המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

הורים וילדים

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: הורים וילדים

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 22:11

roy1000 כתב:
jol9 כתב:אני מאמין שאנחנו משפיעים יותר ממה שאנחנו חושבים.

(קשה לי להאמין שהילדה של אור לא תרצה להשתלט על העולם בשלב כלשהו...)

בכל אופן, אני כן מאמין שניתן לעצב אופי, או לפחות חלקים ממנו. אם למשל הילד עצלן באופיו, אבל ההורים כל הזמן לוקחים אותו איתם
לטיולים ונמצאים בפעילות, אז גם הוא יהיה כזה בסופו של דבר.
בטווח הרחוק יכול להיות שזה מתכהה, אבל הטווח הרחוק זה לא הדבר היחיד שמעניין.

ישנם גם פרמטרים נוספים - סביבתיים, שגם להם בטוח יש השפעה.
למשל, ילד חלש באופי, שגם לא קיבל דחיפה מההורים, יכול לשייט במהלך הבית ספר ולהעביר אותו בסוג של בינוניות,
שתמנע ממנו לשאוף לדברים גדולים יותר גם בהמשך החיים.
אל מול ילד אחר ממבנה אופי דומה, שכן קיבל את הדחיפה ואת האמונה מהוריו, וכן חווה הצלחות לאורך הדרך, בהחלט יכול
למצוא את עצמו בנקודת זינוק טובה יותר, עם הרגלים בריאים יותר ועם ביטחון עצמי גבוה יותר.

ד"א, יש אצלכם באוניברסיטה חוגים לילדים קטנים? אני יודע שבמכון ויצמן יש כל מיני חוגי העשרה מכיתה א'-ב' והלאה.
אני בהחלט שוקל ללכת על זה בבוא היום.

אני ממש לא בטוח. יש תמיד את הסיפורים האלה על הילדים המאומצים שיוצאים בסופו של דבר בדיוק כמו ההורים הביולוגיים שלהם (ולא כמו ההורים המאמצים). אני גם מאמין שבסופו של דבר ילד נולד עם מטען גנטי מסויים ואופי מסויים וכל הנסיונות להילחם או לשנות את זה די נועדו לכישלון. מצד שני, זה אולי תירוץ שאני מספר לעצמי לחפות על הכישלון ההורי שלי...

אין באוניברסיטה חוגים לילדים כאלה קטנים (לפחות לא משהו שאני מכיר). זה מתחיל מהחטיבה ומתמקד בעיקר במדעים.
בת'כלס, אני לא יודע מה יש לילדים בכיתה א' לחפש במכון וייצמן? לא מכיר הרבה חברי סגל שמסוגלים לעבוד עם ילדים בגיל כזה. ואם זה סתם חוג שלא קשור לסגל של מכון וייצמן, אז למה זה שם?

בהקשר לחוג, כמובן שלא מדובר על סגל האוניברסיטה, אלא פשוט חוגים במסגרת.
אתה צודק בגדול... אין טעם ללכת עד לשם, פרט לכך שכנראה הסביבה הטבעית שם תהיה איכותית יותר מהסביבה במתנ"ס ג' באשדוד...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 27 פברואר 2016, 22:21

jol9 כתב:
my man כתב:אתם לא בני אדם...איזה דיונים היו פה השבת...איך פספסתי את זה...
זה יותר גרוע מארל קלארק...

אתה מוזמן להצטרף... הת'רד הזה כאן כדי להישאר. אני לא בטוח כמה תוכל לתרום לנו אבל, כי מה אתה כבר יודע
על גידול ילדים... אצלכם הילדה בת ה-3 מגדלת את הפעוט בן השנה וחצי, שמגדל את התינוק בן בחודש... :tongue3

Word
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 27 פברואר 2016, 22:35

jol9 כתב:
מקאדו 3 כתב:יש עכשיו בערוץ 23 וגם קצת בהוט את התוכניות הישנות של פעם , רגע עם דודלי קישקשתא וכ'והבעיה היא שזה בשחור לבן ולא תמיד מושך את עיני הילדים אבל ללא ספק אלה תוכניות יותר חינוכיות ויותר מושקעות ממה שייש עכשיו בד'כ בערוצי הילדים קראתי כתבה לא מזמן על כמה שכל פרק ופרק היה מושקע ומלאכת מחשבת ואני באמת חושב שזה הרבה יותר יפה וחינוכי בעיקר הדגש על כבוד הדדי חברות וערכים .

כשהילדים הקטנים שלי רואים למשל בוב ספוג אני פשוט נדהם מהשפה הזולה והלא מכובדת שם' חתיכת חרא ' חזר שם כמה פעמים וגם ' חתיכת זבל ' אני משתדל להרחיק אותם מהתוכניות האלה זה תת רמה בסה'כ .

מסכים שייש גם כמה יוצאים מין הכלל וארטור הוא אכן אחד העובים , אני זוכר את פרק המשקפיים וזה היה ממש כשהודיעו לילד שלי שהוא צריך משקפיים וזה היה בדיוק בזמן .

