המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

חוק ישראל היום

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: חוק ישראל היום

הודעהעל ידי my man » 16 נובמבר 2014, 14:05

בא לי להקיא :throwup2

תמונה
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי LIAV10 » 16 נובמבר 2014, 15:03

לא הבנתי למה ליכודניקים הצביעו בעד..
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי my man » 10 פברואר 2015, 21:39

כחלק מלימודי התקשורת אני עובר קורס שנקרא:"מפת התקשורת העולמית(ובישראל)"
אז בשבוע שעבר למדנו על העיתונות המודפסת ישראל לאורך שנותיה וסתם בדרך אגב צדו את עיני מחקרים שעלו במהלך הקורס(אני חייב לציין שזה לא היה המוקד של ההרצאה ולא הייתה כוונה בשום חלק מהקורס להביא את זה לדיון אבל אני העלתי שאלה על המחקרים הללו) ומסתבר שעד שנות ה80 לא היו מקומונים לעיתונים הגדולים בארץ ועד אז העיתונות המקומית בארץ הייתה מקור כלכלי להרבה בעלים פרטיים ברחבי הארץ שהוציאו את העיתונות שלהם ברחבי מחוזותיהם...אלא ש"ידיעות" ו"הארץ" החליטו בשנות ה80 שהם נכנסים לשוק הזה במלוא העוצמה ובכדי להשתלט עליו הם הכניסו עוד ועוד מקומונים לעוד ועוד איזורים.

עד כאן הכל סבבה, אלא שתחילת הדרך היתה נורא קשה ובכדי לסלול את דרכם אל המונופליזם בעיתונות המקומית "ידיעות אחרונות" ו"הארץ" חילקו- wait for it...בחינם!!!!!!!!! את המקומונים שלהם דבר שגרם לא רק לשלטונם בשוק אלא לקריסת כמעט כל בעלי המקומונים הפרטיים ברחבי הארץ!
היש לך אבסורד גדול מזה?

נ.ב
אני עדיין בשוק שהטענה הזו לא עלתה עד היום ועד אליי ששמתי לב לזה לגמרי במקרה...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי roy1000 » 10 פברואר 2015, 23:10

my man כתב:כחלק מלימודי התקשורת אני עובר קורס שנקרא:"מפת התקשורת העולמית(ובישראל)"
אז בשבוע שעבר למדנו על העיתונות המודפסת ישראל לאורך שנותיה וסתם בדרך אגב צדו את עיני מחקרים שעלו במהלך הקורס(אני חייב לציין שזה לא היה המוקד של ההרצאה ולא הייתה כוונה בשום חלק מהקורס להביא את זה לדיון אבל אני העלתי שאלה על המחקרים הללו) ומסתבר שעד שנות ה80 לא היו מקומונים לעיתונים הגדולים בארץ ועד אז העיתונות המקומית בארץ הייתה מקור כלכלי להרבה בעלים פרטיים ברחבי הארץ שהוציאו את העיתונות שלהם ברחבי מחוזותיהם...אלא ש"ידיעות" ו"הארץ" החליטו בשנות ה80 שהם נכנסים לשוק הזה במלוא העוצמה ובכדי להשתלט עליו הם הכניסו עוד ועוד מקומונים לעוד ועוד איזורים.

עד כאן הכל סבבה, אלא שתחילת הדרך היתה נורא קשה ובכדי לסלול את דרכם אל המונופליזם בעיתונות המקומית "ידיעות אחרונות" ו"הארץ" חילקו- wait for it...בחינם!!!!!!!!! את המקומונים שלהם דבר שגרם לא רק לשלטונם בשוק אלא לקריסת כמעט כל בעלי המקומונים הפרטיים ברחבי הארץ!
היש לך אבסורד גדול מזה?

נ.ב
אני עדיין בשוק שהטענה הזו לא עלתה עד היום ועד אליי ששמתי לב לזה לגמרי במקרה...

לא הבנתי. כל החוק הזה מבוסס על הטענה של מחירי היצף. דווקא הדוגמא שהבאת נראית לי כמו טענה בעד החוק, לא נגדו. זה שבעבר הארץ וידיעות עשו את זה לא ממש רלוונטי כרגע.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 11 פברואר 2015, 01:51

my man כתב:בא לי להקיא :throwup2

תמונה

עוזי לנאו בעד? :eek

אני לא מבין את זה...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 11 פברואר 2015, 02:02

felix_r כתב:עוזי לנאו בעד? :eek

אני לא מבין את זה...

