המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בארץ 2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ 2

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 אפריל 2016, 08:12

הקמפיין של מקדונלדס דיי פאתטי
נכון שליצמן אידיוט, אבל האוכל שלכם לא ג'אנק פוד? האוכל שלכם לא משנה את המראה שלו 5 שנים אחרי שנזרק לפח, כל מיני ספירת קלוריות זה גניבת דעת
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2016, 10:20

למה ליצמן אידיוט?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 אפריל 2016, 10:46

MTA2311 כתב:למה ליצמן אידיוט?

אין לי בעיה עם זה שהוא יוצא נגד ג'אנק פוד, אבל כשכביכול כל כך חשוב לך שיאכלו בריא והמנטרה שלך מסתכמת במקדונלדס, אז בקולו של גורי - זה ''פופוליזם זול'', כי קל לסמן אותם בתור החרא שהם
אתה באמת רוצה שיאכלו בריא? תכניס לתוך זה גם מאכלי עדות למיניהם, אבל הוא לא יעשה את זה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2016, 10:54

הוא עשה גם רפורמה במזנונים בבתי הספר.

הוא בסדר גמור. היחיד כנראה שעושה את העבודה שלו כמו שצריך.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי yanay21 » 22 אפריל 2016, 10:56

השמועה אומרת שהמאבק שלו בהם נובע משיקולי שבת וכאלו, כי סניפים רבים שלהם מחללים שבת. לפחות זה מה שסיפרו לי, אני לא נוגע בהמבורגר(?) הדוחה הזה כבר שנים.
כך או כך, גם אם הכוונה שלו אמיתית, זה אידיוטי. כל עוד הם עומדים בתקני תברואה וכל הקטע הזה, שימכרו מה שבא להם. אף אחד לא מכריח אנשים לאכול את זה, אנשים עושים בחירה, די לפטרנליזם. שיתחילו ממפעלים מזהמים, שזו לא ממש בחירה של התושבים, ולא במה שבן אדם בוחר להכניס לתוך הפה שלו.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 אפריל 2016, 10:58

MTA2311 כתב:הוא עשה גם רפורמה במזנונים בבתי הספר.

הוא בסדר גמור. היחיד כנראה שעושה את העבודה שלו כמו שצריך.

אני קודם רוצה לראות שהרפורמה הזאת תעבוד
כבר מספיק פעמים אמרו מה מותר/אסור להכניס למזנונים וכל פעם יש כתבה על זה שבכל זאת מוכרים שם דברים לא בריאים
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי my man » 22 אפריל 2016, 11:00

yanay21 כתב:השמועה אומרת שהמאבק שלו בהם נובע משיקולי שבת וכאלו, כי סניפים רבים שלהם מחללים שבת. לפחות זה מה שסיפרו לי, אני לא נוגע בהמבורגר(?) הדוחה הזה כבר שנים.
כך או כך, גם אם הכוונה שלו אמיתית, זה אידיוטי. כל עוד הם עומדים בתקני תברואה וכל הקטע הזה, שימכרו מה שבא להם. אף אחד לא מכריח אנשים לאכול את זה, אנשים עושים בחירה, די לפטרנליזם. שיתחילו ממפעלים מזהמים, שזו לא ממש בחירה של התושבים, ולא במה שבן אדם בוחר להכניס לתוך הפה שלו.

זה פשוט לא נכון או לפחות חסר מאד הטענה שלך...
תראה את מקלייבל ואחכ את לאכול בגדול...
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2016, 11:00

ממש לא.
השמנה של בני נוער זאת בעיה חמורה מאוד, וטוב שהוא מטפל בזה.

השמועה לא ראויה להתייחסות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 אפריל 2016, 11:06

MTA2311 כתב:ממש לא.
השמנה של בני נוער זאת בעיה חמורה מאוד, וטוב שהוא מטפל בזה.

השמועה לא ראויה להתייחסות.

הבעיה לא מתחילה ברשתות האלה
זה לא כמו ארה''ב ששם המבורגר עולה 99 סנט-2 דולר
ארוחת ילדים פה עולה מעל 30 שקל

זה מתחיל במזון הקפוא ובזה שאוכל אשכנזי מגיע עם שני קילו סוכר ואוכל מזרחי מגיע עם שני קילו שמן, בנוסף לזה שילדים היום מנוונים לגמרי
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 22 אפריל 2016, 11:12

