המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בחירות 2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות 2

הודעהעל ידי toja27 » 16 מרץ 2015, 21:34

אני בוחר יש עתיד בפעם השניה.

פרסומת הבחירות הכי משכנעת ששמעתי מעודי-"כותבים את החוזה מחדש."
https://www.youtube.com/user/lapidteam?v=2c6gR4MLmPI
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי felix_r » 16 מרץ 2015, 21:40

toja27 כתב:אני בוחר יש עתיד בפעם השניה.

עצוב. אתה ורוי באותה הסירה
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי felix_r » 16 מרץ 2015, 21:43

מאמר מעניין מאת המזרחן ד"ר מרדכי קידר

למה העולם הערבי משתוקק לניצחון מפלגת העבודה?

גילוי נאות א': אני מכיר את משפחת הרצוג מזה עשרות שנים, מאז שהייתי נער, ונתיבות חיי הפגישו אותי בתחנות שונות עם שלושת האחים, יואל, (תא"ל מיל.) מיכאל, וח"כ יצחק הרצוג. מאז ומתמיד הערכתי את בני המשפחה האצילה הזו כאנשים עדינים ואדיבים, משכילים ומבריקים, בנים לתפארת של הנשיא השישי חיים הרצוג ונכדים מעוררי הערכה לרב הראשי הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג ז"ל. אבא אבן, אושיה פוליטית ותרבותית בפני עצמו, היה הדוד שלהם. משפחה אצילה במובן העמוק ביותר של המילה.

גילוי נאות ב': במהלך המחצית השנייה של שנות ה-90, מאז שהשתחררתי מצהל, הייתי פעיל בארגון "נתיבות שלום", האחות הקטנה והדתייה של "שלום עכשיו". נתתי צ'אנס לשלום בסגנון אירופי, אך שכנינו הערבים אכזבו אותי.

גילוי נאות ג': במהלך השנים העליתי תכנית לשלום מזרח תיכונית בינינו ובין שכנינו, "תכנית שמונה האמירויות הפלסטיניות". www.palestinianemirates.com אני מתנגד בגלוי להקמת מדינה פלסטינית ביהודה ושומרון, שללא צל של ספק תהפוך לחמאסטאן נוספת, ותביא בהכרח למלחמה הבאה.

גילוי נאות ד': אני תומך בגלוי ברשימת "הבית היהודי".

ראשית, יצחק הרצוג:

מתוך מחקר ארוך שנים של השיח הערבי, התקשורת הערבית והתרבות הערבית, אני יודע בוודאות שהרוב הגדול של בני האומה הערבית מייחל ליום שיצחק הרצוג יהיה ראש ממשלה, כי באותו יום יתחיל – בראיית רוב בני העולם הערבי – הסוף של מדינת ישראל. הסיבה לכך היא פשוטה: יצחק הרצוג נתפס כאיש חלש אופי, חיוור פנים וחסר חוליות. יצחק לא היה קצין קרבי אלא קצין ביחידתי, 8200, יחידה של "חנונים", אינטיליגנטים עם "משקפיים עגולים".

סגנון דיבורו העדין של יצחק הרצוג, הביטויים הרכים שהוא משתמש בהם, אלו הקוסמים מאוד לישראלים האוהבים לחשוב במושגים אירופאיים ואמריקניים, מבטיחים לעולם הערבי שהרצוג הוא הסיכוי שישראל תהפוך לרכיכה שניתן יהיה לדרוך עליה, סמרטוט שאפשר יהיה לסחוט אותו עד תומו.

המזרח התיכון הוא אזור שהסטראוטיפים והתדמיות קובעים בו את סדר היום, ותדמית כל כך חלשה שיש ליצחק הרצוג גוררת זלזול במדינת ישראל והקלת ראש באיומים שהיא תשמיע, ומכאן הדרך למלחמה קצרה מאוד. אין לי צל צילו של ספק שהרצוג בראשות הממשלה יביא גורמים רדיקלים כמו חיזבאללה וחמאס לנסות את כוחם פעם נוספת, כי הפעם הם משוכנעים שיצליחו להכניע את ישראל. כך, הרצוג רודף השלום יביא דווקא מלחמה.

במזרח התיכון, מי שמצהיר יומם ולילה שהוא רוצה שלום מקבל תדמית של אחד הפוחד ממלחמה כי הוא חלש, ולכן הוא מעורר אצל יריביו דווקא את בלוטות האדרנלין המלחמתי, בדיוק כמו עיטים, נשרים ועורבים המרחפים מעל פרה גוססת. ולהיפך: דווקא מי שמקרין כוח, עצמה, איום וסכנה, הוא מקבל שקט, כי עוזבים אותו במנוחה. זו הסיבה שהערבים שנאו והעריכו את אריאל שרון ומשה דיין, כי הם פחדו מהם. סאדאת עשה שלום עם ישראל כי הוא נכשל להביס אותה למרות ההפתעה שבה פתח את מלחמת יום הכיפורים וההצלחה הראשונית בחציית התעלה. חוסין עשה שלום עם ישראל כשזו הקרינה עוצמה שתסייע לו מול משטרי הבעת' בסוריה ובעיראק. ערפאת עשה איתנו שלום חודיבייה (=שלום זמני כל עוד האויב חזק מידי) אחרי שנכשל באינתיפאדה הראשונה.

יצחק הרצוג בראשות הממשלה הוא החלום המתוק של העולם הערבי, כי הוא ההוכחה שהחברה בישראל עייפה, תשושה, חסרת מוטיבציה להגן על ארצה ומוכנה לשלם כל מחיר בעבור נייר שכתובה עליו המילה "שלום". הרצוג בראשות הממשלה יהיה נתון ללחצים מצד העולם הערבי – והבית הלבן של אובמה – כי הוא יוצר אצלם רושם ש"הפעם זה יצליח". Yes, we can הלחצים שיופעלו עליו יהיו גדולים הרבה יותר מאלו המופעלים על נתניהו, כי העולם הערבי והבית הלבן יחושו שימיו בראשות הממשלה ספורים ויש לסחוט ממנו את המירב בתקופת הזמן הקצרה שעם ישראל יאפשר לו לתפקד לפני שיתעורר לראות את האסון ויסלק אותו מכיסאו כמו שסילק את אהוד ברק כשוויתר לערפאת על נכסים היסטוריים, דתיים, טריטוריאליים ואסטרטגיים.

יצחק הרצוג יביא שלום עם הבית הלבן ואולי גם עם המנהיגים אחוזי הייאוש של אירופה, אך מלחמה עם ביצת הדם, הדמע והאש הנקראת "מזרח תיכון" אשר רק החזק, המרתיע והמאיים באופן אמין שורד בה.

שנית, ציפי לבני

היא הצד האחר של החלום המתוק של העולם הערבי. אישה שנולדה והתחנכה בבית רוויזיוניסטי לוחם, בעל עקרונות ציוניים בריאים וחזקים, שהחלה את דרכה הפוליטית בליכוד, אך הלכה והתרככה, הידרדרה ממפלגה למפלגה, עד שחברה אל הרכיכה האחרת, יצחק הרצוג. לבני מסמלת ומייצגת עבור העולם הערבי את הישראלים עייפי הנפש, אשר קצה נפשם במאבק על שרידותם, ומוכנים להגיש את צווארם לשוחט בהנחה ובתקווה שהוא ישחט אותם בעדינות אם הם רק יהיו נחמדים.

התקשורת האינטרנטית מספרת שלבני הייתה סוכנת של המוסד באירופה בשנות השמונים, וכמה אתרים ערביים יודעים לספר על "השירותים המיוחדים" שהגישה למדינה.

http://www.alankabout.com/va…/studies_and_reports/34322.html

שירותים אלו נתפסים בחברות מערביות כהכרח שלא יגונה, אך במזרח התיכון הם נתפסים באופן שונה לחלוטין. אנו יכולים כבר כיום לתאר לעצמנו איך ידברו עליה ועלינו בעולם הערבי, איך יתייחסו אליה שכנינו, איך יתלחששו עליה, איך יצחקו עלינו בגללה ומה תהיה התדמית שלנו אצלם אם היא תהיה ראשת ממשלתנו.