וואלה... לא ידעתי שבוב ספוג כזה... לא יוצא לה לראות את זה בכלל.

ניסיתי לשכנע אותה לראות גם את החיים, אבל גם זה כנראה עדיין קצת מוקדם מדי.
מעניין שאין כ"כ הקפדה על תכנים בעידן הזה כמו שהיה בעבר.

שמע, כחלק מלימודי התקשורת למדתי קורס - "ילדים נוער ותקשורת" הראו לנו שם כמה החקרים שאתה פשוט נופל...

בוב ספוג פשוט גורם לבעיות קשב וריכוז! מעבר לרמה הירודה הקצב של התוכנית הוא מטורף וכל רגע יש משו אחר...
התוכנית פשוט זולה ומראה שאפשר לעשות הכל בלי לחשוב וגם כבר שהם עושים משו שבא מרעיון זה חסר תוכן לחלוטין לדוג' לצעוק על סירות..

היו גם מחקרים על רחוב סום- סום וטלאטאביז וכו'...

בכ"מ לנו אין טלויזיה בבית - הרע שהיא מביאה כל כך יותר חזק מהטוב...יש היום אינטרנט שאם אתה רוצה להראות תוכן מסויים אתה בכיף יכול למצוא אותו...

אנחנו כל כמה חודשים בוחרים תוכנית אחת(עם הרבה פרקים שנוכל לשייט) שאנחנו מרשים לראות...
אני יכול להגיד שחיפשנו המון המון זמן איזו תוכנית אנחנו נראה להם וזה היה ממש לא פשוט- בהתחלה חברים שיכנעו אותנו שסמי הכבאי זה אדיר אבל זו תכנית פשוט רעה- הטוב הוא שחצן שבישוב בו הוא גר יש אנשים שתמיד הם מרושלים(קלאמזי) שתמיד יקרה להם משו רע ורק סמי יכול להציל אותם - זו תוכנית שמעודדת סטיגמות מי שטוב לעד יהיה טוב והוא תמיד יצליח ומי שלא אז תמיד יישאר "לא טוב"...
מעבר לזה הילד הרע שם(לא זוכר את שמו - הוא פשוט חוצפן בלתי נלאה שמלכלך על אמא שלו ויורד עליה לעיני כולם...יותר מזה כשקורה משהו מאד חמור בעיירה- ישר מפקד הכבאים אומר משפטים בסגנון "מעניין אם הילד הזה בסביבה"- איך אתה מוציא ילד ככה ממעגל הקסמים של מעשיו הרעים הרי "הוא כזה ואין מה לעשות" ו"תמיד הוא עושה בעיות- הוא תמיד אשם" -מחזק סטיגמות כבר אמרתי...

אז עברנו לתותית- פשוט שיגע אותי סגנון הדיבור הפלצני שלהם...אבל סה"כ יש מסרים שעוברים סבבה...

בסוף באמת הגענו לארתור אבל לבן הקטן שלי זה עוד לא מתאים אז אנחנו עוד לא מצאנו משהו לגיל שלו...הצעות?(שנתיים וחצי)
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 27 פברואר 2016, 22:38

jol9 כתב:
my man כתב:אתם לא בני אדם...איזה דיונים היו פה השבת...איך פספסתי את זה...
זה יותר גרוע מארל קלארק...

אתה מוזמן להצטרף... הת'רד הזה כאן כדי להישאר. אני לא בטוח כמה תוכל לתרום לנו אבל, כי מה אתה כבר יודע
על גידול ילדים... אצלכם הילדה בת ה-3 מגדלת את הפעוט בן השנה וחצי, שמגדל את התינוק בן בחודש... :tongue3

צא מהסרט- אשתי פשוט מחנכת בצורה מעוררת התפעלות...הדיונים שאנחנו עושים על כל התמודדות ומקרה חדש מרתקים- הנושא הזה כל כך טבעי לה שזה פסיכי...
אגב נושא החינוך פשוט שואב אותי בצורה שאני לא יכול להסביר...כל כך הרבה פעמים היו לי הזדמנויות לעזוב ולעבור למקצוע מעניין(תקשורת) ומכניס הרבה יותר(שיווק)
אבל אני פשוט שם- לא יעזור כלום...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי jol9 » 27 פברואר 2016, 23:13

אורי, מעניין מה שאתה אומר.
האמת שרוב האנשים לא באמת בודקים כמוכם. בגלל זה אני למשל אוהב את הסרטים הארוכים (במיוחד הקלאסיים של דיסני),
שהם בתחושה שלי קצת יותר safe מאשר הסדרות האלה.

כמו שאמרתי לפני יש את יורם החכם בממלכת המספרים ואת מולי וצומי שהם מצויינים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי rc4991 » 28 פברואר 2016, 01:26

וואו ממש אכפת לכם מהילדים שלכם
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הקודם

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר