהסלמה בדרום, אך גם על ההזדמנות הזאת לא ויתרנו ויצא להפציץ את עזה, רק בכדי
להראות כמה אנו שוחרי שלום."

חביב - זה משפט הזוי על גבול המקומם.
גם להגן על עצמינו אסור ?
אם היינו הרוסים בג'ורגיה היינו שולחים חיילים אלכוהליסטים לירות על צלמים ולהרוג עיתונאים וגם לבצע טבח.
מה בסה"כ צה"ל עשה ? הגן על המדינה ?
גם זה לא טוב ?
וואלה , אצלך זה גם לא טוב.
שירו עלינו חופשי ללא תגובה.

אתה מחפש מעשיי עוולה בתנ"ך ?
למה שלא תבדוק איך המוסלמים עברו מכפר לכפר טבחו בגברים ואנסו את הנשים במשך מאות בשנים וכך הפיצו את האיסלאם במשך הדורות ?
אלה מעשיי עוולה.

חביב ,
אני במקומך לא נשאר במדינה רעה ולא נעימה כזאת כפי שאתה מצייר אותה כל הזמן.
סמל אישי של המשתמש
michael

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 אוגוסט 2011, 23:52

מיכאל יקירי, אני שוב חוזר על דבריי.
למה להתעסק כל הזמן בעם הערבי ומה כתוב בקוראן? למה שלא נעשה קודם כל בדק בית אצלנו?
באמת שאני יותר מוטרד מאיך שהעם לו אני שייך נראה ורק אח"כ למה שקורה בעמים אחרים.
לא צריכים להיות עסוקים כל היום בהשוואות לעמים אחרים, אלא להתבונן בעצמנו ולראות האם אנחנו עומדים באמות מוסר מקובלות.
אז יודע מה? אולי העם הערבי הוא באמת פחות מוסרי מהעם היהודי (למרות שמוסר זה דבר מאוד נזיל, וממש לא אוניברסלי) ואולי גם התנ"ך יותר מוסרי מהקוראן. אבל בפועל, ההבדל בינוני ולבינם, הוא לא כזה גדול, לפחות לא במעשים שקרו בעבר הלא כל-כך רחוק.

מה שכתבתי על התקיפה בעזה, הוא דבר די פשוט.
הממשלה יכלה לבחור בדרך הרבה יותר רגועה ומידתית להגיב, אך בחרה בדרך אלימה הרבה יותר.
כל ההמחבלים אשר השתתפו במתקפת הטרור חוסלו, וכבר באותו הערב, כל מנהיגי הארגון שביצע את אותה פעולה חוסלו גם הם.
בד בבד, החמאס במהלך חריג, דחה מכל וכל את אחריותו למתקפה (עדות מרשימה ליכולת ההרתעה הישראלית) ושידר שאיננו מעונייןבהסלמה. יתרה מזאת, הצד הישראלי בעצמו קבע שלא החמאס היה אחראי לאותו אירוע טרור והבהיר שמדובר בארגון אחר.
אממה, גם לאחר שחוסלו המחבלים וגם לאחר שצמרת הארגון נמחקה מעל פני האדמה, הממשלה החליטה שצריכים גם להפציץ מטרות של החמאס במטרה "ליצור יכולת הרתעה" (שים לב שהמטרה המובהקת של התקיפה בעזה לא היתה הגנה על הדרום או הגנה בכלל, אלא תקיפה יזומה למטרת הרתעה שגם כך היתה קיימת).
אותה תקיפה יזומה של צה"ל, גררה הסלמה במצב וגבתה גם קורבנות שייתכן מאוד שלא היו נגבים לו רק בחרנו להגיב בצורה מתונה יותר.
אם היינו עם שוחר ורודף שלום, אני בטוח לחלוטין שהיינו נמנעים מפעולה יזומה שנועדה לפגוע בצד השני, ויותר גרוע, פגעה גם בנו.

אנני מבין את ההערה בסוף הפוסט שלך ולצערי, אני מוצא אותה די מעליבה.
אני לא יודע איפה ראית שכתבתי שהמדינה בה אני חי היא רעה ולא נעימה.
ציינתי והדגשתי מספר פעמים שהנקודה היחידה שניסיתי להעביר בת'רד הזה, היא שלפי דעתי, עם ישראל הוא לא עם הנבדל במוסריותו מעמים אחרים, וההבדל בינינו לבין אותם עמים אותם אתה מכנה "פרימיטיבים" הוא לא כ"כ גדול.
אדרבא, מדברי הועלו רק טענות שבאו מדאגה למדינה ולעם ישראל, ואף צייניתי שאם נכיר בחולשותינו ונדע לתקן את העוולת אותן אנו יצרנו, נוכל באמת ליצור את אותה עליונות מוסרית שתוארה כאן.
בנתיים, נראה שאנחנו עסוקים יותר בלעשות דימוניזציה לצד השני ולצייר את עצמנו כשוחרי שלום. לדעתי, גישה זו היא הרבה יותר הרסנית עבורנו ובאמת תוכל לייצר מצב בו המדינה תהפוך לרעה ולא נעימה. לדאבוני, מספר לא קטן של נורות אזהרה כבר נדלק.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yarinsaky » 22 אוגוסט 2011, 03:44

חביב אורנג'ד כתב:אני באמת לא מבין כיצד הציטוטים מהקוראן רלונטיים לדברים שאמרתיף או רלונטים לדיון בכלל.
אני מתיחס לעובדות ולדברים שקרו, ולפחות מאז קום המדינה, לא הראנו עליונות מוסרית יוצאת דופן על רוב עמי העולם ו/או על העמים הסובבים אותנו.

אם בכל זאת רוצים ללכת למקורות, אז ניתן למצוא בתנ"ך שלנו המון מעשי עוולה הנעשו על-ידי בני ישראל ואפילו ע"י מלכים ומנהיגים מבני עמינו.
לאורך כל ההיסטוריה (הן המאוחרת והן המוקדמת יותר), עם ישראל הפך למילה נרדפת למלחמה ואלימות. לצייר את מדינת ישראל או עם ישראל כישות שוחרת שלום, זה פשוט עיוות מכוער של מציאות.
הנה, רק עכשיו היתה לישראל הזדמנות להמנע מהסלמה בדרום, אך גם על ההזדמנות הזאת לא ויתרנו ויצא להפציץ את עזה, רק בכדי להראות כמה אנו שוחרי שלום.
לדעתי התפיסה לפיה אנחנו עם נבחר ואור לגויים, נמצאת רק בעוכרינו.

אתה רציני אתה ?
:D

לדעתי אתה בסך הכול פרובקטור ותו לא.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי michael » 22 אוגוסט 2011, 04:43

yiffy כתב:

תפרגן קצת.

מיכה, תאמין לי שבשנתיים שגרתי בחו"ל עם אנשים מכל העולם, ולא היה מגן ישראל יותר חריף ועיקש ממני כנגד מתקפות הסברתיות של ערבים ואירופאים בעיקר. אלא מה, שעצימת עיניים ושכנוע עצמי שאנחנו נאורים לחלוטין לעומת הצד השני זה באמת דבר מגוחך ולא קשור למציאות בעיניי. המקרים שחביב מתאר בתגובה כאן מעליי (את חלקם הזכרתי לפני כן בתגובה שלי) הם רק קצה הקרחון לכך שזו תפיסה מעוותת.

לא ברור לי יפתח כיצד מצד אחד אתה יכול לגונן כל כך על ישראל מול גורמים בינלאומיים כפי שאתה אומר וזאת משימה לא פשוטה כי כמות הנבזים לא קטנה, ומצד שני לתקוף אותה כל כך כפי שאתה עושה כאן.
אני אם הייתי עם עמדות כמו שלך הייתי מתקשה מאוד במשימה.
בכלל , זה לא קצת כפל לשון מצידך ?

חביב ויפתח ,
אם זה לא היה מספיק ברור - אני רוצה לציין שישראל היא לא המקום הכי נקי בעולם וגם אנחנו סובלים מחרפות התנהלותיות כאלה או אחרות ,
אבל עדיין באזור בו אנו חיים אנחנו דוגמא ומופת, ובטח ובטח שהמצב יוצא דופן לטובה כשמסתכלים מול איזה אתגרים אנחנו עומדים ובאיזה מצב קשה מאוד אנחנו נמצאים.
חשוב להעריך את זה ולראות את הצד הטוב והיפה במדינה שלנו.
לראות תמיד מה לא טוב ומה רע - זה דווקא הקל.
סמל אישי של המשתמש
michael

הודעהעל ידי yiffy » 22 אוגוסט 2011, 05:36

לא ברור לי יפתח כיצד מצד אחד אתה יכול לגונן כל כך על ישראל מול גורמים בינלאומיים כפי שאתה אומר וזאת משימה לא פשוטה כי כמות הנבזים לא קטנה, ומצד שני לתקוף אותה כל כך כפי שאתה עושה כאן.
אני אם הייתי עם עמדות כמו שלך הייתי מתקשה מאוד במשימה.
בכלל , זה לא קצת כפל לשון מצידך ?

בוא ואסביר לך מיכאל, ואז תבין שזו לא משימה קשה כלל (ולא קרוב ל"כפל לשון", כלשונך).