אך הדברים הקשורים בציפי לבנו אינם מצטמצמים לתדמיות, שכן במקרה שלה יש לשכנינו ולנו הוכחה שללבני אין מושג מינימלי בדרכי ההתנהלות בשבילים המפותלים והקוצניים של המזרח התיכון: היא הייתה שרת החוץ בימי מלחמת לבנון השנייה, והיא הייתה האדריכלית מטעם ישראל של החלטת מועצת הביטחון 1701 שאיפשרה לחיזבאללה – כבר על פי הניסוח שלה – לחדש ואף להגדיל את מלאי הטילים שלו. הייתי מצפה מגברת בעלת תואר במשפטים שתבין את הכשלים המוטבעים כבר בנוסח ההחלטה, אבל ציפי לבני לא עמדה במבחן המשפטי המינימלי הזה. האם יש מישהו שפוי שייקח אותה לנסח עבורו הסכם שכירות על דירתו?

המוזר הוא שבמקום להתבייש ולשתוק, צפי לבני אפילו הגנה בפומבי על החלטה 1701 בטענה המוזרה שהחלטה זו "יצרה שינוי בדרום לבנון" http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/772/917.html

היא צודקת בדבר אחד: החלטה 1701 יצרה שינוי בדרום לבנון, אבל לרעת ישראל, שכן במקום לפרק את חיזבאללה מנשקו – צורך שמדינות רבות הבינו והסכימו עליו בעקבות מלחמת לבנון השנייה – החלטה זו אפשרה לחיזבאללה להתחמש מחדש. כישלון זה של לבני בניסוח ההחלטה וביישומה היה אמור להשאיר אותה רחוקה ת"ק על ת"ק פרסה מכל מעגל של קבלת החלטות בישראל, בוודאי כאלה הקשורות לסביבה הגאופוליטית שלנו.

לסיכום: רק בישראל הרכיכות מבקשות מהציבור מועד נוסף למבחן המזרח תיכוני שייכשלו בו שוב. רק בישראל הזיכרון הקולקטיבי של הבוחרים מגיע רק עד לעימות הטלוויזיוני האחרון, עד לסיסמה ששמעו אתמול ועד לשטות שמועמד הפריח הבוקר רק כי על פי יועצי התקשורת שלו היא נשמעת פופולארית וקליטה. אף אחד מעייפי הנפש – אלה המדברים יומם ולילה על "שלום" – איננו יכול להתמודד כראוי עם הסביבה התרבותית הקשה והאכזרית שאנו חיים בקרבתה, שבמקרה הטוב תיתן לו בעיטה באחוריו כאזהרה לפני שתנעץ סכין בצווארו.

הצמד יצחק הרצוג וציפי לבני הוא הדבר האחרון שהייתי ממליץ עליו להנהגת מדינת ישראל כל עוד אנחנו רוצים לשרוד במזרח התיכון החדע"ש. אולי, בעתיד, אם וכאשר התרבות בסביבה שלנו תהפוך למשהו כמו באירופה או באמריקה, ניתן יהיה לדבר על שני עייפי נפש אלו כמנהיגים של ישראל, אך כל עוד המזרח התיכון נראה כפי שהוא נראה ומתפקד כפי שהוא מתפקד, אין ברירה אלא להשאירם ממוסמרים לספסלי האופוזיציה של הרכיכות ו"המשקפיים העגולים" כדי שיצייצו משם את ביקורתם על מנהיגי המדינה, החייבים להקרין חוזק, עוצמה ואיומים אמינים.

זו המציאות המרה שבתוכה אנחנו מנסים לשרוד. לא אני יצרתי אותה, ולכן אינני אשם במצב. אני רק השליח המספר לקוראיי את מה שלא כולם מבינים על תרבות העולם שמסביבנו המעניקה שקט ושלווה רק למי שמצליח לשכנע את שכניו שהוא בלתי מנוצח, ושלטובתם כדאי להם לעזוב אותו במנוחה. זו משימה מתמשכת, בעיקר כי מידי פעם צצים אצלנו חכמים שאחרי שרשמו פטנט על הגלגל הם מצאו את הדרך להתקבל אצל שכנינו כישות לגיטימית ורצויה.

ותלמדו ערבית...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Roni1 » 16 מרץ 2015, 21:43

יהיה מצחיק אם יש עתיד וכחלון יעברו ביחד את המחנ״צ ומרצ וידחקו את ביבי ובוז׳י החוצה.
Roni1

הודעהעל ידי roy1000 » 16 מרץ 2015, 21:44

felix_r כתב:

פליקס, אתה עם הדיקטטור הקטן והקיסרית או שאתה הולך לנסות להציל את ליברמן. חייבים מנהיג חזק נכון?
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 16 מרץ 2015, 21:49

roy1000 כתב:
felix_r כתב:

פליקס, אתה עם הדיקטטור הקטן והקיסרית או שאתה הולך לנסות להציל את ליברמן. חייבים מנהיג חזק נכון?

אמרתי לך כבר אחרי שהשוות את ראש הממשלה לחמאסניק, שאין לנו יותר על מה לדבר. ביי
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 16 מרץ 2015, 21:51

felix_r כתב:אמרתי לך כבר אחרי שהשוות את ראש הממשלה לחמאסניק, שאין לנו יותר על מה לדבר. ביי

תרגע, לא השוויתי את המנהיג הדגול שלך לחמאסניק. לאיזה מנהיג חזק אתה מצביע? מי יציל אותנו מכל השמאלנים הבוגדים? האם זו תהיה שרה האצילית ועדינת הנפש שתזרוק נעליים על דעא"ש או ליברמן האיש החזק שימוטט את חמאס?
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 16 מרץ 2015, 23:16

roy1000 כתב:
michael כתב:סיימתי עכשיו לשכנע תומכת ליברמן ותומכת כחלון לעבור להצביע לליכוד.
אח , איזה תחושה טובה :-)

יש לי עוד 3 חברים מהעבודה שגם הם מתכוונים להצביע לכחלון , אני הולך להתקשר אליהם הערב.
מרגיש שאני צריך להתקשר למינה צמח לדווח לה על מהפך בסקרים ... חחח...

מצויין. תשכנע כמה שיותר לעבור מליברמן לליכוד. אני מקווה שתשכנע גם מצביעי יחד לעבור לליכוד.
הדרך היחידה שביבי לא יהיה ראש ממשלה זה אם ליברמן ו/או ישי לא עוברים את אחוז החסימה.

באותה הזדמנות אני גם מציע לך להתקשר לערבים (אם יש לך כאלה בעבודה) ולנסות לדכנע אותם להצביע כי אם יהיו שיעורי הצבעה גבוהים במגזר זה יגדיל את הסיכוי שליברמן/ישי יישארו בחוץ.

אני מציע לך לא להסתנוור מהסקרים יותר מדי, לפחות בהקשר של ליברמן.
יש אוכלוסיה די גדולה שכמעט ולא נסקרת של עולים. אני מאמין שיש בסיס להצהרות של ליברמן שהוא לוקח מספר
דו ספרתי של מנדטים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 16 מרץ 2015, 23:23

jol9 כתב:אני מציע לך לא להסתנוור מהסקרים יותר מדי, לפחות בהקשר של ליברמן.
יש אוכלוסיה די גדולה שכמעט ולא נסקרת של עולים. אני מאמין שיש בסיס להצהרות של ליברמן שהוא לוקח מספר
דו ספרתי של מנדטים.

מכיוון שלא אני עורך את הסקרים, אז אין לי מושג. שווה לך לקחת את הסיכון שהקול שלך יילך לאיבוד ולחזק את בוז'י וציפי? לך על בטוח ותצביע לביבי.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 16 מרץ 2015, 23:26

roy1000 כתב:
דו ספרתי של מנדטים.

מכיוון שלא אני עורך את הסקרים, אז אין לי מושג. שווה לך לקחת את הסיכון שהקול שלך יילך לאיבוד ולחזק את בוז'י וציפי? לך על בטוח ותצביע לביבי.

לא. החלטתי שאני מצביע בוז'י. אני סומך על הנסיון שלו, הכריזמה והמנהיגות. יהיה מעולה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 16 מרץ 2015, 23:39

jol9 כתב:
roy1000 כתב:
דו ספרתי של מנדטים.

לא. החלטתי שאני מצביע בוז'י. אני סומך על הנסיון שלו, הכריזמה והמנהיגות. יהיה מעולה.

אחלה. הנה - גם אני הצלחתי לשכנע סופסוף מישהו.
יהיה בסדר. גם עם בוז'י.
roy1000

הודעהעל ידי יוסי22 » 16 מרץ 2015, 23:44

יוני .. אין שום סיכוי בעולם שליברמן יקבל מספר דו ספרתי של מנדטים .

אני אשמח אם זה יקרה כי זה אומר שהוא מעביר מנדטים מלפיד לימין אבל זה לא יקרה .

אני מקווה שנתניהו יצליח להעביר כמה שיותר קולות בישורת האחרונה מכחלון שמנסה לגנוב קולות מימין לשמאל דרך מפלגת מרכז .
יוסי22

הודעהעל ידי jol9 » 16 מרץ 2015, 23:51

roy1000 כתב:
jol9 כתב:
roy1000 כתב:
דו ספרתי של מנדטים.

אחלה. הנה - גם אני הצלחתי לשכנע סופסוף מישהו.
יהיה בסדר. גם עם בוז'י.

:bigsmile2

אמרתי לך, שאני אצביע לאיימן עודה לפני שאני אצביע עבודה, לא? תכלס, גם לבני גולדשטיין...
המפלגה הזאת לעולם לא תזכה בקול שלי. זה פשוט לא בDNA
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 16 מרץ 2015, 23:53

יוסי22 כתב:יוני .. אין שום סיכוי בעולם שליברמן יקבל מספר דו ספרתי של מנדטים .

אני אשמח אם זה יקרה כי זה אומר שהוא מעביר מנדטים מלפיד לימין אבל זה לא יקרה .

אני מקווה שנתניהו יצליח להעביר כמה שיותר קולות בישורת האחרונה מכחלון שמנסה לגנוב קולות מימין לשמאל דרך מפלגת מרכז .

תראה, הוא מדבר על זה בביטחון מוחלט, בכל פלטפורמה וממש מתחייב לזה.
אני גם לא מבין מאיפה האופטימיות, ולכן הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה שהוא יודע בערך כמה קולות
הוא צריך בשביל להביא עשרה מנדטים, וע"פ החישובים שלו, הקול הרוסי האילם (זה שלא נסקר כראוי) מביא לו את זה.

אני רק מקווה שזה נכון.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 17 מרץ 2015, 00:02

אהר'לה וייסברג בפייסבוק

האם תמיכת הליטאים היא נס ז'לגיריס של אלי ישי?

:laugh1
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי my man » 17 מרץ 2015, 00:10

ת'אמת אני מתרגש!
זהו יום חשוב מחר!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי roy1000 » 17 מרץ 2015, 00:12

jol9 כתב: :bigsmile2

אמרתי לך, שאני אצביע לאיימן עודה לפני שאני אצביע עבודה, לא? תכלס, גם לבני גולדשטיין...

בני גולדשטיין גם טוב. לך על זה. מפלגת הכלכלה. נשמע טוב.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 17 מרץ 2015, 00:14

roy1000 כתב:
jol9 כתב: :bigsmile2

בני גולדשטיין גם טוב. לך על זה. מפלגת הכלכלה. נשמע טוב.

רוי, אתה בשיאך היום, אה?
יש לך דש מהמנהיג שלך בוז'י

תמונה
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Roni1 » 17 מרץ 2015, 00:22

my man כתב:ת'אמת אני מתרגש!
זהו יום חשוב מחר!

זה יום מטומטם שלא יצא ממנו כלום, ימשיכו לתקוף אחד את השני עוד קצת, יחגגו על המהפך בכיכר רבין. בסוף חברי הכנסת ישבו שמחים וחברים באותו חדר והעם הזה ישאר עם קרע, שנאה ובוז שאני עדיין טרם חוויתי במדינה עד לחצי השנה האחרונה.

בסוף תהיה כאן ממשלת שמאל צרה או ימין צרה, בבחירות הבאות יהיה ההפך. אח״כ נראה לי שלא יהיו יותר בחירות כי אצל הפלסטינים עושים בחירות רק כשחמאס לוחץ.
Roni1

הודעהעל ידי my man » 17 מרץ 2015, 02:10

Roni1 כתב:
my man כתב:ת'אמת אני מתרגש!
זהו יום חשוב מחר!

זה יום מטומטם שלא יצא ממנו כלום, ימשיכו לתקוף אחד את השני עוד קצת, יחגגו על המהפך בכיכר רבין. בסוף חברי הכנסת ישבו שמחים וחברים באותו חדר והעם הזה ישאר עם קרע, שנאה ובוז שאני עדיין טרם חוויתי במדינה עד לחצי השנה האחרונה.

בסוף תהיה כאן ממשלת שמאל צרה או ימין צרה, בבחירות הבאות יהיה ההפך. אח״כ נראה לי שלא יהיו יותר בחירות כי אצל הפלסטינים עושים בחירות רק כשחמאס לוחץ.

ואני בוחר להיות אופטימי :beee (נוד, אבל אופטימי)!!!
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־22 אורחים