בנוגע לשמועה, זו רק שמועה, חשבתי ששווה לחלוק.
זה שזה לא בריא זו לא הנקודה. השמנה של בני נוער, והשמנה בכלל, זו בעיה חמורה מאוד. אבל יש פה שני דברים:
האחד, זה שזה מדרון חלקלק. סבבה, האוכל שלהם לא בריא בעליל, מסכים לגמרי. אז מתי מפסיקים? פיצריות, מסעדות עממיות מלאות בשמן, מסעדות איטלקיות עם כל מיני בצקים וגבינות שמנות וכן הלאה. כלומר, מה הרף שבו דבר נחשב "לא בריא אבל חוקי"?
דבר שני, כמו שכתבתי, זה פטרנליסטי. בארצות הברית, נניח, אפשר להגיד שיש בעיה כי האוכל הזה הוא גם מאוד זול. ארוחה בארץ עולה לדעתי משהו כמו ארבעים שקלים, תקנו אותי אם אני טועה. וגם אם היא זולה, יש פה זלזול באנשים. צריך לפעול מהכיוון החיובי, ולא מהשלילי. אין לי בעיה שיכניסו תוכניות לאורח חיים בריא לבית הספר מכיתה א', ויטחנו להם את זה בשכל יותר מכל מקצוע אחר. להיפך, מבורך וחשוב. אבל לאסור על מק' לפעול זה לא מה שיעצור את ההשמנה במדינה. אלא אם הוא הולך לצאת במסע צלב כנגד כל מסעדה לא בריאה בישראל. אם הורים לא מחנכים את הילדים שלהם לאכול בריא, או לפחות לאכול אוכל לא בריא בכמויות סבירות, כי אני לא באמת מצפה שיאכלו סלרי כל היום, האם זה תפקידה של המדינה?
אני לא איזה ניאו ליברל, אני מאמין שהמדינה צריכה לסייע לאזרחים ברווחה, בבריאות, בחינוך. יש לי לב יהודי, אחרי הכול. אבל זה נראה כמו התמקדות בטיפה בים, גם אם כוונותיו טובות, והאמת שהוא אחד השרים היותר טובים בישראל(שמעתי עליו דברים מדהימים מאנשים, גם מאנשים שלא נמצאים בכלל באזור האידיאולוגי שלו), אבל זו באמת לא הדרך.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2016, 11:13

הבעיה מתחילה בדיוק ברשתות האלה. בזמינות של הג'אנק פוד. האוכל יקר, אבל גם בסופר האוכל יקר. זה לא מונע מבני הנוער לאכול מקדונלדס או פיצה בתור בילוי.

להיכנס לאנשים הביתה וללמד אותם כמה סוכר ושמן לשים באוכל הוא לא יכול. להילחם בתאגיד הרע מקדונלדס הוא כן יכול, וטוב מאוד שהוא עושה את זה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 אפריל 2016, 11:16

MTA2311 כתב:הבעיה מתחילה בדיוק ברשתות האלה. בזמינות של הג'אנק פוד. האוכל יקר, אבל גם בסופר האוכל יקר. זה לא מונע מבני הנוער לאכול מקדונלדס או פיצה בתור בילוי.

להיכנס לאנשים הביתה וללמד אותם כמה סוכר ושמן לשים באוכל הוא לא יכול. להילחם בתאגיד הרע מקדונלדס הוא כן יכול, וטוב מאוד שהוא עושה את זה.

אין אצלנו כמו בארה''ב שאנשים אוכלים שם יום-יום כי זה כל כך זול, זה לא קורה ואם זה כן זה נורא נורא נדיר
זה שמישהו אוכל שם פעם ב.. לא צריך לדרוש השגחה צמודה, זאת החלטה שלו
לאנשים צריכה להיות את האפשרות לאכול מה שהם רוצים וכרגע העניין של מקדונלדס, בגלל המחירים, זאת לא מכת מדינה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 22 אפריל 2016, 11:17

MTA2311 כתב:הבעיה מתחילה בדיוק ברשתות האלה. בזמינות של הג'אנק פוד. האוכל יקר, אבל גם בסופר האוכל יקר. זה לא מונע מבני הנוער לאכול מקדונלדס או פיצה בתור בילוי.

אני חושב דווקא ההיפך בעניין הזה. כלומר, הוא כן יכול להילחם במקדונלדס, אבל זה כולה תאגיד אחד, גדול ככל שיהיה.
אם הוא רוצה לרדת לשורש הבעיה(ושיהיה ברור, לדעתי הוא בהחלט צריך, באגרסיביות), צריך להגיע לבתי הספר. שזה הכי קרוב שאפשר ללהגיע לאנשים הביתה. ובבתי הספר זה צריך להיות חסר בושה, להפציץ אותם בכל הדימויים וכל הסכנות.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2016, 11:19

Holiday_Armadillo כתב:

אין אצלנו כמו בארה''ב שאנשים אוכלים שם יום-יום כי זה כל כך זול, זה לא קורה ואם זה כן זה נורא נורא נדיר
לאנשים צריכה להיות את האפשרות לאכול מה שהם רוצים וכרגע העניין של מקדונלדס, בגלל המחירים, זאת לא מכת מדינה

מה? מאיפה את יודעת מי וכמה אוכלים שם? יש לך נתונים?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2016, 11:20

yanay21 כתב:

אני חושב דווקא ההיפך בעניין הזה. כלומר, הוא כן יכול להילחם במקדונלדס, אבל זה כולה תאגיד אחד, גדול ככל שיהיה.
אם הוא רוצה לרדת לשורש הבעיה(ושיהיה ברור, לדעתי הוא בהחלט צריך, באגרסיביות), צריך להגיע לבתי הספר. שזה הכי קרוב שאפשר ללהגיע לאנשים הביתה. ובבתי הספר זה צריך להיות חסר בושה, להפציץ אותם בכל הדימויים וכל הסכנות.

הוא עושה גם את זה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 אפריל 2016, 11:22

MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

מה? מאיפה את יודעת מי וכמה אוכלים שם? יש לך נתונים?

יש לי עיניים וניסיון חיים בארץ הזאת
אם יש משפחות שאוכלות את כל הארוחות שלהם שם באופן יומיומי זה כל כך נדיר שיהיה יותר קל למצוא את בנט בפגישה של ''שוברים שתיקה'' מאשר את המשפחה הזאת

החרא מתחיל בבית
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2016, 11:26

יש מגפת השמנה בארץ.
יש תאגיד עצום של ג'אנק פוד בארץ.

לא קשה לחבר את הנקודות.

גם בארצות הברית הכל מתחיל בבית. גם שם מקדונלדס היא לא הגורם העיקרי להשמנה. תזונה זה תמיד חינוך, ואף אחד לא מבין בזונה. מה שליצמן עושה עכשיו זה צעד אחד מתוך שרשרת צעדים בנושא. הוא ממש לא אידיוט, וטוב מאוד שהוא נמצא איפה שהוא נמצא.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 22 אפריל 2016, 11:29

MTA2311 כתב:יש מגפת השמנה בארץ.

לא קשה לחבר את הנקודות.

גם בארצות הברית הכל מתחיל בבית. גם שם מקדונלדס היא לא הגורם העיקרי להשמנה. תזונה זה תמיד חינוך, ואף אחד לא מבין בזונה. מה שליצמן עושה עכשיו זה צעד אחד מתוך שרשרת צעדים בנושא. הוא ממש לא אידיוט, וטוב מאוד שהוא נמצא איפה שהוא נמצא.

לא אמרתי שאין בעיה, אבל במקרה שלנו אני לא שמה את האשמה קודם כל על מקדונלדס

ובארה''ב זה כן מתחיל שם
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי roy1000 » 22 אפריל 2016, 12:04

MTA2311 כתב:יש מגפת השמנה בארץ.

לא קשה לחבר את הנקודות.

ליצמן אולי לא אדיוט, אבל המתקפה שלו על מקדונלדס היא צבועה ואני נוטה להאמין שהמניעים הם כנראה העובדה שהרשת עובדת בשבת ומפעילה סניפים לא כשרים.

אני חושב שזה לגיטימי לעשות דיון רציני בנושא של תזונה, אבל בשביל לעשות דיון לגיטימי ורציני, אי אפשר סתם לצעוק "מקדונלדס". צריך לעשות קריטריונים ברורים למה נחשב אוכל "בריא" ומה נחשב אוכל "לא בריא". אני אגלה לך סוד - בכל סט של קריטריונים שלא תעשה, מקדולנדס (בארץ להבדיל מבחו"ל) לא תהיה בתחתית הרשימה של האוכל ה"לא בריא". הרבה מאוד מסעדות יהיו לפניה. תחשוב על מקומות שמוכרים פיצות וצ'יפס וגלידות ומאפים.

מקדולנדס רחוקה מלהיות הבעיה הכי גדולה של התזונה בארץ. ליצמן מערבב פה פופוילזם זול עם אינטרסים זרים והוא יודע את זה טוב מאוד.
roy1000

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2016, 12:08

הוא לא סיים את התהליך עם מקדונלדס.
מקדונלדס היא סמל, ולכן זה הגיוני מאוד להתחיל את המאבק איתה.

עוד לא נוצרה הפיצה בעולם שהיא פחות בריאה מהחרא שמוכרים במקדונלדס. פיצה בגדול היא מאכל יחסית בריא. צ'יפס, גלידות ומאפים מוכרים גם במקדונלדס.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־41 אורחים