אני אזרח ישראלי אוהד ישראל. זה כמובן אומר שאני תומך לחלוטין בזכותה של ישראל להגן על עצמה, ואף מצדיק מהלכים כמו מלחמת לבנון השנייה ועופרת יצוקה, גם אם הם מובילים לפגיעה באזרחים (שנכפית נוכח שיטות הלחימה של החמאס וידידיו). תפיסת עולם זו מאותגרת פעם אחר פעם בחו"ל על ידי תלמידים, מורים, כלי תקשורת וכו' אשר מראים רק תמונות מהצד הפלסטיני, כאילו כדי לרמוז שאין באמת סיבה לפעולות צה"ל או שלישראל אין זכות מלאה להגן על עצמה. זוהי כמובן מגמה מקוממת שאני לא מקבל ומוכן להיאבק בה בכל רגע נתון. מה שכן, אני משתדל לעשות זאת רגוע, מנומס ומצוייד בשלל עובדות ונתונים, ולא בצורה מתלהמת כפי שעושים ליברמן בממשלה וכמה מיושבי פורום זה. מיותר לציין שגישה זו שלהם רק מבהירה למקטרגי ישראל שהתדמית של ישראלים כתוקפניים, אתנוצנטריים ולא מעוניינים בפשרות (בערך כפי שפליקס מצטייר כעת בת'רד המקביל) היא נכונה, והם ממשיכים ביתר שאת את המאבק שלהם כתוצאה מכך.

מעבר לכך, ישנו גם הקרב על הלגיטימציה של מדינת ישראל עצמה. אתה אולי לא מודע לזה, אבל כל ישראלי שחי בחו"ל תקופה משמעותית יוכל לספר לך שאותם גורמים אנטי-ציוניים ולעתים קרובות גם אנטישמיים אוהבים לקחת את הדיון אחורה ל-48' ובעצם לטעון שאין למדינת ישראל לגיטימציה להתקיים בכלל, שהיא גנבה את הקרקע מהפלסטינים ושעל ההיסטוריה בת ה-2000 שנה של היהודים בארץ חל חוק ההתיישנות (חלקם גם מתכחשים להיסטוריה זו). מול אלו אני בד"כ תקיף הרבה יותר (לא מתוך בחירה, אלא בגלל שזה מעצבן אותי הרבה יותר), אבל גם שם אני משתדל לשמור על מזג סביר ועל תרבות דיון.

דעות אלו שלי בכלל לא קשורות או מתנגשות עם העובדה שלדעתי הדעה הכוללנית שלך על העולם הערבי היא אטומה, מתיימרת ומנותקת מהמציאות. להסכים עם נקודות כמו "בני אור ובני חושך" על כל העולם הערבי במקום רק על מי שבאמת נוקט באמצעי אלימות בעצם מכשיר את הקרקע למסעות צלב. הרי אם אנחנו כל כך נאורים, למה שלא נהיה אור לגויים ונכפה את התרבות הנאורה של עצמנו עליהם? צר לי, אבל אנחנו לא מושלמים ויש לנו הרבה מאוד תיקונים וחשבונות נפש לעשות לפני שאנחנו מתיימרים להיות עדיפים מוסרית על פני העולם הערבי.

אין לי כלל וויכוח עם העובדה שאנחנו עדיפים מוסרית ספציפית על הטרור, דרך אגב. הבעיה היא שייצוא של דעות אנטי-אסלאמיות קיצוניות (כפי שאבי עושה כאן חדשות לבקרים) שוחקת אט אט את העדיפות שלנו והופכת אותנו ללא-מוסריים, נוכח העובדה שאנחנו מאמינים באמונה שלמה שכל פלוץ שלנו הוא קדוש וכל צעד של העולם הערבי הוא חטא ותנועה לכיוון רצח המונים ופרימיטיביות.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי yarinsaky » 22 אוגוסט 2011, 06:00

האיסלאם של היום הוא דת של רצח.

המעשים הם תמיד תוצר של אידיאולוגיה ושטיפת מוח כלשהי.
העובדה המצמררת היא שהקוראן מטיף למעשים אלימים וברבריים ואי אפשר להתעלם מכך.זה כתוב שחור על גבי לבן.המסר האלים מוחדר למוחותיהם של מיליארד מאמיני האידיאולוגיה הזאת,והמסר מצמיח את אירגוני ומעשי הטרור.
יש מוסלמים מעטים כמו סלמאן רושדי,וואפה סולטאן,אייאן חירסי עלי,בנו של מייסד החמאס ביהודה ושומרון שברח לארה"ב ועוד כמה,שהציגו אמיתה זו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים

ישנם מוסלמים מתונים. תמיד יש כאלה. היו גם נאצים טובים ודרומיים גזענים שסלדו מאלימות. אבל המתונים נגררים לבסוף אחרי הקיצוניים. כשהקיצוניים מצטטים את ספר הקודש ואת גדולי האומה משנים עברו, המתונים נאלמים דום. אם אינם נאלמים דום, לעתים קרובות הם נרצחים.

מה שאצלנו נמצא בשוליים של השוליים בחברה נמצא אצל המוסלמים במרכז ההוויה והשלטון.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־25 אורחים