האינטרסים לא תמיד ברורים ממבט ראשון - אני מניח שיש דילים של סיקור חיובי בידיעות תמורת תמיכה בחוק.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 11 פברואר 2015, 02:25

roy1000 כתב:

אני לא מבין את זה...

האינטרסים לא תמיד ברורים ממבט ראשון - אני מניח שיש דילים של סיקור חיובי בידיעות תמורת תמיכה בחוק.

או שישראל היום לא כזה ביביתון כמו שאנשי השמאל אומרים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 11 פברואר 2015, 03:02

felix_r כתב:
roy1000 כתב:

אני לא מבין את זה...

אתה צריך אנשי שמאל שיגידו את זה? זה לא ברור מקריאה?

חוץ מזה, מה זה משנה אם ישראל היום הוא "ביביתון"? מי אמר שאסור לעיתון פרטי להיות "ביביתון"? אני לא מכיר שום חוק שאומר שכלי תקשורת פרטי צריך להיות אובייקטיבי ומאוזן.

אין שום סיבה לחוק הזה. הממונה על ההגבלים נתן חוות דעת שישראל היום לא עובר על חוק ההגבלים העסקיים ושלא ניתן להגדיר את החלוקה בחינם כמחירי היצף. המדינה לא יכולה לחסום או להגביל עיתון רק כי כמה מהמחוקקים לא אוהבים את הקו העריכתי שלו.

מישהו רואה מצב שבקונגרס מנסים לסגור את פוקס ניוז כי הם רפובליקנים? את CNN כי הם דמוקרטים? הגיע הזמן שאנשים במדינה הזו יתבגרו ויבינו שדמוקרטיה זה גם לדעת לקבל דעה ששונה משלך. דמוקרטיה זה לא לעשות דלגיטימציה ולחוקק חוקים נגד אנשים עם דעה שונה משלך, זה לנסות לשכנע שהדרך שלך טובה יותר.
roy1000

הודעהעל ידי tzachMTA » 11 פברואר 2015, 09:32

felix_r כתב:
roy1000 כתב:

אני לא מבין את זה...

ישראל היום מאוד ביביתון, לכן לנדאו איש של ליברמן, ממפלגת ישראל ביתנו, שסובל גם הוא מהעיתוו הצביע בעד. זה עלון תעמולה של הליכוד. לא מאוזן, לא ימין, עלון תעמולה לליכוד.
tzachMTA

הודעהעל ידי Roni1 » 11 פברואר 2015, 10:45

היום זה יותר ברור למה כל אנשי ישראל ביתנו הצביעו בזמנו לחוק של נוני לא?
לא שזה עזר להם כי בסוף הפרשה התפוצצה ע״י המשטרה והמעצרים.
Roni1

הודעהעל ידי felix_r » 11 פברואר 2015, 13:20

roy1000 כתב:
felix_r כתב:
roy1000 כתב:

אני לא מבין את זה...

אתה צריך אנשי שמאל שיגידו את זה? זה לא ברור מקריאה?

חוץ מזה, מה זה משנה אם ישראל היום הוא "ביביתון"? מי אמר שאסור לעיתון פרטי להיות "ביביתון"? אני לא מכיר שום חוק שאומר שכלי תקשורת פרטי צריך להיות אובייקטיבי ומאוזן.

אין שום סיבה לחוק הזה. הממונה על ההגבלים נתן חוות דעת שישראל היום לא עובר על חוק ההגבלים העסקיים ושלא ניתן להגדיר את החלוקה בחינם כמחירי היצף. המדינה לא יכולה לחסום או להגביל עיתון רק כי כמה מהמחוקקים לא אוהבים את הקו העריכתי שלו.

מישהו רואה מצב שבקונגרס מנסים לסגור את פוקס ניוז כי הם רפובליקנים? את CNN כי הם דמוקרטים? הגיע הזמן שאנשים במדינה הזו יתבגרו ויבינו שדמוקרטיה זה גם לדעת לקבל דעה ששונה משלך. דמוקרטיה זה לא לעשות דלגיטימציה ולחוקק חוקים נגד אנשים עם דעה שונה משלך, זה לנסות לשכנע שהדרך שלך טובה יותר.

אני ממש לא יודע מאיפה אתה והחברים שלך מקריצים את הטענות האלה.

כשאני קורא את "ישראל היום", אני רואה הפרדה ברורה בין הגשת החדשות לדעות פוליטיות כאלה ואחרות. חדשות בנפרד ודעות בנפרד. יש גם אנשי שמאל שכותבים טורים ב"ישראל היום"!

וזה בדיוק מה שאני רוצה! אני רוצה הגשת חדשות נייטראלית ואת הדעות (לטוב ולרע) בנפרד.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 11 פברואר 2015, 13:24

felix_r כתב:אני ממש לא יודע מאיפה אתה והחברים שלך מקריצים את הטענות האלה.

כשאני קורא את "ישראל היום", אני רואה הפרדה ברורה בין הגשת החדשות לדעות פוליטיות כאלה ואחרות. חדשות בנפרד ודעות בנפרד. יש גם אנשי שמאל שכותבים טורים ב"ישראל היום"!

וזה בדיוק מה שאני רוצה! אני רוצה הגשת חדשות נייטראלית ואת הדעות (לטוב ולרע) בנפרד.

אני לא חושב שאפילו ישראל היום מתיימר להיות נייטרלי, אבל זה ממש לא משנה.

מותר לכלי תקשורת להיות נייטרלי ומותר לכלי תקשורת להיות לא נייטרלי. כמו שאתה אומר, אי אפשר בכלל להגיע להסכמות על "נייטרליות" של כלי תקשורת כזה או אחר ואין לזה שום משמעות. יש חופש ביטוח ולכל אחד מותר להביע את דעתו גם אם אני או אתה לא אוהבים את הדעה הזו.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 11 פברואר 2015, 13:48

roy1000 כתב:
felix_r כתב:אני ממש לא יודע מאיפה אתה והחברים שלך מקריצים את הטענות האלה.

אני לא חושב שאפילו ישראל היום מתיימר להיות נייטרלי, אבל זה ממש לא משנה.

מותר לכלי תקשורת להיות נייטרלי ומותר לכלי תקשורת להיות לא נייטרלי. כמו שאתה אומר, אי אפשר בכלל להגיע להסכמות על "נייטרליות" של כלי תקשורת כזה או אחר ואין לזה שום משמעות. יש חופש ביטוח ולכל אחד מותר להביע את דעתו גם אם אני או אתה לא אוהבים את הדעה הזו.

אתה מתקשה לקלוט את מה שאני אומר. אז אנסה שוב.
לא אכפת לי מהדעות של כלי תקשורת זה או אחר. אני רק רוצה הפרדה בין החדשות לבין הדעות. אני לא רוצה שיעוותו לי את החדשות בהתאם לאג'נדה. תנו לי את העובדות, ואז בנפרד תפרשו אותן איך שבא לכם. אני לא מוכן שיעלימו את אותן החדשות שלא מתאימות לאג'נדה
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 11 פברואר 2015, 14:02

felix_r כתב:אתה מתקשה לקלוט את מה שאני אומר. אז אנסה שוב.
לא אכפת לי מהדעות של כלי תקשורת זה או אחר. אני רק רוצה הפרדה בין החדשות לבין הדעות. אני לא רוצה שיעוותו לי את החדשות בהתאם לאג'נדה. תנו לי את העובדות, ואז בנפרד תפרשו אותן איך שבא לכם. אני לא מוכן שיעלימו את אותן החדשות שלא מתאימות לאג'נדה

אף אחד לא שואל אותך. בכל כתבה יש אג'נדה ולכל עיתון יש זכות לבחור איזה חדשות בא לו לפרסם ואיך לנסח את הידיעות. אתה לא מקבל את זה בנפרד בשום עיתון וזה בסדר גמור.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 11 פברואר 2015, 14:29

roy1000 כתב:
felix_r כתב:אתה מתקשה לקלוט את מה שאני אומר. אז אנסה שוב.

אף אחד לא שואל אותך. בכל כתבה יש אג'נדה ולכל עיתון יש זכות לבחור איזה חדשות בא לו לפרסם ואיך לנסח את הידיעות. אתה לא מקבל את זה בנפרד בשום עיתון וזה בסדר גמור.

אף אחד לא שואל אותי - נכון. אבל זכותי לדרוש את זה.

אתה לא מקבל את זה בנפרד בשום עיתון - אז זהו, שבישראל היום זה הכי קרוב לאיך שאני רוצה את זה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 11 פברואר 2015, 14:59

felix_r כתב:אף אחד לא שואל אותי - נכון. אבל זכותי לדרוש את זה.

אתה לא מקבל את זה בנפרד בשום עיתון - אז זהו, שבישראל היום זה הכי קרוב לאיך שאני רוצה את זה.

הרוב המוחלט יגידו לך שזה לא ככה בישראל היום.

דבר שני - אני לא מומחה לזה, אבל אני לא מכיר מדינה מערבית שבה אפשר לכפות על כלי תקשורת פרטי לדווח בצורה כזו או אחרת. זה לא נשמע לי הגיוני. העיתונים האלה הם פרטיים וחוץ מהמחוייבות החוקית שלא להוציא דיבה, הם לא חייבים כלום לאף אחד. אם יש איזו מדינה שבה העיתונות מחוייבת לנייטרליות (ואני לא יודע איך אוכפים דבר כזה), אז אולי אפשר להעתיק. לדעתי, זה ממש לא בעיה כל עוד יש לך בחירה בין ערוצי תקשורת שונים והיום יש מלא אתרי אינטרנט שמתאימים לכל מגוון ההשקפות.
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 11 פברואר 2015, 15:21

roy1000 כתב:
felix_r כתב:אף אחד לא שואל אותי - נכון. אבל זכותי לדרוש את זה.

הרוב המוחלט יגידו לך שזה לא ככה בישראל היום.

דבר שני - אני לא מומחה לזה, אבל אני לא מכיר מדינה מערבית שבה אפשר לכפות על כלי תקשורת פרטי לדווח בצורה כזו או אחרת. זה לא נשמע לי הגיוני. העיתונים האלה הם פרטיים וחוץ מהמחוייבות החוקית שלא להוציא דיבה, הם לא חייבים כלום לאף אחד. אם יש איזו מדינה שבה העיתונות מחוייבת לנייטרליות (ואני לא יודע איך אוכפים דבר כזה), אז אולי אפשר להעתיק. לדעתי, זה ממש לא בעיה כל עוד יש לך בחירה בין ערוצי תקשורת שונים והיום יש מלא אתרי אינטרנט שמתאימים לכל מגוון ההשקפות.

אותו רוב מוחלט של שמאלנים, שקוראים את הארץ ובחיים שלהם לא קרא את ישראל היום? :)

לכפות? לא. אבל אפשר לדרוש, כי דעת הצופים/קוראים קובעת את הרייטינג.

לדוגמא, בזמן האחרון אני קורא לא מעט תגובות נלהבות בפייסבוק, של אנשים שאומרים שהם ממש אוהבים את הגשת החדשות של יעקוב אילון בערוץ 1. ענייני, לא מתלהם וללא נקיטת עמדה פוליטית.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 11 פברואר 2015, 15:52

felix_r כתב:אותו רוב מוחלט של שמאלנים, שקוראים את הארץ ובחיים שלהם לא קרא את ישראל היום? :)

לכפות? לא. אבל אפשר לדרוש, כי דעת הצופים/קוראים קובעת את הרייטינג.

לדוגמא, בזמן האחרון אני קורא לא מעט תגובות נלהבות בפייסבוק, של אנשים שאומרים שהם ממש אוהבים את הגשת החדשות של יעקוב אילון בערוץ 1. ענייני, לא מתלהם וללא נקיטת עמדה פוליטית.

אם השוק ידרוש את זה אז מצויין, אבל עצם זה שאתה קורא ישראל היום וחושב שהעיתון מאוזן די מראה שהשוק לא דורש את זה.

מי שימני קורא ישראל היום ונהנה ומי ששמאלני מתון קורא ידיעות ונהנה ולשמאל הקיצוני יש את הארץ.

בשורה התחתונה, נראה לי שכולנו אוהבים לקרוא את מה שמשרת את האג'נדה ושאנחנו מאמינים בה. ככה זה עובד גם בכל המקומות שאני מכיר.

לגבי יעקב אילון - זה קרוב לוודאי מצביעי ימין שאין להם אלטרנטיבה ימנית לחדשות בטלוויזיה. לדעתי, דווקא תמר איש שלום היא המגישה הטובה ביותר, והיא לא מראה איזה אג'נדה פוליטית מובלטת.
roy1000

הקודם

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־20 אורחים